kdelibs4 - en to bg translation catalogue (2167 entries)

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
bg: Антично бяло

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
bg: Антично бяло 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
bg: Антично бяло 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
bg: Антично бяло 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
bg: Антично бяло 4

[ctx: color]
en: BlueViolet
bg: Синьо-виолетово

[ctx: color]
en: CadetBlue
bg: Наситено синьо

[ctx: color]
en: CadetBlue1
bg: Наситено синьо 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
bg: Наситено синьо 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
bg: Наситено синьо 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
bg: Наситено синьо 4

[ctx: color]
en: DarkBlue
bg: Тъмносиньо

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
bg: Тъмно златисто

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
bg: Тъмно златисто 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
bg: Тъмно златисто 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
bg: Тъмно златисто 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
bg: Тъмно златисто 4

[ctx: color]
en: DarkGray
bg: Тъмно сиво

[ctx: color]
en: DarkGreen
bg: Тъмно зелено

[ctx: color]
en: DarkGrey
bg: Тъмно сиво

[ctx: color]
en: DarkKhaki
bg: Тъмно каки

[ctx: color]
en: DarkMagenta
bg: Тъмно морско зелено

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
bg: Тъмно маслинено зелено

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
bg: Тъмно маслинено зелено 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
bg: Тъмно маслинено зелено 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
bg: Тъмно маслинено зелено 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
bg: Тъмно маслинено зелено 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
bg: Тъмно оранжево

[ctx: color]
en: DarkOrange1
bg: Тъмно оранжево 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
bg: Тъмно оранжево 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
bg: Тъмно оранжево 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
bg: Тъмно оранжево 4

[ctx: color]
en: DarkRed
bg: Тъмно червено

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
bg: Тъмно морско зелено

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
bg: Тъмно морско зелено 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
bg: Тъмно морско зелено 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
bg: Тъмно морско зелено 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
bg: Тъмно морско зелено 4

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
bg: Тъмно тюркоазено

[ctx: color]
en: DarkViolet
bg: Тъмно лилаво

[ctx: color]
en: DeepPink
bg: Тъмно розово

[ctx: color]
en: DeepPink1
bg: Тъмно розово 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
bg: Тъмно розово 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
bg: Тъмно розово 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
bg: Тъмно розово 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
bg: Небесно синьо

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
bg: Небесно синьо 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
bg: Небесно синьо 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
bg: Небесно синьо 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
bg: Небесно синьо 4

[ctx: color]
en: DimGray
bg: Опушено сиво

[ctx: color]
en: DimGrey
bg: Опушено сиво

[ctx: color]
en: DodgerBlue
bg: Синьо-сиво

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
bg: Синьо-сиво 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
bg: Синьо-сиво 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
bg: Синьо-сиво 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
bg: Синьо-сиво 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
bg: Цветно бяло

[ctx: color]
en: ForestGreen
bg: Горско зелено

[ctx: color]
en: GhostWhite
bg: Бледо бяло

[ctx: color]
en: GreenYellow
bg: Жълтозелено

[ctx: color]
en: HotPink
bg: Ярко розово

[ctx: color]
en: HotPink1
bg: Ярко розово 1

[ctx: color]
en: HotPink2
bg: Ярко розово 2

[ctx: color]
en: HotPink3
bg: Ярко розово 3

[ctx: color]
en: HotPink4
bg: Ярко розово 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
bg: Бледо лилаво-червено

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
bg: Бледо лилаво-червено 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
bg: Бледо лилаво-червено 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
bg: Бледо лилаво-червено 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
bg: Бледо лилаво-червено 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
bg: Светло зелено

[ctx: color]
en: LemonChiffon
bg: Светло лимонено-жълто

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
bg: Светло лимонено-жълто 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
bg: Светло лимонено-жълто 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
bg: Светло лимонено-жълто 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
bg: Светло лимонено-жълто 4

[ctx: color]
en: LightBlue
bg: Светло синьо

[ctx: color]
en: LightBlue1
bg: Светло синьо 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
bg: Светло синьо 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
bg: Светло синьо 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
bg: Светло синьо 4

[ctx: color]
en: LightCoral
bg: Светло коралово

[ctx: color]
en: LightCyan
bg: Светло синьо-зелено

[ctx: color]
en: LightCyan1
bg: Светло синьо-зелено 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
bg: Светло синьо-зелено 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
bg: Светло синьо-зелено 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
bg: Светло синьо-зелено 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
bg: Светло златисто

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
bg: Светло златисто 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
bg: Светло златисто 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
bg: Светло златисто 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
bg: Светло златисто 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
bg: Светло златисто-жълто

[ctx: color]
en: LightGray
bg: Светло сиво

[ctx: color]
en: LightGreen
bg: Светло зелено

[ctx: color]
en: LightGrey
bg: Светло сиво

[ctx: color]
en: LightPink
bg: Светло розово

[ctx: color]
en: LightPink1
bg: Светло розово 1

[ctx: color]
en: LightPink2
bg: Светло розово 2

[ctx: color]
en: LightPink3
bg: Светло розово 3

[ctx: color]
en: LightPink4
bg: Светло розово 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
bg: Светло розово-оранжево

[ctx: color]
en: LightSalmon1
bg: Светло розово-оранжево 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
bg: Светло розово-оранжево 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
bg: Светло розово-оранжево 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
bg: Светло розово-оранжево 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
bg: Светло морско зелено

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
bg: Светло небесно синьо

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
bg: Светло небесно синьо 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
bg: Светло небесно синьо 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
bg: Светло небесно синьо 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
bg: Светло небесно синьо 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
bg: Светло синьо-лилаво

[ctx: color]
en: LightSlateGray
bg: Светло синьо-сиво

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
bg: Светло синьо-сиво 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
bg: Светло стоманено синьо

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
bg: Светло стоманено синьо 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
bg: Светло стоманено синьо 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
bg: Светло стоманено синьо 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
bg: Светло стоманено синьо 4

[ctx: color]
en: LightYellow
bg: Светло жълто

[ctx: color]
en: LightYellow1
bg: Светло жълто 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
bg: Светло жълто 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
bg: Светло жълто 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
bg: Светло жълто 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
bg: Лимонено зелено

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
bg: Наситено зеленикаво-синьо

[ctx: color]
en: MediumBlue
bg: Наситено синьо-лилаво

[ctx: color]
en: MediumOrchid
bg: Наситено тъмно виолетово

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
bg: Наситено тъмно виолетово

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
bg: Наситено тъмно виолетово

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
bg: Наситено тъмно виолетово

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
bg: Наситено тъмно виолетово

[ctx: color]
en: MediumPurple
bg: Наситено пурпурно

[ctx: color]
en: MediumPurple1
bg: Наситено пурпурно 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
bg: Наситено пурпурно 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
bg: Наситено пурпурно 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
bg: Наситено пурпурно

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
bg: Наситено синьо-лилаво

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
bg: Наситено синьо-лилаво

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
bg: Наситено зеленикаво-синьо

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
bg: Тюркоаз

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
bg: Светло виолетово-червено

[ctx: color]
en: MidnightBlue
bg: Тъмно синьо

[ctx: color]
en: MintCream
bg: Бледо синьо-зелено

[ctx: color]
en: MistyRose
bg: Светло розово

[ctx: color]
en: MistyRose1
bg: Светло розово 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
bg: Светло розово 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
bg: Светло розово 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
bg: Светло розово 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
bg: Кафяво-бежово

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
bg: Кафяво-бежово 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
bg: Кафяво-бежово 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
bg: Кафяво-бежово 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
bg: Кафяво-бежово

[ctx: color]
en: NavyBlue
bg: Небесно синьо

[ctx: color]
en: OldLace
bg: Светло ленено бяло

[ctx: color]
en: OrangeRed
bg: Оранжевочервено

[ctx: color]
en: OrangeRed1
bg: Оранжевочервено 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
bg: Оранжевочервено 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
bg: Оранжевочервено 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
bg: Оранжевочервено 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
bg: Бледо златисто

[ctx: color]
en: PaleGreen
bg: Бледо зелено

[ctx: color]
en: PaleGreen1
bg: Бледо зелено 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
bg: Бледо зелено 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
bg: Бледо зелено 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
bg: Бледо зелено 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
bg: Бледо тюркоазено

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
bg: Бледо тюркоазено 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
bg: Бледо тюркоазено 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
bg: Бледо тюркоазено 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
bg: Бледо тюркоазено 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
bg: Бледо виолетово-червено

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
bg: Бледо виолетово-червено 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
bg: Бледо виолетово-червено 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
bg: Бледо виолетово-червено 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
bg: Бледо виолетово-червено 4

[ctx: color]
en: PeachPuff
bg: Прасковено

[ctx: color]
en: PeachPuff1
bg: Прасковено 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
bg: Прасковено 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
bg: Прасковено 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
bg: Прасковено 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
bg: Прашно синьо

[ctx: color]
en: RosyBrown
bg: Розово-кафяво

[ctx: color]
en: RosyBrown1
bg: Розово-кафяво 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
bg: Розово-кафяво 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
bg: Розово-кафяво 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
bg: Розово-кафяво 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
bg: Кралско синьо

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
bg: Кралско синьо 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
bg: Кралско синьо 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
bg: Кралско синьо 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
bg: Кралско синьо 4

[ctx: color]
en: SandyBrown
bg: Пясъчно кафяво

[ctx: color]
en: SeaGreen
bg: Морско зелено

[ctx: color]
en: SeaGreen1
bg: Морско зелено 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
bg: Морско зелено 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
bg: Морско зелено 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
bg: Морско зелено 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
bg: Небесно синьо

[ctx: color]
en: SkyBlue1
bg: Небесно синьо 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
bg: Небесно синьо 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
bg: Небесно синьо 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
bg: Небесно синьо 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
bg: Синьо-лилаво 1

[ctx: color]
en: SlateBlue1
bg: Синьо-лилаво 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
bg: Синьо-лилаво 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
bg: Синьо-лилаво 1

[ctx: color]
en: SlateBlue4
bg: Синьо-лилаво 1

[ctx: color]
en: SlateGray
bg: Светло синьо-зелено

[ctx: color]
en: SlateGray1
bg: Светло синьо-зелено 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
bg: Светло синьо-зелено 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
bg: Светло синьо-зелено 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
bg: Светло синьо-зелено 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
bg: Светло синьо-зелено 5

[ctx: color]
en: SpringGreen
bg: Пролетно зелено

[ctx: color]
en: SpringGreen1
bg: Пролетно зелено 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
bg: Пролетно зелено 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
bg: Пролетно зелено 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
bg: Пролетно зелено 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
bg: Стоманено синьо

[ctx: color]
en: SteelBlue1
bg: Стоманено синьо 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
bg: Стоманено синьо 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
bg: Стоманено синьо 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
bg: Стоманено синьо 4

[ctx: color]
en: VioletRed
bg: Виолетово-червено

[ctx: color]
en: VioletRed1
bg: Виолетово-червено 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
bg: Виолетово-червено 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
bg: Виолетово-червено 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
bg: Виолетово-червено 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
bg: Опушено бяло

[ctx: color]
en: YellowGreen
bg: Жълто-зелено

[ctx: color]
en: aquamarine
bg: аквамарин

[ctx: color]
en: aquamarine1
bg: аквамарин 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
bg: аквамарин 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
bg: аквамарин 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
bg: аквамарин 4

[ctx: color]
en: azure
bg: азурно

[ctx: color]
en: azure1
bg: азурно 1

[ctx: color]
en: azure2
bg: азурно 2

[ctx: color]
en: azure3
bg: азурно 3

[ctx: color]
en: azure4
bg: азурно 4

[ctx: color]
en: beige
bg: бежово

[ctx: color]
en: black
bg: черно

[ctx: color]
en: blue
bg: синьо

[ctx: color]
en: blue1
bg: синьо 1

[ctx: color]
en: blue2
bg: синьо 2

[ctx: color]
en: blue3
bg: синьо 3

[ctx: color]
en: blue4
bg: синьо 4

[ctx: color]
en: brown
bg: кафяво

[ctx: color]
en: brown1
bg: кафяво 1

[ctx: color]
en: brown2
bg: кафяво 2

[ctx: color]
en: brown3
bg: кафяво 3

[ctx: color]
en: brown4
bg: кафяво 4

[ctx: color]
en: burlywood
bg: Дървено кафяво

[ctx: color]
en: burlywood1
bg: Дървено кафяво 1

[ctx: color]
en: burlywood2
bg: Дървено кафяво 2

[ctx: color]
en: burlywood3
bg: Дървено кафяво 3

[ctx: color]
en: burlywood4
bg: Дървено кафяво 4

[ctx: color]
en: chocolate
bg: шоколадово

[ctx: color]
en: chocolate1
bg: шоколадово 1

[ctx: color]
en: chocolate2
bg: шоколадово 2

[ctx: color]
en: chocolate3
bg: шоколадово 3

[ctx: color]
en: chocolate4
bg: шоколадово 4

[ctx: color]
en: coral
bg: коралово

[ctx: color]
en: coral1
bg: коралово 1

[ctx: color]
en: coral2
bg: коралово 2

[ctx: color]
en: coral3
bg: коралово 3

[ctx: color]
en: coral4
bg: коралово 4

[ctx: color]
en: cornsilk
bg: Царевично жълто

[ctx: color]
en: cornsilk1
bg: Царевично жълто 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
bg: Царевично жълто 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
bg: Царевично жълто 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
bg: Царевично жълто 4

[ctx: color]
en: gold
bg: златисто

[ctx: color]
en: gold1
bg: златисто 1

[ctx: color]
en: gold2
bg: златисто 2

[ctx: color]
en: gold3
bg: златисто 3

[ctx: color]
en: gold4
bg: златисто 4

[ctx: color]
en: goldenrod
bg: Светло златисто

[ctx: color]
en: goldenrod1
bg: Светло златисто 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
bg: Светло златисто 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
bg: Светло златисто 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
bg: Светло златисто 4

[ctx: color]
en: green
bg: зелено

[ctx: color]
en: green1
bg: зелено 1

[ctx: color]
en: green2
bg: зелено 2

[ctx: color]
en: green3
bg: зелено 3

[ctx: color]
en: green4
bg: зелено 4

[ctx: color]
en: honeydew
bg: Бледо-синьо

[ctx: color]
en: honeydew1
bg: Бледо-синьо 1

[ctx: color]
en: honeydew2
bg: Бледо-синьо 2

[ctx: color]
en: honeydew3
bg: Бледо-синьо 3

[ctx: color]
en: honeydew4
bg: Бледо-синьо 4

[ctx: color]
en: ivory
bg: слонова кост

[ctx: color]
en: ivory1
bg: слонова кост 1

[ctx: color]
en: ivory2
bg: слонова кост 2

[ctx: color]
en: ivory3
bg: слонова кост 3

[ctx: color]
en: ivory4
bg: слонова кост 4

[ctx: color]
en: khaki
bg: каки

[ctx: color]
en: khaki1
bg: каки 1

[ctx: color]
en: khaki2
bg: каки 2

[ctx: color]
en: khaki3
bg: каки 3

[ctx: color]
en: khaki4
bg: каки 4

[ctx: color]
en: lavender
bg: Бледо лилаво

[ctx: color]
en: linen
bg: лен

[ctx: color]
en: moccasin
bg: Бежово-жълто

[ctx: color]
en: orange
bg: оранжево

[ctx: color]
en: orange1
bg: оранжево 1

[ctx: color]
en: orange2
bg: оранжево 2

[ctx: color]
en: orange3
bg: оранжево 3

[ctx: color]
en: orange4
bg: оранжево 4

[ctx: color]
en: orchid
bg: Тъмно виолетово

[ctx: color]
en: orchid1
bg: Тъмно виолетово 1

[ctx: color]
en: orchid2
bg: Тъмно виолетово 2

[ctx: color]
en: orchid3
bg: Тъмно виолетово 3

[ctx: color]
en: orchid4
bg: Тъмно виолетово 1

[ctx: color]
en: pink
bg: розово

[ctx: color]
en: pink1
bg: розово 1

[ctx: color]
en: pink2
bg: розово 2

[ctx: color]
en: pink3
bg: розово 3

[ctx: color]
en: pink4
bg: розово 4

[ctx: color]
en: purple
bg: пурпурно

[ctx: color]
en: purple1
bg: пурпурно 1

[ctx: color]
en: purple2
bg: пурпурно 2

[ctx: color]
en: purple3
bg: пурпурно 3

[ctx: color]
en: purple4
bg: пурпурно 4

[ctx: color]
en: red1
bg: червено 1

[ctx: color]
en: red2
bg: червено 2

[ctx: color]
en: red3
bg: червено3

[ctx: color]
en: red4
bg: червено4

[ctx: color]
en: salmon1
bg: Розово-оранжево 1

[ctx: color]
en: salmon2
bg: Розово-оранжево 1

[ctx: color]
en: salmon3
bg: Розово-оранжево 1

[ctx: color]
en: salmon4
bg: Розово-оранжево 1

[ctx: color]
en: seashell
bg: Бледо жълто

[ctx: color]
en: seashell1
bg: Бледо жълто 1

[ctx: color]
en: seashell2
bg: Бледо жълто 2

[ctx: color]
en: seashell3
bg: Бледо жълто 3

[ctx: color]
en: seashell4
bg: Бледо жълто 4

[ctx: color]
en: snow
bg: снежно

[ctx: color]
en: snow1
bg: снежно 1

[ctx: color]
en: snow2
bg: снежно 2

[ctx: color]
en: snow3
bg: снежно 3

[ctx: color]
en: snow4
bg: снежно 4

[ctx: color]
en: thistle
bg: Синьо-виолетово

[ctx: color]
en: thistle1
bg: Синьо-виолетово 1

[ctx: color]
en: thistle2
bg: Синьо-виолетово 2

[ctx: color]
en: thistle3
bg: Синьо-виолетово 3

[ctx: color]
en: thistle4
bg: Синьо-виолетово 4

[ctx: color]
en: tomato
bg: доматено

[ctx: color]
en: tomato1
bg: доматено 1

[ctx: color]
en: tomato2
bg: доматено 2

[ctx: color]
en: tomato3
bg: доматено 3

[ctx: color]
en: tomato4
bg: доматено 4

[ctx: color]
en: turquoise
bg: тюркоазено

[ctx: color]
en: turquoise1
bg: тюркоазено 1

[ctx: color]
en: turquoise2
bg: тюркоазено 2

[ctx: color]
en: turquoise3
bg: тюркоазено 3

[ctx: color]
en: turquoise4
bg: тюркоазено 4

[ctx: color]
en: violet
bg: виолетово

[ctx: color]
en: white
bg: бяло

[ctx: color]
en: yellow
bg: жълто

[ctx: color]
en: yellow1
bg: жълто 1

[ctx: color]
en: yellow2
bg: жълто 2

[ctx: color]
en: yellow3
bg: жълто 3

[ctx: color]
en: yellow4
bg: жълто 4

en: Debug Settings
bg: Настройки на откриването на грешки

en: File
bg: Файл

en: Message Box
bg: Прозорец за съобщения

en: Shell
bg: Команден интерпретатор

en: Syslog
bg: Системен журнал

en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
bg: Информация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
bg: Печат в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
bg: Име на файл:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
bg: Грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
bg: Прекъсване при фатална грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
bg: Изключване на целия изход за търсене на грешки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
bg: Предупреждение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
bg: Фатална грешка

en: &Select All
bg: &Маркиране на всичко

en: &Deselect All
bg: &Размаркиране

en: A dialog box for setting preferences for debug output
bg: Диалогов прозорец за задаване настройки на изхода за търсене на грешки

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
bg: Авторско право 1999-2009, Дейвид Фоур <faure@kde.org>

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
bg: Показване на пълния прозорец вместо подразбиращия се прозорец със списък

en: Turn area on
bg: Включване на област

en: Turn area off
bg: Изключване на област

en: no error
bg: няма грешка

en: requested family not supported for this host name
bg: типът на заявката не се поддържа за името на хоста

en: temporary failure in name resolution
bg: временен провал в разрешаването на имената

en: non-recoverable failure in name resolution
bg: невъзстановим неуспех при разрешаване на имена

en: invalid flags
bg: невалидни флагове

en: memory allocation failure
bg: грешка при обръщане към паметта

en: name or service not known
bg: името или услугата не е известно

en: requested family not supported
bg: типът на заявката не се поддържа

en: requested service not supported for this socket type
bg: заявената услуга не се поддържа за типа на сокета

en: requested socket type not supported
bg: заявеният тип на сокета не се поддържа

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
bg: системна грешка: %1

en: request was canceled
bg: заявката бе прекъсната

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
bg: Неизвестна фамилия %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
bg: няма грешка

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
bg: търсенето на името беше неуспешно

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
bg: адресът вече се използва

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
bg: сокетът вече е свързан

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
bg: сокетът вече е създаден

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
bg: сокетът не е свързан

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
bg: сокетът не е свързан

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
bg: операцията ще блокира

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
bg: връзката е активно отказвана

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
bg: просрочено време за връзка

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
bg: операцията вече се изпълнява

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
bg: мрежова грешка

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
bg: операцията не се поддържа

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
bg: просрочено време за операцията

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
bg: неизвестна/неочаквана грешка

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
bg: отдалеченият хост затвори връзката

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
bg: Не са посочени лицензионни условия за тази програма. 
    Моля, проверете документацията или източника за 
    лицензионни условия.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
bg: Тази програма се разпространява при условията на %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
bg: GNU General Public License 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
bg: GNU Lesser General Public License 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
bg: Лиценз BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
bg: Лиценз BSD

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
bg: GNU General Public License 3

[ctx: @item license]
en: Custom
bg: Потребителски

[ctx: @item license]
en: Not specified
bg: Не е посочен

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
bg: <p>Благодарение на доброволния труд на преводачи от цял свят графичната среда KDE е преведена на много езици, включително и на български. За повече информация посетете <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p><p>Проектът за превод на KDE на български език изпитва недостиг на опитни преводачи. <a href="http://kde.fsa-bg.org">Търсят се доброволци</a>.</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
bg: Грегориански

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
bg: Коптски

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
bg: Етиопски

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
bg: Юдейски

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
bg: Ислямски/хиджри (граждански)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
bg: Индийски национал

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
bg: Джалали

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
bg: Японски

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
bg: Джулиан

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
bg: Тайвански

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
bg: Невалиден календар

en: Today
bg: днес

en: Yesterday
bg: вчера

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, LongFormat]
en: Anno Martyrum
bg: Ано Мартирум

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::NarrowName]
en: E
bg: Е

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
bg: на То

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
bg: на Пао

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
bg: на Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
bg: на Тоб

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
bg: на Мес

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
bg: на Пар

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
bg: на Пам

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
bg: на Пас

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
bg: на Пан

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
bg: на Епе

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
bg: на Мео

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
bg: на Коу

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tho
bg: Тхо

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName]
en: Pao
bg: Пао

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hat
bg: Шапка

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName]
en: Par
bg: Пар

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName]
en: Pam
bg: Пам

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pan
bg: Пан

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Meo
bg: Мео

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Kou
bg: Коу

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
bg: на Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
bg: на Паопе

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
bg: на Хатор

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
bg: на Каяк

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
bg: на Тобе

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
bg: на Мешир

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
bg: на Паремхотеп

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
bg: на Пармут

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
bg: на Пашони

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
bg: на Паоне

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
bg: на Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
bg: на Мезор

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
bg: на Kouji nabot

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
bg: Паопе

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName]
en: Hathor
bg: Хатор

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
bg: Да бъде

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
bg: Мешир

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName]
en: Paremhotep
bg: Паремхотеп

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
bg: Пармут

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
bg: Пашони

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
bg: Паоне

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
bg: Мезор

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Pes
bg: Пес

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Pef
bg: Пеф

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Pti
bg: Пти

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Pso
bg: Псо

[ctx: Coptic weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Pesnau
bg: Песнау

[ctx: Coptic weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Pshoment
bg: Пшомент

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Peftoou
bg: Пефтоу

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Psoou
bg: Псоу

[ctx: Coptic weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Psabbaton
bg: Псабатон

[ctx: Calendar Era: Ethiopian Incarnation Era, years > 0, LongFormat]
en: Amata Mehrat
bg: Амата Мехрат

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
bg: на Мес

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
bg: на Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
bg: на Хед

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
bg: на Тах

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
bg: на Тер

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
bg: на Як

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
bg: на Маг

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
bg: на Мий

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
bg: на ген

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
bg: на Сен

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
bg: на Хам

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
bg: на Нех

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
bg: на Паг

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hed
bg: Хед

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tah
bg: Тах

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName]
en: Ter
bg: Тер

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Yak
bg: Як

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Mag
bg: Маг

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Miy
bg: Май

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Gen
bg: Ген

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Sen
bg: Сен

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Ham
bg: Шунка

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Neh
bg: Не

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
bg: на Мескерем

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
bg: на Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
bg: на Хедар

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
bg: на Тахсас

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
bg: на Тер

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
bg: на Якатит

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
bg: на Magabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
bg: на Миязя

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
bg: на Genbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
bg: на Сене

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
bg: на Хамъл

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
bg: на Нехасе

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
bg: на Пагумен

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName]
en: Meskerem
bg: Мескерем

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName]
en: Hedar
bg: Хедар

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName]
en: Tahsas
bg: Тахас

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName]
en: Ter
bg: Тер

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
bg: Якатит

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName]
en: Miyazya
bg: Миязя

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName]
en: Sene
bg: Сене

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName]
en: Hamle
bg: Хамъл

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName]
en: Pagumen
bg: Пагумен

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: E
bg: Е

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mak
bg: Мак

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Ham
bg: Хам

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ehu
bg: Ех

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Segno
bg: Сеньо

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Hamus
bg: Хамус

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Qedame
bg: Кедаме

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Ehud
bg: Ехуд

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
bg: Преди новата ера

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
bg: Пр.н.е.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
bg: Преди Христа

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
bg: Пр.Хр.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
bg: След новата ера

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
bg: Сл.н.е.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
bg: Лето Господне

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
bg: Сл.Хр.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Я

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
bg: Ф

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Юни

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Юли

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
bg: О

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
bg: Н

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
bg: Д

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
bg: през януари

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
bg: през февруари

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
bg: през март

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
bg: през април

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
bg: през май

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
bg: през юни

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
bg: през юли

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
bg: през август

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
bg: през септември

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
bg: през октомври

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
bg: през ноември

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
bg: през декември

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
bg: яну

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
bg: фев

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
bg: март

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
bg: апр

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
bg: май

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
bg: юни

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
bg: юли

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
bg: авг

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
bg: сеп

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
bg: окт

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
bg: ное

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
bg: дек

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
bg: през януари

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
bg: през февруари

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
bg: през март

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
bg: през април

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
bg: през май

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
bg: през юни

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
bg: през юли

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
bg: през август

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
bg: през септември

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
bg: през октомври

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
bg: през ноември

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
bg: през декември

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
bg: януари

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
bg: февруари

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
bg: март

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
bg: април

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
bg: май

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
bg: юни

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
bg: юли

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
bg: август

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
bg: септември

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
bg: октомври

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
bg: ноември

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
bg: декември

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
bg: П

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
bg: В

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
bg: С

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
bg: Ч

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
bg: П

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: Н

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
bg: пон

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
bg: вт

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
bg: ср

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
bg: четв

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
bg: пет

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
bg: съб

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
bg: нед

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
bg: понеделник

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
bg: вторник

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
bg: сряда

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
bg: четвъртък

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
bg: петък

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
bg: събота

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
bg: неделя

[ctx: Calendar Era: Hebrew Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Mundi
bg: Ано Мунди

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::NarrowName]
en: I
bg: Аз

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
bg: Е

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
bg: на Тис

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
bg: на Хес

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
bg: на Кис

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
bg: на Тев

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
bg: на Шв

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
bg: на Ада

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
bg: на Ниш

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
bg: на Ия

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
bg: на Сив

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
bg: на Там

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
bg: на Ав

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
bg: на Елу

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
bg: от Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
bg: на Ad2

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tis
bg: Това е

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName]
en: Hes
bg: Той

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kis
bg: Кис

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tev
bg: Тев

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
bg: Шв

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName]
en: Ada
bg: Ада

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName]
en: Nis
bg: Ниш

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
bg: Ия

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName]
en: Siv
bg: Сив

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName]
en: Tam
bg: Там

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName]
en: Av
bg: Ав

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
bg: на Тишрей

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
bg: на Хешван

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
bg: на Кислев

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
bg: на Тевет

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
bg: на Шват

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
bg: на Адар

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
bg: на Нисан

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
bg: на Ияр

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
bg: на Сиван

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
bg: на Тамуз

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
bg: на Ав

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
bg: на Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
bg: на Адар I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
bg: на Адар II

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
bg: Тишрей

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
bg: Хешван

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName]
en: Kislev
bg: Кислев

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName]
en: Tevet
bg: Тевет

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
bg: Шват

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName]
en: Adar
bg: Адар

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName]
en: Nisan
bg: Нисан

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName]
en: Sivan
bg: Сиван

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName]
en: Av
bg: Ав

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName]
en: Adar I
bg: Адар I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName]
en: Adar II
bg: Адар II

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
bg: Сака ера

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::NarrowName]
en: C
bg: ° С

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
bg: на Ча

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
bg: на Вай

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
bg: на Джа

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
bg: на Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
bg: на Шр

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
bg: на Бха

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
bg: на Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
bg: на Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
bg: на Агр

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
bg: на Пау

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
bg: на Маг

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
bg: на Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName]
en: Cha
bg: Ча

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName]
en: Vai
bg: Вай

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName]
en: Jya
bg: Джа

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
bg: Āшш

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName]
en: Bhā
bg: Бха

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
bg: Wсв

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pau
bg: Пау

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName]
en: Māg
bg: Маг

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
bg: на Чайтра

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
bg: на Вайшах

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
bg: на Джайшта

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
bg: на Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
bg: на Шравана

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
bg: на Бхадрапад

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
bg: на winshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
bg: на Картик

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
bg: на Аграхаяна

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
bg: на Пауш

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
bg: на Маг

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
bg: на Фалгун

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName]
en: Chaitra
bg: Чайтра

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
bg: Вайшах

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName]
en: Jyaishtha
bg: Джайшта

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName]
en: Shrāvana
bg: Шравана

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName]
en: Bhādrapad
bg: Бхадрапад

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName]
en: Kārtik
bg: Картик

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName]
en: Agrahayana
bg: Аграхаяна

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName]
en: Paush
bg: Пауш

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName]
en: Māgh
bg: Маг

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName]
en: Phālgun
bg: Фалгун

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Som
bg: Сом

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mañ
bg: Ман

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Bud
bg: Пъпка

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Gur
bg: Гур

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Suk
bg: Сук

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: San
bg: Сан

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Somavãra
bg: Сомавара

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Budhavãra
bg: Будхавара

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Guruvãra
bg: Гурувара

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Sukravãra
bg: Сукрарара

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Raviãra
bg: Равиара

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
bg: Ано Хегире

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, ShortFormat]
en: AH
bg: АХ

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
bg: на Мъх

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
bg: на Saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
bg: на Р.А

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
bg: на R.T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
bg: на J.A

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
bg: на J.T

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
bg: на Радж

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
bg: на Ша

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
bg: на Рам

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
bg: на Шв

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
bg: на Кид

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
bg: на Hij

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName]
en: Muh
bg: Ммм

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
bg: Радж

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
bg: Ша

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName]
en: Ram
bg: Рам

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
bg: Шв

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
bg: Здравей

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
bg: на Мухарам

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
bg: на Сафар

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
bg: на Раби` ал-Авал

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
bg: на Раби` ал-Таани

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
bg: на Джумаада ал-Авал

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
bg: на Джумаада ал-Таани

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
bg: на Раджаб

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
bg: на Ша`бан

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
bg: на Рамадан

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
bg: на Шавал

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
bg: на Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
bg: на Thu al-Hijjah

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName]
en: Muharram
bg: Мухарам

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName]
en: Safar
bg: Сафар

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
bg: Раби` ал-Авал

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
bg: Раби` ал-Таани

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
bg: Джумаада ал-Авал

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
bg: Джумаада ал-Таани

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
bg: Раджаб

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
bg: Ша`бан

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
bg: Рамадан

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
bg: Шавал

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: I
bg: Аз

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
bg: Ааа

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
bg: Яу ал-Тулата

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
bg: Яум ал-Арбиа

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
bg: Яум ал Хамис

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
bg: Яум ал Джума

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
bg: Яум ал Сабт

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
bg: Яум ал-Ахад

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Persico
bg: Ано Персико

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::NarrowName]
en: O
bg: О

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
bg: К

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::NarrowName]
en: E
bg: Е

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
bg: на Далеч

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
bg: от ред

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
bg: на Хо

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
bg: на Тир

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
bg: на Мор

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
bg: на Ша

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
bg: на Мех

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
bg: на Аба

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
bg: на Аза

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
bg: на Дей

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
bg: на Бах

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
bg: на Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName]
en: Far
bg: Далеч

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName]
en: Ord
bg: Поръчка

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tir
bg: Тир

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName]
en: Mor
bg: Мор

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
bg: Ша

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName]
en: Meh
bg: Мех

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aba
bg: Аба

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName]
en: Aza
bg: Аза

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName]
en: Dei
bg: Дей

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName]
en: Bah
bg: Бах

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
bg: на Фарвардин

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
bg: на Ордибехещ

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
bg: на Хордад

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
bg: на Тир

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
bg: на Мордад

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
bg: на Шахривар

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
bg: на Мехр

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
bg: на Абан

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
bg: на Азар

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
bg: на Дей

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
bg: на Бахман

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
bg: на Есфанд

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
bg: Фарвардин

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
bg: Хордад

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName]
en: Tir
bg: Тир

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName]
en: Mordad
bg: Мордад

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
bg: Шахривар

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName]
en: Aban
bg: Абан

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName]
en: Azar
bg: Азар

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName]
en: Dei
bg: Дей

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName]
en: Bahman
bg: Бахман

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: 2sh
bg: 2ш

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: 3sh
bg: 3ш

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: 4sh
bg: 4ш

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: 5sh
bg: 5ш

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Shn
bg: Шн

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: 1sh
bg: 1ш

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
bg: Направете шанбе

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
bg: Чахар шанбе

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
bg: Джуми

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
bg: Шанбе

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
bg: Йек-шанбе

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Meiji Era, LongFormat]
en: Meiji
bg: Мейджи

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Shōwa Era, LongFormat]
en: Shōwa
bg: Шова

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Heisei Era, LongFormat]
en: Heisei
bg: Хайсей

[ctx: Japanese year 1 of era]
en: Gannen
bg: Ганен

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
bg: Преди новата ера

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
bg: Пр.н.е.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
bg: Преди Христа

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
bg: Пр.Хр.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
bg: След новата ера

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
bg: Сл.н.е.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
bg: Лето Господне

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
bg: Сл.Хр.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Я

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
bg: Ф

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Ю

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
bg: Ю

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
bg: О

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
bg: Н

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
bg: Д

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
bg: през януари

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
bg: през февруари

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
bg: през март

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
bg: през април

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
bg: през май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
bg: през юни

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
bg: през юли

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
bg: през август

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
bg: през септември

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
bg: през октомври

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
bg: през ноември

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
bg: през декември

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
bg: яну

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
bg: фев

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
bg: март

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
bg: апр

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
bg: май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
bg: юни

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
bg: юли

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
bg: авг

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
bg: сеп

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
bg: окт

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
bg: ное

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
bg: дек

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
bg: през януари

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
bg: през февруари

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
bg: през март

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
bg: през април

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
bg: през май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
bg: през юни

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
bg: през юли

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
bg: през август

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
bg: през септември

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
bg: през октомври

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
bg: през ноември

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
bg: през декември

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
bg: януари

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
bg: февруари

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
bg: март

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
bg: април

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
bg: май

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
bg: юни

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
bg: юли

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
bg: август

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
bg: септември

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
bg: октомври

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
bg: ноември

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
bg: декември

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
bg: П

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
bg: В

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
bg: С

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
bg: Ч

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
bg: П

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: С

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
bg: Н

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
bg: пон

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
bg: вт

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
bg: ср

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
bg: четв

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
bg: пет

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
bg: съб

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
bg: нед

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
bg: понеделник

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
bg: вторник

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
bg: сряда

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
bg: четвъртък

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
bg: петък

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
bg: събота

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
bg: неделя

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
bg: Република Китай Ера

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
bg: Будистка епоха

en: Use the X-server display 'displayname'
bg: Използване на екран на X-сървъра 'displayname'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
bg: Възстановяване на приложението за дадения 'sessionId'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
bg: Кара приложението да инсталира лична 
    цветна карта на 8-битов дисплей

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
bg: Ограничава броя на цветовете, разпределени в цветен
    куб на 8-битов дисплей, ако приложението 
    използва QApplication :: ManyColor 
    цветна спецификация

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
bg: казва на Qt никога да не прихваща мишката или клавиатурата

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
bg: изпълнението под дебъгер може да доведе до  
    -nograb по подразбиране, използвайте -dograb, за да отмените

en: switches to synchronous mode for debugging
bg: превключва в синхронен режим за отстраняване на грешки

en: defines the application font
bg: задаване на шрифта за програмата

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
bg: задава цвета на фона по подразбиране и 
    палитра на приложения (светлите и тъмните нюанси са 
    изчислени)

en: sets the default foreground color
bg: задаване на подразбиращия се фонов цвят

en: sets the default button color
bg: задаване на подразбиращия се цвят на бутон

en: sets the application name
bg: задава името на програмата

en: sets the application title (caption)
bg: задаване името на програмата

en: load the testability framework
bg: зарежда рамката за тестване

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
bg: принуждава приложението да използва визуално TrueColor на 
    8-битов дисплей

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
bg: задава стил на въвеждане на XIM (X Input Method). Възможни 
    стойности са onthespot, overthespot, offthespot и 
    root

en: set XIM server
bg: задаване на сървър XIM

en: disable XIM
bg: изключване на XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
bg: отразява цялото оформление на уиджети

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
bg: прилага Qt таблицата със стилове към уиджетите на приложения

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
bg: използвайте различна графична система вместо стандартната, опциите са растер и opengl (експериментално)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
bg: QML JS информация за отстраняване на грешки. Приложението трябва да бъде 
    изградено с -DQT_DECLARATIVE_DEBUG, за да бъде дебъгерът 
    активиран

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
bg: Платформата на прозоречната система (напр. Xcb или wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
bg: Използване на "надпис" като име в заглавната лента

en: Use 'icon' as the application icon
bg: Използване на "икона" като икона на приложението

en: Use alternative configuration file
bg: Използване на алтернативен конфигурационен файл

en: Disable crash handler, to get core dumps
bg: Деактивиране на манипулатора на сривове, за да получите основни дъмпи

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
bg: Изчаква съвместим с WM_NET  мениджър на прозорци

en: sets the application GUI style
bg: задава GUI стил на приложението

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
bg: задава клиентската геометрия на основния уиджет - вижте man X за аргумента формат (обикновено WidthxHeight+XPos+YPos)

en: KDE Application
bg: Програма

en: Unknown option '%1'.
bg: Неизвестна опция "%1".

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
bg: Липсва "%1".

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Frameworks: %2
    %3: %4
bg: Qt: %1 
    KDE рамки: %2 
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
bg: %1 е написана от
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
bg: Това приложение е написано от някой, който иска да остане анонимен.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
bg: Моля, използвайте http://bugs.kde.org, за да докладвате за грешки.

en: Please report bugs to %1.
bg: Моля, докладвайте за грешки на %1.

en: Unexpected argument '%1'.
bg: Неочакван аргумент "%1".

en: Use --help to get a list of available command line options.
bg: Използване на --help, за да получите списък с наличните опции на командния ред.

en: [options]
bg: [опции]

en: [%1-options]
bg: [ %1-опции]

en: Usage: %1 %2
bg: Употреба: %1 %2

en: 
    Generic options:
bg: 
    Общи опции:

en: Show help about options
bg: Показване на помощ за опциите

en: Show %1 specific options
bg: Показване на %1 конкретни опции

en: Show all options
bg: Показване на всички опции

en: Show author information
bg: Показване на информация за автора

en: Show version information
bg: Показване на информация за версията

en: Show license information
bg: Показване на информация за лиценза

en: End of options
bg: Край на опциите

en: 
    %1 options:
bg: 
     %1 опции:

en: 
    Options:
bg: 
    Опции:

en: 
    Arguments:
bg: 
    Аргументи:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
bg: Файловете, отворени от програмата, ще бъдат изтрити след приключване на програмата

en: pm
bg: с.о.

en: Library "%1" not found
bg: Библиотеката "%1" не е намерена

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
bg: Арабско-индийски

[ctx: digit set]
en: Bengali
bg: Бенгалски

[ctx: digit set]
en: Devanagari
bg: Деванагари

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
bg: Източен арабско-индийски

[ctx: digit set]
en: Gujarati
bg: Гуджарати

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
bg: Гурмуки

[ctx: digit set]
en: Kannada
bg: Каннада

[ctx: digit set]
en: Khmer
bg: Кхмерски

[ctx: digit set]
en: Malayalam
bg: Малайски

[ctx: digit set]
en: Oriya
bg: Ория

[ctx: digit set]
en: Tamil
bg: Тамилски

[ctx: digit set]
en: Telugu
bg: Телугу

[ctx: digit set]
en: Thai
bg: Тайландски

[ctx: digit set]
en: Arabic
bg: Арабски

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
bg: %1 дни

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
bg: %1 часа

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
bg: %1 минути

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
bg: %1 секунди

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
bg[0]: %1 милисекунда
bg[1]: %1 милисекунди

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: %1 дни

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
bg[0]: Един час
bg[1]: %1 час

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
bg[0]: 1 минута
bg[1]: %1 минути

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
bg: %1 и %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
bg: Преди обед

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
bg: След обед

en: No target filename has been given.
bg: Не е дадено име на целеви файл.

en: Already opened.
bg: Вече е отворен.

en: Insufficient permissions in target directory.
bg: Недостатъчни разрешения в целевата директория.

en: Unable to open temporary file.
bg: Временният файл не може да се отвори.

en: Synchronization to disk failed
bg: Неуспешно синхронизиране с диска

en: Error during rename.
bg: Грешка при преименуване.

en: Timed out trying to connect to remote host
bg: Времето бе просрочено при опит за връзка с отдалечен хост

en: address family for nodename not supported
bg: семейството адреси за nodename не се поддържа

en: invalid value for 'ai_flags'
bg: неправилна стойност на "ai_flags"

en: 'ai_family' not supported
bg: "ai_family" не се поддържа

en: no address associated with nodename
bg: няма адрес, свързан с име на възел

en: servname not supported for ai_socktype
bg: servname не се поддържа за ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
bg: "ai_socktype" не се поддържа

en: system error
bg: системна грешка

en: KDE Test Program
bg: Тестова програма за KDE

en: Africa/Abidjan
bg: Африка/Абиджан

en: Africa/Accra
bg: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
bg: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
bg: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
bg: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
bg: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
bg: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
bg: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
bg: Африка/Банджул

en: Africa/Bissau
bg: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
bg: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
bg: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
bg: Африка/Бужумбура

en: Africa/Cairo
bg: Африка/Кайро

en: Africa/Casablanca
bg: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
bg: Африка/Сеута

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
bg: Сеута и Мелиля

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta, Melilla
bg: Сеута и Мелила

en: Africa/Conakry
bg: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
bg: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
bg: Африка/Дар_ес_Салаам

en: Africa/Djibouti
bg: Африка/Джибути

en: Africa/Douala
bg: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
bg: Африка/Ел_Аюн

en: Africa/Freetown
bg: Африка/Фрийтаун

en: Africa/Gaborone
bg: Африка/Габороне

en: Africa/Harare
bg: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
bg: Африка/Йоханесбург

en: Africa/Juba
bg: Африка/Джуба

en: Africa/Kampala
bg: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
bg: Африка/Хартум

en: Africa/Kigali
bg: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
bg: Африка/Киншаса

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
bg: Западна Демократична Република Конго

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (west)
bg: Западна Дем. Република Конго

en: Africa/Lagos
bg: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
bg: Африка/Либървил

en: Africa/Lome
bg: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
bg: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
bg: Африка/Лубумбаши

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
bg: Източна Демократична Република Конго

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (east)
bg: Източна Dem. Република Конго

en: Africa/Lusaka
bg: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
bg: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
bg: Африка/Мапуту

en: Africa/Maseru
bg: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
bg: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
bg: Африка/Могадишу

en: Africa/Monrovia
bg: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
bg: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
bg: Африка/Нджамена

en: Africa/Niamey
bg: Африка/Неамей

en: Africa/Nouakchott
bg: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
bg: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
bg: Африка/Порто_Ново

en: Africa/Pretoria
bg: Африка/Претория

en: Africa/Sao_Tome
bg: Африка/Сан_Томе

en: Africa/Timbuktu
bg: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
bg: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
bg: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
bg: Африка/Уиндхук

en: America/Adak
bg: Америка/Адак

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
bg: Алеутски о-ви

en: America/Anchorage
bg: Америка/Анкоридж

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
bg: Аляска

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (most areas)
bg: Аляска

en: America/Anguilla
bg: Америка/Ангила

en: America/Antigua
bg: Америка/Антигуа

en: America/Araguaina
bg: Америка/Арагуайна

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tocantins
bg: Токантинш

en: America/Argentina/Buenos_Aires
bg: Америка/Аржентина/Буенос_Айрес

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Buenos Aires (BA, CF)
bg: Буенос Айрес (BA, CF)

en: America/Argentina/Catamarca
bg: Америка/Аржентина/Катамарка

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
bg: Катамарка (CT), Чубут (CH)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Catamarca (CT); Chubut (CH)
bg: Катамарка (CT), Чубут (CH)

en: America/Argentina/ComodRivadavia
bg: Америка/Аржентина/Камод_Ривадавия

en: America/Argentina/Cordoba
bg: Америка/Аржентина/Кордоба

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
bg: повечето места (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
bg: повечето места (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Argentina (most areas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
bg: Аржентина повечето места (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
bg: Америка/Аржентина/Жужуй

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Jujuy (JY)
bg: Хухуй (JY)

en: America/Argentina/La_Rioja
bg: Америка/Аржентина/Ла_Риоха

note: i18n: comment to the previous timezone
en: La Rioja (LR)
bg: Ла Риоха (LR)

en: America/Argentina/Mendoza
bg: Америка/Аржентина/Мендоса

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mendoza (MZ)
bg: Мендоса (MZ)

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
bg: Америка/Аржентина/Рио_Галегос

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Santa Cruz (SC)
bg: Санта Круз (SC)

en: America/Argentina/Salta
bg: Америка/Аржентина/Салта

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Salta (SA, LP, NQ, RN)
bg: Салта (SA, LP, NQ, RN)

en: America/Argentina/San_Juan
bg: Америка/Аржентина/Сан_Хуан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Juan (SJ)
bg: Сан Хуан (SJ)

en: America/Argentina/San_Luis
bg: Америка/Аржентина/Сан_Луис

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Luis (SL)
bg: Сан Луис (SL)

en: America/Argentina/Tucuman
bg: Америка/Аржентина/Тукуман

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tucuman (TM)
bg: Тукуман (TM)

en: America/Argentina/Ushuaia
bg: Америка/Аржентина/Ушуайя

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tierra del Fuego (TF)
bg: Огнена земя (TF)

en: America/Aruba
bg: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
bg: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
bg: Америка/Атикокан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
bg: Източно стандартно време - Атикокан, Онтарио и о-в Саутхемптън, Нунавут

en: America/Atka
bg: Америка/Атка

en: America/Bahia
bg: Америка/Бахия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bahia
bg: Бахия

en: America/Bahia_Banderas
bg: Америка/Bahia_Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
bg: Мексиканско централно време - Bahia de Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Bahia de Banderas
bg: Централно време - Bahia de Banderas

en: America/Barbados
bg: Америка/Барбадос

en: America/Belem
bg: Америка/Белем

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amapa, E Para
bg: Амапа, Е Пара

en: America/Belize
bg: Америка/Белиз

en: America/Blanc-Sablon
bg: Америка/Блан-Саблон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
bg: Атлантическо стандартно време - Квебек - Нисък Норт Шор

note: i18n: comment to the previous timezone
en: AST - QC (Lower North Shore)
bg: Атлантическо стандартно време - Квебек - Долен Северен бряг

en: America/Boa_Vista
bg: Америка/Боа_Виста

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Roraima
bg: Рорайма

en: America/Bogota
bg: Америка/Богота

en: America/Boise
bg: Америка/Бойсе

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
bg: Планинско време - южно Айдахо и източен Орегон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - ID (south); OR (east)
bg: Планинско време - южен Айдахо и източен Орегон

en: America/Buenos_Aires
bg: Америка/Буенос_Айрес

en: America/Calgary
bg: Америка/Калгари

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
bg: Планинско време - Албърта, източна Британска Колумбия и западен Саскечуан

en: America/Cambridge_Bay
bg: Америка/Кеймбридж_Бей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
bg: Планинско време - западен Нинавут

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NU (west)
bg: Планинско време - западно Нунавут

en: America/Campo_Grande
bg: Америка/Кампо_Гранде

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso do Sul
bg: Мато Гросо до Сул

en: America/Cancun
bg: Америка/Канкун

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
bg: Централно време - Куинтана руу

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Quintana Roo
bg: Източно стандартно време - Кинтана Ру

en: America/Caracas
bg: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
bg: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
bg: Америка/Кайен

en: America/Cayman
bg: Америка/Каймански_о-ви

en: America/Chicago
bg: Америка/Чикаго

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
bg: Централно време

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central (most areas)
bg: Централно време

en: America/Chihuahua
bg: Америка/Чихуахуа

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
bg: Планинско време - Чихуахуа

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
bg: Мексиканско планинско време - Чихуахуа далеч от американската граница

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua (most areas)
bg: Планинско време - Чихуахуа

en: America/Coral_Harbour
bg: Америка/Корал_Харбър

en: America/Cordoba
bg: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
bg: Америка/Коста_Рика

en: America/Creston
bg: Америка/Крестън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
bg: Планинско стандартно време - Крестън, Британска Колумбия

en: America/Cuiaba
bg: Америка/Куяба

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso
bg: Мато Гросо

en: America/Curacao
bg: Америка/Каракао

en: America/Danmarkshavn
bg: Америка/Денмаркшавн

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
bg: източен бряг, северно от Скорсбисун

note: i18n: comment to the previous timezone
en: National Park (east coast)
bg: Национален парк (източно крайбрежие)

en: America/Dawson
bg: Америка/Доусън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
bg: Тихоокеанско време - северен Юкон

en: America/Dawson_Creek
bg: Америка/Доусън_Крик

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
bg: Планинско стандартно време - Доусън Крийк и Форт Сейнт Джон, Британска Колумбия

en: America/Denver
bg: Америка/Денвър

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
bg: Планинско време

en: America/Detroit
bg: Америка/Детройт

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
bg: Източно време - Мичиган - повечето места

en: America/Dominica
bg: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
bg: Америка/Едмънтън

en: America/Eirunepe
bg: Америка/Ейрунепе

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
bg: Западна Амазония

en: America/El_Salvador
bg: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Ensenada
bg: Америка/Енсенада

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
bg: Тихоокеанско време

en: America/Fort_Wayne
bg: Америка/Форт_Уейн

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
bg: Източно време - Индиана - повечето места

en: America/Fortaleza
bg: Америка/Форталеза

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
bg: Североизточна Бразилия (MA, PI, CE, RN, PB)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Brazil (northeast: MA, PI, CE, RN, PB)
bg: Бразилия (североизток: MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
bg: Африка/Фредериктън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
bg: Атлантическо време - Нова Скотия (повечето места), PEI

en: America/Glace_Bay
bg: Америка/Глейс_Бей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
bg: Атлантическо време - Нова Скотия - места, които не спазват DST 1966-1971

en: America/Godthab
bg: Америка/Годхоб

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
bg: повечето места

en: America/Goose_Bay
bg: Америка/Гус_Бей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
bg: Атлантическо време - Лабрадор - повечето места

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - Labrador (most areas)
bg: Атлантическо време - Лабрадор - повечето места

en: America/Grand_Turk
bg: Америка/Гранд_Търк

en: America/Grenada
bg: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
bg: Америка/Гваделупа

en: America/Guatemala
bg: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
bg: Америка/Гуякуил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
bg: суша

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ecuador (mainland)
bg: Еквадор

en: America/Guyana
bg: Америка/Гаяна

en: America/Halifax
bg: Америка/Халифакс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - NS (most areas); PE
bg: Атлантическо време - Нова Скотия (повечето места), PEI

en: America/Havana
bg: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
bg: Америка/Ермосильо

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
bg: Планинско стандартно време - Сонора

en: America/Indiana/Indianapolis
bg: Америка/Индина?Индианаполис

en: America/Indiana/Knox
bg: Америка/Индиана/Нокс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
bg: Източно време - Индиана - окръг Старк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
bg: Централно време - Индиана - окръг Старк

en: America/Indiana/Marengo
bg: Америка/Индиана/Маренго

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
bg: Източно време - Индиана - окръг Крофърд

en: America/Indiana/Petersburg
bg: Америка/Индиана/Питсбърг

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
bg: Централно време - Индиана - окръг Пайк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
bg: Източно време - Индиана - окръг Пайк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pike)
bg: Източна часова зона

en: America/Indiana/Tell_City
bg: Америка/Индиана/Тел сити

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
bg: Централно време - Индиана - окръг Пери

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - IN (Perry)
bg: Централно време - Индиана - окръг Пери

en: America/Indiana/Vevay
bg: Америка/Индиана/Вивей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
bg: Източно време - Индиана - окръг Швейцария

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Switzerland)
bg: Източно време - Индиана - окръг Швейцария

en: America/Indiana/Vincennes
bg: Америка/Индиана/Винчена

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
bg: Източно време - Индиана - окръзи Девие, Дюбоа, Нокс и Мартин

en: America/Indiana/Winamac
bg: Америка/Индиана/Уинамак

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
bg: Източно време - Индиана - окръг Пуласки

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pulaski)
bg: Източно време - Индиана - окръг Пуласки

en: America/Indianapolis
bg: Америка/Индианаполис

en: America/Inuvik
bg: Америка/Инувик

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
bg: Планинско време - западни Североизточни Територии

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NT (west)
bg: Планинско време

en: America/Iqaluit
bg: Америка/Икалуит

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
bg: Източно време - източен Нинавут - повечето места

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (most east areas)
bg: Източно време - изток Нунавут - повечето места

en: America/Jamaica
bg: Америка/Ямайка

en: America/Jujuy
bg: Америка/Жужуй

en: America/Juneau
bg: Америка/Джуно

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
bg: Време в Аляска - Аляска

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Juneau area
bg: Аляска- Juneau area

en: America/Kentucky/Louisville
bg: Америка/Кентъки/Луизвил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
bg: Източно време - Кентъки - район на Луизвил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Louisville area)
bg: Източно време - Кентъки - район Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
bg: Америка/Кентъки/Монтичело

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
bg: Източно време - Кентъки - окръг Уейн

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Wayne)
bg: Източно време - Кентъки - окръг Уейн

en: America/Knox_IN
bg: Америка/Нокс_Индиана

en: America/Kralendijk
bg: Америка/Кралендейк

en: America/La_Paz
bg: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
bg: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
bg: Америка/Лос_Анджелис

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific
bg: Тихоокеански

en: America/Louisville
bg: Америка/Луизвил

en: America/Lower_Princes
bg: Америка/Долни_Принци

en: America/Maceio
bg: Америка/Масейо

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alagoas, Sergipe
bg: Алагоаш, Сержипе

en: America/Managua
bg: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
bg: Америка/Манаус

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
bg: Източна Амазония

en: America/Marigot
bg: Америка/Мариго

en: America/Martinique
bg: Америка/Мартиника

en: America/Matamoros
bg: Америка/Матаморос

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
bg: Американско централно време - Коауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас ​​близо до американската граница

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time US - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (US border)
bg: Американско централно време - Коауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас ​​близо до американската граница

en: America/Mazatlan
bg: Америка/Мазатлан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
bg: Планинско време - Южна Долна Калифорния, Наярит, Синалоа

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa
bg: Планинско време - S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
bg: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
bg: Америка/Меномини

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
bg: Централно време - Мичиган - окръзи Дикинсън, Гогебик, Айрън и Меномини

en: America/Merida
bg: Америка/Мерида

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
bg: Централно време - Кампече, Юкатан

en: America/Metlakatla
bg: Америка/Метлакатла

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
bg: Metlakatla Time - остров Анет

en: America/Mexico_City
bg: Америка/Мексико

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
bg: Централно време - повечето места

en: America/Miquelon
bg: Америка/Микелон

en: America/Moncton
bg: Америка/Монктън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
bg: Атлантическо време - Ню Брунзуик

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - New Brunswick
bg: Атлантическо време - Ню Брансуик

en: America/Monterrey
bg: Америка/Монтерей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
bg: Централно време - Коауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
bg: Мексиканско централно време - Коауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас ​​далеч отАмериканска граница

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (most areas)
bg: Централно време - Коауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас

en: America/Montevideo
bg: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
bg: Америка/Монреал

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
bg: Източно време - Квебек - повечето места

en: America/Montserrat
bg: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
bg: Америка/Насау

en: America/New_York
bg: Америка/Ню_Йорк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
bg: Източно време

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern (most areas)
bg: Източна часова зона

en: America/Nipigon
bg: Америка/Нипигон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
bg: Източно време - Онтарио и Квебек - места, които не спазват DST 1967-1973

en: America/Nome
bg: Америка/Ном

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
bg: Аляска - западна Аляска

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (west)
bg: Аляска запад

en: America/Noronha
bg: Америка/Норона

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
bg: Атлантически о-ви

en: America/North_Dakota/Beulah
bg: Америка/Северна_Дакота/Бела

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
bg: Централно време - Северна Дакота - окръг Мърсър

en: America/North_Dakota/Center
bg: Америка/Северна_Дакота/Център

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
bg: Централно време - Северна Дакота - окръг Оливър

en: America/North_Dakota/New_Salem
bg: Америка/Северна_Дакота/Ню_Салем

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
bg: Централно време - Северна Дакота - окръг Мортън (без област Мандан)

en: America/Ojinaga
bg: Америка/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
bg: Американско планинско време - Чихуахуа близо до американската граница

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time US - Chihuahua (US border)
bg: Американско планинско време - Чихуахуа близо до американската граница

en: America/Ontario
bg: Америка/Онтарио

en: America/Panama
bg: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
bg: Америка/Пенгниртън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
bg: Източно време - Пангниртунг, Нинавут

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (Pangnirtung)
bg: Източно време - Пангниртунг, Нунавут

en: America/Paramaribo
bg: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
bg: Америка/Финикс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
bg: Планинско стандартно време - Аризона

en: America/Port-au-Prince
bg: Америка/Порт-о-Пренс

en: America/Port_of_Spain
bg: Америка/Порт_ъф_Спейн

en: America/Porto_Acre
bg: Америка/Порто_Акре

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Acre
bg: Акре

en: America/Porto_Velho
bg: Америка/Порто_Вело

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rondonia
bg: Рондония

en: America/Puerto_Rico
bg: Америка/Пуерто_Рико

en: America/Punta_Arenas
bg: Америка/Буенос_Айрес

en: America/Rainy_River
bg: Америка/Рейни_Ривър

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
bg: Централно време - Рейни Ривър и Форт Франсис, Онтарио

en: America/Rankin_Inlet
bg: Америка/Ранкин_Инлет

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
bg: Централно време - централен Нинавут

en: America/Recife
bg: Америка/Ресифи

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pernambuco
bg: Пернамбуко

en: America/Regina
bg: Америка/Реджина

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
bg: Централно стандартно време - Саскечуан - повечето места

en: America/Resolute
bg: Америка/Резолют

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
bg: Източно време - Резолют, Нинавут

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
bg: Централно стандартно време - Решително, Нунавут

en: America/Rio_Branco
bg: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
bg: Америка/Росарио

en: America/Santa_Isabel
bg: Америка/Санта_Изабел

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
bg: Мексиканско тихоокеанско време - Долна Калифорния далеч от американската граница

en: America/Santarem
bg: Америка/Сантарем

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Para
bg: З Пaрa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Para (west)
bg: Пара (запад)

en: America/Santiago
bg: Америка/Сантяго

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chile (most areas)
bg: Чили

en: America/Santo_Domingo
bg: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
bg: Америка/Сао_Пауло

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
bg: Южна и югоизточна Бразилия (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
bg: Америка/Саскатуун

en: America/Scoresbysund
bg: Америка/Скорсбизунд

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
bg: Скорсбисун / Иллоккортоормиут

en: America/Shiprock
bg: Америка/Шипрок

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
bg: Планинско време - Навахо

en: America/Sitka
bg: Америка/Ситка

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
bg: Алясково време - югоизточна Аляска

en: America/St_Barthelemy
bg: Америка/Сейнт_Бартоломю

en: America/St_Johns
bg: Америка/Сейнт_Джонс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
bg: Нюфаундлендско време, включително югоизточен Лабрадор

en: America/St_Kitts
bg: Америка/Св._Китс_и_Невис

en: America/St_Lucia
bg: Америка/Св._Лучия

en: America/St_Thomas
bg: Америка/Св._Томас

en: America/St_Vincent
bg: Америка/Св._Винсънт_и_Гренадини

en: America/Swift_Current
bg: Америка/Суифт_Карънт

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
bg: Централно стандартно време - Саскечуан - среден запад

en: America/Tegucigalpa
bg: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
bg: Америка/Тюл

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Thule / Pituffik
bg: Туле / Питуфик

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Thule/Pituffik
bg: Туле/Питуфик

en: America/Thunder_Bay
bg: Америка/Тъндър_Бей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
bg: Източно време - Тъндър Бей, Онтарио

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON (Thunder Bay)
bg: Източно време - Thunder Bay, Онтарио

en: America/Tijuana
bg: Америка/Тихуана

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
bg: Американско тихоокеанско време - Долна Калифорния близо до американската граница

en: America/Toronto
bg: Америка/Торонто

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
bg: Източно време - Онтарио - повечето места

en: America/Tortola
bg: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
bg: Америка/Ванкувър

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
bg: Тихоокеонско време - западна Британска Колумбия

en: America/Virgin
bg: Америка/Върджин

en: America/Whitehorse
bg: Америка/Уайтхорс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
bg: Тихоокеанско време - южен Юкон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Yukon (east)
bg: MST - Юкон (изток)

en: America/Winnipeg
bg: Америка/Уинипег

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
bg: Централно време - Манитоба и западно Онтарио

en: America/Yakutat
bg: Америка/Якутат

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
bg: Алясково време - шийката на Аляска

en: America/Yellowknife
bg: Америка/Йелоунайф

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
bg: Планинско време - централни Северозападни Територии

en: Antarctica/Casey
bg: Антарктика/Кейси

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
bg: станция Кейси, полуостров Бейли

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey
bg: Кейси

en: Antarctica/Davis
bg: Антарктика/Дейвис

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
bg: Дейвис Стейшън, Вестфолд Хилс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis
bg: Дейвис

en: Antarctica/DumontDUrville
bg: Антарктика/Дюмон_д'Юрвил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
bg: станция Дюмон д'Юрвил, Земя Адели

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville
bg: Дюмон д'Юрвил

en: Antarctica/Macquarie
bg: Антарктида/Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
bg: Гара Macquarie Island, остров Macquarie

en: Antarctica/Mawson
bg: Антарктика/Моусън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
bg: Моусън Стейшън, Холм Бей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson
bg: Моусън

en: Antarctica/McMurdo
bg: Антарктика/МакМърдо

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
bg: станция Макмърдо, остров Рос

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand time - McMurdo, South Pole
bg: Нова Зеландия - Макмърдо, Южен полюс

en: Antarctica/Palmer
bg: Антарктика/Палмър

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
bg: станция Палмър, остров Анвърс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer
bg: Палмър

en: Antarctica/Rothera
bg: Антарктика/Ротера

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
bg: станция Ротера, остров Аделаида

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera
bg: Ротера

en: Antarctica/South_Pole
bg: Антарктика/Южен_полюс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
bg: станция Амундсен-Скот, южен полюс

en: Antarctica/Syowa
bg: Антарктика/Сува

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
bg: Гара Syowa, E Ongul I

en: Antarctica/Troll
bg: Антарктида/Макмърдо

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Troll
bg: Трол

en: Antarctica/Vostok
bg: Антарктика/Восток

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
bg: станция Восток, южен магнитен полюс

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
bg: Гара Восток, езерото Восток

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok
bg: Восток

en: Arctic/Longyearbyen
bg: Арктика/Лонгиарбуен

en: Asia/Aden
bg: Азия/Аден

en: Asia/Almaty
bg: Азия/Алма-Ата

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kazakhstan (most areas)
bg: Казахстан

en: Asia/Amman
bg: Азия/Аман

en: Asia/Anadyr
bg: Азия/Анадир

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
bg: Москва+01 - Берингово море

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
bg: Москва + 08 - Берингово море

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Bering Sea
bg: MSK+09 - Берингово море

en: Asia/Aqtau
bg: Азия/Шевченко

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
bg: Атирау (Гуриев), Мангистауска област

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mangghystau/Mankistau
bg: Мангистау

en: Asia/Aqtobe
bg: Азия/Ахтубинск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aqtobe (Aktobe)
bg: Ахтубинск (Ахтуби)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aqtobe/Aktobe
bg: Актобе (Актобе)

en: Asia/Ashgabat
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Ashkhabad
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Atyrau
bg: Азия/Атърау

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau/Atirau/Gur'yev
bg: Атирау

en: Asia/Baghdad
bg: Азия/Багдад

en: Asia/Bahrain
bg: Азия/Бахрейн

en: Asia/Baku
bg: Азия/Баку

en: Asia/Bangkok
bg: Азия/Банкок

en: Asia/Barnaul
bg: Азия/Барнаул

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Altai
bg: MSK+04 - Алтай

en: Asia/Beijing
bg: Азия/Бейжинг

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
bg: източен Китай - Бейжинг, Гуандонг, Шанхай и т.н.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
bg: Китайско стандартно време

en: Asia/Beirut
bg: Азия/Бейрут

en: Asia/Bishkek
bg: Азия/Бишкек

en: Asia/Brunei
bg: Азия/Бруней

en: Asia/Calcutta
bg: Азия/Калкута

en: Asia/Chita
bg: Азия/Чита

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Zabaykalsky
bg: MSK+06 - Забайкалски

en: Asia/Choibalsan
bg: Азия/Чойбалсан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dornod, Sukhbaatar
bg: Дорнод, Сухе Батор

en: Asia/Chongqing
bg: Азия/Чхонджин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
bg: централен Китай - Съчуан, Юнан, Гуанси, Шънси, Гуейджоу и др.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
bg: Китайски планини

en: Asia/Chungking
bg: Азия/Чунцин

en: Asia/Colombo
bg: Азия/Коломбо

en: Asia/Dacca
bg: Азия/Дака

en: Asia/Damascus
bg: Азия/Дамаск

en: Asia/Dhaka
bg: Азия/Дака

en: Asia/Dili
bg: Азия/Дили

en: Asia/Dubai
bg: Азия/Дубай

en: Asia/Dushanbe
bg: Азия/Душанбе

en: Asia/Famagusta
bg: Азия/Фамагуста

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Cyprus
bg: Северен Кипър

en: Asia/Gaza
bg: Азия/Газа

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
bg: Ивицата Газа

en: Asia/Harbin
bg: Азия/Харбин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
bg: Хъйлундзян (без Мукри), Дзилин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
bg: Китай на север

en: Asia/Hebron
bg: Азия/Хеврон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
bg: Западна банка

en: Asia/Ho_Chi_Minh
bg: Азия/Хо_Ши_Мин

en: Asia/Hong_Kong
bg: Азия/Хонг_Конг

en: Asia/Hovd
bg: Азия/Кобдо

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
bg: Баян Йолгий, Гови Алтай, Ховд, Увс, Завхан

en: Asia/Irkutsk
bg: Азия/Иркутск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
bg: Москва+05 - езеро Байкал

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+05 - Irkutsk, Buryatia
bg: MSK+05 - Иркутск, Бурятия

en: Asia/Jakarta
bg: Азия/Джакарта

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
bg: Ява и Суматра

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java, Sumatra
bg: Ява и Суматра

en: Asia/Jayapura
bg: Азия/Джаяпур

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
bg: Ириан-Джая и Молукски о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
bg: западна Нова Гвинея (Irian Jaya) и Malukus (Moluccas)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Guinea (West Papua / Irian Jaya); Malukus/Moluccas
bg: Нова Гвинея (Западно Папуа/Irian Jaya) ;Malukus (Moluccas)

en: Asia/Jerusalem
bg: Азия/Йерусалим

en: Asia/Kabul
bg: Азия/Кабул

en: Asia/Kamchatka
bg: Азия/Камчатка

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
bg: Москва+09 - Камчатка

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
bg: Москва + 08 - Камчатка

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Kamchatka
bg: Москва + 09 - Камчатка

en: Asia/Karachi
bg: Азия/Карачи

en: Asia/Kashgar
bg: Азия/Кашгар

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
bg: западен Тибет и Хинянг

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
bg: Китай на запад Синдзян

en: Asia/Kathmandu
bg: Азия/Катманду

en: Asia/Katmandu
bg: Азия/Катманду

en: Asia/Khandyga
bg: Азия/Хандига

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Tomponsky, Ust-Maysky
bg: MSK+06 - Томпонски, Уст-Майски

en: Asia/Kolkata
bg: Азия/Калкута

en: Asia/Krasnoyarsk
bg: Азия/Красноярск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
bg: Москва+04 - река Енисей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Krasnoyarsk area
bg: MSK+04 - Красноярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
bg: Азия/Куала_Лумпур

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
bg: полуостровна Малайзия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Malaysia (peninsula)
bg: Малайзия)

en: Asia/Kuching
bg: Азия/Кучинг

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
bg: Сабах и Саравак

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah, Sarawak
bg: Сабах &Саравак

en: Asia/Kuwait
bg: Азия/Кувейт

en: Asia/Macao
bg: Азия/Макао

en: Asia/Macau
bg: Азия/Макао

en: Asia/Magadan
bg: Азия/Магадан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
bg: Москва+08 - Магадан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Magadan
bg: Москва + 08 - Магадан

en: Asia/Makassar
bg: Азия/Макасар

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
bg: източно и южно Борнео, Челебес, Бали, Нуса Тенгара, западен Тимор

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
bg: източно и южно Борнео, Сулавеси (Челебес), Бали, Нуса Тенгара, западен Тимор

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (east, south); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (west)
bg: източно и южно Борнео, Сулавеси /Челебес, Бали, Нуса Тенгара, западен Тимор

en: Asia/Manila
bg: Азия/Манила

en: Asia/Muscat
bg: Азия/Маскат

en: Asia/Nicosia
bg: Азия/Никозия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Cyprus (most areas)
bg: Кипър

en: Asia/Novokuznetsk
bg: Азия/Новокузнецк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
bg: Москва + 03 - Новокузнецк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Kemerovo
bg: MSK+04 - Кемерово

en: Asia/Novosibirsk
bg: Азия/Новосибирск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
bg: Москва+03 - Новосибирск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Novosibirsk
bg: Москва + 04 - Новосибирск

en: Asia/Omsk
bg: Азия/Омск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
bg: Москва+03 - западен Сибир

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+03 - Omsk
bg: MSK+03 - Омск

en: Asia/Oral
bg: Азия/Орал

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
bg: Западен Казахстан

en: Asia/Phnom_Penh
bg: Азия/Пномпен

en: Asia/Pontianak
bg: Азия/Понтиянак

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
bg: западно и централно Борнео

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (west, central)
bg: западен и централен Борнео

en: Asia/Pyongyang
bg: Азия/Пхенян

en: Asia/Qatar
bg: Азия/Катар

en: Asia/Qostanay
bg: Азия/Костанай

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qostanay/Kostanay/Kustanay
bg: Костанай

en: Asia/Qyzylorda
bg: Азия/Кузулорда

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
bg: Кизилорда

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda/Kyzylorda/Kzyl-Orda
bg: Кизилорда (Кизилорда, Кзил-Орда)

en: Asia/Rangoon
bg: Азия/Рангун

en: Asia/Riyadh
bg: Азия/Ер-Рияд

en: Asia/Saigon
bg: Азия/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
bg: Азия/Сахалин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
bg: Москва+07 - о-в Сахалин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Sakhalin Island
bg: Москва + 08 - остров Сахалин

en: Asia/Samarkand
bg: Азия/Самарканд

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
bg: западен Узбекистан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (west)
bg: западен Узбекистан

en: Asia/Seoul
bg: Азия/Сеул

en: Asia/Shanghai
bg: Азия/Шанхай

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
bg: Китай на изток

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Beijing Time
bg: Пекин

en: Asia/Singapore
bg: Азия/Сингапур

en: Asia/Srednekolymsk
bg: Азия/Среднеколимск

en: Asia/Taipei
bg: Азия/Тайпей

en: Asia/Tashkent
bg: Азия/Ташкент

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
bg: източен Узбекистан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (east)
bg: източен Узбекистан

en: Asia/Tbilisi
bg: Азия/Тбилиси

en: Asia/Tehran
bg: Азия/Техеран

en: Asia/Tel_Aviv
bg: Азия/Тел_Авив

en: Asia/Thimbu
bg: Азия/Тимбу

en: Asia/Thimphu
bg: Азия/Тимпу

en: Asia/Tokyo
bg: Азия/Токио

en: Asia/Tomsk
bg: Азия/Томск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Tomsk
bg: MSK+04 - Томск

en: Asia/Ujung_Pandang
bg: Азия/Уджунг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
bg: Азия/Улан_Батор

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mongolia (most areas)
bg: Монголия

en: Asia/Ulan_Bator
bg: Азия/Улан_Батор

en: Asia/Urumqi
bg: Азия/Урумчи

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
bg: повечето от Тибет и Хинянг

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
bg: Китай Синдзян-Тибет

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Xinjiang Time
bg: Синдзян

en: Asia/Ust-Nera
bg: Азия/Ust-Nera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Oymyakonsky
bg: MSK+07 - Оймяконски

en: Asia/Vientiane
bg: Азия/Виентнян

en: Asia/Vladivostok
bg: Азия/Владивосток

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
bg: Москва+07 - река Амур

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Amur River
bg: Москва + 07 - река Амур

en: Asia/Yakutsk
bg: Азия/Якутск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
bg: Москва+06 - река Лена

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Lena River
bg: Москва + 06 - река Лена

en: Asia/Yangon
bg: Азия/Янгон

en: Asia/Yekaterinburg
bg: Азия/Екатеринбург

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
bg: Москва+02 - Урал

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+02 - Urals
bg: Москва + 02 - Урал

en: Asia/Yerevan
bg: Азия/Ереван

en: Atlantic/Azores
bg: Атлантически_океан/Азорски_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
bg: Азорски о-ви

en: Atlantic/Bermuda
bg: Атлантически_океан/Бермудски_о-ви

en: Atlantic/Canary
bg: Атлантически_океан/Канарски_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
bg: Канарски о-ви

en: Atlantic/Cape_Verde
bg: Атлантически_океан/Капо_Верде

en: Atlantic/Faeroe
bg: Атлантически_океан/Ферое_о-ви

en: Atlantic/Faroe
bg: Атлантически_океан/Фариорски_о-ви

en: Atlantic/Jan_Mayen
bg: Атлантически_океан/о-в_Ян-Майен

en: Atlantic/Madeira
bg: Атлантически_океан/Мадейра

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
bg: о-ви Мадейра

en: Atlantic/Reykjavik
bg: Атлантически_океан/Рейкявик

en: Atlantic/South_Georgia
bg: Атлантически_океан/о-в_Южна_Джорджия

en: Atlantic/St_Helena
bg: Атлантически_океан/о-в_Св._Елена

en: Atlantic/Stanley
bg: Атлантически_океан/Стенли

en: Australia/ACT
bg: Австралия/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
bg: Нов Южен Уелс - повечето места

en: Australia/Adelaide
bg: Австралия/Аделаида

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
bg: Южна Австралия

en: Australia/Brisbane
bg: Австралия/Бризбейн

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
bg: Куийнсленд - повечето места

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (most areas)
bg: Куинсланд - повечето места

en: Australia/Broken_Hill
bg: Австралия/Броукън_Хил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
bg: Нов Южен Уелс - Янковина

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (Yancowinna)
bg: Нов Южен Уелс - Янковина

en: Australia/Canberra
bg: Австралия/Канбера

en: Australia/Currie
bg: Австралия/Кюри

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
bg: Тасмания - Кинг Айлънд

en: Australia/Darwin
bg: Австралия/Дарвин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
bg: Северна територия

en: Australia/Eucla
bg: Австралия/Евкла

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
bg: Западна Австралия - район на Евкла

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (Eucla)
bg: Западна Австралия - район Eucla

en: Australia/Hobart
bg: Австралия/Хобърт

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
bg: Тасмания - повечето места

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania
bg: Австралия/Тасмания

en: Australia/LHI
bg: Австралия/о-в_Лорд_Хауи

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
bg: о-в Лорд Хауи

en: Australia/Lindeman
bg: Австралия/Линдман

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
bg: Куийнсленд - острови Уитсъндей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (Whitsunday Islands)
bg: Куинсланд - Ваканционни острови

en: Australia/Lord_Howe
bg: Австралия/Лорд_Хау

en: Australia/Melbourne
bg: Австралия/Мелбърн

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Victoria
bg: Виктория

en: Australia/NSW
bg: Австралия/Нов_Южен_Уелс

en: Australia/North
bg: Австралия/северна

en: Australia/Perth
bg: Австралия/Пърт

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
bg: Западна Австралия - повечето места

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (most areas)
bg: Западна Австралия - повечето места

en: Australia/Queensland
bg: Австралия/Куийнсленд

en: Australia/South
bg: Австралия/южна

en: Australia/Sydney
bg: Австралия/Сидни

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (most areas)
bg: Нов Южен Уелс - повечето места

en: Australia/Tasmania
bg: Австралия/Тасмания

en: Australia/Victoria
bg: Австралия/Виктория

en: Australia/West
bg: Австралия/западна

en: Australia/Yancowinna
bg: Австралия/Янковина

en: Brazil/Acre
bg: Бразилия/Акре

en: Brazil/DeNoronha
bg: Америка/Норона

en: Brazil/East
bg: Бразилия/източна

en: Brazil/West
bg: Бразилия/западна

en: Canada/Atlantic
bg: Канада/Атлантически_океан

en: Canada/Central
bg: Канада/централна

en: Canada/East-Saskatchewan
bg: Канада/Източен Саскечуан

en: Canada/Eastern
bg: Канада/източна

en: Canada/Mountain
bg: Канада/планинска

en: Canada/Newfoundland
bg: Канада/Нюфаундленд

en: Canada/Pacific
bg: Канада/Тихи океан

en: Canada/Saskatchewan
bg: Канада/Саскечуан

en: Canada/Yukon
bg: Канада/Юкон

en: Chile/Continental
bg: Чили/континентално

en: Chile/EasterIsland
bg: Чили/Великденски_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
bg: Великденски о-в и Сала и Гомес

en: Cuba
bg: Куба

en: Egypt
bg: Египет

en: Eire
bg: Ейре

en: Europe/Amsterdam
bg: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
bg: Европа/Андора

en: Europe/Astrakhan
bg: Европа/Астрахан

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Astrakhan
bg: MSK+01 - Астрахан

en: Europe/Athens
bg: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
bg: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
bg: Европа/Белград

en: Europe/Berlin
bg: Европа/Берлин

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Germany (most areas)
bg: Германия

en: Europe/Bratislava
bg: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
bg: Европа/Брюксел

en: Europe/Bucharest
bg: Европа/Букурещ

en: Europe/Budapest
bg: Европа/Будапеща

en: Europe/Busingen
bg: Европа/Бусинген

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Busingen
bg: Бусинген

en: Europe/Chisinau
bg: Европа/Никозия

en: Europe/Copenhagen
bg: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
bg: Европа/Дъблин

en: Europe/Gibraltar
bg: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
bg: Европа/Гърнси

en: Europe/Helsinki
bg: Европа/Хелзинки

en: Europe/Isle_of_Man
bg: Европа/Ман

en: Europe/Istanbul
bg: Европа/Истанбул

en: Europe/Jersey
bg: Европа/Джърси

en: Europe/Kaliningrad
bg: Европа/Калининград

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
bg: Москва?01 - Калининград

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK-01 - Kaliningrad
bg: Москва-01 - Калининград

en: Europe/Kiev
bg: Европа/Киев

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ukraine (most areas)
bg: Украйна

en: Europe/Kirov
bg: Европа/Киров

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Kirov
bg: MSK+00 - Киров

en: Europe/Lisbon
bg: Европа/Лисабон

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Portugal (mainland)
bg: Португалия

en: Europe/Ljubljana
bg: Европа/Любляна

en: Europe/London
bg: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
bg: Европа/Люксембург

en: Europe/Madrid
bg: Европа/Мадрид

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Spain (mainland)
bg: Испания

en: Europe/Malta
bg: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
bg: Европа/Мариехамн

en: Europe/Minsk
bg: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
bg: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
bg: Европа/Москва

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
bg: Москва+00 - западна Русия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Moscow area
bg: MSK+00 - Москва

en: Europe/Oslo
bg: Европа/Осло

en: Europe/Paris
bg: Европа/Париж

en: Europe/Podgorica
bg: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
bg: Европа/Прага

en: Europe/Riga
bg: Европа/Рига

en: Europe/Rome
bg: Европа/Рим

en: Europe/Samara
bg: Европа/Самара

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
bg: Москва+01 - САмара, Удмуртия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
bg: Москва + 00 - Самара, Удмуртия

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Samara, Udmurtia
bg: Москва + 01 - Самара, Удмуртия

en: Europe/San_Marino
bg: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
bg: Европа/Сараево

en: Europe/Saratov
bg: Европа/Саратов

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Saratov
bg: MSK+01 - Саратов

en: Europe/Simferopol
bg: Европа/Симферопол

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
bg: централен Крим

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Crimea
bg: Крим

en: Europe/Skopje
bg: Европа/Скопие

en: Europe/Sofia
bg: Европа/София

en: Europe/Stockholm
bg: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
bg: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
bg: Европа/Тирана

en: Europe/Tiraspol
bg: Европа/Тираспол

en: Europe/Ulyanovsk
bg: Европа/Уляновск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Ulyanovsk
bg: MSK+01 - Уляновск

en: Europe/Uzhgorod
bg: Европа/Ужгород

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
bg: Рутения

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Transcarpathia
bg: Транскарпатия

en: Europe/Vaduz
bg: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
bg: Европа/Ватикана

en: Europe/Vienna
bg: Европа/Виена

en: Europe/Vilnius
bg: Европа/Вилнюс

en: Europe/Volgograd
bg: Европа/Волгоград

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
bg: Москва+00 - Каспийско море

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Volgograd
bg: MSK+00 - Волгоград

en: Europe/Warsaw
bg: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
bg: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
bg: Европа/Запорожие

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
bg: Запорожие, Луганск

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozhye and east Lugansk
bg: Запорожие и източен Луганск

en: Europe/Zurich
bg: Европа/Цюрих

en: GB
bg: Великобритания

en: GB-Eire
bg: Великобритания и Ейре

en: Hongkong
bg: Хонг Конг

en: Iceland
bg: Исландия

en: Indian/Antananarivo
bg: Индийски_океан/Антананариво

en: Indian/Chagos
bg: Индийски_океан/арх._Чагос

en: Indian/Christmas
bg: Индийски_океан/о-в_Рождество

en: Indian/Cocos
bg: Индийски_океан/Кокосови_о-ви

en: Indian/Comoro
bg: Индийски_океан/Коморски_о-ви

en: Indian/Kerguelen
bg: Индийски_океан/о-в_Кергелен

en: Indian/Mahe
bg: Индийски_океан/Мае

en: Indian/Maldives
bg: Индийски_океан/Малдивски_о-ви

en: Indian/Mauritius
bg: Индийски_океан/Мавриций

en: Indian/Mayotte
bg: Индийски_океан/о-ви_Мейот

en: Indian/Reunion
bg: Индийски_океан/о-в_Реюнион

en: Iran
bg: Иран

en: Israel
bg: Израел

en: Jamaica
bg: Ямайка

en: Japan
bg: Япония

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kwajalein
bg: Куаджалейн

en: Libya
bg: Либия

en: Mexico/BajaNorte
bg: Мексико/Баха_Норте

en: Mexico/BajaSur
bg: Мексико/Баха_Сюр

en: Mexico/General
bg: Мексико/общо

en: NZ
bg: Нова Зеландия

en: NZ-CHAT
bg: Нова Зеландия и Чатъм

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
bg: о-ви Чатъм

en: Navajo
bg: Навахо

en: PRC
bg: Китай

en: Pacific/Apia
bg: Тихи океан/о-в_Апия

en: Pacific/Auckland
bg: Тихи океан/Оукланд

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand (most areas)
bg: Нова Зеландия

en: Pacific/Bougainville
bg: Тихи океан/Бугенвил

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bougainville
bg: Бугенвил

en: Pacific/Chatham
bg: Тихи океан/о-ви_Чатъм

en: Pacific/Chuuk
bg: Тихи океан/Чуук

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
bg: Чуук (Трук) и Яп

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk/Truk, Yap
bg: Чуук/Трук, Яп

en: Pacific/Easter
bg: Тихи океан/Великденски_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island
bg: Великденски остров

en: Pacific/Efate
bg: Тихи океан/о-в_Ефате

en: Pacific/Enderbury
bg: Тихи океан/Ендербъри

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
bg: о-ви Феникс

en: Pacific/Fakaofo
bg: Тихи океан/о-в_Факаофо

en: Pacific/Fiji
bg: Тихи океан/Фиджи

en: Pacific/Funafuti
bg: Тихи океан/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
bg: Тихи океан/Галапагоски_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
bg: о-ви Галапагос

en: Pacific/Gambier
bg: Тихи океан/Гамбие

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
bg: о-ви Гамбе

en: Pacific/Guadalcanal
bg: Тихи океан/о-в_Гуадалканал

en: Pacific/Guam
bg: Тихи океан/Гуам

en: Pacific/Honolulu
bg: Тихи океан/Хонолулу

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
bg: Хавай

en: Pacific/Johnston
bg: Тихи океан/Джонстън

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
bg: атол Джонстън

en: Pacific/Kiritimati
bg: Тихи океан/Киритимати

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
bg: Екваториални о-ви

en: Pacific/Kosrae
bg: Тихи океан/Кусайе

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kosrae
bg: Кусайе

en: Pacific/Kwajalein
bg: Тихи океан/Куаджалейн

en: Pacific/Majuro
bg: Тихи океан/о-в_Маджуро

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marshall Islands (most areas)
bg: Маршалови острови

en: Pacific/Marquesas
bg: Тихи океан/Маркизки_о-ви

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
bg: Маркизки о-ви

en: Pacific/Midway
bg: Тихи океан/о-в_Мидуей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
bg: о-в Мидуей

en: Pacific/Nauru
bg: Тихи океан/Науру

en: Pacific/Niue
bg: Тихи океан/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
bg: Тихи океан/Норфолк

en: Pacific/Noumea
bg: Тихи океан/Нумея

en: Pacific/Pago_Pago
bg: Тихи океан/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
bg: Тихи океан/о-в_Палау

en: Pacific/Pitcairn
bg: Тихи океан/о-в_Питкерн

en: Pacific/Pohnpei
bg: Тихи океан/Понпей

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pohnpei (Ponape)
bg: Понпей (Понапе)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pohnpei/Ponape
bg: Понпей (Понапе)

en: Pacific/Ponape
bg: Тихи океан/о-в_Понапе

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ponape (Pohnpei)
bg: о-в Понапе (Понпей)

en: Pacific/Port_Moresby
bg: Тихи океан/Порт_Морсби

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Papua New Guinea (most areas)
bg: Папуа Нова Гвинея

en: Pacific/Rarotonga
bg: Тихи океан/о-в_Раротонга

en: Pacific/Saipan
bg: Тихи океан/о-в_Сайпан

en: Pacific/Samoa
bg: Тихи океан/Самоа

en: Pacific/Tahiti
bg: Тихи океан/Таити

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
bg: Дружествени о-ви

en: Pacific/Tarawa
bg: Тихи океан/Тарава

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
bg: о-ви Гилбърт

en: Pacific/Tongatapu
bg: Тихи океан/о-в_Тонгатапу

en: Pacific/Truk
bg: Тихи океан/о-в_Трук

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
bg: Трук (Чуюк) и Яп

en: Pacific/Wake
bg: Тихи океан/о-в_Уейк

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
bg: о-в Уейк

en: Pacific/Wallis
bg: Тихи океан/о-ви_Уолис

en: Pacific/Yap
bg: Тихи океан/о-в_Яп

en: Poland
bg: Полша

en: Portugal
bg: Португалия

en: ROC
bg: Китайско време

en: ROK
bg: Корейско време

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Turkey
bg: Турция

en: US/Alaska
bg: САЩ/Аляска

en: US/Aleutian
bg: САЩ/Алеутски острови

en: US/Arizona
bg: САЩ/Аризона

en: US/Central
bg: САЩ/централно

en: US/East-Indiana
bg: САЩ/Източна_Индиана

en: US/Eastern
bg: САЩ/източно

en: US/Hawaii
bg: САЩ/Хавай

en: US/Indiana-Starke
bg: САЩ/Индиана-Старк

en: US/Michigan
bg: САЩ/Мичиган

en: US/Mountain
bg: САЩ/планинско

en: US/Pacific
bg: САЩ/Тихи океан

en: US/Samoa
bg: САЩ/Самоа

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
bg: Безсерифен

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
bg: Серифен

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
bg: Равноширок

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
bg: Област

[ctx: Time zone]
en: Region
bg: Регион

en: Comment
bg: Коментирайте

en: The style '%1' was not found
bg: Стилът "%1" не е намерен

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
bg: * Последни цветове *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
bg: * Потребителски цветове *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
bg: 40 цвята

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
bg: Цветове на Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
bg: Цветове на дъгата

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
bg: Кралски цветове

[ctx: palette name]
en: Web Colors
bg: Уеб цветове

en: Named Colors
bg: Цветове с имена

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
bg[0]: Не може да се прочетат цветни низове X11 RGB. Разгледано е следното местоположение на файла:
    %2
bg[1]: Не може да се прочетат цветни низове X11 RGB. Разгледано е следното местоположение на файла:
    %2

en: Select Color
bg: Избор на цвят

en: Hue:
bg: Нюанс:

en: Saturation:
bg: Наситеност:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
bg: Стойност:

en: Red:
bg: Червено:

en: Green:
bg: Зелено:

en: Blue:
bg: Синьо:

en: Alpha:
bg: Прозрачност:

en: &Add to Custom Colors
bg: &Добавяне в потр. цветове

en: Name:
bg: Име:

en: Default color
bg: Цвят по подразбиране

en: -default-
bg: -по подразбиране-

en: -unnamed-
bg: -неименувано-

[ctx: @title:window]
en: Print
bg: Печат

en: &Try
bg: &Проба

en: modified
bg: променен

en: &Details
bg: По&дробности

en: Get help...
bg: Помощ...

en: &Add
bg: До&бавяне

en: &Remove
bg: Из&триване

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Move &Down
bg: На&долу

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
bg: АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯабвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Could not load print preview part
bg: Предпечатният преглед не може да бъде зареден

en: Print Preview
bg: Предпечатен преглед

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: &Minimize
bg: &Минимизиране

en: &Restore
bg: &Възстановяване

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да излезете от <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
bg: Потвърждение при излизане от системния панел

en: Redo
bg: Възстановяване

en: Undo
bg: Отмяна

en: Do not run in the background.
bg: Да не се стартира на заден план.

en: Internally added if launched from Finder
bg: Вътрешно добавен, ако е стартиран от Finder

[ctx: @label]
en: Add Comment...
bg: Добавяне на коментар...

[ctx: @label]
en: Change...
bg: Промяна...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
bg: Промяна на коментара

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
bg: Добавяне на коментар

en: Device name
bg: Име на устройство

[ctx: folder name]
en: New Folder
bg: Нова директория

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bg: Нова директория

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
bg: Създаване на нова директория в:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
bg: Вече има файл или директория с името "%1".

en: You do not have permission to create that folder.
bg: Нямате достатъчно права, за да създадете директорията.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
bg: Избор на директория

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
bg: Нова директория...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
bg: Нова директория...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
bg: Показване на скритите директории

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
bg: Свойства

en: *|All files
bg: *|Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: Open
bg: Отваряне

en: Save As
bg: Запис като

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
bg[0]: %1 елемент
bg[1]: %1 елемента

[ctx: @label]
en: Comment
bg: Коментирайте

[ctx: @label]
en: Modified
bg: Модифициран

[ctx: @label]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: @label]
en: Permissions
bg: Права

[ctx: @label]
en: Rating
bg: Оценка

[ctx: @label]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @label]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @label]
en: Total Size
bg: Общ размер

[ctx: @label]
en: Type
bg: Вид

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
bg: KFileMetaDataReader може да се използва за четене на метаданни от файл

en: (C) 2011, Peter Penz
bg: (C) 2011, Питър Пенц

en: Peter Penz
bg: Питър Пенц

en: Current maintainer
bg: Текущ поддържащ

en: Only the meta data that is part of the file is read
bg: Прочитат се само метаданните, които са част от файла

en: List of URLs where the meta-data should be read from
bg: Списък с URL адреси, от които трябва да се четат метаданните

en: <Error>
bg: <Грешка>

en: Show Hidden Folders
bg: Показване на скритите директории

en: All Pictures
bg: Всички изображения

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
bg: Конфигуриране на показани данни

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
bg: Избиране на кои данни да се показват:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
bg: Настройка...

[ctx: @title:tab]
en: Information
bg: Данни

[ctx: @label creation date]
en: Created
bg: Създаден

[ctx: @label file content size]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
bg: Зависи

[ctx: @label]
en: Description
bg: Описание

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
bg: Генератор

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
bg: Има Част

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
bg: Има логическа част

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
bg: Част от

[ctx: @label]
en: Keyword
bg: Ключова дума

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
bg: Модифициран

[ctx: @label]
en: MIME Type
bg: Тип MIME

[ctx: @label]
en: Content
bg: Съдържание

[ctx: @label]
en: Related To
bg: Свързан с

[ctx: @label]
en: Subject
bg: Предмет

[ctx: @label music title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @label file URL]
en: File Location
bg: Местоположение на файла

[ctx: @label]
en: Creator
bg: Създател

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
bg: Среден битрейт

[ctx: @label]
en: Channels
bg: Канали

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
bg: Знаци

[ctx: @label]
en: Codec
bg: Кодек

[ctx: @label]
en: Color Depth
bg: Дълбочина на цвета

[ctx: @label]
en: Duration
bg: Продължителност

[ctx: @label]
en: Filename
bg: Име на файл

[ctx: @label]
en: Hash
bg: Хеш

[ctx: @label]
en: Height
bg: Височина

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
bg: Интерлейс режим

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
bg: Редове

[ctx: @label]
en: Programming Language
bg: Програмен език

[ctx: @label]
en: Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

[ctx: @label]
en: Width
bg: Широчина

[ctx: @label number of words]
en: Words
bg: Думи

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
bg: Бленда

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
bg: Стойност на отклонението на експозицията

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
bg: Експонация

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
bg: Светкавица

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
bg: Фокусно разстояние

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
bg: Фокусно разстояние (35мм)

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
bg: Оценки на ISO скоростта

[ctx: @label EXIF]
en: Make
bg: Производител

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

[ctx: @label EXIF]
en: Model
bg: Модел

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
bg: Ориентация

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
bg: Баланс на бялото

[ctx: @label video director]
en: Director
bg: Директор

[ctx: @label music genre]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: @label music album]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @label]
en: Performer
bg: Изпълнител

[ctx: @label]
en: Release Date
bg: Дата на излизане

[ctx: @label music track number]
en: Track
bg: Проследяване

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
bg: Ресурсът е създаден

[ctx: @label]
en: Sub Resource
bg: Подресурс

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
bg: Ресурсът е променен

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
bg: Числова оценка

[ctx: @label]
en: Copied From
bg: Копирано от

[ctx: @label]
en: First Usage
bg: Първо използване

[ctx: @label]
en: Last Usage
bg: Последно използване

[ctx: @label]
en: Usage Count
bg: Брой на употребата

[ctx: @label]
en: Unix File Group
bg: Файлова група Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
bg: Файлов режим на Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
bg: Собственик на Unix файл

[ctx: @label file type]
en: Type
bg: Вид

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
bg: Неясни преводи

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
bg: Последен преводач

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
bg: Остарели преводи

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
bg: Дата на превода на източника

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
bg: Общо преводи

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
bg: Преведени

[ctx: @label]
en: Translation Date
bg: Дата на превеждане

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
bg: Непреведени

en: P&review
bg: Пре&глед

en: Acquire Image
bg: Получаване на изображение

en: OCR Image
bg: Изображение OCR

en: File '%1' is not readable
bg: Файлът "%1" не може да бъде прочетен

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
bg: ГРЕШКА: Неизвестен протокол "%1"

en: Authorization Dialog
bg: Диалог за идентификация

en: No metainfo for %1
bg: Няма мета информация за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
bg: Организация/общо име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
bg: Организационно звено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
bg: Преглед...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
bg: Деактивиране на

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
bg: Активиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
bg: Добавяне...

en: System certificates
bg: Системни сертификати

en: User-added certificates
bg: Добавени от потребителя сертификати

en: Pick Certificates
bg: Избиране на сертификати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
bg: <b> Информация за темата </b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
bg: <b> Информация за издателя </b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
bg: <b> Други </b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
bg: Срок на валидност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
bg: Сериен номер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
bg: Дайджест на MD5

en: SSL Configuration Module
bg: Модул за конфигуриране на SSL

en: SSL Signers
bg: Центрове за SSL сертификация

en: Signature Algorithm:
bg: Алгоритъм за подписване:

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Signature Contents:
bg: Съдържание на подписа:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
bg: Неизвестен алгоритъм

en: Key type: RSA (%1 bit)
bg: Тип на ключа: RSA (%1 бита)

en: Modulus:
bg: Коефициент:

en: Exponent: 0x
bg: Степен: 0х

en: Key type: DSA (%1 bit)
bg: Тип на ключа: DSA (%1 бита)

en: Prime:
bg: Първоначален:

en: 160 bit prime factor:
bg: 160 битов първоначален фактор:

en: Public key:
bg: Публичен ключ:

en: The certificate is valid.
bg: Удостоверението е валидно.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
bg: Извличането на сертификата на издателя е неуспешно. Това означава CA (Certificate Authority)) не може да бъде намерен.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
bg: Извличането на CRL (Certificate Revocation List) е неуспешно. Това означава CА (Certificate Authority) CRL не може да бъде намерен.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
bg: Дешифрирането на подписа на сертификата е неуспешно. Това означава, че може дори да не е изчислен, вместо просто да не съвпада с очаквания резултат.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
bg: Дешифрирането на подписа на CRL (Certificate Revocation List) е неуспешно.Това означава, че дори не може да не е изчислен, вместо просто да не съвпада с очаквания резултат.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
bg: Декодирането на публичния ключ на издателя е неуспешно. Това означава, че Сертификатът на CA (Certificate Authority) не може да се използва за проверка на сертификата, който искате да използвате.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
bg: Подписът на удостоверението е невалиден. Това означава, че удостоверението не може да бъде проверено.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
bg: Подписът на CRL (Certificate Revocation List) е невалиден. Това означава, че CRL не може да бъде проверен.

en: The certificate is not valid, yet.
bg: Удостоверението е невалидно, все още.

en: The certificate is not valid, any more.
bg: Удостоверението вече не е валидно.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
bg: Списъкът с удостоверения не е валиден.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
bg: Форматът на времето в полето "notBefore" на сертификата е невалиден.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
bg: Форматът на времето в полето "notAfter" на сертификата е невалиден.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
bg: Форматът на времето на списъка с отменени сертификати на CRL "lastUpdate"полето е невалидно.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
bg: Форматът на времето на списъка на CRL (Certificate Revocation List)) "nextUpdate"полето е невалидно.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
bg: Процесът на OpenSSL изчерпа паметта.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
bg: Сертификатът е самоподписан и не е в списъка с надеждни сертификати.Ако искате да приемете този сертификат, импортирайте го в списъка с доверени сертификати.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
bg: Сертификатът е самоподписан. Докато веригата на доверие може да бъде изградена,кореновия CA (Certificate Authority) сертификат не може да бъде намерен.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
bg: Сертификатът на CA (Certificate Authority) не може да бъде намерен. Най-вероятно доверителната верига е прекъсната.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
bg: Сертификатът не може да бъде проверен, тъй като е единственият сертификат в доверителна верига и не е самоподписан. Ако се подпишете самостоятелно, уверете сеза да го импортирате в списъка с доверени сертификати.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
bg: Веригата на сертификатите е по-дълга от посочената максимална дълбочина.

en: The certificate has been revoked.
bg: Удостоверението е подновено.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
bg: Удостоверителят е невалиден.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
bg: Дължината на доверителната верига надвишава една от CA (сертификатAuthority) 'pathlength' параметри, което прави всички следващи подписи невалидни.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
bg: Сертификатът не е подписан за целта, за която сте се опитали да го използвате.Това означава, че CA(Certificate Authority) не разрешава това използване.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
bg: Основният CA(Certificate Authority) не е надежден за целта,за която сте опитали да използвате този сертификат.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
bg: Основният CA(Certificate Authority) е маркиран като отхвърлен за целта, за която сте се опитали да го използвате.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
bg: CA (Certificate Authority) на сертификата не съвпада с името на CA на удостоверението.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
bg: Идентификаторът на ключа на сертификата на CA (Certificate Authority) не съответства на ключа ID в раздела "Издател" на сертификата, който се опитвате да използвате.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
bg: Идентификаторът и името на сертификата на CA (Certificate Authority) на сертификата не съвпадат с идентификатора и името на ключа в раздела "Издател" на сертификата, който се опитвате да използвате.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
bg: CA(Certificate Authority)на сертификата няма право да подписва сертификати.

en: OpenSSL could not be verified.
bg: OpenSSL не може да бъде проверен.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
bg: Тестът за подпис за този сертификат е неуспешен. Това може да означава, че подписът на този сертификат или, който и да е в неговия път на доверие са невалидни, не могат да бъдат декодирани или че CRL (Certificate Revocation List)  не може да бъде проверено. Ако видите това съобщение, моля, информирайте автора на софтуера, който използвате, че той или тя трябва да използват нови, по-конкретни съобщения за грешка.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
bg: Този сертификат, който е в неговия път на доверие или неговия CA (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) не е валиден. Никой от тях не може да бъде валиден или не валиден. Ако видите това съобщение, моля, информирайте автора на софтуера, който използвате, че той или тя трябва да използва нови,по-конкретни съобщения за грешка.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
bg: Удостоверението не може да бъде проверено, защото липсват главните файлове на удостоверителя.

en: SSL support was not found.
bg: Липсва поддръжка на SSL.

en: Private key test failed.
bg: Проверката на личния ключ се провали.

en: The certificate has not been issued for this host.
bg: Удостоверението не е издадено за този хост.

en: This certificate is not relevant.
bg: Удостоверението е неприложимо.

en: The certificate is invalid.
bg: Удостоверението е невалидно.
