kdelibs4support - en to az translation catalogue (2019 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
az: Solğun Mavi

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
az: Antik Ağ

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
az: Antik Ağ1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
az: Antik Ağ2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
az: Antik Ağ3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
az: Antik Ağ4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
az: Açıq Badamı

[ctx: color]
en: BlueViolet
az: Açıq Bənövşəyi

[ctx: color]
en: CadetBlue
az: Bozumtul Göy

[ctx: color]
en: CadetBlue1
az: Bozumtul Göy1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
az: Bozumtul Göy2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
az: Bozumtul Göy3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
az: Bozumtul Göy4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
az: Orta Tünd Bənövşəyi

[ctx: color]
en: DarkBlue
az: Tünd Mavi

[ctx: color]
en: DarkCyan
az: Otra Tünd Mavi

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
az: Tünd Qızılı

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
az: Tünd Qızılı1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
az: Tünd Qızılı2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
az: Tünd Qızılı3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
az: Tünd Qızılı4

[ctx: color]
en: DarkGray
az: Tünd Boz

[ctx: color]
en: DarkGreen
az: Tünd Yaşıl

[ctx: color]
en: DarkGrey
az: Tünd Bozumtul

[ctx: color]
en: DarkKhaki
az: Tünd xaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
az: Tünd Magenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
az: Tünd Zeytun Yaşılı

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
az: Tünd Zeytun Yaşılı1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
az: Tünd Zeytun Yaşılı2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
az: Tünd Zeytun Yaşılı3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
az: Tünd Zeytun Yaşılı4

[ctx: color]
en: DarkOrange
az: Tüd Portağalı

[ctx: color]
en: DarkOrange1
az: Tüd Portağalı1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
az: Tüd Portağalı2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
az: Tüd Portağalı3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
az: Tüd Portağalı4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
az: Tünd Arxideya

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
az: Tünd Arxideya1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
az: Tünd Arxideya2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
az: Tünd Arxideya3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
az: Tünd Arxideya4

[ctx: color]
en: DarkRed
az: Tünd Qırmızı

[ctx: color]
en: DarkSalmon
az: Tünd Narıncı Cəhrayı

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
az: Tünd Dəniz Yaşılı

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
az: Tünd Dəniz Yaşılı1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
az: Tünd Dəniz Yaşılı2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
az: Tünd Dəniz Yaşılı3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
az: Tünd Dəniz Yaşılı4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
az: Tünd Bənövşəyi-Mavi

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
az: Tünd Bənövşəyi Boz

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
az: Tünd Bənövşəyi Boz1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
az: Tünd Bənövşəyi Boz2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
az: Tünd Bənövşəyi Boz3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
az: Tünd Bənövşəyi Boz4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
az: Tünd Bənövşəyi Bozumtul

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
az: Tünd Firuzəyi

[ctx: color]
en: DarkViolet
az: Tünd Bənövşəyi

[ctx: color]
en: DeepPink
az: Tünd Cəhrayı

[ctx: color]
en: DeepPink1
az: Tünd Cəhrayı1

[ctx: color]
en: DeepPink2
az: Tünd Cəhrayı2

[ctx: color]
en: DeepPink3
az: Tünd Cəhrayı3

[ctx: color]
en: DeepPink4
az: Tünd Cəhrayı4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
az: Dərin Göy Mavisi

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
az: Dərin Göy Mavisi1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
az: Dərin Göy Mavisi2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
az: Dərin Göy Mavisi3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
az: Dərin Göy Mavisi4

[ctx: color]
en: DimGray
az: Tutqun Boz

[ctx: color]
en: DimGrey
az: Tutqun Boz

[ctx: color]
en: DodgerBlue
az: Açıq Göy

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
az: Açıq Göy1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
az: Açıq Göy2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
az: Açıq Göy3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
az: Açıq Göy4

[ctx: color]
en: FloralWhite
az: Çiçək Ağı

[ctx: color]
en: ForestGreen
az: Meşə Yaşılı

[ctx: color]
en: GhostWhite
az: Çox açıq çalarlı Bənövşəyi-Mavi

[ctx: color]
en: GreenYellow
az: Yaşıl-Sarı

[ctx: color]
en: HotPink
az: Açıq Cəhrayı

[ctx: color]
en: HotPink1
az: Açıq Cəhrayı1

[ctx: color]
en: HotPink2
az: Açıq Cəhrayı2

[ctx: color]
en: HotPink3
az: Açıq Cəhrayı3

[ctx: color]
en: HotPink4
az: Açıq Cəhrayı4

[ctx: color]
en: IndianRed
az: Tünd Bulanıq Qırmızı

[ctx: color]
en: IndianRed1
az: Tünd Bulanıq Qırmızı1

[ctx: color]
en: IndianRed2
az: Tünd Bulanıq Qırmızı2

[ctx: color]
en: IndianRed3
az: Tünd Bulanıq Qırmızı3

[ctx: color]
en: IndianRed4
az: Tünd Bulanıq Qırmızı4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
az: Çox Açıq Cəhrayı

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
az: Çox Açıq Cəhrayı1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
az: Çox Açıq Cəhrayı2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
az: Çox Açıq Cəhrayı3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
az: Çox Açıq Cəhrayı4

[ctx: color]
en: LawnGreen
az: Sarı çalarlıAçıq-Yaşıl

[ctx: color]
en: LemonChiffon
az: Limonu

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
az: Limonu1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
az: Limonu2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
az: Limonu3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
az: Limonu4

[ctx: color]
en: LightBlue
az: Açıq Mavi

[ctx: color]
en: LightBlue1
az: Açıq Mavi1

[ctx: color]
en: LightBlue2
az: Açıq Mavi2

[ctx: color]
en: LightBlue3
az: Açıq Mavi3

[ctx: color]
en: LightBlue4
az: Açıq Mavi4

[ctx: color]
en: LightCoral
az: Orta Açıq Qırmızı

[ctx: color]
en: LightCyan
az: Çox Açıq Mavi çalarlı

[ctx: color]
en: LightCyan1
az: Çox Açıq Mavi çalarlı1

[ctx: color]
en: LightCyan2
az: Çox Açıq Mavi çalarlı2

[ctx: color]
en: LightCyan3
az: Çox Açıq Mavi çalarlı3

[ctx: color]
en: LightCyan4
az: Çox Açıq Mavi çalarlı4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
az: Açıq Qızılı

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
az: Açıq Qızılı1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
az: Açıq Qızılı2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
az: Açıq Qızılı3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
az: Açıq Qızılı4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
az: Aşıq Qızılı Sarısı

[ctx: color]
en: LightGray
az: Açıq Boz

[ctx: color]
en: LightGreen
az: Açıq Yaşıl

[ctx: color]
en: LightGrey
az: Açıq Boz

[ctx: color]
en: LightPink
az: Açıq Cəhrayı

[ctx: color]
en: LightPink1
az: Açıq Cəhrayı1

[ctx: color]
en: LightPink2
az: Açıq Cəhrayı2

[ctx: color]
en: LightPink3
az: Açıq Cəhrayı3

[ctx: color]
en: LightPink4
az: Açıq Cəhrayı4

[ctx: color]
en: LightSalmon
az: Açıq Qırmızı-Narıncı

[ctx: color]
en: LightSalmon1
az: Açıq Qırmızı-Narıncı1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
az: Açıq Qırmızı-Narıncı2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
az: Açıq Qırmızı-Narıncı3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
az: Açıq Qırmızı-Narıncı4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
az: Açıq Dəniz Yaşılı

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
az: Açıq Səma Mavisi

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
az: Açıq Səma Mavisi1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
az: Açıq Səma Mavisi2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
az: Açıq Səma Mavisi3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
az: Açıq Səma Mavisi4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
az: Açıq Bənövşəyi-Mavi

[ctx: color]
en: LightSlateGray
az: Boz

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
az: Boz

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
az: Açıq Göy-Mavi

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
az: Açıq Göy-Mavi1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
az: Açıq Göy-Mavi2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
az: Açıq Göy-Mavi3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
az: Açıq Göy-Mavi4

[ctx: color]
en: LightYellow
az: Açıq Sarı

[ctx: color]
en: LightYellow1
az: Açıq Sarı1

[ctx: color]
en: LightYellow2
az: Açıq Sarı2

[ctx: color]
en: LightYellow3
az: Açıq Sarı3

[ctx: color]
en: LightYellow4
az: Açıq Sarı4

[ctx: color]
en: LimeGreen
az: Laym Yaşılı

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
az: Otra Açıq Yaşıl-Göy

[ctx: color]
en: MediumBlue
az: Orta Açıq Mavi

[ctx: color]
en: MediumOrchid
az: Orta Açıq Bənövşəyi

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
az: Orta Açıq Bənövşəyi1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
az: Orta Açıq Bənövşəyi2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
az: Orta Açıq Bənövşəyi3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
az: Orta Açıq Bənövşəyi4

[ctx: color]
en: MediumPurple
az: Orta Bənövşəyi

[ctx: color]
en: MediumPurple1
az: Orta Bənövşəyi1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
az: Orta Bənövşəyi2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
az: Orta Bənövşəyi3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
az: Orta Bənövşəyi4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
az: Orta Açıq Dəniz Yaşılı

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
az: Orta Tünd Göy

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
az: Yaz Yaşılı

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
az: Açıq Mavi

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
az: Bənövşəyi-Cəhrayı

[ctx: color]
en: MidnightBlue
az: Qaranlıq Göy

[ctx: color]
en: MintCream
az: Çox açıq Yaşıl-Mavi

[ctx: color]
en: MistyRose
az: Çox Açıq Qırmızı

[ctx: color]
en: MistyRose1
az: Çox Açıq Qırmızı1

[ctx: color]
en: MistyRose2
az: Çox Açıq Qırmızı2

[ctx: color]
en: MistyRose3
az: Çox Açıq Qırmızı3

[ctx: color]
en: MistyRose4
az: Çox Açıq Qırmızı4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
az: Çox Açıq Qəhvəyi

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
az: Çox Açıq Qəhvəyi1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
az: Çox Açıq Qəhvəyi2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
az: Çox Açıq Qəhvəyi3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
az: Çox Açıq Qəhvəyi4

[ctx: color]
en: NavyBlue
az: Tünd Mavi

[ctx: color]
en: OldLace
az: Tam Açıq Qəhvəyi

[ctx: color]
en: OliveDrab
az: Az Açıq Zeytun Yaşılı

[ctx: color]
en: OliveDrab1
az: Az Açıq Zeytun Yaşılı1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
az: Az Açıq Zeytun Yaşılı2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
az: Az Açıq Zeytun Yaşılı3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
az: Az Açıq Zeytun Yaşılı4

[ctx: color]
en: OrangeRed
az: Narıncı-Qırmızı

[ctx: color]
en: OrangeRed1
az: Narıncı-Qırmızı1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
az: Narıncı-Qırmızı2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
az: Narıncı-Qırmızı3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
az: Narıncı-Qırmızı4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
az: Aşıq Qızılı

[ctx: color]
en: PaleGreen
az: Açıq Yaşıl

[ctx: color]
en: PaleGreen1
az: Açıq Yaşıl1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
az: Açıq Yaşıl2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
az: Açıq Yaşıl3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
az: Açıq Yaşıl4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
az: Açıq Boz

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
az: Açıq Boz1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
az: Açıq Boz2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
az: Açıq Boz3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
az: Açıq Boz4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
az: Açıq Cəhrayı Qırmızı

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
az: Açıq Cəhrayı Qırmızı1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
az: Açıq Cəhrayı Qırmızı2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
az: Açıq Cəhrayı Qırmızı3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
az: Açıq Cəhrayı Qırmızı4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
az: Çox Açıq Boz

[ctx: color]
en: PeachPuff
az: Açıq Boz

[ctx: color]
en: PeachPuff1
az: Açıq Boz1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
az: Açıq Boz2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
az: Açıq Boz3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
az: Açıq Boz4

[ctx: color]
en: PowderBlue
az: Çox Açıq Mavi

[ctx: color]
en: RosyBrown
az: Cəhrayı-Qəhvəyi

[ctx: color]
en: RosyBrown1
az: Cəhrayı-Qəhvəyi1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
az: Cəhrayı-Qəhvəyi2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
az: Cəhrayı-Qəhvəyi3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
az: Cəhrayı-Qəhvəyi4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
az: Tünd Mavi

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
az: Tünd Mavi1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
az: Tünd Mavi2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
az: Tünd Mavi3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
az: Tünd Mavi4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
az: Tünd Qəhvəyi

[ctx: color]
en: SandyBrown
az: Açıq Qəhvəyi

[ctx: color]
en: SeaGreen
az: Dəniz Yaşılı

[ctx: color]
en: SeaGreen1
az: Dəniz Yaşılı1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
az: Dəniz Yaşılı2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
az: Dəniz Yaşılı3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
az: Dəniz Yaşılı4

[ctx: color]
en: SkyBlue
az: Göy Mavisi

[ctx: color]
en: SkyBlue1
az: Göy Mavisi1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
az: Göy Mavisi2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
az: Göy Mavisi3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
az: Göy Mavisi4

[ctx: color]
en: SlateBlue
az: Tünd Göy

[ctx: color]
en: SlateBlue1
az: Tünd Göy1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
az: Tünd Göy2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
az: Tünd Göy3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
az: Tünd Göy4

[ctx: color]
en: SlateGray
az: Tünd Boz

[ctx: color]
en: SlateGray1
az: Tünd Boz1

[ctx: color]
en: SlateGray2
az: Tünd Boz2

[ctx: color]
en: SlateGray3
az: Tünd Boz3

[ctx: color]
en: SlateGray4
az: Tünd Boz4

[ctx: color]
en: SlateGrey
az: Tünd Boz

[ctx: color]
en: SpringGreen
az: Yaz Yaşılı

[ctx: color]
en: SpringGreen1
az: Yaz Yaşılı1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
az: Yaz Yaşılı2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
az: Yaz Yaşılı3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
az: Yaz Yaşılı4

[ctx: color]
en: SteelBlue
az: Orta Tünd Mavi

[ctx: color]
en: SteelBlue1
az: Orta Tünd Mavi1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
az: Orta Tünd Mavi2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
az: Orta Tünd Mavi3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
az: Orta Tünd Mavi4

[ctx: color]
en: VioletRed
az: Bənövşəyi Qırmızı

[ctx: color]
en: VioletRed1
az: Bənövşəyi Qırmızı1

[ctx: color]
en: VioletRed2
az: Bənövşəyi Qırmızı2

[ctx: color]
en: VioletRed3
az: Bənövşəyi Qırmızı3

[ctx: color]
en: VioletRed4
az: Bənövşəyi Qırmızı4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
az: Açıq Tüstü

[ctx: color]
en: YellowGreen
az: Sarı-Yaşıl

[ctx: color]
en: aquamarine
az: Açıq Dəniz Mavisi

[ctx: color]
en: aquamarine1
az: Açıq Dəniz Mavisi1

[ctx: color]
en: aquamarine2
az: Açıq Dəniz Mavisi2

[ctx: color]
en: aquamarine3
az: Açıq Dəniz Mavisi3

[ctx: color]
en: aquamarine4
az: Açıq Dəniz Mavisi4

[ctx: color]
en: azure
az: Tam Aşıq Mavi

[ctx: color]
en: azure1
az: Tam Aşıq Mavi1

[ctx: color]
en: azure2
az: Tam Aşıq Mavi2

[ctx: color]
en: azure3
az: Tam Aşıq Mavi3

[ctx: color]
en: azure4
az: Tam Aşıq Mavi4

[ctx: color]
en: beige
az: Bej

[ctx: color]
en: bisque
az: Çox Açıq Qəhvəyi

[ctx: color]
en: bisque1
az: Çox Açıq Qəhvəyi1

[ctx: color]
en: bisque2
az: Çox Açıq Qəhvəyi2

[ctx: color]
en: bisque3
az: Çox Açıq Qəhvəyi3

[ctx: color]
en: bisque4
az: Çox Açıq Qəhvəyi4

[ctx: color]
en: black
az: Qara

[ctx: color]
en: blue
az: mavi

[ctx: color]
en: blue1
az: mavi1

[ctx: color]
en: blue2
az: mavi2

[ctx: color]
en: blue3
az: mavi3

[ctx: color]
en: blue4
az: mavi4

[ctx: color]
en: brown
az: Qəhvəyi

[ctx: color]
en: brown1
az: Qəhvəyi1

[ctx: color]
en: brown2
az: Qəhvəyi2

[ctx: color]
en: brown3
az: Qəhvəyi3

[ctx: color]
en: brown4
az: Qəhvəyi4

[ctx: color]
en: burlywood
az: Orta Açıq Qəhvəyi

[ctx: color]
en: burlywood1
az: Orta Açıq Qəhvəyi1

[ctx: color]
en: burlywood2
az: Orta Açıq Qəhvəyi2

[ctx: color]
en: burlywood3
az: Orta Açıq Qəhvəyi3

[ctx: color]
en: burlywood4
az: Orta Açıq Qəhvəyi4

[ctx: color]
en: chartreuse
az: Açıq Yaşıl

[ctx: color]
en: chartreuse1
az: Açıq Yaşıl1

[ctx: color]
en: chartreuse2
az: Açıq Yaşıl2

[ctx: color]
en: chartreuse3
az: Açıq Yaşıl3

[ctx: color]
en: chartreuse4
az: Açıq Yaşıl4

[ctx: color]
en: chocolate
az: Şokalad

[ctx: color]
en: chocolate1
az: Şokalad1

[ctx: color]
en: chocolate2
az: Şokalad2

[ctx: color]
en: chocolate3
az: Şokalad3

[ctx: color]
en: chocolate4
az: Şokalad4

[ctx: color]
en: coral
az: Tünd Narıncı

[ctx: color]
en: coral1
az: Tünd Narıncı1

[ctx: color]
en: coral2
az: Tünd Narıncı2

[ctx: color]
en: coral3
az: Tünd Narıncı3

[ctx: color]
en: coral4
az: Tünd Narıncı4

[ctx: color]
en: cornsilk
az: Çox Açıq Göy-Boz

[ctx: color]
en: cornsilk1
az: Çox Açıq Göy-Boz1

[ctx: color]
en: cornsilk2
az: Çox Açıq Göy-Boz2

[ctx: color]
en: cornsilk3
az: Çox Açıq Göy-Boz3

[ctx: color]
en: cornsilk4
az: Çox Açıq Göy-Boz4

[ctx: color]
en: cyan
az: Orta Açıq Mavi

[ctx: color]
en: cyan1
az: Orta Açıq Mavi1

[ctx: color]
en: cyan2
az: Orta Açıq Mavi2

[ctx: color]
en: cyan3
az: Orta Açıq Mavi3

[ctx: color]
en: cyan4
az: Orta Açıq Mavi4

[ctx: color]
en: firebrick
az: Tünd Qırmızı

[ctx: color]
en: firebrick1
az: Tünd Qırmızı1

[ctx: color]
en: firebrick2
az: Tünd Qırmızı2

[ctx: color]
en: firebrick3
az: Tünd Qırmızı3

[ctx: color]
en: firebrick4
az: Tünd Qırmızı4

[ctx: color]
en: gainsboro
az: Açıq Boz

[ctx: color]
en: gold
az: Qızılı

[ctx: color]
en: gold1
az: Qızılı1

[ctx: color]
en: gold2
az: Qızılı2

[ctx: color]
en: gold3
az: Qızılı3

[ctx: color]
en: gold4
az: Qızılı4

[ctx: color]
en: goldenrod
az: tünd qızılı

[ctx: color]
en: goldenrod1
az: tünd qızılı1

[ctx: color]
en: goldenrod2
az: tünd qızılı2

[ctx: color]
en: goldenrod3
az: tünd qızılı3

[ctx: color]
en: goldenrod4
az: tünd qızılı4

[ctx: color]
en: green
az: yaşıl

[ctx: color]
en: green1
az: yaşıl1

[ctx: color]
en: green2
az: yaşıl2

[ctx: color]
en: green3
az: yaşıl3

[ctx: color]
en: green4
az: yaşıl4

[ctx: color]
en: honeydew
az: çox açıq yaşıl

[ctx: color]
en: honeydew1
az: çox açıq yaşıl1

[ctx: color]
en: honeydew2
az: çox açıq yaşıl2

[ctx: color]
en: honeydew3
az: çox açıq yaşıl3

[ctx: color]
en: honeydew4
az: çox açıq yaşıl4

[ctx: color]
en: ivory
az: çox açıq boz

[ctx: color]
en: ivory1
az: çox açıq boz1

[ctx: color]
en: ivory2
az: çox açıq boz2

[ctx: color]
en: ivory3
az: çox açıq boz3

[ctx: color]
en: ivory4
az: çox açıq boz4

[ctx: color]
en: khaki
az: açıq sarı

[ctx: color]
en: khaki1
az: açıq sarı1

[ctx: color]
en: khaki2
az: açıq sarı2

[ctx: color]
en: khaki3
az: açıq sarı3

[ctx: color]
en: khaki4
az: açıq sarı4

[ctx: color]
en: lavender
az: çox açıq bənövşəyi-göy

[ctx: color]
en: linen
az: çox açıq qəhvəyi

[ctx: color]
en: magenta
az: Tünd cəhrayı

[ctx: color]
en: magenta1
az: Tünd cəhrayı1

[ctx: color]
en: magenta2
az: Tünd cəhrayı2

[ctx: color]
en: magenta3
az: Tünd cəhrayı3

[ctx: color]
en: magenta4
az: Tünd cəhrayı4

[ctx: color]
en: maroon
az: tünd qəhvəyi qırmızı

[ctx: color]
en: maroon1
az: tünd qəhvəyi qırmızı1

[ctx: color]
en: maroon2
az: tünd qəhvəyi qırmızı2

[ctx: color]
en: maroon3
az: tünd qəhvəyi qırmızı3

[ctx: color]
en: maroon4
az: tünd qəhvəyi qırmızı4

[ctx: color]
en: moccasin
az: çox açıq qəhvəyi

[ctx: color]
en: navy
az: tünd göy

[ctx: color]
en: orange
az: narıncı

[ctx: color]
en: orange1
az: narıncı1

[ctx: color]
en: orange2
az: narıncı2

[ctx: color]
en: orange3
az: narıncı3

[ctx: color]
en: orange4
az: narıncı4

[ctx: color]
en: orchid
az: az açıq cıhrayı

[ctx: color]
en: orchid1
az: az açıq cıhrayı1

[ctx: color]
en: orchid2
az: az açıq cıhrayı2

[ctx: color]
en: orchid3
az: az açıq cıhrayı3

[ctx: color]
en: orchid4
az: az açıq cıhrayı4

[ctx: color]
en: peru
az: tünd narıncı

[ctx: color]
en: pink
az: açıq cəhrayı-qırmızı

[ctx: color]
en: pink1
az: açıq cəhrayı-qırmızı1

[ctx: color]
en: pink2
az: açıq cəhrayı-qırmızı2

[ctx: color]
en: pink3
az: açıq cəhrayı-qırmızı3

[ctx: color]
en: pink4
az: açıq cəhrayı-qırmızı4

[ctx: color]
en: plum
az: orta açıq cəhrayı

[ctx: color]
en: plum1
az: orta açıq cəhrayı1

[ctx: color]
en: plum2
az: orta açıq cəhrayı2

[ctx: color]
en: plum3
az: orta açıq cəhrayı3

[ctx: color]
en: plum4
az: orta açıq cəhrayı4

[ctx: color]
en: purple
az: bənövşəyi

[ctx: color]
en: purple1
az: bənövşəyi1

[ctx: color]
en: purple2
az: bənövşəyi2

[ctx: color]
en: purple3
az: bənövşəyi3

[ctx: color]
en: purple4
az: bənövşəyi4

[ctx: color]
en: red
az: qırmızı

[ctx: color]
en: red1
az: qırmızı1

[ctx: color]
en: red2
az: qırmızı2

[ctx: color]
en: red3
az: qırmızı3

[ctx: color]
en: red4
az: qırmızı4

[ctx: color]
en: salmon
az: açıq qırmızı

[ctx: color]
en: salmon1
az: açıq qırmızı1

[ctx: color]
en: salmon2
az: açıq qırmızı2

[ctx: color]
en: salmon3
az: açıq qırmızı3

[ctx: color]
en: salmon4
az: açıq qırmızı4

[ctx: color]
en: seashell
az: çox açıq narıncı

[ctx: color]
en: seashell1
az: çox açıq narıncı1

[ctx: color]
en: seashell2
az: çox açıq narıncı2

[ctx: color]
en: seashell3
az: çox açıq narıncı3

[ctx: color]
en: seashell4
az: çox açıq narıncı4

[ctx: color]
en: sienna
az: qırmızı-narıncı

[ctx: color]
en: sienna1
az: qırmızı-narıncı1

[ctx: color]
en: sienna2
az: qırmızı-narıncı2

[ctx: color]
en: sienna3
az: qırmızı-narıncı3

[ctx: color]
en: sienna4
az: qırmızı-narıncı4

[ctx: color]
en: snow
az: qar

[ctx: color]
en: snow1
az: qar1

[ctx: color]
en: snow2
az: qar2

[ctx: color]
en: snow3
az: qar3

[ctx: color]
en: snow4
az: qar4

[ctx: color]
en: tan
az: orta açıq qəhvəyi

[ctx: color]
en: tan1
az: orta açıq qəhvəyi1

[ctx: color]
en: tan2
az: orta açıq qəhvəyi2

[ctx: color]
en: tan3
az: orta açıq qəhvəyi3

[ctx: color]
en: tan4
az: orta açıq qəhvəyi4

[ctx: color]
en: thistle
az: açıq bənövşəyi

[ctx: color]
en: thistle1
az: açıq bənövşəyi1

[ctx: color]
en: thistle2
az: açıq bənövşəyi2

[ctx: color]
en: thistle3
az: açıq bənövşəyi3

[ctx: color]
en: thistle4
az: açıq bənövşəyi4

[ctx: color]
en: tomato
az: pomidor

[ctx: color]
en: tomato1
az: pomidor1

[ctx: color]
en: tomato2
az: pomidor1

[ctx: color]
en: tomato3
az: pomidor3

[ctx: color]
en: tomato4
az: pomidor4

[ctx: color]
en: turquoise
az: açıq bənövşəyi

[ctx: color]
en: turquoise1
az: açıq bənövşəyi1

[ctx: color]
en: turquoise2
az: açıq bənövşəyi2

[ctx: color]
en: turquoise3
az: 1

[ctx: color]
en: turquoise4
az: açıq bənövşəyi4

[ctx: color]
en: violet
az: orta açıq cəhrayı

[ctx: color]
en: wheat
az: açıq qəhvəyi

[ctx: color]
en: wheat1
az: açıq qəhvəyi1

[ctx: color]
en: wheat2
az: açıq qəhvəyi2

[ctx: color]
en: wheat3
az: açıq qəhvəyi3

[ctx: color]
en: wheat4
az: açıq qəhvəyi4

[ctx: color]
en: white
az: ağ

[ctx: color]
en: yellow
az: sarı

[ctx: color]
en: yellow1
az: sarı1

[ctx: color]
en: yellow2
az: sarı2

[ctx: color]
en: yellow3
az: sarı3

[ctx: color]
en: yellow4
az: sarı4

en: Debug Settings
az: Sazlama ayarları

en: File
az: Fayl

en: Message Box
az: İsmarıc Qutusu

en: Shell
az: Üzlük

en: Syslog
az: Sistem Bildirişləri Jurnalı

en: None
az: Heç Biri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
az: Məlumat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
az: Çıxış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
az: Faylın adı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
az: Xəta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
az: Ciddi xətalar zamanı ləğv et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
az: Bütün sazlama çıxışlarını bağla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
az: Xəbərdarlıq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
az: Ciddi Xəta

en: &Select All
az: &Hamısını Seç

en: &Deselect All
az: &Heç birini seçmə

en: KDebugDialog
az: KDebug Dialoqu

en: A dialog box for setting preferences for debug output
az: Sazlam çıxışlarının parametrlərinin ayarlanması üçün dialoq qutusu

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
az: Adi dialoq yerinə tam funksiyalı dialoqu göstər

en: Turn area on
az: Sazlama məlumatlarını açın

en: Turn area off
az: Sazlam məlumatlarını bağlayın

en: no error
az: xətasız

en: requested family not supported for this host name
az: Bu tələb olunanlar server host adı üçün dəstəklənmir

en: temporary failure in name resolution
az: Adlanmasına müvəqqəti icazə verilə bilmir

en: non-recoverable failure in name resolution
az: Adlanmasına icazədə ciddi xəta

en: invalid flags
az: etibarsız nişanlar

en: memory allocation failure
az: yaddaşın ayrılması uğursuz oldu

en: name or service not known
az: ad və ya server bilinmir

en: requested family not supported
az: tələb olunan ailə dəstəklənmir

en: requested service not supported for this socket type
az: təlb olunan server bu socket növü üçün dəstəklənmir

en: requested socket type not supported
az: tələb olunan socket növü dəstəklənmir

en: unknown error
az: naməlum xəta

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
az: sistem xətası: %1

en: request was canceled
az: təlabat ləğv edildi

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
az: Naməlum ailə %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
az: xətasız

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
az: ad axtarışı uğursuz oldu

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
az: ünvan artıq istifadə olunur

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
az: socket artıq ünvana və porta qoşuludur

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
az: socket artıq yaradılıb

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
az: socket qoşulu deyil

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
az: socket yaradılmayıb

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
az: əməliyyat kilidlənməyə səbəb ola bilərdi

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
az: əlaqə rədd edildi

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
az: əlaqə gözləmə vaxtı bitdi

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
az: əməliyyat artıq davam edir

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
az: şəbəkə xətası baş verdi

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
az: əməliyyat dəstəklənmir

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
az: əməliyyata verilən  vaxt başa çatdı

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
az: naməlum və gözlənilməz xəta baş verdi

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
az: Uzaqdakı qovşaq tərəfindən əlaqə kəsildi

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
az: Bu tətbiq üçün lisenziya şərtləri göstərilməyib.
    Hər hansı lisenziya şərtləri üçün sənədləri və 
    faylları yoxlayın.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
az: Bu tətbiq %1 şərtləri altında yayımlanır.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
az: GNU General Public License Versiya 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
az: GNU Lesser General Public License Versiya 3

[ctx: @item license]
en: Custom
az: Fərdi

[ctx: @item license]
en: Not specified
az: Göstərilməyib

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
az: <p>KDE bütün ölkələrin tərcümə komandalarının fəaliyyəti sayəsində bir çox dillərə tərcümə olunmuşdur</p><p>Siz də KDE-nin öz dilinizə tərcüməsində iştirak etmək istəsəniz <a href="https://l10n.kde.org"> https://l10n.kde.org</a></p> keçidinə daxil olun.

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
az: Qriqorian

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
az: Kopt

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
az: Efiopiya

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
az: İvrit

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
az: İslam / Hicri (Civil)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
az: Hindistam Milli

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
az: Cəlali

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
az: Yapon

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
az: Yuliyan

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
az: Tayvan

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
az: Tailand

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
az: Səhv Təqvim Növü

en: Today
az: Bu Gün

en: Yesterday
az: Dünən

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, LongFormat]
en: Anno Martyrum
az: Diokletian erası

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, ShortFormat]
en: AM
az: GQ

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
az: k

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
az: Bizim Eradan Əvvəll

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
az: b.e. ə.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
az: Miladdan Öncə

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
az: MÖ

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
az: Bizim Era

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
az: b.e.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
az: Miladdan Sonra

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
az: MS

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
az: Yan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
az: Fev

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
az: Mar

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
az: Apr

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
az: May

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
az: İyn

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
az: İyl

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
az: Avq

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
az: Sen

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
az: Okt

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
az: Noy

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
az: Dek

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
az: Yan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
az: Fev

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
az: İyn

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
az: İyl

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
az: Avq

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
az: Sen

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
az: Okt

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
az: Noy

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
az: Dek

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
az: Yanvar

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
az: Fevral

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
az: Mart

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
az: Aprel

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
az: May

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
az: İyun

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
az: İyul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
az: Avqust

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
az: Sentyabr

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
az: Oktyabr

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
az: Noyabr

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
az: Dekabr

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
az: yanvar

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
az: fevral

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
az: mart

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
az: aprel

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
az: may

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
az: iyun

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
az: iyul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
az: avqust

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
az: sentyabr

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
az: oktyabr

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
az: noyabr

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
az: dekabr

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
az: BE

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
az: ÇA

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
az: Ç

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
az: CA

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
az: C

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
az: Ş

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
az: B

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
az: Baz. er

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
az: Çər. axş

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
az: Çər

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
az: Cüm. axş

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
az: Cüm

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
az: Şən

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
az: Baz

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
az: Baza ertəsi

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
az: Çərşənbə

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
az: Cümə axşamı

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
az: Cümə

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
az: Şənbə

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
az: Bazar

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Mundi
az: Dünyanın Yaradılışından

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, ShortFormat]
en: AM
az: Dünya

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::NarrowName]
en: I
az: İ

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
az: Tiş

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
az: Hes

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
az: Kiş

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
az: Tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
az: Şv

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
az: Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
az: Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
az: İya

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
az: Siv

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
az: Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
az: Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
az: Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
az: Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
az: Ad2

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
az: Şv

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
az: İya

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
az: Tişrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
az: Heşvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
az: Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
az: Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
az: Şvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
az: Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
az: Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
az: İyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
az: Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
az: Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
az: Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
az: Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
az: Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
az: Adar II

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
az: Tişrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
az: Heşvan

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
az: Şvat

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName]
en: Iyar
az: İyar

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
az: Saka Erası

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
az: Ça

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
az: Vay

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
az: Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
az: Āş

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
az: Şr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
az: Bha

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
az: Āsv

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
az: Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
az: Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
az: Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
az: Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
az: Phā

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName]
en: Vai
az: Vay

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
az: Āş

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shr
az: Şr

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
az: Āsv

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
az: Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
az: Vayşax

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
az: Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
az: Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
az: Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
az: Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
az: Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
az: Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
az: Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
az: Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
az: Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
az: Phālgun

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
az: Vayşax

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
az: Hicridən

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AH
az: Hic

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
az: Muh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
az: Səf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
az: R.Ə

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
az: R.T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
az: CA

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
az: CT

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
az: Rəc

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
az: Şab

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
az: Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
az: Şəv

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
az: Zlq

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
az: Zhc

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName]
en: Saf
az: Səf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName]
en: R.A
az: R.Ə

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName]
en: J.A
az: CA

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName]
en: J.T
az: CT

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
az: Rəc

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
az: Şab

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
az: Şəv

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName]
en: Qid
az: Zlq

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
az: Zhc

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
az: Məhərrəm

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
az: Səfər

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
az: Rəbbiüləvvəl

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
az: Rəbbiülaxır

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
az: Cəmadiyələvvəl

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
az: Cəmadiyəlaxır

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
az: Rəcəb

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
az: Şaban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
az: Ramazan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
az: Şəvval

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
az: Zilqədə

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
az: Zilhiccə

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName]
en: Muharram
az: Məhərrəm

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName]
en: Safar
az: Səfər

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
az: Rəbbiüləvvəl

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
az: Rəbbiülaxır

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
az: Cəmadiyələvvəl

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
az: Cəmadiyəlaxır

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
az: Rəcəb

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
az: Şaban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
az: Ramazan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
az: Şəvval

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Qi`dah
az: Zilhiccə

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Hijjah
az: Zilhiccə

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: I
az: İ

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Ith
az: İsn

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Thl
az: Sul

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Arb
az: Ərb

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Kha
az: Adn

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jum
az: Cum

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sab
az: Səb

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
az: Əhd

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ithnain
az: yəvmu-l isnəyn

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
az: yəvmu-l sulasə

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
az: yəvmu-l ərbəə

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
az: yəvmu-l həmis

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
az: yəvmu-l cumuə

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
az: yəvmu-s səbt

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
az: yəvmu-l əhəd

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Persico
az: Cəlali

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AP
az: Cəl

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
az: Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
az: Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
az: Xor

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
az: Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
az: Mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
az: Şəh

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
az: Meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
az: Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
az: Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
az: Dey

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
az: Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
az: İsf

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kho
az: Xor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
az: Şab

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName]
en: Dei
az: Dey

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName]
en: Esf
az: İsf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
az: Fərvərdin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
az: Ordubehişt

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
az: Xordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
az: Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
az: Mordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
az: Şəhrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
az: Mehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
az: Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
az: Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
az: Dey

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
az: Bəhman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
az: İsfand

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
az: Fərvərdin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName]
en: Ordibehesht
az: Ordubehişt

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
az: Xordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
az: Şəhrivar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName]
en: Dei
az: Dey

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName]
en: Bahman
az: Bəhman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName]
en: Esfand
az: İsfand

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: 2sh
az: 2ş

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: 3sh
az: 3ş

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: 4sh
az: 4ş

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: 5sh
az: 5ş

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jom
az: Com

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Shn
az: Şən

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: 1sh
az: 1ş

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
az: Du şənbə

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Se shanbe
az: Sə şənbə

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
az: Cahar şənbə

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Panj shanbe
az: Pəncu şənbə

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
az: Cuma

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
az: Şənbə

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
az: Yek şənbə

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Meiji Era, LongFormat]
en: Meiji
az: Meyci

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
az: Bizim eradan Əvvəl

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
az: BEƏ

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
az: Miladdan Öncə

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
az: MÖ

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
az: Bizim Era

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
az: BE

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
az: Miladdan Sonra

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
az: MS

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
az: Yan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
az: Fev

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
az: Mar

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
az: Apr

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
az: May

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
az: İyn

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
az: İyl

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
az: Avq

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
az: Sen

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
az: Okt

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
az: Okt

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
az: Dek

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
az: Yan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
az: Fev

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
az: İyn

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
az: İyl

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
az: Avq

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
az: Sen

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
az: Okt

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
az: Noy

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
az: Dek

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
az: Yanvar

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
az: Fevral

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
az: Mart

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
az: Aprel

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
az: May

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
az: İyun

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
az: İyul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
az: Avqust

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
az: Sentyabr

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
az: Oktyabr

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
az: Noyabr

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
az: Dekabr

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
az: Yanvar

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
az: Fevral

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
az: Mart

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
az: Aprel

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
az: İyun

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
az: İyul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
az: Avqust

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
az: Sentyabr

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
az: Oktyabr

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
az: Noyabr

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
az: Dekabr

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
az: BE

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
az: ÇA

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
az: Ç

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
az: CA

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
az: C

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
az: Ş

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
az: B

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
az: Baz. er

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
az: Çər. axş

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
az: Çər

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
az: Cüm. axş

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
az: Cüm

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
az: Şən

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
az: Baz

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
az: Baza ertəsi

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
az: Çərşənbə

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
az: Cümə axşamı

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
az: Cümə

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
az: Şənbə

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
az: Bazar

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
az: Çin Respublikası Erası

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
az: ÇRE

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
az: Buddist Erası

en: Use the X-server display 'displayname'
az: 'displayname' X-server displeyini istifadə et

en: Restore the application for the given 'sessionId'
az: Verilmiş 'sessionId' -yə görə tətbiqin seansını bərpa edin

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
az: 8-bitlik displey olduğu halda tətbiq öz rəng cədvəlindən 
    istifadə edəcək

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
az: Əgər Tətbiq QApplication::ManyColor rəng xüsusiyyətlərindən
     istifadə edirsə 8-bitlik displeydə rənglərin sayı məhdudlaşır

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
az: Qt, siçan və klaviaturanın  heç vaxt mənimsənilməməsini istəyir

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
az: Sazlayıcı (debugger) la işə başlamaq -nograb -ı gizli
    edə bilər. Bu halda -dograb istifadə edin

en: switches to synchronous mode for debugging
az: Sazlayıcı üçün sinxronlaşdırılmış rejimi işə salır

en: defines the application font
az: tətbiq şriftlərini müəyyən edir

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
az: standart fon və tətbiq palitrasını təyin edir
    (açıq və tünd kölgələr hesablanır)

en: sets the default foreground color
az: susmaya görə yaxıların rəngini təyin edir

en: sets the default button color
az: standart düymənin rəngini təyin edir

en: sets the application name
az: tətbiqin adını təyin edir

en: sets the application title (caption)
az: tətbiqin başlığını quraşdırır

en: load the testability framework
az: Test çərçivəsini yükləyin

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
az: tətbiqi rəngləri 8-bitlik displeydə tam rəngli 
    displeydəki kimi göstərəcək

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
az: XİM daxiletmə növünü quraşdırır. Mümkün 
    göstəricilər: onthespot, overthespot, offthespot 
    və root

en: set XIM server
az: XİM-xidmətini quraşdır

en: disable XIM
az: XİM -i söndür

en: mirrors the whole layout of widgets
az: Vidjetlərin bütün düzülüşlərini əks etdir

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
az: Qt üslubunu tətbiqlərin qrafik elementlərinə (vidjet) tətbiq edin

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
az: effektlər üçün başqa qrafik sistemdən istifadə edin, seçimlər: raster və opengl (sınaq üçün)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
az: QML JS sazlayıcı məlumatı. Sazlayıcını işə salmaq üçün 
    tətbiq -DQT_DECLARATIVE_DEBUG ilə yığılmalıdır

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
az: Qrafik server platforması (məs. xcb və ya wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
az: 'caption' sözünü başlıq adı kimi istifadə edin

en: Use 'icon' as the application icon
az: 'icon' -u tətbiq rəmzi kimi istiafadə edin

en: Use alternative configuration file
az: Alternativ konfiqurasiya faylını istifadə edin

en: Disable crash handler, to get core dumps
az: Nüvə qalıqlarını (core dumps) əldə etmək üçün xəta işləmcisini söndürün

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
az: WM_NET -ə uyğun pəncərə menecerinin işə düşməsini gözləyir

en: sets the application GUI style
az: tətbiqin qrafik interfeysini quraşdırır

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
az: əsas pəncərənin yerini və ölçüsünü təyin edir - arqument formaları bax: man X (adətən ENxHÜNDÜRLÜK+X+Y)

en: KDE Application
az: kDE Tətbiqi

en: Unknown option '%1'.
az: Naməlum seçim '%1'.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
az: '%1' çatışmır

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
az: %1 %2 tərəfindən
    yazılıb

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
az: Bu tətbiq adının gizli qalmasını istəyən biri tərəfindən yazılıb.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
az: Xətaları bildirmək üçün https://bugs.kde.org keçidindən istifadə edin

en: Please report bugs to %1.
az: Xətaları bildirmək üçün %1 istifadə edin

en: Unexpected argument '%1'.
az: Gözlənilməz arqument '%1'.

en: Use --help to get a list of available command line options.
az: Mövcud əmrlər sətri seçimləri üçün --help əmrindən istifadə et.

en: [options]
az: [seçimlər]

en: [%1-options]
az: [%1-seçim]

en: Usage: %1 %2
az: İstifadə et: %1 %2

en: 
    Generic options:
az: 
    Ümumi seçim:

en: Show help about options
az: Seçimlər haqqında kömək göstər

en: Show %1 specific options
az: %1 xüsusi seçimini göstər

en: Show all options
az: Bütün seçimlər göstərilsin

en: Show author information
az: Müəllif haqqında məlumatları göstər

en: Show version information
az: Versiya məlumatlarını göstər

en: Show license information
az: Lisenziya məlumatlarını göstər

en: End of options
az: Seçimin sonu

en: 
    %1 options:
az: 
    %1 seçimi:

en: 
    Options:
az: 
    Seçimlər:

en: 
    Arguments:
az: 
    Arqumentlər:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
az: Bu tətbiq tərəfindən aşılan fayllar və URL -lar istifadə olunduqdan sonra silinəcək

en: KDE-tempfile
az: KDE tempfile

en: am
az: g.q.

en: pm
az: g.s.

en: Library "%1" not found
az: "%1" kitabxanası tapılmadı

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
az: Ərəb ölkələrində istifadə olunan ərəb rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Bengali
az: Benqal rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Devanagari
az: Devanaqari rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
az: Fars rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Gujarati
az: Qucaratu rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
az: Gürmühi rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Kannada
az: Kannada rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Khmer
az: Khmer rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Malayalam
az: Malayalam rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Oriya
az: Oriya rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Tamil
az: Tamil rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Telugu
az: Telugu rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Thai
az: Tay rəqəmləri

[ctx: digit set]
en: Arabic
az: Ərəb rəqəmləri

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
az: %1 gün

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
az: %1 saat

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
az: %1 dəqiqə

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
az: %1 saniyə

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
az[0]: %1n millisaniyə
az[1]: %1 millisaniyə

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
az[0]: 1 gün
az[1]: %1 gün

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
az[0]: 1 saat
az[1]: %1 saat

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
az[0]: 1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
az[0]: 1 saniyə
az[1]: %1 saniyə

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
az: %1 %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
az: %1 %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
az: %1 %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
az: Günortaya qədər

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
az: GQ

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
az: Q

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
az: Günortadan Sonra

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
az: GS

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
az: S

en: No target filename has been given.
az: Hədəf faylı göstərilməyib

en: Already opened.
az: Fayl artıq aşılıb

en: Insufficient permissions in target directory.
az: Təyinat qovluğuna yazmaq üçün icazə verilmir

en: Unable to open temporary file.
az: Müvəqqəti faylları açmaq olmur

en: Synchronization to disk failed
az: Əməliyyat yaddaşından diskə yazmaq mümkün olmadı

en: Error during rename.
az: Ad dəyişən zaman xəta baş verdi

en: Timed out trying to connect to remote host
az: Uzaqdakı qovşaqdan cavab gözləmə vaxtı bitdi

en: address family for nodename not supported
az: bu ünvanlar toplusu hazırkı nodename üçün dəstəklənmir

en: invalid value for 'ai_flags'
az: 'ai_flags' üçün düzgün olmayan göstərici

en: 'ai_family' not supported
az: 'ai_family' dəstəklənmir

en: no address associated with nodename
az: nodename ilə uzlasan ünvanlar yoxdur

en: servname not supported for ai_socktype
az: servname ai_socktype üçün dəstəklənmir

en: 'ai_socktype' not supported
az: 'ai_socktype' dəstəklənmir

en: system error
az: sistem xətası

en: KDE Test Program
az: KDE Test Proqramı

en: Africa/Abidjan
az: Afrika/Abican

en: Africa/Accra
az: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
az: Afrika/Əddis_Əbəbə

en: Africa/Algiers
az: Afrika/Əlcəzair

en: Africa/Asmara
az: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
az: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
az: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
az: Afrika/Banqui

en: Africa/Banjul
az: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
az: Afrika/Bisau

en: Africa/Blantyre
az: Afrika/Bilantire

en: Africa/Brazzaville
az: Afrika/Brazzavil

en: Africa/Bujumbura
az: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
az: Afrika/Misir

en: Africa/Casablanca
az: Afrika/Kasablanka

en: Africa/Ceuta
az: Afrika/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
az: Seuta & Melula

en: Africa/Conakry
az: Afrika/Konakri

en: Africa/Dakar
az: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
az: Afrika/Dar_əs_Salam

en: Africa/Djibouti
az: Afrika/Cbuti

en: Africa/Douala
az: Afrika/Doula

en: Africa/El_Aaiun
az: Afrika/Əl_Aayun

en: Africa/Freetown
az: Afrika/Fritaun

en: Africa/Gaborone
az: Afrika/Qaborone

en: Africa/Harare
az: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
az: Afrika/Yohanesburq

en: Africa/Juba
az: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
az: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
az: Afrika/Xartum

en: Africa/Kigali
az: Afrika/Kiqali

en: Africa/Kinshasa
az: Afrika/Kinşasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
az: qərbi Konqo Dem. Resp.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (west)
az: Konqo Dem. Resp (qərbi)

en: Africa/Lagos
az: Afrika/Laqos

en: Africa/Libreville
az: Afrika/Librevil

en: Africa/Lome
az: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
az: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
az: Afrika/Lubumbaşi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
az: şərqi Konqo Dem. Resp.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (east)
az: Konqo Dem. Resp (şərqi).

en: Africa/Lusaka
az: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
az: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
az: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
az: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
az: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
az: Afrika/Moqadişi

en: Africa/Monrovia
az: Afrika/Monroviya

en: Africa/Nairobi
az: Afrika/Nayrobi

en: Africa/Ndjamena
az: Afrika/Njamena

en: Africa/Niamey
az: Afrika/Nyamey

en: Africa/Nouakchott
az: Afrika/Nuakşot

en: Africa/Ouagadougou
az: Afrika/Uqaduqu

en: Africa/Porto-Novo
az: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
az: Afrika/Pretoriya

en: Africa/Sao_Tome
az: Afrika/Sao-Tome

en: Africa/Timbuktu
az: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
az: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
az: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
az: Afrika/Vindxuk

en: America/Adak
az: Amerika/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
az: Aleutian Adaları

en: America/Anchorage
az: Amerika/Anxorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
az: Alyaska Saat Qurşağı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (most areas)
az: Alyaska (daha çox sahələr)

en: America/Anguilla
az: Amerika/Anqilya

en: America/Antigua
az: Amerika/Antiqva

en: America/Araguaina
az: Amerika/Araquana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tocantins
az: Tokantins

en: America/Argentina/Buenos_Aires
az: Amerika/argentina/Buanes_Ayres

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Buenos Aires (BA, CF)
az: Buanes_Ayres (BA, CF)

en: America/Argentina/Catamarca
az: Amerika/Argentina/KAtamarka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
az: Katamarka (CT), Çubut (CH)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Catamarca (CT); Chubut (CH)
az: Katamarka (CT), Çubut (CH)

en: America/Argentina/ComodRivadavia
az: Amerika/Argentina/KomodRivadaviya

en: America/Argentina/Cordoba
az: Amerika/Argentina/Kordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
az: bir çox yerlər (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
az: bir çox yerlər (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Argentina (most areas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
az: Argentina (daha çox yerlər CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
az: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
az: Amerika/Argentina/La_Rioja

note: i18n: comment to the previous timezone
en: La Rioja (LR)
az: La_rioja (LR)

en: America/Argentina/Mendoza
az: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
az: Amerika/Argentina/Rio_Qalleqos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Santa Cruz (SC)
az: Santa Kruz (SC)

en: America/Argentina/Salta
az: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
az: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
az: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
az: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
az: Amerika/Argentina/Uşuaya

en: America/Aruba
az: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
az: Amerika/Asunsion

en: America/Atikokan
az: Amerika/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
az: Standart Şərq Vaxtı - Atikokan, Ontario, və Sauzempton İ, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: EST - ON (Atikokan); NU (Coral H)
az: ŞRQ - ON (Atikokan); NU (Koral H)

en: America/Atka
az: Amerika/Atka

en: America/Bahia
az: Amerika/Bahia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
az: Meksika Mərkəzi Vaxtı - Bahia de Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Bahia de Banderas
az: Mərkəzi Vaxt - Bahia de Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Para (east); Amapa
az: Para (şərq); Amapa

en: America/Belize
az: America/Beliz

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
az: Standart Atlantk Vaxtı - Kvebes - Aşağı Şimal Sahili

note: i18n: comment to the previous timezone
en: AST - QC (Lower North Shore)
az: SAV - Kvebes - (Aşağı Şimal Sahili)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
az: Qış Vaxtı - cənubi Aydaho və şərqi Oreqon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - ID (south); OR (east)
az: Dağlıq - İD (cənub); OR (şərq)

en: America/Buenos_Aires
az: Amerika/Buenos_Ayres

en: America/Calgary
az: Amerika/Kalqari

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
az: Qış vaxtı - Alberta, şərqi Britaniya Kolumbiyası və qərbi Saskaçevan

en: America/Cambridge_Bay
az: Amerika/Kembric_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
az: Qış Vaxtı - qərbi Nunavit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NU (west)
az: Qış Vaxtı - Nunavit (qərbi)

en: America/Campo_Grande
az: Amerika/Kampo_Qrande

en: America/Cancun
az: Amerika/Kankun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
az: Mərkəz Vaxtı - Quintana Roo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Quintana Roo
az: Şərq Standart Vaxtı - Quintana Roo

en: America/Caracas
az: Amerika/Karakas

en: America/Catamarca
az: Amerika/Katamarka

en: America/Cayenne
az: Amerika/Kayenne

en: America/Cayman
az: Amerika/Kayman

en: America/Chicago
az: Amerika/Çikaqo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
az: Mərkəz Vaxtı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central (most areas)
az: Mərkəz Vaxtı (daha çox sahələr)

en: America/Chihuahua
az: Amerika/Çixaxua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
az: Qış Vaxt - Çixaxua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
az: Meksika Qış Vaxtı - Çixaxua, Amerika sərhəddinə yaxın

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua (most areas)
az: Qış Vaxt - Çixaxua (daha şox sahələr)

en: America/Coral_Harbour
az: Amerika/Koral_Harbor

en: America/Cordoba
az: Amerika/Kordoba

en: America/Costa_Rica
az: Amerika/Kosta_Rika

en: America/Creston
az: Amerika/Kreston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
az: Standart Qış Vaxtı - Kreston, Britaniya Kolumbiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Creston)
az: SQV - BK (Kreston)

en: America/Cuiaba
az: Amerika/Kuyaba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso
az: Mato_Krosso

en: America/Curacao
az: Amerika/Kurasao

en: America/Danmarkshavn
az: Amerika/Danmarkşavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
az: şərq sahili, şimali Skoresbusund

note: i18n: comment to the previous timezone
en: National Park (east coast)
az: Milli park (şərq sahili)

en: America/Dawson
az: Amerika/Davson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
az: Sakit Oken Vaxtı - şimali Yukon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Yukon (west)
az: SQV - Yukon (qərb)

en: America/Dawson_Creek
az: Amerika/Davson_Kreek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
az: Standart Qış Vaxtı - Davson Krek və Fort Sent-Jon, Britaniya Kolumbiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Dawson Cr, Ft St John)
az: SQV - BK (Davson Cr, Ft St John)

en: America/Denver
az: Amerika/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
az: Qış Vaxtı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain (most areas)
az: Qış Vaxtı (daha ço sahələr)

en: America/Detroit
az: Amerika/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
az: Şər Vaxtı - Miçiqan - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - MI (most areas)
az: Qərb - Mİ (daha çox sahələr)

en: America/Dominica
az: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
az: Amerika/Edmonton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - AB; BC (E); SK (W)
az: Dağ vaxtı - Alberta, Britaniya kolumbiyası (şərq), Saskaçevan (qərb)

en: America/Eirunepe
az: Amerika/Eyrunep

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
az: Amazon ştatının qərbi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amazonas (west)
az: Amazon (qərb)

en: America/El_Salvador
az: Amerika/Salvador Eli

en: America/Ensenada
az: Amerika/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
az: Sakit Okean Vaxtı

en: America/Fort_Nelson
az: Amerika/Port_Nelson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Ft Nelson)
az: Standart dağ vaxtı - Britaniya Kolumbiyası (Fort_Nelson)

en: America/Fort_Wayne
az: Amerika/Fort Vayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
az: Şərq Vaxtı - İndiana ş. - bir çox yerlər

en: America/Fortaleza
az: Amerika/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
az: Şim.-Şərqi Braziliya (MA, PI, CE, RN, PB)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Brazil (northeast: MA, PI, CE, RN, PB)
az: Braziliya (şimal-şərq: MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
az: Amerika/Frederikson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
az: Tlantik Vaxtı - Yeni Şotlandiya (bir çox yerlər), PEİ

en: America/Glace_Bay
az: Amerika/Qlase_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
az: Atlantik Vaxtı - Yeni Şotlandiya - vahid saat qurşağı Aktına(DST 1966-1971)  düşməyən məkan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - NS (Cape Breton)
az: Atlantik - Yeni Şotlandiya (Keyp Breton)

en: America/Godthab
az: Amerika/Qothab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
az: bir çox yerlər

en: America/Goose_Bay
az: Amerika/Quuze_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
az: Atlantik Vaxtı - Labrador - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - Labrador (most areas)
az: Atlantik vaxtı - Labrador (bir çox yerlər)

en: America/Grand_Turk
az: Amerika/Qrand_Turk

en: America/Grenada
az: Amerika/Qrenada

en: America/Guadeloupe
az: Amerika/Qvadelupa

en: America/Guatemala
az: Amerika/Qvatemala

en: America/Guayaquil
az: Amerika/Quayaqul

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
az: materik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ecuador (mainland)
az: Ekvador (əsas ərazi)

en: America/Guyana
az: Amerika/Quyana

en: America/Halifax
az: Amerika/Halifaks

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - NS (most areas); PE
az: Atlantik Vaxtı - Yeni Şotlandiya (bir çox yerlər), M. eduard adası

en: America/Havana
az: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
az: Amerika/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
az: Standart Qış Vaxtı - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
az: Amerika/İndiana/İndianapolis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (most areas)
az: Şərq vaxtı - İndiana (bir çox yerlər)

en: America/Indiana/Knox
az: Amerika/İndiana/knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
az: şərq Vaxtı - İndiana - Stark Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
az: Mərkəz Vaxtı - İndiana - Stark Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - IN (Starke)
az: Mərkəz Vaxtı - İndiana (bir çox yerlər)

en: America/Indiana/Marengo
az: Amerika/İndiana/Marenqo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
az: Şərq Vaxtı - İndiana - Krauford Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Crawford)
az: Şərq Vaxtı - İndiana (Krauford dairəsi)

en: America/Indiana/Petersburg
az: Amerika/İndiana/Petersburq

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
az: Mərkəz Vaxtı - İndiana - Pike Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
az: Şərq Vaxtı - İndiana - Pike Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pike)
az: Şərq Vaxtı - İndiana (Payk)

en: America/Indiana/Tell_City
az: Amerika/İndiana/Tell_Siti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
az: Mərkəz Vaxtı - İndiana - Perru Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - IN (Perry)
az: Mərkəz Vaxtı - İndiana (Perri dairəsi)

en: America/Indiana/Vevay
az: Amerika/İndiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
az: Şərq Vaxtı - İndiana - İsveçrə Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Switzerland)
az: Şərq Vaxtı - İndiana (İsveçrə Dairəsi)

en: America/Indiana/Vincennes
az: Amerika/İndiana/Vincenne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
az: Şərq Vaxtı - İndiana - Daviess, Dubois, Knoks və Martin Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Da, Du, K, Mn)
az: Şərq Vaxtı - İndiana (Da, Du, K, Mn)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
az: Şərq Vaxtı - İndiana - Pulaski Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pulaski)
az: Şərq Vaxtı - İndiana (Pulaski Dairəsi)

en: America/Indianapolis
az: Amerika/İndianapolis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
az: Qış Vaxtı - qərbi Şimal-Qərb Ərazisi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NT (west)
az: Qış Vaxtı - Şimal qərb ərazisi (qərb)

en: America/Iqaluit
az: Amerika/İqalut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
az: Şərq Vaxtı - şərqi Nunavut. - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (most east areas)
az: Şərq vaxtı - Nunavut (bir çox şərq əraziləri)

en: America/Jamaica
az: Amerika/Yamayka

en: America/Jujuy
az: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
az: Amerika/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
az: Alyaska Vaxtı Alyaska, cənub-şərqi hissəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Juneau area
az: Alyaska - Juno ərazisi

en: America/Kentucky/Louisville
az: Amerika/Kentukki/Lousvill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
az: Şərq Vaxtı - Kentukki - Lousvill ərazisi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Louisville area)
az: Şərq Vaxtı - Kentukki (Lousvill ərazisi)

en: America/Kentucky/Monticello
az: Amerika/Kentukki/Montikello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
az: Şərq Vaxtı - Kentukki - Vayne Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Wayne)
az: Şərq Vaxtı - Kentukki (Veyn Dairəsi)

en: America/Knox_IN
az: Amerika/Knoks_İN

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific
az: Sakit okean vaxtı

en: America/Lower_Princes
az: America/Aşağı_Princes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
az: Şərqi Amazona

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amazonas (east)
az: Amazonas (şərq)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
az: BŞ Mərkəz Vaxtı - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas ABŞ sərhəddinə yaxın

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time US - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (US border)
az: BŞ Mərkəz Vaxtı - Coahuila,, Nuevo Leon, Tamaulipas (ABŞ sərhəddinə yaxın)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
az: Qış Vaxtı - Cən. Baja, Nayarit, Sinaloa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa
az: Qış Vaxtı - Baja, cənubi Kaliforniya Nayarit, Sinaloa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
az: Mərkəz VaxtıMichigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - MI (Wisconsin border)
az: Mərkəz vaxtı - Miçiqan (Viskonsin sərhəddi)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
az: Mərkəz Vaxtı - Campeche, Yucatan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
az: Metlakatla Vaxtı - Annette Adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Annette Island
az: Alyaska - Annette adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
az: Mərkəz Vaxtı - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
az: Atlantik Vaxtı - Yeni Brunsvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - New Brunswick
az: Atlantik Vaxtı - Yeni Brunsvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
az: Mərkəz Vaxtı - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
az: Meksika Mərkəz Vaxtı - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas, ABŞ sərhəddindən uzaqda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (most areas)
az: Mərkəz vaxtı - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (digər ərazilər)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
az: Şərq Vaxtı - Quebes. - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
az: Şərq Vaxtı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern (most areas)
az: Şərq Vaxtı (daha çox ərazilər)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
az: Şərq Vaxtı - Ontario və Kvebes - vahid saat qurşağı Aktına(DST 1967-1973)  düşməyən məkan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON, QC (no DST 1967-73)
az: Şərq vaxtı - Ontario, Kvebek, (1967-73 yay vaxtı olmadan)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
az: Alyaska Vaxtı Qərbi Alyaska

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (west)
az: Alyaska (qərb)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
az: Atlantik adaları

en: America/North_Dakota/Beulah
az: Amerika/Şimali_Dokota/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
az: Mərkəz Vaxtı - Şimali_Dokota - Merser Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Mercer)
az: Mərkəz vaxtı - Şimali Dakota (Merser)

en: America/North_Dakota/Center
az: Amerika/Şimali_Dakota/Mərkəz

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
az: Mərkəz Vaxtı - Şimali Dakota - Oliver Dairəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Oliver)
az: Mərkəz Vaxtı - Şimali Dakota (Oliver)

en: America/North_Dakota/New_Salem
az: Amerika/Şimali_Dakota/Yeni_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
az: Mərkəz Vaxtı - Şimali Dakota - Morton Dairəsi (Mandan ərazisi istisna)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Morton rural)
az: Mərkəz vaxtı - Şimali Dakota (Morton kənd ərazisi)

en: America/Nuuk
az: Amerika/Nuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Greenland (most areas)
az: Qrenlandiya (daha çox ərazilər)

en: America/Ojinaga
az: Amerika/Ojinaqa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
az: ABŞ Qış Vaxtı - Çixaxua, ABŞ sərhəddinə yaxın

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time US - Chihuahua (US border)
az: ABŞ Qış Vaxtı - Çixaxua, (ABŞ sərhəddinə yaxın)

en: America/Ontario
az: Amerika/Ontario

en: America/Panama
az: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
az: Amerika/Pangnirtunq

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
az: Şərq Vaxtı - Pangnirtung, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (Pangnirtung)
az: Şərq Vaxtı - Nunavut (Pangnirtung,)

en: America/Paramaribo
az: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
az: Amerika/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
az: Standart Qış Vaxtı - Arizona

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Arizona (except Navajo)
az: Standart dağ vaxtı - Arizona (Navayo istisna)

en: America/Port-au-Prince
az: Amerika/Porto-Prince

en: America/Port_of_Spain
az: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
az: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
az: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
az: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
az: Amerika/Punta_Arenas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Region of Magallanes
az: Magellan bölgəsi

en: America/Rainy_River
az: Amerika/Rainy_River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
az: Mərkəz Vaxtı - Rainy River & Fort Frances, Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ON (Rainy R, Ft Frances)
az: Mərkəz Vaxtı - Ontario (Rainy-river, Fort-Franses)

en: America/Rankin_Inlet
az: Amerika/Rankin_Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
az: Mərkəz Vaxtı - mərkəzi Nuvanut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - NU (central)
az: Mərkəz Vaxtı - Nuvanut (mərkəz)

en: America/Recife
az: Amerika/Recife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
az: Standart Mərkəz Vaxt Sakçevanı - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: CST - SK (most areas)
az: Standart mərkəz vaxtı - Saskaçevan (daha çox ərazilər)

en: America/Resolute
az: Amerika/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
az: Şərq Vaxtı - Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
az: Standart Mərkəz Vaxtı - Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - NU (Resolute)
az: Mərkəz vaxtı Nunavut (Rezolyut)

en: America/Rio_Branco
az: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
az: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
az: Amerika/Santa_Isabel

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
az: Meksika Sakit Okean Vaxtı - Baja California, ABŞ sərhəddindən uzaq

en: America/Santarem
az: Amerika/Santarem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Para
az: Qərbi Para

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Para (west)
az: Para (qərb)

en: America/Santiago
az: Amerika/Santyaqo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chile (most areas)
az: Çili (daha çox ərazilər)

en: America/Santo_Domingo
az: Amerika/Santo_Dominqo

en: America/Sao_Paulo
az: Amerika/Sao_Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
az: C. və C.Ş. Braziliya (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Brazil (southeast: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
az: Braziliya (cənub-şərq: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
az: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
az: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
az: Amerika/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
az: Qış Vaxtı - Navayo

en: America/Sitka
az: Amerika/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
az: Alyaska Vaxtı -  cənib-şərqi Alyaska panhandle

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Sitka area
az: Alyaska - Sitki ərazisi

en: America/St_Barthelemy
az: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
az: Amerika/St_Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
az: Nyufandlend Vaxtı, C.Ş. Labrador daxil olmaqla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland; Labrador (southeast)
az: Nyufaundlənd; Labrador (cənub-şərq)

en: America/St_Kitts
az: Amerika/St_Kitts

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
az: Standart Mərkəz Vaxt Sakçevanı - orta qərb

note: i18n: comment to the previous timezone
en: CST - SK (midwest)
az: Mərkəzi standart vaxt - Saskaçevan (orta qərb)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
az: Şərq Vaxtı Thunder Bay, Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON (Thunder Bay)
az: Şərq Vaxtı - Ontario (Thunder Bəy)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
az: ABŞ Sakit Okean Vaxtı - Baja Kaliforniya sərhəddə yaxın

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time US - Baja California
az: ABŞ Sakit Okean Vaxtı - Baja Kaliforniya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
az: Şərq Vaxtı - Ontario. - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON, QC (most areas)
az: Şərq Vaxtı Ontario, Kvebek (daha çox ərazilər)

en: America/Vancouver
az: America/Vankuver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
az: Sakit Okean Vaxtı Britaniya Kolumbiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific - BC (most areas)
az: Sakit okean vaxtı - Britaniya Kolumbiyası (daha çox ərazilər)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
az: Sakit Oken Vaxtı - şimali Yukon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Yukon (east)
az: Standart dağ vaxtı - Yukon (şərq)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
az: Mərkəz Vaxtı - Manitoba və qərbi Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ON (west); Manitoba
az: Mərkəz vaxtı - Ontario (qərb); Manitoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
az: Alyaska Vaxtı Alyaska, mərkəzi hissəsi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Yakutat
az: Alyaska - Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
az: Qış Vaxtı - mərkəzi Şimal-Qərb Ərazisi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NT (central)
az: Dağ vaxtı Şimal-qərb ərazisi (mərkəz)

en: Antarctica/Casey
az: Antarctica/Kasey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
az: Keysi stan., Beyli yarımadası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey
az: "Keysi" stansiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
az: Davis stan. Vestvold Hills

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis
az: "Deyvis" stansiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
az: Dumont-d'Urville Stan., Adelye torpaqı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville
az: "Dyümont-d'Urville" stansiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
az: Macquarie adası Stan., Macquarie adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island
az: Makkuori adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
az: Mawson Stan., Holme boğazı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson
az: "Mawson" stansiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
az: McMurdo Stan., Ross adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand time - McMurdo, South Pole
az: Yeni Zelandiya vaxtı - Mak-Murdo, cənubi Pole

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
az: Palmer Stan., Anvers ad.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
az: Rothera Stan., Adelaide ad.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera
az: "Rothera" stansiyası

en: Antarctica/South_Pole
az: Antarctica/Cənubi_Pole

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
az: Amundsen-Scott Stan., Cənubi Pole

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
az: Syowa Stan., Ş. İst-Ongul ad.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa
az: "Syowa" stansiyası

en: Antarctica/Troll
az: Antarktika/Troll

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Troll
az: "Troll" stansiyası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
az: Vostok Stan., Cən. Magnit Qütbü

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
az: Vostok Stanş, Vostok gölü

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok
az: "Vostok" stansiyası

en: Asia/Aden
az: Asia/Ədən

en: Asia/Almaty
az: Asiya/Almata

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kazakhstan (most areas)
az: Qazağıstan (daha çox ərazilər)

en: Asia/Amman
az: Asiya/Amman

en: Asia/Anadyr
az: Asiya/Anadır

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
az: Moskva+10 - Berinq Dənizi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
az: Moskva+08 - Berinq Dənizi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Bering Sea
az: Moskva vaxtı+09 - Berinq Dənizi

en: Asia/Aqtau
az: Asiya/Aktau

en: Asia/Aqtobe
az: Asiya/Aktube

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aqtobe/Aktobe
az: Aktuba/Aktuba

en: Asia/Ashgabat
az: Asiya/Aşqabad

en: Asia/Ashkhabad
az: Asiya/Aşğabad

en: Asia/Atyrau
az: Asiya/Atırau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau/Atirau/Gur'yev
az: Atırau/Atırau/Quryev

en: Asia/Baghdad
az: Asiya/Bağdad

en: Asia/Bahrain
az: Asiya/Bəhreyn

en: Asia/Baku
az: Asiya/Bakı

en: Asia/Bangkok
az: Asiya/Banqkok

en: Asia/Barnaul
az: Asiya/Barnaul

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Altai
az: Moskva vaxtı+04 - Altay

en: Asia/Beijing
az: Asiya/Pekin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
az: Şərqi Çin - Pekin Quandonq, Şanxay, və s.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
az: Standart Çin Vaxtı

en: Asia/Beirut
az: Asiya/Beyrut

en: Asia/Bishkek
az: Asiya/Bişkek

en: Asia/Brunei
az: Asiya/Bruney

en: Asia/Calcutta
az: Asiya/Kəlküttə

en: Asia/Chita
az: Asiya/Çita

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Zabaykalsky
az: Moskva vaxtı+06 - Zabaykalski

en: Asia/Choibalsan
az: Asiya/Çobalsan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dornod, Sukhbaatar
az: Dornod, Suxbaatar

en: Asia/Chongqing
az: Asiya/Conking

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
az: mərkəzi Çin - Siçuan, Yunnan, Quansi, Şaanxi, Quyzou, və s.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
az: Çin Dağları

en: Asia/Chungking
az: Asiya/Çunkinq

en: Asia/Colombo
az: Asiya/Kolombo

en: Asia/Dacca
az: Asiya/Dəkkə

en: Asia/Damascus
az: Asiya/Dəməşq

en: Asia/Dhaka
az: Asiya/Doha

en: Asia/Dili
az: Asiya/Dili

en: Asia/Dubai
az: Asiya/Dubay

en: Asia/Dushanbe
az: Asiya/Düşənbə

en: Asia/Famagusta
az: Asiya/Famaqusta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Cyprus
az: Şimal Kipr

en: Asia/Gaza
az: Asiya/Qəzza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
az: Qəzza Bölgəsi

en: Asia/Harbin
az: Asiya/Xarbin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
az: Çin şimalı

en: Asia/Hebron
az: Asiya/Hebron

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
az: İordan çayının qərb sahili

en: Asia/Ho_Chi_Minh
az: Asiya/Hoşimi

en: Asia/Hong_Kong
az: Asiya/Honq-Konq

en: Asia/Hovd
az: Asiya/Hovd

en: Asia/Irkutsk
az: Asiya/İrkutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
az: Moskva+05 - Baykal Gölü

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+05 - Irkutsk, Buryatia
az: Moskva vaxtı+05 - İrkutsk, Buryatiya

en: Asia/Jakarta
az: Asiya/Cakarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
az: Yava və Sumatra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java, Sumatra
az: Yava, Sumatra

en: Asia/Jayapura
az: Asiya/Cayapur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
az: İrian Cava və Moluuka adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
az: qərbi Yeni Qvineya (İrian cava) və Molukku adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Guinea (West Papua / Irian Jaya); Malukus/Moluccas
az: Yeni Qvineya (Qərbi Papua / İrian Java); Malukus/Malukkas

en: Asia/Jerusalem
az: Asiya/Qüds

en: Asia/Kabul
az: Asiya/Kabul

en: Asia/Kamchatka
az: Asiya/Kamçatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
az: Moskva+09 - Kamçatka yar.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
az: Moskva+08 - Kamçatka yar.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Kamchatka
az: Moskva vaxtı+09 - Kamçatka

en: Asia/Karachi
az: Asiya/Kəraçi

en: Asia/Kashgar
az: Asiya/Kaşqar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
az: qərbi Tibet & Sincan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
az: China şərqi Sincan

en: Asia/Kathmandu
az: Asiya/Katmandu

en: Asia/Katmandu
az: Asiya/katmandu

en: Asia/Khandyga
az: Asiya/Xandıqa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Tomponsky, Ust-Maysky
az: Moskva vaxtı+06 - Tomponski, Ust-Mayski

en: Asia/Kolkata
az: Asiya/Kəlküttə

en: Asia/Krasnoyarsk
az: Asiya/Krosnayarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
az: Moskva+04 - Yenisey çayı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Krasnoyarsk area
az: Moskva vaxtı+04 - Krosnayarsk ərazisi

en: Asia/Kuala_Lumpur
az: Asiya/Kuala-Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
az: Qərbi Malayziya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Malaysia (peninsula)
az: Malayziya (yarımada)

en: Asia/Kuching
az: Asiya/Kuçing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
az: Sabah və Saravak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah, Sarawak
az: Sabah, Saravak

en: Asia/Kuwait
az: Asiya/Küveyt

en: Asia/Macao
az: Asiya/Makao

en: Asia/Macau
az: Asiya/Makao

en: Asia/Magadan
az: Asiya/Maqadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
az: Moskva+08 - Maqadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Magadan
az: Moskva vaxtı+08 - Maqadan

en: Asia/Makassar
az: Asiya/Makassar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
az: şərq & cənub Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
az: şərq & cənub Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (east, south); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (west)
az: Borneo (qərb, cənub); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (qərb)

en: Asia/Manila
az: Asiya/Manila

en: Asia/Muscat
az: Asiya/Musqat

en: Asia/Nicosia
az: Asiya/Nikosa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Cyprus (most areas)
az: Kipr (daha çox ərazilər)

en: Asia/Novokuznetsk
az: Asiya/Novokuznesk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
az: Moskva+03 - Novokuznesk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Kemerovo
az: Moskva vaxtı+04 - Kemerovo

en: Asia/Novosibirsk
az: Asiya/Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
az: Moskva+03 - Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Novosibirsk
az: Moskva vaxtı+04 - Novosibirsk

en: Asia/Omsk
az: Asiya/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
az: Moskva+03 - qərbi Sibir

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+03 - Omsk
az: Moskva vaxtı+03 - Omsk

en: Asia/Oral
az: Asiya/Ural

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
az: Qərbi Qazağıstan

en: Asia/Phnom_Penh
az: Asiya/Pnompen

en: Asia/Pontianak
az: Asiya/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
az: qərbi və mərkəzi Kalinantan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (west, central)
az: Borneo (qərb, mərkəz)

en: Asia/Pyongyang
az: Asiya/Pxenyan

en: Asia/Qatar
az: Asiya/Qətər

en: Asia/Qostanay
az: Asiya/Qostanay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qostanay/Kostanay/Kustanay
az: Qostanay/Kostonay/Kustanay

en: Asia/Qyzylorda
az: Asiya/Qızılorda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
az: Qızılorda (Kızılorda, Kzıl-Orda)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda/Kyzylorda/Kzyl-Orda
az: Qızılorda/Kizilorda/Kzil-Orda

en: Asia/Rangoon
az: Asiya/Ranqun

en: Asia/Riyadh
az: Asiya/Ər-Riyad

en: Asia/Saigon
az: Asiya/Sayqon

en: Asia/Sakhalin
az: Asiya/Saxalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
az: Moskva+07 - Saxalin adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Sakhalin Island
az: Moskva vaxtı+08 - Saxalin adası

en: Asia/Samarkand
az: Asiya/Səmərkənd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
az: qərbi Özbəkistan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (west)
az: Özbəkistan (qərb)

en: Asia/Seoul
az: Asiya/Seul

en: Asia/Shanghai
az: Asiya/Şanxay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
az: qərbi Çin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Beijing Time
az: Pekin vaxtı

en: Asia/Singapore
az: Asiya/Sinqapur

en: Asia/Srednekolymsk
az: Asiya/Srednekolımsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Sakha (E); North Kuril Is
az: Moskva vaxtı+08 - Saxa (Q); Şimali Kuril adaları

en: Asia/Taipei
az: Asiya/Taypey

en: Asia/Tashkent
az: Asiya/Daşkənd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
az: şərqi Özbəkistan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (east)
az: Özbəkistan (şərqi)

en: Asia/Tbilisi
az: Asiya/Tbilisi

en: Asia/Tehran
az: Asiya/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
az: Asiya/Təl-Əviv

en: Asia/Thimbu
az: Asiya/Thimbu

en: Asia/Thimphu
az: Asiya/Thimphu

en: Asia/Tokyo
az: Asiya/Tokiyo

en: Asia/Tomsk
az: Asiya/Tomsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Tomsk
az: Moskva vaxtı+04 - Tomsk

en: Asia/Ujung_Pandang
az: Asiya/Ujunq_Pandanq

en: Asia/Ulaanbaatar
az: Asiya/Ulan-Batur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mongolia (most areas)
az: Monqolustan (daha çox ərazilər)

en: Asia/Ulan_Bator
az: Asiya/Ulan-Batur

en: Asia/Urumqi
az: Asiya/Urumçi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
az: Tibetin böyük hissəsi və Uyğur eli

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
az: Çin Sintsizyan (Uyğur eli) Tibet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Xinjiang Time
az: Sincan (Uyğur eli) vaxtı

en: Asia/Ust-Nera
az: Asiya/Ust-Nera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Oymyakonsky
az: Moskva vaxtı+07 - Oymyakonski

en: Asia/Vientiane
az: Asiya/Vyentyan

en: Asia/Vladivostok
az: Asiya/Vladivostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
az: Moskva+07 - Amur-Dərya çayı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Amur River
az: Moskva vaxtı+07 - Amur-Dərya çayı

en: Asia/Yakutsk
az: Asiya/Yakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
az: Moskva+06 - Lena çayı

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Lena River
az: Moskva vaxtı+06 - Lena çayı

en: Asia/Yangon
az: Asiya/Yanqun

en: Asia/Yekaterinburg
az: Asiya/Yekaterinburq

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
az: Moskva+02 - Ural dağları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+02 - Urals
az: Moskva vaxtı+02 - Ural dağları

en: Asia/Yerevan
az: Asiya/İrəvan

en: Atlantic/Azores
az: Atlantik/Azor adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
az: Azor adaları

en: Atlantic/Bermuda
az: Atlantik/Bermud

en: Atlantic/Canary
az: Atlantik/Kənar adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
az: Kənar Adaları

en: Atlantic/Cape_Verde
az: Atlantik/Kapo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
az: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
az: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
az: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
az: Atlantik/Madeyra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
az: Madeyra Adaları

en: Atlantic/Reykjavik
az: Atlantik/Reykyavik

en: Atlantic/South_Georgia
az: Atlantik/Cənubi_Corciya

en: Atlantic/St_Helena
az: Atlantik/Müqəddəs Elena ad.

en: Atlantic/Stanley
az: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
az: Avstraliya/Avstralita Paytaxt Ərazisi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
az: Yeni cənubi Uels - bir çox yerlər

en: Australia/Adelaide
az: Avstraliya/Adelaida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
az: Cən. Avstraliya

en: Australia/Brisbane
az: Avstraliya/Brisban

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
az: Kvinslend - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (most areas)
az: Kvinslend (bir çox yerlər)

en: Australia/Broken_Hill
az: Avstraliya/Broken_Hill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
az: Yeni Cənubi Uels - Yankovinna

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (Yancowinna)
az: Yeni Cənubi Uels (Yankovinna)

en: Australia/Canberra
az: Avstraliya/Kanberra

en: Australia/Currie
az: Avstraliya/Kurrie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
az: Tasmaniya - Kinq adası

en: Australia/Darwin
az: Avstraliya/Darvin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
az: Şimal Ərazisi

en: Australia/Eucla
az: Avstraliya/Eukla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
az: Qərbi Avstraliya - Eukla ərazisi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (Eucla)
az: Qərbi Avstraliya (Eukla ərazisi)

en: Australia/Hobart
az: Avstraliya/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
az: Tasmaniya - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania
az: Tasmaniya

en: Australia/LHI
az: Avstraliya/Lord-Hau (LHİ)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
az: Lord Hove Adası

en: Australia/Lindeman
az: Avstraliya/Linderman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
az: Kvinsland Holiday Adaları

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (Whitsunday Islands)
az: Kvinsland (Whitsunday adaları)

en: Australia/Lord_Howe
az: Avstraliya/Lord_Hove

en: Australia/Melbourne
az: Avstraliya/Melbrun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Victoria
az: Viktoriya

en: Australia/NSW
az: Avstraliya/Şimal Ərazisi (NSW)

en: Australia/North
az: Avstraliya/Şimal

en: Australia/Perth
az: Avstraliya/Perz

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
az: Qərbi Avstraliya - bir çox yerlər

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (most areas)
az: Qərbi Avstraliya (bir çox yerlər)

en: Australia/Queensland
az: Avstraliya/Kvinslend

en: Australia/South
az: Avstraliya/Cənub

en: Australia/Sydney
az: Avstraliya/Sidney

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (most areas)
az: Yeni cənubi Uels (bir çox yerlər)

en: Australia/Tasmania
az: Avstraliya/Tasmaniya

en: Australia/Victoria
az: Avstraliya/Viktoriya

en: Australia/West
az: Avstraliya/Qərb

en: Australia/Yancowinna
az: Avstraliya/Yankovinna

en: Brazil/Acre
az: Avstraliya/Akre

en: Brazil/DeNoronha
az: Braziliya/DeNoronha

en: Brazil/East
az: Braziliya/Şərq

en: Brazil/West
az: Braziliya/Qərb

en: Canada/Atlantic
az: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
az: Kanada/Mərkəz

en: Canada/East-Saskatchewan
az: Kanada/Şərqi-Saskaçevan

en: Canada/Eastern
az: Kanada Şərq

en: Canada/Mountain
az: Kanada/Dağ vaxtı

en: Canada/Newfoundland
az: Kanada/Nyufaundlend

en: Canada/Pacific
az: Kanada/SAkit Okean v.

en: Canada/Saskatchewan
az: Kanada/Saskaçevan

en: Canada/Yukon
az: Kamada/yukon

en: Chile/Continental
az: Çili/Materik hissəsi

en: Chile/EasterIsland
az: Çili/Pasxa adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
az: Pasxa Adası və Sala-i Qomez

en: Cuba
az: Kuba

en: Egypt
az: Misir

en: Eire
az: İrlandiya

en: Europe/Amsterdam
az: Avropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
az: Avropa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
az: Avropa/Astarxan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Astrakhan
az: Moskva vaxtı+01 - Astarxan

en: Europe/Athens
az: Avropa/Afina

en: Europe/Belfast
az: Avropa/Belfast

en: Europe/Belgrade
az: Avropa/Belqrad

en: Europe/Berlin
az: Avropa/Berlin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Germany (most areas)
az: Aklmaniya (daha çox ərazilər)

en: Europe/Bratislava
az: Avropa/Bratislava

en: Europe/Brussels
az: Avropa/Brüssel

en: Europe/Bucharest
az: Avropa/Buxarest

en: Europe/Budapest
az: Avropa/Budapeşt

en: Europe/Busingen
az: Avropa/Businqen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Busingen
az: Businqen

en: Europe/Chisinau
az: Avropa/Kişnyov

en: Europe/Copenhagen
az: Avropa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
az: Avropa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
az: Avropa/Cəbəllütariq

en: Europe/Guernsey
az: Avropa/Qernsi

en: Europe/Helsinki
az: Avropa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
az: Avropa/Man adası

en: Europe/Istanbul
az: Avropa/İstanbul

en: Europe/Jersey
az: Avropa/Cersi

en: Europe/Kaliningrad
az: Avropa/Kalininqrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
az: Moskva-01 - Kalininqrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK-01 - Kaliningrad
az: Moskvavaxtı-01 - Kalininqrad

en: Europe/Kiev
az: Avropa/Kiyev

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ukraine (most areas)
az: Ukrayna (daha çox ərazilər)

en: Europe/Kirov
az: Avropa/Kirov

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Kirov
az: Moskva vaxtı+00 - Kirov

en: Europe/Lisbon
az: Avropa/Lissabon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Portugal (mainland)
az: Portuqaliya (əsas ərazi)

en: Europe/Ljubljana
az: Avropa/Lyublan

en: Europe/London
az: Avropa/London

en: Europe/Luxembourg
az: Avropa/Lüksemburq

en: Europe/Madrid
az: Avropa/Madrid

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Spain (mainland)
az: İspaniya (əsas ərazi)

en: Europe/Malta
az: Avropa/Malta

en: Europe/Mariehamn
az: Avropa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
az: Avropa/Minsk

en: Europe/Monaco
az: Avropa/Monako

en: Europe/Moscow
az: Avropa/Moskva

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
az: Moskva+00 - Qərbi Rusiya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Moscow area
az: Moskva vaxtı+00 - Moskva ərazisi

en: Europe/Oslo
az: Avropa/Oslo

en: Europe/Paris
az: Avropa/Paris

en: Europe/Podgorica
az: Avropa/Podqorika

en: Europe/Prague
az: Avropa/Praqa

en: Europe/Riga
az: Avropa/Riqa

en: Europe/Rome
az: Avropa/Roma

en: Europe/Samara
az: Avropa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
az: Moskva+01 - Samara, Udmurtiya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
az: Moskva+00 - Samara, Udmurtiya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Samara, Udmurtia
az: Moskva vaxtı+01 - Samara, Udmurtiya

en: Europe/San_Marino
az: Avropa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
az: Avropa/Sarayevo

en: Europe/Saratov
az: Avropa/Saratov

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Saratov
az: Moskva vaxtı+01 - Saratov

en: Europe/Simferopol
az: Avropa/Simferepol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
az: Avropa/Krım

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Crimea
az: Krım

en: Europe/Skopje
az: Avropa/Skopya

en: Europe/Sofia
az: Avropa/Sofiya

en: Europe/Stockholm
az: Avropa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
az: Avropa/Tallin

en: Europe/Tirane
az: Avropa/Tiran

en: Europe/Tiraspol
az: Avropa/Tiraspol

en: Europe/Ulyanovsk
az: Avropa/Ulyanovsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Ulyanovsk
az: Moskva vaxtı+01 - Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
az: Avropa/Ujqorod

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
az: Ruteniya (Rus)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Transcarpathia
az: Karpat arxası

en: Europe/Vaduz
az: Avropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
az: Avropa/Vatikan

en: Europe/Vienna
az: Avropa/Vyana

en: Europe/Vilnius
az: Avropa/Vilnus

en: Europe/Volgograd
az: Avropa/Volqoqrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
az: Moskva+00 Xəzər Dənizi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Volgograd
az: Moskva vaxtı+00 - Volqoqrad

en: Europe/Warsaw
az: Avropa/Varşava

en: Europe/Zagreb
az: Avropa/Zaqreb

en: Europe/Zaporozhye
az: Avropa/Zaparojye

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
az: Zaparojye, şərqi Luqansk / Zaparojiya , şərqi Luqansk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozhye and east Lugansk
az: Zaparojye və şərqi Luqansk

en: Europe/Zurich
az: Avropa/Syurix

en: GB
az: Böyük Britaniya

en: GB-Eire
az: İrlandiya (Böyük Britaniya)

en: Hongkong
az: Honqkonq

en: Iceland
az: islandiya

en: Indian/Antananarivo
az: Hind Okeanı/Antananarivo

en: Indian/Chagos
az: Hind Okeanı/Çaqos arx.

en: Indian/Christmas
az: Hind Okeanı/Kristmas ad.

en: Indian/Cocos
az: Hind Okeanı/Kokos ad.

en: Indian/Comoro
az: Hind Okeanı/Komor ad.

en: Indian/Kerguelen
az: Hind Okeanı/Kerqulen

en: Indian/Mahe
az: Hind Okeanı/Mahe

en: Indian/Maldives
az: Hind Okeanı/Maldiv ad.

en: Indian/Mauritius
az: Hind Okeanı/Mavritaniya

en: Indian/Mayotte
az: Hind Okeanı/Mayotte

en: Indian/Reunion
az: Hind Okeanı/Renyon

en: Iran
az: İran

en: Israel
az: İsrail

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Japan
az: Yapon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kwajalein
az: Kvayalen

en: Libya
az: Liviya

en: Mexico/BajaNorte
az: Meksika/Cənubu Kaliforniya

en: Mexico/BajaSur
az: Meksika/Aşağı Cənubi Kaliforniya

en: Mexico/General
az: Meksika/Əsas Ərazi

en: NZ
az: Yeni Zelandiya

en: NZ-CHAT
az: Yeni Zelandiya, Çatem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
az: Çatem adaları

en: Navajo
az: Navayo

en: PRC
az: Çin (PRC)

en: Pacific/Apia
az: Sakit Okean/Apia

en: Pacific/Auckland
az: Sakit Okean/Oukland

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand (most areas)
az: Yeni Zelandiya (daha çox ərazilər)

en: Pacific/Bougainville
az: Sakit Okean/Bougainville

en: Pacific/Chatham
az: Sakit Okean/Çatem

en: Pacific/Chuuk
az: Sakit Okean/Çuuk (Truk) adası

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
az: Çuuk (Truk) ad. və Yap

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk/Truk, Yap
az: Çuuk/Truk, Yap

en: Pacific/Easter
az: Sakit Okean/Şərqi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island
az: Şərq adası

en: Pacific/Efate
az: Sakit Okean/Efate

en: Pacific/Enderbury
az: Sakit Okean/Əndərberi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
az: Feniks Adaları

en: Pacific/Fakaofo
az: Sakit Okean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
az: Sakit Okean/Fici

en: Pacific/Funafuti
az: Sakit Okean/Funafutu

en: Pacific/Galapagos
az: Sakit Okean/Qalapaqos ad.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
az: Qalapaqos Aaları

en: Pacific/Gambier
az: Sakit Okean/Qambe ad.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
az: Qambe Adaları

en: Pacific/Guadalcanal
az: Sakit Okean/Quadalkanal

en: Pacific/Guam
az: Sakit Okean/Quam ad.

en: Pacific/Honolulu
az: Sakit Okean/Honolulu

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
az: Sakit Okean/Havay ad.

en: Pacific/Johnston
az: Sakit Okean/Conston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
az: Conston Atol

en: Pacific/Kiritimati
az: Sakit Okean/Kirimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
az: Layn Adaları

en: Pacific/Kosrae
az: Sakit Okean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
az: Sakit Okean/Kvajalen

en: Pacific/Majuro
az: Sakit Okean/Mayuro

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marshall Islands (most areas)
az: Marşal adaları (daha çox ərazilər)

en: Pacific/Marquesas
az: Sakit Okean/Marqusas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
az: Marqusas Adaları

en: Pacific/Midway
az: Sakit Okean/Midvey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
az: Midvey Adaları

en: Pacific/Nauru
az: Sakit Okean/Nauru

en: Pacific/Niue
az: Sakit Okean/Niue

en: Pacific/Norfolk
az: Sakit Okean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
az: Sakit Okean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
az: Sakit Okean/Paqo_Paqo

en: Pacific/Palau
az: Sakit Okean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
az: Sakit Okean/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
az: Sakit Okean/Ponpey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pohnpei (Ponape)
az: Ponpey (Ponape)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pohnpei/Ponape
az: Ponpey/Ponape

en: Pacific/Ponape
az: Sakit Okean/Ponape

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ponape (Pohnpei)
az: Ponape (Ponpey)

en: Pacific/Port_Moresby
az: Sakit Okean/Port_moresbi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Papua New Guinea (most areas)
az: Papua-Yeni Qvineya (daha çox ərazilər)

en: Pacific/Rarotonga
az: Sakit Okean/Raratonqa

en: Pacific/Saipan
az: Sakit Okean/SAypan

en: Pacific/Samoa
az: Sakit Okean/Samao

en: Pacific/Tahiti
az: Sakit Okean/Taiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
az: Sosieti Adaları

en: Pacific/Tarawa
az: Sakit Okean/Tarava

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
az: Sakit Okean/Gilbert Adaları

en: Pacific/Tongatapu
az: Sakit Okean/Tonqatapu

en: Pacific/Truk
az: Sakit Okean/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
az: Truk (Çuuk) və Yap

en: Pacific/Wake
az: Sakit Okean/Veyk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
az: Veyk Adası

en: Pacific/Wallis
az: Sakit Okean/Vallis

en: Pacific/Yap
az: Sakit Okean/Yap

en: Poland
az: polşa

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: ROC
az: Tayvan

en: ROK
az: Cənubi Koreya (ROK)

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Turkey
az: Türkiyə

en: US/Alaska
az: ABŞ/Alyaska

en: US/Aleutian
az: ABŞ/Aleutan

en: US/Arizona
az: ABŞ/Arizona

en: US/Central
az: ABŞ/Mərkəzi

en: US/East-Indiana
az: ABŞ/Şərqi İndiana

en: US/Eastern
az: ABŞ/Şərqi

en: US/Hawaii
az: ABŞ/Havay ad.

en: US/Indiana-Starke
az: ABŞ/İndiana-Starke

en: US/Michigan
az: ABŞ/Miçiqan

en: US/Mountain
az: ABŞ/Dağ Vaxtı

en: US/Pacific
az: ABŞ/Sakit Okean

en: US/Samoa
az: ABŞ/Samoa

en: W-SU
az: Rusiyanın Avropa hissəsi

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
az: Sahə

[ctx: Time zone]
en: Region
az: Bölgə

en: Comment
az: Şərh

en: The style '%1' was not found
az: '%1' üslubu tapılmadı

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
az: *Sonuncu Rənglər*

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
az: *Fərdi Rənglər*

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
az: Qirx əsas Rənglər

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
az: Oxygen Rəngi

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
az: Göy Qurşağı Rəngləri

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
az: Royal Rənglər

[ctx: palette name]
en: Web Colors
az: Veb səhifə Rəngləri

en: Named Colors
az: Adlanmış Rənglər

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
az[0]: X11 RGB rəngli sətrləri oxumaq olmur. Müəyyən edilən faylın yeri:
    %2
az[1]: X11 RGB rəngli sətrləri oxumaq olmur. Müəyyən edilən faylın yeri:
    %2

en: Select Color
az: Rəngi Seç

en: Hue:
az: Tonu:

en: Saturation:
az: Doyma:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
az: Dəyər:

en: Red:
az: Qırmızı:

en: Green:
az: Yaşıl:

en: Blue:
az: Mavi:

en: Alpha:
az: Alfa-kanal:

en: &Add to Custom Colors
az: &Fərdi Rənglərə Əlavə et

en: Name:
az: Adı:

en: Default color
az: İlkin Rəng:

en: -default-
az: -susmaya görə-

en: -unnamed-
az: -adsız-

[ctx: @title:window]
en: Print
az: Çap

en: &Try
az: &Cəhd et

en: modified
az: dəyişmiş

en: &Details
az: &Təfərrüatlar

en: Get help...
az: Kömək üçün...

en: &Add
az: &Əlavə et

en: &Remove
az: Sil

en: Move &Up
az: Yuxarı &Yerləşdir

en: Move &Down
az: Aşağı &Yerləşdir

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
az: Çöldə Əsas Üçbucaq Ölçən Sahə Qırağına Baxsan Genişləndirilmişlər

en: Select Font
az: Şrift Seç

en: Could not load print preview part
az: Çap üçün öncədən baxış hissəsini yükləmək mümkün olmadı

en: Print Preview
az: Çapa öncədən baxış

en: Minimize
az: Yığmaq

en: &Minimize
az: &Yığmaq

en: &Restore
az: &Bərpa

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
az: <qt>Siz <b>%1 bağlamaq istədiyinizə əminsiniz </b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
az: Sistem Çubuğundan Bağlamağı təsdiq Edin

en: Redo
az: Təkrar

en: Undo
az: Ləğv

en: Do not run in the background.
az: Arxa planda başlatma

en: Internally added if launched from Finder
az: Əgər Finder-dən başlamışsa daxildən əlavə edildi

[ctx: @label]
en: Add Comment...
az: Şərh Əlavə et

[ctx: @label]
en: Change...
az: Dəyiş

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
az: Şərhi Dəyiş

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
az: Şərh Əlavə et

en: Device name
az: Qurğunun adı

[ctx: folder name]
en: New Folder
az: Yeni qovluq

[ctx: @title:window]
en: New Folder
az: Yeni qovluq

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
az: %1 -də yeni qovluq 
    yarat

en: A file or folder named %1 already exists.
az: %1 adlı fayl və ya qovluq artıq mövcuddur.

en: You do not have permission to create that folder.
az: Sizin bu qovluğu yaratmağa səlahiyyətiniz yoxdur.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
az: Qovluq Seç

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
az: Yeni Qovluq

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
az: Yeni Qovluq

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
az: Səbətə At

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
az: Sil

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
az: Gizli Qovluqları göstər

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: *|All files
az: *|Bütün fayllar

en: All Supported Files
az: Bütün Dəstəklənən Fayllar

en: Open
az: Aç

en: Save As
az: Fərqli Saxla

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
az[0]: %1 obyekt
az[1]: %1 obyekt

[ctx: @label]
en: Comment
az: Şərh

[ctx: @label]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

[ctx: @label]
en: Owner
az: Sahib

[ctx: @label]
en: Permissions
az: İcazələr

[ctx: @label]
en: Rating
az: Reytinq

[ctx: @label]
en: Size
az: Ölçü

[ctx: @label]
en: Tags
az: İşarələr

[ctx: @label]
en: Total Size
az: Ümumi Ölçü

[ctx: @label]
en: Type
az: Növ

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
az: KFileMetaDataReader fayldan meta-məlumatları oxumaq üçün istifadə oluna bilər

en: Current maintainer
az: Hazırkı Müşayətçi

en: Only the meta data that is part of the file is read
az: Faylın ancaq bir hissəsinə aid meta-məlumatları oxumaq

en: List of URLs where the meta-data should be read from
az: Meta-məlumatlar oxunacaq faylların URL-ünvanlarının siyahısı

en: <Error>
az: <Xəta>

en: Show Hidden Folders
az: Gizli Qovluqları Göstər

en: All Pictures
az: Bütün Şəkillər

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
az: Göstərilən Məlumatları Seçin

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
az: Hansı məlumatın göstəriləcəyini seçin

[ctx: @action:button]
en: Configure...
az: Tənzimləmə...

[ctx: @title:tab]
en: Information
az: Məlumat

[ctx: @label creation date]
en: Created
az: Yaradıldı

[ctx: @label file content size]
en: Size
az: Ölçü

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
az: Asılılıqlar

[ctx: @label]
en: Description
az: Təsviri

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
az: Proqram

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
az: Bir Hissəsidir

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
az: Bir Hissəsidir

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
az: Hissəsində

[ctx: @label]
en: Keyword
az: Aşar sözü

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
az: Dəyişdirildi

[ctx: @label]
en: MIME Type
az: MİME növü

[ctx: @label]
en: Content
az: Tərkibi

[ctx: @label]
en: Related To
az: Aiddir

[ctx: @label]
en: Subject
az: Mövzü

[ctx: @label music title]
en: Title
az: Başlıq

[ctx: @label file URL]
en: File Location
az: Faylın Yeri

[ctx: @label]
en: Creator
az: Müəllif

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
az: Orta Bitreyt

[ctx: @label]
en: Channels
az: Kanallar

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
az: Simvollar

[ctx: @label]
en: Codec
az: kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
az: Rəngin Dərinliyi

[ctx: @label]
en: Duration
az: Müddət

[ctx: @label]
en: Filename
az: Faylın adı

[ctx: @label]
en: Hash
az: Heş

[ctx: @label]
en: Height
az: Hündürlük

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
az: Interlace Rejimi

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
az: Sətirlər

[ctx: @label]
en: Programming Language
az: Proqramlaşdırma Dili

[ctx: @label]
en: Sample Rate
az: Nümunə Tezliyi

[ctx: @label]
en: Width
az: Eni

[ctx: @label number of words]
en: Words
az: Sözlər

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
az: Diyafraqma

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
az: Təsir etmə dəyəri

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
az: Təsir etmə müddəti

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
az: Alışma (Fləş)

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
az: Fokus məsafəsi

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
az: Fokus məsafəsi 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
az: İSO həssaslığı

[ctx: @label EXIF]
en: Make
az: İstehsalçı

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
az: Ölçmə rejimi

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
az: İstiqamət

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
az: Bəyazlıq Balansı

[ctx: @label video director]
en: Director
az: Rejisor

[ctx: @label music genre]
en: Genre
az: Janr

[ctx: @label music album]
en: Album
az: Albom

[ctx: @label]
en: Performer
az: İfaçı

[ctx: @label]
en: Release Date
az: Buraxılış Tarixi

[ctx: @label music track number]
en: Track
az: Trekin nömrəsi

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
az: Resursun Yaradılması

[ctx: @label]
en: Sub Resource
az: Alt Resurs

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
az: Resurs Dəyişdirildi

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
az: Rəqəmlə Qiyməti

[ctx: @label]
en: Copied From
az: Kopyalanma Mənbəyi

[ctx: @label]
en: First Usage
az: İlkin İstifadə

[ctx: @label]
en: Last Usage
az: Sonuncu İstifadə

[ctx: @label]
en: Usage Count
az: İstifadə Sayı

[ctx: @label]
en: Unix File Group
az: Unix Fayl Qrupu

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
az: Unix Fayl Rejimi

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
az: Unix Fayl Sahibi

[ctx: @label file type]
en: Type
az: Növ

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
az: Yarımçıq tərcümələr

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
az: Sonuncu Tərcümə

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
az: Köhnəlmiş Tərcümələr

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
az: Orijinalın Tarixi

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
az: Ümumi Tərcümələr

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
az: Tərcümə olunan

[ctx: @label]
en: Translation Date
az: Tərcümə Tarixi

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
az: Tərcümə olunmayanlar

en: P&review
az: Ön&baxış

en: Acquire Image
az: Şəkli skan edin

en: OCR Image
az: OCR şəkil

en: File '%1' is not readable
az: %1 faylın oxunması mümkün deyil

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
az: XƏTA: Naməlum protokol '%1'

en: Authorization Dialog
az: Avtorizasiya Dialoqu

en: No metainfo for %1
az: %1 üçün metainfo yoxdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
az: Təşkilat / Ümumi Ad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
az: Təşkilatlar Birliyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
az: Göstəricilər...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
az: Söndür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
az: İstifadə et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
az: Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
az: Əlavə et

en: System certificates
az: Sistem sertifikatları

en: User-added certificates
az: İstifadəçi sertifikatları

en: Pick Certificates
az: Sertifikatları seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
az: <b>Kimə verilib</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
az: <b>Kim tırıfindən verilib</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
az: <b>Digər</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
az: Bitmə Tarixi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
az: Seriya nömrəsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
az: MD5 bütövlüyü yoxlama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
az: SHA1 bütövlüyü yoxlama

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
az: %2 görə %1

en: SSL Configuration Module
az: SSL Konfiqurasiya rejimi

en: SSL Signers
az: SSL Sertifikat İmzalayıcı

en: Signature Algorithm:
az: İmza Alqoritmi

en: Unknown
az: Naməlum

en: Signature Contents:
az: İmza Tərkibi

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
az: Naməlum Açar Alqoritmi

en: Key type: RSA (%1 bit)
az: Açar növü: RSA (%1 bit)

en: Modulus:
az: Modullar

en: Key type: DSA (%1 bit)
az: Açar növü: DSA (%1 bit)

en: Prime:
az: Başlanğıc:

en: 160 bit prime factor:
az: 160 bit ilkin faktor:

en: Public key:
az: Publuk açar:

en: The certificate is valid.
az: Sertifikat etibarlıdır.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
az: Sertifikatın alınması uğursuz oldu. Səbəb: Sertifikat Mərkəzi tapılmadı.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
az: Sertifakların Ləğvi Siyahısının (CRL) alınması uğursuz oldu. Səbəb: Sertifikat Mərkəzi tapılmadı.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
az: Sertifikat imzasının deşifrə olunması uğursuz oldu. Bu o deməkdir ki gözlənilən nəticəyə uyğun olmadığına görə hətta hesablama alınmır.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
az: Ləğv Olunan Sertifikatların siyahısının alınması uğursuz oldu.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
az: Publik aşarın deşifrə olunması uğursuz oldu.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
az: Bu sertifikatın iması etibarsızdır. Bu o deməkdir ki sertifikat doğrulana bilməz.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
az: Sertifikat Ləğvi siyahısının imzası etibarsızdır. Bu o deməkdir ki, sertifikat doğrulana bilməz.

en: The certificate is not valid, yet.
az: Bu sertifikat hələki etibarlı deyil

en: The certificate is not valid, any more.
az: Sertifikat artıq etibarlıdır

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
az: Sertifikatların Ləğvi siyahısı hələki etibarlı deyil.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
az: Sertifikatın 'notBefore' (əvvəl istifadə etməmək) sahəsində vaxt formatı etibarsızdır.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
az: Sertifikatın 'notAfter' (sonra istifadə etməmək) sahəsində vaxt formatı etibarsızdır.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
az: Sertifikatların Ləğvi Siyahısında 'lastUpdate' sahəsində vaxt formatı etibarsızdır.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
az: Sertifikatların Ləğvi Siyahısında 'nextUpdate' sahəsində vaxt formatı etibarsızdır.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
az: Open SSL prosesi üçün yaddaş kifəyət etmir.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
az: Sertifikan öz-özünə imzalanıb və etibarlı sertifikatlar siyahısına daxil deyil. Bu srtifikatın qəbul olunmasını istəyirsinizsə onu etibarlıların siyahısına daxil edin.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
az: Sertifikat öz-özünə imzalanıb. Sertifikatın etibarlılıq zənciri qurulsa da Sertifikat Mərkəzi tapılmadı.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
az: Sertifikat Mərkəzi tapılmadı.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
az: Sertifikat yoxlana bilmədi., belə ki, o etibarlı sertifikatlar siyahısına daxil deyil. və özü imzalanıb. Bu halda onu etibarlılar siyahısına daxil edin.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
az: Sertifikst zənciri maksimmum göstəriləndən daha uzundur.

en: The certificate has been revoked.
az: Sertifikat geri çağırıldı (ləğv edildi)

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
az: Sertifikat Mərkəzi xətalıdır.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
az: Etibarlılıq zəncirinin uzunluğu Sertifikat Mərkəzinin verdiyi 'pathlength' parametrin göstəricisini aşır.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
az: Sertifikat bu iş üçün yararlı deyil. Sertifikat Mərkəzi bu şəkildə istifadəsinə icazə vermir.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
az: Sertifikat Mərkəzi bu sertifikatı istifadə erməyiniz üçün etibarlı deyil.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
az: Sertifikat Mərkəzi sizin istifadə etməyə çalışdığınız bu kimi sertifikatları qəbul etməmək üçün işarələndi.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
az: Sertifikat Mərkəzi sertifikatda göstərilən ada uyğun gəlmir

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
az: Sertifikat Mərkəzinin İD açarı Sertifikatı verənin İD açarına uyğun gəlmir.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
az: Sertifikat Mərkəzinin İD açarı və adı Sertifikatı verənin İD açarı və adına uyğun gəlmir.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
az: sertifikat Mərkəzi ba.qa sertifikatları imzalamağa imkan vermir.

en: OpenSSL could not be verified.
az: Oen SSL doğrulana bilmədi.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
az: setifikat imzasının yoxlanılmasında xəta. Səbəb o ola bilər ki sertifikatın imzası və ya hansısa bir hissəsi səhvdir , və buna görə də deşifrə oluna bilmir və ya ləğv olunanların siyahısını yoxlaya bilmir.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
az: Sertifikatın İmzası,sertifikat zəncirinin hansısa bir hissəsi və ya ləğv olunanlar siyahısı düzgün deyil.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
az: Sertifikar verə təşkilatın root (kök) fayllarını tapmaq mümkün deyil. Ona görə də doğrulanmadı.

en: SSL support was not found.
az: SSL dəstəklənməsi tapılmadı.

en: Private key test failed.
az: gizli açarın yoxlanmasında xəta.

en: The certificate has not been issued for this host.
az: Sertifikat bu qovşaq üçün buraxılmayıb.

en: This certificate is not relevant.
az: Bu sertifikat etibarsızdır.

en: The certificate is invalid.
az: Bu sertifikat etibarsızdır.
