kdeconnect-kde - en to ta translation catalogue (27 entries)

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an image]
en: Picture
ta: படம்

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is a video]
en: Video
ta: ஒளிக்காட்சி

[ctx: Used as a text placeholder when the most-recent message is an arbitrary attachment, resulting in something like "pdf file"]
en: %1 file
ta: %1 கோப்பு

en: You: %1
ta: நீங்கள்: %1

en: KDE Connect SMS
ta: கே.டீ.யீ. கனெக்ட் SMS

en: Select a device
ta: சாதனத்தை தேர்ந்தெடுக்கவும்

en: Send a message
ta: செய்தி அனுப்பு

en: Open with default
ta: இயல்பிருப்பு செயலியில் திற

en: No devices available
ta: எந்த சாதனமும் இல்லை

en: No new messages can be sent or received, but you can browse cached content
ta: புதிய செய்திகளை அனுப்பவோ பெறவோ முடியாது, ஆனால் தற்காலிக செமிப்பகத்திலுள்ளவற்றை பார்க்கலாம்

en: Loading conversations from device. If this takes a long time, please wake up your device and then click Refresh.
ta: சாதனத்திலிருந்து உரையாடல்கள் ஏற்றப்படுகின்றன. இதற்கு அதிக நேரமானால், சாதனத்தை எழுப்பியபின் இதைப் புதுப்பிக்கவும்.

en: Tip: If you plug in your device, it should not go into doze mode and should load quickly.
ta: சாதனத்தை மின்னூற்றில் செருகினால், அது உறங்காமல் இருந்து இந்த பட்டியல் விரைவாக ஏற்றப்படும்.

en: Refresh
ta: புதுப்பி

en: Choose recipient
ta: பெறுநரைத் தேர்ந்தெடுப்பது

en: Cancel
ta: ரத்து செய்

en: Search or start a conversation
ta: தேடு அல்லது உரையாடலை துவக்கு

en: Start new conversation
ta: புதிய உரையாடலை துவக்கு

en: Devices
ta: சாதனங்கள்

en: About
ta: பற்றி

en: About KDE
ta: கே.டீ.யீ. பற்றி

en: Audio clip
ta: ஒலிப்பதிவு

en: Failed to send
ta: அனுப்புவது தோல்வியடைந்தது

en: Max message size limit exceeded.
ta: செய்தி அதற்கான அதிகபட்ச அளவை மீறியது.

en: Send a message…
ta: செய்தியை அனுப்பு…

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach an image or file
ta: படத்தை அல்லது கோப்பை இணை

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear attachments
ta: உடனிணைப்புகளை நீக்கு

[ctx: @info:tooltip]
en: Send message
ta: செய்தியை அனுப்பு
