kdelibs4 - en to eo translation catalogue (1168 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
eo: TreHelBlua

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
eo: GrizBlanka

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
eo: GrizBlanka1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
eo: GrizBlanka2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
eo: GrizBlanka3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
eo: GrizBlanka4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
eo: BlankigitaMigdalo

[ctx: color]
en: BlueViolet
eo: BluViola

[ctx: color]
en: CadetBlue
eo: VerdaBlua

[ctx: color]
en: CadetBlue1
eo: VerdaBlua1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
eo: VerdaBlua2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
eo: VerdaBlua3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
eo: VerdaBlua4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
eo: Cejanblua

[ctx: color]
en: DarkBlue
eo: MalhelBlua

[ctx: color]
en: DarkCyan
eo: MalhelCiana

[ctx: color]
en: DarkGray
eo: MalhelGriza

[ctx: color]
en: DarkGreen
eo: MalhelVerda

[ctx: color]
en: DarkGrey
eo: MalhelGriza

[ctx: color]
en: DarkKhaki
eo: MalhelKakia

[ctx: color]
en: DarkMagenta
eo: MalhelFuksina

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
eo: MalhelOlivVerda

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
eo: MalhelOlivVerda1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
eo: MalhelOlivVerda2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
eo: MalhelOlivVerda3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
eo: MalhelOlivVerda4

[ctx: color]
en: DarkOrange
eo: MalhelOranĝa

[ctx: color]
en: DarkOrange1
eo: MalhelOranĝa1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
eo: MalhelOranĝa2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
eo: MalhelOranĝa3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
eo: MalhelOranĝa4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
eo: MalhelOrkida

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
eo: MalhelOrkida1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
eo: MalhelOrkida2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
eo: MalhelOrkida3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
eo: MalhelOrkida4

[ctx: color]
en: DarkRed
eo: MalhelRuĝa

[ctx: color]
en: DarkSalmon
eo: MalhelSalma

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
eo: MalhelMarVerda

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
eo: MalhelMarVerda1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
eo: MalhelMarVerda2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
eo: MalhelMarVerda3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
eo: MalhelMarVerda4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
eo: IntensaMezBlua

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
eo: Grizblua

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
eo: Grizblua1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
eo: Grizblua2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
eo: Grizblua3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
eo: Grizblua4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
eo: Grizblua

[ctx: color]
en: DarkViolet
eo: MalhelViola

[ctx: color]
en: DeepPink
eo: ProfundaRoza

[ctx: color]
en: DeepPink1
eo: ProfundaRoza1

[ctx: color]
en: DeepPink2
eo: ProfundaRoza2

[ctx: color]
en: DeepPink3
eo: ProfundaRoza3

[ctx: color]
en: DeepPink4
eo: ProfundaRoza4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
eo: ProfundaĈielBlua

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
eo: ProfundaĈielBlua1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
eo: ProfundaĈielBlua2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
eo: ProfundaĈielBlua3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
eo: ProfundaĈielBlua4

[ctx: color]
en: DimGray
eo: GrafitGriza

[ctx: color]
en: DimGrey
eo: GrafitGriza

[ctx: color]
en: DodgerBlue
eo: ArtifikBlua

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
eo: ArtifikBlua1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
eo: ArtifikBlua2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
eo: ArtifikBlua3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
eo: ArtifikBlua4

[ctx: color]
en: FloralWhite
eo: FlorBlanka

[ctx: color]
en: ForestGreen
eo: ArbarVerda

[ctx: color]
en: GhostWhite
eo: FantomBlanka

[ctx: color]
en: GreenYellow
eo: VerdFlava

[ctx: color]
en: HotPink
eo: IntensaRoza

[ctx: color]
en: HotPink1
eo: IntensaRoza1

[ctx: color]
en: HotPink2
eo: IntensaRoza2

[ctx: color]
en: HotPink3
eo: IntensaRoza3

[ctx: color]
en: HotPink4
eo: IntensaRoza4

[ctx: color]
en: IndianRed
eo: IndianRuĝa

[ctx: color]
en: IndianRed1
eo: IndianRuĝa1

[ctx: color]
en: IndianRed2
eo: IndianRuĝa2

[ctx: color]
en: IndianRed3
eo: IndianRuĝa3

[ctx: color]
en: IndianRed4
eo: IndianRuĝa4

[ctx: color]
en: LawnGreen
eo: PalVerda

[ctx: color]
en: LemonChiffon
eo: Palflava

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
eo: Palflava

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
eo: Grizflava

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
eo: Flavgriza (hele)

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
eo: Flavgriza

[ctx: color]
en: LightBlue
eo: Helblua

[ctx: color]
en: LightBlue1
eo: Helblua1

[ctx: color]
en: LightBlue2
eo: Helblua2

[ctx: color]
en: LightBlue3
eo: Helblua3

[ctx: color]
en: LightBlue4
eo: Helblua4

[ctx: color]
en: LightCyan
eo: HelCiana

[ctx: color]
en: LightCyan1
eo: HelCiana1

[ctx: color]
en: LightCyan2
eo: HelCiana2

[ctx: color]
en: LightCyan3
eo: HelCiana3

[ctx: color]
en: LightCyan4
eo: HelCiana4

[ctx: color]
en: LightGray
eo: HelGriza

[ctx: color]
en: LightGreen
eo: HelVerda

[ctx: color]
en: LightGrey
eo: HelGriza

[ctx: color]
en: LightPink
eo: HelRoza

[ctx: color]
en: LightPink1
eo: HelRoza1

[ctx: color]
en: LightPink2
eo: HelRoza2

[ctx: color]
en: LightPink3
eo: HelRoza3

[ctx: color]
en: LightPink4
eo: HelRoza4

[ctx: color]
en: LightSalmon
eo: HelSalma

[ctx: color]
en: LightSalmon1
eo: HelSalma1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
eo: HelSalma2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
eo: HelSalma3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
eo: HelSalma4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
eo: HelMarVerda

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
eo: HelĈielBlua

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
eo: HelĈielBlua1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
eo: HelĈielBlua2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
eo: HelĈielBlua3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
eo: HelĈielBlua4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
eo: Helmezblua

[ctx: color]
en: LightSlateGray
eo: Griza

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
eo: Griza

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
eo: Grizblua

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
eo: Grizblua1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
eo: Grizblua2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
eo: Grizblua3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
eo: Grizblua4

[ctx: color]
en: LightYellow
eo: Helflava

[ctx: color]
en: LightYellow1
eo: Helflava1

[ctx: color]
en: LightYellow2
eo: Helflava2

[ctx: color]
en: LightYellow3
eo: Helflava3

[ctx: color]
en: LightYellow4
eo: Helflava4

[ctx: color]
en: LimeGreen
eo: LimonVerda

[ctx: color]
en: MediumBlue
eo: MezBlua

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
eo: MezMarVerda

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
eo: Mezblua

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
eo: MezViolRuĝa

[ctx: color]
en: MidnightBlue
eo: NoktomezBlua

[ctx: color]
en: MintCream
eo: MentKrema

[ctx: color]
en: NavajoWhite
eo: SabloBruna

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
eo: SabloBruna1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
eo: SabloBruna2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
eo: SabloBruna3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
eo: SabloBruna4

[ctx: color]
en: NavyBlue
eo: MararmeoBlua

[ctx: color]
en: OrangeRed
eo: OranĝRuĝa

[ctx: color]
en: OrangeRed1
eo: OranĝRuĝa1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
eo: OranĝRuĝa2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
eo: OranĝRuĝa3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
eo: OranĝRuĝa4

[ctx: color]
en: PaleGreen
eo: PalVerda

[ctx: color]
en: PaleGreen1
eo: PalVerda1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
eo: PalVerda2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
eo: PalVerda3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
eo: PalVerda4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
eo: PalViolRuĝa

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
eo: PalViolRuĝa1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
eo: PalViolRuĝa2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
eo: PalViolRuĝa3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
eo: PalViolRuĝa4

[ctx: color]
en: PowderBlue
eo: Verdablua

[ctx: color]
en: RoyalBlue
eo: ReĝBlua

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
eo: ReĝBlua1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
eo: ReĝBlua2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
eo: ReĝBlua3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
eo: ReĝBlua4

[ctx: color]
en: SeaGreen
eo: MarVerda

[ctx: color]
en: SeaGreen1
eo: MarVerda1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
eo: MarVerda2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
eo: MarVerda3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
eo: MarVerda4

[ctx: color]
en: SkyBlue
eo: ĈielBlua

[ctx: color]
en: SkyBlue1
eo: ĈielBlua1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
eo: ĈielBlua2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
eo: ĈielBlua3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
eo: ĈielBlua4

[ctx: color]
en: SlateBlue
eo: IntensaMezBlua

[ctx: color]
en: SlateBlue1
eo: IntensaMezBlua1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
eo: IntensaMezBlua2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
eo: IntensaMezBlua3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
eo: IntensaMezBlua4

[ctx: color]
en: SlateGray
eo: Griza (malhele)

[ctx: color]
en: SlateGray1
eo: Blugriza (hele)

[ctx: color]
en: SlateGray2
eo: Blugriza (meze)

[ctx: color]
en: SlateGray3
eo: Ŝtalgriza

[ctx: color]
en: SlateGray4
eo: Griza (malhele)

[ctx: color]
en: SlateGrey
eo: Griza (malhele)

[ctx: color]
en: SpringGreen
eo: PrintempVerda

[ctx: color]
en: SpringGreen1
eo: PrintempVerda1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
eo: PrintempVerda2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
eo: PrintempVerda3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
eo: PrintempVerda4

[ctx: color]
en: SteelBlue
eo: ŜtalBlua

[ctx: color]
en: SteelBlue1
eo: ŜtalBlua1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
eo: ŜtalBlua2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
eo: ŜtalBlua3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
eo: ŜtalBlua4

[ctx: color]
en: VioletRed
eo: RuĝViola

[ctx: color]
en: VioletRed1
eo: RuĝViola1

[ctx: color]
en: VioletRed2
eo: RuĝViola2

[ctx: color]
en: VioletRed3
eo: RuĝViola3

[ctx: color]
en: VioletRed4
eo: RuĝViola4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
eo: Grizblanka

[ctx: color]
en: YellowGreen
eo: FlavVerda

[ctx: color]
en: azure
eo: Lazura

[ctx: color]
en: azure1
eo: Lazura1

[ctx: color]
en: azure2
eo: Lazura2

[ctx: color]
en: azure3
eo: Lazura3

[ctx: color]
en: azure4
eo: Lazura3

[ctx: color]
en: beige
eo: Beja

[ctx: color]
en: black
eo: nigra

[ctx: color]
en: blue
eo: blua

[ctx: color]
en: blue1
eo: blua1

[ctx: color]
en: blue2
eo: blua2

[ctx: color]
en: blue3
eo: blua3

[ctx: color]
en: blue4
eo: blua4

[ctx: color]
en: brown
eo: bruna

[ctx: color]
en: brown1
eo: bruna1

[ctx: color]
en: brown2
eo: bruna2

[ctx: color]
en: brown3
eo: bruna3

[ctx: color]
en: brown4
eo: bruna4

[ctx: color]
en: chocolate
eo: ĉokolada

[ctx: color]
en: chocolate1
eo: ĉokolada1

[ctx: color]
en: chocolate2
eo: ĉokolada2

[ctx: color]
en: chocolate3
eo: ĉokolada3

[ctx: color]
en: chocolate4
eo: ĉokolada4

[ctx: color]
en: coral
eo: korala

[ctx: color]
en: coral1
eo: korala1

[ctx: color]
en: coral2
eo: korala2

[ctx: color]
en: coral3
eo: korala3

[ctx: color]
en: coral4
eo: korala4

[ctx: color]
en: cyan
eo: ciana

[ctx: color]
en: cyan1
eo: ciana1

[ctx: color]
en: cyan2
eo: ciana2

[ctx: color]
en: cyan3
eo: ciana3

[ctx: color]
en: cyan4
eo: ciana4

[ctx: color]
en: gold
eo: ora

[ctx: color]
en: gold1
eo: ora1

[ctx: color]
en: gold2
eo: ora2

[ctx: color]
en: gold3
eo: ora3

[ctx: color]
en: gold4
eo: ora4

[ctx: color]
en: green
eo: verda

[ctx: color]
en: green1
eo: verda1

[ctx: color]
en: green2
eo: verda2

[ctx: color]
en: green3
eo: verda3

[ctx: color]
en: green4
eo: verda4

[ctx: color]
en: ivory
eo: ebura

[ctx: color]
en: ivory1
eo: ebura1

[ctx: color]
en: ivory2
eo: ebura2

[ctx: color]
en: ivory3
eo: ebura3

[ctx: color]
en: ivory4
eo: ebura4

[ctx: color]
en: khaki
eo: kakia

[ctx: color]
en: khaki1
eo: kakia1

[ctx: color]
en: khaki2
eo: kakia2

[ctx: color]
en: khaki3
eo: kakia3

[ctx: color]
en: khaki4
eo: kakia4

[ctx: color]
en: magenta
eo: fuksina

[ctx: color]
en: magenta1
eo: fuksina1

[ctx: color]
en: magenta2
eo: fuksina2

[ctx: color]
en: magenta3
eo: fuksina3

[ctx: color]
en: magenta4
eo: fuksina4

[ctx: color]
en: pink
eo: roza

[ctx: color]
en: pink1
eo: roza1

[ctx: color]
en: pink2
eo: roza2

[ctx: color]
en: pink3
eo: roza3

[ctx: color]
en: pink4
eo: roza4

[ctx: color]
en: plum
eo: pruna

[ctx: color]
en: plum1
eo: pruna1

[ctx: color]
en: plum2
eo: pruna2

[ctx: color]
en: plum3
eo: pruna3

[ctx: color]
en: plum4
eo: pruna4

[ctx: color]
en: purple
eo: purpura

[ctx: color]
en: purple1
eo: purpura1

[ctx: color]
en: purple2
eo: purpura2

[ctx: color]
en: purple3
eo: purpura3

[ctx: color]
en: purple4
eo: purpura4

[ctx: color]
en: red1
eo: ruĝa1

[ctx: color]
en: red2
eo: ruĝa2

[ctx: color]
en: red3
eo: ruĝa3

[ctx: color]
en: red4
eo: ruĝa4

[ctx: color]
en: salmon
eo: salma

[ctx: color]
en: salmon1
eo: salma1

[ctx: color]
en: salmon2
eo: salma2

[ctx: color]
en: salmon3
eo: salma3

[ctx: color]
en: salmon4
eo: salma4

[ctx: color]
en: violet
eo: Viola

[ctx: color]
en: white
eo: blanka

[ctx: color]
en: yellow
eo: flava

[ctx: color]
en: yellow1
eo: flava1

[ctx: color]
en: yellow2
eo: flava2

[ctx: color]
en: yellow3
eo: flava3

[ctx: color]
en: yellow4
eo: flava4

en: Debug Settings
eo: Agordoj de sencimigo

en: File
eo: Dosiero

en: Message Box
eo: Mesaĝkesto

en: Shell
eo: Ŝelo

en: Syslog
eo: Sistemprotokolo

en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
eo: Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
eo: Eligo al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
eo: Dosiernomo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
eo: Eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
eo: Ĉesi ĉe gravaj eraroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
eo: Malŝalti ĉiujn sencimigajn eligojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
eo: Averto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
eo: Grava eraro

en: &Select All
eo: &Elekti ĉiujn

en: &Deselect All
eo: &Malelekti ĉiujn

en: A dialog box for setting preferences for debug output
eo: Dialogkesto por agordi sencimigan eligon

en: David Faure
eo: David FAURE

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
eo: Montri la ampleksan dialogon anstataŭ ol la apriora lista dialogo

en: Turn area on
eo: Enŝalti zonon

en: Turn area off
eo: Malŝalti zonon

en: no error
eo: neniu eraro

en: requested family not supported for this host name
eo: servonomo ne subtenata por postulita familio

en: temporary failure in name resolution
eo: momenta problemo ĉe nomeltrovado

en: non-recoverable failure in name resolution
eo: neregebla problemo en nomeltrovado

en: invalid flags
eo: nevalida valoro por 'flags'

en: memory allocation failure
eo: eraro ĉe memoroakiro

en: name or service not known
eo: nomo aŭ servo ne estas konata

en: requested family not supported
eo: postulita familio ne subtenata

en: requested service not supported for this socket type
eo: postulita servo ne subtenata por tiu kontaktoskatoltipo

en: requested socket type not supported
eo: postulita kontaktoskatoltipo ne subtenata

en: unknown error
eo: nekonata eraro

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
eo: sistemeraro: %1

en: request was canceled
eo: Peto estas forigita

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
eo: Nekonata familio %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
eo: neniu eraro

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
eo: Nomserĉo fiaskis

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
eo: la adreso jam estas uzata

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
eo: la kontaktoskato jam estas ligita

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
eo: la kontaktoskato jam estas kreita

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
eo: la kontaktoskato ne estas ligita

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
eo: la kontaktoskato ne estas kreita

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
eo: operacio malhelpos

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
eo: konekto estas rifuzata aktive

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
eo: konekto transtemplimiĝis

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
eo: poeracio jam progresas

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
eo: reta malsukceso okazis

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
eo: operacio ne estas subtenata

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
eo: templimita operacio transtemplimiĝis

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
eo: nekonata aŭ neatendita eraro okazis

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
eo: fora komputilo fermis la konekton

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
eo: BSD-Permesilo

[ctx: @item license]
en: BSD License
eo: BSD-Permesilo

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
eo: Artista Permesilo

[ctx: @item license]
en: Artistic License
eo: Artista Permesilo

[ctx: @item license]
en: Q Public License
eo: Q Publika Permesilo

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
eo: GNU Ĝenerala Publika Permesilo Versio 3

[ctx: @item license]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @item license]
en: Not specified
eo: Ne specifita

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
eo: <p>KDE estas tradukita al multaj lingvoj, danke al la laboro de la tradukaj teamoj ĉie en la mondo.</p><p>Por detalaj informoj pri KDE-tradukado vizitu <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
eo: Georga

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
eo: Kopta

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
eo: Nevalida kalendartipo

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
eo: el Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
eo: el Pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
eo: el Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
eo: el Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
eo: el Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
eo: el Mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
eo: el Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
eo: el Pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
eo: el Paush

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
eo: el Jan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
eo: el Feb

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
eo: el Meo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
eo: el Kou

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
eo: el Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
eo: el Paope

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
eo: el Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
eo: el Kiahk

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
eo: el Tobe

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
eo: el Meshir

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
eo: el Pau

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
eo: el Pashons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
eo: el Paone

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
eo: el Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
eo: el Mesore

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
eo: el Mes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
eo: el Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
eo: el Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
eo: el Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
eo: el Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
eo: el Yak

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
eo: el Mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
eo: el Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
eo: el Gen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
eo: el Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
eo: el Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
eo: el Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
eo: el Pag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
eo: el Meskerem

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
eo: el Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
eo: el Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
eo: el Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
eo: el Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
eo: el Vai

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
eo: el Rajab

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
eo: el Maj

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
eo: el Feb

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
eo: el Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
eo: el Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
eo: el Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
eo: el Pagumen

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
eo: de Jan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
eo: de Feb

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
eo: de Mar

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
eo: de Apr

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
eo: de Maj

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
eo: de Jun

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
eo: de Jul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
eo: de Aŭg

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
eo: de Sep

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
eo: de Okt

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
eo: de Nov

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
eo: de Dec

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
eo: Maj

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
eo: Aŭg

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
eo: Okt

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
eo: de Januaro

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
eo: de Februaro

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
eo: de Marto

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
eo: de Aprilo

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
eo: de Maj

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
eo: de Junio

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
eo: de Julio

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
eo: de Aŭgusto

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
eo: de Septembro

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
eo: de Oktobro

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
eo: de Novembro

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
eo: de Decembro

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
eo: Januaro

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
eo: Februaro

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
eo: Marto

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
eo: Maj

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
eo: Junio

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
eo: Julio

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
eo: Septembro

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
eo: Novembro

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
eo: Decembro

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
eo: Lun

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
eo: Mar

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
eo: Mer

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
eo: Ĵaŭ

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
eo: Ven

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
eo: Sab

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
eo: Dim

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
eo: Lundo

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
eo: Mardo

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
eo: Merkredo

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
eo: Vendredo

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
eo: Sabato

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
eo: Dimanĉo

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
eo: de Av

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
eo: de Tishrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
eo: de Heshvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
eo: de Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
eo: de Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
eo: de Shvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
eo: de Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
eo: de Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
eo: de Iyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
eo: de Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
eo: de Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
eo: de Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
eo: de Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
eo: de Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
eo: de Adar II

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
eo: de Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
eo: de Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
eo: de Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
eo: de Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
eo: de Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
eo: de Bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
eo: de Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
eo: de Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
eo: de Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
eo: de Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
eo: de Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
eo: de Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
eo: de Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
eo: el Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
eo: de Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
eo: el Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
eo: de Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
eo: de Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
eo: de Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
eo: el Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
eo: de Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
eo: de Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
eo: de Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
eo: el Phālgun

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
eo: de Sha

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
eo: de Muharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
eo: de Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
eo: de Rabi` al-Awal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
eo: de Rabi` al-Thaani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
eo: de Jumaada al-Awal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
eo: de Jumaada al-Thaani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
eo: de Rajab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
eo: de Sha`ban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
eo: de Ramadan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
eo: de Shawwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
eo: de Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
eo: de Thu al-Hijjah

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
eo: de Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
eo: de Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
eo: decKho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
eo: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
eo: de Mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
eo: de Sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
eo: de Meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
eo: de Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
eo: de Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
eo: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
eo: de Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
eo: de Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
eo: de Farvardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
eo: de Ordibehesht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
eo: de Khordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
eo: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
eo: de Mordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
eo: de Shahrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
eo: de Mehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
eo: de Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
eo: de Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
eo: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
eo: de Bahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
eo: de Esfand

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
eo: de Jan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
eo: de Feb

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
eo: de Mar

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
eo: de Apr

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
eo: de Maj

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
eo: de Jun

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
eo: de Jul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
eo: de Aŭg

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
eo: de Sep

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
eo: de Okt

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
eo: de Nov

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
eo: de Dec

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
eo: Maj

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
eo: Aŭg

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
eo: Okt

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
eo: de Januaro

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
eo: de Februaro

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
eo: de Marto

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
eo: de Aprilo

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
eo: de Maj

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
eo: de Junio

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
eo: de Julio

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
eo: de Aŭgusto

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
eo: de Septembro

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
eo: de Oktobro

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
eo: de Novembro

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
eo: de Decembro

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
eo: Januaro

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
eo: Februaro

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
eo: Marto

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
eo: Maj

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
eo: Junio

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
eo: Julio

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
eo: Septembro

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
eo: Novembro

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
eo: Decembro

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
eo: Lun

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
eo: Mar

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
eo: Mer

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
eo: Ĵaŭ

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
eo: Ven

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
eo: Sab

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
eo: Dim

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
eo: Lundo

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
eo: Mardo

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
eo: Merkredo

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
eo: Vendredo

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
eo: Sabato

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Use the X-server display 'displayname'
eo: Uzi la X-servilan ekranon 'ekranonomo'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
eo: Restarigi la aplikaĵon por la donita 'seanconumero'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo instalas propran koloraron
    ĉe 8-bita ekrano

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
eo: Limigas la nombron de koloroj rezervitaj
    en la kolorkubo ĉe 8-bita ekrano,
    se la aplikaĵo uzas QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
eo: diras al Qt, ke ĝi neniam transprenu la muson aŭ la klavaron

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
eo: ruliĝante sub sencimigilo tio povas kaŭzi
    transdonon de implicita argumento -nograb,
    uzu -dograb por ŝanĝi tion

en: switches to synchronous mode for debugging
eo: ŝaltiloj por sinkrona agmaniero ĉe erarserĉo

en: defines the application font
eo: difinas la tiparon de la aplikaĵo

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
eo: difinas la defaŭltan fonkoloron kaj paletron por la aplikaĵo
    (helaĵoj kaj malhelaĵoj estas kalkulitaj surbaze de la koloro)

en: sets the default foreground color
eo: difinas la defaŭltan tekstkoloron

en: sets the default button color
eo: difinas la defaŭltan koloron de butonoj

en: sets the application name
eo: donas la nomon de la aplikaĵo

en: sets the application title (caption)
eo: donas la titolon de la aplikaĵo

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
eo: Faras, ke la aplikaĵo uzas fenestraĵon 'TrueColor visual'
    ĉe 8-bita ekrano

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
eo: Difinas la enigstilon de XIM (X-enIg-Metodo). Eblaj
    valoroj estas  "onthespot", "overthespot", "offthespot"
    kaj "root"

en: set XIM server
eo: difini XIM-servilon

en: disable XIM
eo: malŝalti XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
eo: spegulas la tutan aspekton de la fenestraĵoj

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
eo: aplikas la Qt-stilfolion al la aplikaĵaj fenestraĵoj

en: Use 'caption' as name in the titlebar
eo: Uzi 'titolo' kiel nomon en la titolbreto

en: Use 'icon' as the application icon
eo: Uzi 'piktogramon' kiel aplikaĵa piktogramo

en: Use alternative configuration file
eo: Uzi alternativan agordodosieron

en: Disable crash handler, to get core dumps
eo: Malŝaltu kraŝtraktilon por ricevi konvenciajn erardosierojn (Core dump)

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
eo: Atendas WM_NET-kongruan fenestroadministrilon

en: sets the application GUI style
eo: difinas la grafikstilon de la aplikaĵo

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
eo: difinas la klientogeometrion de la precipa fenestro - vidu man X por la argumentfomato (kutime WidthxHeight+XPos+YPos)

en: KDE Application
eo: KDE-a Aplikaĵo

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
eo: '%1' mankas.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Frameworks: %2
    %3: %4
eo: Qt: %1
    KDE programada platoformo: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
eo: %1 estas skribita de
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eo: La dosieroj aŭ URLoj malfermitaj de la aplikaĵo estos forigataj postuze

en: KDE-tempfile
eo: Provizordosiero de KDE

en: Library "%1" not found
eo: Ne trovis bibliotekon "%1"

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
eo: Araba

[ctx: digit set]
en: Bengali
eo: Bengala

[ctx: digit set]
en: Devanagari
eo: Devanagara

[ctx: digit set]
en: Gujarati
eo: Guĝarata

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
eo: Gurmuka

[ctx: digit set]
en: Kannada
eo: Kananada

[ctx: digit set]
en: Khmer
eo: Kmera

[ctx: digit set]
en: Malayalam
eo: Malajala

[ctx: digit set]
en: Oriya
eo: Orija

[ctx: digit set]
en: Tamil
eo: Tamila

[ctx: digit set]
en: Telugu
eo: Teluga

[ctx: digit set]
en: Arabic
eo: Araba

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
eo: %1 tagoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
eo: %1 horoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
eo: %1 minutoj

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
eo: %1 sekundoj

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
eo: Antaŭ meztago

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
eo: Post meztago

en: Timed out trying to connect to remote host
eo: Tempolimon atingis antaŭ sukcesa konekto kun fora gastigo

en: address family for nodename not supported
eo: Adresfamilio por nodnomo ne subtenita

en: invalid value for 'ai_flags'
eo: nevalida valoro por 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
eo: 'ai_familio' ne subtenata

en: no address associated with nodename
eo: neni adreso ligita kun la nodonomo

en: servname not supported for ai_socktype
eo: servonomo ne subtenata por ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
eo: 'ai_socktype' ne subtenata

en: system error
eo: Sistemeraro

en: KDE Test Program
eo: Testa Programaro de KDE

en: Africa/Abidjan
eo: Afriko/Abidjan

en: Africa/Accra
eo: Afriko/Akrao

en: Africa/Addis_Ababa
eo: Afriko/Adis-Abebo

en: Africa/Algiers
eo: Afriko/Alĝero

en: Africa/Asmera
eo: Afriko/Asmera

en: Africa/Bamako
eo: Afriko/Bamako

en: Africa/Bangui
eo: Afriko/Bangui

en: Africa/Banjul
eo: Afriko/Banjulo

en: Africa/Bissau
eo: Afriko/Bisaŭo

en: Africa/Blantyre
eo: Afriko/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eo: Afriko/Brazavilo

en: Africa/Bujumbura
eo: Afriko/Buĵumburo

en: Africa/Cairo
eo: Afriko/Kairo

en: Africa/Casablanca
eo: Afriko/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eo: Afriko/Ceuta

en: Africa/Conakry
eo: Afriko/Konakrio

en: Africa/Dakar
eo: Afriko/Dakaro

en: Africa/Dar_es_Salaam
eo: Afriko/Dar-es-Salaam

en: Africa/Djibouti
eo: Afriko/Ĝibutio

en: Africa/Douala
eo: Afriko/Douala

en: Africa/El_Aaiun
eo: Afriko/El Aaiun

en: Africa/Freetown
eo: Afriko/Fritaŭno

en: Africa/Gaborone
eo: Afriko/Gaborono

en: Africa/Harare
eo: Afriko/Harareo

en: Africa/Johannesburg
eo: Afriko/Johannesburg

en: Africa/Kampala
eo: Afriko/Kampalo

en: Africa/Khartoum
eo: Afriko/Kartumo

en: Africa/Kigali
eo: Afriko/Kigalo

en: Africa/Kinshasa
eo: Afriko/Kinŝasa

en: Africa/Lagos
eo: Afriko/Lagos

en: Africa/Libreville
eo: Afriko/Librevilo

en: Africa/Lome
eo: Afriko/Lomeo

en: Africa/Luanda
eo: Afriko/Luando

en: Africa/Lubumbashi
eo: Afriko/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eo: Afriko/Lusako

en: Africa/Malabo
eo: Afriko/Malabo

en: Africa/Maputo
eo: Afriko/Maputo

en: Africa/Maseru
eo: Afriko/Maseruo

en: Africa/Mbabane
eo: Afriko/Mababano

en: Africa/Mogadishu
eo: Afriko/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
eo: Afriko/Monrovio

en: Africa/Nairobi
eo: Afriko/Najrobo

en: Africa/Ndjamena
eo: Afriko/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eo: Afriko/Niamejo

en: Africa/Nouakchott
eo: Afriko/Nuakŝoto

en: Africa/Ouagadougou
eo: Afriko/Uagaduguo

en: Africa/Porto-Novo
eo: Afriko/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
eo: Afriko/Sao Tomeo

en: Africa/Timbuktu
eo: Afriko/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
eo: Afriko/Tripolo

en: Africa/Tunis
eo: Afriko/Tunizo

en: Africa/Windhoek
eo: Afriko/Vindhuko

en: America/Adak
eo: Ameriko/Adak

en: America/Anchorage
eo: Ameriko/Anchorage

en: America/Anguilla
eo: Ameriko/Angvilo

en: America/Antigua
eo: Ameriko/Antigvo

en: America/Araguaina
eo: Ameriko/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
eo: Ameriko/Argentino/Buenos_Ajreso

en: America/Argentina/Catamarca
eo: Ameriko/Argentino/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
eo: Ameriko/Argentino/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
eo: Ameriko/Argentino/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
eo: Ameriko/Argentino/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
eo: Ameriko/Argentino/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
eo: Ameriko/Argentino/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
eo: Ameriko/Argentino/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
eo: Ameriko/Argentino/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
eo: Ameriko/Argentino/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
eo: Ameriko/Argentino/Ushuaia

en: America/Aruba
eo: Ameriko/Arubo

en: America/Asuncion
eo: Ameriko/Asuncion

en: America/Bahia
eo: Ameriko/Bahia

en: America/Barbados
eo: Ameriko/Barbado

en: America/Belem
eo: Ameriko/Belem

en: America/Belize
eo: Ameriko/Belizo

en: America/Boa_Vista
eo: Ameriko/Boa Vista

en: America/Bogota
eo: Ameriko/Bogoto

en: America/Boise
eo: Ameriko/Boise

en: America/Buenos_Aires
eo: Ameriko/Buenos-Ajreso

en: America/Cambridge_Bay
eo: Ameriko/Cambridge Bay

en: America/Campo_Grande
eo: Ameriko/Campo_Grande

en: America/Cancun
eo: Ameriko/Cancun

en: America/Caracas
eo: Ameriko/Karakaso

en: America/Catamarca
eo: Ameriko/Catamarca

en: America/Cayenne
eo: Ameriko/Cayenne

en: America/Cayman
eo: Ameriko/Kejmanoj

en: America/Chicago
eo: Ameriko/Chicago

en: America/Chihuahua
eo: Ameriko/Chihuahua

en: America/Cordoba
eo: Ameriko/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eo: Ameriko/Kostariko

en: America/Cuiaba
eo: Ameriko/Cuiaba

en: America/Curacao
eo: Ameriko/Curacao

en: America/Danmarkshavn
eo: Ameriko/Danmarkshavn

en: America/Dawson
eo: Ameriko/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eo: Ameriko/Dawson Creek

en: America/Denver
eo: Ameriko/Denver

en: America/Detroit
eo: Ameriko/Detroit

en: America/Dominica
eo: Ameriko/Dominica

en: America/Edmonton
eo: Ameriko/Edmonton

en: America/Eirunepe
eo: Ameriko/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eo: Ameriko/El-Salvadoro

en: America/Fortaleza
eo: Ameriko/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
eo: Ameriko/Glace Bay

en: America/Godthab
eo: Ameriko/Godthab

en: America/Goose_Bay
eo: Ameriko/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
eo: Ameriko/Grand Turk

en: America/Grenada
eo: Ameriko/Grenada

en: America/Guadeloupe
eo: Ameriko/Guadeloupe

en: America/Guatemala
eo: Ameriko/Gvatemalo

en: America/Guayaquil
eo: Ameriko/Guayaquil

en: America/Guyana
eo: Ameriko/Gujano

en: America/Halifax
eo: Ameriko/Halifax

en: America/Havana
eo: Ameriko/Havano

en: America/Hermosillo
eo: Ameriko/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
eo: Ameriko/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eo: Ameriko/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
eo: Ameriko/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
eo: Ameriko/Indianapolis

en: America/Inuvik
eo: Ameriko/Inuvik

en: America/Iqaluit
eo: Ameriko/Iqaluit

en: America/Jamaica
eo: Ameriko/Jamajko

en: America/Jujuy
eo: Ameriko/Jujuy

en: America/Juneau
eo: Ameriko/Juneau

en: America/Kentucky/Monticello
eo: Ameriko/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
eo: Ameriko/La-Pazo

en: America/Lima
eo: Ameriko/Limo

en: America/Los_Angeles
eo: Ameriko/Los Angeles

en: America/Louisville
eo: Ameriko/Louisville

en: America/Maceio
eo: Ameriko/Maceio

en: America/Managua
eo: Ameriko/Managua

en: America/Manaus
eo: Ameriko/Manaus

en: America/Martinique
eo: Ameriko/Martiniko

en: America/Mazatlan
eo: Ameriko/Mazatlan

en: America/Mendoza
eo: Ameriko/Mendoza

en: America/Menominee
eo: Ameriko/Menominee

en: America/Merida
eo: Ameriko/Merida

en: America/Mexico_City
eo: Ameriko/Meksikurbo

en: America/Miquelon
eo: Ameriko/Miquelon

en: America/Monterrey
eo: Ameriko/Monterrey

en: America/Montevideo
eo: Ameriko/Montevideo

en: America/Montreal
eo: Ameriko/Montrealo

en: America/Montserrat
eo: Ameriko/Moncerato

en: America/Nassau
eo: Ameriko/Nasaŭo

en: America/New_York
eo: Ameriko/Novjorko

en: America/Nipigon
eo: Ameriko/Nipigon

en: America/Nome
eo: Ameriko/Nome

en: America/Noronha
eo: Ameriko/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
eo: Ameriko/North Dakota/Center

en: America/Panama
eo: Ameriko/Panamo

en: America/Pangnirtung
eo: Ameriko/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eo: Ameriko/Paramaribo

en: America/Phoenix
eo: Ameriko/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
eo: Ameriko/Portoprinco

en: America/Port_of_Spain
eo: Ameriko/Portospeno

en: America/Porto_Velho
eo: Ameriko/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
eo: Ameriko/Puerto-Riko

en: America/Rainy_River
eo: Ameriko/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
eo: Ameriko/Rankin Inlet

en: America/Recife
eo: Ameriko/Recife

en: America/Regina
eo: Ameriko/Regina

en: America/Rio_Branco
eo: Ameriko/Rio Branco

en: America/Rosario
eo: Ameriko/Rosario

en: America/Santiago
eo: Ameriko/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eo: Ameriko/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
eo: Ameriko/San-Paŭlo

en: America/Scoresbysund
eo: Ameriko/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eo: Ameriko/Shiprock

en: America/St_Johns
eo: Ameriko/St Johns

en: America/St_Kitts
eo: Ameriko/St Kitts

en: America/St_Lucia
eo: Ameriko/Sent-Lucio

en: America/St_Thomas
eo: Ameriko/St Thomas

en: America/St_Vincent
eo: Ameriko/Sent-Vincento

en: America/Swift_Current
eo: Ameriko/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
eo: Ameriko/Tegucigalpo

en: America/Thule
eo: Ameriko/Thule

en: America/Thunder_Bay
eo: Ameriko/Thunder Bay

en: America/Tijuana
eo: Ameriko/Tijuana

en: America/Toronto
eo: Ameriko/Toronto

en: America/Tortola
eo: Ameriko/Tortola

en: America/Vancouver
eo: Ameriko/Vankuvero

en: America/Whitehorse
eo: Ameriko/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eo: Ameriko/Vinipego

en: America/Yakutat
eo: Ameriko/Yakutat

en: America/Yellowknife
eo: Ameriko/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
eo: Antarkto/Casey

en: Antarctica/Davis
eo: Antarkto/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eo: Antarkto/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
eo: Antarkto/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eo: Antarkto/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eo: Antarkto/Palmer

en: Antarctica/Rothera
eo: Antarkto/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
eo: Antarkto/Suda_Poluso

en: Antarctica/Syowa
eo: Antarkto/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eo: Antarkto/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
eo: Arktiko/Longyearbyen

en: Asia/Aden
eo: Azio/Aden

en: Asia/Almaty
eo: Azio/Almaty

en: Asia/Amman
eo: Azio/Amano

en: Asia/Anadyr
eo: Azio/Anadyr

en: Asia/Aqtau
eo: Azio/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
eo: Azio/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
eo: Azio/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
eo: Azio/Bagdado

en: Asia/Bahrain
eo: Azio/Barejno

en: Asia/Baku
eo: Azio/Bakuo

en: Asia/Bangkok
eo: Azio/Bankoko

en: Asia/Beirut
eo: Azio/Bejruto

en: Asia/Bishkek
eo: Azio/Bishkek

en: Asia/Brunei
eo: Azio/Brunejo

en: Asia/Calcutta
eo: Azio/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
eo: Azio/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
eo: Azio/Chongqing

en: Asia/Colombo
eo: Azio/Kolombo

en: Asia/Damascus
eo: Azio/Damasko

en: Asia/Dhaka
eo: Azio/Dako

en: Asia/Dili
eo: Azio/Dili

en: Asia/Dubai
eo: Azio/Dubajo

en: Asia/Gaza
eo: Azio/Gaza

en: Asia/Harbin
eo: Azio/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
eo: Azio/Honkongo

en: Asia/Hovd
eo: Azio/Hovd

en: Asia/Irkutsk
eo: Azio/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
eo: Azio/Ĝakarto

en: Asia/Jayapura
eo: Azio/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
eo: Azio/Jerusalemo

en: Asia/Kabul
eo: Azio/Kabulo

en: Asia/Kamchatka
eo: Azio/Kamchatka

en: Asia/Karachi
eo: Azio/Karachi

en: Asia/Kashgar
eo: Azio/Kashgar

en: Asia/Katmandu
eo: Azio/Katmanduo

en: Asia/Krasnoyarsk
eo: Azio/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
eo: Azio/Kuala Lumpuro

en: Asia/Kuching
eo: Azio/Kuching

en: Asia/Kuwait
eo: Azio/Kuvajto

en: Asia/Macau
eo: Azio/Makao

en: Asia/Magadan
eo: Azio/Magadan

en: Asia/Makassar
eo: Azio/Makassarn

en: Asia/Manila
eo: Azio/Manilo

en: Asia/Muscat
eo: Azio/Maskato

en: Asia/Nicosia
eo: Azio/Nikozio

en: Asia/Novosibirsk
eo: Azio/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
eo: Azio/Omsk

en: Asia/Oral
eo: Azio/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
eo: Azio/Pnom-Peno

en: Asia/Pontianak
eo: Azio/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
eo: Azio/Pjongjango

en: Asia/Qatar
eo: Azio/Kataro

en: Asia/Qyzylorda
eo: Azio/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
eo: Azio/Ranguno

en: Asia/Riyadh
eo: Azio/Riado

en: Asia/Saigon
eo: Azio/Saigon

en: Asia/Sakhalin
eo: Azio/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
eo: Azio/Samarkand

en: Asia/Seoul
eo: Azio/Seulo

en: Asia/Shanghai
eo: Azio/Shanghai

en: Asia/Singapore
eo: Azio/Singapuro

en: Asia/Taipei
eo: Azio/Tajpeo

en: Asia/Tashkent
eo: Azio/Taŝkento

en: Asia/Tbilisi
eo: Azio/Tifliso

en: Asia/Tehran
eo: Azio/Teherano

en: Asia/Thimphu
eo: Azio/Timbuo

en: Asia/Tokyo
eo: Azio/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
eo: Azio/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
eo: Azio/Ulan-Batoro

en: Asia/Urumqi
eo: Azio/Urumqi

en: Asia/Vientiane
eo: Azio/Vjentiano

en: Asia/Vladivostok
eo: Azio/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
eo: Azio/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
eo: Azio/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
eo: Azio/Erevano

en: Atlantic/Azores
eo: Atlantiko/Acoroj

en: Atlantic/Bermuda
eo: Atlantiko/Bermudoj

en: Atlantic/Canary
eo: Atlantiko/Kanarioj

en: Atlantic/Cape_Verde
eo: Atlantiko/Kabo Verdo

en: Atlantic/Faeroe
eo: Atlantiko/Ferooj

en: Atlantic/Jan_Mayen
eo: Atlantiko/Jan-Majen-insulo

en: Atlantic/Madeira
eo: Atlantiko/Madejro

en: Atlantic/Reykjavik
eo: Atlantiko/Rejkjaviko

en: Atlantic/South_Georgia
eo: Atlantiko/Sud-Georgio

en: Atlantic/St_Helena
eo: Atlantiko/Sent-Heleno

en: Atlantic/Stanley
eo: Atlantiko/Stanley

en: Australia/Adelaide
eo: Aŭstralio/Adelajdo

en: Australia/Brisbane
eo: Aŭstralio/Brisbano

en: Australia/Broken_Hill
eo: Aŭstralio/Broken Hill

en: Australia/Darwin
eo: Aŭstralio/Darvino

en: Australia/Hobart
eo: Aŭstralio/Hobarto

en: Australia/Lindeman
eo: Aŭstralio/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
eo: Aŭstralio/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
eo: Aŭstralio/Melburno

en: Australia/Perth
eo: Aŭstralio/Perto

en: Australia/Sydney
eo: Aŭstralio/Sidnejo

en: Cuba
eo: Kubo

en: Egypt
eo: Egipto

en: Europe/Amsterdam
eo: Eŭropo/Amsterdamo

en: Europe/Andorra
eo: Eŭropo/Andoro

en: Europe/Athens
eo: Eŭropo/Ateno

en: Europe/Belfast
eo: Eŭropo/Belfast

en: Europe/Belgrade
eo: Eŭropo/Beogrado

en: Europe/Berlin
eo: Eŭropo/Berlino

en: Europe/Bratislava
eo: Eŭropo/Bratislavo

en: Europe/Brussels
eo: Eŭropo/Bruselo

en: Europe/Bucharest
eo: Eŭropo/Bukareŝto

en: Europe/Budapest
eo: Eŭropo/Budapeŝto

en: Europe/Chisinau
eo: Eŭropo/Kiŝinevo

en: Europe/Copenhagen
eo: Eŭropo/Kopenhago

en: Europe/Dublin
eo: Eŭropo/Dublino

en: Europe/Gibraltar
eo: Eŭropo/Ĝibraltaro

en: Europe/Helsinki
eo: Eŭropo/Helsinko

en: Europe/Istanbul
eo: Eŭropo/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
eo: Eŭropo/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eo: Eŭropo/Kievo

en: Europe/Lisbon
eo: Eŭropo/Lisbono

en: Europe/Ljubljana
eo: Eŭropo/Ljubljano

en: Europe/London
eo: Eŭropo/Londono

en: Europe/Luxembourg
eo: Eŭropo/Luksemburgo

en: Europe/Madrid
eo: Eŭropo/Madrido

en: Europe/Malta
eo: Eŭropo/Malto

en: Europe/Mariehamn
eo: Eŭropo/Mariehamn

en: Europe/Minsk
eo: Eŭropo/Minsko

en: Europe/Monaco
eo: Eŭropo/Monako

en: Europe/Moscow
eo: Eŭropo/Moskvo

en: Europe/Oslo
eo: Eŭropo/Oslo

en: Europe/Paris
eo: Eŭropo/Parizo

en: Europe/Prague
eo: Eŭropo/Prago

en: Europe/Riga
eo: Eŭropo/Rigo

en: Europe/Rome
eo: Eŭropo/Romo

en: Europe/Samara
eo: Eŭropo/Samara

en: Europe/San_Marino
eo: Eŭropo/San Marino

en: Europe/Sarajevo
eo: Eŭropo/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eo: Eŭropo/Simferopol

en: Europe/Skopje
eo: Eŭropo/Skopjo

en: Europe/Sofia
eo: Eŭropo/Sofio

en: Europe/Stockholm
eo: Eŭropo/Stokholmo

en: Europe/Tallinn
eo: Eŭropo/Talino

en: Europe/Tirane
eo: Eŭropo/Tirano

en: Europe/Uzhgorod
eo: Eŭropo/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eo: Eŭropo/Vaduzo

en: Europe/Vatican
eo: Eŭropo/Vatikano

en: Europe/Vienna
eo: Eŭropo/Vieno

en: Europe/Vilnius
eo: Eŭropo/Vilno

en: Europe/Warsaw
eo: Eŭropo/Varsovio

en: Europe/Zagreb
eo: Eŭropo/Zagrebo

en: Europe/Zaporozhye
eo: Eŭropo/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
eo: Eŭropo/Zuriko

en: Iceland
eo: Islando

en: Indian/Antananarivo
eo: Hinda Oceano/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eo: Hinda Oceano/Chagos

en: Indian/Christmas
eo: Hinda Oceano/Kristnaskinsulo

en: Indian/Cocos
eo: Hinda Oceano/Cocos

en: Indian/Comoro
eo: Hinda Oceano/Komoroj

en: Indian/Kerguelen
eo: Hinda Oceano/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eo: Hinda Oceano/Mahe

en: Indian/Maldives
eo: Hinda Oceano/Maldivoj

en: Indian/Mauritius
eo: Hinda Oceano/Maŭricio

en: Indian/Mayotte
eo: Hinda Oceano/Majoto

en: Indian/Reunion
eo: Hinda Oceano/Reunio

en: Iran
eo: Irano

en: Japan
eo: Japanio

en: Libya
eo: Libio

en: Pacific/Apia
eo: Pacifiko/Apio

en: Pacific/Auckland
eo: Pacifiko/Auckland

en: Pacific/Chatham
eo: Pacifiko/Chatham

en: Pacific/Easter
eo: Pacifiko/Easter

en: Pacific/Efate
eo: Pacifiko/Efate

en: Pacific/Enderbury
eo: Pacifiko/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eo: Pacifiko/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eo: Pacifiko/Fiĝioj

en: Pacific/Funafuti
eo: Pacifiko/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eo: Pacifiko/Galapagos

en: Pacific/Gambier
eo: Pacifiko/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eo: Pacifiko/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eo: Pacifiko/Gvamo

en: Pacific/Honolulu
eo: Pacifiko/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eo: Pacifiko/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eo: Pacifiko/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eo: Pacifiko/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eo: Pacifiko/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eo: Pacifiko/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eo: Pacifiko/Marquesas

en: Pacific/Midway
eo: Pacifiko/Midvejinsuloj

en: Pacific/Nauru
eo: Pacifiko/Nauro

en: Pacific/Niue
eo: Pacifiko/Niuo

en: Pacific/Norfolk
eo: Pacifiko/Norfolkinsulo

en: Pacific/Noumea
eo: Pacifiko/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eo: Pacifiko/Pago Pago

en: Pacific/Palau
eo: Pacifiko/Palaŭo

en: Pacific/Pitcairn
eo: Pacifiko/Pitkarna Insulo

en: Pacific/Ponape
eo: Pacifiko/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eo: Pacifiko/Port-Moresbo

en: Pacific/Rarotonga
eo: Pacifiko/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eo: Pacifiko/Saipan

en: Pacific/Tahiti
eo: Pacifiko/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
eo: Pacifiko/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
eo: Pacifiko/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eo: Pacifiko/Truk

en: Pacific/Wake
eo: Pacifiko/Wake

en: Pacific/Wallis
eo: Pacifiko/Wallis

en: Pacific/Yap
eo: Pacifiko/Yap

en: Poland
eo: Pollando

en: Portugal
eo: Portugalo

en: Turkey
eo: Turkujo

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
eo: Senserifa

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
eo: Serifa

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
eo: Samspaca

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
eo: Zono

[ctx: Time zone]
en: Region
eo: Regiono

en: The style '%1' was not found
eo: La stilo '%1' ne troviĝis

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
eo: * Freŝaj koloroj *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
eo: * Propraj koloroj *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
eo: Kvardek koloroj

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
eo: Oksigenaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
eo: Ĉielarkaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
eo: Reĝaj koloroj

[ctx: palette name]
en: Web Colors
eo: Retaj koloroj

en: Named Colors
eo: Nomitaj koloroj

en: Select Color
eo: Elektu koloron

en: Hue:
eo: Nuanco:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
eo: Valoro:

en: Red:
eo: Ruĝa:

en: Green:
eo: Verda:

en: Blue:
eo: Blua:

en: Alpha:
eo: Alfo:

en: &Add to Custom Colors
eo: &Aldoni al la propraj koloroj

en: Name:
eo: Nomo:

en: Default color
eo: Apriora koloro

en: -default-
eo: -apriora-

en: -unnamed-
eo: -sennoma-

[ctx: @title:window]
en: Print
eo: Printi

en: &Try
eo: &Provi

en: modified
eo: ŝanĝita

[ctx: Document/application separator in titlebar]
en:  –
eo: -

en: &Details
eo: &Detaloj

en: Get help...
eo: Ricevi helpon...

en: &Add
eo: &Aldoni

en: &Remove
eo: &Forpreni

en: Move &Up
eo: Movi &supren

en: Move &Down
eo: Movi &malsupren

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eo: ABCĈDEFGĜHĤIJĴKLMNOPRSŜTUŬVZ abcĉdefgĝhĥijĵklmnoprsŝtuŭvz

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: Could not load print preview part
eo: Ne povis ŝargi la parton de antaŭpresado

en: Print Preview
eo: Presi antaŭrigardon

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: &Minimize
eo: &Minimumigi

en: &Restore
eo: &Restarigi

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
eo: Konfirmi la ĉesigon de la sistempleto

en: Redo
eo: Refari

en: Undo
eo: Malfari

en: Do not run in the background.
eo: Ne ruli ĝin kiel fonan taskon.

en: Internally added if launched from Finder
eo: Aldoniĝis interne se lanĉiĝis de la trovilo

[ctx: @label]
en: Change...
eo: Ŝanĝi...

en: Device name
eo: Aparatnomo

[ctx: folder name]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
eo: Krei novan dosierujon en:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
eo: Dosiero aŭ dosierujo kun la nomo %1 jam ekzistas.

en: You do not have permission to create that folder.
eo: Vi ne havas permeson krei tiun dosierujon.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eo: Rubujen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
eo: Montri Kaŝitajn Dosierujojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eo: Ecoj

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: Open
eo: Malfermi

en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: @label]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @label]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @label]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @label]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @label]
en: Type
eo: Tipo

en: <Error>
eo: <Eraro>

en: Show Hidden Folders
eo: Montri Kaŝitajn Dosierujojn

en: All Pictures
eo: Ĉiuj bildoj

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
eo: Agordi montritajn datumojn

[ctx: @title:tab]
en: Information
eo: Informo

[ctx: @label creation date]
en: Created
eo: Kreita

[ctx: @label file content size]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @label]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
eo: Ŝanĝita

[ctx: @label]
en: Subject
eo: Temo

[ctx: @label]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: @label file type]
en: Type
eo: Tipo

en: P&review
eo: Antaŭ&rigardo

en: Acquire Image
eo: Akiru bildon

en: OCR Image
eo: Signorekona grafiko

en: File '%1' is not readable
eo: Dosiero '%1' ne estas legebla

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
eo: ERARO: Nekonata protokolo '%1'

en: Authorization Dialog
eo: Aŭtentigodialogo

en: No metainfo for %1
eo: Neniu metainformo por %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
eo: Suborganizaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
eo: Forpreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
eo: Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
eo: Valida de

en: Signature Algorithm:
eo: Ĉifroalgoritmo:

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Signature Contents:
eo: Enhavo de subskribo:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
eo: Nekonata ŝlosiloalgoritmo

en: Key type: RSA (%1 bit)
eo: Ŝlosilotipo: RSA (%1 bitoj)

en: Modulus:
eo: Dividnombro:

en: Exponent: 0x
eo: Eksponento: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
eo: Ŝlosilotipo: DSA (%1 bito)

en: Prime:
eo: Primo:

en: 160 bit prime factor:
eo: 160-bit-a primfaktoro:

en: Public key:
eo: Publika ŝlosilo:

en: The certificate is valid.
eo: La atestilo estas valida.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
eo: La radikaj dosieroj de la atestanta aŭtoritato ne troviĝis. Do la atestilo ne estas validigebla.

en: SSL support was not found.
eo: Ne troviĝis SSL-subteno.

en: Private key test failed.
eo: Kontrolo de la privata ŝlosilo malsukcesis.

en: The certificate has not been issued for this host.
eo: La atestilo ne estis eldonita por ĉi tiu komputilo.

en: This certificate is not relevant.
eo: La atestilo ne estas aplikebla.

en: The certificate is invalid.
eo: La atestilo ne estas valida.

en: GMT
eo: UT
