kdelibs4 - en to be translation catalogue (583 entries)

[ctx: color]
en: SkyBlue
be: Блакітнае неба

[ctx: color]
en: SkyBlue1
be: Блакітнае неба 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
be: Блакітнае неба 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
be: Блакітнае неба 3

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
be: Белы дым

[ctx: color]
en: aquamarine
be: аквамарын

[ctx: color]
en: aquamarine1
be: аквамарын1

[ctx: color]
en: aquamarine2
be: аквамарын2

[ctx: color]
en: aquamarine3
be: аквамарын3

[ctx: color]
en: khaki
be: хакі

[ctx: color]
en: khaki1
be: хакі1

[ctx: color]
en: khaki2
be: хакі2

[ctx: color]
en: khaki3
be: хакі3

[ctx: color]
en: pink
be: ружовы

[ctx: color]
en: pink1
be: ружовы1

[ctx: color]
en: pink2
be: ружовы2

[ctx: color]
en: pink3
be: ружовы3

[ctx: color]
en: snow
be: снег

[ctx: color]
en: snow1
be: снег1

[ctx: color]
en: snow2
be: снег2

[ctx: color]
en: snow3
be: снег3

[ctx: color]
en: snow4
be: снег4

[ctx: color]
en: white
be: белы

en: Debug Settings
be: Настаўленні адладкі

en: File
be: Файл

en: Message Box
be: Акно-паведамленне

en: Shell
be: Абалонка

en: Syslog
be: Сістэмны часопіс

en: None
be: Няма

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
be: Звесткі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
be: Вывесці ў:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
be: Назва файла:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
be: Памылка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
be: Скасаваць пры зруйнавальнай памылцы

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
be: Папярэджанне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
be: Зруйнавальная памылка

en: &Select All
be: &Вылучыць усе

en: &Deselect All
be: Адмяніць выбар

en: A dialog box for setting preferences for debug output
be: Дыялогавае акно для настаўлення адладкавага вываду

en: David Faure
be: Дэвід Фор

en: Maintainer
be: Падтрымка

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
be: Паказаць поўнафункцыянальны дыялог замест спісу па змаўчанні.

en: Turn area on
be: Уключыць вобласць

en: Turn area off
be: Адключыць вобласць

en: no error
be: без памылак

en: requested family not supported for this host name
be: запатрабаваная сям'я не падтрымліваецца для гэтага вузла

en: temporary failure in name resolution
be: часовая памылка вызначэння імён

en: non-recoverable failure in name resolution
be: зруйнавальная памылка пры вызначэнні адрасу

en: invalid flags
be: няправільныя флагі

en: memory allocation failure
be: памылка выдзялення памяці

en: name or service not known
be: невядомая назва ці сервіс

en: requested family not supported
be: запатрабаваная сям'я не падтрымліваецца

en: requested service not supported for this socket type
be: запатрабаваны сервіс не падтрымліваецца для гэтага тыпу сокетаў

en: requested socket type not supported
be: запатрабаваны тып сокетаў не падтрымліваецца

en: unknown error
be: невядомая памылка

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
be: сістэмная памылка: %1

en: request was canceled
be: запыт скасаваны

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
be: Невядомае cямейства %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
be: без памылак

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
be: пошук даменнага імя няўдалы

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
be: адрас ужо выкарыстоўваецца

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
be: сокет ужо прымацаваны

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
be: сокет ужо створаны

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
be: сокет не прымацаваны

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
be: сокет не быў створаны

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
be: аперацыя будзе блакуючай

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
be: у злучэнні адмлоўлена

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
be: злучэнне перавысіла тэрмін чакання

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
be: аперацыя ўжо выконваецца

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
be: адбылася памылка сеткі

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
be: аперацыя не падтрымліваецца

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
be: перавышаны тэрмін чакання

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
be: адбылася невядомая/нечаканая памылка

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
be: аддалены сервер закрыў злучэнне

[ctx: @item license]
en: BSD License
be: Ліцэнзія BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
be: Асаблівая

[ctx: @item license]
en: Not specified
be: Не вызначана

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
be: <p>KDE перакладзенае на шмат моваў свету дзякуючы працы вольных перакладчыкаў.</p><p>Каб атрымаць падрабязную інфармацыю аб перакладзе KDE, наведайце <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a>. Пра пераклад на беларускую мову вы можаце даведацца на <a href="http://i18n.linux.by">http://i18n.linux.by</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
be: Грыгарыянсая

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
be: Габрэйская

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
be: Джалалі

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
be: Няправільныя назвы файлаў

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

en: Use the X-server display 'displayname'
be: Выкарыстоўваць экран 'displayname' сервера X

en: Restore the application for the given 'sessionId'
be: Аднавіць праграму з азначальнікам 'sessionId'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
be: Прымушае праграму ўстанавіць асабістую
    карту колераў на 8-бітавым экране

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
be: забараняе Qt захопліваць кіраванне мышшу ці клавіятурай

en: switches to synchronous mode for debugging
be: пераключае ў сінхронны рэжым для адладкі

en: defines the application font
be: вызначае шрыфт праграмы

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
be: вызначае стандартны фонавы колер і палітру
    праграмы (пралічваюцца светлыя і цёмныя цені)

en: sets the default foreground color
be: прадвызначае колер тэксту

en: sets the default button color
be: прадвызначае колер кнопак

en: sets the application name
be: вызначае назву праграмы

en: sets the application title (caption)
be: вызначае загаловак праграмы

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
be: прымушае праграму выкарыстоўваць графічныя элементы кіравання
    TrueColor на 8-бітавым экране

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
be: вызначае стыль уводу XIM (X Input Method).
    Магчымыя значэнні: onthespot, overthespot,
    offthespot і root

en: set XIM server
be: вызначае сервер XIM

en: disable XIM
be: выключае XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
be: цалкам люстраваць расклад графічных элементаў кіравання

en: Use 'caption' as name in the titlebar
be: Выкарыстоўваць 'caption' у якасці загалоўка вакна

en: Use 'icon' as the application icon
be: Выкарыстоўваць 'icon' у якасці значкі праграмы

en: Use alternative configuration file
be: Выкарыстоўваць іншы файл настаўленняў

en: Disable crash handler, to get core dumps
be: Забараніць апрацоўку аварый для стварэння адбіткаў памяці зламанай праграмы

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
be: Чакае сумяшчальнага з WM_NET кіраўніка вокнаў

en: sets the application GUI style
be: вызначае стыль графічных элементаў кіравання праграмы

en: KDE Application
be: Праграма KDE

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
be: Адсутнічае '%1'.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
be: %1 напісана
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
be: Файлы/URL-ы, адкрытыя праграмай, выдаляцца пасля выкарыстання

en: KDE-tempfile
be: часовы файл KDE

en: Library "%1" not found
be: Бібліятэка "%1" не знойдзена

en: Timed out trying to connect to remote host
be: Перавышаны тэрмін чакання пры злучэнні з аддаленым вузлом

en: address family for nodename not supported
be: сямейства адраса для імя вузла не падтрымліваецца

en: invalid value for 'ai_flags'
be: няправільнае значэнне 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
be: 'ai_family' не падтрымліваецца

en: no address associated with nodename
be: з вузлом не асацыяваны ніводны адрас

en: servname not supported for ai_socktype
be: servname не падтрымліваецца для ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
be: 'ai_socktype' не падтрымліваецца

en: system error
be: сістэмная памылка

en: Africa/Abidjan
be: Афрыка/Абіджан

en: Africa/Accra
be: Афрыка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
be: Афрыка/Адыс-Абэба

en: Africa/Algiers
be: Афрыка/Алжыр

en: Africa/Asmera
be: Афрыка/Асмэра

en: Africa/Bamako
be: Афрыка/Бамака

en: Africa/Bangui
be: Афрыка/Бангуі

en: Africa/Banjul
be: Афрыка/Банджул

en: Africa/Bissau
be: Афрыка/Бісаў

en: Africa/Blantyre
be: Афрыка/Блантыр

en: Africa/Brazzaville
be: Афрыка/Бразавіль

en: Africa/Bujumbura
be: Афрыка/Бужумбура

en: Africa/Cairo
be: Афрыка/Каір

en: Africa/Casablanca
be: Афрыка/Касабланка

en: Africa/Ceuta
be: Афрыка/Кеута

en: Africa/Conakry
be: Афрыка/Канакры

en: Africa/Dakar
be: Афрыка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
be: Афрыка/Дар-эс-Салаам

en: Africa/Djibouti
be: Афрыка/Джыбуці

en: Africa/Douala
be: Афрыка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
be: Афрыка/Эль-Эўн

en: Africa/Freetown
be: Афрыка/Фрытаўн

en: Africa/Gaborone
be: Афрыка/Габаронэ

en: Africa/Harare
be: Афрыка/Харарэ

en: Africa/Johannesburg
be: Афрыка/Яганэсбург

en: Africa/Kampala
be: Афрыка/Кампала

en: Africa/Khartoum
be: Афрыка/Хартум

en: Africa/Kigali
be: Афрыка/Кігалі

en: Africa/Kinshasa
be: Афрыка/Кіншаса

en: Africa/Lagos
be: Афрыка/Лагос

en: Africa/Libreville
be: Афрыка/Лібрэвіль

en: Africa/Lome
be: Афрыка/Лом

en: Africa/Luanda
be: Афрыка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
be: Афрыка/Лубумбаші

en: Africa/Lusaka
be: Афрыка/Лусака

en: Africa/Malabo
be: Афрыка/Малаба

en: Africa/Maputo
be: Афрыка/Мапута

en: Africa/Maseru
be: Афрыка/Масэру

en: Africa/Mbabane
be: Афрыка/Мбабанэ

en: Africa/Mogadishu
be: Афрыка/Магадышу

en: Africa/Monrovia
be: Афрыка/Манровія

en: Africa/Nairobi
be: Афрыка/Найробі

en: Africa/Ndjamena
be: Афрыка/Нджамэна

en: Africa/Niamey
be: Афрыка/Ніямэй

en: Africa/Nouakchott
be: Афрыка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
be: Афрыка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
be: Афрыка/Порта-Нова

en: Africa/Sao_Tome
be: Афрыка/Сан-Томэ

en: Africa/Timbuktu
be: Афрыка/Тымбукту

en: Africa/Tripoli
be: Афрыка/Трыпалі

en: Africa/Tunis
be: Афрыка/Туніс

en: Africa/Windhoek
be: Афрыка/Віндхоўк

en: America/Adak
be: Амерыка/Адак

en: America/Anchorage
be: Амерыка/Анхорадж

en: America/Anguilla
be: Амерыка/Ангілья

en: America/Antigua
be: Амерыка/Антыгуа

en: America/Araguaina
be: Амерыка/Арагвайна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
be: Амерыка/Аргентына/Буэнас-Айрас

en: America/Argentina/Catamarca
be: Амерыка/Аргентына/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
be: Амерыка/Аргентына/Камод-Рывадавія

en: America/Argentina/Cordoba
be: Амерыка/Аргентына/Кардоба

en: America/Argentina/Jujuy
be: Амерыка/Аргентына/Джуджуй

en: America/Argentina/La_Rioja
be: Амерыка/Аргентына/Ла-Рыёя

en: America/Argentina/Mendoza
be: Амерыка/Аргентына/Мэндоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
be: Амерыка/Аргентына/Рыё-Галерас

en: America/Argentina/San_Juan
be: Амерыка/Аргентына/Сан-Хуан

en: America/Argentina/Tucuman
be: Амерыка/Аргентына/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
be: Амерыка/Аргентына/Ушвая

en: America/Aruba
be: Амерыка/Аруба

en: America/Asuncion
be: Амерыка/Асунсён

en: America/Bahia
be: Амерыка/Багія

en: America/Barbados
be: Амерыка/Барбадос

en: America/Belem
be: Амерыка/Бэлем

en: America/Belize
be: Амерыка/Беліз

en: America/Boa_Vista
be: Амерыка/Бона-Віста

en: America/Bogota
be: Амерыка/Багота

en: America/Boise
be: Амерыка/Буас

en: America/Buenos_Aires
be: Амерыка/Буэнас-Айрас

en: America/Cambridge_Bay
be: Амерыка/Кэмбрыдж-Бэй

en: America/Campo_Grande
be: Амерыка/Кампа-Гранда

en: America/Cancun
be: Амерыка/Канкун

en: America/Caracas
be: Амерыка/Каракас

en: America/Catamarca
be: Амерыка/Катамарка

en: America/Cayenne
be: Амерыка/Каен

en: America/Cayman
be: Амерыка/Кайман

en: America/Chicago
be: Амерыка/Чыкага

en: America/Chihuahua
be: Амерыка/Чыхуахуа

en: America/Cordoba
be: Амерыка/Кардоба

en: America/Costa_Rica
be: Амерыка/Коста-Рыка

en: America/Cuiaba
be: Амерыка/Куяба

en: America/Curacao
be: Амерыка/Куракаа

en: America/Danmarkshavn
be: Амерыка/Данмаркшван

en: America/Dawson
be: Амерыка/Доўсан

en: America/Dawson_Creek
be: Амерыка/Доўсан-Крык

en: America/Denver
be: Амерыка/Дэнвер

en: America/Detroit
be: Амерыка/Дэтройт

en: America/Dominica
be: Амерыка/Дамініка

en: America/Edmonton
be: Амерыка/Эдмантан

en: America/Eirunepe
be: Амерыка/Эйрунэп

en: America/El_Salvador
be: Амерыка/Эль-Сальвадор

en: America/Fortaleza
be: Амерыка/Фарталеза

en: America/Glace_Bay
be: Амерыка/Глэйс-Бэй

en: America/Godthab
be: Амерыка/Готаб

en: America/Goose_Bay
be: Амерыка/Гус-Бэй

en: America/Grand_Turk
be: Амерыка/Гранд-Турк

en: America/Grenada
be: Амерыка/Гранада

en: America/Guadeloupe
be: Амерыка/Гвадалупа

en: America/Guatemala
be: Амерыка/Гватамала

en: America/Guayaquil
be: Амерыка/Гваякіль

en: America/Guyana
be: Амерыка/Гаяна

en: America/Halifax
be: Амерыка/Халіфакс

en: America/Havana
be: Амерыка/Гавана

en: America/Hermosillo
be: Амерыка/Гермосіла

en: America/Indiana/Knox
be: Амерыка/Індыяна/Кнокс

en: America/Indiana/Marengo
be: Амерыка/Індыяна/Марэнга

en: America/Indiana/Vevay
be: Амерыка/Індыяна/Вевэй

en: America/Indianapolis
be: Амерыка/Індыяна/Індыянапаліс

en: America/Inuvik
be: Амерыка/Інувік

en: America/Iqaluit
be: Амерыка/Ікалют

en: America/Jamaica
be: Амерыка/Ямайка

en: America/Jujuy
be: Амерыка/Джуджуй

en: America/Juneau
be: Амерыка/Жунё

en: America/Kentucky/Monticello
be: Амерыка/Кентукі/Мантысэла

en: America/La_Paz
be: Амерыка/Ла-Пас

en: America/Lima
be: Амерыка/Ліма

en: America/Los_Angeles
be: Амерыка/Лос-Анджалес

en: America/Louisville
be: Амерыка/Луізвіль

en: America/Maceio
be: Амерыка/Макеё

en: America/Managua
be: Амерыка/Манагва

en: America/Manaus
be: Амерыка/Манаўс

en: America/Martinique
be: Амерыка/Мартынік

en: America/Mazatlan
be: Амерыка/Мазатлан

en: America/Mendoza
be: Амерыка/Мэндоза

en: America/Menominee
be: Амерыка/Мэнамінэ

en: America/Merida
be: Амерыка/Мэрыда

en: America/Mexico_City
be: Амерыка/Мэхіка

en: America/Miquelon
be: Амерыка/Мікелён

en: America/Monterrey
be: Амерыка/Мантарэй

en: America/Montevideo
be: Амерыка/Мантэвідэа

en: America/Montreal
be: Амерыка/Манрыяль

en: America/Montserrat
be: Амерыка/Мансэрат

en: America/Nassau
be: Амерыка/Насаў

en: America/New_York
be: Амерыка/Нью-Ёрк

en: America/Nipigon
be: Амерыка/Ніпігон

en: America/Nome
be: Амерыка/Ном

en: America/Noronha
be: Амерыка/Наронга

en: America/North_Dakota/Center
be: Амерыка/Паўночная Дакота/Цэнтр

en: America/Panama
be: Амерыка/Панама

en: America/Pangnirtung
be: Амерыка/Пангніртунг

en: America/Paramaribo
be: Амерыка/Парамарыба

en: America/Phoenix
be: Амерыка/Фенікс

en: America/Port-au-Prince
be: Амерыка/Порт-а-Прынс

en: America/Port_of_Spain
be: Амерыка/Порт-а-Спэйн

en: America/Porto_Velho
be: Амерыка/Порта-Вэльга

en: America/Puerto_Rico
be: Амерыка/Пуэрта-Рыка

en: America/Rainy_River
be: Амерыка/Рэйні-Рывар

en: America/Rankin_Inlet
be: Амерыка/Ранкін-Інлет

en: America/Recife
be: Амерыка/Рэсіф

en: America/Regina
be: Амерыка/Рэгіна

en: America/Rio_Branco
be: Амерыка/Рыё-Бранка

en: America/Rosario
be: Амерыка/Разарыё

en: America/Santiago
be: Амерыка/Санцьяга

en: America/Santo_Domingo
be: Амерыка/Санта-Дамінга

en: America/Sao_Paulo
be: Амерыка/Сан-Паўла

en: America/Scoresbysund
be: Амерыка/Скорзбізунд

en: America/Shiprock
be: Амерыка/Шыпрок

en: America/St_Johns
be: Амерыка/Сэнт-Джонс

en: America/St_Kitts
be: Амерыка/Сэнт-Кітц

en: America/St_Lucia
be: Амерыка/Сэнт-Люсія

en: America/St_Thomas
be: Амерыка/Сэнт-Томас

en: America/St_Vincent
be: Амерыка/Сэнт-Вінсэнт

en: America/Swift_Current
be: Амерыка/Свіфт-Карант

en: America/Tegucigalpa
be: Амерыка/Тэгуцыгальпа

en: America/Thule
be: Амерыка/Туль

en: America/Thunder_Bay
be: Амерыка/Зандар-Бэй

en: America/Tijuana
be: Амерыка/Тыджвана

en: America/Toronto
be: Амерыка/Таронта

en: America/Tortola
be: Амерыка/Тартола

en: America/Vancouver
be: Амерыка/Ванкувэр

en: America/Whitehorse
be: Амерыка/Уайтхорс

en: America/Winnipeg
be: Амерыка/Вініпэг

en: America/Yakutat
be: Амерыка/Якутат

en: America/Yellowknife
be: Амерыка/Елаўнайф

en: Antarctica/Casey
be: Антартктыда/Кэйсі

en: Antarctica/Davis
be: Антарктыда/Дэвіс

en: Antarctica/DumontDUrville
be: Антарктыда/Дзюмонт-д-Урвіль

en: Antarctica/Mawson
be: Антарктыда/Моўсан

en: Antarctica/McMurdo
be: Антарктыда/Мак-Мурда

en: Antarctica/Palmer
be: Антарктыда/Палмэр

en: Antarctica/Rothera
be: Антарктыда/Ратэра

en: Antarctica/South_Pole
be: Антарктыда/Паўднёвы полюс

en: Antarctica/Syowa
be: Антарктыда/Сыёва

en: Antarctica/Vostok
be: Антарктыда/Васток

en: Arctic/Longyearbyen
be: Арктыка/Лонг'ерб'ен

en: Asia/Aden
be: Азія/Адан

en: Asia/Almaty
be: Азія/Алматы

en: Asia/Amman
be: Азія/Аман

en: Asia/Anadyr
be: Азія/Анадыр

en: Asia/Aqtau
be: Азія/Актаў

en: Asia/Aqtobe
be: Азія/Актоб

en: Asia/Ashgabat
be: Азія/Ашгабат

en: Asia/Baghdad
be: Азія/Багдад

en: Asia/Bahrain
be: Азія/Бахрэйн

en: Asia/Baku
be: Азія/Баку

en: Asia/Bangkok
be: Азія/Банкок

en: Asia/Beirut
be: Азія/Бэйрут

en: Asia/Bishkek
be: Азія/Бішкек

en: Asia/Brunei
be: Азія/Брунэй

en: Asia/Calcutta
be: Азія/Калькута

en: Asia/Choibalsan
be: Азія/Чойбалсан

en: Asia/Chongqing
be: Азія/Чонкінг

en: Asia/Colombo
be: Азія/Каломба

en: Asia/Damascus
be: Азія/Дамаск

en: Asia/Dhaka
be: Азія/Дака

en: Asia/Dili
be: Азія/Дылі

en: Asia/Dubai
be: Азія/Дубай

en: Asia/Gaza
be: Азія/Газа

en: Asia/Harbin
be: Азія/Харбін

en: Asia/Hong_Kong
be: Азія/Ганконг

en: Asia/Hovd
be: Азія/Хоўд

en: Asia/Irkutsk
be: Азія/Іркуцк

en: Asia/Jakarta
be: Азія/Джакарта

en: Asia/Jayapura
be: Азія/Джаяпура

en: Asia/Jerusalem
be: Азія/Ерусалім

en: Asia/Kabul
be: Азія/Кабул

en: Asia/Kamchatka
be: Азія/Камчатка

en: Asia/Karachi
be: Азія/Карачы

en: Asia/Kashgar
be: Азія/Кашгар

en: Asia/Katmandu
be: Азія/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
be: Азія/Краснаярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
be: Азія/Куала-Лумпур

en: Asia/Kuching
be: Азія/Кучынг

en: Asia/Kuwait
be: Азія/Кувэйт

en: Asia/Macau
be: Азія/Макаў

en: Asia/Magadan
be: Азія/Магадан

en: Asia/Makassar
be: Азія/Макасар

en: Asia/Manila
be: Азія/Маніла

en: Asia/Muscat
be: Азія/Мускат

en: Asia/Nicosia
be: Азія/Нікосія

en: Asia/Novosibirsk
be: Азія/Новасібірск

en: Asia/Omsk
be: Азія/Омск

en: Asia/Oral
be: Азія/Арал

en: Asia/Phnom_Penh
be: Азія/Пном-Пэнь

en: Asia/Pontianak
be: Азія/Пантыянак

en: Asia/Pyongyang
be: Азія/Пхеньян

en: Asia/Qatar
be: Азія/Катар

en: Asia/Qyzylorda
be: Азія/Кызыларда

en: Asia/Rangoon
be: Азія/Рангун

en: Asia/Riyadh
be: Азія/Рыяд

en: Asia/Saigon
be: Азія/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
be: Азія/Сахалін

en: Asia/Samarkand
be: Азія/Самарканд

en: Asia/Seoul
be: Азія/Сеул

en: Asia/Shanghai
be: Азія/Шанхай

en: Asia/Singapore
be: Азія/Сінгапур

en: Asia/Taipei
be: Азія/Тайпэй

en: Asia/Tashkent
be: Азія/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
be: Азія/Тбілісі

en: Asia/Tehran
be: Азія/Тэгеран

en: Asia/Thimphu
be: Азія/Тымпху

en: Asia/Tokyo
be: Азія/Токіё

en: Asia/Ujung_Pandang
be: Азія/Уюнг-Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
be: Азія/Улан-Батар

en: Asia/Urumqi
be: Азія/Урумкі

en: Asia/Vientiane
be: Азія/В'ент'ян

en: Asia/Vladivostok
be: Азія/Уладзівасток

en: Asia/Yakutsk
be: Азія/Якуцк

en: Asia/Yekaterinburg
be: Азія/Екацерынбург

en: Asia/Yerevan
be: Азія/Ераван

en: Atlantic/Azores
be: Атлантыка/Азоры

en: Atlantic/Bermuda
be: Атлантыка/Бэрмуды

en: Atlantic/Canary
be: Атлантыка/Канары

en: Atlantic/Cape_Verde
be: Атлантыка/Капа-Вэрды

en: Atlantic/Faeroe
be: Атлантыка/Фарос

en: Atlantic/Jan_Mayen
be: Атлантыка/Ян-Маен

en: Atlantic/Madeira
be: Атлантыка/Мадэра

en: Atlantic/Reykjavik
be: Атлантыка/Рэйк'явік

en: Atlantic/South_Georgia
be: Атлантыка/Паўднёвая Джорджыя

en: Atlantic/St_Helena
be: Атлантыка/Востраў Святой Алены

en: Atlantic/Stanley
be: Атлантыка/Стэнлі

en: Australia/Adelaide
be: Аўстралія/Адэлаіда

en: Australia/Brisbane
be: Аўстралія/Брызбан

en: Australia/Broken_Hill
be: Аўстралія/Броўкэн-Хіл

en: Australia/Darwin
be: Аўстралія/Дарвін

en: Australia/Hobart
be: Аўстралія/Хобарт

en: Australia/Lindeman
be: Аўстралія/Ліндаман

en: Australia/Lord_Howe
be: Аўстралія/Лорд-Хоў

en: Australia/Melbourne
be: Аўстралія/Мэльбурн

en: Australia/Perth
be: Аўстралія/Пэрт

en: Australia/Sydney
be: Аўстралія/Сіднэй

en: Europe/Amsterdam
be: Еўропа/Амстардам

en: Europe/Andorra
be: Еўропа/Андора

en: Europe/Athens
be: Еўропа/Афіны

en: Europe/Belfast
be: Еўропа/Бэлфаст

en: Europe/Belgrade
be: Еўропа/Бялград

en: Europe/Berlin
be: Еўропа/Бэрлін

en: Europe/Bratislava
be: Еўропа/Братыслава

en: Europe/Brussels
be: Еўропа/Брусэль

en: Europe/Bucharest
be: Еўропа/Бухарэст

en: Europe/Budapest
be: Еўропа/Будапэшт

en: Europe/Chisinau
be: Еўропа/Чысінаў

en: Europe/Copenhagen
be: Еўропа/Капэнгаген

en: Europe/Dublin
be: Еўропа/Дублін

en: Europe/Gibraltar
be: Еўропа/Гібралтар

en: Europe/Helsinki
be: Еўропа/Хельсінкі

en: Europe/Istanbul
be: Еўропа/Стамбул

en: Europe/Kaliningrad
be: Еўропа/Калінінград

en: Europe/Kiev
be: Еўропа/Кіеў

en: Europe/Lisbon
be: Еўропа/Лісабон

en: Europe/Ljubljana
be: Еўропа/Любляна

en: Europe/London
be: Еўропа/Лондан

en: Europe/Luxembourg
be: Еўропа/Люксэмбург

en: Europe/Madrid
be: Еўропа/Мадрыд

en: Europe/Malta
be: Еўропа/Мальта

en: Europe/Mariehamn
be: Еўропа/Мэрыхамн

en: Europe/Minsk
be: Еўропа/Мінск

en: Europe/Monaco
be: Еўропа/Манака

en: Europe/Moscow
be: Еўропа/Масква

en: Europe/Oslo
be: Еўропа/Осла

en: Europe/Paris
be: Еўропа/Парыж

en: Europe/Prague
be: Еўропа/Прага

en: Europe/Riga
be: Еўропа/Рыга

en: Europe/Rome
be: Еўропа/Рым

en: Europe/Samara
be: Еўропа/Самара

en: Europe/San_Marino
be: Еўропа/Сан-Марына

en: Europe/Sarajevo
be: Еўропа/Сараева

en: Europe/Simferopol
be: Еўропа/Сімфяропаль

en: Europe/Skopje
be: Еўропа/Скоп'е

en: Europe/Sofia
be: Еўропа/Сафія

en: Europe/Stockholm
be: Еўропа/Стакгольм

en: Europe/Tallinn
be: Еўропа/Талін

en: Europe/Tirane
be: Еўропа/Тырана

en: Europe/Uzhgorod
be: Еўропа/Вужгарад

en: Europe/Vaduz
be: Еўропа/Вадуз

en: Europe/Vatican
be: Еўропа/Ватыкан

en: Europe/Vienna
be: Еўропа/Вена

en: Europe/Vilnius
be: Еўропа/Вільня

en: Europe/Warsaw
be: Еўропа/Варшава

en: Europe/Zagreb
be: Еўропа/Заграб

en: Europe/Zaporozhye
be: Еўропа/Запарожжа

en: Europe/Zurich
be: Еўропа/Цюрых

en: Indian/Antananarivo
be: Індыйскі акіян/Антананарыву

en: Indian/Chagos
be: Індыйскі акіян/Чагас

en: Indian/Christmas
be: Індыйскі акіян/Востраў Раства

en: Indian/Cocos
be: Індыйскі акіян/Какосавыя астравы

en: Indian/Comoro
be: Індыйскі акіян/Каморы

en: Indian/Kerguelen
be: Індыйскі акіян/Кэргелен

en: Indian/Mahe
be: Індыйскі акіян/Магэ

en: Indian/Maldives
be: Індыйскі акіян/Мальдывы

en: Indian/Mauritius
be: Індыйскі акіян/Маўрыцы

en: Indian/Mayotte
be: Індыйскі акіян/Маёт

en: Indian/Reunion
be: Індыйскі акіян/Рэюніян

en: Pacific/Apia
be: Ціхі акіян/Апія

en: Pacific/Auckland
be: Ціхі акіян/Оўклэнд

en: Pacific/Chatham
be: Ціхі акіян/Чатам

en: Pacific/Easter
be: Ціхі акіян/Востраў Вялікадня

en: Pacific/Efate
be: Ціхі акіян/Эфат

en: Pacific/Enderbury
be: Ціхі акіян/Эндарбары

en: Pacific/Fakaofo
be: Ціхі акіян/Факаёфа

en: Pacific/Fiji
be: Ціхі акіян/Фіджы

en: Pacific/Funafuti
be: Ціхі акіян/Фунафуці

en: Pacific/Galapagos
be: Ціхі акіян/Галапагос

en: Pacific/Gambier
be: Ціхі акіян/Гамбер

en: Pacific/Guadalcanal
be: Ціхі акіян/Гуядалканал

en: Pacific/Guam
be: Ціхі акіян/Гуям

en: Pacific/Honolulu
be: Ціхі акіян/Ганалулу

en: Pacific/Johnston
be: Ціхі акіян/Джонстан

en: Pacific/Kiritimati
be: Ціхі акіян/Кірытымаці

en: Pacific/Kosrae
be: Ціхі акіян/Косра

en: Pacific/Kwajalein
be: Ціхі акіян/Кваялэйн

en: Pacific/Majuro
be: Ціхі акіян/Маджура

en: Pacific/Marquesas
be: Ціхі акіян/Маркасы

en: Pacific/Midway
be: Ціхі акіян/Мідвэй

en: Pacific/Nauru
be: Ціхі акіян/Наўру

en: Pacific/Niue
be: Ціхі акіян/Ніў

en: Pacific/Norfolk
be: Ціхі акіян/Норфалк

en: Pacific/Noumea
be: Ціхі акіян/Нумэя

en: Pacific/Pago_Pago
be: Ціхі акіян/Пага-Пага

en: Pacific/Palau
be: Ціхі акіян/Палаў

en: Pacific/Pitcairn
be: Ціхі акіян/Піткэрн

en: Pacific/Ponape
be: Ціхі акіян/Панап

en: Pacific/Port_Moresby
be: Ціхі акіян/Порт-Морзбі

en: Pacific/Rarotonga
be: Ціхі акіян/Раратонга

en: Pacific/Saipan
be: Ціхі акіян/Сайпан

en: Pacific/Tahiti
be: Ціхі акіян/Таіці

en: Pacific/Tarawa
be: Ціхі акіян/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
be: Ціхі акіян/Тангатапу

en: Pacific/Truk
be: Ціхі акіян/Трук

en: Pacific/Wake
be: Ціхі акіян/Ўэйк

en: Pacific/Wallis
be: Ціхі акіян/Ўэліс

en: Pacific/Yap
be: Ціхі акіян/Яп

en: The style '%1' was not found
be: Стыль '%1' не знойдзены

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
be: * Ранейшыя колеры *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
be: * Асаблівыя колеры *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
be: Колеры Forty

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
be: Колеры Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
be: Колеры Rainbow

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
be: Колеры Royal

[ctx: palette name]
en: Web Colors
be: Колеры Web

en: Named Colors
be: Названыя колеры

en: Select Color
be: Выбар колеру

en: Hue:
be: Тон:

en: Red:
be: Чырвоны:

en: Green:
be: Зялёны:

en: Blue:
be: Сіні:

en: &Add to Custom Colors
be: &Дадаць у спіс асаблівых колераў

en: Name:
be: Назва:

en: Default color
be: Стандартны колер

en: -default-
be: -стандартны-

en: -unnamed-
be: -неназваны-

en: &Try
be: &Паспрабаваць

en: modified
be: зменены

en: &Details
be: &Падрабязнасці

en: Get help...
be: Атрымаць дапамогу...

en: &Add
be: &Дадаць

en: &Remove
be: &Выдаліць

en: Move &Up
be: Перанесці ў&гору

en: Move &Down
be: Перанесці &долу

en: Select Font
be: Выбраць шрыфт

en: Could not load print preview part
be: Немагчыма загрузіць частку перадагляду

en: Print Preview
be: Прагляд друку

en: Minimize
be: Згарнуць

en: &Minimize
be: Зг&арнуць

en: &Restore
be: &Аднавіць

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
be: <qt>Ці вы сапраўды хочаце выйсці з <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
be: Пацвердзіце выхад з панэлі значак

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Undo
be: Вярнуць

en: Do not run in the background.
be: Не запускаць у фону

en: Internally added if launched from Finder
be: Дададзена аўтаматычна калі запушчана з Finder

[ctx: @title:window]
en: New Folder
be: Новая тэчка

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
be: Стварыць новую тэчку ў:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
be: Файл ці тэчка з назвай %1 ужо існуе.

en: You do not have permission to create that folder.
be: Вы не маеце дастатковых правоў для стварэння гэтай тэчкі.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
be: Выбраць тэчку

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
be: Новая тэчка...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
be: Новая тэчка...

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
be: Паказваць схаваныя тэчкі

en: All Supported Files
be: Усе падтрымліваемыя файлы

en: Open
be: Адкрыць

en: Save As
be: Запісаць як

en: <Error>
be: <Памылка>

en: All Pictures
be: Усе відарысы

en: P&review
be: П&рагляд

en: OCR Image
be: Відарыс OCR

en: File '%1' is not readable
be: Файл '%1' немагчыма прачытаць

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
be: ПАМЫЛКА: Невядомы пратакол '%1'.

en: Authorization Dialog
be: Аўтарызацыя

en: No metainfo for %1
be: Метаінфармацыя для %1 адсутнічае.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
be: Выдаліць

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
be: Дадаць...

en: Signature Algorithm:
be: Алгарытм падпісвання:

en: Unknown
be: Невядомы

en: Signature Contents:
be: Змест подпісу:

en: Key type: RSA (%1 bit)
be: Тып ключа: RSA (%1 бітаў)

en: Exponent: 0x
be: Экспанента: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
be: Тып ключа: DSA (%1 бітаў)

en: Public key:
be: Публічны ключ:

en: The certificate is valid.
be: Сапраўдны сертыфікат.

en: SSL support was not found.
be: Падтрымка SSL не знойдзена.

en: Private key test failed.
be: Памылка праверкі прыватнага ключа.

en: The certificate has not been issued for this host.
be: Сертыфікат не падпісаны для гэтага вузла.

en: The certificate is invalid.
be: Несапраўдны сертыфікат.
