kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (184 entries)

en: File
hsb: Dataja

en: None
hsb: Žane

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
hsb: informacija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
hsb: Zmylk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
hsb: Kedźbu

en: no error
hsb: žadyn zmylk

en: requested family not supported for this host name
hsb: pominana družina so za tutón server njepodpěruje

en: temporary failure in name resolution
hsb: Nachwilne zwrěšćenje rozwjazanja mjena

en: non-recoverable failure in name resolution
hsb: Fatalny zmylk při rozwjazanju mjena.

en: invalid flags
hsb: njekorektne opcije

en: memory allocation failure
hsb: Zmylk wobstaranja pomjatka

en: name or service not known
hsb: njeznate mjeno abo service

en: requested family not supported
hsb: pominana družina njeje podpěrana

en: requested service not supported for this socket type
hsb: pominana družina njeje podpěrana za tutu družinu socketa

en: requested socket type not supported
hsb: pominana družina socketa so njepodpěruje

en: unknown error
hsb: njeznaty zmylk

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
hsb: systemowy zmylk: %1

en: request was canceled
hsb: pominanje zběhnjene

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
hsb: Njeznata swójba %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
hsb: žadyn zmylk

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
hsb: pytanje za mjenom je so zwrěšćiło

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
hsb: adresa so hižo wužiwa

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
hsb: socket je hižo wjazany

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
hsb: socket je so hižo stworił

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
hsb: socket njeje wjazany

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
hsb: socket so hišće njeje stworił

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
hsb: operacija by blokowała

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
hsb: zwisk je so aktiwnje wotpokazał

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
hsb: sym předołho na zwisk čakał

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
hsb: operacija so hižo wotměwa

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
hsb: syćowy zmylk je so stał

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
hsb: operacija so njepodpěruje

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
hsb: operacijan z časowym wobmjezowanjom předołho traje

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
hsb: njeznaty abo njewočakowany zmylk je so stał

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
hsb: dalny serwer je zwisk zakónčił

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
hsb: BSD Licensa

[ctx: @item license]
en: BSD License
hsb: BSD Licensa

[ctx: @item license]
en: Custom
hsb: Konfigurowane

[ctx: @item license]
en: Not specified
hsb: Njepostajene

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
hsb: <p>KDE so dźakowano přełožowanskich skupin po cyłym swěće do wjele rěčow přełožuje. </p><p>Wjace informacije namakaće na <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
hsb: gregoriansce

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
hsb: hebrejsce

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
hsb: Njeznata protyka

en: Today
hsb: dźensa

en: Yesterday
hsb: wčera

en: Use the X-server display 'displayname'
hsb: Wužiwaj X-serverowy display 'mjeno displayja'.

en: Restore the application for the given 'sessionId'
hsb: Wuchowaj aplikaciju za daty identifikator sesije.

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
hsb: Praji aplikaciji, zo ma priwatne barby na 8-bitowym displayju instalować.

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
hsb: Wobmjezuje ličbu barbow, alocěrowanych w barbowym kubusu
    na 8-bitowym displayju, jeli program wužiwa barbowu specifikaciju
    QApplication::ManyColor.

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
hsb: praji Qt, zo nima ženje ani myšku ani tastaturu njeblokować.

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
hsb: w debuggeru móže implicitny -nograb nastać,
    wužiwaj potom -dograb.

en: switches to synchronous mode for debugging
hsb: přešaltuje do synchroniskeho modusa za debugging.

en: defines the application font
hsb: definuje pismo programa.

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
hsb: postaji standardowu pozadkowu barbu a
    paletu (ćmowe a swětłe wotsćiny so wobličuja).

en: sets the default foreground color
hsb: postaji standardowu pismowu barbu.

en: sets the default button color
hsb: postaji standardowu kneflowu barbu.

en: sets the application name
hsb: postaji mjeno programa.

en: sets the application title (caption)
hsb: postaji titl programa.

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
hsb: nuzuje program k wužiwanju TrueColor visual
    na 8-bitowym displayju.

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
hsb: postaji zapodawanski stil XIM (X Input Method). Móžne hódnoty
    su onthespot, overthespot, offthespot a root.

en: set XIM server
hsb: postaji XIM-server.

en: disable XIM
hsb: hasnje XIM.

en: mirrors the whole layout of widgets
hsb: špiheluje cyły arrangement elementow.

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
hsb: nałoži Qt-stylesheet na widgety aplikacije

en: Use 'caption' as name in the titlebar
hsb: Wužiwaj 'titl' jako mjeno w titlowym pasku wokna.

en: Use 'icon' as the application icon
hsb: Wužiwaj 'piktogram' jako piktogram za program.

en: Use alternative configuration file
hsb: Wužiwaj hinašu konfiguracisku dataju.

en: Disable crash handler, to get core dumps
hsb: Crash handler hasnyć, zo by core dump dóstał.

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
hsb: Čaka na WM_NET-kompatibelny woknowy manager.

en: sets the application GUI style
hsb: postaji GUI-stil programa.

en: KDE Application
hsb: KDE-aplikacija

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
hsb: '%1' faluje.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
hsb: %1 bu napisane wot
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hsb: Dataje/URL, kiž je aplikacija wočiniła, so po wužiwanju zniča

en: KDE-tempfile
hsb: KDE-temporarna dataja

en: pm
hsb: popołdnju

en: Library "%1" not found
hsb: Njejsym biblioteku namakał: "%1"

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hsb: %1 a %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hsb: %1 a %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hsb: %1 a %2

[ctx: concatenation of dates and time]
en: %1 %2
hsb: %1%2

en: Timed out trying to connect to remote host
hsb: Čas překročeny při kontaktowanju serwera

en: address family for nodename not supported
hsb: adresowa swójba za suk njepodpěrowany

en: invalid value for 'ai_flags'
hsb: njedowolena hódnota za 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
hsb: 'ai_family' njepodpěrane

en: no address associated with nodename
hsb: žana adresa k mjenu tutoho suka njesłuša

en: servname not supported for ai_socktype
hsb: servname njepodpěrany za ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
hsb: 'ai_socktype' njepodpěrany

en: system error
hsb: systemowy zmylk

en: KDE Test Program
hsb: KDE testowy program

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
hsb: Pasmo

[ctx: Time zone]
en: Region
hsb: Kónčina

en: The style '%1' was not found
hsb: Stil %1 njejsym namakał

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
hsb: * Njedawno wuběrane barby *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
hsb: * Nastajene barby *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
hsb: Fortyjowe barby

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
hsb: Oxygenowe barby

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
hsb: Rainbowowe barby

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
hsb: Kralowne barby

[ctx: palette name]
en: Web Colors
hsb: Webowe barby

en: Named Colors
hsb: Pomjenowane barby

en: Select Color
hsb: Barbu wubrać

en: Hue:
hsb: Wotsćin:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
hsb: Hódnota:

en: Red:
hsb: Čerwjeń:

en: Green:
hsb: Zeleń:

en: Blue:
hsb: Módrosć:

en: &Add to Custom Colors
hsb: K samodefinowanym barbam dod&ać

en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Default color
hsb: Standardna barba

en: -default-
hsb: -standard-

en: -unnamed-
hsb: -bjez mjena-

[ctx: @title:window]
en: Print
hsb: Ćišćeć

en: &Try
hsb: &Spytaj

en: modified
hsb: změnjene

en: &Details
hsb: &Detajle

en: Get help...
hsb: Na pomoc ...

en: &Add
hsb: Dod&aj

en: &Remove
hsb: Wotst&ronić

en: Move &Up
hsb: &Horje sunyć

en: Move &Down
hsb: &Dele sunyć

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hsb: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog ČčĆćDźdźĚěŁłŃńÓóŘřŔŕŠšŚśŽž

en: Select Font
hsb: Pismo wubrać

en: Could not load print preview part
hsb: Njemóžach dźěl přehladki ćišćeć

en: Print Preview
hsb: Ćišćowa přehladka

en: Minimize
hsb: Minimalizować

en: &Minimize
hsb: &Minimalizować

en: &Restore
hsb: &Prěnjotny staw

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
hsb: <qt>Chceće woprawdźe <b>%1</b> wopušćić?</qt>

en: Redo
hsb: Znowa činić

en: Undo
hsb: Wróćo

en: Do not run in the background.
hsb: Njeběži w pozadku.

en: Internally added if launched from Finder
hsb: So internje doda, hdyž so wot Findera startowa

en: Device name
hsb: Mjeno grata

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hsb: Nowy zapisk

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
hsb: Zapisk wubrać

en: *|All files
hsb: *|Wšitke dataje

en: Open
hsb: Wočinić

en: Save As
hsb: Zawěsćić jako

en: <Error>
hsb: <Zmylk>

en: All Pictures
hsb: Wšitke wobrazy

en: P&review
hsb: Pře&hladka

en: Acquire Image
hsb: Wobraz wobstarać

en: OCR Image
hsb: OCR-wobraz

en: File '%1' is not readable
hsb: Dataja '%1' njehodźi so čitać

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
hsb: ZMYLK: Njeznaty protokol '%1'

en: Authorization Dialog
hsb: Awtorizaciski dialog

en: No metainfo for %1
hsb: Žana metainformacija za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
hsb: Wotstronić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
hsb: Dodać...

en: Signature Algorithm:
hsb: signaturowy algoritmus:

en: Unknown
hsb: njeznate

en: Signature Contents:
hsb: Wobsah signatury:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
hsb: Njeznaty algoritmus za kluč

en: Key type: RSA (%1 bit)
hsb: Družina kluča: RSA (%1 bit)

en: Exponent: 0x
hsb: Eksponent: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
hsb: Družina kluča: DSA (%1 bit)

en: Prime:
hsb: Primska ličba:

en: 160 bit prime factor:
hsb: 160-bitowy primski faktor:

en: Public key:
hsb: Zjawny kluč:

en: The certificate is valid.
hsb: Certifikat je walidny.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
hsb: Certifikat wupisowarja njehodźi so wobstarać. To rěka, zo so certifikat CA (Certificate Authority) njehodźi namakać.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
hsb: Certificate Revocation List njehodźi so wobstarać. To rěka, zo so CRL tuteje CA (Certificate Authority) njehodźi namakać.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hsb: Podpismo certifikata njehodźi so dešifrować. To rěka, zo so ani wobličić njehodźi, nic jehož, zo wuslědk njetrjechi.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hsb: Podpismo CRL (Certificate Revocation List) njehodźi so dešifrować. To rěka, zo so ani wobličić njehodźi, nic jehož, zo wuslědk njetrjechi.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
hsb: Zjawny kluč wupisowarja njehodźi so dekodować. To rěka, zo so certifikat CA (Certificate Authority) njehodźi wužiwać za wopodstatnjenje certifikata, kotryž chceće wužić.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
hsb: Podpismo certifikata njetrjechi. To rěka, zo tutón certifikat so njehodźi werifikować.

en: The certificate is not valid, yet.
hsb: Certifikat njeje hišće walidny.

en: The certificate is not valid, any more.
hsb: Certifikat hižo njeje walidny.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
hsb: CRL (Certificate Revocation List) njeje hišće walidny.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
hsb: Časowy format (hódnota za 'notBefore') certifikata njetrjechi.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
hsb: Časowy format (hódnota za 'notAfter') certifikata njetrjechi.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
hsb: Časowy format (hódnota za 'lastUpdate') CRL (Certificate Revocation List) njetrjechi.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
hsb: Časowy format (hódnota za 'nextUpdate') CRL (Certificate Revocation List) njetrjechi.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
hsb: OpenSSL-procesej pomjatk njedosaha.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
hsb: Certifikat je wot wobsydnika wupisany a njeje w lisćinje dowěryhódnych certifikatow. Jeli chceće jón akceptować, importujće jón do tuteje lisćiny.

en: The certificate has been revoked.
hsb: Certifikat je zběhnjeny.

en: OpenSSL could not be verified.
hsb: OpenSSL njehodźeše so werifikować.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
hsb: Zakładne dataje za přepruwowanje certifikata njehodźachu so namakać, tak zo tutón certifikat njeje werifikowany.

en: SSL support was not found.
hsb: Njemóžach SSL-podpěru zwěsćić.

en: Private key test failed.
hsb: Přepruwowanje priwatneho kluča je so zwrěšćiło.

en: The certificate has not been issued for this host.
hsb: Certifikat njebu za tutón server wupisany.

en: This certificate is not relevant.
hsb: Certifikat njeje relewantny.

en: The certificate is invalid.
hsb: Certifikat njeje walidny.
