kdeconnect-kde - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: KDE Connect
tr: KDE Bağlan

en: Maintainer
tr: Bakımcı

en: URL to share
tr: Paylaşılacak URL

en: Unpair
tr: Eşleşmeyi kaldır

en: Send Ping
tr: Ping Gönder

en: Plugin Settings
tr: Eklenti Ayarları

en: Multimedia control
tr: Çoklu ortam denetimi

en: Remote input
tr: Uzaktan giriş

en: Presentation Remote
tr: Sunum Uzaktan Kumandası

en: Lock
tr: Kilitle

en: Unlock
tr: Kilidini aç

en: Find Device
tr: Aygıt Bul

en: Run command
tr: Komut çalıştır

en: Send Clipboard
tr: Pano Gönder

en: Share File
tr: Dosya Paylaş

en: Volume control
tr: Ses denetimi

en: This device is not paired
tr: Bu aygıt eşlenmemiş

en: Pair requested
tr: Eşleşme isteği

en: Accept
tr: Kabul et

en: Reject
tr: Reddet

en: This device is not reachable
tr: Bu aygıt erişilebilir değil

en: Please choose a file
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: No devices found
tr: Hiçbir aygıt bulunamadı

en: Remembered
tr: Anımsanıyor

en: Available
tr: Kullanılabilir

en: Connected
tr: Bağlı

en: Find devices...
tr: Aygıtları bul...

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Remote Control
tr: Uzaktan Kumanda

en: Press %1 or the left and right mouse buttons at the same time to unlock
tr: Kilidi açmak için %1 düğmesine veya sol ve sağ fare düğmelerine aynı anda basın

en: Multimedia Controls
tr: Çoklu Ortam Denetimleri

en: No players available
tr: Oynatıcı bulunamadı

en: Enable Full-Screen
tr: Tam Ekranı Etkinleştir

en: Edit commands
tr: Komutları düzenle

en: You can edit commands on the connected device
tr: Bağlı aygıttaki komutları düzenleyebilirsiniz

en: No commands defined
tr: Tanımlanmış komut yok

[ctx: @title:window]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Device name
tr: Aygıt adı

en: About KDE Connect
tr: KDE Bağlan Hakkında
