kdelibs4support - en to gd translation catalogue (1876 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
gd: Gorm Alice

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
gd: Bàn àrsaidh

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
gd: Bàn àrsaidh 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
gd: Bàn àrsaidh 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
gd: Bàn àrsaidh 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
gd: Bàn àrsaidh 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
gd: Donn an almoin fann

[ctx: color]
en: BlueViolet
gd: Gorm na fail-chuaich

[ctx: color]
en: CadetBlue
gd: Gorm a' chaideit

[ctx: color]
en: CadetBlue1
gd: Gorm a' chaideit 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
gd: Gorm a' chaideit 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
gd: Gorm a' chaideit 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
gd: Gorm a' chaideit 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
gd: Gorm a' ghormain

[ctx: color]
en: DarkBlue
gd: Dorch-ghorm

[ctx: color]
en: DarkCyan
gd: Dorch-shaidhean

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
gd: Dorch-dhath na fuinseige-coille

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
gd: Dorch-dhath na fuinseige-coille 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
gd: Dorch-dhath na fuinseige-coille 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
gd: Dorch-dhath na fuinseige-coille 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
gd: Dorch-dhath na fuinseige-coille 4

[ctx: color]
en: DarkGray
gd: Dorch-liath

[ctx: color]
en: DarkGreen
gd: Dorch-uaine

[ctx: color]
en: DarkGrey
gd: Dorch-liath

[ctx: color]
en: DarkKhaki
gd: Dorch-lachdann

[ctx: color]
en: DarkMagenta
gd: Dorch-mhaidèanta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
gd: Dorch-dhonn-uaine

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
gd: Dorch-dhonn-uaine 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
gd: Dorch-dhonn-uaine 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
gd: Dorch-dhonn-uaine 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
gd: Dorch-dhonn-uaine 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
gd: Dorch-orainds

[ctx: color]
en: DarkOrange1
gd: Dorch-orainds 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
gd: Dorch-orainds 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
gd: Dorch-orainds 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
gd: Dorch-orainds 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
gd: Dorch-dhath na magairle

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
gd: Dorch-dhath na magairle 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
gd: Dorch-dhath na magairle 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
gd: Dorch-dhath na magairle 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
gd: Dorch-dhath na magairle 4

[ctx: color]
en: DarkRed
gd: Dorch-dhearg

[ctx: color]
en: DarkSalmon
gd: Dorch-ruadh a' bhradain

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
gd: Dorch-uaine na mara

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
gd: Dorch-uaine na mara 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
gd: Dorch-uaine na mara 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
gd: Dorch-uaine na mara 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
gd: Dorch-uaine na mara 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
gd: Dorch-ghorm sglèata

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
gd: Dorch-liath sglèata

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
gd: Dorch-liath sglèata 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
gd: Dorch-liath sglèata 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
gd: Dorch-liath sglèata 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
gd: Dorch-liath sglèata 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
gd: Dorch-liath sglèata

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
gd: Dorch-thuirceas

[ctx: color]
en: DarkViolet
gd: Dorch-dhath na fail-chuaich

[ctx: color]
en: DeepPink
gd: Dorch-phinc

[ctx: color]
en: DeepPink1
gd: Dorch-phinc 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
gd: Dorch-phinc 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
gd: Dorch-phinc 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
gd: Dorch-phinc 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
gd: Gorm an adhair

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
gd: Gorm an adhair 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
gd: Gorm an adhair 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
gd: Gorm an adhair 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
gd: Gorm an adhair 4

[ctx: color]
en: DimGray
gd: Liath fann

[ctx: color]
en: DimGrey
gd: Liath fann

[ctx: color]
en: DodgerBlue
gd: Gorm nan Dodgers

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
gd: Gorm nan Dodgers 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
gd: Gorm nan Dodgers 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
gd: Gorm nan Dodgers 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
gd: Gorm nan Dodgers 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
gd: Bàn an t-sìthein

[ctx: color]
en: ForestGreen
gd: Uaine na coille

[ctx: color]
en: GhostWhite
gd: Geal an taibhse

[ctx: color]
en: GreenYellow
gd: Uaine-bhuidhe

[ctx: color]
en: HotPink
gd: Pinc fann

[ctx: color]
en: HotPink1
gd: Pinc fann 1

[ctx: color]
en: HotPink2
gd: Pinc fann 2

[ctx: color]
en: HotPink3
gd: Pinc fann 3

[ctx: color]
en: HotPink4
gd: Pinc fann 4

[ctx: color]
en: IndianRed
gd: Ruadh nan Innseachan

[ctx: color]
en: IndianRed1
gd: Ruadh nan Innseachan 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
gd: Ruadh nan Innseachan 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
gd: Ruadh nan Innseachan 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
gd: Ruadh nan Innseachan 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
gd: Ruadhadh lus na tùise

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
gd: Ruadhadh lus na tùise 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
gd: Ruadhadh lus na tùise 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
gd: Ruadhadh lus na tùise 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
gd: Ruadhadh lus na tùise 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
gd: Uaine na faiche

[ctx: color]
en: LemonChiffon
gd: Chiffon dath na liomaide

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
gd: Chiffon dath na liomaide 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
gd: Chiffon dath na liomaide 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
gd: Chiffon dath na liomaide 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
gd: Chiffon dath na liomaide 4

[ctx: color]
en: LightBlue
gd: Soilleir-ghorm

[ctx: color]
en: LightBlue1
gd: Soilleir-ghorm 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
gd: Soilleir-ghorm 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
gd: Soilleir-ghorm 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
gd: Soilleir-ghorm 4

[ctx: color]
en: LightCoral
gd: Soilleir-dhath a' ghròim

[ctx: color]
en: LightCyan
gd: Soilleir-shaidhean

[ctx: color]
en: LightCyan1
gd: Soilleir-shaidhean 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
gd: Soilleir-shaidhean 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
gd: Soilleir-shaidhean 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
gd: Soilleir-shaidhean 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
gd: Soilleir-dhath na fuinseige-coille

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
gd: Soilleir-dhath na fuinseige-coille 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
gd: Soilleir-dhath na fuinseige-coille 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
gd: Soilleir-dhath na fuinseige-coille 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
gd: Soilleir-dhath na fuinseige-coille 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
gd: Soilleir-bhuidhe na fuinseige-coille

[ctx: color]
en: LightGray
gd: Soilleir-liath

[ctx: color]
en: LightGreen
gd: Soilleir-uaine

[ctx: color]
en: LightGrey
gd: Soilleir-liath

[ctx: color]
en: LightPink
gd: Soilleir-phinc

[ctx: color]
en: LightPink1
gd: Soilleir-phinc 1

[ctx: color]
en: LightPink2
gd: Soilleir-phinc 2

[ctx: color]
en: LightPink3
gd: Soilleir-phinc 3

[ctx: color]
en: LightPink4
gd: Soilleir-phinc 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
gd: Soilleir-ruadh a' bhradain

[ctx: color]
en: LightSalmon1
gd: Soilleir-ruadh a' bhradain 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
gd: Soilleir-ruadh a' bhradain 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
gd: Soilleir-ruadh a' bhradain 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
gd: Soilleir-ruadh a' bhradain 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
gd: Soilleir-uaine na mara

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
gd: Speur-ghorm soilleir

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
gd: Speur-ghorm soilleir 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
gd: Speur-ghorm soilleir 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
gd: Speur-ghorm soilleir 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
gd: Speur-ghorm soilleir 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
gd: Soilleir-ghorm sglèata

[ctx: color]
en: LightSlateGray
gd: Soilleir-liath sglèata

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
gd: Soilleir-liath sglèata

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
gd: Soilleir-ghorm stàilinn

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
gd: Soilleir-ghorm stàilinn 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
gd: Soilleir-ghorm stàilinn 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
gd: Soilleir-ghorm stàilinn 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
gd: Soilleir-ghorm stàilinn 4

[ctx: color]
en: LightYellow
gd: Soilleir-bhuidhe

[ctx: color]
en: LightYellow1
gd: Soilleir-bhuidhe 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
gd: Soilleir-bhuidhe 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
gd: Soilleir-bhuidhe 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
gd: Soilleir-bhuidhe 3 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
gd: Uaine na liomaideig

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
gd: Gorm na cloiche-mara meadhanach

[ctx: color]
en: MediumBlue
gd: Gorm meadhanach

[ctx: color]
en: MediumOrchid
gd: Dath na magairle meadhanach

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
gd: Dath na magairle meadhanach 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
gd: Dath na magairle meadhanach 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
gd: Dath na magairle meadhanach 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
gd: Dath na magairle meadhanach 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
gd: Purpaidh meadhanach

[ctx: color]
en: MediumPurple1
gd: Purpaidh meadhanach 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
gd: Purpaidh meadhanach 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
gd: Purpaidh meadhanach 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
gd: Purpaidh meadhanach 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
gd: Uaine na mara meadhanach

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
gd: Gorm sglèata meadhanach

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
gd: Uaine an earraich meadhanach

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
gd: Tuirceas meadhanach

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
gd: Dearg na fail-chuaich meadhanach

[ctx: color]
en: MidnightBlue
gd: Gorm na meadhan-oidhche

[ctx: color]
en: MintCream
gd: Barr meannta

[ctx: color]
en: MistyRose
gd: Ròs-cheò

[ctx: color]
en: MistyRose1
gd: Ròs-cheò 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
gd: Ròs-cheò 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
gd: Ròs-cheò 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
gd: Ròs-cheò 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
gd: Geal nan Navajo

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
gd: Geal nan Navajo 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
gd: Geal nan Navajo 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
gd: Geal nan Navajo 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
gd: Geal nan Navajo 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
gd: Gorm a' chabhlaich

[ctx: color]
en: OldLace
gd: Seann-lios

[ctx: color]
en: OliveDrab
gd: Dath dorcha crainn-ola

[ctx: color]
en: OliveDrab1
gd: Dath dorcha crainn-ola 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
gd: Dath dorcha crainn-ola 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
gd: Dath dorcha crainn-ola 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
gd: Dath dorcha crainn-ola 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
gd: Orains-dhearg

[ctx: color]
en: OrangeRed1
gd: Orains-dhearg 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
gd: Orains-dhearg 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
gd: Orains-dhearg 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
gd: Orains-dhearg 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
gd: Dath na fuinseige-coille fann

[ctx: color]
en: PaleGreen
gd: Uaine fann

[ctx: color]
en: PaleGreen1
gd: Uaine fann 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
gd: Uaine fann 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
gd: Uaine fann 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
gd: Uaine fann 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
gd: Tuirceas fann

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
gd: Tuirceas fann 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
gd: Tuirceas fann 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
gd: Tuirceas fann 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
gd: Tuirceas fann 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
gd: Dearg na fail-chuaich fann

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
gd: Dearg na fail-chuaich fann 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
gd: Dearg na fail-chuaich fann 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
gd: Dearg na fail-chuaich fann 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
gd: Dearg na fail-chuaich fann 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
gd: Papaya 's uachdar

[ctx: color]
en: PeachPuff
gd: Dath aotrom peitseig

[ctx: color]
en: PeachPuff1
gd: Dath aotrom peitseig 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
gd: Dath aotrom peitseig 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
gd: Dath aotrom peitseig 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
gd: Dath aotrom peitseig 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
gd: Gorm fùdarach

[ctx: color]
en: RosyBrown
gd: Donn nan ròs

[ctx: color]
en: RosyBrown1
gd: Donn nan ròs 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
gd: Donn nan ròs 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
gd: Donn nan ròs 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
gd: Donn nan ròs 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
gd: Gorm rìoghail

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
gd: Gorm rìoghail 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
gd: Gorm rìoghail 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
gd: Gorm rìoghail 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
gd: Gorm rìoghail 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
gd: Donn dìollaide

[ctx: color]
en: SandyBrown
gd: Donn gainmhich

[ctx: color]
en: SeaGreen
gd: Uaine na mara

[ctx: color]
en: SeaGreen1
gd: Uaine na mara 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
gd: Uaine na mara 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
gd: Uaine na mara 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
gd: Uaine na mara 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
gd: Speur-ghorm

[ctx: color]
en: SkyBlue1
gd: Speur-ghorm 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
gd: Speur-ghorm 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
gd: Speur-ghorm 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
gd: Speur-ghorm 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
gd: Gorm sglèata

[ctx: color]
en: SlateBlue1
gd: Gorm sglèata 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
gd: Gorm sglèata 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
gd: Gorm sglèata 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
gd: Gorm sglèata 4

[ctx: color]
en: SlateGray
gd: Liath sglèata

[ctx: color]
en: SlateGray1
gd: Liath sglèata 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
gd: Liath sglèata 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
gd: Liath sglèata 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
gd: Liath sglèata 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
gd: Liath sglèata

[ctx: color]
en: SpringGreen
gd: Uaine an earraich

[ctx: color]
en: SpringGreen1
gd: Uaine an earraich 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
gd: Uaine an earraich 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
gd: Uaine an earraich 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
gd: Uaine an earraich 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
gd: Gorm stàilinn

[ctx: color]
en: SteelBlue1
gd: Gorm stàilinn 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
gd: Gorm stàilinn 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
gd: Gorm stàilinn 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
gd: Gorm stàilinn 4

[ctx: color]
en: VioletRed
gd: Dearg na fail-chuaich

[ctx: color]
en: VioletRed1
gd: Dearg na fail-chuaich 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
gd: Dearg na fail-chuaich 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
gd: Dearg na fail-chuaich 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
gd: Dearg na fail-chuaich 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
gd: Ceò geal

[ctx: color]
en: YellowGreen
gd: Uaine-bhuidhe

[ctx: color]
en: aquamarine
gd: gorm na cloiche-mara

[ctx: color]
en: aquamarine1
gd: gorm na cloiche-mara 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
gd: gorm na cloiche-mara 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
gd: gorm na cloiche-mara 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
gd: gorm na cloiche-mara 4

[ctx: color]
en: azure
gd: speur-ghorm

[ctx: color]
en: azure1
gd: speur-ghorm 1

[ctx: color]
en: azure2
gd: speur-ghorm 2

[ctx: color]
en: azure3
gd: speur-ghorm 3

[ctx: color]
en: azure4
gd: speur-ghorm 4

[ctx: color]
en: beige
gd: bèis

[ctx: color]
en: bisque1
gd: bisque 1

[ctx: color]
en: bisque2
gd: bisque 2

[ctx: color]
en: bisque3
gd: bisque 3

[ctx: color]
en: bisque4
gd: bisque 4

[ctx: color]
en: black
gd: dubh

[ctx: color]
en: blue
gd: gorm

[ctx: color]
en: blue1
gd: gorm 1

[ctx: color]
en: blue2
gd: gorm 2

[ctx: color]
en: blue3
gd: gorm 3

[ctx: color]
en: blue4
gd: gorm 4

[ctx: color]
en: brown
gd: donn

[ctx: color]
en: brown1
gd: donn 1

[ctx: color]
en: brown2
gd: donn 2

[ctx: color]
en: brown3
gd: donn 3

[ctx: color]
en: brown4
gd: donn 4

[ctx: color]
en: burlywood
gd: fiodh liùgach

[ctx: color]
en: burlywood1
gd: fiodh liùgach 1

[ctx: color]
en: burlywood2
gd: fiodh liùgach 2

[ctx: color]
en: burlywood3
gd: fiodh liùgach 3

[ctx: color]
en: burlywood4
gd: fiodh liùgach 4

[ctx: color]
en: chartreuse
gd: uaine feurach

[ctx: color]
en: chartreuse1
gd: uaine feurach 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
gd: uaine feurach 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
gd: uaine feurach 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
gd: uaine feurach 4

[ctx: color]
en: chocolate
gd: dath seòclaid

[ctx: color]
en: chocolate1
gd: dath seòclaid 1

[ctx: color]
en: chocolate2
gd: dath seòclaid 2

[ctx: color]
en: chocolate3
gd: dath seòclaid 3

[ctx: color]
en: chocolate4
gd: dath seòclaid 4

[ctx: color]
en: coral
gd: dath a' ghròim

[ctx: color]
en: coral1
gd: dath a' ghròim 1

[ctx: color]
en: coral2
gd: dath a' ghròim 2

[ctx: color]
en: coral3
gd: dath a' ghròim 3

[ctx: color]
en: coral4
gd: dath a' ghròim 4

[ctx: color]
en: cornsilk
gd: gràinnean na coirce-milis

[ctx: color]
en: cornsilk1
gd: gràinnean na coirce-milis 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
gd: gràinnean na coirce-milis 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
gd: gràinnean na coirce-milis 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
gd: gràinnean na coirce-milis 4

[ctx: color]
en: cyan
gd: saidhean

[ctx: color]
en: cyan1
gd: saidhean 1

[ctx: color]
en: cyan2
gd: saidhean 2

[ctx: color]
en: cyan3
gd: saidhean 3

[ctx: color]
en: cyan4
gd: saidhean 4

[ctx: color]
en: firebrick
gd: dath breige-theine

[ctx: color]
en: firebrick1
gd: dath breige-theine 1

[ctx: color]
en: firebrick2
gd:  dath breige-theine 2

[ctx: color]
en: firebrick3
gd: dath breige-theine 3

[ctx: color]
en: firebrick4
gd: dath breige-theine 4

[ctx: color]
en: gold
gd: òr

[ctx: color]
en: gold1
gd: òr 1

[ctx: color]
en: gold2
gd: òr 2

[ctx: color]
en: gold3
gd: òr 3

[ctx: color]
en: gold4
gd: òr 4

[ctx: color]
en: goldenrod
gd: dath na fuinseige-coille

[ctx: color]
en: goldenrod1
gd: dath na fuinseige-coille 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
gd: dath na fuinseige-coille 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
gd: dath na fuinseige-coille 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
gd: dath na fuinseige-coille 4

[ctx: color]
en: green
gd: uaine

[ctx: color]
en: green1
gd: uaine 1

[ctx: color]
en: green2
gd: uaine 2

[ctx: color]
en: green3
gd: uaine 3

[ctx: color]
en: green4
gd: uaine 4

[ctx: color]
en: honeydew
gd: driùchd na meala

[ctx: color]
en: honeydew1
gd: driùchd na meala 1

[ctx: color]
en: honeydew2
gd: driùchd na meala 2

[ctx: color]
en: honeydew3
gd: driùchd na meala 3

[ctx: color]
en: honeydew4
gd: driùchd na meala 4

[ctx: color]
en: ivory
gd: ìbhri

[ctx: color]
en: ivory1
gd: ìbhri 1

[ctx: color]
en: ivory2
gd: ìbhri 2

[ctx: color]
en: ivory3
gd: ìbhri 3

[ctx: color]
en: ivory4
gd: ìbhri 4

[ctx: color]
en: khaki
gd: lachdann

[ctx: color]
en: khaki1
gd: lachdann 1

[ctx: color]
en: khaki2
gd: lachdann 2

[ctx: color]
en: khaki3
gd: lachdann 3

[ctx: color]
en: khaki4
gd: lachdann 4

[ctx: color]
en: lavender
gd: corca lus na tùise

[ctx: color]
en: linen
gd: lìon-aodach

[ctx: color]
en: magenta
gd: maidèanta

[ctx: color]
en: magenta1
gd: maidèanta 1

[ctx: color]
en: magenta2
gd: maidèanta 2

[ctx: color]
en: magenta3
gd: maidèanta 3

[ctx: color]
en: magenta4
gd: maidèanta 4

[ctx: color]
en: maroon
gd: ciar-dhonn

[ctx: color]
en: maroon1
gd: ciar-dhonn 1

[ctx: color]
en: maroon2
gd: ciar-dhonn 2

[ctx: color]
en: maroon3
gd: ciar-dhonn 3

[ctx: color]
en: maroon4
gd: ciar-dhonn 4

[ctx: color]
en: moccasin
gd: mogaisean

[ctx: color]
en: navy
gd: gorm a' chabhlaich

[ctx: color]
en: orange
gd: orains

[ctx: color]
en: orange1
gd: orains 1

[ctx: color]
en: orange2
gd: orains 2

[ctx: color]
en: orange3
gd: orains 3

[ctx: color]
en: orange4
gd: orains 4

[ctx: color]
en: orchid
gd: dath na magairle

[ctx: color]
en: orchid1
gd: dath na magairle 1

[ctx: color]
en: orchid2
gd: dath na magairle 2

[ctx: color]
en: orchid3
gd: dath na magairle 3

[ctx: color]
en: orchid4
gd: dath na magairle 4

[ctx: color]
en: peru
gd: pearù

[ctx: color]
en: pink
gd: pinc

[ctx: color]
en: pink1
gd: pinc 1

[ctx: color]
en: pink2
gd: pinc 2

[ctx: color]
en: pink3
gd: pinc 3

[ctx: color]
en: pink4
gd: pinc 4

[ctx: color]
en: plum
gd: dath plumais

[ctx: color]
en: plum1
gd: dath plumais 1

[ctx: color]
en: plum2
gd: dath plumais 2

[ctx: color]
en: plum3
gd: dath plumais 3

[ctx: color]
en: plum4
gd: dath plumais 4

[ctx: color]
en: purple
gd: purpaidh

[ctx: color]
en: purple1
gd: purpaidh 1

[ctx: color]
en: purple2
gd: purpaidh 2

[ctx: color]
en: purple3
gd: purpaidh 3

[ctx: color]
en: purple4
gd: purpaidh 4

[ctx: color]
en: red
gd: dearg

[ctx: color]
en: red1
gd: dearg 1

[ctx: color]
en: red2
gd: dearg 2

[ctx: color]
en: red3
gd: dearg 3

[ctx: color]
en: red4
gd: dearg 4

[ctx: color]
en: salmon
gd: ruadh a' bhradain

[ctx: color]
en: salmon1
gd: ruadh a' bhradain 1

[ctx: color]
en: salmon2
gd: ruadh a' bhradain 2

[ctx: color]
en: salmon3
gd: ruadh a' bhradain 3

[ctx: color]
en: salmon4
gd: ruadh a' bhradain 4

[ctx: color]
en: seashell
gd: slige-mhara

[ctx: color]
en: seashell1
gd: slige-mhara 1

[ctx: color]
en: seashell2
gd: slige-mhara 2

[ctx: color]
en: seashell3
gd: slige-mhara 3

[ctx: color]
en: seashell4
gd: slige-mhara 4

[ctx: color]
en: sienna
gd: donn ùir Shiena

[ctx: color]
en: sienna1
gd: donn ùir Shiena 1

[ctx: color]
en: sienna2
gd: donn ùir Shiena 2

[ctx: color]
en: sienna3
gd: donn ùir Shiena 3

[ctx: color]
en: sienna4
gd: donn ùir Shiena 4

[ctx: color]
en: snow
gd: geal an t-sneachda

[ctx: color]
en: snow1
gd: geal an t-sneachda 1

[ctx: color]
en: snow2
gd: geal an t-sneachda 2

[ctx: color]
en: snow3
gd: geal an t-sneachda 3

[ctx: color]
en: snow4
gd: geal an t-sneachda 4

[ctx: color]
en: tan
gd: tanaidh

[ctx: color]
en: tan1
gd: tanaidh 1

[ctx: color]
en: tan2
gd: tanaidh 2

[ctx: color]
en: tan3
gd: tanaidh 3

[ctx: color]
en: tan4
gd: tanaidh 4

[ctx: color]
en: thistle
gd: dath a' chluarain

[ctx: color]
en: thistle1
gd: dath a' chluarain 1

[ctx: color]
en: thistle2
gd: dath a' chluarain 2

[ctx: color]
en: thistle3
gd: dath a' chluarain 3

[ctx: color]
en: thistle4
gd: dath a' chluarain 4

[ctx: color]
en: tomato
gd: dath tomàto

[ctx: color]
en: tomato1
gd: dath tomàto 1

[ctx: color]
en: tomato2
gd: dath tomàto 2

[ctx: color]
en: tomato3
gd: dath tomàto 3

[ctx: color]
en: tomato4
gd: dath tomàto 4

[ctx: color]
en: turquoise
gd: tuirceas

[ctx: color]
en: turquoise1
gd: tuirceas 1

[ctx: color]
en: turquoise2
gd: tuirceas 2

[ctx: color]
en: turquoise3
gd: tuirceas 3

[ctx: color]
en: turquoise4
gd: tuirceas 4

[ctx: color]
en: violet
gd: dath na fail-chuaich

[ctx: color]
en: wheat
gd: dath na cruithneachd

[ctx: color]
en: wheat1
gd: dath na cruithneachd 1

[ctx: color]
en: wheat2
gd: dath na cruithneachd 2

[ctx: color]
en: wheat3
gd: dath na cruithneachd 3

[ctx: color]
en: wheat4
gd: dath na cruithneachd 4

[ctx: color]
en: white
gd: geal

[ctx: color]
en: yellow
gd: buidhe

[ctx: color]
en: yellow1
gd: buidhe 1

[ctx: color]
en: yellow2
gd: buidhe 2

[ctx: color]
en: yellow3
gd: buidhe 3

[ctx: color]
en: yellow4
gd: buidhe 4

en: Debug Settings
gd: Roghainnean an dì-bhugachaidh

en: File
gd: Faidhle

en: Message Box
gd: Bogsa teachdaireachd

en: Syslog
gd: Loga an t-siostaim

en: None
gd: Chan eil gin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
gd: Fiosrachadh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
gd: Às-chur gu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
gd: Ainm an fhaidhle:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
gd: Mearachd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
gd: Sguir dheth ma thachras mearachd mharbhtach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
gd: Cuir a h-uile às-chur dì-bhugachaidh à comas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
gd: Rabhadh

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
gd: Mearachd mharbhtach

en: &Select All
gd: Tagh na &h-uile

en: &Deselect All
gd: &Dì-thagh na h-uile

en: KDebugDialog
gd: Còmhradh di-bhugachaidh

en: A dialog box for setting preferences for debug output
gd: Bogsa-còmhraidh gus roghainnean a shuidheachadh airson às-chur dì-bhugachaidh

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
gd: Coir-lethbhreac 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>

en: Maintainer
gd: Neach-glèidhidh

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
gd: Seall an còmhradh slàn seach an còmhradh liosta tùsail

en: Turn area on
gd: Cuir an raon air

en: Turn area off
gd: Cuir an raon dheth

en: no error
gd: gun mhearachd

en: requested family not supported for this host name
gd: cha chuirear taic ris an teaghlach a chaidh iarraidh airson ainm an òstair seo

en: temporary failure in name resolution
gd: dh'fhàillig le rèiteachadh an ainm gu sealach

en: non-recoverable failure in name resolution
gd: dh'fhàillig le rèiteachadh an ainm 's cha ghabh aiseag

en: invalid flags
gd: brataich mhì-dhligheach

en: memory allocation failure
gd: dh'fhàillig le riarachadh cuimhne

en: name or service not known
gd: chan aithne dhuinn an t-ainm no seirbheis

en: requested family not supported
gd: cha chuirear taic ris an teaghlach a chaidh iarraidh

en: requested service not supported for this socket type
gd: cha chuirear taic ris an teaghlach a chaidh iarraidh le seòrsa na socaide seo

en: requested socket type not supported
gd: cha chuirear taic ri seòrsa na socaide a chaidh iarraidh

en: unknown error
gd: mearachd nach aithne dhuinn

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
gd: mearachd an t-siostaim: %1

en: request was canceled
gd: chaidh sgur dhen iarrtas

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
gd: Chan eil sinn eòlach air an teaghlach "%1"

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
gd: gun mhearachd

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
gd: dh'fhàillig le lorg an ainm

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
gd: tha an seòladh 'ga chleachdadh ma-thà

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
gd: tha an t-socaid naisgte mar-thà

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
gd: chaidh an t-socaid a chruthachadh mar-thà

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
gd: chan eil an t-socaid naisgte

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
gd: cha deach an t-socaid a chruthachadh

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
gd: dhèanadh an t-obrachadh bacadh

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
gd: chaidh an ceangal a dhiùltadh

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
gd: dh'fhalbh an ùine air a' cheangal

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
gd: tha an t-obrachadh 'ga dhèanamh mar-thà

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
gd: dh'fhàillig rudeigin leis an lìonra

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
gd: cha chuirear tais ris an obrachadh

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
gd: dh'fhalbh an ùine air obrachadh air a bheil cuingeachadh ùine

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
gd: thachair mearachd nach aithne dhuinn no air nach robhar an dùil

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
gd: dhùin an t-òstair cèin an ceangal

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
gd: Cha deach teirmichean ceadachais a shònrachadh airson a' phrògraim seo.
    Thoir sùil air an docamaideadh no air a' bhun-tùs airson
    teirmichean ceadachais sam bith.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
gd: Cha am prògram seo 'ga sgaoileadh fo theirmichean a' cheadachais %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
gd: GNU General Public License, tionndadh 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
gd: GNU Lesser General Public License, tionndadh 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
gd: GNU General Public License, tionndadh 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
gd: GNU Lesser General Public License, tionndadh 3

[ctx: @item license]
en: Custom
gd: Gnàthaichte

[ctx: @item license]
en: Not specified
gd: Gun sònrachadh

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
gd: <p>Tha KDE 'ga eadar-theangachadh gu iomadh cànan taing dhan obair a nì sgiobaidhean eadar-theangachaidh air feadh an t-saoghail.</p><p>Airson barrachd fiosrachaidh mu eadar-theangachadh aig KDE, tadhail air <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
gd: Griogarach

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
gd: Coptach

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
gd: Itiopach

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
gd: Eabhra

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
gd: Ioslamach / Hijri (Sìobhalta)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
gd: Nàiseanta nan Innseachan

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
gd: Jalalaidh

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
gd: Seapanach

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
gd: Iulianach

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
gd: Taidh-Bhànach

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
gd: Tàidh

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
gd: Seòrsa mìosachain mì-dhligheach

en: Today
gd: An-diugh

en: Yesterday
gd: An-dè

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
gd: dhen Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
gd: dhen Phao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
gd: dhen Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
gd: dhen Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
gd: dhen Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
gd: dhen Mhes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
gd: dhen Phar

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
gd: dhen Pham

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
gd: dhen Phas

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
gd: dhen Phan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
gd: dhen Epe

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
gd: dhen Mheo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
gd: dhen Kou

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
gd: dhen Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
gd: dhen Phaope

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
gd: dhen Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
gd: dhen Kiahk

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
gd: dhen Tobe

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
gd: dhen Mheshir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
gd: dhen Pharemhotep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
gd: dhen Pharmoute

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
gd: dhen Phashons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
gd: dhen Phaone

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
gd: dhen Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
gd: dhen Mhesore

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
gd: dhen Kouji nabot

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
gd: dhen Mhes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
gd: dhen Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
gd: dhen Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
gd: dhen Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
gd: dhen Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
gd: dhen Yak

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
gd: dhen Mhag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
gd: dhen Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
gd: dhen Ghen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
gd: dhen t-Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
gd: dhen Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
gd: dhen Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
gd: dhen Phag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
gd: dhen Mheskerem

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
gd: dhen Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
gd: dhen Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
gd: dhen Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
gd: dhen Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
gd: dhen Yakatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
gd: dhen Mhagabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
gd: dhen Mhiyazya

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
gd: dhen Ghenbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
gd: dhen t-Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
gd: dhen Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
gd: dhen Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
gd: dhen Phagumen

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
gd: ro Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
gd: RC

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
gd: ro Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
gd: RC

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
gd: an dèidh Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
gd: AD

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
gd: an dèidh Chrìosta

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: F

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
gd: G

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
gd: G

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
gd: C

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: Ò

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: I

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
gd: L

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
gd: D

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
gd: S

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
gd: dhen Fhaoi

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
gd: dhen Ghearr

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
gd: dhen Mhàrt

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
gd: dhen Ghibl

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
gd: dhen Chèit

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
gd: dhen Ògmh

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
gd: dhen Iuch

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
gd: dhen Lùna

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
gd: dhen t-Sult

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
gd: dhen Dàmh

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
gd: dhen t-Samh

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
gd: dhen Dùbh

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
gd: Faoi

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
gd: Gearr

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
gd: Màrt

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
gd: Gibl

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
gd: Cèit

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
gd: Ògmh

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
gd: Iuch

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
gd: Lùna

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
gd: Sult

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
gd: Dàmh

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
gd: Samh

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
gd: Dùbh

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
gd: dhen Fhaoilleach

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
gd: dhen Ghearran

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
gd: dhen Mhàrt

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
gd: dhen Ghiblean

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
gd: dhen Chèitean

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
gd: dhen Ògmhios

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
gd: dhen Iuchar

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
gd: dhen Lùnastal

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
gd: dhen t-Sultain

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
gd: dhen Dàmhair

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
gd: dhen t-Samhain

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
gd: dhen Dùbhlachd

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
gd: Am Faoilleach

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
gd: An Gearran

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
gd: Am Màrt

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
gd: An Giblean

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
gd: An Cèitean

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
gd: An t-Ògmhios

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
gd: An t-Iuchar

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
gd: An Lùnastal

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
gd: An t-Sultain

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
gd: An Dàmhair

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
gd: An t-Samhain

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
gd: An Dùbhlachd

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
gd: L

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
gd: M

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
gd: C

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
gd: A

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
gd: H

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
gd: D

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
gd: DiL

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
gd: DiM

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
gd: DiC

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
gd: Dia

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
gd: Dih

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
gd: DiS

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
gd: DiD

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
gd: DiLuain

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
gd: DiMàirt

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
gd: DiCiadain

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
gd: DiarDaoin

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
gd: DihAoine

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
gd: DiSathairne

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
gd: DiDòmhnaich

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
gd: dhen Tis

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
gd: dhen Hes

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
gd: dhen Kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
gd: dhen Tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
gd: dhen Shv

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
gd: dhen Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
gd: dhen Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
gd: dhen Iya

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
gd: dhen t-Siv

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
gd: dhen Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
gd: dhen Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
gd: dhen Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
gd: dhen Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
gd: dhen Ad2

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
gd: dhen Tishrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
gd: dhen Heshvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
gd: dhen Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
gd: dhen Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
gd: dhen Shvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
gd: dhen Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
gd: dhen Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
gd: dhen Iyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
gd: dhen t-Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
gd: dhen Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
gd: dhen Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
gd: dhen Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
gd: dhen Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
gd: dhen Adar II

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
gd: Aimsir Saka

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
gd: dhen Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
gd: dhen Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
gd: dhen Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
gd: dhen Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
gd: dhen Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
gd: dhen Bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
gd: dhen Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
gd: dhen Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
gd: dhen Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
gd: dhen Phau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
gd: dhen Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
gd: dhen Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
gd: dhen Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
gd: dhen Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
gd: dhen Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
gd: dhen Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
gd: dhen Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
gd: dhen Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
gd: dhen Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
gd: dhen Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
gd: dhen Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
gd: dhen Phaush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
gd: dhen Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
gd: dhen Phālgun

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
gd: dhen Mhuh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
gd: dhen t-Saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
gd: dhen R.A

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
gd: dhen R.T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
gd: dhen J.A

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
gd: dhen J.T

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
gd: dhen Raj

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
gd: dhen Sha

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
gd: dhen Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
gd: dhen Shw

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
gd: dhen Qid

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
gd: dhen Hij

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
gd: dhen Mhuharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
gd: dhen t-Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
gd: dhen Rabi` al-Awal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
gd: dhen Rabi` al-Thaani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
gd: dhen Jumaada al-Awal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
gd: dhen Jumaada al-Thaani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
gd: dhen Rajab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
gd: dhen Sha`ban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
gd: dhen Ramadan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
gd: dhen Shawwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
gd: dhen Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
gd: dhen Thu al-Hijjah

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
gd: dhen Fhar

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
gd: dhen Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
gd: dhen Kho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
gd: dhen Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
gd: dhen Mhor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
gd: dhen Sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
gd: dhen Mheh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
gd: dhen Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
gd: dhen Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
gd: dhen Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
gd: dhen Bhah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
gd: dhen Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
gd: dhen Fharvardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
gd: dhen Ordibehesht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
gd: dhen Khordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
gd: dhen Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
gd: dhen Mhordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
gd: dhen Shahrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
gd: dhen Mhehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
gd: dhen Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
gd: dhen Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
gd: dhen Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
gd: dhen Bhahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
gd: dhen Esfand

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
gd: ro Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
gd: RC

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
gd: ro Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
gd: RC

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
gd: an dèidh Chrìosta

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
gd: AD

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
gd: an dèidh Chrìosta

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: F

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
gd: G

[ctx: Julian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
gd: G

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
gd: C

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: Ò

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
gd: I

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
gd: L

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
gd: D

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
gd: S

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
gd: dhen Fhaoi

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
gd: dhen Ghearr

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
gd: dhen Mhàrt

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
gd: dhen Ghibl

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
gd: dhen Chèit

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
gd: dhen Ògmh

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
gd: dhen Iuch

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
gd: dhen Lùna

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
gd: dhen t-Sult

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
gd: dhen Dàmh

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
gd: dhen t-Samh

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
gd: dhen Dùbh

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
gd: Faoi

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
gd: Gearr

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
gd: Màrt

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
gd: Gibl

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
gd: Cèit

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
gd: Ògmh

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
gd: Iuch

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
gd: Lùna

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
gd: Sult

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
gd: Dàmh

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
gd: Samh

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
gd: Dùbh

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
gd: dhen Fhaoilleach

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
gd: dhen Ghearran

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
gd: dhen Mhàrt

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
gd: dhen Ghiblean

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
gd: dhen Chèitean

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
gd: dhen Ògmhios

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
gd: dhen Iuchar

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
gd: dhen Lùnastal

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
gd: dhen t-Sultain

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
gd: dhen Dàmhair

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
gd: dhen t-Samhain

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
gd: dhen Dùbhlachd

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
gd: Am Faoilleach

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
gd: An Gearran

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
gd: Am Màrt

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
gd: An Giblean

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
gd: An Cèitean

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
gd: An t-Ògmhios

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
gd: An t-Iuchar

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
gd: An Lùnastal

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
gd: An t-Sultain

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
gd: An Dàmhair

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
gd: An t-Samhain

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
gd: An Dùbhlachd

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
gd: L

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
gd: M

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
gd: C

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
gd: A

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
gd: H

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
gd: D

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
gd: DiL

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
gd: DiM

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
gd: DiC

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
gd: Dia

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
gd: Dih

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
gd: DiS

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
gd: DiD

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
gd: DiLuain

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
gd: DiMàirt

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
gd: DiCiadain

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
gd: DiarDaoin

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
gd: DihAoine

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
gd: DiSathairne

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
gd: DiDòmhnaich

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
gd: Aimsir Poblachd na Sìne

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
gd: Aimsir Bhudach

en: Use the X-server display 'displayname'
gd: Cleachd uidheam-taisbeanaidh an fhrithealaiche-X air a bheil "displayname"

en: Restore the application for the given 'sessionId'
gd: Aisig an aplacaid airson an "sessionId" sònraichte

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
gd: Bheir seo air an aplacaid mapa dhathan piobhaideach
    a stàladh air uidheam-taisbeanaidh 8-biod

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
gd: Cuingichidh seo an àireamh de dhathan a thèid a
    riarachadh sa chiùb dhathan air uidheam-
    taisbeanaidh 8-biod ma chleachdas an aplacaid
    dath QApplication::ManyColor
    specification

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
gd: bheir seo air QT nach gabh e greim air an luchag
    no a' mheur-chlàr idir

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
gd: faodaidh gun adhbharaich ruith fo dhì-bhugadair
    -nograb, cleachd -dograb gus seo a thar-àithneadh

en: switches to synchronous mode for debugging
gd: nì seo suids gun mhodh shioncronach airson
    dì-bhugachadh

en: defines the application font
gd: suidhichidh seo cruth-clò na h-aplacaid

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
gd: suidhichidh seo dath tùsail a' chùlaibh agus
    pailead na h-aplacaid (thèid sgàilean soilleir
    's dorcha àireamhachadh)

en: sets the default foreground color
gd: suidhichidh seo dath tùsail a' bheulaibh

en: sets the default button color
gd: suidhichidh seo dath tùsail nam putanan

en: sets the application name
gd: suidhichidh seo ainm na h-aplacaid

en: sets the application title (caption)
gd: suidhichidh seo tiotal na h-aplacaid (caipsean)

en: load the testability framework
gd: luchdaichidh seo a' testability framework

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
gd: bheir seo air an aplacaid gun chleachd i lèirsinn
    TrueColor air uidheam-taisbeanaidh 8-biod

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
gd: suidhichidh seo an stoidhle ion-chuir
    XIM (X Input Method). Seo na luachan dligheach:
    onthespot, overthespot, offthespot agus root

en: set XIM server
gd: suidhich am frithealaiche XIM

en: disable XIM
gd: cuir XIM à comas

en: mirrors the whole layout of widgets
gd: nì seo sgàthanachadh air a' cho-dhealbhachd shlàn

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
gd: cuiridh seo an t-siosta-stoidhlichean Qt an sàs air
    widgets na h-aplacaid

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
gd: cleachd siostam grafaigeachd eile an àite an fhir thùsail,
    is raster agus opengl na roghainnean (deuchainneach)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
gd: Fiosrachadh an dì-bhugadair QML JS. Feumaidh tu an aplacaid
    a thogail le -DQT_DECLARATIVE_DEBUG gus an di-bhugadair
    a chur an comas

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
gd: Ùrlar siostam nan uinneagan (m.e. xcb no wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
gd: Cleachd "caption" 'na ainm sa bhàr-tiotal

en: Use 'icon' as the application icon
gd: Cleachd "icon" 'na h-ìomhaigheag aplacaid

en: Use alternative configuration file
gd: Cleachd faidhle rèiteachaidh eile

en: Disable crash handler, to get core dumps
gd: Cuid làimhsichear nan tuisleachaidhean à comas gus
    core dumps fhaighinn

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
gd: Fuirichidh seo airson manaidsear uinneagan a bhios co-chòrdail
    ri WM_NET

en: sets the application GUI style
gd: suidhichidh seo an stoidhle aig eadar-aghaidh na h-aplacaid

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
gd: suidhichidh seo geomatras cliant a' phrìomh widget - faic "man X" airson fòrmat nan argamaidean (LeudxÀirde+IonadX+IonadY mar as trice)

en: KDE Application
gd: Aplacaid KDE

en: Unknown option '%1'.
gd: Roghainn "%1" nach aithne dhuinn.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
gd: Tha "%1" a dhìth.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
gd: Chaidh %1 a sgrìobhadh le
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
gd: Chaidh an aplacaid seo a sgrìobhadh le cuideigin nach eil airson ainm foillseachadh.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
gd: Cleachd http://bugs.kde.org gus aithris a dhèanamh air bugaichean.

en: Please report bugs to %1.
gd: Cuir aithrisean air bugaichean gu %1.

en: Unexpected argument '%1'.
gd: Argamaid "%1" air nach robh sinn an dùil.

en: Use --help to get a list of available command line options.
gd: Cleachd --help airson liosta dhe roghainnean na loidhne-àithne a tha ri làimh fhaicinn.

en: [options]
gd: [roghainnean]

en: [%1-options]
gd: [%1-roghainnean]

en: Usage: %1 %2
gd: Cleachdadh: %1 %2

en: 
    Generic options:
gd: 
    Roghainnean coitcheann:

en: Show help about options
gd: Seall cobhair air na roghainnean

en: Show %1 specific options
gd: Seall %1 roghainnean sònraichte

en: Show all options
gd: Seall a h-uile roghainn

en: Show author information
gd: Seall fiosrachadh ùghdair

en: Show version information
gd: Seall fiosrachadh an tionndaidh

en: Show license information
gd: Seall fiosrachadh a' cheadachais

en: End of options
gd: Deireadh nan roghainnean

en: 
    %1 options:
gd: 
    Roghainnean %1:

en: 
    Options:
gd: 
    Roghainnean:

en: 
    Arguments:
gd: 
    Argamaidean:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gd: Thèid na faidhlichean/URLaichean a dh'fhosglas an aplacaid a sguabadh às nuair nach cleachd i iad tuilleadh

en: KDE-tempfile
gd: faidhle sealach KDE

en: am
gd: m

en: pm
gd: f

en: Library "%1" not found
gd: Cha deach an leabharlann "%1" a lorg

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
gd: Arabach-Innseanach

[ctx: digit set]
en: Bengali
gd: Beangailis

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
gd: Arabach-Innseanach Earach

[ctx: digit set]
en: Khmer
gd: Cmèar

[ctx: digit set]
en: Tamil
gd: Taimilis

[ctx: digit set]
en: Thai
gd: Tàidh

[ctx: digit set]
en: Arabic
gd: Arabais

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
gd: %1 là(ithean)

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
gd: %1 uair(ean)

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
gd: %1 m(h)ionaid(ean)

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
gd: %1 d(h)iog(an)

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
gd[0]: %1 mhille-dhiog
gd[1]: %1 mhille-dhiog
gd[2]: %1 mille-dhiogan
gd[3]: %1 mille-dhiog

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
gd[0]: %1 latha
gd[1]: %1 latha
gd[2]: %1 làithean
gd[3]: %1 latha

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
gd[0]: %1 uair
gd[1]: %1 uair
gd[2]: %1 uairean
gd[3]: %1 uair

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
gd[0]: %1 mhionaid
gd[1]: %1 mhionaid
gd[2]: %1 mionaidean
gd[3]: %1 mhionaid

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
gd[0]: %1 diog
gd[1]: %1 dhiog
gd[2]: %1 diogan
gd[3]: %1 diog

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gd: %1 agus %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gd: %1 agus %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gd: %1 agus %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
gd: Madainn

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
gd: m

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
gd: m

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
gd: Feasgar

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
gd: f

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
gd: f

en: No target filename has been given.
gd: Cha deach ainm faidhle a' chinn-uidhe a toirt seachad.

en: Already opened.
gd: Chaidh fhosgladh mar-thà.

en: Insufficient permissions in target directory.
gd: Chan eil na ceadan iomchaidh agad sa phasgan-uidhe.

en: Unable to open temporary file.
gd: Cha deach leinn faidhle sealach fhosgladh.

en: Synchronization to disk failed
gd: Dh'fhàillig an sioncronachadh leis an diosg

en: Error during rename.
gd: Mearachd le ainm ùr a chur air.

en: Timed out trying to connect to remote host
gd: Dh'fhalbh an ùine oirnn a' fheuchainn ri ceangal ri òstair cèin

en: address family for nodename not supported
gd: cha chuirear taic ri teaghlach nan seòlaidhean airson ainm an nòd

en: invalid value for 'ai_flags'
gd: luach mì-dhligheach airson "ai_flags"

en: 'ai_family' not supported
gd: cha chuirear taic ri "ai_family"

en: no address associated with nodename
gd: chan eil seòladh co-cheangailte ri ainm an nòd

en: servname not supported for ai_socktype
gd: cha chuirear taic ri ainm an fhrithealaiche airson "ai_socktype"

en: 'ai_socktype' not supported
gd: cha chuirear taic ri "ai_socktype"

en: system error
gd: mearachd an t-siostaim

en: KDE Test Program
gd: Prògram deuchainn KDE

en: Africa/Abidjan
gd: Afraga/Abidjan

en: Africa/Accra
gd: Afraga/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
gd: Afraga/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
gd: Afraga/Dzayer (Algiers)

en: Africa/Asmara
gd: Afraga/Asmara

en: Africa/Asmera
gd: Afraga/Asmera

en: Africa/Bamako
gd: Afraga/Bamako

en: Africa/Bangui
gd: Afraga/Bangui

en: Africa/Banjul
gd: Afraga/Banjul

en: Africa/Bissau
gd: Afraga/Bissau

en: Africa/Blantyre
gd: Afraga/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
gd: Afraga/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
gd: Afraga/Bujumbura

en: Africa/Cairo
gd: Afraga/Cairo

en: Africa/Casablanca
gd: Afraga/Casablanca

en: Africa/Ceuta
gd: Afraga/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
gd: Ceuta agus Melilla

en: Africa/Conakry
gd: Afraga/Conakry

en: Africa/Dakar
gd: Afraga/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
gd: Afraga/Dàr as-Salàm

en: Africa/Djibouti
gd: Afraga/Diobùtaidh

en: Africa/Douala
gd: Afraga/Douala

en: Africa/El_Aaiun
gd: Afraga/El-Aaiún

en: Africa/Freetown
gd: Afraga/Freetown

en: Africa/Gaborone
gd: Afraga/Gaborone

en: Africa/Harare
gd: Afraga/Harare

en: Africa/Johannesburg
gd: Afraga/Hannsaborgh

en: Africa/Juba
gd: Afraga/Juba

en: Africa/Kampala
gd: Afraga/Kampala

en: Africa/Khartoum
gd: Afraga/Khartoum

en: Africa/Kigali
gd: Afraga/Kigali

en: Africa/Kinshasa
gd: Afraga/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
gd: Poblachd Dheamocratach na Congo an Iar

en: Africa/Lagos
gd: Afraga/Lagos

en: Africa/Libreville
gd: Afraga/Libreville

en: Africa/Lome
gd: Afraga/Lomé

en: Africa/Luanda
gd: Afraga/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
gd: Afraga/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
gd: Poblachd Dheamocratach na Congo an Ear

en: Africa/Lusaka
gd: Afraga/Lusaka

en: Africa/Malabo
gd: Afraga/Malabo

en: Africa/Maputo
gd: Afraga/Maputo

en: Africa/Maseru
gd: Afraga/Maseru

en: Africa/Mbabane
gd: Afraga/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
gd: Afraga/Muqdìshù

en: Africa/Monrovia
gd: Afraga/Monrovia

en: Africa/Nairobi
gd: Afraga/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
gd: Afraga/N'Djaména

en: Africa/Niamey
gd: Afraga/Niamey

en: Africa/Nouakchott
gd: Afraga/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
gd: Afraga/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
gd: Afraga/Porto Novo

en: Africa/Pretoria
gd: Afraga/Tshwane

en: Africa/Sao_Tome
gd: Afraga/São Tomé

en: Africa/Timbuktu
gd: Afraga/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
gd: Afraga/Tripoli

en: Africa/Tunis
gd: Afraga/Tunis

en: Africa/Windhoek
gd: Afraga/Windhoek

en: America/Adak
gd: Aimeireaga/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
gd: Na h-Eileanan Aleutach

en: America/Anchorage
gd: Aimeireaga/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
gd: Àm Alaska

en: America/Anguilla
gd: Aimeireaga/Anguilla

en: America/Antigua
gd: Aimeireaga/Antigua

en: America/Araguaina
gd: Aimeireaga/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
gd: Aimeireaga/An Argantain/Buenos Aires

en: America/Argentina/Catamarca
gd: Aimeireaga/An Argantain/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
gd: Aimeireaga/An Argantain/Comodoro Rivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
gd: Aimeireaga/An Argantain/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
gd: a' mhòrchuid a dh'àiteachan (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
gd: a' mhòrchuid a dh'àiteachan (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
gd: Aimeireaga/An Argantain/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
gd: Aimeireaga/An Argantain/La Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
gd: Aimeireaga/An Argantain/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
gd: Aimeireaga/An Argantain/Rio Gallegos

en: America/Argentina/Salta
gd: Aimeireaga/An Argantain/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
gd: Aimeireaga/An Argantain/San Juan

en: America/Argentina/San_Luis
gd: Aimeireaga/An Argantain/San Luis

en: America/Argentina/Tucuman
gd: Aimeireaga/An Argantain/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
gd: Aimeireaga/An Argantain/Ushuaia

en: America/Aruba
gd: Aimeireaga/Arùba

en: America/Asuncion
gd: Aimeireaga/Asunción

en: America/Atikokan
gd: Aimeireaga/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
gd: Bun-àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Atikokan, Ontario agus Southampton I, Nunavut

en: America/Atka
gd: Aimeireaga/Atka

en: America/Bahia
gd: Aimeireaga/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
gd: Aimeireaga/Bahía de Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
gd: Àm Meadhan Mheagsago - Bahía de Banderas

en: America/Barbados
gd: Aimeireaga/Barbados

en: America/Belem
gd: Aimeireaga/Belém

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amapa, E Para
gd: Amapá, Pará an Ear

en: America/Belize
gd: Aimeireaga/Belìos

en: America/Blanc-Sablon
gd: Aimeireaga/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
gd: Bun-àm a' Chuain Siar - Ceibèic - Cladach a Tuath ìosal

en: America/Boa_Vista
gd: Aimeireaga/Boa Vista

en: America/Bogota
gd: Aimeireaga/Bogotá

en: America/Boise
gd: Aimeireaga/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Idaho a Deas ⁊ Oregon an Ear

en: America/Buenos_Aires
gd: Aimeireaga/Buenos Aires

en: America/Calgary
gd: Aimeireaga/Calgairidh

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Alberta, Coluimbia Bhreatannach an Ear ⁊ Saskatchewan an Iar

en: America/Cambridge_Bay
gd: Aimeireaga/Bàgh Chambridge

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Nunavut an Iar

en: America/Campo_Grande
gd: Aimeireaga/Campo Grande

en: America/Cancun
gd: Aimeireaga/Cancún

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
gd: Àm Meadhan Mheagsago - Quintana Roo

en: America/Caracas
gd: Aimeireaga/Caracas

en: America/Catamarca
gd: Aimeireaga/Catamarca

en: America/Cayenne
gd: Aimeireaga/Cayenne

en: America/Cayman
gd: Aimeireaga/Na h-Eileanan Caimean

en: America/Chicago
gd: Aimeireaga/Chicago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath

en: America/Chihuahua
gd: Aimeireaga/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
gd: Àm Monadh Mheagsago - Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
gd: Àm Monadh Mheagsago - Chihuahua air falbh o chrìochan nan SA

en: America/Coral_Harbour
gd: Aimeireaga/Coral Harbour

en: America/Cordoba
gd: Aimeireaga/Córdoba

en: America/Costa_Rica
gd: Aimeireaga/Costa Rìcea

en: America/Creston
gd: Aimeireaga/Creston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
gd: Bun-àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Creston, Coluimbia Bhreatannach

en: America/Cuiaba
gd: Aimeireaga/Cuiabá

en: America/Curacao
gd: Aimeireaga/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
gd: Aimeireaga/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
gd: Cladach an Ear, gu tuath air Ittoqqortoormiit (Scoresbysund)

en: America/Dawson
gd: Aimeireaga/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
gd: Àm a' Chuain Sèimh - Yukon a Tuath

en: America/Dawson_Creek
gd: Aimeireaga/Dawson Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
gd: Bun-àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Dawson Creek ⁊ Fort Saint John, Coluimbia Bhreatannach

en: America/Denver
gd: Aimeireaga/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath

en: America/Detroit
gd: Aimeireaga/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Michigan - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Dominica
gd: Aimeireaga/Doiminicea

en: America/Edmonton
gd: Aimeireaga/Edmonton

en: America/Eirunepe
gd: Aimeireaga/Eirunepé

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
gd: Amazonas An Iar

en: America/El_Salvador
gd: Aimeireaga/An Salbhador

en: America/Ensenada
gd: Aimeireaga/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
gd: Àm a' Chuain Sèimh

en: America/Fort_Wayne
gd: Aimeireaga/Fort Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Fortaleza
gd: Aimeireaga/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
gd: Taobh Ear-thuath Bhraisil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
gd: Aimeireaga/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
gd: Àm a' Chuain Siar - Alba Nuadh (a' mhòrchuid a dh'àiteachan), Eilean Eòin

en: America/Glace_Bay
gd: Aimeireaga/Glasbaidh

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
gd: Àm a' Chuain Siar - Alba Nuadh - na h-àiteachan nach do ghabh ri àm samhraidh 1966-1971

en: America/Godthab
gd: Aimeireaga/Nuuk (Godthåb)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
gd: a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Goose_Bay
gd: Aimeireaga/Goose Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
gd: Àm a' Chuain Siar - Labrador - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Grand_Turk
gd: Aimeireaga/Eilean na Tuirce Móire

en: America/Grenada
gd: Aimeireaga/Greanàda

en: America/Guadeloupe
gd: Aimeireaga/Guadalup

en: America/Guatemala
gd: Aimeireaga/Guatamala

en: America/Guayaquil
gd: Aimeireaga/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
gd: Tìr-mòr

en: America/Guyana
gd: Aimeireaga/Guidheàna

en: America/Halifax
gd: Aimeireaga/Halifax

en: America/Havana
gd: Aimeireaga/Havana

en: America/Hermosillo
gd: Aimeireaga/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
gd: Bun-àm Monadh Mheagsago - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
gd: Aimeireaga/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
gd: Aimeireaga/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachd Starke

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Indiana - Siorrachd Starke

en: America/Indiana/Marengo
gd: Aimeireaga/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachd Crawford

en: America/Indiana/Petersburg
gd: Aimeireaga/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Indiana - Siorrachd Pike

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachd Pike

en: America/Indiana/Tell_City
gd: Aimeireaga/Indiana/Tell City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Indiana - Siorrachd Perry

en: America/Indiana/Vevay
gd: Aimeireaga/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachd Switzerland

en: America/Indiana/Vincennes
gd: Aimeireaga/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachdan Daviess, Dubois, Knox ⁊ Martin

en: America/Indiana/Winamac
gd: Aimeireaga/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Indiana - Siorrachd Pulaski

en: America/Indianapolis
gd: Aimeireaga/Indianapolis

en: America/Inuvik
gd: Aimeireaga/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Taobh an iar Ranntairean an Iar-thuath

en: America/Iqaluit
gd: Aimeireaga/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Nunavut an Ear - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Jamaica
gd: Aimeireaga/Diameuga

en: America/Jujuy
gd: Aimeireaga/Jujuy

en: America/Juneau
gd: Aimeireaga/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
gd: Àm Alaska - Alaska an Ear-dheas

en: America/Kentucky/Louisville
gd: Aimeireaga/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Kentucky - timcheall Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
gd: Aimeireaga/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Kentucky - Siorrachd Wayne

en: America/Knox_IN
gd: Aimeireaga/Knox, IN

en: America/Kralendijk
gd: Aimeireaga/Kralendijk

en: America/La_Paz
gd: Aimeireaga/La Paz

en: America/Lima
gd: Aimeireaga/Lima

en: America/Los_Angeles
gd: Aimeireaga/Los Angeles

en: America/Louisville
gd: Aimeireaga/Louisville

en: America/Lower_Princes
gd: Aimeireaga/Lower Princes

en: America/Maceio
gd: Aimeireaga/Maceió

en: America/Managua
gd: Aimeireaga/Managua

en: America/Manaus
gd: Aimeireaga/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
gd: Amazonas An Ear

en: America/Marigot
gd: Aimeireaga/Marigot

en: America/Martinique
gd: Aimeireaga/Martinic

en: America/Matamoros
gd: Aimeireaga/Matamoros

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas faisg air crìochan nan SA

en: America/Mazatlan
gd: Aimeireaga/Mazatlán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Baja a Deas, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
gd: Aimeireaga/Mendoza

en: America/Menominee
gd: Aimeireaga/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Michigan - Siorrachdan Dickinson, Gogebic, Iron ⁊ Menominee

en: America/Merida
gd: Aimeireaga/Mérida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
gd: Àm Meadhan Mheagsago - Campeche, Yucatán

en: America/Metlakatla
gd: Aimeireaga/Metlakatla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
gd: Àm Mhetlakatla - Eilean Annette

en: America/Mexico_City
gd: Aimeireaga/Cathair Mheagsago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
gd: Àm Meadhan Mheagsago - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Miquelon
gd: Aimeireaga/Miquelon

en: America/Moncton
gd: Aimeireaga/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
gd: Àm a' Chuain Siar - New Brunswick

en: America/Monterrey
gd: Aimeireaga/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
gd: Àm Meadhan Mheagsago - Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
gd: Àm Meadhan Mheagsago - Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas air falbh o chrìochan nan SA

en: America/Montevideo
gd: Aimeireaga/Montevideo

en: America/Montreal
gd: Aimeireaga/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Ceibèic - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Montserrat
gd: Aimeireaga/Montsarat

en: America/Nassau
gd: Aimeireaga/Nassau

en: America/New_York
gd: Aimeireaga/Nuadh Eabhrac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear

en: America/Nipigon
gd: Aimeireaga/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Ontario ⁊ Ceibèic - na h-àiteachan nach do ghabh ri àm samhraidh 1967-1973

en: America/Nome
gd: Aimeireaga/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
gd: Àm Alaska - Alaska an Iar

en: America/Noronha
gd: Aimeireaga/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
gd: Eileanan sa Chuan Siar

en: America/North_Dakota/Beulah
gd: Aimeireaga/North Dakota/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - North Dakota - Siorrachd Mercer

en: America/North_Dakota/Center
gd: Aimeireaga/North Dakota/Meadhan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - North Dakota - Siorrachd Oliver

en: America/North_Dakota/New_Salem
gd: Aimeireaga/North Dakota/New Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
gd: CÀm Meadhan Aimeireaga a Tuath - North Dakota - Siorrachd Morton (ach timcheall Mandan)

en: America/Ojinaga
gd: Aimeireaga/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Chihuahua faisg air chrìochan nan SA

en: America/Ontario
gd: Aimeireaga/Ontairio

en: America/Panama
gd: Aimeireaga/Panama

en: America/Pangnirtung
gd: Aimeireaga/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
gd: Aimeireaga/Paramaribo

en: America/Phoenix
gd: Aimeireaga/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
gd: Bun-àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Arizona

en: America/Port-au-Prince
gd: Aimeireaga/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
gd: Aimeireaga/Port na Spàinne

en: America/Porto_Acre
gd: Aimeireaga/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
gd: Aimeireaga/Porto Velho

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rondonia
gd: Rondônia

en: America/Puerto_Rico
gd: Aimeireaga/Porto Rìceo

en: America/Rainy_River
gd: Aimeireaga/Rainy River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Rainy River ⁊ Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
gd: Aimeireaga/Rankin Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Meadhan Nunavut

en: America/Recife
gd: Aimeireaga/Recife

en: America/Regina
gd: Aimeireaga/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
gd: Bun-àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Saskatchewan - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Resolute
gd: Aimeireaga/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Qausuittuq (Resolute), Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
gd: Bun-àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Qausuittuq (Resolute), Nunavut

en: America/Rio_Branco
gd: Aimeireaga/Rio Branco

en: America/Rosario
gd: Aimeireaga/Rosario

en: America/Santa_Isabel
gd: Aimeireaga/Santa Isabel

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
gd: Àm a' Chuain Sèimh Mheagsago - Baja California air falbh o chrìochan nan SA

en: America/Santarem
gd: Aimeireaga/Santarém

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Para
gd: Pará  an Iar

en: America/Santiago
gd: Aimeireaga/Santiago

en: America/Santo_Domingo
gd: Aimeireaga/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
gd: Aimeireaga/São Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
gd: Braisil a Deas ⁊ an Ear-dheas (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
gd: Aimeireaga/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
gd: Aimeireaga/Ittoqqortoormiit (Scoresbysund)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
gd: Ittoqqortoormiit (Scoresbysund)

en: America/Shiprock
gd: Aimeireaga/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Navajo

en: America/Sitka
gd: Aimeireaga/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
gd: Àm Alaska - Alaska an Ear-dheas

en: America/St_Barthelemy
gd: Aimeireaga/Saint Barthélemy

en: America/St_Johns
gd: Aimeireaga/St. Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
gd: Àm Talamh an Èisg, a' gabhail a-steach Labrador an Ear-dheas

en: America/St_Kitts
gd: Aimeireaga/Naomh Crìstean

en: America/St_Lucia
gd: Aimeireaga/Naomh Lùisea

en: America/St_Thomas
gd: Aimeireaga/St. Thomas

en: America/St_Vincent
gd: Aimeireaga/Naomh Bhionsant

en: America/Swift_Current
gd: Aimeireaga/Swift Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
gd: Bun-àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Saskatchewan - Meadhan an taobh Iar

en: America/Tegucigalpa
gd: Aimeireaga/Tegucigalpa

en: America/Thule
gd: Aimeireaga/Thule

en: America/Thunder_Bay
gd: Aimeireaga/Thunder Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
gd: Aimeireaga/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
gd: Àm a' Chuain Sèimh - Baja California faisg air chrìochan nan SA

en: America/Toronto
gd: Aimeireaga/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
gd: Àm Aimeireaga a Tuath an Ear - Ontario - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: America/Tortola
gd: Aimeireaga/Tortola

en: America/Vancouver
gd: Aimeireaga/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
gd: Àm a' Chuain Sèimh - Coluimbia Bhreatannach an Iar

en: America/Virgin
gd: Aimeireaga/Eileanan Breatannach na Maighdinn

en: America/Whitehorse
gd: Aimeireaga/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
gd: Àm a' Chuain Sèimh - Yukon a Deas

en: America/Winnipeg
gd: Aimeireaga/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
gd: Àm Meadhan Aimeireaga a Tuath - Manitoba ⁊ Ontario an Iar

en: America/Yakutat
gd: Aimeireaga/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
gd: Àm Alaska - Alaska an Ear-dheas

en: America/Yellowknife
gd: Aimeireaga/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
gd: Àm Monadh Aimeireaga a Tuath - Meadhan Ranntairean an Iar-thuath

en: Antarctica/Casey
gd: An Antartaig/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
gd: Stèisean Casey, Rubha Bailey

en: Antarctica/Davis
gd: An Antartaig/Davis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
gd: Stèisean Davis, Vestfold Hills

en: Antarctica/DumontDUrville
gd: An Antartaig/Dumont d'Urville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
gd: Stèisean Dumont d'Urville, Terre Adélie

en: Antarctica/Macquarie
gd: An Antartaig/Eilean MhicGuaire

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
gd: Stèisean Eilean MhicGuaire, Eilean MhicGuaire

en: Antarctica/Mawson
gd: An Antartaig/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
gd: Stèisean Mawson, Bàgh Holme

en: Antarctica/McMurdo
gd: An Antartaig/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
gd: Stèisean McMurdo, Eilean Rois

en: Antarctica/Palmer
gd: An Antartaig/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
gd: Stèisean Palmer, Eilean Anvers

en: Antarctica/Rothera
gd: An Antartaig/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
gd: Stèisean Rothera, Eilean Adelaide

en: Antarctica/South_Pole
gd: An Antartaig/Am Pòla a Deas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
gd: Stèisean Amundsen-Scott, Am Pòla a Deas

en: Antarctica/Syowa
gd: An Antartaig/Shōwa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
gd: Stèisean Shōwa, Eilean Ongul an Ear

en: Antarctica/Vostok
gd: An Antartaig/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
gd: Stèisean Vostok, Am Pòla Magnaiteach a Deas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
gd: Stèisean Vostok, Lake Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
gd: An Antartaig/Longyearbyen

en: Asia/Aden
gd: Àisia/Aden

en: Asia/Almaty
gd: Àisia/Almaty

en: Asia/Amman
gd: Àisia/Amman

en: Asia/Anadyr
gd: Àisia/Anadyr

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
gd: Mosgo +10 - Muir Bhering

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
gd: Mosgo +08 - Muir Bhering

en: Asia/Aqtau
gd: Àisia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
gd: Àisia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
gd: Àisia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
gd: Àisia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
gd: Àisia/Baghdad

en: Asia/Bahrain
gd: Àisia/Bachrain

en: Asia/Baku
gd: Àisia/Baku

en: Asia/Bangkok
gd: Àisia/Bangkok

en: Asia/Beijing
gd: Àisia/Beijing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
gd: An t-Sìn an Ear - Beijing, Guangdong, Shanghai, is msaa.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
gd: Bun-àm na Sìne

en: Asia/Beirut
gd: Àisia/Beirut

en: Asia/Bishkek
gd: Àisia/Bishkek

en: Asia/Brunei
gd: Àisia/Brùnaigh

en: Asia/Calcutta
gd: Àisia/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
gd: Àisia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
gd: Àisia/Chongqing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
gd: Meadhan na Sìne - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, is msaa.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
gd: Monaidhean na Sìne

en: Asia/Chungking
gd: Àisia/Chungking

en: Asia/Colombo
gd: Àisia/Colombo

en: Asia/Dacca
gd: Àisia/Dacca

en: Asia/Damascus
gd: Àisia/Damascus

en: Asia/Dhaka
gd: Àisia/Dhaka

en: Asia/Dili
gd: Àisia/Dili

en: Asia/Dubai
gd: Àisia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
gd: Àisia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
gd: Àisia/Gàsa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
gd: Bann Ghàsa

en: Asia/Harbin
gd: Àisia/Harbin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
gd: Heilongjiang (ach Mohe), Jilin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
gd: An t-Sìn a Tuath

en: Asia/Hebron
gd: Àisia/Hebron

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
gd: Am Bruach an Iar

en: Asia/Ho_Chi_Minh
gd: Àisia/Ho Chi Minh

en: Asia/Hong_Kong
gd: Àisia/Hong Kong

en: Asia/Hovd
gd: Àisia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
gd: Àisia/Irkutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
gd: Mosgo +05 - Loch Baikal

en: Asia/Jakarta
gd: Àisia/Jakarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
gd: Deàbha ⁊ Sumatra

en: Asia/Jayapura
gd: Àisia/Jayapura

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
gd: Paputha an Iar ⁊ Molucca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
gd: Paputha an Iar (Irian Jaya) ⁊ Malukus (Molucca)

en: Asia/Jerusalem
gd: Àisia/Ierusalam

en: Asia/Kabul
gd: Àisia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
gd: Àisia/Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
gd: Mosgo +09 - Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
gd: Mosgo +08 - Kamchatka

en: Asia/Karachi
gd: Àisia/Karachi

en: Asia/Kashgar
gd: Àisia/Kashgar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
gd: Tibeit an Iar ⁊ Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
gd: An t-Sìn - Xinjiang an Iar

en: Asia/Kathmandu
gd: Àisia/Kathmandu

en: Asia/Katmandu
gd: Àisia/Katmandu

en: Asia/Kolkata
gd: Àisia/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
gd: Àisia/Krasnoyarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
gd: Mosgo +04 - Abhainn Yenisei

en: Asia/Kuala_Lumpur
gd: Àisia/Kuala Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
gd: Rubha Mhalaidhsea

en: Asia/Kuching
gd: Àisia/Kuching

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
gd: Sabah ⁊ Sarawak

en: Asia/Kuwait
gd: Àisia/Cuibhéit

en: Asia/Macao
gd: Àisia/Macàthu

en: Asia/Macau
gd: Àisia/Macàthu

en: Asia/Magadan
gd: Àisia/Magadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
gd: Mosgo +08 - Magadan

en: Asia/Makassar
gd: Àisia/Makassar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
gd: Eilean Bhoirneo an Ear 's a Deas, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, Tìomor an Iar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
gd: Eilean Bhoirneo an Ear 's a Deas, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, Tìomor an Iar

en: Asia/Manila
gd: Àisia/Manila

en: Asia/Muscat
gd: Àisia/Muscat

en: Asia/Nicosia
gd: Àisia/Nicosia

en: Asia/Novokuznetsk
gd: Àisia/Novokuznetsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
gd: Mosgo +03 - Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
gd: Àisia/Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
gd: Mosgo +03 - Novosibirsk

en: Asia/Omsk
gd: Àisia/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
gd: Mosgo +03 - An t-Sibìr an Iar

en: Asia/Oral
gd: Àisia/Oral

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
gd: Casachstàn An Iar

en: Asia/Phnom_Penh
gd: Àisia/Phnom Penh

en: Asia/Pontianak
gd: Àisia/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
gd: Eilean Bhoirneo Meadhanach 's an Iar

en: Asia/Pyongyang
gd: Àisia/Pyeongyang

en: Asia/Qatar
gd: Àisia/Catar

en: Asia/Qyzylorda
gd: Àisia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
gd: Àisia/Rangun

en: Asia/Riyadh
gd: Àisia/Riyadh

en: Asia/Saigon
gd: Àisia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
gd: Àisia/Sakhalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
gd: Mosgo +07 - Eilean Sakhalin

en: Asia/Samarkand
gd: Àisia/Samarkand

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
gd: Usbagastàn an Iar

en: Asia/Seoul
gd: Àisia/Seoul

en: Asia/Shanghai
gd: Àisia/Shanghai

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
gd: An t-Sìn an Ear

en: Asia/Singapore
gd: Àisia/Singeapòr

en: Asia/Taipei
gd: Àisia/Taipei

en: Asia/Tashkent
gd: Àisia/Tashkent

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
gd: Usbagastàn an Ear

en: Asia/Tbilisi
gd: Àisia/T'bilisi

en: Asia/Tehran
gd: Àisia/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
gd: Àisia/Tel Aviv

en: Asia/Thimbu
gd: Àisia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
gd: Àisia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
gd: Àisia/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
gd: Àisia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
gd: Àisia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
gd: Àisia/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
gd: Àisia/Urumqi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
gd: A' mhòrchuid de Thibeit ⁊ Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
gd: An t-Sìn - Xinjiang-Tibeit

en: Asia/Vientiane
gd: Àisia/Viang Chan

en: Asia/Vladivostok
gd: Àisia/Vladivostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
gd: Mosgo +07 - Abhainn Amur

en: Asia/Yakutsk
gd: Àisia/Yakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
gd: Mosgo +06 - Abhainn Lena

en: Asia/Yekaterinburg
gd: Àisia/Yekaterinburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
gd: Mosgo +02 - Na Beanntan Uralach

en: Asia/Yerevan
gd: Àisia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
gd: Cuan Siar/Na h-Eileanan Asorach

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
gd: Na h-Eileanan Asorach

en: Atlantic/Bermuda
gd: Cuan Siar/Bearmùda

en: Atlantic/Canary
gd: Cuan Siar/Na h-Eileanan Canàrach

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
gd: Na h-Eileanan Canàrach

en: Atlantic/Cape_Verde
gd: Cuan Siar/An Ceap Uaine

en: Atlantic/Faeroe
gd: Cuan Siar/Na h-Eileanan Fàro

en: Atlantic/Faroe
gd: Cuan Siar/Na h-Eileanan Fàro

en: Atlantic/Jan_Mayen
gd: Cuan Siar/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
gd: Cuan Siar/Na h-Eileanan Mhadeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
gd: Na h-Eileanan Mhadeira

en: Atlantic/Reykjavik
gd: Cuan Siar/Reykjavík

en: Atlantic/South_Georgia
gd: Cuan Siar/Seòrsea a Deas

en: Atlantic/St_Helena
gd: Cuan Siar/Eilean Naomh Eilidh

en: Atlantic/Stanley
gd: Cuan Siar/Stanley

en: Australia/ACT
gd: Astràilia/Àm Meadhan Astràilia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
gd: New South Wales - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: Australia/Adelaide
gd: Astràilia/Adelaide

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
gd: Astràilia a Deas

en: Australia/Brisbane
gd: Astràilia/Brisbane

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
gd: Queensland - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: Australia/Broken_Hill
gd: Astràilia/Broken Hill

en: Australia/Canberra
gd: Astràilia/Canberra

en: Australia/Currie
gd: Astràilia/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
gd: Eilean Thasman - King Island

en: Australia/Darwin
gd: Astràilia/Darwin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
gd: Ranntair a Tuath

en: Australia/Eucla
gd: Astràilia/Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
gd: Astràilia an Iar - timcheall Eucla

en: Australia/Hobart
gd: Astràilia/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
gd: Eilean Thasman - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: Australia/LHI
gd: Astràilia/Eilean Lord Howe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
gd: Eilean Lord Howe

en: Australia/Lindeman
gd: Astràilia/Lindeman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
gd: Queensland - Eileanan Holiday

en: Australia/Lord_Howe
gd: Astràilia/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
gd: Astràilia/Melbourne

en: Australia/NSW
gd: Astràilia/New South Wales

en: Australia/North
gd: Astràilia/Taobh Tuath

en: Australia/Perth
gd: Astràilia/Perth

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
gd: Astràilia an Iar - a' mhòrchuid a dh'àiteachan

en: Australia/Queensland
gd: Astràilia/Queensland

en: Australia/South
gd: Astràilia/Taobh a Deas

en: Australia/Sydney
gd: Astràilia/Sidni

en: Australia/Tasmania
gd: Astràilia/Eilean Thasman

en: Australia/Victoria
gd: Astràilia/Victoria

en: Australia/West
gd: Astràilia/Àm an Iar

en: Australia/Yancowinna
gd: Astràilia/Yancowinna

en: Brazil/Acre
gd: Braisil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
gd: Braisil/De Noronha

en: Brazil/East
gd: Braisil/Àm an Ear

en: Brazil/West
gd: Braisil/Àm an Iar

en: Canada/Atlantic
gd: Canada/Cuan Siar

en: Canada/Central
gd: Canada/Àm a' Mheadhain

en: Canada/East-Saskatchewan
gd: Canada/Saskatchewan an Ear

en: Canada/Eastern
gd: Canada/Àm an Ear

en: Canada/Mountain
gd: Canada/Monadh

en: Canada/Newfoundland
gd: Canada/Talamh an Èisg

en: Canada/Pacific
gd: Canada/Cuan Sèimh

en: Chile/Continental
gd: An t-Sile/Mòr-thìreach

en: Chile/EasterIsland
gd: An t-Sile/Eilean na Càisge

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
gd: Eilean na Càisge ⁊ Eilean Sala y Gómez

en: Cuba
gd: Cùba

en: Egypt
gd: An Èipheit

en: Eire
gd: Èirinn

en: Europe/Amsterdam
gd: An Roinn-Eòrpa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
gd: An Roinn-Eòrpa/Andorra

en: Europe/Athens
gd: An Roinn-Eòrpa/An Àithne

en: Europe/Belfast
gd: An Roinn-Eòrpa/Beul Feirste

en: Europe/Belgrade
gd: An Roinn-Eòrpa/Beograd

en: Europe/Berlin
gd: An Roinn-Eòrpa/Berlin

en: Europe/Bratislava
gd: An Roinn-Eòrpa/Bratislava

en: Europe/Brussels
gd: An Roinn-Eòrpa/A' Bhruiseal

en: Europe/Bucharest
gd: An Roinn-Eòrpa/Bucharest

en: Europe/Budapest
gd: An Roinn-Eòrpa/Budapest

en: Europe/Chisinau
gd: An Roinn-Eòrpa/Cişinău

en: Europe/Copenhagen
gd: An Roinn-Eòrpa/Beirbh

en: Europe/Dublin
gd: An Roinn-Eòrpa/Baile Átha Cliath

en: Europe/Gibraltar
gd: An Roinn-Eòrpa/Diobraltar

en: Europe/Guernsey
gd: An Roinn-Eòrpa/Geàrnsaidh

en: Europe/Helsinki
gd: An Roinn-Eòrpa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
gd: An Roinn-Eòrpa/Eilean Mhanainn

en: Europe/Istanbul
gd: An Roinn-Eòrpa/Istanbul

en: Europe/Jersey
gd: An Roinn-Eòrpa/Deàrsaidh

en: Europe/Kaliningrad
gd: An Roinn-Eòrpa/Kaliningrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
gd: Mosgo 01 - Kaliningrad

en: Europe/Kiev
gd: An Roinn-Eòrpa/Kiev

en: Europe/Lisbon
gd: An Roinn-Eòrpa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
gd: An Roinn-Eòrpa/Ljubljana

en: Europe/London
gd: An Roinn-Eòrpa/Lunnainn

en: Europe/Luxembourg
gd: An Roinn-Eòrpa/Lugsamburg

en: Europe/Madrid
gd: An Roinn-Eòrpa/Madrid

en: Europe/Malta
gd: An Roinn-Eòrpa/Malta

en: Europe/Mariehamn
gd: An Roinn-Eòrpa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
gd: An Roinn-Eòrpa/Minsk

en: Europe/Monaco
gd: An Roinn-Eòrpa/Monaco

en: Europe/Moscow
gd: An Roinn-Eòrpa/Mosgo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
gd: Mosgo +00 - An Ruis an Iar

en: Europe/Oslo
gd: An Roinn-Eòrpa/Oslo

en: Europe/Paris
gd: An Roinn-Eòrpa/Paras

en: Europe/Podgorica
gd: An Roinn-Eòrpa/Podgorica

en: Europe/Prague
gd: An Roinn-Eòrpa/Praha

en: Europe/Riga
gd: An Roinn-Eòrpa/Rìga

en: Europe/Rome
gd: An Roinn-Eòrpa/An Ròimh

en: Europe/Samara
gd: An Roinn-Eòrpa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
gd: Mosgo +01 - Samara, Udmurtia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
gd: Mosgo +00 - Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
gd: An Roinn-Eòrpa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
gd: An Roinn-Eòrpa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
gd: An Roinn-Eòrpa/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
gd: Meadhan a' Chriom

en: Europe/Skopje
gd: An Roinn-Eòrpa/Skopje

en: Europe/Sofia
gd: An Roinn-Eòrpa/Sofiya

en: Europe/Stockholm
gd: An Roinn-Eòrpa/Stoc Tholm

en: Europe/Tallinn
gd: An Roinn-Eòrpa/Tallinn

en: Europe/Tirane
gd: An Roinn-Eòrpa/Tiranë

en: Europe/Tiraspol
gd: An Roinn-Eòrpa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
gd: An Roinn-Eòrpa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
gd: An Roinn-Eòrpa/Vaduz

en: Europe/Vatican
gd: An Roinn-Eòrpa/A' Bhatacan

en: Europe/Vienna
gd: An Roinn-Eòrpa/Wien

en: Europe/Vilnius
gd: An Roinn-Eòrpa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
gd: An Roinn-Eòrpa/Volgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
gd: Mosgo +00 - am Muir Caspach

en: Europe/Warsaw
gd: An Roinn-Eòrpa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
gd: An Roinn-Eòrpa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
gd: An Roinn-Eòrpa/Zaporozhye

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
gd: Zaporozh'ye, Lugansk an Ear / Zaporizhia, Luhansk an Ear

en: Europe/Zurich
gd: An Roinn-Eòrpa/Zürich

en: GB
gd: An Rìoghachd Aonaichte

en: GB-Eire
gd: Èirinn a Tuath

en: Hongkong
gd: Hong Kong

en: Iceland
gd: Innis Tìle

en: Indian/Antananarivo
gd: An Cuan Innseanach/Antananarivo

en: Indian/Chagos
gd: An Cuan Innseanach/Chagos

en: Indian/Christmas
gd: An Cuan Innseanach/Eilean na Nollaig

en: Indian/Cocos
gd: An Cuan Innseanach/Na h-Eileanan Chocos

en: Indian/Comoro
gd: An Cuan Innseanach/Comoro

en: Indian/Kerguelen
gd: An Cuan Innseanach/Eileanan Kergelenn

en: Indian/Mahe
gd: An Cuan Innseanach/Mahe

en: Indian/Maldives
gd: An Cuan Innseanach/Na h-Eileanan Mhaladaibh

en: Indian/Mauritius
gd: An Cuan Innseanach/Na h-Eileanan Mhoiriseas

en: Indian/Mayotte
gd: An Cuan Innseanach/Mayotte

en: Indian/Reunion
gd: An Cuan Innseanach/Réunion

en: Iran
gd: Ioràn

en: Israel
gd: Iosrael

en: Jamaica
gd: Diameuga

en: Japan
gd: An t-Seapan

en: Libya
gd: Libia

en: Mexico/BajaNorte
gd: Meagsago/Baja a Tuath

en: Mexico/BajaSur
gd: Meagsago/Baja a Deas

en: Mexico/General
gd: Meagsago/Coitcheann

en: NZ
gd: Sealainn Nuadh

en: NZ-CHAT
gd: Sealainn Nuadh - Eileanan Chatham

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
gd: Eileanan Chatham

en: PRC
gd: Sluagh-phoblachd na Sìne

en: Pacific/Apia
gd: Cuan Sèimh/Apia

en: Pacific/Auckland
gd: Cuan Sèimh/Auckland

en: Pacific/Chatham
gd: Cuan Sèimh/Chatham

en: Pacific/Chuuk
gd: Cuan Sèimh/Chuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
gd: Chuuk (Truk) agus Yap

en: Pacific/Easter
gd: Cuan Sèimh/Eilean na Càisge

en: Pacific/Efate
gd: Cuan Sèimh/Efate

en: Pacific/Enderbury
gd: Cuan Sèimh/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
gd: Eileanan na h-Ainneamhaige

en: Pacific/Fakaofo
gd: Cuan Sèimh/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
gd: Cuan Sèimh/Fìdi

en: Pacific/Funafuti
gd: Cuan Sèimh/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
gd: Cuan Sèimh/Na h-Eileanan Ghalapagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
gd: Na h-Eileanan Ghalapagos

en: Pacific/Gambier
gd: Cuan Sèimh/Na h-Eileanan Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
gd: Na h-Eileanan Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
gd: Cuan Sèimh/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
gd: Cuan Sèimh/Guam

en: Pacific/Honolulu
gd: Cuan Sèimh/Honolulu

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
gd: Na h-Eileanan Hawai'i

en: Pacific/Johnston
gd: Cuan Sèimh/Johnston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
gd: Atal Johnston

en: Pacific/Kiritimati
gd: Cuan Sèimh/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
gd: Eileanan Line

en: Pacific/Kosrae
gd: Cuan Sèimh/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
gd: Cuan Sèimh/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
gd: Cuan Sèimh/Majuro

en: Pacific/Marquesas
gd: Cuan Sèimh/Na h-Eileanan Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
gd: Na h-Eileanan Marquesas

en: Pacific/Midway
gd: Cuan Sèimh/Eileanan Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
gd: Eileanan Midway

en: Pacific/Nauru
gd: Cuan Sèimh/Nabhru

en: Pacific/Niue
gd: Cuan Sèimh/Niue

en: Pacific/Norfolk
gd: Cuan Sèimh/Eilean Norfolk

en: Pacific/Noumea
gd: Cuan Sèimh/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
gd: Cuan Sèimh/Pago Pago

en: Pacific/Palau
gd: Cuan Sèimh/Palabh

en: Pacific/Pitcairn
gd: Cuan Sèimh/Peit a' Chàirn

en: Pacific/Pohnpei
gd: Cuan Sèimh/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
gd: Cuan Sèimh/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
gd: Cuan Sèimh/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
gd: Cuan Sèimh/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
gd: Cuan Sèimh/Saipan

en: Pacific/Samoa
gd: Cuan Sèimh/Samotha

en: Pacific/Tahiti
gd: Cuan Sèimh/Tahiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
gd: Society Islands (Archipel de la Société)

en: Pacific/Tarawa
gd: Cuan Sèimh/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
gd: Eileanan Ghileabairt

en: Pacific/Tongatapu
gd: Cuan Sèimh/Tongatapu

en: Pacific/Truk
gd: Cuan Sèimh/Truk

en: Pacific/Wake
gd: Cuan Sèimh/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
gd: Eilean Wake

en: Pacific/Wallis
gd: Cuan Sèimh/Uallas

en: Pacific/Yap
gd: Cuan Sèimh/Yap

en: Poland
gd: A' Phòlainn

en: Portugal
gd: A' Phortagail

en: ROC
gd: Taidh-Bhàn

en: ROK
gd: Poblachd Choirèa

en: Singapore
gd: Singeapòr

en: Turkey
gd: An Tuirc

en: US/Alaska
gd: Na Stàitean Aonaichte/Alaska

en: US/Aleutian
gd: Na Stàitean Aonaichte/Na h-Eileanan Aleutach

en: US/Arizona
gd: Na Stàitean Aonaichte/Arizona

en: US/Central
gd: Na Stàitean Aonaichte/Àm a' Mheadhain

en: US/East-Indiana
gd: Na Stàitean Aonaichte/Indiana an Ear

en: US/Eastern
gd: Na Stàitean Aonaichte/Àm an Ear

en: US/Hawaii
gd: Na Stàitean Aonaichte/Na h-Eileanan Hawai'i

en: US/Indiana-Starke
gd: Na Stàitean Aonaichte/Indiana-Starke

en: US/Michigan
gd: Na Stàitean Aonaichte/Michigan

en: US/Mountain
gd: Na Stàitean Aonaichte/Àm a' Mhonaidh

en: US/Pacific
gd: Na Stàitean Aonaichte/Àm a' Chuain Sèimh

en: US/Samoa
gd: Na Stàitean Aonaichte/Samotha

en: W-SU
gd: Àm Mhosgo

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
gd: Raon

[ctx: Time zone]
en: Region
gd: Sgìre

en: Comment
gd: Beachd

en: The style '%1' was not found
gd: cha deach an stoidhle "%1" a lorg

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
gd: * Dathan o chionn goirid *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
gd: * Dathan gnàthaichte *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
gd: Ceathrad dath

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
gd: Dathan ogsaidein

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
gd: Dathan na bogha-froise

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
gd: Dathan rìoghail

[ctx: palette name]
en: Web Colors
gd: Dathan an lìn

en: Named Colors
gd: Dathan ainmichte

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
gd[0]: Cha deach leinn sreangan datha RGB X11 RGB a leughadh. Seo an t-ionad faile air an tug sinn sùil:
    %2
gd[1]: Cha deach leinn sreangan datha RGB X11 RGB a leughadh. Seo na h-ionadan faile air an tug sinn sùil:
    %2
gd[2]: Cha deach leinn sreangan datha RGB X11 RGB a leughadh. Seo na h-ionadan faile air an tug sinn sùil:
    %2
gd[3]: Cha deach leinn sreangan datha RGB X11 RGB a leughadh. Seo na h-ionadan faile air an tug sinn sùil:
    %2

en: Select Color
gd: Tagh dath

en: Hue:
gd: Tuar:

en: Saturation:
gd: Sàthachd:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
gd: Luach:

en: Red:
gd: Dearg:

en: Green:
gd: Uaine:

en: Blue:
gd: Gorm:

en: &Add to Custom Colors
gd: Cuir ris na d&athan gnàthaichte

en: Name:
gd: Ainm:

en: Default color
gd: Dath tùsail

en: -default-
gd: -tùsail-

en: -unnamed-
gd: -gun ainm-

[ctx: @title:window]
en: Print
gd: Clò-bhuail

en: &Try
gd: &Feuch

en: modified
gd: air atharrachadh

en: &Details
gd: Fi&osachadh

en: Get help...
gd: Faigh cobhair...

en: &Add
gd: &Cuir ris

en: &Remove
gd: Thoi&r air falbh

en: Move &Up
gd: Gluais s&uas

en: Move &Down
gd: Gluais &sìos

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
gd: Mus d'fhàg Cèit-Ùna ròp Ì le ob

en: Select Font
gd: Tagh cruth-clò

en: Could not load print preview part
gd: Cha b' urrainn dhuinn ro-shealladh a' chlò-bhualaidh a luchdadh

en: Print Preview
gd: Ro-shealladh a' chlò-bhualaidh

en: Minimize
gd: Fìor-lùghdaich

en: &Minimize
gd: &Fìor-lùghdaich

en: &Restore
gd: &Aisig

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
gd: <qt>A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson <b>%1</b> fhàgail?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
gd: Dearbhaich fàgail o threidhe an t-siostaim

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: Do not run in the background.
gd: Na ruith sa chùlaibh.

en: Internally added if launched from Finder
gd: Thèid seo a chur ris 'na bhroinn ma chaidh a thòiseachadh on inneal-luirg

[ctx: @label]
en: Add Comment...
gd: Cuir beachd ris...

[ctx: @label]
en: Change...
gd: Atharraich...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
gd: Atharraich am beachd

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
gd: Cuir beachd ris

en: Device name
gd: Ainm an uidheim

[ctx: folder name]
en: New Folder
gd: Pasgan ùr

[ctx: @title:window]
en: New Folder
gd: Pasgan ùr

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
gd: Cruthaich pasgan ùr an-seo:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
gd: Tha faidhle no pasgan air a bheil %1 ann mar-thà.

en: You do not have permission to create that folder.
gd: Chan eil cead agad gus am pasgan seo a chruthachadh.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
gd: Tagh pasgan

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
gd: Pasgan ùr...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
gd: Pasgan ùr...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
gd: Gluais dhan sgudal

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gd: Sguab às

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
gd: Seall pasganan falaichte

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
gd: Roghainnean

en: *|All files
gd: *|A h-uile faidhle

en: All Supported Files
gd: A h-uile faidhle ris an cuirear taic

en: Open
gd: Fosgail

en: Save As
gd: Sàbhail mar

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
gd[0]: %1 nì
gd[1]: %1 nì
gd[2]: %1 nithean
gd[3]: %1 nì

[ctx: @label]
en: Comment
gd: Beachd

[ctx: @label]
en: Modified
gd: Air atharrachadh

[ctx: @label]
en: Owner
gd: Sealbhadair

[ctx: @label]
en: Permissions
gd: Ceadan

[ctx: @label]
en: Rating
gd: Rangachadh

[ctx: @label]
en: Size
gd: Meud

[ctx: @label]
en: Tags
gd: Tagaichean

[ctx: @label]
en: Total Size
gd: Meud iomlan

[ctx: @label]
en: Type
gd: Seòrsa

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
gd: Gabhaidh KFileMetaDataReader a chleachdadh gus am meata-dàta aig faidhle a leughadh

en: Current maintainer
gd: An neach-glèidhidh làithreach

en: Only the meta data that is part of the file is read
gd: Cha tèid a leughadh ach am meata-dàta a tha am broinn an fhaidhle.

en: List of URLs where the meta-data should be read from
gd: Liosta dhe na h-URLaichean on a thèid am meata-dàta a leughadh

en: <Error>
gd: <Mearachd>

en: Show Hidden Folders
gd: Seall pasganan falaichte

en: All Pictures
gd: A h-uile dealbh

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
gd: Rèitich an dàta a nochdas

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
gd: Tagh an dàta a bu chòir dhuinn sealltainn:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
gd: Rèitich...

[ctx: @title:tab]
en: Information
gd: Fiosrachadh

[ctx: @label creation date]
en: Created
gd: Air a chruthachadh

[ctx: @label file content size]
en: Size
gd: Meud

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
gd: An eisimeil air

[ctx: @label]
en: Description
gd: Tuairisgeul

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
gd: Gineadair

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
gd: Tha pàirt aige

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
gd: Tha pàirt loidigeach aige

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
gd: 'Na phàirt de

[ctx: @label]
en: Keyword
gd: Facal-luirg

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
gd: Air atharrachadh

[ctx: @label]
en: MIME Type
gd: Seòrsa MIME

[ctx: @label]
en: Content
gd: Susbaint

[ctx: @label]
en: Related To
gd: Co-cheangailte ri

[ctx: @label]
en: Subject
gd: Cuspair

[ctx: @label music title]
en: Title
gd: Tiotal

[ctx: @label file URL]
en: File Location
gd: Ionad an fhaidhle

[ctx: @label]
en: Creator
gd: Cruthadair

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
gd: Reat bhiodaichean cuibheasach

[ctx: @label]
en: Channels
gd: Seanailean

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
gd: Caractaran

[ctx: @label]
en: Color Depth
gd: Doimhne dhathan

[ctx: @label]
en: Duration
gd: Faid

[ctx: @label]
en: Filename
gd: Ainm an fhaidhle

[ctx: @label]
en: Hash
gd: Hais

[ctx: @label]
en: Height
gd: Àirde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
gd: Modh an interlace

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
gd: Loidhnichean

[ctx: @label]
en: Programming Language
gd: Cànan prògramachaidh

[ctx: @label]
en: Sample Rate
gd: Reat shampallan

[ctx: @label]
en: Width
gd: Leud

[ctx: @label number of words]
en: Words
gd: Faclan

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
gd: Fosgladh

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
gd: Bias an deisearais

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
gd: Faid an deisearais

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
gd: Solas-boillsgidh

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
gd: Faid an fhòcais

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
gd: Faid an fhòcais 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
gd: Rangachadh astar ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
gd: Brannd

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
gd: Modh meidheachaidh

[ctx: @label EXIF]
en: Model
gd: Am modail

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
gd: Comhair

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
gd: Am balans geal

[ctx: @label video director]
en: Director
gd: Stiùiriche

[ctx: @label music genre]
en: Genre
gd: Gnè

[ctx: @label music album]
en: Album
gd: Albam

[ctx: @label]
en: Performer
gd: Neach-ciùil

[ctx: @label]
en: Release Date
gd: Air foillseachadh

[ctx: @label music track number]
en: Track
gd: Traca

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
gd: Cruthachadh a' ghoireis

[ctx: @label]
en: Sub Resource
gd: Fo-ghoireas

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
gd: Atharrachadh a' ghoireis

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
gd: Àireamh rangachaidh

[ctx: @label]
en: Copied From
gd: Lethbhreac o

[ctx: @label]
en: First Usage
gd: A' chiad chleachdadh

[ctx: @label]
en: Last Usage
gd: An cleachdadh mu dheireadh

[ctx: @label]
en: Usage Count
gd: Uiread a' chleachdaidh

[ctx: @label]
en: Unix File Group
gd: Buidheann fhaidhlichean Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
gd: Modh faidhle Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
gd: Sealbhadair faidhle Unix

[ctx: @label file type]
en: Type
gd: Seòrsa

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
gd: Eadar-theangachaidhean fuzzy

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
gd: An t-eadar-theangadair mu dheireadh

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
gd: Eadar-thangachaidhean o fheum

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
gd: Ceann-là tùs an eadar-theangachaidh

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
gd: Eadar-theangachaidhean iomlan

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
gd: Air eadar-theangachadh

[ctx: @label]
en: Translation Date
gd: Ceann-là an eadar-thangachaidh

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
gd: Gun eadar-theangachadh

en: P&review
gd: &Ro-shealladh

en: Acquire Image
gd: Faigh dealbh

en: OCR Image
gd: Dealbh OCR

en: File '%1' is not readable
gd: Cha ghabh am faidhle "%1" leughadh

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
gd: MEARACHD: Pròtacal "%1" nach aithne dhuinn

en: Authorization Dialog
gd: Còmhradh dearbhaidh

en: No metainfo for %1
gd: Chan eil meata-fhiosrachadh ann airson %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
gd: Ainm eagrachaidh / coitcheann

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
gd: Aonad eagrachaidh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
gd: Seall...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
gd: Cuir à comas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
gd: Cuir an comas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
gd: Thoir air falbh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
gd: Cuir ris...

en: System certificates
gd: Teisteanasan an t-siostaim

en: User-added certificates
gd: Teisteanasan a chuir cleachdaiche ris

en: Pick Certificates
gd: Tagh teisteanasan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
gd: <b>Fiosrachadh a' chuspair</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
gd: <b>Fiosrachadh a' bhuilicheir</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
gd: <b>Eile</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
gd: Ùine na dligheachd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
gd: Àireamh shreathach

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
gd: %1 gu %2

en: SSL Configuration Module
gd: Mòideal rèiteachaidh SSL

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
gd: Còir-lethbhreac 2010 Andreas Hartmetz

en: SSL Signers
gd: Soidhnichean SSL

en: Signature Algorithm:
gd: Algairim an t-soidhnidh:

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Signature Contents:
gd: Susbaint an t-soidhnidh:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
gd: Algairim iuchrach nach aithne dhuinn

en: Key type: RSA (%1 bit)
gd: Seòrsa na h-iuchrach: RSA (%1 biod)

en: Modulus:
gd: Mòidealas:

en: Exponent: 0x
gd: Easponant: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
gd: Seòrsa na h-iuchrach: DSA (%1 biod)

en: Prime:
gd: Prìomh-àireamh:

en: 160 bit prime factor:
gd: Prìomh-fhactar 160 biod:

en: Public key:
gd: Iuchair poblach:

en: The certificate is valid.
gd: Tha an teisteanas dligheach.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gd: Cha deach leinn builichear an teisteanais fhaighinn. Is ciall dha seo nach urrainn dhuinn an teisteanas aig Ùghdarras an Teisteanais a lorg.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
gd: Cha deach leinn liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm fhaighinn. Is ciall dha seo nach urrainn dhuinn liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm aig Ùghdarras an Teisteanais a lorg.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gd: Cha deach leinn soidhneadh an teisteanais a dhì-chrioptachadh. Is ciall dha seo nach b' urrainn dhuinn àireamhachadh idir seach gun do dh'fhàillig coimeas an toraidh air an robhar an dùil a-mhàin.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gd: Cha deach leinn soidhneadh liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm a dhì-chrioptachadh. Is ciall dha seo nach b' urrainn dhuinn àireamhachadh idir seach gun do dh'fhàillig coimeas an toraidh air an robhar an dùil a-mhàin.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
gd: Cha deach leinn iuchair poblach a' bhuilicheir a dhì-chòdachadh. Is ciall dha seo nach urrainn dhuinn an teisteanas aig Ùghdarras an Teisteanais a chleachdadh gus an teisteanas a bha thu airson cleachdadh a dhearbhadh.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
gd: Tha soidhneadh an teisteanais mì-dhligheach. Is ciall dha seo nach gabh an teisteanas dearbhadh.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
gd: Tha soidhneadh liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm mì-dhligheach. Is ciall dha seo nach gabh liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm a dhearbhadh.

en: The certificate is not valid, yet.
gd: Chan eil an teisteanas dligheach fhathast.

en: The certificate is not valid, any more.
gd: Chan eil an teisteanas dligheach tuilleadh.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
gd: Chan eil liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm dligheach fhathast.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
gd: Tha fòrmat na h-ama air raon "notBefore" an teisteanais mì-dhligheach.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
gd: Tha fòrmat na h-ama air raon "notAfter" an teisteanais mì-dhligheach.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
gd: Tha fòrmat na h-ama air raon "lastUpdate" aig liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm mì-dhligheach.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
gd: Tha fòrmat na h-ama air raon "nextUpdate" aig liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm mì-dhligheach.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
gd: Chan eil cuimhne gu leòr airson a' phròiseis OpenSSL.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
gd: Chaidh an teisteanas fhèin-soidhneadh agus chan eil e air liosta nan teisteanasan earbsach. Ma tha thu airson gabhail ris an teisteanas seo, ion-phortaich gu liosta nan teisteanasan earbsach e.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gd: Chaidh an teisteanas fhèin-soidhneadh. Ged a ghabhadh sreath na h-earbsa a thogail, cha ghabh an teisteanas aig Ùghdarras an Teisteanais a lorg a bhios 'na fhreumh.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
gd: Cha deach an teisteanas aig Ùghdarras an Teisteanais a lorg. Dh'fhaoidte gun deach sreath na h-earbsa agad a bhriseadh.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
gd: Cha ghabh an teisteanas a dhearbhadh air sgàth 's gur e an aon teisteanas ann an sreath na h-earbsa a th' ann agus cha deach fhèin-soidhneadh. Ma nì thu fèin-soidhneadh air an teisteanas, dèan cinnteach gun ion-phortaich thu gu liosta nan teisteanasan earbsach e.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
gd: Tha sreath na h-earbsa nas fhaide na an doimhne as motha a chaidh a shònrachadh.

en: The certificate has been revoked.
gd: Chaidh an teisteanas a chùl-ghairm.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
gd: Tha Ùghdarras an Teisteanais mì-dhligheach.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
gd: Bha sreath na h-earbsa nas fhaide na aon dhe na paramadairean "pathlength" aig Ùghdarras an Teisteanais agus bidh gach soidhneadh a leanas air mì-dhligheach.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
gd: Cha deach an teisteanas a shoidhneadh airson an adhbhair cleachdaidh a dh'fheuch thu ris. Is ciall dha seo nach ceadaich Ùghdarras an Teisteanais an seòrsa cleachdaidh seo.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
gd: Chan eil earbsa ann an Ùghdarras an Teisteanais a tha 'na fhreumh a thaobh an adhbhair cleachdaidh a dh'fheuch thu ris.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
gd: Chaidh comharra a chur ri Ùghdarras an Teisteanais gun tèid a dhiùltadh a thaobh an adhbhair cleachdaidh a dh'fheuch thu ris.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
gd: Cha fhreagair Ùghdarras an Teisteanais air an teisteanas ri ainm Ùghdarras an Teisteanais air an teisteanas.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gd: Cha fhreagair ID iuchair Ùghdarras an Teisteanais air an teisteanas ri ID na h-iuchrach ann an earrann "Issuer" an teisteanais a tha thu a' feuchainn ri chleachdadh.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gd: Cha fhreagair ID 's ainm iuchair Ùghdarras an Teisteanais air an teisteanas ri ID 's ainm na h-iuchrach ann an earrann "Issuer" an teisteanais a tha thu a' feuchainn ri chleachdadh.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
gd: Chan fhaod Ùghdarras an Teisteanais air an teisteanas teisteanasan a shoidhneadh.

en: OpenSSL could not be verified.
gd: Cha b' urrainn dhuinn OpenSSL a dhearbhadh.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gd: Dh'fhàillig an deuchainn air soidhneadh an teisteanais seo. Dh'fhaoidte gu bheil soidhneadh an teisteanais seo no aig gin sam bith eile dhiubh ann an sreath na h-earbsa mì-dhligheach, nach gabh a dhì-chòdachadh no nach b' urrainn dhuinn liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm a dhearbhadh. Ma chì thu an teachdaireachd seo, innis gu ùghdar a' bhathair-bhog gum bu chòir dha no dhi teachdaireachdan nam mearachdan ùra a shealltainn a bhios nas pongaile.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gd: Chan eil an teisteanas seo, gin sam bith eile ann an sreath na h-earbsa aige no liosta nan teisteanas air an cùl-ghairm aig Ùghdarras an Teisteanais aige dligheach. Ma chì thu an teachdaireachd seo, innis gu ùghdar a' bhathair-bhog gum bu chòir dha no dhi teachdaireachdan nam mearachdan ùra a shealltainn a bhios nas pongaile.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
gd: Cha deach faidhlichean freumha airson ùghdarras soidhneadh an teisteanais a lorg agus cha deach an teisteanas a dhearbhadh ri linn seo.

en: SSL support was not found.
gd: Cha deach taic ri SSL a lorg.

en: Private key test failed.
gd: Dh'fhàillig an deuchainn air an iuchair phrìobhaideach.

en: The certificate has not been issued for this host.
gd: Cha deach an teisteanas seo a buileachadh airson an òstair seo.

en: This certificate is not relevant.
gd: Chan eil an teisteanas seo buntainneach.

en: The certificate is invalid.
gd: Tha an teisteanas mì-dhligheach.
