kdeconnect-kde - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Browse device
tr: Aygıta göz at

en: Send clipboard
tr: Pano gönder

en: Ring device
tr: Aygıtı çaldır

en: Get a photo
tr: Bir fotoğraf al

en: Send a file/URL
tr: Dosya/URL gönder

en: SMS Messages...
tr: SMS İletileri ...

en: Run command
tr: Komut çalıştır

en: Add commands
tr: Komut ekle

en: Launching
tr: Başlatılıyor

en: Launching daemon
tr: Ardalan süreci başlatılıyor

en: Waiting D-Bus
tr: D-Bus bekleniyor

en: KDE Connect
tr: KDE Bağlan

en: Cannot connect to DBus
    KDE Connect will quit
tr: DBus'a bağlanılamıyor
    KDE Bağlan kapanacak

en: Cannot find kdeconnectd
tr: Kdeconnect bulunamıyor

en: Loading modules
tr: Modüller yükleniyor

en: KDE Connect Indicator
tr: KDE Bağlan Indicator

en: KDE Connect Indicator tool
tr: KDE Bağlan Indicator aracı

en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: Pairing requests
tr: Eşleştirme istekleri

en: Reject
tr: Reddet

en: Quit
tr: Çık

en: %1 device connected | %1 devices connected
tr[0]: %1 aygıt bağlandı
tr[1]: %1 aygıt bağlandı

en: No Battery
tr: Pil Yok

en: Battery: %1% (Charging)
tr: Pil: %​%1 (Şarj Oluyor)

en: Battery: %1%
tr: Pil: %​%1

[ctx: The fallback text to display in case the remote device does not have a cellular connection]
en: No Cellular Connectivity
tr: Hücresel Bağlantı Yok

[ctx: Display the cellular connection type and an approximate percentage of signal strength]
en: %1  | ~%2%
tr: %1  | ~%​%2
