kdeconnect-kde - en to sv translation catalogue (28 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
sv: Bild

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
sv: %1-fil

en: You: %1
sv: Du: %1

en: KDE Connect SMS
sv: KDE-anslut SMS

en: SMS Instant Messaging
sv: SMS-direktmeddelanden

en: (C) 2018-2022, KDE Connect Team
sv: © 2018-2022, KDE Connect Team

en: Select a device
sv: Välj en apparat

en: Send a message
sv: Skicka ett meddelande

en: message
sv: meddelande

en: Open with default
sv: Öppna med förval

en: Copy Message
sv: Kopiera meddelande

en: Copy Selection
sv: Kopiera markering

en: No devices available
sv: Inga apparater tillgängliga

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
sv: Inga nya meddelanden kan skickas eller tas emot, men du kan bläddra i lagrat innehåll

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
sv: Läser in konversationer från apparat. Om det tar lång tid, väck apparaten och klicka sedan på Uppdatera.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
sv: Tips: Om du ansluter apparaten, bör den inte slumra och därmed läsas in snabbt.

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Choose recipient
sv: Välj mottagare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Search or start a conversation
sv: Sök eller starta en konversation

en: Start new conversation
sv: Starta ny konversation

[ctx: Placeholder message text when no messages are found]
en: No matches
sv: Inga träffar

en: Devices
sv: Apparater

en: About
sv: Om

en: Audio clip
sv: Ljudklipp

en: Failed to send
sv: Misslyckades skicka

en: Max message size limit exceeded.
sv: Maximal meddelandestorlek överskriden.

en: Compose message
sv: Skriv meddelande
