kdelibs4 - en to csb translation catalogue (591 entries)

en: Debug Settings
csb: Nastôwë debùgòwaniô

en: File
csb: Lopk

en: Message Box
csb: Wiadło

en: Shell
csb: Pòwłoka

en: Syslog
csb: Syslog (systemòwi dniewnik)

en: None
csb: Felënk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
csb: Wëdowiédzô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
csb: Wińdzenié do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
csb: Miono lopkù:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
csb: Fela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
csb: Przerwi przë kriticznëch felach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
csb: Wëłączë wszëtczé wińdzenia debùgòwaniô

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
csb: Òstrzéga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
csb: Kriticznô fela

en: &Select All
csb: &Zaznôczë wszëtkò

en: &Deselect All
csb: &Rëmôj zaznaczënié

en: A dialog box for setting preferences for debug output
csb: Dialogòwi òkno do kònfigùracëji wińdzenia debùgòwaniô

en: Maintainer
csb: Òpiekùn

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
csb: Pòkôżë fùl dialogòwé òkno w môl domëszlnegò òkna z lëstą

en: Turn area on
csb: Włączë rum

en: Turn area off
csb: Wëłączë rum

en: no error
csb: bez felë

en: requested family not supported for this host name
csb: na familëjô nié mô wspiarcô dlô negò ôrtu serwera

en: temporary failure in name resolution
csb: czasowô fela w dolmaczënkù miona

en: non-recoverable failure in name resolution
csb: stałô fela w dolmaczënkù miona

en: invalid flags
csb: lëché fanë

en: memory allocation failure
csb: fela alokacëji pamiãcë

en: name or service not known
csb: nieznóné miono abò ùsłëżnota

en: requested family not supported
csb: na familëjô nie mô wspiarcô

en: requested service not supported for this socket type
csb: na ùsłëżnota nie mô wspiarcô dlô tegò wtëkôcza

en: requested socket type not supported
csb: nen ôrt gniôzda nié mô wspiarcô

en: unknown error
csb: nieznónô fela

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
csb: systemòwô fela: %1

en: request was canceled
csb: żądanie òstałó copniãté

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
csb: Nieznónô rodzëzna %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
csb: bez felë

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
csb: szëkba za mionã nie darzëła sã

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
csb: adresë są ju brëkòwóne

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
csb: gniazdo ju je w brëkùnkù

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
csb: gniôzdo ju òstało ùsôdzoné

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
csb: gniôzdo nie òstało zrzëszoné

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
csb: gniôzdo nie òstało zrobioné

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
csb: òperacëjô bãdze blokùjącô

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
csb: sparłãczenié òstało jawno òdrzuconé

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
csb: sparłãczenié przerwóne

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
csb: òperacëjô je ju robionô

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
csb: pòkôza sã sécowô fela

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
csb: òperacëjô nie je wspiérónô

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
csb: czas òperacëji ju zlecôł

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
csb: pòkôza sã nieznónô/nieżdónô fela

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
csb: serwer zamknął sparłãczenié

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
csb: GNU General Public License wersëjô 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
csb: GNU Lesser General Public License wersëjô 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
csb: Licencëjô BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
csb: Licencëjô BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
csb: Licencëjô Artistic

[ctx: @item license]
en: Artistic License
csb: Licencëjô Artistic

[ctx: @item license]
en: Q Public License
csb: Licencëjô Q Public

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
csb: GNU General Public License wersëjô 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
csb: GNU Lesser General Public License wersëjô 3

[ctx: @item license]
en: Custom
csb: Swòjô

[ctx: @item license]
en: Not specified
csb: Nie wëznaczonô

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
csb: <p>KDE je dolmaczoné przez Kaszëbsczé Karno Dolmaczów, chtërnegò starnã nalezesz pòd adresą <a href="http://kde.linuxcsb.org">kde.linuxcsb.org</a></p> <p>Jeżle nalezesz zmiłczi ë felë w dolmaczënkù, napiszë proszã ò tim na adresã <a href="mailto:i18n-csb@linuxcsb.org">i18n-csb@linuxcsb.org</a>. Zazdrzë téż na naji starnë wspiarca dlô ôpen-ùdbów <a href="http://www.linuxcsb.org">www.linuxcsb.org</a></p> <p>Roczimë téż do pòmòcë przë ti ùdbie! Wëdowiédzô ò tim jakno mòżesz z nama wespółrobic nalezesz na naji starnie.</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
csb: Gregòrjańsczi

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
csb: Kòptijsczi

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
csb: Etjopsczi

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
csb: Hebrejsczi

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
csb: Indijsczi nôrodny

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
csb: Juliańsczi

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
csb: Lëchi ôrt kalãdôrza

en: Today
csb: Dzysô

en: Yesterday
csb: Wczora

en: Use the X-server display 'displayname'
csb: Wëzwëskanié ekranu sewera X 'displayname'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
csb: Doprowôdzë nazôd programã dlô sesëji 'sessionId'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
csb: Dôwô mòżnotã doinstalowaniô przez programã priwatny
    kartë farwów dlô 8-bitowegò tribù

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
csb: Ògrańczô wielënã farwów w paléce
    8-bitowegò tribù, jak programa
    brëkùje specyfikacëji farwów
    QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
csb: wëłączô przechwacenié mëszë ë klawiaturë przez QT

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
csb: zrëszënié w debùgerze tacąco włącziwô -nograb, 
    brëkùjë -dograb bë nôdpisac

en: switches to synchronous mode for debugging
csb: przëstôwiô na sychroniczny trib dlô debùgera

en: defines the application font
csb: òpisëwô fònt programë

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
csb: nastôwiô domëslną farwã spódkù a téż
    palétã programë (jasne ë cemne cenie są
    rëchòwóné)

en: sets the default foreground color
csb: nastôwiô domëslną farwã tekstu

en: sets the default button color
csb: nastôwiô domëslną farwã knąpów

en: sets the application name
csb: nastôwiô miono programë

en: sets the application title (caption)
csb: nastôwiô titel programë (titel na listwie)

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
csb: wëmùszô bë programa brëkòwała tribù TrueColor
    na 8-bitowim ekranie

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
csb: nastôwiô sztél XIM (X Input Method). Mòżlëwé wôrtnotë to
    onthespot, overthespot, offthespot ë root

en: set XIM server
csb: nastôwi serwerã XIM

en: disable XIM
csb: wëłączë XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
csb: òdszpéglëwô ùstôw elementów interfejsu

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
csb: dodôwô sztélë Qt do widżetów aplikacëji

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
csb: brëkùje graficzny systemë jinszi jakno domëslnô, dopùszczalné òptacëje to raster ë opengl (eksperymentalne)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
csb: Brëkùjë 'caption' jaknò miono na titlowi lësce

en: Use 'icon' as the application icon
csb: Brëkùjë 'icon' jaknò ikònã programë

en: Use alternative configuration file
csb: Brëkùjë jinegò kònfigùracjowegò lopka

en: Disable crash handler, to get core dumps
csb: Wëłączë òbsłużënk felów bë zwëskac zdrzëcënk pamiãcë

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
csb: Żdôj na menadżera òknów, zgòdnegò z WM_NET

en: sets the application GUI style
csb: nastôwi sztél interfejsu graficzny programë

en: KDE Application
csb: Programa KDE:

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
csb: Felëje '%1'.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
csb: %1 napisóny przez
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
csb: Lopczi/URL-e òtemkniãté przez programã bãdą rëmóné pò brëkòwaniu

en: KDE-tempfile
csb: Czasowi lopk KDE

en: pm
csb: pp

en: Library "%1" not found
csb: Nie nalazłô bibloteka "%1"

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
csb: Arabskò - jindijsczi

[ctx: digit set]
en: Arabic
csb: Arabsczi

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
csb: %1 dni

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
csb: %1 gòdz.

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
csb: %1 min.

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
csb: %1 sek.

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
csb: %1 ë %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
csb: %1 ë %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
csb: %1 ë %2

en: Timed out trying to connect to remote host
csb: Ùpłënął czas na sparłãczenié z daleczim serwerã

en: address family for nodename not supported
csb: nie wspieranô familëjô adresów dlô miona wãzła

en: invalid value for 'ai_flags'
csb: lëchô wôrtnota dlô 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
csb: 'ai_family' nie je wspieranô

en: no address associated with nodename
csb: felëje adresa sparłączonô z mionã wãzła

en: servname not supported for ai_socktype
csb: miono serwera nie je wspieróné dlô ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
csb: 'ai_socktype' nie je wspieranô

en: system error
csb: systemòwô fela

en: KDE Test Program
csb: Testowô programa KDE

en: Africa/Abidjan
csb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
csb: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
csb: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
csb: Afrika/Aldżér

en: Africa/Asmara
csb: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
csb: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
csb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
csb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
csb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
csb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
csb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
csb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
csb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
csb: Afrika/Kair

en: Africa/Ceuta
csb: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
csb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
csb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
csb: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
csb: Afrika/Dżibùti

en: Africa/Douala
csb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
csb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
csb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
csb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
csb: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
csb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
csb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
csb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
csb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
csb: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
csb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
csb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
csb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
csb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
csb: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
csb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
csb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
csb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
csb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
csb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
csb: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
csb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
csb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
csb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
csb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
csb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
csb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
csb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
csb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
csb: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
csb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
csb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
csb: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
csb: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
csb: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
csb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
csb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
csb: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
csb: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
csb: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
csb: Amerika/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
csb: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
csb: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
csb: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
csb: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
csb: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
csb: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
csb: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
csb: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
csb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
csb: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
csb: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
csb: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
csb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
csb: Amerika/Belem

en: America/Belize
csb: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
csb: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
csb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
csb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
csb: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
csb: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
csb: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
csb: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
csb: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
csb: Amerika/Karakas

en: America/Catamarca
csb: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
csb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
csb: Amerika/Kajmany

en: America/Chicago
csb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
csb: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
csb: Amerika/Kòrdoba

en: America/Costa_Rica
csb: Amerika/Kòstarika

en: America/Cuiaba
csb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
csb: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
csb: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
csb: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
csb: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
csb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
csb: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
csb: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
csb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
csb: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
csb: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
csb: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
csb: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
csb: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
csb: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
csb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
csb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
csb: Amerika/Gwadelupa

en: America/Guatemala
csb: Amerika/Gwatemala

en: America/Guayaquil
csb: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
csb: Amerika/Gujana

en: America/Halifax
csb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
csb: Amerika/Hawana

en: America/Hermosillo
csb: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
csb: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
csb: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
csb: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
csb: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
csb: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
csb: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
csb: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
csb: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
csb: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
csb: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
csb: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
csb: Amerika/Jamajka

en: America/Jujuy
csb: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
csb: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
csb: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
csb: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
csb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
csb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
csb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
csb: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
csb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
csb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
csb: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
csb: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
csb: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
csb: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
csb: Amerika/Menominee

en: America/Merida
csb: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
csb: Amerika/Meksyk

en: America/Miquelon
csb: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
csb: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
csb: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
csb: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
csb: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
csb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
csb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
csb: Amerika/Nowi_Jork

en: America/Nipigon
csb: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
csb: Amerika/Nome

en: America/Noronha
csb: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
csb: Amerika/Nordowô_Dakòta/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
csb: Amerika/Nordowô_Dakòta/New_Salem

en: America/Panama
csb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
csb: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
csb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
csb: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
csb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
csb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
csb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
csb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
csb: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
csb: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
csb: Amerika/Recife

en: America/Regina
csb: Amerika/Regina

en: America/Resolute
csb: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
csb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
csb: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
csb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
csb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
csb: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
csb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
csb: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
csb: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
csb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
csb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
csb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
csb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
csb: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
csb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
csb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
csb: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
csb: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
csb: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
csb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
csb: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
csb: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
csb: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
csb: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
csb: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
csb: Antarktida/Casey

en: Antarctica/Davis
csb: Antarktida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
csb: Antarktida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
csb: Antarktida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
csb: Antarktida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
csb: Antarktida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
csb: Antarktida/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
csb: Antarktida/Pôłniowi_Dżib

en: Antarctica/Syowa
csb: Antarktida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
csb: Antarktida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
csb: Arktika/Longyearbyen

en: Asia/Aden
csb: Azëjô/Aden

en: Asia/Almaty
csb: Azëjô/Almaty

en: Asia/Amman
csb: Azëjô/Amman

en: Asia/Anadyr
csb: Azëjô/Anadyr

en: Asia/Aqtau
csb: Azëjô/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
csb: Azëjô/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
csb: Azëjô/Aszchabat

en: Asia/Baghdad
csb: Azëjô/Bagdad

en: Asia/Bahrain
csb: Azëjô/Bahrajn

en: Asia/Baku
csb: Azëjô/Baku

en: Asia/Bangkok
csb: Azëjô/Bangkok

en: Asia/Beirut
csb: Azëjô/Bejrut

en: Asia/Bishkek
csb: Azëjô/Bishkek

en: Asia/Brunei
csb: Azëjô/Brunei

en: Asia/Calcutta
csb: Azëjô/Kalkùta

en: Asia/Choibalsan
csb: Azëjô/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
csb: Azëjô/Chongqing

en: Asia/Colombo
csb: Azëjô/Colombo

en: Asia/Damascus
csb: Azëjô/Damaszek

en: Asia/Dhaka
csb: Azëjô/Dhaka

en: Asia/Dili
csb: Azëjô/Dili

en: Asia/Dubai
csb: Azëjô/Dubaj

en: Asia/Gaza
csb: Azëjô/Gaza

en: Asia/Harbin
csb: Azëjô/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
csb: Azëjô/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
csb: Azëjô/Hovd

en: Asia/Irkutsk
csb: Azëjô/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
csb: Azëjô/Dżakarta

en: Asia/Jayapura
csb: Azëjô/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
csb: Azëjô/Jerozolima

en: Asia/Kabul
csb: Azëjô/Kabul

en: Asia/Kamchatka
csb: Azëjô/Kamczatka

en: Asia/Karachi
csb: Azëjô/Karachi

en: Asia/Kashgar
csb: Azëjô/Kashgar

en: Asia/Katmandu
csb: Azëjô/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
csb: Azëjô/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
csb: Azëjô/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
csb: Azëjô/Kuching

en: Asia/Kuwait
csb: Azëjô/Kuwejt

en: Asia/Macau
csb: Azëjô/Makau

en: Asia/Magadan
csb: Azëjô/Magadan

en: Asia/Makassar
csb: Azëjô/Makassar

en: Asia/Manila
csb: Azëjô/Manila

en: Asia/Muscat
csb: Azëjô/Muscat

en: Asia/Nicosia
csb: Azëjô/Nikozëjô

en: Asia/Novosibirsk
csb: Azëjô/Nowòsybirsk

en: Asia/Omsk
csb: Azëjô/Omsk

en: Asia/Oral
csb: Azëjô/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
csb: Azëjô/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
csb: Azëjô/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
csb: Azëjô/Pyongyang

en: Asia/Qatar
csb: Azëjô/Katar

en: Asia/Qyzylorda
csb: Azëjô/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
csb: Azëjô/Rangoon

en: Asia/Riyadh
csb: Azëjô/Riyadh

en: Asia/Saigon
csb: Azëjô/Sajgon

en: Asia/Sakhalin
csb: Azëjô/Sachalin

en: Asia/Samarkand
csb: Azëjô/Samarkand

en: Asia/Seoul
csb: Azëjô/Seùl

en: Asia/Shanghai
csb: Azëjô/Shanghai

en: Asia/Singapore
csb: Azëjô/Singapùr

en: Asia/Taipei
csb: Azëjô/Taipei

en: Asia/Tashkent
csb: Azëjô/Taszkient

en: Asia/Tbilisi
csb: Azëjô/Tbilisi

en: Asia/Tehran
csb: Azëjô/Tehran

en: Asia/Thimphu
csb: Azëjô/Thimphu

en: Asia/Tokyo
csb: Azëjô/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
csb: Azëjô/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
csb: Azëjô/Ułan-Bator

en: Asia/Urumqi
csb: Azëjô/Urumqi

en: Asia/Vientiane
csb: Azëjô/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
csb: Azëjô/Władiwòstok

en: Asia/Yakutsk
csb: Azëjô/Jakùck

en: Asia/Yekaterinburg
csb: Azëjô/Ekaterinbùrg

en: Asia/Yerevan
csb: Azëjô/Erewań

en: Atlantic/Azores
csb: Atlantëcczi_Òcean/Azorë

en: Atlantic/Bermuda
csb: Atlantëcczi_Òcean/Bermuda

en: Atlantic/Canary
csb: Atlantëcczi_Òcean/Kanarëjsczé_Òstrowë

en: Atlantic/Cape_Verde
csb: Atlantëcczi_Òcean/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
csb: Atlantëcczi_Òcean/Òwcze_Òstrowë

en: Atlantic/Faroe
csb: Atlantëcczi_Òcean/Òwcze_Òstrowë

en: Atlantic/Jan_Mayen
csb: Atlantëcczi_Òcean/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
csb: Atlantëcczi_Òcean/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
csb: Atlantëcczi_Òcean/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
csb: Atlantëcczi_Òcean/Pôłniowô_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
csb: Atlantëcczi_Òcean/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
csb: Atlantëcczi_Òcean/Stanley

en: Australia/Adelaide
csb: Aùstralëjô/Adelaide

en: Australia/Brisbane
csb: Aùstralëjô/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
csb: Aùstralëjô/Broken_Hill

en: Australia/Currie
csb: Aùstralëjô/Currie

en: Australia/Darwin
csb: Aùstralëjô/Darwin

en: Australia/Eucla
csb: Aùstralëjô/Eucla

en: Australia/Hobart
csb: Aùstralëjô/Hobart

en: Australia/Lindeman
csb: Aùstralëjô/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
csb: Aùstralëjô/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
csb: Aùstralëjô/Melbourne

en: Australia/Perth
csb: Aùstralëjô/Perth

en: Australia/Sydney
csb: Aùstralëjô/Sydney

en: Europe/Amsterdam
csb: Eùropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
csb: Eùropa/Andora

en: Europe/Athens
csb: Eùropa/Atenë

en: Europe/Belfast
csb: Eùropa/Belfast

en: Europe/Belgrade
csb: Eùropa/Belgrad

en: Europe/Berlin
csb: Eùropa/Berlëno

en: Europe/Bratislava
csb: Eùropa/Bratisława

en: Europe/Brussels
csb: Eùropa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
csb: Eùropa/Bùkareszt

en: Europe/Budapest
csb: Eùropa/Bùdapeszt

en: Europe/Chisinau
csb: Eùropa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
csb: Eùropa/Kòpenhaga

en: Europe/Dublin
csb: Eùropa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
csb: Eùropa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
csb: Eùropa/Gùernsej

en: Europe/Helsinki
csb: Eùropa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
csb: Eùropa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
csb: Eùropa/Istanbul

en: Europe/Jersey
csb: Eùropa/Dżersej

en: Europe/Kaliningrad
csb: Eùropa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
csb: Eùropa/Kijów

en: Europe/Lisbon
csb: Eùropa/Lizbòna

en: Europe/Ljubljana
csb: Eùropa/Ljubljana

en: Europe/London
csb: Eùropa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
csb: Eùropa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
csb: Eùropa/Madryt

en: Europe/Malta
csb: Eùropa/Malta

en: Europe/Mariehamn
csb: Eùropa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
csb: Eùropa/Mińsk

en: Europe/Monaco
csb: Eùropa/Monakò

en: Europe/Moscow
csb: Eùropa/Mòskwa

en: Europe/Oslo
csb: Eùropa/Oslo

en: Europe/Paris
csb: Eùropa/Pariż

en: Europe/Podgorica
csb: Eùropa/Pòdgòrëca

en: Europe/Prague
csb: Eùropa/Praga

en: Europe/Riga
csb: Eùropa/Riga

en: Europe/Rome
csb: Eùropa/Rzim

en: Europe/Samara
csb: Eùropa/Samara

en: Europe/San_Marino
csb: Eùropa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
csb: Eùropa/Sarajewò

en: Europe/Simferopol
csb: Eùropa/Simferopol

en: Europe/Skopje
csb: Eùropa/Skopje

en: Europe/Sofia
csb: Eùropa/Sofia

en: Europe/Stockholm
csb: Eùropa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
csb: Eùropa/Tallin

en: Europe/Tirane
csb: Eùropa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
csb: Eùropa/Ùżgorod

en: Europe/Vaduz
csb: Eùropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
csb: Eùropa/Watikan

en: Europe/Vienna
csb: Eùropa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
csb: Eùropa/Wilno

en: Europe/Volgograd
csb: Eùropa/Wòłgògrad

en: Europe/Warsaw
csb: Eùropa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
csb: Eùropa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
csb: Eùropa/Zapòroże

en: Europe/Zurich
csb: Eùropa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
csb: Indijsczi_Òcean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
csb: Indijsczi_Òcean/Chagos

en: Indian/Christmas
csb: Indijsczi_Òcean/Christmas

en: Indian/Cocos
csb: Indijsczi_Òcean/Cocos

en: Indian/Comoro
csb: Indijsczi_Òcean/Komòrë

en: Indian/Kerguelen
csb: Indijsczi_Òcean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
csb: Indijsczi_Òcean/Mahe

en: Indian/Maldives
csb: Indijsczi_Òcean/Maldiwë

en: Indian/Mauritius
csb: Indijsczi_Òcean/Mauritius

en: Indian/Mayotte
csb: Indijsczi_Òcean/Mayotte

en: Pacific/Apia
csb: Spòkójny_Òcean/Apia

en: Pacific/Auckland
csb: Spòkójny_Òcean/Auckland

en: Pacific/Chatham
csb: Spòkójny_Òcean/Chatham

en: Pacific/Easter
csb: Spòkójny_Òcean/Easter

en: Pacific/Efate
csb: Spòkójny_Òcean/Efate

en: Pacific/Enderbury
csb: Spòkójny_Òcean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
csb: Spòkójny_Òcean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
csb: Spòkójny_Òcean/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
csb: Spòkójny_Òcean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
csb: Spòkójny_Òcean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
csb: Spòkójny_Òcean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
csb: Spòkójny_Òcean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
csb: Spòkójny_Òcean/Guam

en: Pacific/Honolulu
csb: Spòkójny_Òcean/Honolulu

en: Pacific/Johnston
csb: Spòkójny_Òcean/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
csb: Spòkójny_Òcean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
csb: Spòkójny_Òcean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
csb: Spòkójny_Òcean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
csb: Spòkójny_Òcean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
csb: Spòkójny_Òcean/Marquesas

en: Pacific/Midway
csb: Spòkójny_Òcean/Midway

en: Pacific/Nauru
csb: Spòkójny_Òcean/Nauru

en: Pacific/Niue
csb: Spòkójny_Òcean/Niue

en: Pacific/Norfolk
csb: Spòkójny_Òcean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
csb: Spòkójny_Òcean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
csb: Spòkójny_Òcean/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
csb: Spòkójny_Òcean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
csb: Spòkójny_Òcean/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
csb: Spòkójny_Òcean/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
csb: Spòkójny_Òcean/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
csb: Spòkójny_Òcean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
csb: Spòkójny_Òcean/Saipan

en: Pacific/Tahiti
csb: Spòkójny_Òcean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
csb: Spòkójny_Òcean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
csb: Spòkójny_Òcean/Tongatapu

en: Pacific/Truk
csb: Spòkójny_Òcean/Truk

en: Pacific/Wake
csb: Spòkójny_Òcean/Wake

en: Pacific/Wallis
csb: Spòkójny_Òcean/Wallis

en: Pacific/Yap
csb: Spòkójny_Òcean/Yap

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
csb: Môl

[ctx: Time zone]
en: Region
csb: Òbénda

en: The style '%1' was not found
csb: Sztél %1 nie òstôł nalazłi

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
csb: * Pòporzédné farwë *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
csb: * Farwë brëkòwnika *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
csb: Sztërdzescë farwów

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
csb: Farwë Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
csb: Tãczowé farwë

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
csb: Królewsczé farwë

[ctx: palette name]
en: Web Colors
csb: Sécowé farwë

en: Named Colors
csb: Nazwóné farwë

en: Select Color
csb: Wëbierzë farwã

en: Hue:
csb: Farba farwë:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
csb: Wôrtnota:

en: Red:
csb: Czerwiony:

en: Green:
csb: Zelony:

en: Blue:
csb: Mòdri:

en: &Add to Custom Colors
csb: Dodôj do &swòjich farwów

en: Name:
csb: Miono:

en: Default color
csb: Domëszlnô farwa

en: -default-
csb: -domëszlny-

en: -unnamed-
csb: -nienazwóny-

[ctx: @title:window]
en: Print
csb: Drëkùjë

en: &Try
csb: &Próbùjë

en: modified
csb: zmieniony

en: &Details
csb: &Detale

en: Get help...
csb: Pòmòc...

en: &Add
csb: &Dodôj

en: &Remove
csb: &Rëmôj

en: Move &Up
csb: Przeniesë w &górã

en: Move &Down
csb: Przeniesë w &dół

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
csb: Kazëmiérzów snôżi, chòc òbarchniałi, kądel zbùńtowôł sã

en: Select Font
csb: Wëbierzë fònt

en: Could not load print preview part
csb: Ni mòże wladowac biblioteczi òbsłëdżi pòdzerkù drëkù

en: Print Preview
csb: Pòdzérk drëkù

en: Minimize
csb: Minimalizëjë

en: &Minimize
csb: &Minimalizëjë

en: &Restore
csb: &Przëwrócë

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
csb: <qt>Jes të gwës, że chcesz zakùńczëc <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
csb: Pòcwierdzenié zamkniãcô z pòmòcą systemòwégò zabiérnika

en: Redo
csb: Doprowôdzë nazôd

en: Undo
csb: Copni

en: Do not run in the background.
csb: Nie zrëszôj w spódkù.

en: Internally added if launched from Finder
csb: Bënowò dodôwóné przë zrëszaniô z programë Finder

en: A file or folder named %1 already exists.
csb: Lopk abò katalog ò mionie %1 ju je.

en: You do not have permission to create that folder.
csb: Ni môsz prawa do ùsôdzaniô negò kataloga.

en: All Supported Files
csb: Wszëtczé wspieróné lopczi

en: Open
csb: Òtemkni

en: Save As
csb: Zapiszë jaknò

en: All Pictures
csb: Wszëtczé òbrôzczi

en: Acquire Image
csb: Dobãdzë òbrôzk

en: OCR Image
csb: Òbrôzk OCR

en: File '%1' is not readable
csb: Ni mòże òdczëtac lopka '%1'

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
csb: FELA: Nieznóny protokół '%1'

en: Authorization Dialog
csb: Wëmòga aùtoryzacëji

en: No metainfo for %1
csb: Felënk metawëdowiédzë dlô %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
csb: Rëmôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
csb: Dodôj...

en: Unknown
csb: Nieznóny
