kdelibs4 - en to crh translation catalogue (127 entries)

en: File
crh: Dosye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
crh: Malümat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
crh: Hata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
crh: Tenbi

en: no error
crh: hatasız

en: requested family not supported for this host name
crh: bu qonaqbay içün istemlengen aile desteklenmey

en: temporary failure in name resolution
crh: isim çezilişinde muvaqqat muvafaqiyetsizlik

en: non-recoverable failure in name resolution
crh: isim çezilişinde savuştırılamaz hata

en: invalid flags
crh: keçersiz bayraqlar

en: memory allocation failure
crh: hafiza tahsisi hatası

en: name or service not known
crh: isim yaki hızmet bilinmey

en: requested family not supported
crh: istemlengen aile desteklenmey

en: requested service not supported for this socket type
crh: bu oyuq (soket) türü içün istemlengen hızmet desteklenmey

en: requested socket type not supported
crh: istemlengen oyuq (soket) türü desteklenmey

en: unknown error
crh: bilinmegen hata

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
crh: sistem hatası: %1

en: request was canceled
crh: istem lâğu etildi

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
crh: Bilinmegen aile %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
crh: hatasız

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
crh: isim tapıştırması oñmadı

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
crh: adres endi qullanılışta

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
crh: oyuq (soket) endi bağlanğan

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
crh: oyuq (soket) endi icat etilgen

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
crh: oyuq (soket) daa bağlanmağan

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
crh: oyuq (soket) daa icat etilmegen

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
crh: işlem bloklar edi

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
crh: alâqa faal olaraq red etti

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
crh: alâqa zaman-aşımına oğradı

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
crh: işlem artıq teraqqiyatta

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
crh: ağ muvafaqiyetsizligi asıl oldı

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
crh: işlem desteklenmey

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
crh: zamanlı işlem zaman aşımına oğradı

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
crh: bilinmegen/beklenmegen bir hata yaşanğan durumda

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
crh: uzaqtaki qonaqbay alâqanı qapattı

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v2
crh: GPL sürüm 2 (v2)

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
crh: GNU Aleniy Litsenziyası Sürüm 2

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v2
crh: LGPL sürüm 2 (v2)

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
crh: GNU Daa Kiçik Aleniy Litsenziyası Sürüm 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
crh: BSD Litsenziyası

[ctx: @item license]
en: BSD License
crh: BSD Litsenziyası

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
crh: Sanatkâr Litsenziyası

[ctx: @item license]
en: Artistic License
crh: Sanatkâr Litsenziyası

[ctx: @item license (short name)]
en: QPL v1.0
crh: QPL sürüm 1.0

[ctx: @item license]
en: Q Public License
crh: Q Aleniy Litsenziyası

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v3
crh: GPL sürüm 3 (v3)

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
crh: GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası Sürüm 3

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v3
crh: LGPL sürüm 3 (v3)

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
crh: GNU Daa Kiçik Umumiy Aleniy Litsenziyası Sürüm 3

[ctx: @item license]
en: Custom
crh: Mahsus

[ctx: @item license]
en: Not specified
crh: Belirtilmegen

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
crh: İbraniy

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
crh: Celâliy

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
crh: Keçersiz Taqvim Türü

en: Today
crh: Bugün

en: Yesterday
crh: Tünevin

en: Use the X-server display 'displayname'
crh: X-server kösterimi 'displayname' qullan

en: Restore the application for the given 'sessionId'
crh: Berilgen 'sessionId' içün uyğulamanı keri tikle

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
crh: Uyğulamağa 8-bit kösterimde hususiy
    tüs haritasını qurdura

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
crh: Qtge sıçannı yaki klaviaturnı hiç pancalamamağa söyley

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
crh: bir arızasızlandırıcı altında çapuv zımniy -nograb
    ile neticelene bilir, üstüne qoymaq için -dograb qullanıñız

en: switches to synchronous mode for debugging
crh: arızasızlandıruv içün eş-zamanlı nizamğa almaştıra

en: defines the application font
crh: uyğulamanıñ urufatını belgiley

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
crh: ög-belgilengen arqa-zemin tüsüni ve bir uyğulama paletini (açıq ve qoyu kölgeler esaplanır) tesbit ete

en: sets the default foreground color
crh: ög-belgilengen ög-zemin tüsüni tesbit ete

en: sets the default button color
crh: ög-belgilengen dögme tüsüni tesbit ete

en: sets the application name
crh: uyğulama adını tesbit ete

en: sets the application title (caption)
crh: uyğulama başlığını tesbit ete

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
crh: uyğulamanı 8-bitlik bir kösterimde Kerçek Tüs körünti qullanmağa cebir ete

en: set XIM server
crh: XIM server tesbit et

en: disable XIM
crh: XIM ğayrı qabilleştirilsin

en: mirrors the whole layout of widgets
crh: pencereçiklerniñ bütün serimini küzgüler

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
crh: uyğulama pencereçiklerine Qt uslûp-yaprağını uyğulay

en: Use 'caption' as name in the titlebar
crh: Başlıq çubuğında isim olaraq 'başlıq' qullan

en: Use 'icon' as the application icon
crh: Uyğulama işaretçigi olaraq 'işaretçik' qullan

en: Use alternative configuration file
crh: Alternativ ayarlama dosyesini qullan

en: Disable crash handler, to get core dumps
crh: Yıqılma qollayıcısını ğayrı qabilleştir ki, özek avdarması (core dump) yapılsın

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
crh: WM_NET kelişikli pencere idareçisini bekley

en: sets the application GUI style
crh: uyğulama Grafik Qullanıcı Arayüzü uslûbını tesbit ete

en: KDE Application
crh: KDE Uyğulaması

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
crh: '%1' eksik.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
crh: %1 
    %2 tarafından yazıldı

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
crh: Uyğulama tarafından açılğan dosyeler/URLler qullanımdan soñ silinecek

en: pm
crh: üs

en: Library "%1" not found
crh: "%1" kitaphanesi tapılmadı

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
crh: %1 ve %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
crh: %1 ve %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
crh: %1 ve %2

en: Timed out trying to connect to remote host
crh: Uzaqtaki qonaqbayğa bağlanmağa talpınğanda zaman aşımı

en: address family for nodename not supported
crh: tüyüm ismi içün adres ailesi desteklenmey

en: invalid value for 'ai_flags'
crh: 'ai_flags' içün keçersiz qıymet

en: 'ai_family' not supported
crh: 'ai_family' desteklenmey

en: no address associated with nodename
crh: tüyüm isminen iç bir adres alâqadar degil

en: servname not supported for ai_socktype
crh: ai_socktype içün servname desteklenmey

en: 'ai_socktype' not supported
crh: ai_socktype desteklenmey

en: system error
crh: sistem hatası

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
crh: Alan

[ctx: Time zone]
en: Region
crh: Bölge

en: The style '%1' was not found
crh: '%1' uslûbı tapılmadı

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
crh: Qıymet:

en: Name:
crh: İsim:

[ctx: @title:window]
en: Print
crh: Bastır

en: &Try
crh: &Deñe

en: modified
crh: deñiştirilgen

en: &Details
crh: &Tafsilât

en: Get help...
crh: Yardım tap...

en: &Add
crh: &Ekle

en: &Remove
crh: &Çetleştir

en: Move &Up
crh: &Yuqarı Taşı

en: Move &Down
crh: &Aşağı Taşı

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
crh: Dağ Başını Duman Almış, Gümüş Dere Durmaz Akar

en: Select Font
crh: Urufatnı Sayla

en: Could not load print preview part
crh: Bastıruv ög-baquv parçası yüklenamadı

en: Print Preview
crh: Bastıruv Ög-baquv

en: Minimize
crh: Ufaçıqlaştır

en: &Minimize
crh: &Ufaçıqlaştır

en: &Restore
crh: &Yañıdan tikle

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
crh: <qt><b>%1</b> kerçekten terk etilsinmi?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
crh: Sistem Sinisinden Çıquvnı Tasdiqla

en: Redo
crh: Kene yap

en: Undo
crh: Keri yap

en: Do not run in the background.
crh: Arqa-zeminde çapma.

en: Internally added if launched from Finder
crh: Tapıcıdan fırlatıldı ise, içeriden eklendi.

en: Open
crh: Aç

en: Save As
crh: Şöyle Saqla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
crh: Çetleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
crh: Ekle...

en: Unknown
crh: Bilinmegen
