kdelibs4_as - en to as translation catalogue (127 entries)

en: File
as: নথিপত্ৰ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
as: তথ্য

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
as: ত্ৰুটি

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
as: সতৰ্কবাণী

en: no error
as: ত্ৰুটি নোহোৱা

en: requested family not supported for this host name
as: চিহ্নিত hostname ৰ বাবে অনুৰোধ কৰা সংকলনৰ নাম সমৰ্থিত নহয়

en: temporary failure in name resolution
as: নাম মীমাংসা কৰিবলৈ সাময়িক বিপৰ্যয়

en: non-recoverable failure in name resolution
as: নাম মীমাংসা কৰিবলৈ স্থায়ী বিপৰ্যয়

en: invalid flags
as: অবৈধ ফ্লেগ

en: memory allocation failure
as: স্মৃতিশক্তি বিতৰণ কৰিবলৈ বিফল

en: name or service not known
as: নাম বা সেৱা অজ্ঞাত

en: requested family not supported
as: অনুৰোধ কৰা সংকলন সমৰ্থিত নহয়

en: requested service not supported for this socket type
as: চিহ্নিত ছকেটৰ ধৰণৰ বাবে অনুৰোধ কৰা সেৱা সমৰ্থিত নহয়

en: requested socket type not supported
as: অনুৰোধ কৰা ছকেটৰ ধৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: unknown error
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ত্ৰুটি: %1

en: request was canceled
as: অনুৰোধ বাতিল কৰা হৈছে

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
as: অজ্ঞাত সংকলন %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
as: ত্ৰুটি নোহোৱা

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
as: নাম অনুসন্ধান বিফল

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
as: ঠিকনা বৰ্তমানে ব্যৱহৃত হৈছে

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
as: ছকেট আগতেই বাইন্ড কৰা হৈছে

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
as: ছকেট বৰ্তমানে নিৰ্মিত

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
as: ছকেট বাইন্ড কৰা নহয়

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
as: ছকেট নিৰ্মাণ কৰা নহয়

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
as: কাৰ্য্য দ্বাৰা প্ৰতিৰোধ কৰা হ'ব

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
as: সংযোগ সক্ৰিয়ৰূপে প্ৰত্যাখ্যান কৰা হৈছে

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
as: সংযোগৰ সময়সীমা পাৰ হৈছে

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
as: কাৰ্য্য বৰ্তমানে চলোৱা হৈছে

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
as: নে'টৱৰ্ক বিপৰ্যয় ঘটিছে

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
as: কাৰ্য্য সমৰ্থিত নহয়

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
as: সময়সীমা নিৰ্ধাৰিত কাৰ্য্যৰ সময়ৰ সময় পাৰ হৈছে

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
as: অজ্ঞাত/অপ্ৰত্যাশিত ত্ৰুটি ঘটিছে

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
as: দূৰবৰ্তী গৃহস্থ দ্বাৰা সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
as: শিল্পকাৰ্য্য সংক্ৰান্ত প্ৰমাণপত্ৰ

[ctx: @item license]
en: Artistic License
as: শিল্পকাৰ্য্য সংক্ৰান্ত প্ৰমাণপত্ৰ

[ctx: @item license]
en: Custom
as: স্বনিৰ্ধাৰিত

[ctx: @item license]
en: Not specified
as: উল্লেখিত নহয়

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
as: <p>বিশ্বব্যাপী বিভিন্ন অনুবাদক দলৰ অৱিৰত প্ৰয়াসত বিশ্বৰ বিভিন্ন ভাষাত KDE অনুবাদ কৰা হৈছে ।</p><p>KDE ৰ আন্তৰ্জাতীয়কৰণৰ সম্বন্ধে অধিক জনাৰ বাবে <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p> চাওক ।

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
as: অবৈধ পঞ্জিকাৰ ধৰণ

en: Today
as: আজি

en: Yesterday
as: যোৱা কালি

en: Use the X-server display 'displayname'
as: X-server প্ৰদৰ্শন 'displayname' ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Restore the application for the given 'sessionId'
as: উল্লেখিত 'sessionId' ৰ বাবে অনুপ্ৰয়োগ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ব

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
as: ইয়াৰ ফলত, অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা এটা ৮-বিট প্ৰদৰ্শন
    ক্ষেত্ৰত নিজস্ব ৰংৰ মেপ সংস্থাপন কৰা হ'ব

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
as: Qt দ্বাৰা কেতিয়াও মাউছ বা চাবিৰ ফলকৰ অধিকাৰ গ্ৰহণ কৰা ন'হ'ব

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
as: ডিবাগাৰত চলোৱা হ'লে পৰোক্ষভাবে
    -nograb নিৰ্ধাৰিত হ'ব পাৰে । উপেক্ষা কৰাৰ বাবে -dograb প্ৰয়োগ কৰক

en: switches to synchronous mode for debugging
as: ডিবাগ কৰাৰ বাবে সিংক্ৰোনাস মোডত পৰিবৰ্তন কৰা হয়

en: defines the application font
as: অনুপ্ৰয়োগৰ আখৰ নিৰ্ধাৰিত কৰা হয়

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
as: পটভূমিৰ অবিকল্পিত ৰং আৰু এটা অনুপ্ৰয়োগ
    পেলেট নিৰ্ধাৰণ কৰা হয় (পাতল আৰু ডাঠ ৰং
    গণনা কৰা হয়)

en: sets the default foreground color
as: অগ্ৰভূমিত ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে অবিকল্পিত ৰং নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: sets the default button color
as: বুটামত ব্যৱহাৰৰ বাবে অবিকল্পিত ৰং নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: sets the application name
as: অনুপ্ৰয়োগৰ নাম নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: sets the application title (caption)
as: অনুপ্ৰয়োগৰ শিৰোনাম নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
as: ৮-বিট প্ৰদৰ্শনৰ ক্ষেত্ৰত অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা TrueColor ভিছুৱেল
    ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বাধ্য কৰা হয়

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
as: XIM (X Input Method) নিবেশ বিন্যাস স্থাপন কৰা হয় । সম্ভাব্য মানসমূহ
    হ'ল onthespot, overthespot, offthespot আৰু
    root

en: set XIM server
as: XIM সেৱক নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: disable XIM
as: XIM নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: mirrors the whole layout of widgets
as: সম্পূৰ্ণ উইজেট বিন্যাস অনুকৰণ কৰা হয়

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
as: অনুপ্ৰয়োগ উইজেটৰ বাবে Qt stylesheet প্ৰয়োগ কৰা হয়

en: Use 'caption' as name in the titlebar
as: টাইটেল-বাৰৰ ওপৰত 'caption' ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use 'icon' as the application icon
as: অনুপ্ৰয়োগ আইকন ৰূপে 'icon' ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use alternative configuration file
as: বিকল্প বিন্যাস নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Disable crash handler, to get core dumps
as: কোৰ ডাম্প প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে, ক্ৰেশ হেন্ডলাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
as: WM_NET ৰ সৈতে সুসংগত windowmanager ৰ বাবে অপেক্ষা কৰা হয়

en: sets the application GUI style
as: অনুপ্ৰয়োগৰ GUI বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়

en: KDE Application
as: KDE অনুপ্ৰয়োগ

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
as: '%1' অনুপস্থিত ।

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
as: %1 লিখা হৈছে
    %2 ৰ দ্বাৰা

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
as: ব্যৱহাৰৰ পিছত অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা খোলা নথিপত্ৰ/URL সমূহ আঁতৰুৱা হ'ব

en: Library "%1" not found
as: "%1" লাইব্ৰেৰি পোৱা নাযায়

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
as: %1 আৰু %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
as: %1 আৰু %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
as: %1 আৰু %2

en: Timed out trying to connect to remote host
as: দূৰবৰ্তী গৃহস্থৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ সময়সীমা পাৰ হ'ল

en: address family for nodename not supported
as: nodename ৰ ক্ষেত্ৰত চিহ্নিত ঠিকনা সংকলন সমৰ্থিত নহয়

en: invalid value for 'ai_flags'
as: 'ai_flags' ৰ মান বৈধ নহয়

en: 'ai_family' not supported
as: 'ai_family' সমৰ্থিত নহয়

en: no address associated with nodename
as: nodename ৰ সৈতে কোনো ঠিকনা যুক্ত নহয়

en: servname not supported for ai_socktype
as: ai_socktype ৰ বাবে servname সমৰ্থিত নহয়

en: 'ai_socktype' not supported
as: 'ai_socktype' সমৰ্থিত নহয়

en: system error
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ত্ৰুটি

en: KDE Test Program
as: KDE পৰীক্ষা প্ৰোগ্ৰাম

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
as: অঞ্চল

[ctx: Time zone]
en: Region
as: প্ৰদেশ

en: The style '%1' was not found
as: '%1' বিন্যাস পোৱা নাযায়

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
as: * সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত ৰং *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
as: * স্বনিৰ্ধাৰিত ৰং *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
as: চল্লিশটা ৰং

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
as: অক্সিজেন ৰং

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
as: ৰামধেনুৰ ৰং

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
as: ৰাজসিক ৰং

[ctx: palette name]
en: Web Colors
as: ৱেবত ব্যৱহৃত ৰং

en: Named Colors
as: নামাঙ্কিত ৰং

en: Select Color
as: ৰং নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Hue:
as: হিউ:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
as: মান:

en: Red:
as: ৰঙা:

en: Green:
as: সেউজীয়া:

en: Blue:
as: নীলা:

en: &Add to Custom Colors
as: স্বনিৰ্ধাৰিত ৰঙৰ তালিকাত যোগ কৰক (&A)

en: Name:
as: নাম:

en: Default color
as: অবিকল্পিত ৰং

[ctx: @title:window]
en: Print
as: মূদ্ৰণ কৰক

en: &Try
as: প্ৰচেষ্টা কৰক (&T)

en: modified
as: পৰিবৰ্তিত

en: &Details
as: বিৱৰণ (&D)

en: Get help...
as: সহায় প্ৰাপ্ত কৰক...

en: &Add
as: যোগ কৰক (&A)

en: &Remove
as: আঁতৰাওঁক (&R)

en: Move &Up
as: ওপৰত স্থানান্তৰ (&U)

en: Move &Down
as: তলত স্থানান্তৰ (&D)

en: Select Font
as: আখৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Could not load print preview part
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপৰ অংশ তুলি ল'বলৈ ব্যৰ্থ

en: Print Preview
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপ

en: Minimize
as: সৰ্বনিম্ন মাপ

en: &Minimize
as: সৰ্বনিম্ন মাপ (&M)

en: &Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ (&R)

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
as: <qt>আপুনি নিশ্চিতৰূপে <b>%1</b> ৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিবলৈ ইচ্ছুক ?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ট্ৰে'ৰ পৰা প্ৰস্থান কৰা দৃঢ় কৰক

en: Redo
as: পুনৰাবৃত্তি

en: Undo
as: পূৰ্বাবস্থা

en: Do not run in the background.
as: পটভূমিত সঞ্চালন কৰা ন'হ'ব ।

en: Save As
as: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
as: আঁতৰাওঁক

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
as: যোগ কৰক...

en: Unknown
as: অজ্ঞাত
