kdelibs4 - en to gl translation catalogue (1933 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
gl: Branco azulado

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
gl: Branco rosáceo

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
gl: Branco rosáceo 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
gl: Branco rosáceo 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
gl: Branco rosáceo 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
gl: Branco rosáceo 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
gl: Branco améndoa

[ctx: color]
en: BlueViolet
gl: Azul violeta

[ctx: color]
en: CadetBlue
gl: Azul cadete

[ctx: color]
en: CadetBlue1
gl: Azul cadete 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
gl: Azul cadete 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
gl: Azul cadete 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
gl: Azul cadete 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
gl: Azul aciano

[ctx: color]
en: DarkBlue
gl: Azul escuro

[ctx: color]
en: DarkCyan
gl: Cian escuro

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
gl: Ámbar escuro

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
gl: Ámbar escuro 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
gl: Ámbar escuro 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
gl: Ámbar escuro 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
gl: Ámbar escuro 4

[ctx: color]
en: DarkGray
gl: Gris escuro

[ctx: color]
en: DarkGreen
gl: Verde escuro

[ctx: color]
en: DarkGrey
gl: Gris escuro

[ctx: color]
en: DarkKhaki
gl: Caqui escuro

[ctx: color]
en: DarkMagenta
gl: Maxenta escuro

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
gl: Verde oliva escuro

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
gl: Verde oliva escuro 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
gl: Verde oliva escuro 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
gl: Verde oliva escuro 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
gl: Verde oliva escuro 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
gl: Laranxa escuro

[ctx: color]
en: DarkOrange1
gl: Laranxa escuro 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
gl: Laranxa escuro 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
gl: Laranxa escuro 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
gl: Laranxa escuro 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
gl: Orquídea escura

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
gl: Orquídea escura 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
gl: Orquídea escura 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
gl: Orquídea escura 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
gl: Orquídea escura 4

[ctx: color]
en: DarkRed
gl: Vermello escuro

[ctx: color]
en: DarkSalmon
gl: Salmón escuro

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
gl: Verde mariño escuro

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
gl: Verde mariño escuro 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
gl: Verde mariño escuro 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
gl: Verde mariño escuro 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
gl: Verde mariño escuro 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
gl: Azul lousa escuro

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
gl: Gris lousa escuro

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
gl: Gris lousa escuro 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
gl: Gris lousa escuro 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
gl: Gris lousa escuro 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
gl: Gris lousa escuro 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
gl: Agrisado lousa escuro

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
gl: Turquesa escuro

[ctx: color]
en: DarkViolet
gl: Violeta escuro

[ctx: color]
en: DeepPink
gl: Rosa escuro

[ctx: color]
en: DeepPink1
gl: Rosa escuro 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
gl: Rosa escuro 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
gl: Rosa escuro 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
gl: Rosa escuro 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
gl: Azul celeste escuro

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
gl: Azul celeste escuro 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
gl: Azul celeste escuro 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
gl: Azul celeste escuro 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
gl: Azul celeste escuro 4

[ctx: color]
en: DimGray
gl: Gris tebra

[ctx: color]
en: DimGrey
gl: Gris tebra

[ctx: color]
en: DodgerBlue
gl: Azul Dodgers

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
gl: Azul Dodgers 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
gl: Azul Dodgers 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
gl: Azul Dodgers 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
gl: Azul Dodgers 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
gl: Branco floral

[ctx: color]
en: ForestGreen
gl: Verde bosque

[ctx: color]
en: GhostWhite
gl: Branco pantasma

[ctx: color]
en: GreenYellow
gl: Verde amarelo

[ctx: color]
en: HotPink
gl: Rosa cálido

[ctx: color]
en: HotPink1
gl: Rosa cálido 1

[ctx: color]
en: HotPink2
gl: Rosa cálido 2

[ctx: color]
en: HotPink3
gl: Rosa cálido 3

[ctx: color]
en: HotPink4
gl: Rosa cálido 4

[ctx: color]
en: IndianRed
gl: Vermello indio

[ctx: color]
en: IndianRed1
gl: Vermello indio 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
gl: Vermello indio 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
gl: Vermello indio 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
gl: Vermello indio 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
gl: Branco lavanda

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
gl: Branco lavanda 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
gl: Branco lavanda 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
gl: Branco lavanda 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
gl: Branco lavanda 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
gl: Verde herba

[ctx: color]
en: LemonChiffon
gl: Polpa de limón

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
gl: Polpa de limón 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
gl: Polpa de limón 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
gl: Polpa de limón 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
gl: Polpa de limón 4

[ctx: color]
en: LightBlue
gl: Azul claro

[ctx: color]
en: LightBlue1
gl: Azul claro 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
gl: Azul claro 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
gl: Azul claro 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
gl: Azul claro 4

[ctx: color]
en: LightCoral
gl: Coral claro

[ctx: color]
en: LightCyan
gl: Cian claro

[ctx: color]
en: LightCyan1
gl: Cian claro 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
gl: Cian claro 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
gl: Cian claro 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
gl: Cian claro 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
gl: Ámbar claro

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
gl: Ámbar claro 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
gl: Ámbar claro 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
gl: Ámbar claro 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
gl: Ámbar claro 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
gl: Ámbar amarelo claro

[ctx: color]
en: LightGray
gl: Gris claro

[ctx: color]
en: LightGreen
gl: Verde claro

[ctx: color]
en: LightGrey
gl: Gris claro

[ctx: color]
en: LightPink
gl: Rosa claro

[ctx: color]
en: LightPink1
gl: Rosa claro 1

[ctx: color]
en: LightPink2
gl: Rosa claro 2

[ctx: color]
en: LightPink3
gl: Rosa claro 3

[ctx: color]
en: LightPink4
gl: Rosa claro 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
gl: Salmón claro

[ctx: color]
en: LightSalmon1
gl: Salmón claro 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
gl: Salmón claro 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
gl: Salmón claro 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
gl: Salmón claro 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
gl: Verde mar claro

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
gl: Azul celeste claro

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
gl: Azul celeste claro 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
gl: Azul celeste claro 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
gl: Azul celeste claro 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
gl: Azul celeste claro 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
gl: Azul lousa claro

[ctx: color]
en: LightSlateGray
gl: Gris lousa claro

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
gl: Gris lousa claro

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
gl: Azul aceiro claro

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
gl: Azul aceiro claro 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
gl: Azul aceiro claro 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
gl: Azul aceiro claro 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
gl: Azul aceiro claro 4

[ctx: color]
en: LightYellow
gl: Amarelo claro

[ctx: color]
en: LightYellow1
gl: Amarelo claro 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
gl: Amarelo claro 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
gl: Amarelo claro 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
gl: Amarelo claro 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
gl: Verde lima

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
gl: Augamariña medio

[ctx: color]
en: MediumBlue
gl: Azul medio

[ctx: color]
en: MediumOrchid
gl: Orquídea medio

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
gl: Orquídea medio 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
gl: Orquídea medio 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
gl: Orquídea medio 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
gl: Orquídea medio 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
gl: Púrpura medio

[ctx: color]
en: MediumPurple1
gl: Púrpura medio 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
gl: Púrpura medio 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
gl: Púrpura medio 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
gl: Púrpura medio 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
gl: Verde mariño medio

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
gl: Azul lousa medio

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
gl: Verde primavera medio

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
gl: Turquesa medio

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
gl: Vermello violeta medio

[ctx: color]
en: MidnightBlue
gl: Azul medianoite

[ctx: color]
en: MintCream
gl: Crema de menta

[ctx: color]
en: MistyRose
gl: Rosa pastel

[ctx: color]
en: MistyRose1
gl: Rosa pastel 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
gl: Rosa pastel 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
gl: Rosa pastel 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
gl: Rosa pastel 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
gl: Cacahuete

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
gl: Cacahuete 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
gl: Cacahuete 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
gl: Cacahuete 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
gl: Cacahuete 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
gl: Azul mariño

[ctx: color]
en: OldLace
gl: Fume alaranxado

[ctx: color]
en: OliveDrab
gl: Gris oliva

[ctx: color]
en: OliveDrab1
gl: Gris oliva 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
gl: Gris oliva 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
gl: Gris oliva 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
gl: Gris oliva 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
gl: Laranxa vermello

[ctx: color]
en: OrangeRed1
gl: Laranxa vermello 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
gl: Laranxa vermello 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
gl: Laranxa vermello 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
gl: Laranxa vermello 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
gl: Ámbar pálido

[ctx: color]
en: PaleGreen
gl: Verde pálido

[ctx: color]
en: PaleGreen1
gl: Verde pálido 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
gl: Verde pálido 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
gl: Verde pálido 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
gl: Verde pálido 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
gl: Turquesa pálido

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
gl: Turquesa pálido 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
gl: Turquesa pálido 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
gl: Turquesa pálido 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
gl: Turquesa pálido 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
gl: Vermello violeta pálido

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
gl: Vermello violeta pálido 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
gl: Vermello violeta pálido 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
gl: Vermello violeta pálido 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
gl: Vermello violeta pálido 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
gl: Crema de papaia

[ctx: color]
en: PeachPuff
gl: Polpa de pésego

[ctx: color]
en: PeachPuff1
gl: Polpa de pésego 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
gl: Polpa de pésego 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
gl: Polpa de pésego 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
gl: Polpa de pésego 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
gl: Azul po

[ctx: color]
en: RosyBrown
gl: Marrón rosáceo

[ctx: color]
en: RosyBrown1
gl: Marrón rosáceo 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
gl: Marrón rosáceo 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
gl: Marrón rosáceo 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
gl: Marrón rosáceo 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
gl: Azul real

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
gl: Azul real 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
gl: Azul real 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
gl: Azul real 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
gl: Azul real 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
gl: Marrón coiro

[ctx: color]
en: SandyBrown
gl: Marrón arroxado

[ctx: color]
en: SeaGreen
gl: Verde mar

[ctx: color]
en: SeaGreen1
gl: Verde mar 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
gl: Verde mar 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
gl: Verde mar 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
gl: Verde mar 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
gl: Celeste

[ctx: color]
en: SkyBlue1
gl: Celeste 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
gl: Celeste 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
gl: Celeste 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
gl: Celeste 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
gl: Azul lousa

[ctx: color]
en: SlateBlue1
gl: Azul lousa 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
gl: Azul lousa 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
gl: Azul lousa 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
gl: Azul lousa 4

[ctx: color]
en: SlateGray
gl: Gris lousa

[ctx: color]
en: SlateGray1
gl: Gris lousa 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
gl: Gris lousa 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
gl: Gris lousa 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
gl: Gris lousa 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
gl: Gris lousa

[ctx: color]
en: SpringGreen
gl: Verde primavera

[ctx: color]
en: SpringGreen1
gl: Verde primavera 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
gl: Verde primavera 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
gl: Verde primavera 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
gl: Verde primavera 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
gl: Azul aceiro

[ctx: color]
en: SteelBlue1
gl: Azul aceiro 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
gl: Azul aceiro 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
gl: Azul aceiro 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
gl: Azul aceiro 4

[ctx: color]
en: VioletRed
gl: Vermello violeta

[ctx: color]
en: VioletRed1
gl: Vermello violeta 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
gl: Vermello violeta 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
gl: Vermello violeta 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
gl: Vermello violeta 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
gl: Branco fume

[ctx: color]
en: YellowGreen
gl: Verde amarelo

[ctx: color]
en: aquamarine
gl: Augamariña

[ctx: color]
en: aquamarine1
gl: Augamariña 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
gl: Augamariña 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
gl: Augamariña 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
gl: Augamariña 4

[ctx: color]
en: azure
gl: azur

[ctx: color]
en: azure1
gl: azur 1

[ctx: color]
en: azure2
gl: azur 2

[ctx: color]
en: azure3
gl: azur 3

[ctx: color]
en: azure4
gl: azur 4

[ctx: color]
en: beige
gl: beixe

[ctx: color]
en: bisque
gl: rosa caranguexo

[ctx: color]
en: bisque1
gl: rosa caranguexo 1

[ctx: color]
en: bisque2
gl: rosa caranguexo 2

[ctx: color]
en: bisque3
gl: rosa caranguexo 3

[ctx: color]
en: bisque4
gl: rosa caranguexo 4

[ctx: color]
en: black
gl: negro

[ctx: color]
en: blue
gl: azul

[ctx: color]
en: blue1
gl: azul 1

[ctx: color]
en: blue2
gl: azul 2

[ctx: color]
en: blue3
gl: azul 3

[ctx: color]
en: blue4
gl: azul 4

[ctx: color]
en: brown
gl: marrón

[ctx: color]
en: brown1
gl: marrón 1

[ctx: color]
en: brown2
gl: marrón 2

[ctx: color]
en: brown3
gl: marrón 3

[ctx: color]
en: brown4
gl: marrón 4

[ctx: color]
en: burlywood
gl: castaño

[ctx: color]
en: burlywood1
gl: castaño 1

[ctx: color]
en: burlywood2
gl: castaño 2

[ctx: color]
en: burlywood3
gl: castaño 3

[ctx: color]
en: burlywood4
gl: castaño 4

[ctx: color]
en: chartreuse1
gl: chartreuse 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
gl: chartreuse 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
gl: chartreuse 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
gl: chartreuse 4

[ctx: color]
en: chocolate1
gl: chocolate 1

[ctx: color]
en: chocolate2
gl: chocolate 2

[ctx: color]
en: chocolate3
gl: chocolate 3

[ctx: color]
en: chocolate4
gl: chocolate 4

[ctx: color]
en: coral1
gl: coral 1

[ctx: color]
en: coral2
gl: coral 2

[ctx: color]
en: coral3
gl: coral 3

[ctx: color]
en: coral4
gl: coral 4

[ctx: color]
en: cornsilk
gl: millo sedoso

[ctx: color]
en: cornsilk1
gl: millo sedoso 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
gl: millo sedoso 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
gl: millo sedoso 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
gl: millo sedoso 4

[ctx: color]
en: cyan
gl: cian

[ctx: color]
en: cyan1
gl: cian 1

[ctx: color]
en: cyan2
gl: cian 2

[ctx: color]
en: cyan3
gl: cian 3

[ctx: color]
en: cyan4
gl: cian 4

[ctx: color]
en: firebrick
gl: ladrillo refractario

[ctx: color]
en: firebrick1
gl: ladrillo refractario 1

[ctx: color]
en: firebrick2
gl: ladrillo refractario 2

[ctx: color]
en: firebrick3
gl: ladrillo refractario 3

[ctx: color]
en: firebrick4
gl: ladrillo refractario 4

[ctx: color]
en: gainsboro
gl: aluminio

[ctx: color]
en: gold
gl: ouro

[ctx: color]
en: gold1
gl: ouro 1

[ctx: color]
en: gold2
gl: ouro 2

[ctx: color]
en: gold3
gl: ouro 3

[ctx: color]
en: gold4
gl: ouro 4

[ctx: color]
en: goldenrod
gl: ámbar

[ctx: color]
en: goldenrod1
gl: ámbar 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
gl: ámbar 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
gl: ámbar 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
gl: ámbar 4

[ctx: color]
en: green
gl: verde

[ctx: color]
en: green1
gl: verde 1

[ctx: color]
en: green2
gl: verde 2

[ctx: color]
en: green3
gl: verde 3

[ctx: color]
en: green4
gl: verde 4

[ctx: color]
en: honeydew
gl: melón

[ctx: color]
en: honeydew1
gl: melón 1

[ctx: color]
en: honeydew2
gl: melón 2

[ctx: color]
en: honeydew3
gl: melón 3

[ctx: color]
en: honeydew4
gl: melón 4

[ctx: color]
en: ivory
gl: almafí

[ctx: color]
en: ivory1
gl: almafí 1

[ctx: color]
en: ivory2
gl: almafí 2

[ctx: color]
en: ivory3
gl: almafí 3

[ctx: color]
en: ivory4
gl: almafí 4

[ctx: color]
en: khaki
gl: caqui

[ctx: color]
en: khaki1
gl: caqui 1

[ctx: color]
en: khaki2
gl: caqui 2

[ctx: color]
en: khaki3
gl: caqui 3

[ctx: color]
en: khaki4
gl: caqui 4

[ctx: color]
en: lavender
gl: lavanda

[ctx: color]
en: linen
gl: liño

[ctx: color]
en: magenta
gl: maxenta

[ctx: color]
en: magenta1
gl: maxenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
gl: maxenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
gl: maxenta 3

[ctx: color]
en: magenta4
gl: maxenta 4

[ctx: color]
en: maroon
gl: granate

[ctx: color]
en: maroon1
gl: granate 1

[ctx: color]
en: maroon2
gl: granate 2

[ctx: color]
en: maroon3
gl: granate 3

[ctx: color]
en: maroon4
gl: granate 4

[ctx: color]
en: moccasin
gl: améndoa torrada

[ctx: color]
en: navy
gl: mariño

[ctx: color]
en: orange
gl: laranxa

[ctx: color]
en: orange1
gl: laranxa 1

[ctx: color]
en: orange2
gl: laranxa 2

[ctx: color]
en: orange3
gl: laranxa 3

[ctx: color]
en: orange4
gl: laranxa 4

[ctx: color]
en: orchid
gl: orquídea

[ctx: color]
en: orchid1
gl: orquídea 1

[ctx: color]
en: orchid2
gl: orquídea 2

[ctx: color]
en: orchid3
gl: orquídea 3

[ctx: color]
en: orchid4
gl: orquídea 4

[ctx: color]
en: peru
gl: perú

[ctx: color]
en: pink
gl: rosa

[ctx: color]
en: pink1
gl: rosa 1

[ctx: color]
en: pink2
gl: rosa 2

[ctx: color]
en: pink3
gl: rosa 3

[ctx: color]
en: pink4
gl: rosa 4

[ctx: color]
en: plum
gl: ameixa

[ctx: color]
en: plum1
gl: ameixa 1

[ctx: color]
en: plum2
gl: ameixa 2

[ctx: color]
en: plum3
gl: ameixa 3

[ctx: color]
en: plum4
gl: ameixa 4

[ctx: color]
en: purple
gl: púrpura

[ctx: color]
en: purple1
gl: púrpura 1

[ctx: color]
en: purple2
gl: púrpura 2

[ctx: color]
en: purple3
gl: púrpura 3

[ctx: color]
en: purple4
gl: púrpura 4

[ctx: color]
en: red
gl: vermello

[ctx: color]
en: red1
gl: vermello 1

[ctx: color]
en: red2
gl: vermello 2

[ctx: color]
en: red3
gl: vermello 3

[ctx: color]
en: red4
gl: vermello 4

[ctx: color]
en: salmon
gl: salmón

[ctx: color]
en: salmon1
gl: salmón 1

[ctx: color]
en: salmon2
gl: salmón 2

[ctx: color]
en: salmon3
gl: salmón 3

[ctx: color]
en: salmon4
gl: salmón 4

[ctx: color]
en: seashell
gl: nácara

[ctx: color]
en: seashell1
gl: nácara 1

[ctx: color]
en: seashell2
gl: nácara 2

[ctx: color]
en: seashell3
gl: nácara 3

[ctx: color]
en: seashell4
gl: nácara 4

[ctx: color]
en: sienna
gl: siena

[ctx: color]
en: sienna1
gl: siena 1

[ctx: color]
en: sienna2
gl: siena 2

[ctx: color]
en: sienna3
gl: siena 3

[ctx: color]
en: sienna4
gl: siena 4

[ctx: color]
en: snow
gl: neve

[ctx: color]
en: snow1
gl: neve 1

[ctx: color]
en: snow2
gl: neve 2

[ctx: color]
en: snow3
gl: neve 3

[ctx: color]
en: snow4
gl: neve 4

[ctx: color]
en: tan
gl: bronceado

[ctx: color]
en: tan1
gl: bronceado 1

[ctx: color]
en: tan2
gl: bronceado 2

[ctx: color]
en: tan3
gl: bronceado 3

[ctx: color]
en: tan4
gl: bronceado 4

[ctx: color]
en: thistle
gl: morado

[ctx: color]
en: thistle1
gl: cardo 1

[ctx: color]
en: thistle2
gl: cardo 2

[ctx: color]
en: thistle3
gl: cardo 3

[ctx: color]
en: thistle4
gl: cardo 4

[ctx: color]
en: tomato
gl: tomate

[ctx: color]
en: tomato1
gl: tomate 1

[ctx: color]
en: tomato2
gl: tomate 2

[ctx: color]
en: tomato3
gl: tomate 3

[ctx: color]
en: tomato4
gl: tomate 4

[ctx: color]
en: turquoise
gl: turquesa

[ctx: color]
en: turquoise1
gl: turquesa 1

[ctx: color]
en: turquoise2
gl: turquesa 2

[ctx: color]
en: turquoise3
gl: turquesa 3

[ctx: color]
en: turquoise4
gl: turquesa 4

[ctx: color]
en: violet
gl: violeta

[ctx: color]
en: wheat
gl: trigo

[ctx: color]
en: wheat1
gl: trigo 1

[ctx: color]
en: wheat2
gl: trigo 2

[ctx: color]
en: wheat3
gl: trigo 3

[ctx: color]
en: wheat4
gl: trigo 4

[ctx: color]
en: white
gl: branco

[ctx: color]
en: yellow
gl: amarelo

[ctx: color]
en: yellow1
gl: amarelo 1

[ctx: color]
en: yellow2
gl: amarelo 2

[ctx: color]
en: yellow3
gl: amarelo 3

[ctx: color]
en: yellow4
gl: amarelo 4

en: Debug Settings
gl: Configuración de depuración

en: File
gl: Ficheiro

en: Message Box
gl: Área da mensaxe

en: Shell
gl: Intérprete de ordes

en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
gl: Saída a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
gl: Erro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
gl: Interromper cando se produzan erros fatais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
gl: Desactivar toda a saída de depuración

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
gl: Aviso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
gl: Erro fatal

en: &Select All
gl: Escoller &todo

en: &Deselect All
gl: &Anular toda a selección

en: A dialog box for setting preferences for debug output
gl: Unha diálogo para estabelecer as preferencias para a depuración da saída

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
gl: © 1999-2009 David Faure <faure@kde.org>

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
gl: Amosar o diálogo completamente detallado no canto do diálogo predeterminado

en: Turn area on
gl: Acender a área

en: Turn area off
gl: Apagar a área

en: no error
gl: sen erro

en: requested family not supported for this host name
gl: a familia pedida non está admitida por este nome de servidor

en: temporary failure in name resolution
gl: fallo temporal na resolución do nome

en: non-recoverable failure in name resolution
gl: fallo non recuperábel na resolución do nome

en: invalid flags
gl: bandeiras incorrectas

en: memory allocation failure
gl: fallo de reserva de memoria

en: name or service not known
gl: nome de servizo descoñecido

en: requested family not supported
gl: a familia pedida non está admitida

en: requested service not supported for this socket type
gl: o servizo pedido non está admitido por este tipo de socket

en: requested socket type not supported
gl: o tipo de socket pedido non está admitido

en: unknown error
gl: erro descoñecido

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
gl: erro do sistema: %1

en: request was canceled
gl: cancelouse a solicitude

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
gl: Familia %1 descoñecida

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
gl: sen erro

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
gl: fallou a resolución do nome

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
gl: o enderezo xa está a usarse

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
gl: o socket xa está asociado

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
gl: o socket xa está creado

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
gl: o socket non está asociado

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
gl: o socket non se creou

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
gl: a operación bloquearía

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
gl: conexión rexeitada activamente

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
gl: a conexión esgotou o tempo de agarda

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
gl: a operación xa está en marcha

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
gl: ocorreu un fallo na rede

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
gl: a operación non está admitida

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
gl: a operación cronometrada esgotou o tempo

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
gl: produciuse un erro descoñecido/inesperado

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
gl: a máquina remota pechou a conexión

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
gl: Non se especificou a licenza deste programa.
    Comprobe se os termos da licenza están definidos na
    documentación ou no código fonte.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
gl: Este programa distribúese baixo os termos da licenza %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
gl: Licenza Pública Xeral de GNU, Versión 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
gl: Licenza Pública Xeral Menor de GNU, Versión 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
gl: Licenza BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
gl: Licenza BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
gl: Licenza artística

[ctx: @item license]
en: Artistic License
gl: Licenza artística

[ctx: @item license]
en: Q Public License
gl: Licenza pública Q

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
gl: Licenza Pública Xeral de GNU, Versión 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
gl: Licenza Pública Xeral Menor de GNU, Versión 3

[ctx: @item license]
en: Custom
gl: Personalizada

[ctx: @item license]
en: Not specified
gl: Non especificada

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
gl: <p>KDE está traducido a moitos idiomas grazas ao traballo dos equipos de tradución de todo o mundo.</p><p>Para máis información sobre a internacionalización de KDE visite <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
gl: Gregoriano

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
gl: Copto

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
gl: Etíope

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
gl: Hebreo

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
gl: Islámico / Hijri (Civil)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
gl: Nacional da India

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
gl: Xaponés

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
gl: Xuliano

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
gl: Taiwanés

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
gl: Tailandés

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
gl: Tipo incorrecto de calendario

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, LongFormat]
en: Anno Martyrum
gl: Era Diocleciana (Anno Diocletiani)

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, ShortFormat]
en: AM
gl: AD

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
gl: de Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
gl: de Pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
gl: de Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
gl: de Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
gl: de Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
gl: de Mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
gl: de Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
gl: de Pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
gl: de Pas

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
gl: de Pan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
gl: de Epe

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
gl: de Meo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
gl: de Kou

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
gl: de Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
gl: de Paope

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
gl: de Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
gl: de Kiahk

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
gl: de Tobe

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
gl: de Meshir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
gl: de Paremhotep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
gl: de Parmoute

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
gl: de Pashons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
gl: de Paone

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
gl: de Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
gl: de Mesore

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
gl: de Kouji nabot

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
gl: de Mes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
gl: de Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
gl: de Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
gl: de Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
gl: de Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
gl: de Yak

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
gl: de Mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
gl: de Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
gl: de Gen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
gl: de Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
gl: de Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
gl: de Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
gl: de Pag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
gl: de Meskerem

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
gl: de Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
gl: de Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
gl: de Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
gl: de Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
gl: de Yakatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
gl: de Magabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
gl: de Miyazya

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
gl: de Genbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
gl: de Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
gl: de Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
gl: de Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
gl: de Pagumen

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
gl: Antes da Era Común

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
gl: AEC

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
gl: Antes de Cristo

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
gl: AC

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
gl: Era Común

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
gl: EC

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
gl: de xan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
gl: de feb

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
gl: de mar

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
gl: de abr

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
gl: de mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
gl: de xuñ

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
gl: de xul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
gl: de ago

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
gl: de set

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
gl: de out

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
gl: de nov

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
gl: de dec

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
gl: xan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
gl: feb

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
gl: mar

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
gl: abr

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
gl: mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
gl: xun

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
gl: xul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
gl: ago

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
gl: set

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
gl: out

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
gl: nov

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
gl: dec

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
gl: de xaneiro

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
gl: de febreiro

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
gl: de marzo

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
gl: de abril

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
gl: de maio

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
gl: de xuño

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
gl: de xullo

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
gl: de agosto

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
gl: de setembro

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
gl: de outubro

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
gl: de novembro

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
gl: de decembro

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
gl: Abril

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
gl: Maio

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
gl: Xuño

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
gl: Xullo

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
gl: Agosto

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
gl: Setembro

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
gl: Outubro

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
gl: Novembro

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
gl: Decembro

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
gl: L

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
gl: Ma

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
gl: Me

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
gl: X

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
gl: V

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
gl: D

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
gl: Lun

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
gl: Mar

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
gl: Mér

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
gl: Xov

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
gl: Ven

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
gl: Sáb

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
gl: Dom

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
gl: Luns

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
gl: Martes

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
gl: Mércores

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
gl: Xoves

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
gl: Venres

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
gl: Sábado

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
gl: Domingo

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
gl: de Tis

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
gl: de Hes

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
gl: de Kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
gl: de Tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
gl: de Shv

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
gl: de Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
gl: de Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
gl: de Iya

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
gl: de Siv

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
gl: de Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
gl: de Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
gl: de Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
gl: de Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
gl: de Ad2

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
gl: de Tishrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
gl: de Heshvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
gl: de Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
gl: de Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
gl: de Shvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
gl: de Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
gl: de Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
gl: de Iyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
gl: de Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
gl: de Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
gl: de Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
gl: de Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
gl: de Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
gl: de Adar II

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
gl: Era Saka

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
gl: ES

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
gl: de Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
gl: de Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
gl: de Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
gl: de Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
gl: de Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
gl: de Bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
gl: de Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
gl: de Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
gl: de Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
gl: de Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
gl: de Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
gl: de Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
gl: de Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
gl: de Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
gl: de Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
gl: de Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
gl: de Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
gl: de Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
gl: de Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
gl: de Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
gl: de Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
gl: de Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
gl: de Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
gl: de Phālgun

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
gl: Ano da Héxira

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
gl: de Muh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
gl: de Saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
gl: de R.A

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
gl: de R.T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
gl: de J.A

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
gl: de J.T

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
gl: de Raj

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
gl: de Sha

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
gl: de Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
gl: de Shw

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
gl: de Qid

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
gl: de Hij

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
gl: de Muharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
gl: de Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
gl: de Rabi` al-Awal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
gl: de Rabi` al-Thaani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
gl: de Jumaada al-Awal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
gl: de Jumaada al-Thaani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
gl: de Rajab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
gl: de Sha`ban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
gl: de Ramadán

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
gl: de Shawwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
gl: de Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
gl: de Thu al-Hijjah

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
gl: Ramadán

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
gl: AHD

[ctx: Calendar Era: Jalali Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Persico
gl: Calendario persa

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
gl: de Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
gl: de Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
gl: de Kho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
gl: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
gl: de Mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
gl: de Sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
gl: de Meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
gl: de Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
gl: de Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
gl: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
gl: de Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
gl: de Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
gl: de Farvardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
gl: de Ordibehesht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
gl: de Khordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
gl: de Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
gl: de Mordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
gl: de Shahrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
gl: de Mehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
gl: de Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
gl: de Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
gl: de Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
gl: de Bahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
gl: de Esfand

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
gl: Antes da Era Común

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
gl: AEC

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
gl: Antes de Cristo

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
gl: AC

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
gl: Era Común

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
gl: EC

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
gl: X

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
gl: de xan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
gl: de feb

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
gl: de mar

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
gl: de abr

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
gl: de mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
gl: de xuñ

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
gl: de xul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
gl: de ago

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
gl: de set

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
gl: de out

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
gl: de nov

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
gl: de dec

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
gl: xan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
gl: feb

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
gl: mar

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
gl: abr

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
gl: mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
gl: xun

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
gl: xul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
gl: ago

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
gl: set

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
gl: out

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
gl: nov

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
gl: dec

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
gl: de xaneiro

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
gl: de febreiro

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
gl: de marzo

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
gl: de abril

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
gl: de maio

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
gl: de xuño

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
gl: de xullo

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
gl: de agosto

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
gl: de setembro

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
gl: de outubro

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
gl: de novembro

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
gl: de decembro

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
gl: Xaneiro

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
gl: Febreiro

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
gl: Marzo

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
gl: Abril

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
gl: Maio

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
gl: Xuño

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
gl: Xullo

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
gl: Agosto

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
gl: Setembro

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
gl: Outubro

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
gl: Novembro

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
gl: Decembro

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
gl: L

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
gl: Ma

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
gl: Me

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
gl: X

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
gl: V

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
gl: D

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
gl: Lun

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
gl: Mar

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
gl: Mér

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
gl: Xov

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
gl: Ven

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
gl: Sáb

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
gl: Dom

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
gl: Luns

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
gl: Martes

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
gl: Mércores

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
gl: Xoves

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
gl: Venres

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
gl: Sábado

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
gl: Domingo

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
gl: Era da República da China

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
gl: ERC

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
gl: Era budista

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
gl: EB

en: Use the X-server display 'displayname'
gl: Usar a pantalla «displayname» de servidor X

en: Restore the application for the given 'sessionId'
gl: Restaurar a aplicación do «sessionId» indicado

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
gl: Fai que a aplicación instale un mapa de cores privado
    nunha pantalla de 8 bits

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
gl: Limita o número de cores asignadas no cubo de cores nunha pantalla de
    8 bits, se a aplicación usa a especificación de cor QApplication::ManyColor.

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
gl: indícalle a Qt que nunca capture o rato nin o teclado

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
gl: a execución nun depurador pode causar un -nograb implícito,
    use -dograb para ignoralo

en: switches to synchronous mode for debugging
gl: cambia ao modo síncrono para depuración

en: defines the application font
gl: define a fonte da aplicación

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
gl: define a cor de fondo predeterminada e a paleta
    da aplicación (calcúlanse as sombras escuras e claras)

en: sets the default foreground color
gl: define a cor predeterminada do primeiro plano

en: sets the default button color
gl: define a cor predeterminada dos botóns

en: sets the application name
gl: define o nome da aplicación

en: sets the application title (caption)
gl: define o título da aplicación (na cabeceira)

en: load the testability framework
gl: cargar a infraestrutura de capacidade de proba

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
gl: obriga á aplicación a usar TrueColor nunha pantalla de 8 bits

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
gl: define o estilo de entrada XIM (Método de Entrada de X).
    Os valores posíbeis son onthespot, overthespot, offthespot
    e root

en: set XIM server
gl: definir o servidor XIM

en: disable XIM
gl: desactivar XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
gl: reflicte toda a disposición dos trebellos

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
gl: aplica a folla de estilo de Qt aos trebellos da aplicación

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
gl: usar un sistema de gráficos distinto do predeterminado. As opcións son raster e opengl (experimental)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
gl: Información do depurador QML JS. A aplicación debe compilarse
    coa opción -DQT_DECLARATIVE_DEBUG para activar o depurador.

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
gl: A plataforma do sistema de xanelas (p.ex. xcb ou wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
gl: Usar «caption» como nome na barra do título

en: Use 'icon' as the application icon
gl: Usar «icona» como icona da aplicación

en: Use alternative configuration file
gl: Usar un ficheiro de configuración alternativo

en: Disable crash handler, to get core dumps
gl: Desactivar o xestor de quebras, para obter envorcados

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
gl: Agarda por un xestor de xanelas compatíbel con WM_NET

en: sets the application GUI style
gl: define o estilo da GUI da aplicación

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
gl: define a xeometría do cliente do trebello principal; consulte a axuda das X para o formato do argumento (polo xeral Anchura×Altura+XPos+YPos)

en: KDE Application
gl: Aplicación de KDE

en: Unknown option '%1'.
gl: Non se coñece a opción «%1».

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
gl: falta «%1».

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Frameworks: %2
    %3: %4
gl: Qt: %1
    Infraestrutura de KDE: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
gl: %1 foi escrito por
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
gl: Esta aplicación foi escrita por alguén que quere quedar anónimo.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
gl: Use http://bugs.kde.org para informar de fallos.

en: Please report bugs to %1.
gl: Informe dos fallos a %1.

en: Unexpected argument '%1'.
gl: Non se agardaba o argumento «%1».

en: Use --help to get a list of available command line options.
gl: Use --help para obter unha lista das opcións dispoñíbeis na liña de ordes.

en: [options]
gl: [opcións]

en: [%1-options]
gl: [opcións de %1]

en: Usage: %1 %2
gl: Uso: %1 %2

en: 
    Generic options:
gl: 
    Opcións xenéricas:

en: Show help about options
gl: Amosar axuda sobre as opcións

en: Show %1 specific options
gl: Amosar as opcións específicas de %1

en: Show all options
gl: Amosar todas as opcións

en: Show author information
gl: Amosar información do autor

en: Show version information
gl: Amosar información da versión

en: Show license information
gl: Amosar información da licenza

en: End of options
gl: Fin das opcións

en: 
    %1 options:
gl: 
    %1 opcións:

en: 
    Options:
gl: 
    Opcións:

en: 
    Arguments:
gl: 
    Argumentos:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gl: Os ficheiros/URL abertos pola aplicación han eliminarse tras o seu uso

en: KDE-tempfile
gl: Ficheiro temporal de KDE

en: am
gl: a.m.

en: pm
gl: p.m.

en: Library "%1" not found
gl: Non se atopou a biblioteca «%1»

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
gl: Árabe-índica

[ctx: digit set]
en: Bengali
gl: Bengalí

[ctx: digit set]
en: Devanagari
gl: Devanagárico

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
gl: Árabe-índica do leste

[ctx: digit set]
en: Gujarati
gl: Guxaratí

[ctx: digit set]
en: Oriya
gl: Orixa

[ctx: digit set]
en: Thai
gl: Tailandés

[ctx: digit set]
en: Arabic
gl: Árabe

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
gl: %1 días

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
gl: %1 horas

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
gl: %1 minutos

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
gl: %1 segundos

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
gl[0]: %1 milisegundo
gl[1]: %1 milisegundos

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: %1 horas

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
gl[0]: 1 segundo
gl[1]: %1 segundos

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
gl: %1 e %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
gl: Ante meridiem

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
gl: a.m.

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
gl: a

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
gl: Post meridiem

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
gl: p.m.

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
gl: p

en: No target filename has been given.
gl: Non se indicou o nome do ficheiro de destino.

en: Already opened.
gl: Xa está aberto.

en: Insufficient permissions in target directory.
gl: Non ten permisos de abondo no directorio de destino.

en: Unable to open temporary file.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro temporal.

en: Synchronization to disk failed
gl: Fallou a sincronización co disco

en: Error during rename.
gl: Produciuse un erro ao renomear.

en: Timed out trying to connect to remote host
gl: Esgotouse o tempo ao intentar conectar co servidor remoto

en: address family for nodename not supported
gl: non se admite a familia de enderezos para o nome do nodo

en: invalid value for 'ai_flags'
gl: valor incorrecto para «ai_flags»

en: 'ai_family' not supported
gl: a «ai_family» non está admitida

en: no address associated with nodename
gl: non hai un enderezo asociado co nome do nodo

en: servname not supported for ai_socktype
gl: nome de servidor non admitido para ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
gl: «ai_socktype» non está admitido

en: system error
gl: erro do sistema

en: KDE Test Program
gl: Programa de proba de KDE

en: Africa/Abidjan
gl: África/Abidjan

en: Africa/Accra
gl: África/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
gl: África/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
gl: África/Alxer

en: Africa/Asmara
gl: África/Asmara

en: Africa/Asmera
gl: África/Asmera

en: Africa/Bamako
gl: África/Bamako

en: Africa/Bangui
gl: África/Bungui

en: Africa/Banjul
gl: África/Banjul

en: Africa/Bissau
gl: África/Bissau

en: Africa/Blantyre
gl: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
gl: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
gl: África/Bujumbura

en: Africa/Cairo
gl: África/O Cairo

en: Africa/Casablanca
gl: África/Casabranca

en: Africa/Ceuta
gl: África/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
gl: Ceuta e Melilla

en: Africa/Conakry
gl: África/Conakry

en: Africa/Dakar
gl: África/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
gl: África/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
gl: África/Djibouti

en: Africa/Douala
gl: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
gl: África/El Aaiun

en: Africa/Freetown
gl: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
gl: África/Gaborone

en: Africa/Harare
gl: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
gl: África/Johanesburgo

en: Africa/Juba
gl: África/Juba

en: Africa/Kampala
gl: África/Kampala

en: Africa/Khartoum
gl: África/Cartún

en: Africa/Kigali
gl: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
gl: África/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
gl: oeste da República Democrática do Congo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (west)
gl: República Democrática do Congo (oeste)

en: Africa/Lagos
gl: África/Lagos

en: Africa/Libreville
gl: África/Libreville

en: Africa/Lome
gl: África/Lomé

en: Africa/Luanda
gl: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
gl: África/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
gl: leste da República Democrática do Congo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dem. Rep. of Congo (east)
gl: República Democrática do Congo (leste)

en: Africa/Lusaka
gl: África/Lusaca

en: Africa/Malabo
gl: África/Malabo

en: Africa/Maputo
gl: África/Maputo

en: Africa/Maseru
gl: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
gl: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
gl: África/Mogadiscio

en: Africa/Monrovia
gl: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
gl: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
gl: África/N'djamena

en: Africa/Niamey
gl: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
gl: África/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
gl: África/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
gl: África/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
gl: África/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
gl: África/Santo Tomé

en: Africa/Timbuktu
gl: África/Timbuktú

en: Africa/Tripoli
gl: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
gl: África/Tunes

en: Africa/Windhoek
gl: África/Windhoek

en: America/Adak
gl: América/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
gl: Illas Aleutianas

en: America/Anchorage
gl: América/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
gl: Hora de Alasca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (most areas)
gl: Alasca (maioría das zonas)

en: America/Anguilla
gl: América/Anguilla

en: America/Antigua
gl: América/Antigua

en: America/Araguaina
gl: América/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
gl: América/Arxentina/Bos Aires

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Buenos Aires (BA, CF)
gl: Bos Aires (BA, CF)

en: America/Argentina/Catamarca
gl: América/Arxentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
gl: América/Arxentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
gl: América/Arxentina/Córdoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
gl: maioría das zonas (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
gl: maioría das zonas (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Argentina (most areas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
gl: Arxentina (maioría das zonas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
gl: América/Argentina/Xuxui

en: America/Argentina/La_Rioja
gl: America/Argentina/A_Rioxa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: La Rioja (LR)
gl: A Rioxa (LR)

en: America/Argentina/Mendoza
gl: América/Arxentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
gl: América/Arxentina/Río_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
gl: América/Arxentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
gl: América/Arxentina/San_Xoán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Juan (SJ)
gl: San Xoán (SJ)

en: America/Argentina/San_Luis
gl: América/Arxentina/San_Luís

note: i18n: comment to the previous timezone
en: San Luis (SL)
gl: San Luís (SL)

en: America/Argentina/Tucuman
gl: América/Arxentina/Tucumán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tucuman (TM)
gl: Tucumán (TM)

en: America/Argentina/Ushuaia
gl: América/Arxentina/Ushuaia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tierra del Fuego (TF)
gl: Terra do fogo (TF)

en: America/Aruba
gl: América/Aruba

en: America/Asuncion
gl: América/Asunción

en: America/Atikokan
gl: América/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
gl: Hora estándar do leste — Atikokan, Ontario e Southampton I, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: EST - ON (Atikokan); NU (Coral H)
gl: EST — ON (Atikokan); NU (Coral H)

en: America/Atka
gl: América/Atka

en: America/Bahia
gl: América/Bahía

en: America/Bahia_Banderas
gl: América/Bahía_Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
gl: Hora do centro de México — Bahía de Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Bahia de Banderas
gl: Hora central — Bahía de Banderas

en: America/Barbados
gl: América/Barbados

en: America/Belem
gl: América/Belem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Para (east); Amapa
gl: Para (leste); Amapa

en: America/Belize
gl: América/Belize

en: America/Blanc-Sablon
gl: América/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
gl: Hora estándar do atlántico, Quebec, costa norte inferior

note: i18n: comment to the previous timezone
en: AST - QC (Lower North Shore)
gl: AST — QC (costa norte inferior)

en: America/Boa_Vista
gl: América/Boa Vista

en: America/Bogota
gl: América/Bogotá

en: America/Boise
gl: América/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
gl: Hora da montaña — sur de Idaho e leste de Oregón

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - ID (south); OR (east)
gl: Montaña — ID (sur); OR (leste)

en: America/Buenos_Aires
gl: América/Bos Aires

en: America/Calgary
gl: América/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
gl: Hora da montaña — Alberta, leste da Columbia Británica e oeste de Saskatchewan

en: America/Cambridge_Bay
gl: América/Bahía de Cambridge

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
gl: Hora da montaña — oeste de Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NU (west)
gl: Montaña — NU (oeste)

en: America/Campo_Grande
gl: América/Campo Grande

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mato Grosso do Sul
gl: Mato Grosso do Sur

en: America/Cancun
gl: América/Cancún

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
gl: Hora central — Quintana Roo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Quintana Roo
gl: Hora estándar oriental — Quintana Roo

en: America/Caracas
gl: América/Caracas

en: America/Catamarca
gl: América/Catamarca

en: America/Cayenne
gl: América/Cayenne

en: America/Cayman
gl: América/Caimán

en: America/Chicago
gl: América/Chicago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
gl: Hora central

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central (most areas)
gl: Central (maioría das zonas)

en: America/Chihuahua
gl: América/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
gl: Hora da montaña — Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
gl: Hora da montaña de México — Chihuahua lonxe da fronteira cos EUA

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua (most areas)
gl: Hora da montaña — Chihuahua (maioría das zonas)

en: America/Coral_Harbour
gl: América/Coral Harbour

en: America/Cordoba
gl: América/Córdoba

en: America/Costa_Rica
gl: América/Costa Rica

en: America/Creston
gl: América/Creston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
gl: Hora estándar da montaña — Creston, Columbia Británica

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Creston)
gl: MST — BC (Creston)

en: America/Cuiaba
gl: América/Cuiaba

en: America/Curacao
gl: América/Curacao

en: America/Danmarkshavn
gl: América/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
gl: costa leste, norte de Scorebysund

note: i18n: comment to the previous timezone
en: National Park (east coast)
gl: Parque nacional (costa leste)

en: America/Dawson
gl: América/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
gl: Hora do Pacífico — norte do Yukon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Yukon (west)
gl: MST — Yukon (oeste)

en: America/Dawson_Creek
gl: América/Dawson Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
gl: Hora estándar da montaña — Dawson Creek e Fort Saint John, Columbia Británica

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Dawson Cr, Ft St John)
gl: MST — BC (Dawson Cr, Ft St John)

en: America/Denver
gl: América/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
gl: Hora da montaña

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain (most areas)
gl: Montaña (maioría das zonas)

en: America/Detroit
gl: América/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
gl: Hora do leste — Michigan — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - MI (most areas)
gl: Eastern — MI (maioría das zonas)

en: America/Dominica
gl: América/Dominica

en: America/Edmonton
gl: América/Edmonton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - AB; BC (E); SK (W)
gl: Montaña — AB; BC (E); SK (W)

en: America/Eirunepe
gl: América/Eirunepe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
gl: Amazonas oeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amazonas (west)
gl: Amazonas (oeste)

en: America/El_Salvador
gl: América/El Salvador

en: America/Ensenada
gl: América/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
gl: Hora do Pacífico

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - BC (Ft Nelson)
gl: MST — BC (Ft Nelson)

en: America/Fort_Wayne
gl: América/Forte_Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
gl: Hora do leste — Indiana — maioría das zonas

en: America/Fortaleza
gl: América/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Brazil (northeast: MA, PI, CE, RN, PB)
gl: Brasil (nordeste: MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
gl: América/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
gl: Hora do atlántico — Nova Escocia (maioría das zonas), PEI

en: America/Glace_Bay
gl: América/Bahía de Glace

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
gl: Hora do atlántico — Nova Escocia — lugares que non seguen o DST 1966-1971

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - NS (Cape Breton)
gl: Atlántico — NS (Cabo Bretón)

en: America/Godthab
gl: América/Godthab

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
gl: maioría das zonas

en: America/Goose_Bay
gl: América/Bahía de Goose

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
gl: Hora do Atlántico — Labrador — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - Labrador (most areas)
gl: Atlántico — Labrador (maiorías das zonas)

en: America/Grand_Turk
gl: América/Grand Turk

en: America/Grenada
gl: América/Granada

en: America/Guadeloupe
gl: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
gl: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
gl: América/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
gl: continental

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ecuador (mainland)
gl: Ecuador (continental)

en: America/Guyana
gl: América/Guiana

en: America/Halifax
gl: América/Halifax

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - NS (most areas); PE
gl: Atlántico — NS (maioría das zonas); PE

en: America/Havana
gl: América/A Havana

en: America/Hermosillo
gl: América/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
gl: Hora estándar da montaña — Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
gl: América/Indiana/Indianápole

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (most areas)
gl: Oriental — IN (maioría das zonas)

en: America/Indiana/Knox
gl: América/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
gl: Hora do leste — Indiana — condado de Starke

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
gl: Hora do centro — Indiana — condado de Starke

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - IN (Starke)
gl: Central — IN (Starke)

en: America/Indiana/Marengo
gl: América/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
gl: Hora do leste — Indiana — condado de Crawford

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Crawford)
gl: Oriental — IN (Crawford)

en: America/Indiana/Petersburg
gl: América/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
gl: Hora do centro — Indiana — condado de Pike

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
gl: Hora do leste — Indiana — condado de Pike

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pike)
gl: Oriental — IN (Pike)

en: America/Indiana/Tell_City
gl: América/Indiana/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
gl: Hora do centro — Indiana — condado de Perry

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - IN (Perry)
gl: Central — IN (Perry)

en: America/Indiana/Vevay
gl: América/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
gl: Hora do leste — Indiana — condado de Suíza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Switzerland)
gl: Oriental — IN (Suiza)

en: America/Indiana/Vincennes
gl: América/Indiana/Vicennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
gl: Hora do leste — Indiana — condados de Daviess, Dubois, Knox e Martin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Da, Du, K, Mn)
gl: Oriental — IN (Da, Du, K, Mn)

en: America/Indiana/Winamac
gl: América/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
gl: Hora do leste — Indiana — condado de Pulaski

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - IN (Pulaski)
gl: Oriental — IN (Pulaski)

en: America/Indianapolis
gl: América/Indianápolis

en: America/Inuvik
gl: América/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
gl: Hora da montaña — oeste dos Territorios do Noroeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NT (west)
gl: Montaña — NT (oeste)

en: America/Iqaluit
gl: América/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
gl: Hora do leste — leste de Nunavut — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (most east areas)
gl: Oriental — NU (maioría das zonas orientais)

en: America/Jamaica
gl: América/Xamaica

en: America/Jujuy
gl: América/Jujuy

en: America/Juneau
gl: América/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
gl: Hora de Alasca — Mango de Alasca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Juneau area
gl: Alasca — zona de Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
gl: América/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
gl: Hora do leste — Kentucky — área de Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Louisville area)
gl: Oriental — KY (zona de Louisville)

en: America/Kentucky/Monticello
gl: América/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
gl: Hora do leste — Kentucky — condado de Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - KY (Wayne)
gl: Oriental — KY (Wayne)

en: America/Knox_IN
gl: América/Knox, Indiana

en: America/Kralendijk
gl: América/Kralendijk

en: America/La_Paz
gl: América/A Paz

en: America/Lima
gl: América/Lima

en: America/Los_Angeles
gl: América/Os Ánxeles

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific
gl: Pacífico

en: America/Louisville
gl: América/Louisville

en: America/Lower_Princes
gl: América/Lower_Princes

en: America/Maceio
gl: América/Maceio

en: America/Managua
gl: América/Managua

en: America/Manaus
gl: América/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amazonas (east)
gl: Amazonas (leste)

en: America/Marigot
gl: América/Marigot

en: America/Martinique
gl: América/Martinica

en: America/Matamoros
gl: América/Matamoros

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
gl: Hora do centro dos EUA — Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time US - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (US border)
gl: Hora central dos EUA — Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (fronteira cos EUA)

en: America/Mazatlan
gl: América/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
gl: Hora da montaña, S Baja, Nayarit, Sinaloa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa
gl: Hora de Montaña — Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
gl: América/Mendoza

en: America/Menominee
gl: América/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
gl: Hora do centro — Michigan — condados de Dickinson, Gogebic, Iron e Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - MI (Wisconsin border)
gl: Central — MI (fronteira con Wisconsin)

en: America/Merida
gl: América/Mérida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
gl: Hora do centro — Campeche, Yucatán

en: America/Metlakatla
gl: América/Metlakatla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
gl: Hora de Metlakatla — Illa de Annette

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Annette Island
gl: Alasca — Illa Annette

en: America/Mexico_City
gl: América/Cidade de México

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
gl: Hora do centro — maioría das zonas

en: America/Miquelon
gl: América/Miguelón

en: America/Moncton
gl: América/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
gl: Hora do Atlántico — Nova Brunswick

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic - New Brunswick
gl: Atlántico — New Brunswick

en: America/Monterrey
gl: América/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
gl: Hora do centro — Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
gl: Hora do centro de México — Coahuila, Durango, Nuevo León, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (most areas)
gl: Hora central — Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (maioría das zonas)

en: America/Montevideo
gl: América/Montevideo

en: America/Montreal
gl: América/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
gl: Hora do leste — Quebec — maioría das zonas

en: America/Montserrat
gl: América/Montserrat

en: America/Nassau
gl: América/Nassau

en: America/New_York
gl: América/Nova Iorque

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
gl: Hora do leste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern (most areas)
gl: Oriental (maioría das zonas)

en: America/Nipigon
gl: América/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
gl: Hora do leste — Ontario e Quebec — lugares que non seguen o DST 1967-1973

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON, QC (no DST 1967-73)
gl: Oriental — ON, QC (sen DST 1967-73)

en: America/Nome
gl: América/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
gl: Hora de Alasca — oeste de Alasca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska (west)
gl: Alasca (oeste)

en: America/Noronha
gl: América/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
gl: Illas atlánticas

en: America/North_Dakota/Beulah
gl: América/Dakota do Norte/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
gl: Hora do centro — Dakota do Norte — condado de Mercer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Mercer)
gl: Central — ND (Mercer)

en: America/North_Dakota/Center
gl: América/Dakota do Norte/Centro

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
gl: Hora do centro — Dakota do Norte — condado de Oliver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Oliver)
gl: Central — ND (Oliver)

en: America/North_Dakota/New_Salem
gl: América/Dakota do Norte/Novo Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
gl: Hora do centro — Dakota do Norte — condado de Morton (excepto a área de Mandan)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ND (Morton rural)
gl: Central — ND (rural de Morton)

en: America/Nuuk
gl: América/Nuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Greenland (most areas)
gl: Greenland (maioría das zonas)

en: America/Ojinaga
gl: América/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
gl: Hora da montaña dos EUA — Chihuahua preto da fronteira dos EUA

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time US - Chihuahua (US border)
gl: Hora de montaña dos EUA — Chihuahua (fronteira cos EUA)

en: America/Ontario
gl: América/Ontario

en: America/Panama
gl: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
gl: América/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
gl: Hora do leste — Pangnirtung, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - NU (Pangnirtung)
gl: Oriental — NU (Pangnirtung)

en: America/Paramaribo
gl: América/Paramaribo

en: America/Phoenix
gl: América/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
gl: Hora estándar da montaña — Arizona

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Arizona (except Navajo)
gl: MST — Arizona (salvo Navajo)

en: America/Port-au-Prince
gl: América/Porto Príncipe

en: America/Port_of_Spain
gl: América/Porto de España

en: America/Porto_Acre
gl: América/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
gl: América/Porto Vello

en: America/Puerto_Rico
gl: América/Porto Rico

en: America/Punta_Arenas
gl: América/Punta Arenas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Region of Magallanes
gl: Rexión de Magalláns

en: America/Rainy_River
gl: América/Rainy River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
gl: Hora do centro — Río Rainy e Forte Frances, Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ON (Rainy R, Ft Frances)
gl: Central — ON (Rainy R, Ft Frances)

en: America/Rankin_Inlet
gl: América/Rankin Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
gl: Hora do centro — Nunavut central

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - NU (central)
gl: Central — NU (central)

en: America/Recife
gl: América/Recife

en: America/Regina
gl: América/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
gl: Hora estándar do centro — Saskatchewan — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: CST - SK (most areas)
gl: CST — SK (maioría das zonas)

en: America/Resolute
gl: América/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
gl: Hora do leste — Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
gl: Hora do estándar do centro — Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - NU (Resolute)
gl: Central — NU (Resolute)

en: America/Rio_Branco
gl: América/Río Branco

en: America/Rosario
gl: América/Rosario

en: America/Santa_Isabel
gl: América/Santa_Isabel

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
gl: Hora do Pacífico de México — Baja California lonxe da fronteira cos EUA

en: America/Santarem
gl: América/Santarem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Para (west)
gl: Para (oeste)

en: America/Santiago
gl: América/Santiago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chile (most areas)
gl: Chile (maioría das zonas)

en: America/Santo_Domingo
gl: América/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
gl: América/Sao Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
gl: S e SE do Brasil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Brazil (southeast: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
gl: Brasil (sueste: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
gl: América/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
gl: América/Scoresbysund

en: America/Shiprock
gl: América/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
gl: Hora da montaña — Navajo

en: America/Sitka
gl: América/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
gl: Hora de Alasca — Mango de Alasca sueste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Sitka area
gl: Alasca — zona de Sitka

en: America/St_Barthelemy
gl: America/Saint Barthelemy

en: America/St_Johns
gl: América/San Xoán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
gl: Hora da Terra Nova, incluído o SE do Labrador

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland; Labrador (southeast)
gl: Newfoundland; Labrador (sueste)

en: America/St_Kitts
gl: América/Saint Kitts

en: America/St_Lucia
gl: América/Santa Lucia

en: America/St_Thomas
gl: América/Santo Tomás

en: America/St_Vincent
gl: América/San Vicente

en: America/Swift_Current
gl: América/Swift Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
gl: Hora estándar do centro — Saskatchewan — medio-oeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: CST - SK (midwest)
gl: CST — SK (centro oeste)

en: America/Tegucigalpa
gl: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
gl: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
gl: América/Thunder Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
gl: Hora do leste — Bahía de Thunder, Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON (Thunder Bay)
gl: Oriental — ON (Thunder Bay)

en: America/Tijuana
gl: América/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
gl: Hora do Pacífico dos EUA — Baja California preto da fronteira cos EUA

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time US - Baja California
gl: Hora do Pacífico dos EUA — Baja California

en: America/Toronto
gl: América/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
gl: Hora do leste — Ontario — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern - ON, QC (most areas)
gl: Oriental — ON, QC (maioría das zonas)

en: America/Tortola
gl: América/Tórtola

en: America/Vancouver
gl: América/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
gl: Hora do Pacífico — oeste da Columbia Británica

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific - BC (most areas)
gl: Pacífico — BC (maioría das zonas)

en: America/Virgin
gl: América/Virxinia

en: America/Whitehorse
gl: América/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
gl: Hora do Pacífico — sur do Yukon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MST - Yukon (east)
gl: MST — Yukon (leste)

en: America/Winnipeg
gl: América/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
gl: Hora do centro — Manitoba e oeste de Ontario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central - ON (west); Manitoba
gl: Central — ON (oeste); Manitoba

en: America/Yakutat
gl: América/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
gl: Hora de Alasca — estreito do Mango de Alasca

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska - Yakutat
gl: Alasca — Yakutat

en: America/Yellowknife
gl: América/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
gl: Hora da montaña — centro dos Territorios do Noroeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain - NT (central)
gl: Montaña — NT (central)

en: Antarctica/Casey
gl: Antártida/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
gl: Casey Station, península de Bailey

en: Antarctica/Davis
gl: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
gl: Antártida/Dumont D'Urville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
gl: Estación Dumont-d'Urville, Terra Adelia

en: Antarctica/Macquarie
gl: Antártida/Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
gl: Estación da illa de Macquarie, Illa de Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island
gl: Illa Macquarie

en: Antarctica/Mawson
gl: Antártida/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
gl: Estación Mawson, Bahía de Holme

en: Antarctica/McMurdo
gl: Antártida/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
gl: Estación McMurdo, Illa de Ross

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand time - McMurdo, South Pole
gl: Hora de Nova Zelandia — McMurdo, Polo Sur

en: Antarctica/Palmer
gl: Antártida/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
gl: Estación Palmer, Illa de Anvers

en: Antarctica/Rothera
gl: Antártida/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
gl: Estación Rothera, Illa de Adelaida

en: Antarctica/South_Pole
gl: Antártida/Polo Sur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
gl: Estación Amundsen-Scott, Polo Sur

en: Antarctica/Syowa
gl: Antártida/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
gl: Estación Syowa, Illa do leste de Ongul

en: Antarctica/Troll
gl: Antártica/Troll

en: Antarctica/Vostok
gl: Antártida/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
gl: Estación Vostok, Polo Sur Magnético

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
gl: Estación Vostok, lago Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
gl: Ártico/Longyearbyen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Kazakhstan (most areas)
gl: Casaquistán (maioría das zonas)

en: Asia/Amman
gl: Asia/Amán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
gl: Moscova+10 — Mar de Bering

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
gl: Moscova+08 — Mar de Bering

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Bering Sea
gl: MSK+09 — Mar de Bering

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
gl: Atirau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)

en: Asia/Baghdad
gl: Asia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
gl: Asia/Barein

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Altai
gl: MSK+04 — Altai

en: Asia/Beijing
gl: Asia/Pequín

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
gl: leste da China — Pequin, Guangdong, Shangai etc.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
gl: Hora estándar da China

en: Asia/Calcutta
gl: Asia/Calcuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Zabaykalsky
gl: MSK+06 — Zabaykalsky

en: Asia/Chongqing
gl: Asia/Chogqing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
gl: centro da China — Sichuán, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou etc.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
gl: Montañas da China

en: Asia/Damascus
gl: Asia/Damasco

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Cyprus
gl: Chipre do Norte

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
gl: Franxa de Gaxa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
gl: Heilongjiang (excepto Mohe), Jilin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
gl: Norte da China

en: Asia/Hebron
gl: Asia/Hebrón

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
gl: Cisxordania

en: Asia/Ho_Chi_Minh
gl: Asia/Ho Chi Minh

en: Asia/Hong_Kong
gl: Asia/Hong Kong

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
gl: Moscova+05 — Lago Baikal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+05 - Irkutsk, Buryatia
gl: MSK+05 — Irkutsk, Buryatia

en: Asia/Jakarta
gl: Asia/Xacarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
gl: Xava e Sumatra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java, Sumatra
gl: Xava, Sumatra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
gl: Irian Jaya e as Molucas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
gl: Oeste de Nova Guinea (Irian Jaya) e as Molucas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Guinea (West Papua / Irian Jaya); Malukus/Moluccas
gl: Nova Guinea (Papúa Occidental / Irian Jaya); Malukus/Moluccas

en: Asia/Jerusalem
gl: Asia/Xerusalén

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
gl: Moscova+09 — Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
gl: Moscova+08 — Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+09 - Kamchatka
gl: MSK+09 — Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
gl: oeste do Tíbet e Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
gl: China — Xinjiang occidental

en: Asia/Kathmandu
gl: Asia/Katmandú

en: Asia/Katmandu
gl: Asia/Katmandú

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Tomponsky, Ust-Maysky
gl: MSK+06 — Tomponsky, Ust-Maysky

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
gl: Moscova+04 — río Yenisei

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Krasnoyarsk area
gl: MSK+04 — zona de Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
gl: Asia/Kuala Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
gl: Malaisia peninsular

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Malaysia (peninsula)
gl: Malaisia (península)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
gl: Sabah e Sarawak

en: Asia/Macao
gl: Asia/Macau

en: Asia/Magadan
gl: Asia/Magadán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
gl: Moscova+08 — Magadán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Magadan
gl: MSK+08 — Magadán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
gl: leste e sur de Borneo, illas Célebes, Bali, Nusa Tengarra, Timor-oeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
gl: leste e sur de Borneo, Sulawesi (illas Célebes), Bali, Nusa Tengarra, Timor-oeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (east, south); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (west)
gl: Borneo (leste, sur); Sulawesi/Illas Célebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (oeste)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Cyprus (most areas)
gl: Chipre (maioría das zonas)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
gl: Moscova+03 — Novokuznetsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Kemerovo
gl: MSK+04 — Kemerovo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
gl: Moscova+03 — Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Novosibirsk
gl: MSK+04 — Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
gl: Moscova+03 — oeste de Siberia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+03 - Omsk
gl: MSK+03 — Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
gl: Casaquistán oeste

en: Asia/Phnom_Penh
gl: Asia/Phnom Penh

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
gl: Borneo central e oeste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Borneo (west, central)
gl: Borneo (oeste, central)

en: Asia/Rangoon
gl: Asia/Rangún

en: Asia/Saigon
gl: Asia/Saigón

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
gl: Moscova+07 — illa Sahalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Sakhalin Island
gl: MSK+07 — Illa Sakhalín

en: Asia/Samarkand
gl: Asia/Samarcanda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
gl: oeste de Uzbequistán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (west)
gl: Uzbequistán (oeste)

en: Asia/Seoul
gl: Asia/Seúl

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
gl: China oriental

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Beijing Time
gl: Hora de Pequín

en: Asia/Singapore
gl: Asia/Singapur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+08 - Sakha (E); North Kuril Is
gl: MSK+08 — Sakha (E); norte de Kuril Is

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
gl: leste de Uzbequistán

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Uzbekistan (east)
gl: Uzbequistán (leste)

en: Asia/Tehran
gl: Asia/Teherán

en: Asia/Tel_Aviv
gl: Asia/Tel Aviv

en: Asia/Tokyo
gl: Asia/Toquio

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+04 - Tomsk
gl: MSK+04 — Tomsk

en: Asia/Ujung_Pandang
gl: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
gl: Asia/Ulán batar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mongolia (most areas)
gl: Mongolia (maioría das zonas)

en: Asia/Ulan_Bator
gl: Asia/Ulán Bator

en: Asia/Urumqi
gl: Asia/Urunqui

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
gl: maioría do Tíbet e Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Xinjiang Time
gl: Hora de Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Oymyakonsky
gl: MSK+07 — Oymyakonsky

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
gl: Moscova+07 — río Amur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+07 - Amur River
gl: MSK+07 — río Amur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
gl: Moscova+06 — río Lena

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+06 - Lena River
gl: MSK+06 — río Lena

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
gl: Moscova+02 — Os Urais

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+02 - Urals
gl: MSK+02 — Os Urais

en: Atlantic/Azores
gl: Atlántico/Azores

en: Atlantic/Bermuda
gl: Atlántico/Bermuda

en: Atlantic/Canary
gl: Atlántico/Canarias

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
gl: Illas Canarias

en: Atlantic/Cape_Verde
gl: Atlántico/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
gl: Atlántico/Illas Feroe

en: Atlantic/Faroe
gl: Atlántico/Illas Feroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
gl: Atlántico/Illa Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
gl: Atlántico/Madeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
gl: Illas de Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
gl: Atlántico/Reikiavik

en: Atlantic/South_Georgia
gl: Atlántico/Xeorxia do Sur

en: Atlantic/St_Helena
gl: Atlántico/Illa Santa Helena

en: Atlantic/Stanley
gl: Atlántico/Stanley

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
gl: Nova Gales do Sur — maioría das zonas

en: Australia/Adelaide
gl: Australia/Adelaida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
gl: Sur de Australia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
gl: Queensland — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (most areas)
gl: Queensland (maioría das zonas)

en: Australia/Broken_Hill
gl: Australia/Broken Hill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
gl: Nova Gales do Sur, Yancowinna

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (Yancowinna)
gl: Nova Gales do Sur (Yancowinna)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
gl: Tasmania, illa King

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
gl: Territorio do Norte

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
gl: Australia Occidental, área de Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (Eucla)
gl: Australia Occidental (Eucla)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
gl: Tasmania — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
gl: Illas de Lord Howe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
gl: Queensland, illas de Holiday

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland (Whitsunday Islands)
gl: Queensland (Illas Whitsunday)

en: Australia/Lord_Howe
gl: Australia/Lord Howe

en: Australia/North
gl: Australia/Norte

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
gl: Australia Occidental — maioría das zonas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia (most areas)
gl: Australia Occidental (maioría das zonas)

en: Australia/South
gl: Australia/Sur

en: Australia/Sydney
gl: Australia/Sidnei

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales (most areas)
gl: Nova Gales do Sur (maioría das zonas)

en: Australia/West
gl: Australia/Oeste

en: Brazil/Acre
gl: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
gl: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
gl: Brasil/Leste

en: Brazil/West
gl: Brasil/Oeste

en: Canada/Atlantic
gl: Canadá/Atlántico

en: Canada/Central
gl: Canadá/Central

en: Canada/East-Saskatchewan
gl: Canada/Leste de Saskatchewan

en: Canada/Eastern
gl: Canadá/Oriental

en: Canada/Mountain
gl: Canadá/Montaña

en: Canada/Newfoundland
gl: Canadá/Terra Nova

en: Canada/Pacific
gl: Canadá/Pacífico

en: Canada/Saskatchewan
gl: Canadá/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
gl: Canadá/Yukon

en: Chile/EasterIsland
gl: Chile/Illa de Pascua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
gl: Illa de Pascua e Sala y Gómez

en: Egypt
gl: Exipto

en: Eire
gl: Irlanda

en: Europe/Amsterdam
gl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
gl: Europa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
gl: Europa/Astrakhan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Astrakhan
gl: MSK+01 — Astrakhan

en: Europe/Athens
gl: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
gl: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
gl: Europa/Belgrado

en: Europe/Berlin
gl: Europa/Berlín

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Germany (most areas)
gl: Alemaña (maioría das zonas)

en: Europe/Bratislava
gl: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
gl: Europa/Bruxelas

en: Europe/Bucharest
gl: Europa/Bucarés

en: Europe/Budapest
gl: Europa/Budapest

en: Europe/Busingen
gl: Europa/Busingen

en: Europe/Chisinau
gl: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
gl: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
gl: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
gl: Europa/Xibraltar

en: Europe/Guernsey
gl: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
gl: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
gl: Europa/Illa de Man

en: Europe/Istanbul
gl: Europa/Istambul

en: Europe/Jersey
gl: Europa/Xersei

en: Europe/Kaliningrad
gl: Europa/Kaliningrado

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
gl: Moscova-01, Kaliningrado

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK-01 - Kaliningrad
gl: MSK-01 — Kaliningrad

en: Europe/Kiev
gl: Europa/Kiev

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ukraine (most areas)
gl: Ucraína (maioría das zonas)

en: Europe/Kirov
gl: Europa/Kirov

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Kirov
gl: MSK+00 — Kirov

en: Europe/Lisbon
gl: Europa/Lisboa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Portugal (mainland)
gl: Portugal (continental)

en: Europe/Ljubljana
gl: Europa/Liubliana

en: Europe/London
gl: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
gl: Europa/Luxemburgo

en: Europe/Madrid
gl: Europa/Madrid

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Spain (mainland)
gl: España (peninsular)

en: Europe/Malta
gl: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
gl: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
gl: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
gl: Europa/Mónaco

en: Europe/Moscow
gl: Europa/Moscova

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
gl: Moscova+00, oeste de Rusia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Moscow area
gl: MSK+00 — zona de Moscova

en: Europe/Oslo
gl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
gl: Europa/París

en: Europe/Podgorica
gl: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
gl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
gl: Europa/Riga

en: Europe/Rome
gl: Europa/Roma

en: Europe/Samara
gl: Europa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
gl: Moscova+01, Samara, Udmurtia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
gl: Moscova+01, Samara, Udmurtia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Samara, Udmurtia
gl: MSK+01 — Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
gl: Europa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
gl: Europa/Saraievo

en: Europe/Saratov
gl: Europa/Saratov

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Saratov
gl: MSK+01 — Saratov

en: Europe/Simferopol
gl: Europa/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
gl: Crimea central

en: Europe/Skopje
gl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
gl: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
gl: Europa/Estocolmo

en: Europe/Tallinn
gl: Europa/Talin

en: Europe/Tirane
gl: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
gl: Europa/Tiraspol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+01 - Ulyanovsk
gl: MSK+01 — Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
gl: Europa/Uzhgorod

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
gl: Rutenia

en: Europe/Vaduz
gl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
gl: Europa/Cidade do Vaticano

en: Europe/Vienna
gl: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
gl: Europa/Vilna

en: Europe/Volgograd
gl: Europa/Volgogrado

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
gl: Moscova+00, mar Caspio

note: i18n: comment to the previous timezone
en: MSK+00 - Volgograd
gl: MSK+00 — Volgograd

en: Europe/Warsaw
gl: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
gl: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
gl: Europa/Zaporozhye

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
gl: Zaporozh'ye, Lugansk leste / Zaporizhia, Luhansk leste

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozhye and east Lugansk
gl: Zaporozhye e leste de Lugansk

en: Europe/Zurich
gl: Europa/Zúric

en: GB-Eire
gl: GB-Irlanda

en: Hongkong
gl: Hong Kong

en: Iceland
gl: Islandia

en: Indian/Antananarivo
gl: Índico/Illas Antananarivo

en: Indian/Chagos
gl: Índico/Illas Chagos

en: Indian/Christmas
gl: Índico/Illa de Natividade

en: Indian/Cocos
gl: Índico/Cocos

en: Indian/Comoro
gl: Índico/Illas Comoro

en: Indian/Kerguelen
gl: Índico/Illas Kerguelen

en: Indian/Mahe
gl: Índico/Illa Mahe

en: Indian/Maldives
gl: Índico/Illas Maldivas

en: Indian/Mauritius
gl: Índico/Illa Mauricio

en: Indian/Mayotte
gl: Índico/Mayotte

en: Indian/Reunion
gl: Índico/Illas Reunión

en: Iran
gl: Irán

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Mexico/BajaNorte
gl: México/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
gl: México/BajaSur

en: Mexico/General
gl: México/Xeral

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
gl: Illas Chatham

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Pacific/Apia
gl: Pacífico/Apia

en: Pacific/Auckland
gl: Pacífico/Illas Auckland

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New Zealand (most areas)
gl: Nova Zelandia (maioría das zonas)

en: Pacific/Bougainville
gl: Pacífico/Bougainville

en: Pacific/Chatham
gl: Pacífico/Illas Chatham

en: Pacific/Chuuk
gl: Pacífico/Chuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
gl: Chuuk (Truk) e Yap

en: Pacific/Easter
gl: Pacífico/Illa de Pascua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island
gl: Illa de Pascua

en: Pacific/Efate
gl: Pacífico/Illas Efate

en: Pacific/Enderbury
gl: Pacífico/Illa Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
gl: Illas Fénix

en: Pacific/Fakaofo
gl: Pacífico/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
gl: Pacífico/Fidxi

en: Pacific/Funafuti
gl: Pacífico/Illas Funafuti

en: Pacific/Galapagos
gl: Pacífico/Galápagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
gl: Illas Galápagos

en: Pacific/Gambier
gl: Pacífico/Illas Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
gl: Illas Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
gl: Pacífico/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
gl: Pacífico/Illa de Guam

en: Pacific/Honolulu
gl: América/Honolulú

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Hawaii
gl: Havai

en: Pacific/Johnston
gl: Pacífico/Arquipélago Johnston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
gl: Atolón Johnston

en: Pacific/Kiritimati
gl: Pacífico/Illas Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
gl: Illas Line

en: Pacific/Kosrae
gl: Pacífico/Illa Kodrae

en: Pacific/Kwajalein
gl: Pacífico/Illas Kwajalein

en: Pacific/Majuro
gl: Pacífico/Illas Majuro

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marshall Islands (most areas)
gl: Illas Marshall (maioría das zonas)

en: Pacific/Marquesas
gl: Pacífico/Illas Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
gl: Illas Marquesas

en: Pacific/Midway
gl: Pacífico/Arquipélago Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
gl: Illas de Midway

en: Pacific/Nauru
gl: Pacífico/Nauru

en: Pacific/Niue
gl: Pacífico/Illa Niue

en: Pacific/Norfolk
gl: Pacífico/Illas Nolfolk

en: Pacific/Noumea
gl: Pacífico/Illas Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
gl: Pacífico/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
gl: Pacífico/Illas Palau

en: Pacific/Pitcairn
gl: Pacífico/Illas Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
gl: Pacífico/Ponape

en: Pacific/Ponape
gl: Pacífico/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
gl: Pacífico/Port Moresby

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Papua New Guinea (most areas)
gl: Papúa Nova Guinea (maioría das zonas)

en: Pacific/Rarotonga
gl: Pacífico/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
gl: Pacífico/Illas Saipán

en: Pacific/Samoa
gl: Pacífico/Samoa

en: Pacific/Tahiti
gl: Pacífico/Tahití

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
gl: Illas da Sociedade

en: Pacific/Tarawa
gl: Pacífico/Illas Torawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
gl: Illas de Gilbert

en: Pacific/Tongatapu
gl: Pacífico/Illas Tongatapu

en: Pacific/Truk
gl: Pacífico/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
gl: Truk (Chuuk) e Yap

en: Pacific/Wake
gl: Pacífico/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
gl: Illa de Wake

en: Pacific/Wallis
gl: Pacífico/Arquipélago de Wallis

en: Pacific/Yap
gl: Pacífico/Yap

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Turkey
gl: Turquía

en: US/Alaska
gl: US/Alasca

en: US/Aleutian
gl: US/Aleutianas

en: US/East-Indiana
gl: US/Indiana do leste

en: US/Eastern
gl: US/Leste

en: US/Hawaii
gl: US/Havai

en: US/Mountain
gl: US/Montaña

en: US/Pacific
gl: US/Pacífico

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
gl: Sans serif

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
gl: Monoespazo

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
gl: Área

[ctx: Time zone]
en: Region
gl: Rexión

en: Comment
gl: Comentario

en: The style '%1' was not found
gl: Non se atopou o estilo «%1»

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
gl: * Cores recentes *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
gl: * Cores personalizadas *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
gl: Corenta cores

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
gl: Cores oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
gl: Cores do arco-da-vella

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
gl: Cores reais

[ctx: palette name]
en: Web Colors
gl: Cores web

en: Named Colors
gl: Cores con nome

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
gl[0]: Non é posíbel ler as cadeas das cores RGB de X11. Examinouse a seguinte ruta de ficheiro:
    %2
gl[1]: Non é posíbel ler as cadeas das cores RGB de X11. Examináronse as seguintes rutas de ficheiro:
    %2

en: Select Color
gl: Escoller unha cor

en: Hue:
gl: Ton:

en: Saturation:
gl: Saturación:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
gl: Valor:

en: Red:
gl: Vermello:

en: Green:
gl: Verde:

en: Blue:
gl: Azul:

en: Alpha:
gl: Alfa:

en: &Add to Custom Colors
gl: &Engadir ás cores personalizadas

en: Name:
gl: Nome:

en: Default color
gl: Cor predeterminada

en: -default-
gl: -predeterminada-

en: -unnamed-
gl: -sen nome-

[ctx: @title:window]
en: Print
gl: Imprimir

en: &Try
gl: &Intentar

en: modified
gl: modificado

en: &Details
gl: &Detalles

en: Get help...
gl: Obter axuda…

en: &Add
gl: Eng&adir

en: &Remove
gl: &Retirar

en: Move &Up
gl: &Subir

en: Move &Down
gl: &Baixar

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
gl: Fíxate, o mesquiño bacharel pide vinganza

en: Select Font
gl: Seleccionar a fonte

en: Could not load print preview part
gl: Non foi posíbel cargar a compoñente de previsualización da impresión

en: Print Preview
gl: Vista previa do impreso

en: Minimize
gl: Minimizar

en: &Minimize
gl: &Minimizar

en: &Restore
gl: &Restaurar

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Seguro que quere saír de <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
gl: Confirmar a saída desde a área de notificación

en: Redo
gl: Refacer

en: Undo
gl: Desfacer

en: Do not run in the background.
gl: Non executar no fondo.

en: Internally added if launched from Finder
gl: Engadido internamente se é iniciado desde o Finder

[ctx: @label]
en: Add Comment...
gl: Engadir un comentario…

[ctx: @label]
en: Change...
gl: Cambiar…

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
gl: Cambiar o comentario

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
gl: Engadir un comentario

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

[ctx: folder name]
en: New Folder
gl: Cartafol novo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
gl: Crear un cartafol novo en:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
gl: Xa existe un ficheiro ou cartafol chamado %1.

en: You do not have permission to create that folder.
gl: Non ten permisos para crear ese cartafol.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
gl: Escoller un cartafol

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
gl: Amosar os cartafoles agochados

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
gl: Propiedades

en: *|All files
gl: *|Todos os ficheiros

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros admitidos

en: Open
gl: Abrir

en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
gl[0]: %1 elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: @label]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: @label]
en: Modified
gl: Modificación

[ctx: @label]
en: Owner
gl: Dono

[ctx: @label]
en: Permissions
gl: Permisos

[ctx: @label]
en: Rating
gl: Puntuación

[ctx: @label]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @label]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @label]
en: Total Size
gl: Tamaño total

[ctx: @label]
en: Type
gl: Tipo

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
gl: KFileMetaDataReader pode usarse para ler metadatos dun ficheiro

en: (C) 2011, Peter Penz
gl: © 2011, Peter Penz

en: Current maintainer
gl: Mantedor na actualidade

en: Only the meta data that is part of the file is read
gl: Só se len o metadatos que son parte do ficheiro

en: List of URLs where the meta-data should be read from
gl: Lista de URL de onde se deben ler os metadatos

en: <Error>
gl: <Erro>

en: Show Hidden Folders
gl: Amosar os cartafoles agochados

en: All Pictures
gl: Todas as imaxes

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
gl: Configurar os datos amosados

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
gl: Escolla os datos que desexe ver:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
gl: Configurar…

[ctx: @title:tab]
en: Information
gl: Información

[ctx: @label creation date]
en: Created
gl: Creación

[ctx: @label file content size]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
gl: Depende de

[ctx: @label]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
gl: Xerador

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
gl: Ten partes

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
gl: Ten partes lóxicas

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
gl: Parte de

[ctx: @label]
en: Keyword
gl: Palabra clave

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
gl: Modificación

[ctx: @label]
en: MIME Type
gl: Tipo mime

[ctx: @label]
en: Content
gl: Contido

[ctx: @label]
en: Related To
gl: Está relacionado con

[ctx: @label]
en: Subject
gl: Asunto

[ctx: @label music title]
en: Title
gl: Título

[ctx: @label file URL]
en: File Location
gl: Localización do ficheiro

[ctx: @label]
en: Creator
gl: Creador

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
gl: Taxa de bits media

[ctx: @label]
en: Channels
gl: Canles

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
gl: Caracteres

[ctx: @label]
en: Codec
gl: Códec

[ctx: @label]
en: Color Depth
gl: Profundidade de cor

[ctx: @label]
en: Duration
gl: Duración

[ctx: @label]
en: Filename
gl: Nome do ficheiro

[ctx: @label]
en: Height
gl: Altura

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
gl: Modo de interlace

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
gl: Liñas

[ctx: @label]
en: Programming Language
gl: Linguaxe de programación

[ctx: @label]
en: Sample Rate
gl: Taxa de exemplo

[ctx: @label]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: @label number of words]
en: Words
gl: Palabras

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
gl: Abertura

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
gl: Valor de compensación da exposición

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
gl: Tempo de exposición

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
gl: Distancia focal

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
gl: Distancia focal 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
gl: Velocidades ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
gl: Fabricante

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
gl: Método de medición

[ctx: @label EXIF]
en: Model
gl: Modelo

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
gl: Balance de brancos

[ctx: @label music genre]
en: Genre
gl: Xénero

[ctx: @label music album]
en: Album
gl: Álbum

[ctx: @label]
en: Performer
gl: Artista

[ctx: @label]
en: Release Date
gl: Data de publicación

[ctx: @label music track number]
en: Track
gl: Pista

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
gl: Data de creación do recurso

[ctx: @label]
en: Sub Resource
gl: Subrecurso

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
gl: Data de modificación do recurso

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
gl: Puntuación numérica

[ctx: @label]
en: Copied From
gl: Copiado desde

[ctx: @label]
en: First Usage
gl: Primeira utilización

[ctx: @label]
en: Last Usage
gl: Última utilización

[ctx: @label]
en: Usage Count
gl: Cantidade de utilizacións

[ctx: @label]
en: Unix File Group
gl: Grupo Unix de ficheiros

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
gl: Modo Unix do ficheiro

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
gl: Dono Unix do ficheiro

[ctx: @label file type]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
gl: Traducións dubidosas

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
gl: Último tradutor

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
gl: Traducións obsoletas

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
gl: Data do orixinal da tradución

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
gl: Traducións totais

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
gl: Traducidas

[ctx: @label]
en: Translation Date
gl: Data da tradución

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
gl: Sen traducir

en: P&review
gl: Pre&visualizar

en: Acquire Image
gl: Tomar a imaxe

en: OCR Image
gl: OCR da imaxe

en: File '%1' is not readable
gl: O ficheiro «%1» non é lexíbel

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
gl: ERRO: Protocolo descoñecido «%1»

en: Authorization Dialog
gl: Diálogo de autorización

en: No metainfo for %1
gl: Non hai metainformación para %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
gl: Organización / Nome normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
gl: Unidade da organización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
gl: Amosar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
gl: Desactivar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
gl: Activar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
gl: Engadir…

en: System certificates
gl: Certificados do sistema

en: User-added certificates
gl: Certificados engadidos polo usuario

en: Pick Certificates
gl: Coller certificados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
gl: <b>Información sobre o asunto</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
gl: <b>Información sobre o expedidor</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
gl: <b>Outro</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
gl: Período de validez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
gl: Número de serie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
gl: Resumo MD5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
gl: Resumo SHA1

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
gl: Desde o %1 ata o %2

en: SSL Configuration Module
gl: Módulo de configuración de SSL

en: SSL Signers
gl: Asinantes de SSL

en: Signature Algorithm:
gl: Algoritmo de sinatura:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Signature Contents:
gl: Contidos da sinatura:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
gl: Descoñécese o algoritmo da chave

en: Key type: RSA (%1 bit)
gl: Tipo da chave: RSA (%1 bits)

en: Modulus:
gl: Módulo:

en: Exponent: 0x
gl: Expoñente: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
gl: Tipo da chave: DSA (%1 bits)

en: Prime:
gl: Primo:

en: 160 bit prime factor:
gl: Factor primo de 160 bits:

en: Public key:
gl: Chave pública:

en: The certificate is valid.
gl: O certificado é correcto.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gl: A recuperación do certificado do expendedor fallou. Isto significa que non se pode atopar o certificado da CA (Autoridade de Certificación).

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
gl: A recuperación da CRL (Lista de revogación de certificados) fallou. Isto significa que non se pode atopar a CRL da CA (Autoridade de Certificación).

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gl: Fallou o descifrado da sinatura do certificado. Isto significa que nin se puido calcular, non que simplemente non coincidise co resultado esperado.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
gl: Fallou o descifrado da firma da lista de revogación de certificados (CRL). Isto significa que nin se puido calcular, non que simplemente non coincidise co resultado esperado.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
gl: A descodificación da chave pública do expendedor fallou. Isto significa que non se pode usar o certificado da CA (Autoridade de Certificación) para verificar o certificado que quere usar.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
gl: A sinatura do certificado é incorrecta. Isto significa que non se pode verificar o certificado.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
gl: A CRL (Lista de Revogado do Certificado) é incorrecta. Isto significa que non se pode verificar a CRL.

en: The certificate is not valid, yet.
gl: O certificado non é correcto, aínda.

en: The certificate is not valid, any more.
gl: O certificado non é correcto, nunca máis.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
gl: A CRL (Lista de Revogado do Certificado) non é correcta, aínda.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «notBefore» do certificado é incorrecto.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «notAfter» do certificado é incorrecto.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «lastUpdate» da CRL (Lista de Revogado do Certificado) é incorrecto.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
gl: O formato de data do campo «nextUpdate» da CRL (Lista de Revogado do Certificado) é incorrecto.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
gl: O proceso OpenSSL esgotou a memoria.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
gl: O certificado está autoasinado e non está na lista de certificados verificados. Se quere aceptar este certificado, impórteo á lista de certificados verificados.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
gl: O certificado está autoasinado. Aínda que se podería construír a cadea de confianza, non se pode atopar a CA (Autoridade de Certificación) raíz do certificado.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
gl: Non é posíbel atopar a CA (Autoridade de Certificación) do certificado. Posibelmente se estragase a súa cadea de confianza.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
gl: Non é posíbel verificar o certificado xa que é o único na cadea de confianza e non está autoasinado. Se autoasina o certificado asegúrese de importalo á lista de certificados de confianza.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
gl: A cadea do certificado é máis longa que a profundidade máxima especificada.

en: The certificate has been revoked.
gl: O certificado revogouse.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado é incorrecta.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
gl: A lonxitude da cadea de confianza supera a do parámetro «pathlength» da EC (Entidade de Certificación), facendo que todas as demais sinaturas sexan incorrectas.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
gl: O certificado non se asinou para o propósito que o intentou usar. Isto significa que a CA (Autoridade de Certificación) non permite este uso.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) raíz non está validada para o propósito que intentou usar este certificado.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) raíz marcouse para rexeitar para o propósito para o que intentou usar este certificado.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado non coincide co nome da CA do certificado.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gl: A ID da chave do certificado da CA (Autoridade de Certificación) non coincide coa ID da sección «Issuer» do certificado que está a intentar usar.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
gl: O ID da chave e o nome do certificado da CA (Autoridade de Certificación) non coinciden co ID e o nome na sección «Issuer» do certificado que está a intentar usar.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
gl: A CA (Autoridade de Certificación) do certificado non está autorizada a asinar certificados.

en: OpenSSL could not be verified.
gl: Non foi posíbel verificar a OpenSSL.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gl: Fallou a proba da sinatura deste certificado. Isto pode significar que a sinatura deste certificado ou dalgún na súa cadea de confianza sexa incorrecta, non se puido descodificar ou que a CRL (Lista de Revogado do Certificado) non poida verificarse. Se ve esta mensaxe, fágalle saber o autor do programa que está a usar que debería usar as novas mensaxes de erro máis específicas.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
gl: Este certificado ou calquera na súa cadea de confianza ou na CRL (Lista de Revogado do Certificado) da súa EC (Entidade Certificadora) non é correcto. Calquera deles podería non ser correcto aínda ou non volver ser correcto nunca máis. Se ve esta mensaxe, fágalle saber ao autor do programa que está a usar que debería usar as novas mensaxes de erro máis específicas.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
gl: Non foi posíbel atopar os ficheiros raíz da autoridade asinante polo que o certificado non está verificado.

en: SSL support was not found.
gl: Non se atopou compatibilidade con SSL.

en: Private key test failed.
gl: Fallou a proba da chave privada.

en: The certificate has not been issued for this host.
gl: O certificado non se expendeu para este servidor.

en: This certificate is not relevant.
gl: Este certificado non é relevante.

en: The certificate is invalid.
gl: O certificado é incorrecto.
