kdeconnect-core - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Couldn't find an available port
uk: Не вдалося знайти доступний порт

en: Failed to send packet to %1
uk: Не вдалося надіслати пакет до %1

en: Sending to %1
uk: Надсилаємо на %1

en: File
uk: Файл

en: Canceled by other peer
uk: Скасовано іншим вузлом

en: %1: Already paired
uk: %1: вже пов’язано

en: %1: Device not reachable
uk: %1: пристрій недоступний

en: Device not reachable
uk: Пристрій недоступний

en: Cancelled by user
uk: Скасовано користувачем

en: Timed out
uk: Перевищено час очікування

[ctx: @title job]
en: Receiving file | Receiving files
uk[0]: Отримуємо файли
uk[1]: Отримуємо файли
uk[2]: Отримуємо файли
uk[3]: Отримуємо файл

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
uk: Джерело

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
uk: Призначення

en: SHA256 fingerprint of your device certificate is: %1
uk: Відбиток SHA256 сертифіката пристрою: %1

en: SHA256 fingerprint of remote device certificate is: %1
uk: Відбиток SHA256 сертифіката віддаленого пристрою: %1

en: Filename already present
uk: Файл із такою назвою вже існує

en: Received incomplete file from: %1
uk: Файл отримано не повністю від %1

en: KDE Connect failed to start
uk: Не вдалося запустити засіб з’єднання KDE

en: Could not generate the private key.
uk: Не вдалося створити закритий ключ.

en: Could not store private key file: %1
uk: Не вдалося зберегти файл закритого ключа: %1

en: Could not generate the device certificate.
uk: Не вдалося створити сертифікат пристрою.

en: Could not store certificate file: %1
uk: Не вдалося зберегти файл сертифіката: %1
