kdelibs4 - en to be@latin translation catalogue (847 entries)

en: File
be@latin: Fajł

en: None
be@latin: Niama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
be@latin: Infarmacyja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
be@latin: Pamyłka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
be@latin: Papiaredžańnie

en: no error
be@latin: biez pamyłak

en: requested family not supported for this host name
be@latin: zapatrabavany rod nie padtrymvajecca dla hetaj nazvy hosta

en: temporary failure in name resolution
be@latin: časovaja niaŭdača ŭ raźviazańni nazvy

en: non-recoverable failure in name resolution
be@latin: niaŭdača ŭ raźviazańni nazvy, jakuju niemahčyma abminuć

en: invalid flags
be@latin: niapravilnyja ŭłaścivaści

en: memory allocation failure
be@latin: niaŭdača ŭ raźmierkavańni pamiaci

en: name or service not known
be@latin: nieviadomaja nazva ci słužba

en: requested family not supported
be@latin: zapatrabavany rod nie padtrymvajecca

en: requested service not supported for this socket type
be@latin: zapatrabavanaja słužba nie padtrymvajecca dla hetaha vidu sokietaŭ

en: requested socket type not supported
be@latin: zapatrabavany vid sokietaŭ nie padtrymvajecca

en: unknown error
be@latin: nieviadomaja pamyłka

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
be@latin: systemnaja pamyłka: %1

en: request was canceled
be@latin: zapyt anulavany

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
be@latin: Nieviadomy rod „%1”

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
be@latin: biez pamyłak

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
be@latin: niaŭdały pošuk nazvy

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
be@latin: adras užo zaniaty

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
be@latin: sokiet užo paviazany

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
be@latin: sokiet užo stvorany

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
be@latin: sokiet nie paviazany

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
be@latin: sokiet nia byŭ stvorany

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
be@latin: aperacyja mahła zablakavać

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
be@latin: spałučeńniu admoŭlena

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
be@latin: spałučeńnie na ŭkłałasia ŭ termin čakańnia

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
be@latin: aperacyja ŭžo vykonvajecca

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
be@latin: uźnikła prablema ź sietkaj

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
be@latin: aperacyja nie padtrymanaja

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
be@latin: aperacyja, na jakuju nakłali abmiežavańnie ŭ časie, nie paśpieła skončycca

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
be@latin: uźnikła nieviadomaja ci niečakanaja pamyłka

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
be@latin: tamtejšy host začyniŭ spałučeńnie

[ctx: @item license]
en: Custom
be@latin: Ułasnaja

[ctx: @item license]
en: Not specified
be@latin: Nie akreślenaja

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
be@latin: <p>Supołki pierakładčykaŭ z usiaho śvietu pierakładajuć KDE na roznyja movy.</p><p>Padrabiaźniej pra pierakład KDE možna daviedacca na placoŭcy: <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
be@latin: Hryharyjanski

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
be@latin: Habrejski

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
be@latin: Niapravilny kalandar

en: Today
be@latin: Siońnia

en: Yesterday
be@latin: Učora

en: Use the X-server display 'displayname'
be@latin: Karystajsia ekranam „displayname” hrafičnaha servera X

en: Restore the application for the given 'sessionId'
be@latin: Uznavi aplikacyju z padadzienaj sesii „sessionId”

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
be@latin: Zahadvaje aplikacyi zainstalavać pryvatnuju mapu koleraŭ
    na 8-bitavym ekranie

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
be@latin: Abmiažoŭvaje kolkaść koleraŭ, raźmierkavanych
    u kalarovym kubie na 8-bitavym ekranie, kali
    aplikacyja karystajecca dla aznačeńnia koleraŭ
    specyfikacyjaj „QApplication::ManyColor”

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
be@latin: zakažy Qt zabirać sabie myš ci klavijaturu

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
be@latin: u vypadku vykanańnia ŭnutry adładžvańnika
    moža być uklučanaja opcyja „-nograb”. Kab
    admianić taki efekt, padaj opcyju „-dograb”

en: switches to synchronous mode for debugging
be@latin: uklučaje synchranizavany sposab raboty dla adładžvańnia

en: defines the application font
be@latin: aznačaje šryft aplikacyi

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
be@latin: aznačaje zmoŭčany fonavy koler i palitru
    dla aplikacyi (śvietłyja j ciomnyja cieni
    raźličvajucca)

en: sets the default foreground color
be@latin: aznačaje zmoŭčany koler tekstu

en: sets the default button color
be@latin: aznačaje zmoŭčany koler knopak

en: sets the application name
be@latin: aznačaje nazvu aplikacyi

en: sets the application title (caption)
be@latin: aznačaje zahałovak aplikacyi

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
be@latin: zahadvaje aplikacyi karystacca kolerami „TrueColor” na
    8-bitavym ekranie

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
be@latin: aznačaje styl pisańnia dla XIM (X Input Method). Mahčymyja
    značeńni: „onthespot”, „overthespot”, „offthespot” i
    „root”

en: set XIM server
be@latin: aznač server XIM

en: disable XIM
be@latin: vyklučy XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
be@latin: adlustroŭvaje ŭvieś vykład widžetaŭ

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
be@latin: prymianiaje aznačeńnie stylaŭ Qt dla widžetaŭ aplikacyi

en: Use 'caption' as name in the titlebar
be@latin: Zrabi „caption” nazvaj dla pałasy zahałoŭka

en: Use 'icon' as the application icon
be@latin: Zrabi „icon” ikonaj aplikacyi

en: Use alternative configuration file
be@latin: Karystajsia inšym fajłam naładaŭ

en: Disable crash handler, to get core dumps
be@latin: Vyklučy nadzvyčajnaha straža, kab atrymać tak zvanyja „core dump”-y

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
be@latin: Čakaje akońnika, jaki dziejničaje zhodna z „WM_NET”

en: sets the application GUI style
be@latin: aznačaje styl hrafičnaha interfejsu aplikacyi

en: KDE Application
be@latin: Aplikacyja KDE

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
be@latin: Nie staje „%1”.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
be@latin: %1 napisali
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
be@latin: Adrasy j fajły, adčynienyja ŭ aplikacyi, buduć paśla karystańnia prahramaj vydalenyja.

en: KDE-tempfile
be@latin: Časovy fajł KDE

en: Library "%1" not found
be@latin: Biblijateka „%1” nia znojdzienaja.

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
be@latin: Arabska-indyjski

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
be@latin: Uschodni arabska-indyjski

[ctx: digit set]
en: Arabic
be@latin: Arabski

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
be@latin: %1 i %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
be@latin: %1 i %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
be@latin: %1 i %2

[ctx: concatenation of dates and time]
en: %1 %2
be@latin: %1, %2

en: Timed out trying to connect to remote host
be@latin: Spałučeńnie z tamtejšym hostam nia ŭkłałasia ŭ termin

en: address family for nodename not supported
be@latin: rod adrasoŭ dla nazvy vuzła nie padtrymvajecca

en: invalid value for 'ai_flags'
be@latin: niapravilnaje značeńnie „ai_flags”

en: 'ai_family' not supported
be@latin: „ai_family” nie padtrymvajecca

en: no address associated with nodename
be@latin: z nazvaj vuzła nie źviavany anijaki adras

en: servname not supported for ai_socktype
be@latin: nazva słužby, nie padtrymanaja dla „ai_socktype”

en: 'ai_socktype' not supported
be@latin: „ai_socktype” nie padtrymvajecca

en: system error
be@latin: systemnaja pamyłka

en: KDE Test Program
be@latin: Prahrama testaŭ dla KDE

en: Africa/Abidjan
be@latin: Afryka/Abidžan

en: Africa/Accra
be@latin: Afryka/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
be@latin: Afryka/Addis Ababa

en: Africa/Algiers
be@latin: Afryka/Alžyr

en: Africa/Asmara
be@latin: Afryka/Asmara

en: Africa/Asmera
be@latin: Afryka/Asmera

en: Africa/Bamako
be@latin: Afryka/Bamako

en: Africa/Bangui
be@latin: Afryka/Bangui

en: Africa/Banjul
be@latin: Afryka/Banjul

en: Africa/Bissau
be@latin: Afryka/Bissau

en: Africa/Blantyre
be@latin: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
be@latin: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
be@latin: Afryka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
be@latin: Afryka/Kair

en: Africa/Casablanca
be@latin: Afryka/Kasablanka

en: Africa/Ceuta
be@latin: Afryka/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
be@latin: Ceuta i Melilla

en: Africa/Conakry
be@latin: Afryka/Conakry

en: Africa/Dakar
be@latin: Afryka/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
be@latin: Afryka/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
be@latin: Afryka/Djibouti

en: Africa/Douala
be@latin: Afryka/Douala

en: Africa/El_Aaiun
be@latin: Afryka/El Aaiun

en: Africa/Freetown
be@latin: Afryka/Freetown

en: Africa/Gaborone
be@latin: Afryka/Gaborone

en: Africa/Harare
be@latin: Afryka/Harare

en: Africa/Johannesburg
be@latin: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
be@latin: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
be@latin: Afryka/Khartoum

en: Africa/Kigali
be@latin: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
be@latin: Afryka/Kinšasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
be@latin: Zachad Demakratyčnaj Respubliki Konga

en: Africa/Lagos
be@latin: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
be@latin: Afryka/Libreville

en: Africa/Lome
be@latin: Afryka/Lome

en: Africa/Luanda
be@latin: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
be@latin: Afryka/Lubumbašy

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
be@latin: Uschod Demakratyčnaj Respubliki Konga

en: Africa/Lusaka
be@latin: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
be@latin: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
be@latin: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
be@latin: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
be@latin: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
be@latin: Afryka/Mogadišu

en: Africa/Monrovia
be@latin: Afryka/Manrovija

en: Africa/Nairobi
be@latin: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
be@latin: Afryka/Ndjamena

en: Africa/Niamey
be@latin: Afryka/Niamey

en: Africa/Nouakchott
be@latin: Afryka/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
be@latin: Afryka/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
be@latin: Afryka/Porta-Nova

en: Africa/Pretoria
be@latin: Afryka/Pretoryja

en: Africa/Sao_Tome
be@latin: Afryka/Sao Tome

en: Africa/Timbuktu
be@latin: Afryka/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
be@latin: Afryka/Trypali

en: Africa/Tunis
be@latin: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
be@latin: Afryka/Windhoek

en: America/Adak
be@latin: Ameryka/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
be@latin: Aleuckija vyspy

en: America/Anchorage
be@latin: Ameryka/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
be@latin: Čas na Alascy

en: America/Anguilla
be@latin: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
be@latin: Ameryka/Antigua

en: America/Araguaina
be@latin: Ameryka/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Buenas Ajres

en: America/Argentina/Catamarca
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Comod Rivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
be@latin: balšynia miescaŭ (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
be@latin: balšynia miescaŭ (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
be@latin: Ameryka/Arhientyna/La Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Rio Gallegos

en: America/Argentina/Salta
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
be@latin: Ameryka/Arhientyna/San Juan

en: America/Argentina/San_Luis
be@latin: Ameryka/Arhientyna/San Luis

en: America/Argentina/Tucuman
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
be@latin: Ameryka/Arhientyna/Ušuaia

en: America/Aruba
be@latin: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
be@latin: Ameryka/Asuncion

en: America/Atikokan
be@latin: Ameryka/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
be@latin: Uschodni standartavy čas - Atikokan, Antaryjo i Southampton I, Nunavut

en: America/Atka
be@latin: Ameryka/Atka

en: America/Bahia
be@latin: Ameryka/Bahia

en: America/Barbados
be@latin: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
be@latin: Ameryka/Belem

en: America/Belize
be@latin: Ameryka/Beliz

en: America/Blanc-Sablon
be@latin: Ameryka/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
be@latin: Atlantyčny standartavy čas - Quebec - Nižni Paŭnočny bierah

en: America/Boa_Vista
be@latin: Ameryka/Boa Vista

en: America/Bogota
be@latin: Ameryka/Bahota

en: America/Boise
be@latin: Ameryka/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
be@latin: Horny čas - paŭdniovy Idaho j uschodni Arehon

en: America/Buenos_Aires
be@latin: Ameryka/Buenas Ajres

en: America/Calgary
be@latin: Ameryka/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
be@latin: Horny čas - Alberta, uschodniaja Brytanskaja Kalumbija j zachodni Saskatchewan

en: America/Cambridge_Bay
be@latin: Ameryka/Cambridge Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
be@latin: Horny čas - zachodni Nunavut

en: America/Campo_Grande
be@latin: Ameryka/Campo Grande

en: America/Cancun
be@latin: Ameryka/Cancun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
be@latin: Centralny čas - Quintana Roo

en: America/Caracas
be@latin: Ameryka/Karakas

en: America/Catamarca
be@latin: Ameryka/Catamarca

en: America/Cayenne
be@latin: Ameryka/Cayenne

en: America/Cayman
be@latin: Ameryka/Cayman

en: America/Chicago
be@latin: Ameryka/Čykaha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
be@latin: Centralny čas

en: America/Chihuahua
be@latin: Ameryka/Čyhuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
be@latin: Horny čas - Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
be@latin: Ameryka/Karałavy port

en: America/Cordoba
be@latin: Ameryka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
be@latin: Ameryka/Kosta Ryka

en: America/Cuiaba
be@latin: Ameryka/Cuiaba

en: America/Curacao
be@latin: Ameryka/Curacao

en: America/Danmarkshavn
be@latin: Ameryka/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
be@latin: uschodni bierah, poŭnač Scoresbysundu

en: America/Dawson
be@latin: Ameryka/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
be@latin: Čas Cichaha akijanu - paŭnočny Jukon

en: America/Dawson_Creek
be@latin: Ameryka/Dawson Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
be@latin: Standartny horny čas - Buchta Dawsona i Fort śv. Johna, Brytanskaja Kalumbija

en: America/Denver
be@latin: Ameryka/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
be@latin: Horny čas

en: America/Detroit
be@latin: Ameryka/Detrojt

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
be@latin: Uschodni čas - Mičygan - balšynia miescaŭ

en: America/Dominica
be@latin: Ameryka/Daminika

en: America/Edmonton
be@latin: Ameryka/Edmantan

en: America/Eirunepe
be@latin: Ameryka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
be@latin: Ameryka/El Salvador

en: America/Ensenada
be@latin: Ameryka/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
be@latin: Čas Cichaha akijanu

en: America/Fort_Wayne
be@latin: Ameryka/Fort Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - balšynia miescaŭ

en: America/Fortaleza
be@latin: Ameryka/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
be@latin: NE Brazylija (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
be@latin: Afryka/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
be@latin: Atlantyčny čas - Nova Skotyja (balšynia miescaŭ), PEI

en: America/Glace_Bay
be@latin: Ameryka/Glace Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
be@latin: Atlantyčny čas - Nova Skotyja - miescy, jakija nie pieravodzili hadzińnik u 1966-1971

en: America/Godthab
be@latin: Ameryka/Godthab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
be@latin: balšynia miescaŭ

en: America/Goose_Bay
be@latin: Ameryka/Goose Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
be@latin: Atlantyčny čas - Labrador - balšynia miescaŭ

en: America/Grand_Turk
be@latin: Ameryka/Grand Turk

en: America/Grenada
be@latin: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
be@latin: Ameryka/Guadelupa

en: America/Guatemala
be@latin: Ameryka/Guatemala

en: America/Guayaquil
be@latin: Ameryka/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
be@latin: ziamla

en: America/Guyana
be@latin: Ameryka/Guyana

en: America/Halifax
be@latin: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
be@latin: Ameryka/Havana

en: America/Hermosillo
be@latin: Ameryka/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
be@latin: Horny standartny čas - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
be@latin: Ameryka/Indyjana/Indyjanapolis

en: America/Indiana/Knox
be@latin: Ameryka/Indyjana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryha Starke

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
be@latin: Centralny čas - Indyjana - Akryha Starke

en: America/Indiana/Marengo
be@latin: Ameryka/Indyjana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryha Crawford

en: America/Indiana/Petersburg
be@latin: Ameryka/Indyjana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
be@latin: Centralny čas - Indyjana - Akryha Pike

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryha Pike

en: America/Indiana/Tell_City
be@latin: Ameryka/Indyjana/Tell City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
be@latin: Centralny čas - Indyjana - Akryha Perry

en: America/Indiana/Vevay
be@latin: Ameryka/Indyjana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryha Switzerland

en: America/Indiana/Vincennes
be@latin: Ameryka/Indyjana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryhi Daviess, Dubois, Knox i Martin

en: America/Indiana/Winamac
be@latin: Ameryka/Indyjana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
be@latin: Uschodni čas - Indyjana - Akryha Pulaski

en: America/Indianapolis
be@latin: Ameryka/Indyjanapolis

en: America/Inuvik
be@latin: Ameryka/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
be@latin: Horny čas - zachad Paŭnočna-zachodnich abšaraŭ

en: America/Iqaluit
be@latin: Ameryka/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
be@latin: Uschodni čas - uschodni Nuvanut - balšynia miescaŭ

en: America/Jamaica
be@latin: Ameryka/Jamajka

en: America/Jujuy
be@latin: Ameryka/Jujuy

en: America/Juneau
be@latin: Ameryka/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
be@latin: Čas na Alascy - Paŭvyspa Alaska

en: America/Kentucky/Louisville
be@latin: Ameryka/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
be@latin: Abšar Uschodniaha času, Kentucky, Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
be@latin: Ameryka/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
be@latin: Uschodni čas - Kentucky - Akryha Wayne

en: America/Knox_IN
be@latin: Ameryka/Knox IN

en: America/La_Paz
be@latin: Ameryka/La Paz

en: America/Lima
be@latin: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
be@latin: Ameryka/Las Anželes

en: America/Louisville
be@latin: Ameryka/Louisville

en: America/Maceio
be@latin: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
be@latin: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
be@latin: Ameryka/Manaus

en: America/Marigot
be@latin: Ameryka/Marigot

en: America/Martinique
be@latin: Ameryka/Martinique

en: America/Mazatlan
be@latin: Ameryka/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
be@latin: Horny čas - S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
be@latin: Ameryka/Mendoza

en: America/Menominee
be@latin: Ameryka/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
be@latin: Centralny čas - Michigan - Akruhi Dickinson, Gogebic, Iron i Menominee

en: America/Merida
be@latin: Ameryka/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
be@latin: Centralny čas - Campeche, Jukatan

en: America/Mexico_City
be@latin: Ameryka/Mechika

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
be@latin: Centralny čas - balšynia miescaŭ

en: America/Miquelon
be@latin: Ameryka/Miquelon

en: America/Moncton
be@latin: Ameryka/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
be@latin: Atlantyčny čas - New Brunswick

en: America/Monterrey
be@latin: Ameryka/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
be@latin: Centralny čas - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: America/Montevideo
be@latin: Ameryka/Montevideo

en: America/Montreal
be@latin: Ameryka/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
be@latin: Uschodni čas - Quebec - balšynia miescaŭ

en: America/Montserrat
be@latin: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
be@latin: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
be@latin: Ameryka/New Jork

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
be@latin: Uschodni čas

en: America/Nipigon
be@latin: Ameryka/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
be@latin: Uschodni čas - Antaryjo i Quebec - miescy, dzie nie pieravodzili hadzińnik u 1967-1973

en: America/Nome
be@latin: Ameryka/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
be@latin: Čas na Alascy - zachad

en: America/Noronha
be@latin: Ameryka/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
be@latin: Atlantyčnyja vyspy

en: America/North_Dakota/Center
be@latin: Ameryka/Paŭnočnaja Dakota/Centar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
be@latin: Centralny čas - Paŭnočnaja Dakota - Akruha Oliver

en: America/North_Dakota/New_Salem
be@latin: Ameryka/Paŭnočnaja Dakota/New Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
be@latin: Centralny čas - Paŭnočnaja Dakota - Akruha Morton (biez abšaru Mandan)

en: America/Ontario
be@latin: Ameryka/Antaryjo

en: America/Panama
be@latin: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
be@latin: Ameryka/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
be@latin: Uschodni čas - Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
be@latin: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
be@latin: Ameryka/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
be@latin: Horny standartny čas - Aryzona

en: America/Port-au-Prince
be@latin: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
be@latin: Ameryka/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
be@latin: Ameryka/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
be@latin: Ameryka/Porto Velho

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rondonia
be@latin: Randonija

en: America/Puerto_Rico
be@latin: Ameryka/Puerta Ryka

en: America/Rainy_River
be@latin: Ameryka/Rainy River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
be@latin: Centralny čas - Daždžavaja raka i Fort Frances, Antaryjo

en: America/Rankin_Inlet
be@latin: Ameryka/Rankin Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
be@latin: Centralny čas - siaredzina Ninavutu

en: America/Recife
be@latin: Ameryka/Recife

en: America/Regina
be@latin: Ameryka/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
be@latin: Centralny standratny čas - Saskatchewan - balšynia miescaŭ

en: America/Resolute
be@latin: Ameryka/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
be@latin: Uschodni čas - Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
be@latin: Ameryka/Rio Branco

en: America/Rosario
be@latin: Ameryka/Rosario

en: America/Santarem
be@latin: Ameryka/Santarem

en: America/Santiago
be@latin: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
be@latin: Ameryka/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
be@latin: Ameryka/Sao Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
be@latin: S & SE Brazylija (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
be@latin: Ameryka/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
be@latin: Ameryka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
be@latin: Ameryka/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
be@latin: Horny čas - Navajo

en: America/St_Barthelemy
be@latin: Ameryka/St. Barthelemy

en: America/St_Johns
be@latin: Ameryka/Śviaty Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
be@latin: Čas u Newfoundlandzie, razam z SE Labrador

en: America/St_Kitts
be@latin: Ameryka/Śviatyja Kitts

en: America/St_Lucia
be@latin: Ameryka/Śviataja Lucia

en: America/St_Thomas
be@latin: Ameryka/Śviaty Tomas

en: America/St_Vincent
be@latin: Ameryka/Śviaty Vincent

en: America/Swift_Current
be@latin: Ameryka/Swift Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
be@latin: Centralny standartny čas - Saskatchewan - siaredni zachad

en: America/Tegucigalpa
be@latin: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
be@latin: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
be@latin: Ameryka/Thunder Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
be@latin: Uschodni čas - Buchta Hrymotaŭ, Antaryjo

en: America/Tijuana
be@latin: Ameryka/Tijuana

en: America/Toronto
be@latin: Ameryka/Taronta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
be@latin: Uschodni čas - Antaryjo - balšynia miescaŭ

en: America/Tortola
be@latin: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
be@latin: Ameryka/Vankuver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
be@latin: Čas Cichaha akijanu - zachad Brytanskaj Kalumbii

en: America/Virgin
be@latin: Ameryka/Virgin

en: America/Whitehorse
be@latin: Ameryka/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
be@latin: Čas Cichaha akijanu - paŭdniovy Jukon

en: America/Winnipeg
be@latin: Ameryka/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
be@latin: Centralny čas - Manitoba j zachad Antaryjo

en: America/Yakutat
be@latin: Ameryka/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
be@latin: Čas na Alascy - „vyja” paŭvyspy Alaska

en: America/Yellowknife
be@latin: Ameryka/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
be@latin: Horny čas - siaredzina Paŭnočna-zachodnich abšaraŭ

en: Antarctica/Casey
be@latin: Antarktyda/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
be@latin: Stancyja Casey, Bailey Peninsula

en: Antarctica/Davis
be@latin: Antarktyda/Davis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
be@latin: Stancyja Davis, Uzhorki Vestfold

en: Antarctica/DumontDUrville
be@latin: Antarktyda/Dumont D'Urville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
be@latin: Stancyja Dumont-d'Urville, Terre Adelie

en: Antarctica/Mawson
be@latin: Antarktyda/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
be@latin: Stancyja Mawson, Buchta Holme

en: Antarctica/McMurdo
be@latin: Antarktyda/Mc Murdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
be@latin: Stancyja McMurdo, vyspa Ross

en: Antarctica/Palmer
be@latin: Antarktyda/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
be@latin: Stancyja Palmer, vyspa Anvers

en: Antarctica/Rothera
be@latin: Antarktyda/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
be@latin: Stancyja Rothera, vyspa Adelaida

en: Antarctica/South_Pole
be@latin: Antarktyda/Paŭdniovy polus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
be@latin: Stancyja Amundsena-Skota, Paŭdniovy polus

en: Antarctica/Syowa
be@latin: Antarktyda/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
be@latin: Stancyja Syowa, E Ongul I

en: Antarctica/Vostok
be@latin: Antarktyda/Vastok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
be@latin: Stancyja Vastok, Paŭdniovy magnitny polus

en: Arctic/Longyearbyen
be@latin: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
be@latin: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
be@latin: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
be@latin: Azija/Aman

en: Asia/Anadyr
be@latin: Azija/Anadyr

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
be@latin: Maskva+10 - mora Berynga

en: Asia/Aqtau
be@latin: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
be@latin: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
be@latin: Azija/Ašhabat

en: Asia/Ashkhabad
be@latin: Azija/Ašchabad

en: Asia/Baghdad
be@latin: Azija/Bahdad

en: Asia/Bahrain
be@latin: Azija/Bachrejn

en: Asia/Baku
be@latin: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
be@latin: Azija/Bankok

en: Asia/Beijing
be@latin: Azija/Pekin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
be@latin: uschodni Kitaj - Pekin, Guangdong, Šanghaj dy inšyja

en: Asia/Beirut
be@latin: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
be@latin: Azija/Biškiek

en: Asia/Brunei
be@latin: Azija/Brunej

en: Asia/Calcutta
be@latin: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
be@latin: Azija/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
be@latin: Azija/Chongqing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
be@latin: siaredzina Kitaju - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou dy inšyja

en: Asia/Chungking
be@latin: Azija/Chungking

en: Asia/Colombo
be@latin: Azija/Kalomba

en: Asia/Dacca
be@latin: Azija/Dacca

en: Asia/Damascus
be@latin: Azija/Damask

en: Asia/Dhaka
be@latin: Azija/Daka

en: Asia/Dili
be@latin: Azija/Dyli

en: Asia/Dubai
be@latin: Azija/Dubaj

en: Asia/Gaza
be@latin: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
be@latin: Azija/Harbin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
be@latin: Heilongjiang (biaz Mohe), Jilin

en: Asia/Ho_Chi_Minh
be@latin: Azija/Ho Chi Minh

en: Asia/Hong_Kong
be@latin: Azija/Hong Kong

en: Asia/Hovd
be@latin: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
be@latin: Azija/Irkuck

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
be@latin: Maskva+05 - voziera Bajkał

en: Asia/Jakarta
be@latin: Azija/Džakarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
be@latin: Java j Sumatra

en: Asia/Jayapura
be@latin: Azija/Jayapura

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
be@latin: Irian Jaya dy vyspy Moluccas

en: Asia/Jerusalem
be@latin: Azija/Jerusalim

en: Asia/Kabul
be@latin: Azija/Kabuł

en: Asia/Kamchatka
be@latin: Azija/Kamčatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
be@latin: Maskva+09 - Kamčatka

en: Asia/Karachi
be@latin: Azija/Karačy

en: Asia/Kashgar
be@latin: Azija/Kašhar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
be@latin: zachodni Tybet i Xinjiang

en: Asia/Katmandu
be@latin: Azija/Katmandu

en: Asia/Kolkata
be@latin: Azija/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
be@latin: Azija/Krasnajarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
be@latin: Maskva+04 - raka Jenisiej

en: Asia/Kuala_Lumpur
be@latin: Azija/Kuala Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
be@latin: paŭvyspa Malajzii

en: Asia/Kuching
be@latin: Azija/Kuching

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
be@latin: Sabah i Sarawak

en: Asia/Kuwait
be@latin: Azija/Kuvejt

en: Asia/Macao
be@latin: Azija/Makao

en: Asia/Macau
be@latin: Azija/Makaŭ

en: Asia/Magadan
be@latin: Azija/Mahadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
be@latin: Maskva+08 - Mahadan

en: Asia/Makassar
be@latin: Azija/Makasar

en: Asia/Manila
be@latin: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
be@latin: Azija/Muskat

en: Asia/Nicosia
be@latin: Azija/Nikosija

en: Asia/Novosibirsk
be@latin: Azija/Novasibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
be@latin: Maskva+03 - Novasibirsk

en: Asia/Omsk
be@latin: Azija/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
be@latin: Maskva+03 - zachodni Sybir

en: Asia/Oral
be@latin: Azija/Arał

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
be@latin: Zachodni Kazachstan

en: Asia/Phnom_Penh
be@latin: Azija/Pnom Pen

en: Asia/Pontianak
be@latin: Azija/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
be@latin: zachodniaje j centralnaje Borneo

en: Asia/Pyongyang
be@latin: Azija/Pyongyang

en: Asia/Qatar
be@latin: Azija/Katar

en: Asia/Qyzylorda
be@latin: Azija/Kyzyłarda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
be@latin: Kyzyłarda

en: Asia/Rangoon
be@latin: Azija/Rangoon

en: Asia/Riyadh
be@latin: Azija/Ryjad

en: Asia/Saigon
be@latin: Azija/Sajhon

en: Asia/Sakhalin
be@latin: Azija/Sachalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
be@latin: Maskva+07 - vyspa Sachalin

en: Asia/Samarkand
be@latin: Azija/Samarkand

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
be@latin: zachodni Uzbekistan

en: Asia/Seoul
be@latin: Azija/Seuł

en: Asia/Shanghai
be@latin: Azija/Šanchaj

en: Asia/Singapore
be@latin: Azija/Synhapur

en: Asia/Taipei
be@latin: Azija/Tajpej

en: Asia/Tashkent
be@latin: Azija/Taškient

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
be@latin: uschodni Uzbekistan

en: Asia/Tbilisi
be@latin: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
be@latin: Azija/Tehieran

en: Asia/Tel_Aviv
be@latin: Azija/Tel Aviv

en: Asia/Thimbu
be@latin: Azija/Thimbu

en: Asia/Thimphu
be@latin: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
be@latin: Azija/Tokijo

en: Asia/Ujung_Pandang
be@latin: Azija/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
be@latin: Azija/Ułanbatar

en: Asia/Ulan_Bator
be@latin: Azija/Ułan-Batar

en: Asia/Urumqi
be@latin: Azija/Urumqi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
be@latin: balšynia Tybetu j Xinjiang

en: Asia/Vientiane
be@latin: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
be@latin: Azija/Uładzivastok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
be@latin: Maskva+07 - raka Amur

en: Asia/Yakutsk
be@latin: Azija/Jakuck

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
be@latin: Maskva+06 - raka Lena

en: Asia/Yekaterinburg
be@latin: Azija/Jekaciarynburh

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
be@latin: Maskva+02 - Uralskija hory

en: Asia/Yerevan
be@latin: Azija/Jerevan

en: Atlantic/Azores
be@latin: Atlantyčny akijan/Azoravy vyspy

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
be@latin: Azorskija vyspy

en: Atlantic/Bermuda
be@latin: Atlantyčny akijan/Bermudzkija vyspy

en: Atlantic/Canary
be@latin: Atlantyčny akijan/Kanarskija vyspy

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
be@latin: Kanarskija vyspy

en: Atlantic/Cape_Verde
be@latin: Atlantyčny akijan/Cape Verde

en: Atlantic/Faeroe
be@latin: Atlantyčny akijan/Faroskija vyspy

en: Atlantic/Faroe
be@latin: Atlantyčny akijan/Faroskija vyspy

en: Atlantic/Jan_Mayen
be@latin: Atlantyčny akijan/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
be@latin: Atlantyčny akijan/Madejra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
be@latin: Madejra, vyspy

en: Atlantic/Reykjavik
be@latin: Atlantyčny akijan/Rejkjavik

en: Atlantic/South_Georgia
be@latin: Atlantyčny akijan/Paŭdniovaja Džordžyja

en: Atlantic/St_Helena
be@latin: Atlantyčny akijan/Śviataja Alena

en: Atlantic/Stanley
be@latin: Atlantyčny akijan/Stanley

en: Australia/ACT
be@latin: Aŭstralija/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
be@latin: Novy Paŭdniovy Wales - balšynia miescaŭ

en: Australia/Adelaide
be@latin: Aŭstralija/Adelaida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
be@latin: Paŭdniovaja Aŭstralija

en: Australia/Brisbane
be@latin: Aŭstralija/Brisbane

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
be@latin: Queensland - balšynia miescaŭ

en: Australia/Broken_Hill
be@latin: Aŭstralija/Broken Hill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
be@latin: Novy Paŭdniovy Wales - Yancowinna

en: Australia/Canberra
be@latin: Aŭstralija/Kanbera

en: Australia/Currie
be@latin: Aŭstralija/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
be@latin: Tasmanija - vyspa King

en: Australia/Darwin
be@latin: Aŭstralija/Darwin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
be@latin: Paŭnočnyja abšary

en: Australia/Eucla
be@latin: Aŭstralija/Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
be@latin: Abšar Zachodniaj Aŭstralii, Eucla

en: Australia/Hobart
be@latin: Aŭstralija/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
be@latin: Tasmanija - balšynia miescaŭ

en: Australia/LHI
be@latin: Aŭstralija/LHI

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
be@latin: Vyspa Lord Howe

en: Australia/Lindeman
be@latin: Aŭstralija/Lindeman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
be@latin: Queensland - Śviatočnyja vyspy (Holiday)

en: Australia/Lord_Howe
be@latin: Aŭstralija/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
be@latin: Aŭstralija/Melburn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Victoria
be@latin: Viktoryja

en: Australia/NSW
be@latin: Aŭstralija/NSW

en: Australia/North
be@latin: Aŭstralija/Poŭnač

en: Australia/Perth
be@latin: Aŭstralija/Pert

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
be@latin: Zachodniaja Aŭstralija - balšynia miescaŭ

en: Australia/Queensland
be@latin: Aŭstralija/Queensland

en: Australia/South
be@latin: Aŭstralija/Poŭdzień

en: Australia/Sydney
be@latin: Aŭstralija/Sydnej

en: Australia/Tasmania
be@latin: Aŭstralija/Tasmanija

en: Australia/Victoria
be@latin: Aŭstralija/Viktoryja

en: Australia/West
be@latin: Aŭstralija/Zachad

en: Australia/Yancowinna
be@latin: Aŭstralija/Yancowinna

en: Brazil/Acre
be@latin: Brazylija/Acre

en: Brazil/DeNoronha
be@latin: Ameryka/De Noronha

en: Brazil/East
be@latin: Brazylija/Uschod

en: Brazil/West
be@latin: Brazylija/Zachad

en: Canada/Atlantic
be@latin: Kanada/Atlantyka

en: Canada/Central
be@latin: Kanada/Siaredzina

en: Canada/East-Saskatchewan
be@latin: Kanada/Uschodni Saskatchewan

en: Canada/Eastern
be@latin: Kanada/Uschod

en: Canada/Mountain
be@latin: Kanada/Hory

en: Canada/Newfoundland
be@latin: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
be@latin: Kanada/Cichi akijan

en: Canada/Saskatchewan
be@latin: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
be@latin: Kanada/Jukon

en: Chile/Continental
be@latin: Čyli/Kantynentalnaja

en: Chile/EasterIsland
be@latin: Čyli/Vielikodnaja vyspa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
be@latin: Vielikodnaja vyspa j Sala y Gomez

en: Cuba
be@latin: Kuba

en: Egypt
be@latin: Egipet

en: Europe/Amsterdam
be@latin: Eŭropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
be@latin: Eŭropa/Andora

en: Europe/Athens
be@latin: Eŭropa/Ateny

en: Europe/Belfast
be@latin: Eŭropa/Bełfast

en: Europe/Belgrade
be@latin: Eŭropa/Białhrad

en: Europe/Berlin
be@latin: Eŭropa/Berlin

en: Europe/Bratislava
be@latin: Eŭropa/Bratysłava

en: Europe/Brussels
be@latin: Eŭropa/Brusel

en: Europe/Bucharest
be@latin: Eŭropa/Bucharest

en: Europe/Budapest
be@latin: Eŭropa/Budapešt

en: Europe/Chisinau
be@latin: Eŭropa/Čysinaŭ

en: Europe/Copenhagen
be@latin: Eŭropa/Kapenhahien

en: Europe/Dublin
be@latin: Eŭropa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
be@latin: Eŭropa/Hibraltar

en: Europe/Guernsey
be@latin: Eŭropa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
be@latin: Eŭropa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
be@latin: Eŭropa/Vyspa Man

en: Europe/Istanbul
be@latin: Eŭropa/Stambuł

en: Europe/Jersey
be@latin: Eŭropa/Džersi

en: Europe/Kaliningrad
be@latin: Eŭropa/Kalininhrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
be@latin: Maskva-01 - Kalininhrad

en: Europe/Kiev
be@latin: Eŭropa/Kijeŭ

en: Europe/Lisbon
be@latin: Eŭropa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
be@latin: Eŭropa/Lublana

en: Europe/London
be@latin: Eŭropa/Londan

en: Europe/Luxembourg
be@latin: Eŭropa/Luksemburh

en: Europe/Madrid
be@latin: Eŭropa/Madryd

en: Europe/Malta
be@latin: Eŭropa/Malta

en: Europe/Mariehamn
be@latin: Eŭropa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
be@latin: Eŭropa/Miensk

en: Europe/Monaco
be@latin: Eŭropa/Manaka

en: Europe/Moscow
be@latin: Eŭropa/Maskva

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
be@latin: Maskva+00 - zachodniaja Rasieja

en: Europe/Oslo
be@latin: Eŭropa/Oślo

en: Europe/Paris
be@latin: Eŭropa/Paryž

en: Europe/Podgorica
be@latin: Eŭropa/Padhoryca

en: Europe/Prague
be@latin: Eŭropa/Praha

en: Europe/Riga
be@latin: Eŭropa/Ryga

en: Europe/Rome
be@latin: Eŭropa/Rym

en: Europe/Samara
be@latin: Eŭropa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
be@latin: Maskva+01 - Samara, Udmurtyja

en: Europe/San_Marino
be@latin: Eŭropa/San Maryna

en: Europe/Sarajevo
be@latin: Eŭropa/Sarajeva

en: Europe/Simferopol
be@latin: Eŭropa/Simferopal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
be@latin: siaredzina Krymu

en: Europe/Skopje
be@latin: Eŭropa/Skopje

en: Europe/Sofia
be@latin: Eŭropa/Safija

en: Europe/Stockholm
be@latin: Eŭropa/Stakholm

en: Europe/Tallinn
be@latin: Eŭropa/Talin

en: Europe/Tirane
be@latin: Eŭropa/Tyrana

en: Europe/Tiraspol
be@latin: Eŭropa/Tyraspal

en: Europe/Uzhgorod
be@latin: Eŭropa/Užharad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
be@latin: Ruś

en: Europe/Vaduz
be@latin: Eŭropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
be@latin: Eŭropa/Vatykan

en: Europe/Vienna
be@latin: Eŭropa/Viena

en: Europe/Vilnius
be@latin: Eŭropa/Vilnia

en: Europe/Volgograd
be@latin: Eŭropa/Vałhahrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
be@latin: Maskva+00 - Kaśpijskaje mora

en: Europe/Warsaw
be@latin: Eŭropa/Varšava

en: Europe/Zagreb
be@latin: Eŭropa/Zahrab

en: Europe/Zaporozhye
be@latin: Eŭropa/Zaparožža

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
be@latin: Zaparožža, Uschodni Łuhansk

en: Europe/Zurich
be@latin: Eŭropa/Curych

en: Hongkong
be@latin: Hong Kong

en: Iceland
be@latin: Iślandyja

en: Indian/Antananarivo
be@latin: Indyjski akijan/Antananaryva

en: Indian/Chagos
be@latin: Indyjski akijan/Chagos

en: Indian/Christmas
be@latin: Indyjski akijan/Kaladnaja vyspa

en: Indian/Cocos
be@latin: Indyjski akijan/Kakosavyja vyspy

en: Indian/Comoro
be@latin: Indyjski akijan/Kamorskija vyspy

en: Indian/Kerguelen
be@latin: Indyjski akijan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
be@latin: Indyjski akijan/Mahe

en: Indian/Maldives
be@latin: Indyjski akijan/Maldyŭskija vyspy

en: Indian/Mauritius
be@latin: Indyjski akijan/Maŭrytyja

en: Indian/Mayotte
be@latin: Indyjski akijan/Mayotte

en: Indian/Reunion
be@latin: Indyjski akijan/Reunion

en: Israel
be@latin: Izrail

en: Jamaica
be@latin: Jamajka

en: Japan
be@latin: Japonija

en: Libya
be@latin: Libija

en: Mexico/BajaNorte
be@latin: Meksyka/Baja Norte

en: Mexico/BajaSur
be@latin: Mejsyka/Baja Sur

en: Mexico/General
be@latin: Meksyka/Hałoŭnaje

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
be@latin: Vyspy Chatman

en: Pacific/Apia
be@latin: Cichi akijan/Apia

en: Pacific/Auckland
be@latin: Cichi akijan/Auckland

en: Pacific/Chatham
be@latin: Cichi akijan/Chatham

en: Pacific/Easter
be@latin: Cichi akijan/Vielikodnaja vyspa

en: Pacific/Efate
be@latin: Cichi akijan/Efate

en: Pacific/Enderbury
be@latin: Cichi akijan/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
be@latin: Phoenix, vyspy

en: Pacific/Fakaofo
be@latin: Cichi akijan/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
be@latin: Cichi akijan/Vyspy Fidžy

en: Pacific/Funafuti
be@latin: Cichi akijan/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
be@latin: Cichi akijan/Halapahoskija vyspy

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
be@latin: Galapagoskija vyspy

en: Pacific/Gambier
be@latin: Cichi akijan/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
be@latin: Gambier, vyspy

en: Pacific/Guadalcanal
be@latin: Cichi akijan/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
be@latin: Cichi akijan/Guam

en: Pacific/Honolulu
be@latin: Cichi akijan/Hanalulu

en: Pacific/Johnston
be@latin: Cichi akijan/Johnston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
be@latin: Atoł Johnston

en: Pacific/Kiritimati
be@latin: Cichi akijan/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
be@latin: Line (vyspy)

en: Pacific/Kosrae
be@latin: Cichi akijan/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
be@latin: Cichi akijan/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
be@latin: Cichi akijan/Majuro

en: Pacific/Marquesas
be@latin: Cichi akijan/Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
be@latin: Marquesas (vyspy)

en: Pacific/Midway
be@latin: Cichi akijan/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
be@latin: Midway (vyspy)

en: Pacific/Nauru
be@latin: Cichi akijan/Nauru

en: Pacific/Niue
be@latin: Cichi akijan/Niue

en: Pacific/Norfolk
be@latin: Cichi akijan/Norfolk

en: Pacific/Noumea
be@latin: Cichi akijan/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
be@latin: Cichi akijan/Pago Pago

en: Pacific/Palau
be@latin: Cichi akijan/Palau

en: Pacific/Pitcairn
be@latin: Cichi akijan/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
be@latin: Cichi akijan/Ponape

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ponape (Pohnpei)
be@latin: Ponpej

en: Pacific/Port_Moresby
be@latin: Cichi akijan/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
be@latin: Cichi akijan/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
be@latin: Cichi akijan/Saipan

en: Pacific/Samoa
be@latin: Cichi akijan/Samoa

en: Pacific/Tahiti
be@latin: Cichi akijan/Vyspy Tahiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
be@latin: Hramadzkija vyspy

en: Pacific/Tarawa
be@latin: Cichi akijan/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
be@latin: Gilbert, vyspy

en: Pacific/Tongatapu
be@latin: Cichi akijan/Tongatapu

en: Pacific/Truk
be@latin: Cichi akijan/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
be@latin: Truk (Chuuk) i Yap

en: Pacific/Wake
be@latin: Cichi akijan/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
be@latin: Wake, vyspa

en: Pacific/Wallis
be@latin: Cichi akijan/Wallis

en: Pacific/Yap
be@latin: Cichi akijan/Yap

en: Poland
be@latin: Polšča

en: Portugal
be@latin: Partugalija

en: Singapore
be@latin: Singapur

en: Turkey
be@latin: Turcyja

en: US/Alaska
be@latin: ZŠA/Alaska

en: US/Aleutian
be@latin: ZŠA/Alevucki čas

en: US/Arizona
be@latin: ZŠA/Aryzona

en: US/Central
be@latin: ZŠA/Siaredzina

en: US/East-Indiana
be@latin: ZŠA/Uschodnia Indyjana

en: US/Eastern
be@latin: ZŠA/Uschod

en: US/Hawaii
be@latin: ZŠA/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
be@latin: ZŠA/Indyjana, Starke

en: US/Michigan
be@latin: ZŠA/Michigan

en: US/Mountain
be@latin: US/Hory

en: US/Pacific
be@latin: ZŠA/Cichi akijan

en: US/Samoa
be@latin: ZŠA/Samoa

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
be@latin: Abšar

[ctx: Time zone]
en: Region
be@latin: Rehijon

en: The style '%1' was not found
be@latin: Styl „%1” nia znojdzieny.

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
be@latin: * Niadaŭnyja kolery *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
be@latin: * Ułasnyja kolery *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
be@latin: Sorak koleraŭ

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
be@latin: Kisłarodnyja kolery

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
be@latin: Viasiołka

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
be@latin: Kniaskija kolery

[ctx: palette name]
en: Web Colors
be@latin: Kolery Sieciva

en: Named Colors
be@latin: Nazoŭnyja kolery

en: Select Color
be@latin: Vybiery koler

en: Hue:
be@latin: Adcieńnie:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
be@latin: Vartaść:

en: Red:
be@latin: Čyrvony:

en: Green:
be@latin: Zialony:

en: Blue:
be@latin: Sini:

en: &Add to Custom Colors
be@latin: &Dadaj u ŭłasnyja kolery

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: Default color
be@latin: Zmoŭčany koler

en: -default-
be@latin: -zmoŭčany-

en: -unnamed-
be@latin: -biaz nazvy-

[ctx: @title:window]
en: Print
be@latin: Vydruk

en: &Try
be@latin: &Sprabuj

en: modified
be@latin: źmienieny

en: &Details
be@latin: &Detali

en: Get help...
be@latin: Atrymaj dapamohu...

en: &Add
be@latin: &Dadaj

en: &Remove
be@latin: &Vydali

en: Move &Up
be@latin: Pasuń &vyšej

en: Move &Down
be@latin: Pasuń &nižej

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
be@latin: Kiń źluku ŭściaž łaščyć.

en: Select Font
be@latin: Abiary šryft

en: Could not load print preview part
be@latin: Nie ŭdałosia źmiaścić u pamiać kampanent padhladu vydruku.

en: Print Preview
be@latin: Padhlad vydruku

en: Minimize
be@latin: Minimalizuj

en: &Minimize
be@latin: &Minimalizuj

en: &Restore
be@latin: &Adnavi

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
be@latin: <qt>Ty sapraŭdy chočaš vyjści z <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
be@latin: Paćvierdžańnie vychadu z systemnaha treja

en: Redo
be@latin: Uznavi

en: Undo
be@latin: Anuluj

en: Do not run in the background.
be@latin: Nie pracuj u fonie.

en: Device name
be@latin: Nazva pryłady

[ctx: folder name]
en: New Folder
be@latin: Novy kataloh

[ctx: @title:window]
en: New Folder
be@latin: Novy kataloh

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
be@latin: Stvary novy kataloh u:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
be@latin: Fajł ci kataloh z nazvaj „%1” užo isnuje.

en: You do not have permission to create that folder.
be@latin: Tabie nie staje dazvołu na stvareńnie hetaha kataloha.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
be@latin: Vybiery kataloh

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
be@latin: Novy kataloh...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
be@latin: Novy kataloh...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
be@latin: Vydali

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
be@latin: Pakažy schavanyja katalohi

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
be@latin: Ułaścivaści

en: *|All files
be@latin: *|Usie fajły

en: All Supported Files
be@latin: Fajły, jakija padtrymvajucca

en: Open
be@latin: Adčyni

en: Save As
be@latin: Zapišy jak

en: <Error>
be@latin: <Pamyłka>

en: Show Hidden Folders
be@latin: Pakažy schavanyja katalohi

en: All Pictures
be@latin: Usie vyjavy

en: P&review
be@latin: &Padhlad

en: Acquire Image
be@latin: Zdabyvańnie vyjavy

en: OCR Image
be@latin: Raspaznańnie vyjavy

en: File '%1' is not readable
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać z fajła „%1”.

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
be@latin: PAMYŁKA: Nieviadomy pratakoł „%1”.

en: Authorization Dialog
be@latin: Akno aŭtaryzavańnia

en: No metainfo for %1
be@latin: Niama metaźviestak pra „%1”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
be@latin: Vydali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
be@latin: Dadaj...

en: Signature Algorithm:
be@latin: Alharytm padpisańnia:

en: Unknown
be@latin: Nieviadomy

en: Signature Contents:
be@latin: Źmieściva podpisu:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
be@latin: Nieviadomy

en: Key type: RSA (%1 bit)
be@latin: Typ kluča: RSA (%1 bitaŭ)

en: Exponent: 0x
be@latin: Ekspanent: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
be@latin: Typ kluča: DSA (%1 bitaŭ)

en: Prime:
be@latin: Prosty lik:

en: 160 bit prime factor:
be@latin: 160-bitnaja stupień ad prostaha liku:

en: Public key:
be@latin: Publičny kluč:

en: The certificate is valid.
be@latin: Pravilny sertyfikat.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać sertyfikat vydaŭnika. Heta značyć, što nie ŭdałosia znajści sertyfikat paŭnamocnaha vydaŭnika.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać „CRL” (śpis kasavańnia sertyfikavataŭ). Heta značyć, što nie ŭdałosia znajści „CRL” paŭnamocnaha vydaŭnika.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
be@latin: Nie ŭdałosia rasšyfravać podpis sertyfikata. Jaho nie ŭdałosia abličyć, nia kažučy navat pra nieadpaviednaść čakanaha j atrymanaha vynikaŭ.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
be@latin: Nie ŭdałosia rasšyfravać podpis, pastaŭleny na „CRL” (śpisie kasavańnia sertyfikataŭ). Heta značyć, što jaho navat nie ŭdałosia vyličyć, kab spraŭdzić, ci jon adpaviadaje čakanamu vyniku.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
be@latin: Nie ŭdałosia rasšyfravać publičny kluč padpiśnika. Heta značyć, što nielha spraŭdžvać z dapamohaj sertyfikata paŭnamocnaha vydaŭnika toj sertyfikat, jaki ty chočaš.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
be@latin: Podpis sertyfikata niapravilny, tamu jaho (sertyfikat) nie ŭdałosia spraŭdzić.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
be@latin: Podpis, pastaŭleny na „CRL” (śpisie kasavańnia sertyfikataŭ) chibny. Heta značyć, što nie ŭdałosia spraŭdzić hety „CRL”.

en: The certificate is not valid, yet.
be@latin: Hety sertyfikat jašče nia dziejny.

en: The certificate is not valid, any more.
be@latin: Hety sertyfikat užo nia dziejny.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
be@latin: Hety „CRL” (śpis kasavańnia sertyfikataŭ) jašče niapravilny.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
be@latin: Niapravilny farmat času ŭ poli „notBefore” hetaha sertyfikata.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
be@latin: Niapravilny farmat času ŭ poli „notAfter” hetaha sertyfikata.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
be@latin: Farmat času dla pola „lastUpdate” u hetym „CRL” (śpisie kasavańnia sertyfikataŭ) niapravilny.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
be@latin: Farmat času dla pola „nextUpdate” u hetym „CRL” (śpisie kasavańnia sertyfikataŭ) niapravilny.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
be@latin: Pracesu OpenSSL nie staje pamiaci.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
be@latin: Sertyfikat samastojna padpisany i nia ŭ śpisie davieranych sertyfikataŭ. Kali chočaš jaho pryniać, zimpartuj jaho ŭ śpis davieranych sertyfikataŭ.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
be@latin: Hety sertyfikat padpisany jahonym ułaśnikam. Choć łancuh davieru možna zbudavać, ale nie ŭdałosia znajści sertyfikat hałoŭnaha paŭnamocnaha vydaŭnika.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści sertyfikat paŭnamocnaha vydaŭnika. Peŭna, tvoj łancuh davieru paškodžany.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
be@latin: Nie ŭdałosia spraŭdzić sertyfikat, bo jon adziny ŭ łancuhu davieru j nie samastojna padpisany. Kali ty sam padpisaŭ hety sertyfikat, spraŭdź, što ty jaho zimpartavaŭ u śpis davieranych sertyfikataŭ.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
be@latin: Łancuh sertyfikataŭ daŭžejšy ad maksymalnaj aznačanaj daŭžyni.

en: The certificate has been revoked.
be@latin: Sertyfikat skasavany.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
be@latin: Sertyfikat paŭnamocnaha vydaŭnika niapravilny.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
be@latin: Daŭžynia łancuha davieru bolšaja za parametar „pathlength” u adnaho z paŭnamocnych vydaŭnikoŭ. Tamu ŭsie podpisy ŭ paśladoŭnaści stali nierečaisnymi.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
be@latin: Sertyfikat nia maje podpisu, adpaviednaha toj mecie, ź jakoj ty chočaš jaho vykarystać. Heta značyć, što paŭnamocny vydaŭnik nie dazvoliŭ hetak im karystacca.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
be@latin: Hałoŭny paŭnamocny vydaŭnik nia maje davieru dla toj mety, ź jakoj ty chočaš vykarystać hety sertyfikat.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
be@latin: Hałoŭny paŭnamocny vydaŭnik byŭ akreśleny, jak niedavierany, dla toj mety, ź jakoj ty chočaš vykarystać hety sertyfikat.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
be@latin: Paŭnamocny vydaŭnik sertyfikata nie adpaviadaje naźvie vydaŭnika.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
be@latin: Identyfikatar kluča sertyfikata paŭnamocnaha vydaŭnika nie adpaviadaje identyfikataru kluča ŭ raździele „Vydaŭnik” z sertyfikata, jaki ty chočaš vykarystać.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
be@latin: Identyfikatar kluča sertyfikata paŭnamocnaha vydaŭnika i jahonaja nazva nie adpaviadajuć identyfikataru kluča j naźvie ŭ raździele „Vydaŭnik” z sertyfikata, jaki ty chočaš vykarystać.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
be@latin: Paŭnamocnamu vydaŭniku sertyfikata nie dazvolena padpisvać sertyfikaty.

en: OpenSSL could not be verified.
be@latin: Nie ŭdałosia pravieryć „OpenSSL”.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści sertyfikacyjnyja fajły hałoŭnaha paŭnamocnaha vydaŭnika, tamu nie ŭdałosia spraŭdzić hety sertyfikat.

en: SSL support was not found.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści padtrymku SSL.

en: Private key test failed.
be@latin: Nie ŭdałosia spraŭdzić pryvatny kluč.

en: The certificate has not been issued for this host.
be@latin: Sertyfikat nie padpisany dla hetaha hosta.

en: This certificate is not relevant.
be@latin: Hety sertyfikat niedarečny.

en: The certificate is invalid.
be@latin: Hety sertyfikat niapravilny.
