kdelibs4 - en to ga translation catalogue (1790 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
ga: Gorm Alice

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
ga: Bán Ársa

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
ga: Bán Ársa 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
ga: Bán Ársa 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
ga: Bán Ársa 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
ga: Bán Ársa 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
ga: Almóinn Bhánaithe

[ctx: color]
en: BlueViolet
ga: Corcairghorm

[ctx: color]
en: CadetBlue
ga: Liathghorm

[ctx: color]
en: CadetBlue1
ga: Liathghorm 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
ga: Liathghorm 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
ga: Liathghorm 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
ga: Liathghorm 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
ga: Gormán

[ctx: color]
en: DarkBlue
ga: Dúghorm

[ctx: color]
en: DarkCyan
ga: Cian Dorcha

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
ga: Slat Óir Dorcha

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
ga: Slat Óir Dorcha 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
ga: Slat Óir Dorcha 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
ga: Slat Óir Dorcha 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
ga: Slat Óir Dorcha 4

[ctx: color]
en: DarkGray
ga: Dúliath

[ctx: color]
en: DarkGreen
ga: Dúghlas

[ctx: color]
en: DarkGrey
ga: Dúliath

[ctx: color]
en: DarkKhaki
ga: Caicí Dorcha

[ctx: color]
en: DarkMagenta
ga: Maigeanta Dhorcha

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
ga: Dúghlas Olóige

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
ga: Dúghlas Olóige 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
ga: Dúghlas Olóige 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
ga: Dúghlas Olóige 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
ga: Dúghlas Olóige 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
ga: Oráiste Dorcha

[ctx: color]
en: DarkOrange1
ga: Oráiste Dorcha 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
ga: Oráiste Dorcha 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
ga: Oráiste Dorcha 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
ga: Oráiste Dorcha 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
ga: Corcra Dorcha

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
ga: Corcra Dorcha 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
ga: Corcra Dorcha 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
ga: Corcra Dorcha 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
ga: Corcra Dorcha 4

[ctx: color]
en: DarkRed
ga: Dúrua

[ctx: color]
en: DarkSalmon
ga: Bradán Dorcha

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
ga: Muirghlas Dorcha

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
ga: Muirghlas Dorcha 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
ga: Muirghlas Dorcha 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
ga: Muirghlas Dorcha 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
ga: Muirghlas Dorcha 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
ga: Slinnghorm Dorcha

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
ga: Slinnliath Dorcha

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
ga: Slinnliath Dorcha 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
ga: Slinnliath Dorcha 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
ga: Slinnliath Dorcha 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
ga: Slinnliath Dorcha 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
ga: Slinnliath Dorcha

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
ga: Turcaidghorm Dorcha

[ctx: color]
en: DarkViolet
ga: Corcairghorm Dorcha

[ctx: color]
en: DeepPink
ga: Bándearg Domhain

[ctx: color]
en: DeepPink1
ga: Bándearg Domhain 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
ga: Bándearg Domhain 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
ga: Bándearg Domhain 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
ga: Bándearg Domhain 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
ga: Spéirghorm Domhain

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
ga: Spéirghorm Domhain 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
ga: Spéirghorm Domhain 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
ga: Spéirghorm Domhain 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
ga: Spéirghorm Domhain 4

[ctx: color]
en: DimGray
ga: Meánliath

[ctx: color]
en: DimGrey
ga: Meánliath

[ctx: color]
en: DodgerBlue
ga: Gorm Dodger

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
ga: Gorm Dodger 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
ga: Gorm Dodger 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
ga: Gorm Dodger 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
ga: Gorm Dodger 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
ga: Bán na mBláth

[ctx: color]
en: ForestGreen
ga: Glas na Foraoise

[ctx: color]
en: GhostWhite
ga: Bán Taibhse

[ctx: color]
en: GreenYellow
ga: Glasbhuí

[ctx: color]
en: HotPink
ga: Bándearg Te

[ctx: color]
en: HotPink1
ga: Bándearg Te 1

[ctx: color]
en: HotPink2
ga: Bándearg Te 2

[ctx: color]
en: HotPink3
ga: Bándearg Te 3

[ctx: color]
en: HotPink4
ga: Bándearg Te 4

[ctx: color]
en: IndianRed
ga: Dearg Indiach

[ctx: color]
en: IndianRed1
ga: Dearg Indiach 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
ga: Dearg Indiach 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
ga: Dearg Indiach 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
ga: Dearg Indiach 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
ga: Labhandair

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
ga: Labhandair 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
ga: Labhandair 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
ga: Labhandair 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
ga: Labhandair 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
ga: Fód Glas

[ctx: color]
en: LemonChiffon
ga: Liathbhuí

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
ga: Liathbhuí 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
ga: Liathbhuí 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
ga: Liathbhuí 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
ga: Liathbhuí 4

[ctx: color]
en: LightBlue
ga: Bánghorm

[ctx: color]
en: LightBlue1
ga: Bánghorm 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
ga: Bánghorm 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
ga: Bánghorm 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
ga: Bánghorm 4

[ctx: color]
en: LightCoral
ga: Coiréal Geal

[ctx: color]
en: LightCyan
ga: Cian Geal

[ctx: color]
en: LightCyan1
ga: Cian Geal 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
ga: Cian Geal 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
ga: Cian Geal 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
ga: Cian Geal 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
ga: Slat Óir Geal

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
ga: Slat Óir Geal 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
ga: Slat Óir Geal 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
ga: Slat Óir Geal 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
ga: Slat Óir Geal 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
ga: Slat Óir Buí

[ctx: color]
en: LightGray
ga: Fionnliath

[ctx: color]
en: LightGreen
ga: Glas Geal

[ctx: color]
en: LightGrey
ga: Fionnliath

[ctx: color]
en: LightPink
ga: Bándearg Geal

[ctx: color]
en: LightPink1
ga: Bándearg Geal 1

[ctx: color]
en: LightPink2
ga: Bándearg Geal 2

[ctx: color]
en: LightPink3
ga: Bándearg Geal 3

[ctx: color]
en: LightPink4
ga: Bándearg Geal 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
ga: Bradán Geal

[ctx: color]
en: LightSalmon1
ga: Bradán Geal 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
ga: Bradán Geal 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
ga: Bradán Geal 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
ga: Bradán Geal 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
ga: Muirghlas Geal

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
ga: Spéirghorm Geal

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
ga: Spéirghorm Geal 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
ga: Spéirghorm Geal 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
ga: Spéirghorm Geal 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
ga: Spéirghorm Geal 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
ga: Slinnghorm Geal

[ctx: color]
en: LightSlateGray
ga: Slinnliath Geal

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
ga: Slinnliath Geal

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
ga: Cruachghorm Geal

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
ga: Cruachghorm Geal 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
ga: Cruachghorm Geal 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
ga: Cruachghorm Geal 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
ga: Cruachghorm Geal 4

[ctx: color]
en: LightYellow
ga: Buí Geal

[ctx: color]
en: LightYellow1
ga: Buí Geal 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
ga: Buí Geal 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
ga: Buí Geal 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
ga: Buí Geal 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
ga: Uaine Líoma

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
ga: Gormghlas Meánach

[ctx: color]
en: MediumBlue
ga: Meánghorm

[ctx: color]
en: MediumOrchid
ga: Gealchorcra

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
ga: Gealchorcra 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
ga: Gealchorcra 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
ga: Gealchorcra 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
ga: Gealchorcra 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
ga: Meánchorcra

[ctx: color]
en: MediumPurple1
ga: Meánchorcra 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
ga: Meánchorcra 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
ga: Meánchorcra 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
ga: Meánchorcra 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
ga: Meánghlas Mara

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
ga: Slinnghorm Meánach

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
ga: Meánuaine an Earraigh

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
ga: Turcaidghorm Meánach

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
ga: Ruachorcra Meánach

[ctx: color]
en: MidnightBlue
ga: Gorm an Mheán Oíche

[ctx: color]
en: MintCream
ga: Miontas Geal

[ctx: color]
en: MistyRose
ga: Rós

[ctx: color]
en: MistyRose1
ga: Rós 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
ga: Rós 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
ga: Rós 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
ga: Rós 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
ga: Bán Navachóch

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
ga: Bán Navachóch 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
ga: Bán Navachóch 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
ga: Bán Navachóch 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
ga: Bán Navachóch 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
ga: Gorm an Chabhlaigh

[ctx: color]
en: OldLace
ga: Seanlása

[ctx: color]
en: OliveDrab
ga: Liathdhonn Olóige

[ctx: color]
en: OliveDrab1
ga: Liathdhonn Olóige 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
ga: Liathdhonn Olóige 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
ga: Liathdhonn Olóige 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
ga: Liathdhonn Olóige 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
ga: Oráiste Dearg

[ctx: color]
en: OrangeRed1
ga: Oráiste Dearg 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
ga: Oráiste Dearg 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
ga: Oráiste Dearg 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
ga: Oráiste Dearg 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
ga: Slat Óir Bán

[ctx: color]
en: PaleGreen
ga: Gealghlas

[ctx: color]
en: PaleGreen1
ga: Gealghlas 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
ga: Gealghlas 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
ga: Gealghlas 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
ga: Gealghlas 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
ga: Turcaidghorm Geal

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
ga: Turcaidghorm Geal 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
ga: Turcaidghorm Geal 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
ga: Turcaidghorm Geal 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
ga: Turcaidghorm Geal 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
ga: Ruachorcra Geal

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
ga: Ruachorcra Geal 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
ga: Ruachorcra Geal 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
ga: Ruachorcra Geal 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
ga: Ruachorcra Geal 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
ga: Uachtar

[ctx: color]
en: PeachPuff
ga: Péitseog

[ctx: color]
en: PeachPuff1
ga: Péitseog 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
ga: Péitseog 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
ga: Péitseog 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
ga: Péitseog 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
ga: Gorm Púdair

[ctx: color]
en: RosyBrown
ga: Rósdhonn

[ctx: color]
en: RosyBrown1
ga: Rósdhonn 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
ga: Rósdhonn 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
ga: Rósdhonn 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
ga: Rósdhonn 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
ga: Gorm Ríoga

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
ga: Gorm Ríoga 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
ga: Gorm Ríoga 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
ga: Gorm Ríoga 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
ga: Gorm Ríoga 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
ga: Donn na Diallaite

[ctx: color]
en: SandyBrown
ga: Fionnrua

[ctx: color]
en: SeaGreen
ga: Muirghlas

[ctx: color]
en: SeaGreen1
ga: Muirghlas 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
ga: Muirghlas 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
ga: Muirghlas 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
ga: Muirghlas 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
ga: Spéirghorm

[ctx: color]
en: SkyBlue1
ga: Spéirghorm 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
ga: Spéirghorm 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
ga: Spéirghorm 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
ga: Spéirghorm 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
ga: Slinnghorm

[ctx: color]
en: SlateBlue1
ga: Slinnghorm 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
ga: Slinnghorm 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
ga: Slinnghorm 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
ga: Slinnghorm 4

[ctx: color]
en: SlateGray
ga: Slinnliath

[ctx: color]
en: SlateGray1
ga: Slinnliath 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
ga: Slinnliath 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
ga: Slinnliath 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
ga: Slinnliath 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
ga: Slinnliath

[ctx: color]
en: SpringGreen
ga: Uaine an Earraigh

[ctx: color]
en: SpringGreen1
ga: Uaine an Earraigh 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
ga: Uaine an Earraigh 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
ga: Uaine an Earraigh 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
ga: Uaine an Earraigh 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
ga: Cruachghorm

[ctx: color]
en: SteelBlue1
ga: Cruachghorm 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
ga: Cruachghorm 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
ga: Cruachghorm 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
ga: Cruachghorm 4

[ctx: color]
en: VioletRed
ga: Ruachorcra

[ctx: color]
en: VioletRed1
ga: Ruachorcra 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
ga: Ruachorcra 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
ga: Ruachorcra 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
ga: Ruachorcra 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
ga: Deatach Bán

[ctx: color]
en: YellowGreen
ga: Buíghlas

[ctx: color]
en: aquamarine
ga: gormghlas

[ctx: color]
en: aquamarine1
ga: gormghlas 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
ga: gormghlas 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
ga: gormghlas 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
ga: gormghlas 4

[ctx: color]
en: azure
ga: gormghlas na spéire

[ctx: color]
en: azure1
ga: gormghlas na spéire 1

[ctx: color]
en: azure2
ga: gormghlas na spéire 2

[ctx: color]
en: azure3
ga: gormghlas na spéire 3

[ctx: color]
en: azure4
ga: gormghlas na spéire 4

[ctx: color]
en: beige
ga: béas

[ctx: color]
en: bisque
ga: uachtar dorcha

[ctx: color]
en: bisque1
ga: uachtar dorcha 1

[ctx: color]
en: bisque2
ga: uachtar dorcha 2

[ctx: color]
en: bisque3
ga: uachtar dorcha 3

[ctx: color]
en: bisque4
ga: uachtar dorcha 4

[ctx: color]
en: black
ga: dubh

[ctx: color]
en: blue
ga: gorm

[ctx: color]
en: blue1
ga: gorm 1

[ctx: color]
en: blue2
ga: gorm 2

[ctx: color]
en: blue3
ga: gorm 3

[ctx: color]
en: blue4
ga: gorm 4

[ctx: color]
en: brown
ga: donn

[ctx: color]
en: brown1
ga: donn 1

[ctx: color]
en: brown2
ga: donn 2

[ctx: color]
en: brown3
ga: donn 3

[ctx: color]
en: brown4
ga: donn 4

[ctx: color]
en: burlywood
ga: gealdhonn

[ctx: color]
en: burlywood1
ga: gealdhonn 1

[ctx: color]
en: burlywood2
ga: gealdhonn 2

[ctx: color]
en: burlywood3
ga: gealdhonn 3

[ctx: color]
en: burlywood4
ga: gealdhonn 4

[ctx: color]
en: chartreuse
ga: seártrús

[ctx: color]
en: chartreuse1
ga: seártrús 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
ga: seártrús 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
ga: seártrús 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
ga: seártrús 4

[ctx: color]
en: chocolate
ga: seacláid

[ctx: color]
en: chocolate1
ga: seacláid 1

[ctx: color]
en: chocolate2
ga: seacláid 2

[ctx: color]
en: chocolate3
ga: seacláid 3

[ctx: color]
en: chocolate4
ga: seacláid 4

[ctx: color]
en: coral
ga: coiréal

[ctx: color]
en: coral1
ga: coiréal 1

[ctx: color]
en: coral2
ga: coiréal 2

[ctx: color]
en: coral3
ga: coiréal 3

[ctx: color]
en: coral4
ga: coiréal 4

[ctx: color]
en: cornsilk
ga: liathghlas

[ctx: color]
en: cornsilk1
ga: liathghlas 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
ga: liathghlas 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
ga: liathghlas 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
ga: liathghlas 4

[ctx: color]
en: cyan
ga: cian

[ctx: color]
en: cyan1
ga: cian 1

[ctx: color]
en: cyan2
ga: cian 2

[ctx: color]
en: cyan3
ga: cian 3

[ctx: color]
en: cyan4
ga: cian 4

[ctx: color]
en: firebrick
ga: bríce tine

[ctx: color]
en: firebrick1
ga: bríce tine 1

[ctx: color]
en: firebrick2
ga: bríce tine 2

[ctx: color]
en: firebrick3
ga: bríce tine 3

[ctx: color]
en: firebrick4
ga: bríce tine 4

[ctx: color]
en: gainsboro
ga: bánliath

[ctx: color]
en: gold
ga: órdhath

[ctx: color]
en: gold1
ga: órdhath 1

[ctx: color]
en: gold2
ga: órdhath 2

[ctx: color]
en: gold3
ga: órdhath 3

[ctx: color]
en: gold4
ga: órdhath 4

[ctx: color]
en: goldenrod
ga: slat óir

[ctx: color]
en: goldenrod1
ga: slat óir 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
ga: slat óir 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
ga: slat óir 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
ga: slat óir 4

[ctx: color]
en: green
ga: glas

[ctx: color]
en: green1
ga: glas 1

[ctx: color]
en: green2
ga: glas 2

[ctx: color]
en: green3
ga: glas 3

[ctx: color]
en: green4
ga: glas 4

[ctx: color]
en: honeydew
ga: bánghlas

[ctx: color]
en: honeydew1
ga: bánghlas 1

[ctx: color]
en: honeydew2
ga: bánghlas 2

[ctx: color]
en: honeydew3
ga: bánghlas 3

[ctx: color]
en: honeydew4
ga: bánghlas 4

[ctx: color]
en: ivory
ga: eabhar

[ctx: color]
en: ivory1
ga: eabhar 1

[ctx: color]
en: ivory2
ga: eabhar 2

[ctx: color]
en: ivory3
ga: eabhar 3

[ctx: color]
en: ivory4
ga: eabhar 4

[ctx: color]
en: khaki
ga: caicí

[ctx: color]
en: khaki1
ga: caicí 1

[ctx: color]
en: khaki2
ga: caicí 2

[ctx: color]
en: khaki3
ga: caicí 3

[ctx: color]
en: khaki4
ga: caicí 4

[ctx: color]
en: lavender
ga: labhandair

[ctx: color]
en: linen
ga: línéadach

[ctx: color]
en: magenta
ga: maigeanta

[ctx: color]
en: magenta1
ga: maigeanta 1

[ctx: color]
en: magenta2
ga: maigeanta 2

[ctx: color]
en: magenta3
ga: maigeanta 3

[ctx: color]
en: magenta4
ga: maigeanta 4

[ctx: color]
en: maroon
ga: marún

[ctx: color]
en: maroon1
ga: marún 1

[ctx: color]
en: maroon2
ga: marún 2

[ctx: color]
en: maroon3
ga: marún 3

[ctx: color]
en: maroon4
ga: marún 4

[ctx: color]
en: moccasin
ga: cróngeal

[ctx: color]
en: navy
ga: gorm an chabhlaigh

[ctx: color]
en: orange
ga: oráiste

[ctx: color]
en: orange1
ga: oráiste 1

[ctx: color]
en: orange2
ga: oráiste 2

[ctx: color]
en: orange3
ga: oráiste 3

[ctx: color]
en: orange4
ga: oráiste 4

[ctx: color]
en: orchid
ga: corcra

[ctx: color]
en: orchid1
ga: corcra 1

[ctx: color]
en: orchid2
ga: corcra 2

[ctx: color]
en: orchid3
ga: corcra 3

[ctx: color]
en: orchid4
ga: corcra 4

[ctx: color]
en: peru
ga: peiriú

[ctx: color]
en: pink
ga: bándearg

[ctx: color]
en: pink1
ga: bándearg 1

[ctx: color]
en: pink2
ga: bándearg 2

[ctx: color]
en: pink3
ga: bándearg 3

[ctx: color]
en: pink4
ga: bándearg 4

[ctx: color]
en: plum
ga: pluma

[ctx: color]
en: plum1
ga: pluma 1

[ctx: color]
en: plum2
ga: pluma 2

[ctx: color]
en: plum3
ga: pluma 3

[ctx: color]
en: plum4
ga: pluma 4

[ctx: color]
en: purple
ga: corcairdhearg

[ctx: color]
en: purple1
ga: corcairdhearg 1

[ctx: color]
en: purple2
ga: corcairdhearg 2

[ctx: color]
en: purple3
ga: corcairdhearg 3

[ctx: color]
en: purple4
ga: corcairdhearg 4

[ctx: color]
en: red1
ga: dearg 1

[ctx: color]
en: red2
ga: dearg 2

[ctx: color]
en: red3
ga: dearg 3

[ctx: color]
en: red4
ga: dearg 4

[ctx: color]
en: salmon
ga: bradán

[ctx: color]
en: salmon1
ga: bradán 1

[ctx: color]
en: salmon2
ga: bradán 2

[ctx: color]
en: salmon3
ga: bradán 3

[ctx: color]
en: salmon4
ga: bradán 4

[ctx: color]
en: seashell
ga: sliogán mara

[ctx: color]
en: seashell1
ga: sliogán mara 1

[ctx: color]
en: seashell2
ga: sliogán mara 2

[ctx: color]
en: seashell3
ga: sliogán mara 3

[ctx: color]
en: seashell4
ga: sliogán mara 4

[ctx: color]
en: sienna
ga: siaineach

[ctx: color]
en: sienna1
ga: siaineach 1

[ctx: color]
en: sienna2
ga: siaineach 2

[ctx: color]
en: sienna3
ga: siaineach 3

[ctx: color]
en: sienna4
ga: siaineach 4

[ctx: color]
en: snow
ga: sneachta

[ctx: color]
en: snow1
ga: sneachta 1

[ctx: color]
en: snow2
ga: sneachta 2

[ctx: color]
en: snow3
ga: sneachta 3

[ctx: color]
en: snow4
ga: sneachta 4

[ctx: color]
en: tan1
ga: crón 1

[ctx: color]
en: tan2
ga: crón 2

[ctx: color]
en: tan3
ga: crón 3

[ctx: color]
en: tan4
ga: crón 4

[ctx: color]
en: thistle
ga: feochadán

[ctx: color]
en: thistle1
ga: feochadán 1

[ctx: color]
en: thistle2
ga: feochadán 2

[ctx: color]
en: thistle3
ga: feochadán 3

[ctx: color]
en: thistle4
ga: feochadán 4

[ctx: color]
en: tomato
ga: tráta

[ctx: color]
en: tomato1
ga: tráta 1

[ctx: color]
en: tomato2
ga: tráta 2

[ctx: color]
en: tomato3
ga: tráta 3

[ctx: color]
en: tomato4
ga: tráta 4

[ctx: color]
en: turquoise
ga: turcaidghorm

[ctx: color]
en: turquoise1
ga: turcaidghorm 1

[ctx: color]
en: turquoise2
ga: turcaidghorm 2

[ctx: color]
en: turquoise3
ga: turcaidghorm 3

[ctx: color]
en: turquoise4
ga: turcaidghorm 4

[ctx: color]
en: violet
ga: corcairghorm

[ctx: color]
en: wheat
ga: cruithneacht

[ctx: color]
en: wheat1
ga: cruithneacht 1

[ctx: color]
en: wheat2
ga: cruithneacht 2

[ctx: color]
en: wheat3
ga: cruithneacht 3

[ctx: color]
en: wheat4
ga: cruithneacht 4

[ctx: color]
en: white
ga: bán

[ctx: color]
en: yellow
ga: buí

[ctx: color]
en: yellow1
ga: buí 1

[ctx: color]
en: yellow2
ga: buí 2

[ctx: color]
en: yellow3
ga: buí 3

[ctx: color]
en: yellow4
ga: buí 4

en: Debug Settings
ga: Socruithe Dífhabhtaithe

en: File
ga: Comhad

en: Message Box
ga: Bosca Teachtaireachta

en: Shell
ga: Blaosc

en: None
ga: Neamhní

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
ga: Eolas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
ga: Aschur go:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
ga: Ainm comhaid:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
ga: Earráid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
ga: Tobscoir tar éis earráide marfaí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
ga: Díchumasaigh aschur dífhabhtaithe go léir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
ga: Rabhadh

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
ga: Earráid Mharfach

en: &Select All
ga: &Roghnaigh Uile

en: &Deselect All
ga: &Díroghnaigh Uile

en: A dialog box for setting preferences for debug output
ga: Dialóg lenar féidir sainroghanna aschurtha dífhabhtaithe a shocrú

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
ga: Taispeáin an dialóg chríochnaithe in ionad na dialóige réamhshocraithe liosta

en: Turn area on
ga: Limistéar ann

en: Turn area off
ga: Limistéar as

en: no error
ga: ní raibh aon earráid

en: requested family not supported for this host name
ga: ní thacaítear leis an aicme iarrtha ar an óstríomhaire seo

en: temporary failure in name resolution
ga: teip shealadach ar réiteach na n-ainmneacha

en: non-recoverable failure in name resolution
ga: teip dhocheartaithe ar réiteach na n-ainmneacha

en: invalid flags
ga: bratacha neamhbhailí

en: memory allocation failure
ga: teip dhála chuimhne

en: name or service not known
ga: ainm nó seirbhís anaithnid

en: requested family not supported
ga: ní thacaítear leis an aicme iarrtha

en: requested service not supported for this socket type
ga: níl an tseirbhís iarrtha ar fáil leis an chineál soicéid seo

en: requested socket type not supported
ga: ní ghlactar leis an chineál soicéid iarrtha

en: unknown error
ga: earráid anaithnid

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
ga: earráid chórais: %1

en: request was canceled
ga: cealaíodh an t-iarratas

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
ga: Aicme anaithnid %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
ga: ní raibh aon earráid

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
ga: theip ar chuardach tábla ar ainm

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
ga: seoladh in úsáid cheana féin

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
ga: soicéad ceangailte cheana

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
ga: soicéad cruthaithe cheana

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
ga: soicéad gan cheangal

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
ga: soicéad gan cruthú

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
ga: Bhlocálfadh an oibríocht seo

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
ga: diúltaíodh an ceangal go gníomhach

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
ga: ceangal imithe thar am

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
ga: tá an oibríocht ar siúl cheana

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
ga: tharla teip líonra

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
ga: oibríocht gan tacaíocht

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
ga: chuaigh oibríocht thar am

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
ga: tharla earráid anaithnid/gan choinne

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
ga: dhún an cianóstach an ceangal

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
ga: Ceadúnas BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
ga: Ceadúnas BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
ga: Ceadúnas "Artistic"

[ctx: @item license]
en: Artistic License
ga: Ceadúnas "Artistic"

[ctx: @item license]
en: Q Public License
ga: Ceadúnas Poiblí Q

[ctx: @item license]
en: Custom
ga: Ceadúnas Saincheaptha

[ctx: @item license]
en: Not specified
ga: Gan sonrú

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
ga: <p>Aistrítear KDE go teangacha éagsúla de bharr obair na bhfoirne aistriúcháin ar fud an domhain.</p> <p>Chun tuilleadh eolais faoi idirnáisiúnú KDE a fháil, téigh go <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org/</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
ga: Greagórach

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
ga: Coptach

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
ga: Aetópach

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
ga: Eabhrach

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
ga: Ioslamach / Hijri (Sibhialta)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
ga: Indiach Náisiúnta

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
ga: Seapánach

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
ga: Féilire Iúil

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
ga: Téavánach

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
ga: Téalannach

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
ga: Cineál Neamhbhailí Féilire

en: Today
ga: Inniu

en: Yesterday
ga: Inné

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
ga: de Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
ga: de Pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
ga: de Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
ga: de Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
ga: de Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
ga: de Mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
ga: de Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
ga: de Pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
ga: de Pas

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
ga: de Pan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
ga: de Epe

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
ga: de Meo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
ga: de Kou

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
ga: de Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
ga: de Paope

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
ga: de Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
ga: de Kiahk

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
ga: de Tobe

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
ga: de Meshir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
ga: de Paremhotep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
ga: de Parmoute

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
ga: de Pashons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
ga: de Paone

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
ga: de Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
ga: de Mesore

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
ga: de Kouji nabot

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
ga: de Mes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
ga: de Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
ga: de Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
ga: de Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
ga: de Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
ga: de Yak

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
ga: de Mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
ga: de Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
ga: de Gen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
ga: de Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
ga: de Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
ga: de Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
ga: de Pag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
ga: de Meskerem

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
ga: de Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
ga: de Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
ga: de Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
ga: de Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
ga: de Yakatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
ga: de Magabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
ga: de Miyazya

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
ga: de Genbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
ga: de Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
ga: de Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
ga: de Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
ga: de Pagumen

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
ga: Roimh Chomh-Ré

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
ga: RCR

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
ga: Roimh Chríost

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
ga: RC

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
ga: Comh-Ré

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
ga: CR

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: E

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
ga: B

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: M

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: I

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
ga: L

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
ga: M

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
ga: D

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
ga: S

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
ga: N

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
ga: d'Ean

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
ga: d'Fheabh

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
ga: de Mhár

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
ga: d'Aib

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
ga: de Bheal

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
ga: de Mheith

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
ga: d'Iúil

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
ga: de Lún

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
ga: de MhFómh

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
ga: de DhFómh

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
ga: de Shamh

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
ga: de Noll

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
ga: Ean

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
ga: Feabh

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
ga: Már

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
ga: Aib

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
ga: Beal

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
ga: Meith

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
ga: Iúil

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
ga: Lún

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
ga: MFómh

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
ga: DFómh

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
ga: Samh

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
ga: Noll

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
ga: d'Eanáir

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
ga: d'Fheabhra

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
ga: de Mhárta

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
ga: d'Aibreán

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
ga: de Bhealtaine

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
ga: de Mheitheamh

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
ga: d'Iúil

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
ga: de Lúnasa

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
ga: de Mheán Fómhair

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
ga: de Dheireadh Fómhair

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
ga: de Mhí na Samhna

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
ga: de Mhí na Nollag

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
ga: Eanáir

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
ga: Feabhra

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
ga: Márta

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
ga: Aibreán

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
ga: Bealtaine

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
ga: Meitheamh

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
ga: Iúil

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
ga: Lúnasa

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
ga: Meán Fómhair

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
ga: Deireadh Fómhair

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
ga: Mí na Samhna

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
ga: Mí na Nollag

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
ga: L

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
ga: M

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
ga: C

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
ga: D

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
ga: A

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
ga: D

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
ga: Luan

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
ga: Máir

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
ga: Céad

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
ga: Déar

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
ga: Aoin

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
ga: Sath

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
ga: Domh

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
ga: Luan

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
ga: Máirt

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
ga: Céadaoin

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
ga: Déardaoin

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
ga: Aoine

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
ga: Satharn

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
ga: Domhnach

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
ga: de Tis

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
ga: de Hes

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
ga: de Kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
ga: de Tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
ga: de Shv

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
ga: de Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
ga: de Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
ga: de Iya

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
ga: de Siv

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
ga: de Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
ga: de Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
ga: de Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
ga: de Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
ga: de Ad2

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
ga: de Tishrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
ga: de Heshvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
ga: de Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
ga: de Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
ga: de Shvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
ga: de Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
ga: de Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
ga: de Iyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
ga: de Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
ga: de Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
ga: de Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
ga: de Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
ga: de Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
ga: de Adar II

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
ga: Ré Saka

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
ga: RS

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
ga: de Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
ga: de Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
ga: de Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
ga: de Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
ga: de Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
ga: de Bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
ga: de Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
ga: de Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
ga: de Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
ga: de Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
ga: de Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
ga: de Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
ga: de Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
ga: de Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
ga: de Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
ga: de Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
ga: de Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
ga: de Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
ga: de Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
ga: de Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
ga: de Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
ga: de Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
ga: de Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
ga: de Phālgun

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
ga: de Meh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
ga: de Saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
ga: de R.A

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
ga: de R.T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
ga: de J.A

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
ga: de J.T

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
ga: de Raj

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
ga: de Sha

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
ga: de Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
ga: de Shw

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
ga: de Qid

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
ga: de Hij

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
ga: de Muharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
ga: de Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
ga: de Rabi` al-Awal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
ga: de Rabi` al-Thaani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
ga: de Jumaada al-Awal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
ga: de Jumaada al-Thaani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
ga: de Rajab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
ga: de Sha`ban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
ga: de Ramadan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
ga: de Shawwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
ga: de Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
ga: de Thu al-Hijjah

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
ga: de Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
ga: de Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
ga: de Kho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
ga: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
ga: de Mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
ga: de Sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
ga: de Meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
ga: de Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
ga: de Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
ga: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
ga: de Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
ga: de Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
ga: de Farvardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
ga: de Ordibehesht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
ga: de Khordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
ga: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
ga: de Mordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
ga: de Shahrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
ga: de Mehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
ga: de Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
ga: de Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
ga: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
ga: de Bahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
ga: de Esfand

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
ga: Roimh Chomh-Ré

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
ga: RCR

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
ga: Roimh Chríost

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
ga: RC

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
ga: Comh-Ré

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
ga: CR

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: E

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
ga: B

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: M

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
ga: I

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
ga: L

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
ga: M

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
ga: D

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
ga: S

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
ga: M

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
ga: d'Ean

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
ga: d'Fheabh

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
ga: de Mhár

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
ga: d'Aib

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
ga: de Bheal

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
ga: de Mheith

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
ga: d'Iúil

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
ga: de Lún

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
ga: de MhFómh

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
ga: de DhFómh

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
ga: de Shamh

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
ga: de Noll

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
ga: Ean

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
ga: Feabh

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
ga: Már

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
ga: Aib

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
ga: Beal

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
ga: Meith

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
ga: Iúil

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
ga: Lún

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
ga: MFómh

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
ga: DFómh

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
ga: Samh

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
ga: Noll

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
ga: d'Eanáir

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
ga: d'Fheabhra

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
ga: de Mhárta

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
ga: d'Aibreán

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
ga: de Bheal

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
ga: de Mheitheamh

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
ga: d'Iúil

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
ga: de Lúnasa

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
ga: de Mheán Fómhair

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
ga: de Dheireadh Fómhair

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
ga: de Mhí na Samhna

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
ga: de Mhí na Nollag

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
ga: Eanáir

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
ga: Feabhra

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
ga: Márta

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
ga: Aibreán

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
ga: Bealtaine

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
ga: Meitheamh

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
ga: Iúil

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
ga: Lúnasa

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
ga: Meán Fómhair

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
ga: Deireadh Fómhair

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
ga: Mí na Samhna

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
ga: Mí na Nollag

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
ga: L

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
ga: M

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
ga: C

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
ga: D

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
ga: A

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
ga: D

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
ga: Luan

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
ga: Máir

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
ga: Céad

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
ga: Déar

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
ga: Aoin

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
ga: Sath

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
ga: Domh

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
ga: Luan

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
ga: Máirt

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
ga: Céadaoin

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
ga: Déardaoin

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
ga: Aoine

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
ga: Satharn

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
ga: Domhnach

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
ga: Ré Phoblacht na Síne

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
ga: RPS

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
ga: Ré Búdaíoch

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
ga: RB

en: Use the X-server display 'displayname'
ga: Úsáid an scáileán 'displayname' ar an bhfreastalaí X

en: Restore the application for the given 'sessionId'
ga: Athchóirigh an feidhmchlár don 'sessionId' sonraithe

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
ga: Tabhair ar an fheidhmchlár mapa príobháideach datha
    a shuiteáil ar scáileán 8-giotán

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
ga: Cuir teorainn le líon na ndathanna atá dáilte
    sa chiúb datha ar scáileán 8-giotán, má tá an
    feidhmchlár ag baint úsáide as an tsonraíocht
    dathanna QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
ga: insíonn le Qt gan an luch nó an méarchlár a thógáil riamh

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
ga: is féidir an rogha -nograb a shocrú go hintuigthe
    agus an clár ag rith faoi dhífhabhtóir, úsáid -dograb
    chun sárú

en: switches to synchronous mode for debugging
ga: athraigh go mód sioncrónach le haghaidh dífhabhtaithe

en: defines the application font
ga: socraíonn cló an fheidhmchláir

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
ga: socraigh dath réamhshocraithe an chúlra agus
    pailéad feidhmchláir (áireofar na himireacha sorcha
    agus dorcha)

en: sets the default foreground color
ga: socraigh dath réamhshocraithe an tulra

en: sets the default button color
ga: socraíonn dath réamhshocraithe na gcnaipí

en: sets the application name
ga: socraigh ainm an fheidhmchláir

en: sets the application title (caption)
ga: socraigh ceannteideal an fheidhmchláir

en: load the testability framework
ga: luchtaigh an chreatlach intástála

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
ga: tabhair ar an fheidhmchlár amharc TrueColor a úsáid ar
    scáileán 8-giotán

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
ga: socraíonn an stíl ionchurtha XIM (X Input Method).
    Luachanna bailí: onthespot, overthespot, offthespot agus
    root

en: set XIM server
ga: socraigh freastalaí XIM

en: disable XIM
ga: díchumasaigh XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
ga: scáthánaigh leagan amach na ngiuirléidí go hiomlán

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
ga: cuir an stílbhileog Qt i bhfeidhm ar ghiuirléidí an fheidhmchláir

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
ga: úsáid córas grafach eile in ionad an chórais réamhshocraithe; is iad "raster" agus "opengl" (turgnamhach) na roghanna atá agat

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
ga: Faisnéis maidir leis an dífhabhtóir JS QML. Caithfear
    an feidhmchlár a thógáil le -DQT_DECLARATIVE_DEBUG chun
    an dífhabhtóir a chumasú

en: Use 'caption' as name in the titlebar
ga: Úsáid 'caption' mar an t-ainm sa cheannteideal

en: Use 'icon' as the application icon
ga: Úsáid 'icon' mar dheilbhín an fheidhmchláir

en: Use alternative configuration file
ga: Úsáid comhad cumraíochta eile mar mhalairt

en: Disable crash handler, to get core dumps
ga: Díchumasaigh an láimhseálaí tuairteála, chun córdhumpaí a fháil

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
ga: Fan ar bhainisteoir fhuinneog atá comhoiriúnach do WM_NET

en: sets the application GUI style
ga: socraigh stíl chomhéadan grafach an fheidhmchláir

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
ga: socraigh an chéimseata cliaint don phríomhghiuirléid - féach ar `man X' le haghaidh formáide na n-argóintí (Leithead x Airde + IonadX + IonadY de ghnáth)

en: KDE Application
ga: Feidhmchlár KDE

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
ga: '%1' ar iarraidh.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
ga: Bhí %1 scríofa ag:
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ga: Scriosfar na comhaid/urlanna atá oscailte ag an fheidhmchlár i ndiaidh iad a úsáid

en: KDE-tempfile
ga: Comhad sealadach KDE

en: Library "%1" not found
ga: Leabharlann "%1" gan aimsiú

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
ga: Ind-Arabach

[ctx: digit set]
en: Bengali
ga: Beangálach

[ctx: digit set]
en: Devanagari
ga: Déiveanágrach

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
ga: Ind-Arabach Oirthearach

[ctx: digit set]
en: Gujarati
ga: Gúisearátach

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
ga: Gurmúcach

[ctx: digit set]
en: Kannada
ga: Cannadach

[ctx: digit set]
en: Khmer
ga: Ciméarach

[ctx: digit set]
en: Malayalam
ga: Mailéalamach

[ctx: digit set]
en: Oriya
ga: Oiríseach

[ctx: digit set]
en: Tamil
ga: Tamalach

[ctx: digit set]
en: Telugu
ga: Teileagúch

[ctx: digit set]
en: Arabic
ga: Arabach

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
ga: %1 lá

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
ga: %1 uair

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
ga: %1 nóiméad

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
ga: %1 soicind

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ga: %1 agus %2

en: Timed out trying to connect to remote host
ga: Imithe thar am agus ag iarraidh ceangal a bhunú le cianóstach

en: address family for nodename not supported
ga: aicme sheolta do nódainm gan tacaíocht

en: invalid value for 'ai_flags'
ga: luach neamhbhailí do 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_family'

en: no address associated with nodename
ga: níl aon seoladh ceangailte leis an nódainm

en: servname not supported for ai_socktype
ga: ní ghlactar le hainm freastalaithe do 'ai_socktype'

en: 'ai_socktype' not supported
ga: ní thacaítear le 'ai_socktype'

en: system error
ga: earráid chórais

en: KDE Test Program
ga: Ríomhchlár Tástála KDE

en: Africa/Abidjan
ga: An Afraic/Abidjan

en: Africa/Accra
ga: An Afraic/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ga: An Afraic/Addis Ababa

en: Africa/Algiers
ga: An Afraic/Cathair na hAilgéire

en: Africa/Asmara
ga: An Afraic/Asmara

en: Africa/Asmera
ga: An Afraic/Asmera

en: Africa/Bamako
ga: An Afraic/Bamako

en: Africa/Bangui
ga: An Afraic/Bangui

en: Africa/Banjul
ga: An Afraic/Banjul

en: Africa/Bissau
ga: An Afraic/Bissau

en: Africa/Blantyre
ga: An Afraic/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ga: An Afraic/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ga: An Afraic/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ga: An Afraic/Caireo

en: Africa/Casablanca
ga: An Afraic/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ga: An Afraic/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
ga: Ceuta agus Melilla

en: Africa/Conakry
ga: An Afraic/Conakry

en: Africa/Dakar
ga: An Afraic/Dacár

en: Africa/Dar_es_Salaam
ga: An Afraic/Dárasalám

en: Africa/Djibouti
ga: An Afraic/Djibouti

en: Africa/Douala
ga: An Afraic/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ga: An Afraic/El Aaiun

en: Africa/Freetown
ga: An Afraic/Freetown

en: Africa/Gaborone
ga: An Afraic/Gaborone

en: Africa/Harare
ga: An Afraic/Harare

en: Africa/Johannesburg
ga: An Afraic/Johannesburg

en: Africa/Juba
ga: An Afraic/Juba

en: Africa/Kampala
ga: An Afraic/Kampala

en: Africa/Khartoum
ga: An Afraic/Cartúm

en: Africa/Kigali
ga: An Afraic/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ga: An Afraic/Cinseasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
ga: An Congó Thiar

en: Africa/Lagos
ga: An Afraic/Lagos

en: Africa/Libreville
ga: An Afraic/Libreville

en: Africa/Lome
ga: An Afraic/Lome

en: Africa/Luanda
ga: An Afraic/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ga: An Afraic/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
ga: An Congó Thoir

en: Africa/Lusaka
ga: An Afraic/Lusaka

en: Africa/Malabo
ga: An Afraic/Malabo

en: Africa/Maputo
ga: An Afraic/Maputo

en: Africa/Maseru
ga: An Afraic/Maseru

en: Africa/Mbabane
ga: An Afraic/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ga: An Afraic/Mogaidisiú

en: Africa/Monrovia
ga: An Afraic/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ga: An Afraic/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ga: An Afraic/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ga: An Afraic/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ga: An Afraic/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ga: An Afraic/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ga: An Afraic/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
ga: An Afraic/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
ga: An Afraic/San Tomás

en: Africa/Timbuktu
ga: An Afraic/Timbeactú

en: Africa/Tripoli
ga: An Afraic/Tripilí

en: Africa/Tunis
ga: An Afraic/Túinis

en: Africa/Windhoek
ga: An Afraic/Windhoek

en: America/Adak
ga: Meiriceá/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
ga: Oileáin Ailiúit

en: America/Anchorage
ga: Meiriceá/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
ga: Am Alasca

en: America/Anguilla
ga: Meiriceá/Anguilla

en: America/Antigua
ga: Meiriceá/Antigua

en: America/Araguaina
ga: Meiriceá/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ga: Meiriceá/An Airgintín/Buenos Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ga: Meiriceá/An Airgintín/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
ga: Meiriceá/An Airgintín/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
ga: Meiriceá/An Airgintín/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
ga: formhór na gceantar (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
ga: formhór na gceantar (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
ga: Meiriceá/An Airgintín/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ga: Meiriceá/An Airgintín/La Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
ga: Meiriceá/An Airgintín/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ga: Meiriceá/An Airgintín/Rio Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ga: Meiriceá/An Airgintín/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ga: Meiriceá/An Airgintín/San Juan

en: America/Argentina/San_Luis
ga: Meiriceá/An Airgintín/San Luis

en: America/Argentina/Tucuman
ga: Meiriceá/An Airgintín/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
ga: Meiriceá/An Airgintín/Ushuaia

en: America/Aruba
ga: Meiriceá/Aruba

en: America/Asuncion
ga: Meiriceá/Asunción

en: America/Atikokan
ga: Meiriceá/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
ga: Am Caighdeánach Oirthearach - Atikokan, Ontario agus Southampton I, Nunavut

en: America/Atka
ga: Meiriceá/Atka

en: America/Bahia
ga: Meiriceá/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
ga: Meiriceá/Bahia_Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
ga: Am Lárnach Meicsiceach - Bahia de Banderas

en: America/Barbados
ga: Meiriceá/Barbadós

en: America/Belem
ga: Meiriceá/Belem

en: America/Belize
ga: Meiriceá/An Bheilís

en: America/Blanc-Sablon
ga: Meiriceá/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
ga: Am Caighdeánach Atlantach - Québec - Cladach Thuaidh Íochtarach

en: America/Boa_Vista
ga: Meiriceá/Boa Vista

en: America/Bogota
ga: Meiriceá/Bogotá

en: America/Boise
ga: Meiriceá/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
ga: Am Sléibhte - Idaho Theas agus Oregon Thoir

en: America/Buenos_Aires
ga: Meiriceá/Buenos Aires

en: America/Calgary
ga: Meiriceá/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
ga: Am Sléibhte - Alberta, British Columbia Thoir agus Saskatchewan Thiar

en: America/Cambridge_Bay
ga: Meiriceá/Cambridge Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
ga: Am Sléibhte - Nunavut Thiar

en: America/Campo_Grande
ga: Meiriceá/Campo Grande

en: America/Cancun
ga: Meiriceá/Cancún

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
ga: Am Lárnach - Quintana Roo

en: America/Caracas
ga: Meiriceá/Caracas

en: America/Catamarca
ga: Meiriceá/Catamarca

en: America/Cayenne
ga: Meiriceá/Cayenne

en: America/Cayman
ga: Meiriceá/Oileáin na gCadhman

en: America/Chicago
ga: Meiriceá/Chicago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
ga: Am Lárnach

en: America/Chihuahua
ga: Meiriceá/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
ga: Am Sléibhte - Sí-Abhabha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
ga: Am Sléibhte Meicsiceach - Sí-Abhabha, amach ón teorainn Mheiriceánach

en: America/Coral_Harbour
ga: Meiriceá/Coral Harbour

en: America/Cordoba
ga: Meiriceá/Cordoba

en: America/Costa_Rica
ga: Meiriceá/Cósta Ríce

en: America/Creston
ga: Meiriceá/Creston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
ga: Am Sléibhte Caighdeánach - Creston, British Columbia

en: America/Cuiaba
ga: Meiriceá/Cuiaba

en: America/Curacao
ga: Meiriceá/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
ga: Meiriceá/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
ga: cósta thoir, lastuaidh de Scoresbysund

en: America/Dawson
ga: Meiriceá/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
ga: Am an Aigéin Chiúin - Yukon Thuaidh

en: America/Dawson_Creek
ga: Meiriceá/Dawson Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
ga: Am Sléibhte Caighdeánach - Dawson Creek agus Fort Saint John, British Columbia

en: America/Denver
ga: Meiriceá/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
ga: Am Sléibhte

en: America/Detroit
ga: Meiriceá/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
ga: Am Oirthearach - Michigan - formhór na suíomh

en: America/Dominica
ga: Meiriceá/Doiminice

en: America/Edmonton
ga: Meiriceá/Edmonton

en: America/Eirunepe
ga: Meiriceá/Eirunepe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
ga: Amazonas Thiar

en: America/El_Salvador
ga: Meiriceá/An tSalvadóir

en: America/Ensenada
ga: Meiriceá/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
ga: Am an Aigéin Chiúin

en: America/Fort_Wayne
ga: Meiriceá/Fort Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
ga: Am Oirthearach - Indiana - formhór na gceantar

en: America/Fortaleza
ga: Meiriceá/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
ga: An Bhrasaíl Thoir Thuaidh (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
ga: Meiriceá/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
ga: Am Atlantach - Albain Nua (formhór na gceantar), PEI

en: America/Glace_Bay
ga: Meiriceá/Glace Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
ga: Am Atlantach - Albain Nua - ceantair nach ndearna am coigilte sholas an lae 1966-1971

en: America/Godthab
ga: Meiriceá/Godthab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
ga: formhór na gceantar

en: America/Goose_Bay
ga: Meiriceá/Goose Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
ga: Am Atlantach - Labradar - formhór na gceantar

en: America/Grand_Turk
ga: Meiriceá/Grand Turk

en: America/Grenada
ga: Meiriceá/Grenada

en: America/Guadeloupe
ga: Meiriceá/Guadalúip

en: America/Guatemala
ga: Meiriceá/Guatamala

en: America/Guayaquil
ga: Meiriceá/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
ga: mórthír

en: America/Guyana
ga: Meiriceá/An Ghuáin

en: America/Halifax
ga: Meiriceá/Halifax

en: America/Havana
ga: Meiriceá/Havána

en: America/Hermosillo
ga: Meiriceá/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
ga: Am Sléibhte Caighdeánach - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
ga: Meiriceá/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
ga: Meiriceá/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contae Starke

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
ga: Am Lárnach - Indiana - Contae Starke

en: America/Indiana/Marengo
ga: Meiriceá/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contae Crawford

en: America/Indiana/Petersburg
ga: Meiriceá/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
ga: Am Lárnach - Indiana - Contae Pike

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contae Pike

en: America/Indiana/Tell_City
ga: Meiriceá/Indiana/Tell City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
ga: Am Lárnach - Indiana - Contae Perry

en: America/Indiana/Vevay
ga: Meiriceá/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contae na hEilvéise

en: America/Indiana/Vincennes
ga: Meiriceá/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contaetha Daviess, Dubois, Knox agus Martin

en: America/Indiana/Winamac
ga: Meiriceá/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
ga: Am Oirthearach - Indiana - Contae Pulaski

en: America/Indianapolis
ga: Meiriceá/Indianapolis

en: America/Inuvik
ga: Meiriceá/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
ga: Am Sléibhte - Críocha Thiar Thuaidh (thiar)

en: America/Iqaluit
ga: Meiriceá/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
ga: Am Oirthearach - Nunavut Thoir - formhór na gceantar

en: America/Jamaica
ga: Meiriceá/Iamáice

en: America/Jujuy
ga: Meiriceá/Jujuy

en: America/Juneau
ga: Meiriceá/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
ga: Am Alasca - an hanla panna

en: America/Kentucky/Louisville
ga: Meiriceá/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
ga: Am Oirthearach - Kentucky - ceantar Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ga: Meiriceá/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
ga: Am Oirthearach - Kentucky - Contae Wayne

en: America/Knox_IN
ga: Meiriceá/Knox, IN

en: America/Kralendijk
ga: Meiriceá/Kralendijk

en: America/La_Paz
ga: Meiriceá/La Paz

en: America/Lima
ga: Meiriceá/Líoma

en: America/Los_Angeles
ga: Meiriceá/Los Angeles

en: America/Louisville
ga: Meiriceá/Louisville

en: America/Lower_Princes
ga: Meiriceá/Lower_Princes

en: America/Maceio
ga: Meiriceá/Maceio

en: America/Managua
ga: Meiriceá/Managua

en: America/Manaus
ga: Meiriceá/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
ga: Amazonas Thoir

en: America/Marigot
ga: Meiriceá/Marigot

en: America/Martinique
ga: Meiriceá/Martainíc

en: America/Matamoros
ga: Meiriceá/Matamoros

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
ga: Am Lárnach - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas, in aice leis an teorainn Mheiriceánach

en: America/Mazatlan
ga: Meiriceá/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
ga: Am Sléibhte - Baja Theas, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
ga: Meiriceá/Mendoza

en: America/Menominee
ga: Meiriceá/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
ga: Am Lárnach - Michigan - Contaetha Dickinson, Gogebic, Iron agus Menominee

en: America/Merida
ga: Meiriceá/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
ga: Am Lárnach - Campeche, Yucatan

en: America/Metlakatla
ga: Meiriceá/Metlakatla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
ga: Am Metlakatla - Oileán Annette

en: America/Mexico_City
ga: Meiriceá/Cathair Mheicsiceo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
ga: Am Lárnach - formhór na gceantar

en: America/Miquelon
ga: Meiriceá/Micilín

en: America/Moncton
ga: Meiriceá/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
ga: Am Atlantach - New Brunswick

en: America/Monterrey
ga: Meiriceá/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
ga: Am Lárnach - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
ga: Am Lárnach Meicsiceach - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas amach ón teorainn Mheiriceánach

en: America/Montevideo
ga: Meiriceá/Montevideo

en: America/Montreal
ga: Meiriceá/Montréal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
ga: Am Oirthearach - Québec - formhór na gceantar

en: America/Montserrat
ga: Meiriceá/Montsarat

en: America/Nassau
ga: Meiriceá/Nassau

en: America/New_York
ga: Meiriceá/Nua Eabhrac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
ga: Am Oirthearach

en: America/Nipigon
ga: Meiriceá/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
ga: Am Oirthearach - Ontario agus Québec - ceantair nach ndearna am coigilte sholas an lae 1967-1973

en: America/Nome
ga: Meiriceá/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
ga: Am Alasca - Alasca Thiar

en: America/Noronha
ga: Meiriceá/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
ga: Oileáin an Atlantaigh

en: America/North_Dakota/Beulah
ga: Meiriceá/North Dakota/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
ga: Am Lárnach - North Dakota - Contae Mercer

en: America/North_Dakota/Center
ga: Meiriceá/North Dakota/Center

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
ga: Am Lárnach - North Dakota - Contae Oliver

en: America/North_Dakota/New_Salem
ga: Meiriceá/North Dakota/New Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
ga: Am Lárnach - North Dakota - Contae Morton (seachas ceantar Mandan)

en: America/Ojinaga
ga: Meiriceá/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
ga: Am Sléibhte Meiriceánach - Sí-Abhabha in aice leis an teorainn Mheiriceánach

en: America/Ontario
ga: Meiriceá/Ontario

en: America/Panama
ga: Meiriceá/Panama

en: America/Pangnirtung
ga: Meiriceá/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
ga: Am Oirthearach - Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
ga: Meiriceá/Paramaribo

en: America/Phoenix
ga: Meiriceá/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
ga: Am Sléibhte Caighdeánach - Arizona

en: America/Port-au-Prince
ga: Meiriceá/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ga: Meiriceá/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
ga: Meiriceá/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
ga: Meiriceá/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
ga: Meiriceá/Portó Ríce

en: America/Rainy_River
ga: Meiriceá/Rainy River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
ga: Am Lárnach - Rainy River agus Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
ga: Meiriceá/Rankin Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
ga: Am Lárnach - Lár Nunavut

en: America/Recife
ga: Meiriceá/Recife

en: America/Regina
ga: Meiriceá/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
ga: Am Lárnach Caighdeánach - Saskatchewan - formhór na gceantar

en: America/Resolute
ga: Meiriceá/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
ga: Am Oirthearach - Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
ga: Am Lárnach Caighdeánach - Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
ga: Meiriceá/Rio Branco

en: America/Rosario
ga: Meiriceá/Rosario

en: America/Santa_Isabel
ga: Meiriceá/Santa_Isabel

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
ga: Am Meicsiceach an Aigéin Chiúin - Baja California amach ón teorainn Mheiriceánach

en: America/Santarem
ga: Meiriceá/Santarem

en: America/Santiago
ga: Meiriceá/Saintiagó

en: America/Santo_Domingo
ga: Meiriceá/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
ga: Meiriceá/São Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
ga: An Bhrasaíl Theas agus Thoir Theas (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
ga: Meiriceá/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
ga: Meiriceá/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ga: Meiriceá/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
ga: Am Sléibhte - Navachóch

en: America/Sitka
ga: Meiriceá/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
ga: Am Alasca - an hanla panna in oirdheisceart Alasca

en: America/St_Barthelemy
ga: Meiriceá/St Barthelemy

en: America/St_Johns
ga: Meiriceá/St Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
ga: Am Thalamh an Eisc, Labradar Thoir Theas san áireamh

en: America/St_Kitts
ga: Meiriceá/San Críostóir

en: America/St_Lucia
ga: Meiriceá/San Lúisia

en: America/St_Thomas
ga: Meiriceá/St Thomas

en: America/St_Vincent
ga: Meiriceá/San Uinseann

en: America/Swift_Current
ga: Meiriceá/Swift Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
ga: Am Lárnach Caighdeánach - Saskatchewan - meániarthar

en: America/Tegucigalpa
ga: Meiriceá/Tegucigalpa

en: America/Thule
ga: Meiriceá/Thule

en: America/Thunder_Bay
ga: Meiriceá/Thunder Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
ga: Am Oirthearach - Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
ga: Meiriceá/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
ga: Am Meiriceánach an Aigéin Chiúin - Baja California in aice leis an teorainn Mheiriceánach

en: America/Toronto
ga: Meiriceá/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
ga: Am Oirthrearach - Ontario - formhór na gceantar

en: America/Tortola
ga: Meiriceá/Tortola

en: America/Vancouver
ga: Meiriceá/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
ga: Am an Aigéin Chiúin - British Columbia Thiar

en: America/Virgin
ga: Meiriceá/Virgin

en: America/Whitehorse
ga: Meiriceá/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
ga: Am an Aigéin Chiúin - Yukon Theas

en: America/Winnipeg
ga: Meiriceá/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
ga: Am Lárnach - Manitoba agus Ontario Thiar

en: America/Yakutat
ga: Meiriceá/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
ga: Am Alasca - muineál an hanla panna

en: America/Yellowknife
ga: Meiriceá/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
ga: Am Sléibhte - Lár Críocha Thiar Thuaidh

en: Antarctica/Casey
ga: An tAntartach/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
ga: Stáisiún Casey, Leithinis Bailey

en: Antarctica/Davis
ga: An tAntartach/Davis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
ga: Stáisiún Davis, Cnoic Vestfold

en: Antarctica/DumontDUrville
ga: An tAntartach/Dumont DUrville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
ga: Stáisiún Dumont-d'Urville, Terre Adelie

en: Antarctica/Macquarie
ga: An tAntartach/Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
ga: Staisiún Oileán Macquarie, Oileán Macquarie

en: Antarctica/Mawson
ga: An tAntartach/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
ga: Stáisiún Mawson, Bá Holme

en: Antarctica/McMurdo
ga: An tAntartach/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
ga: Stáisiún McMurdo, Oileán Ross

en: Antarctica/Palmer
ga: An tAntartach/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
ga: Stáisiún Palmer, Oileán Anvers

en: Antarctica/Rothera
ga: An tAntartach/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
ga: Stáisiún Rothera, Oileán Adelaide

en: Antarctica/South_Pole
ga: An tAntartach/An Mol Theas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
ga: Stáisiún Amundsen-Scott, An Mol Theas

en: Antarctica/Syowa
ga: An tAntartach/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
ga: Stáisiún Syowa, E Ongul I

en: Antarctica/Vostok
ga: An tAntartach/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
ga: Stáisiún Vostok, An Mol Maighnéadach Theas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
ga: Stáisiún Vostok, Loch Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ga: An tArtach/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ga: An Áise/Áidin

en: Asia/Almaty
ga: An Áise/Almaty

en: Asia/Amman
ga: An Áise/Amman

en: Asia/Anadyr
ga: An Áise/Anadyr

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
ga: Moscó+10 - An Mhuir Bheiring

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
ga: Moscó+08 - An Mhuir Bheiring

en: Asia/Aqtau
ga: An Áise/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ga: An Áise/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ga: An Áise/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
ga: An Áise/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
ga: An Áise/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ga: An Áise/Bairéin

en: Asia/Baku
ga: An Áise/Baku

en: Asia/Bangkok
ga: An Áise/Bancác

en: Asia/Beijing
ga: An Áise/Béising

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
ga: An tSín Thoir - Béising, Guangdong, Shanghai, srl.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
ga: Am Caighdeánach Síneach

en: Asia/Beirut
ga: An Áise/Béiriút

en: Asia/Bishkek
ga: An Áise/Bishkek

en: Asia/Brunei
ga: An Áise/Brúiné

en: Asia/Calcutta
ga: An Áise/Calcúta

en: Asia/Choibalsan
ga: An Áise/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
ga: An Áise/Chongqing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
ga: An tSín Lárnach - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, srl.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
ga: Sléibhte Síneacha

en: Asia/Chungking
ga: An Áise/Chungking

en: Asia/Colombo
ga: An Áise/Colombo

en: Asia/Dacca
ga: An Áise/Dacca

en: Asia/Damascus
ga: An Áise/An Damaisc

en: Asia/Dhaka
ga: An Áise/Dhaka

en: Asia/Dili
ga: An Áise/Dili

en: Asia/Dubai
ga: An Áise/Dubai

en: Asia/Gaza
ga: An Áise/Gaza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
ga: Stráice Gaza

en: Asia/Harbin
ga: An Áise/Harbin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
ga: Heilongjiang (seachas Mohe), Jilin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
ga: Tuaisceart na Síne

en: Asia/Hebron
ga: An Áise/Hebron

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
ga: An Bruach Thiar

en: Asia/Ho_Chi_Minh
ga: An Áise/Ho Chi Minh

en: Asia/Hong_Kong
ga: An Áise/Hong Cong

en: Asia/Hovd
ga: An Áise/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ga: An Áise/Irkutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
ga: Moscó+05 - Loch Baikal

en: Asia/Jakarta
ga: An Áise/Iacárta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
ga: Iáva agus Sumatra

en: Asia/Jayapura
ga: An Áise/Jayapura

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
ga: Irian Jaya agus na Molacaí

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
ga: An Nua-Ghuine Thiar (Irian Jaya) agus na Molacaí

en: Asia/Jerusalem
ga: An Áise/Iarúsailéim

en: Asia/Kabul
ga: An Áise/Cabúl

en: Asia/Kamchatka
ga: An Áise/Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
ga: Moscó+09 - Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
ga: Moscó+08 - Kamchatka

en: Asia/Karachi
ga: An Áise/Karachi

en: Asia/Kashgar
ga: An Áise/Kashgar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
ga: An Tibéid Thiar agus Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
ga: An tSín, Xinjiang Thiar

en: Asia/Kathmandu
ga: An Áise/Kathmandu

en: Asia/Katmandu
ga: An Áise/Kathmandu

en: Asia/Kolkata
ga: An Áise/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
ga: An Áise/Krasnoyarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
ga: Moscó+04 - Abhainn Yenisei

en: Asia/Kuala_Lumpur
ga: An Áise/Kuala Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
ga: Leithinis na Malaeisia

en: Asia/Kuching
ga: An Áise/Kuching

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
ga: Sabah agus Sarawak

en: Asia/Kuwait
ga: An Áise/Cuáit

en: Asia/Macao
ga: An Áise/Macao

en: Asia/Macau
ga: An Áise/Macao

en: Asia/Magadan
ga: An Áise/Magadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
ga: Moscó+08 - Magadan

en: Asia/Makassar
ga: An Áise/Makassar

en: Asia/Manila
ga: An Áise/Mainile

en: Asia/Muscat
ga: An Áise/Muscáit

en: Asia/Nicosia
ga: An Áise/Nicosia

en: Asia/Novokuznetsk
ga: An Áise/Novokuznetsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
ga: Moscó+03 - Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
ga: An Áise/Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
ga: Moscó+03 - Novosibirsk

en: Asia/Omsk
ga: An Áise/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
ga: Moscó+03 - An tSibéir Thiar

en: Asia/Oral
ga: An Áise/Oral

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
ga: An Chasacstáin Thiar

en: Asia/Phnom_Penh
ga: An Áise/Phnom Penh

en: Asia/Pontianak
ga: An Áise/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
ga: Boirneo Thiar agus Láir

en: Asia/Pyongyang
ga: An Áise/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ga: An Áise/Catar

en: Asia/Qyzylorda
ga: An Áise/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
ga: An Áise/Rangún

en: Asia/Riyadh
ga: An Áise/Riyadh

en: Asia/Saigon
ga: An Áise/Saigon

en: Asia/Sakhalin
ga: An Áise/Sakhalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
ga: Moscó+07 - Oileán Sakhalin

en: Asia/Samarkand
ga: An Áise/Samarkand

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
ga: An Úisbéiceastáin Thiar

en: Asia/Seoul
ga: An Áise/Seoul

en: Asia/Shanghai
ga: An Áise/Shanghai

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
ga: An tSín Thoir

en: Asia/Singapore
ga: An Áise/Singeapór

en: Asia/Taipei
ga: An Áise/Taipei

en: Asia/Tashkent
ga: An Áise/Taiscint

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
ga: An Úisbéiceastáin Thoir

en: Asia/Tbilisi
ga: An Áise/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ga: An Áise/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
ga: An Áise/Tel Aviv

en: Asia/Thimbu
ga: An Áise/Thimbu

en: Asia/Thimphu
ga: An Áise/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ga: An Áise/Tóiceo

en: Asia/Ujung_Pandang
ga: An Áise/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ga: An Áise/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
ga: An Áise/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
ga: An Áise/Urumqi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
ga: formhór na Tibéide agus Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
ga: Xinjiang na Síne-An Tibéid

en: Asia/Vientiane
ga: An Áise/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ga: An Áise/Vladivostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
ga: Moscó+07 - Abhainn Amur

en: Asia/Yakutsk
ga: An Áise/Iacútsc

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
ga: Moscó+06 - Abhainn Lena

en: Asia/Yekaterinburg
ga: An Áise/Yekaterinburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
ga: Moscó+02 - Sléibhte na hÚraile

en: Asia/Yerevan
ga: An Áise/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ga: An tAtlantach/Na hAsóir

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
ga: Na hAsóir

en: Atlantic/Bermuda
ga: An tAtlantach/Beirmiúda

en: Atlantic/Canary
ga: An tAtlantach/Oileáin Chanáracha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
ga: Na hOileáin Chanáracha

en: Atlantic/Cape_Verde
ga: An tAtlantach/Rinn Ghlas

en: Atlantic/Faeroe
ga: An tAtlantach/Faró

en: Atlantic/Faroe
ga: An tAtlantach/Faró

en: Atlantic/Jan_Mayen
ga: An tAtlantach/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
ga: An tAtlantach/Maidéara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
ga: Na hOileáin Mhaidéaracha

en: Atlantic/Reykjavik
ga: An tAtlantach/Réicivíc

en: Atlantic/South_Georgia
ga: An tAtlantach/An tSeoirsia Theas

en: Atlantic/St_Helena
ga: An tAtlantach/San Héilin

en: Atlantic/Stanley
ga: An tAtlantach/Stanley

en: Australia/ACT
ga: An Astráil/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
ga: New South Wales - formhór na gceantar

en: Australia/Adelaide
ga: An Astráil/Adelaide

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
ga: An Astráil Theas

en: Australia/Brisbane
ga: An Astráil/Brisbane

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
ga: Queensland - formhór na gceantar

en: Australia/Broken_Hill
ga: An Astráil/Broken Hill

en: Australia/Canberra
ga: An Astráil/Canberra

en: Australia/Currie
ga: An Astráil/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
ga: An Tasmáin - Oileán King

en: Australia/Darwin
ga: An Astráil/Darwin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
ga: Críoch Ó Thuaidh

en: Australia/Eucla
ga: An Astráil/Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
ga: An Astráil Thiar - Ceantar Eucla

en: Australia/Hobart
ga: An Astráil/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
ga: An Tasmáin - formhór na gceantar

en: Australia/LHI
ga: An Astráil/LHI

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
ga: Oileán Tiarna Howe

en: Australia/Lindeman
ga: An Astráil/Lindeman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
ga: Queensland - Oileáin Holiday

en: Australia/Lord_Howe
ga: An Astráil/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
ga: An Astráil/Melbourne

en: Australia/NSW
ga: An Astráil/NSW

en: Australia/North
ga: An Astráil/Thuaidh

en: Australia/Perth
ga: An Astráil/Perth

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
ga: An Astráil Thiar - formhór na gceantar

en: Australia/Queensland
ga: An Astráil/Queensland

en: Australia/South
ga: An Astráil/Deisceart

en: Australia/Sydney
ga: An Astráil/Sydney

en: Australia/Tasmania
ga: An Astráil/An Tasmáin

en: Australia/Victoria
ga: An Astráil/Victoria

en: Australia/West
ga: An Astráil/Iarthar

en: Australia/Yancowinna
ga: An Astráil/Yancowinna

en: Brazil/Acre
ga: An Bhrasaíl/Acre

en: Brazil/DeNoronha
ga: An Bhrasaíl/DeNoronha

en: Brazil/East
ga: An Bhrasaíl/Oirthear

en: Brazil/West
ga: An Bhrasaíl/Iarthar

en: Canada/Atlantic
ga: Ceanada/Atlantach

en: Canada/Central
ga: Ceanada/Lár

en: Canada/East-Saskatchewan
ga: Ceanada/Saskatchewan Thoir

en: Canada/Eastern
ga: Ceanada/Oirthear

en: Canada/Mountain
ga: Ceanada/Sléibhte

en: Canada/Newfoundland
ga: Ceanada/Talamh an Éisc

en: Canada/Pacific
ga: Ceanada/An tAigéan Ciúin

en: Canada/Saskatchewan
ga: Ceanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
ga: Ceanada/Yukon

en: Chile/Continental
ga: An tSile/Mór-Roinneach

en: Chile/EasterIsland
ga: An tSile/Oileán na Cásca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
ga: Oileán na Cásca agus Sala y Gomez

en: Cuba
ga: Cúba

en: Egypt
ga: An Éigipt

en: Eire
ga: Éire

en: Europe/Amsterdam
ga: An Eoraip/Amstardam

en: Europe/Andorra
ga: An Eoraip/Andóra

en: Europe/Athens
ga: An Eoraip/An Aithin

en: Europe/Belfast
ga: An Eoraip/Béal Feirste

en: Europe/Belgrade
ga: An Eoraip/Béalgrád

en: Europe/Berlin
ga: An Eoraip/Beirlín

en: Europe/Bratislava
ga: An Eoraip/Bratasláiv

en: Europe/Brussels
ga: An Eoraip/An Bhruiséil

en: Europe/Bucharest
ga: An Eoraip/Búcairist

en: Europe/Budapest
ga: An Eoraip/Búdaipeist

en: Europe/Chisinau
ga: An Eoraip/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ga: An Eoraip/Cóbanhávan

en: Europe/Dublin
ga: An Eoraip/Baile Átha Cliath

en: Europe/Gibraltar
ga: An Eoraip/Giobráltar

en: Europe/Guernsey
ga: An Eoraip/Geansaí

en: Europe/Helsinki
ga: An Eoraip/Heilsincí

en: Europe/Isle_of_Man
ga: An Eoraip/Oileán Mhanann

en: Europe/Istanbul
ga: An Eoraip/Iostanbúl

en: Europe/Jersey
ga: An Eoraip/Geirsí

en: Europe/Kaliningrad
ga: An Eoraip/Kaliningrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
ga: Moscó-01 - Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ga: An Eoraip/Cív

en: Europe/Lisbon
ga: An Eoraip/Liospóin

en: Europe/Ljubljana
ga: An Eoraip/Liúibleána

en: Europe/London
ga: An Eoraip/Londain

en: Europe/Luxembourg
ga: An Eoraip/Lucsamburg

en: Europe/Madrid
ga: An Eoraip/Maidrid

en: Europe/Malta
ga: An Eoraip/Málta

en: Europe/Mariehamn
ga: An Eoraip/Mariehamn

en: Europe/Minsk
ga: An Eoraip/Minsc

en: Europe/Monaco
ga: An Eoraip/Monacó

en: Europe/Moscow
ga: An Eoraip/Moscó

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
ga: Moscó+00 - An Rúis Thiar

en: Europe/Oslo
ga: An Eoraip/Osló

en: Europe/Paris
ga: An Eoraip/Páras

en: Europe/Podgorica
ga: An Eoraip/Podgorica

en: Europe/Prague
ga: An Eoraip/Prág

en: Europe/Riga
ga: An Eoraip/Ríge

en: Europe/Rome
ga: An Eoraip/An Róimh

en: Europe/Samara
ga: An Eoraip/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
ga: Moscó+01 - Samara, Udmurtia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
ga: Moscó+00 - Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
ga: An Eoraip/San Mairíne

en: Europe/Sarajevo
ga: An Eoraip/Sairéavó

en: Europe/Simferopol
ga: An Eoraip/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
ga: An Chrimé Láir

en: Europe/Skopje
ga: An Eoraip/Skopje

en: Europe/Sofia
ga: An Eoraip/Sóifia

en: Europe/Stockholm
ga: An Eoraip/Stócólm

en: Europe/Tallinn
ga: An Eoraip/Tallinn

en: Europe/Tirane
ga: An Eoraip/Tirane

en: Europe/Tiraspol
ga: An Eoraip/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ga: An Eoraip/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ga: An Eoraip/Vaduz

en: Europe/Vatican
ga: An Eoraip/Vatacáin

en: Europe/Vienna
ga: An Eoraip/Vín

en: Europe/Vilnius
ga: An Eoraip/Vilnius

en: Europe/Volgograd
ga: An Eoraip/Volgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
ga: Moscó+00 - An Mhuir Chaisp

en: Europe/Warsaw
ga: An Eoraip/Vársá

en: Europe/Zagreb
ga: An Eoraip/Ságrab

en: Europe/Zaporozhye
ga: An Eoraip/Zaporozhye

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
ga: Zaporozh'ye, Lugansk Thoir / Zaporizhia, Luhansk Thoir

en: Europe/Zurich
ga: An Eoraip/Zürich

en: GB-Eire
ga: Éire

en: Hongkong
ga: Hong Cong

en: Iceland
ga: An Íoslainn

en: Indian/Antananarivo
ga: An tAigéan Indiach/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ga: An tAigéan Indiach/Chagos

en: Indian/Christmas
ga: An tAigéan Indiach/Oileán na Nollag

en: Indian/Cocos
ga: An tAigéan Indiach/Oileáin na gCócónna

en: Indian/Comoro
ga: An tAigéan Indiach/Na Comóir

en: Indian/Kerguelen
ga: An tAigéan Indiach/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ga: An tAigéan Indiach/Mahe

en: Indian/Maldives
ga: An tAigéan Indiach/Na Maildíví

en: Indian/Mauritius
ga: An tAigéan Indiach/Oileán Mhuirís

en: Indian/Mayotte
ga: An tAigéan Indiach/Máigheat

en: Iran
ga: An Iaráin

en: Israel
ga: Iosrael

en: Jamaica
ga: Iamáice

en: Libya
ga: An Libia

en: Mexico/BajaNorte
ga: Meicsiceo/Baja Norte

en: Mexico/BajaSur
ga: Meicsiceo/Baja Sur

en: Mexico/General
ga: Meicsiceo/Ginearálta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
ga: Oileáin Chatham

en: Navajo
ga: Navachóch

en: Pacific/Apia
ga: An tAigéan Ciúin/Apia

en: Pacific/Auckland
ga: An tAigéan Ciúin/Auckland

en: Pacific/Chatham
ga: An tAigéan Ciúin/Chatham

en: Pacific/Chuuk
ga: An tAigéan Ciúin/Chuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
ga: Chuuk (Truk) agus Yap

en: Pacific/Easter
ga: An tAigéan Ciúin/Oileán na Cásca

en: Pacific/Efate
ga: An tAigéan Ciúin/Efate

en: Pacific/Enderbury
ga: An tAigéan Ciúin/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
ga: Oileáin Phoenix

en: Pacific/Fakaofo
ga: An tAigéan Ciúin/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ga: An tAigéan Ciúin/Fidsí

en: Pacific/Funafuti
ga: An tAigéan Ciúin/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ga: An tAigéan Ciúin/Galápagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
ga: Oileáin Galapagos

en: Pacific/Gambier
ga: An tAigéan Ciúin/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
ga: Oileáin Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ga: An tAigéan Ciúin/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ga: An tAigéan Ciúin/Guam

en: Pacific/Honolulu
ga: An tAigéan Ciúin/Honolulu

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
ga: Haváí

en: Pacific/Johnston
ga: An tAigéan Ciúin/Johnston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
ga: Atall Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ga: An tAigéan Ciúin/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
ga: Oileáin na Líne

en: Pacific/Kosrae
ga: An tAigéan Ciúin/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ga: An tAigéan Ciúin/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ga: An tAigéan Ciúin/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ga: An tAigéan Ciúin/Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
ga: Na hOileáin Mharcasacha

en: Pacific/Midway
ga: An tAigéan Ciúin/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
ga: Oileáin Midway

en: Pacific/Nauru
ga: An tAigéan Ciúin/Nárú

en: Pacific/Niue
ga: An tAigéan Ciúin/Níué

en: Pacific/Norfolk
ga: An tAigéan Ciúin/Norfolc

en: Pacific/Noumea
ga: An tAigéan Ciúin/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ga: An tAigéan Ciúin/Pago Pago

en: Pacific/Palau
ga: An tAigéan Ciúin/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ga: An tAigéan Ciúin/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
ga: An tAigéan Ciúin/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
ga: An tAigéan Ciúin/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ga: An tAigéan Ciúin/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ga: An tAigéan Ciúin/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ga: An tAigéan Ciúin/Saipan

en: Pacific/Samoa
ga: An tAigéan Ciúin/Samó

en: Pacific/Tahiti
ga: An tAigéan Ciúin/Taihítí

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
ga: Oileáin an Chumainn

en: Pacific/Tarawa
ga: An tAigéan Ciúin/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
ga: Cireabaití

en: Pacific/Tongatapu
ga: An tAigéan Ciúin/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ga: An tAigéan Ciúin/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
ga: Truk (Chuuk) agus Yap

en: Pacific/Wake
ga: An tAigéan Ciúin/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
ga: Oileán Wake

en: Pacific/Wallis
ga: An tAigéan Ciúin/Bhailís

en: Pacific/Yap
ga: An tAigéan Ciúin/Yap

en: Poland
ga: An Pholainn

en: Portugal
ga: An Phortaingéil

en: Singapore
ga: Singeapór

en: Turkey
ga: An Tuirc

en: US/Alaska
ga: SAM/Alasca

en: US/Aleutian
ga: SAM/Ailiúit

en: US/Arizona
ga: SAM/Arizona

en: US/Central
ga: SAM/Lár

en: US/East-Indiana
ga: SAM/Indiana Thoir

en: US/Eastern
ga: SAM/Oirthearach

en: US/Hawaii
ga: SAM/Haváí

en: US/Indiana-Starke
ga: SAM/Indiana-Starke

en: US/Michigan
ga: SAM/Michigan

en: US/Mountain
ga: SAM/Sléibhte

en: US/Pacific
ga: SAM/An tAigéan Ciúin

en: US/Samoa
ga: SAM/Samó

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
ga: Cló aon-leithid

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
ga: Ceantar

[ctx: Time zone]
en: Region
ga: Réigiún

en: The style '%1' was not found
ga: Ní bhfuarthas stíl '%1'

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
ga: * Dathanna is Deireanaí *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
ga: * Dathanna Saincheaptha *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
ga: Daichead Dath

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
ga: Dathanna Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
ga: Dathanna an Bhogha Cheatha

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
ga: Dathanna Ríoga

[ctx: palette name]
en: Web Colors
ga: Dathanna Gréasáin

en: Named Colors
ga: Dathanna Ainmnithe

en: Select Color
ga: Roghnaigh Dath

en: Hue:
ga: Lí:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
ga: Luach:

en: Red:
ga: Dearg:

en: Green:
ga: Uaine:

en: Blue:
ga: Gorm:

en: Alpha:
ga: Alfa:

en: &Add to Custom Colors
ga: &Cuir leis na Dathanna Saincheaptha

en: Name:
ga: Ainm:

en: Default color
ga: Dath réamhshocraithe

en: -default-
ga: -réamhshocrú-

en: -unnamed-
ga: -gan ainm-

[ctx: @title:window]
en: Print
ga: Priontáil

en: &Try
ga: &Trialaigh

en: modified
ga: athraithe

en: &Details
ga: &Mionsonraí

en: Get help...
ga: Faigh cabhair...

en: &Add
ga: C&uir Leis

en: &Remove
ga: &Bain

en: Move &Up
ga: Bog S&uas

en: Move &Down
ga: Bog Sí&os

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
ga: Léimeann an sionnach tapa... ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

en: Select Font
ga: Roghnaigh Cló

en: Could not load print preview part
ga: Níorbh fhéidir comhpháirt réamhamhairc priontála a luchtú

en: Print Preview
ga: Réamhamharc Priontála

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: &Minimize
ga: Íos&laghdaigh

en: &Restore
ga: Athchói&righ

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
ga: <qt>An bhfuil tú cinnte gur mian leat <b>%1</b> a scor?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
ga: Deimhnigh Scor ó thráidire an chórais

en: Redo
ga: Athdhéan

en: Undo
ga: Cealaigh

en: Do not run in the background.
ga: Ná rith sa chúlra.

en: Internally added if launched from Finder
ga: Cuirtear é leis go hinmheánach má thosaítear é ón Finder

[ctx: @label]
en: Add Comment...
ga: Cuir Nóta Leis...

[ctx: @label]
en: Change...
ga: Athraigh...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
ga: Athraigh Nóta

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
ga: Cuir Nóta Leis

en: Device name
ga: Ainm an ghléis

[ctx: folder name]
en: New Folder
ga: Fillteán Nua

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ga: Fillteán Nua

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
ga: Cruthaigh fillteán nua i:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
ga: Tá comhad nó fillteán darb ainm %1 ann cheana.

en: You do not have permission to create that folder.
ga: Níl cead agat an fillteán sin a chruthú.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
ga: Roghnaigh Fillteán

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
ga: Fillteán Nua...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
ga: Fillteán Nua...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ga: Cuir sa Bhruscar

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ga: Scrios

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
ga: Taispeáin Fillteáin Fholaithe

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ga: Airíonna

en: *|All files
ga: *|Gach comhad

en: All Supported Files
ga: Gach Comhad a dTacaítear Leis

en: Open
ga: Oscail

en: Save As
ga: Sábháil Mar

[ctx: @label]
en: Modified
ga: Athraithe

[ctx: @label]
en: Owner
ga: Úinéir

[ctx: @label]
en: Permissions
ga: Ceadanna

[ctx: @label]
en: Rating
ga: Rátáil

[ctx: @label]
en: Size
ga: Méid

[ctx: @label]
en: Tags
ga: Clibeanna

[ctx: @label]
en: Total Size
ga: Méid Iomlán

[ctx: @label]
en: Type
ga: Cineál

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
ga: Is féidir KFileMetaDataReader a úsáid chun meiteashonraí a léamh ó chomhad

en: (C) 2011, Peter Penz
ga: © 2011, Peter Penz

en: Current maintainer
ga: Suíomh reatha

en: Only the meta data that is part of the file is read
ga: Ní léitear ach na meiteashonraí atá cuid den chomhad

en: List of URLs where the meta-data should be read from
ga: Liosta URLanna ar chóir meiteashonraí a léamh uathu

en: <Error>
ga: <Earráid>

en: Show Hidden Folders
ga: Taispeáin Fillteáin Fholaithe

en: All Pictures
ga: Gach Pictiúr

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
ga: Cumraigh na Sonraí le Taispeáint

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
ga: Roghnigh na sonraí ba mhaith leat taispeáint:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
ga: Cumraigh...

[ctx: @title:tab]
en: Information
ga: Eolas

[ctx: @label creation date]
en: Created
ga: Cruthaithe

[ctx: @label file content size]
en: Size
ga: Méid

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
ga: Braitheann

[ctx: @label]
en: Description
ga: Cur Síos

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
ga: Gineadóir

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
ga: Comhpháirt Aige

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
ga: Comhpháirt Loighciúil Aige

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
ga: Cuid de

[ctx: @label]
en: Keyword
ga: Lorgfhocal

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
ga: Athraithe

[ctx: @label]
en: MIME Type
ga: Cineál MIME

[ctx: @label]
en: Content
ga: Inneachar

[ctx: @label]
en: Related To
ga: Baint Le

[ctx: @label]
en: Subject
ga: Ábhar

[ctx: @label music title]
en: Title
ga: Teideal

[ctx: @label]
en: Creator
ga: Cruthaitheoir

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
ga: Meánráta Giotán

[ctx: @label]
en: Channels
ga: Cainéil

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
ga: Carachtair

[ctx: @label]
en: Color Depth
ga: Doimhneacht Datha

[ctx: @label]
en: Duration
ga: Aga

[ctx: @label]
en: Filename
ga: Ainm Comhaid

[ctx: @label]
en: Hash
ga: Hais

[ctx: @label]
en: Height
ga: Airde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
ga: Mód Crosfhite

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
ga: Línte

[ctx: @label]
en: Programming Language
ga: Teanga Ríomhchlárúcháin

[ctx: @label]
en: Sample Rate
ga: Ráta Samplála

[ctx: @label]
en: Width
ga: Leithead

[ctx: @label number of words]
en: Words
ga: Focail

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
ga: Cró

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
ga: Laofacht Nochta

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
ga: Am Nochta

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
ga: Splanc

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
ga: Fad Fócasach

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
ga: Fad Fócasach 35mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
ga: Rátálacha Luais ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
ga: Déanamh

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
ga: Mód Méadraithe

[ctx: @label EXIF]
en: Model
ga: Samhail

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
ga: Treoshuíomh

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
ga: Cothromaíocht Bhán

[ctx: @label video director]
en: Director
ga: Stiúrthóir

[ctx: @label music genre]
en: Genre
ga: Seánra

[ctx: @label music album]
en: Album
ga: Albam

[ctx: @label]
en: Performer
ga: Ealaíontóir

[ctx: @label]
en: Release Date
ga: Dáta Foilsithe

[ctx: @label music track number]
en: Track
ga: Amhrán

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
ga: Acmhainn Cruthaithe

[ctx: @label]
en: Sub Resource
ga: Fo-acmhainn

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
ga: Athraíodh an Acmhainn

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
ga: Rátáil Uimhriúil

[ctx: @label]
en: Copied From
ga: Cóipeáilte Ó

[ctx: @label]
en: First Usage
ga: An Chéad Úsáid

[ctx: @label]
en: Last Usage
ga: An Úsáid Deiridh

[ctx: @label]
en: Usage Count
ga: Líon Úsáidte

[ctx: @label]
en: Unix File Group
ga: Grúpa Comhaid Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
ga: Mód Comhaid Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
ga: Úinéir Comhaid Unix

[ctx: @label file type]
en: Type
ga: Cineál

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
ga: Aistriúcháin Doiléire

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
ga: Aistritheoir Is Déanaí

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
ga: Aistriúcháin I Léig

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
ga: Dáta Fhoinse an Aistriúcháin

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
ga: Líon na nAistriúchán

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
ga: Aistrithe

[ctx: @label]
en: Translation Date
ga: Dáta an Aistriúcháin

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
ga: Gan aistriú

en: P&review
ga: &Réamhamharc

en: Acquire Image
ga: Faigh Íomhá

en: OCR Image
ga: Íomhá OCR

en: File '%1' is not readable
ga: Ní féidir comhad '%1' a léamh

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
ga: EARRÁID: Prótacal anaithnid '%1'

en: Authorization Dialog
ga: Dialóg Údaraithe

en: No metainfo for %1
ga: Gan mheiteafhaisnéis le haghaidh %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
ga: Eagras / Gnáthainm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
ga: Rannóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
ga: Taispeáin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
ga: Díchumasaigh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
ga: Cumasaigh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
ga: Bain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
ga: Cuir Leis...

en: System certificates
ga: Teastais an chórais

en: User-added certificates
ga: Teastais glactha ag an úsáideoir

en: Pick Certificates
ga: Roghnaigh Teastais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
ga: <b>Eile</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
ga: Sraithuimhir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
ga: Achoimre MD5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
ga: Achoimre SHA1

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ga: %1 go %2

en: SSL Configuration Module
ga: Modúl Cumraíochta SSL

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
ga: © 2010 Andreas Hartmetz

en: SSL Signers
ga: Sínitheoirí SSL

en: Signature Algorithm:
ga: Algartam Sínithe:

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Signature Contents:
ga: Inneachar Sínithe:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
ga: Algartam anaithnid eochrach

en: Key type: RSA (%1 bit)
ga: Cineál na heochrach: RSA (%1 giotán)

en: Modulus:
ga: Modal:

en: Exponent: 0x
ga: Easpónant: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
ga: Cineál na heochrach: DSA (%1 giotán)

en: Prime:
ga: Uimhir Phríomha:

en: 160 bit prime factor:
ga: Fachtóir príomha 160-giotán:

en: Public key:
ga: Eochair phoiblí:

en: The certificate is valid.
ga: Tá an teastas bailí.

en: The certificate is not valid, yet.
ga: Níl an teastas bailí, fós.

en: The certificate is not valid, any more.
ga: Níl an teastas bailí a thuilleadh.

en: SSL support was not found.
ga: Ní bhfuarthas tacaíocht do SSL.

en: Private key test failed.
ga: Theip ar thástáil na heochrach príobháidí.

en: This certificate is not relevant.
ga: Níl an teastas seo ábhartha.

en: The certificate is invalid.
ga: Tá an teastas neamhbhailí.
