kdelibs4 - en to lb translation catalogue (489 entries)

en: File
lb: Datei

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
lb: Informatioun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
lb: Feeler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
lb: Warnung

en: no error
lb: ouni Feeler

en: requested family not supported for this host name
lb: Gefroot Famill gëtt fir dësen Hostnumm net ënnerstëtzt

en: temporary failure in name resolution
lb: Temporäre Feeler bei der Opléisung vum Numm

en: non-recoverable failure in name resolution
lb: Net behiefbare Feeler bei der Opléisung vum Numm

en: invalid flags
lb: Ongülteg Werter

en: memory allocation failure
lb: Feeler bei der Allocatioun vu Späicherplaz

en: name or service not known
lb: Numm oder Service net bekannt

en: requested family not supported
lb: Gefroot Famill gëtt net ënnerstëtzt

en: requested service not supported for this socket type
lb: Gefroote Service gëtt fir dësen Socket-Typ net ënnerstëtzt

en: requested socket type not supported
lb: Gefroote Socket-Typ gëtt net ënnerstëtzt

en: unknown error
lb: Onbekannte Feeler

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
lb: Feeler am System: %1

en: request was canceled
lb: D'Ufro ass ofgebrach ginn

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
lb: Onbekannt Socket-Famill %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
lb: Kee Feeler

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
lb: Den Numm konnt net nogekuckt ginn

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
lb: Dëss adress gëtt scho benotzt

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
lb: De Socket ass scho gebonn

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
lb: De Socket ass schonn erstallt ginn

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
lb: De Socket ass net gebonn

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
lb: De Socket ass nach net erstallt ginn

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
lb: Dëss Aktioun géif blockéieren

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
lb: D'Verbindung ass ofgeleent ginn

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
lb: D'Verbindungszäit ass iwwerschratt ginn

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
lb: D'Aktioun gëtt schonn duerchgeféiert

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
lb: Netzwierkfeler

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
lb: Dëss Aktioun gëtt net ënnerstëtzt

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
lb: D'Zäit fir dëss Aktioun ass iwwerschratt ginn

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
lb: Ën onerwaarten/onbekannte Feeler ass opgetrueden

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
lb: Deen Aneren huet d'Verbindung ofgebrach

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
lb: <p>KDE gëtt a vill verschidde Sproochen iwwersat. Ën décke Merci dowéinst un all Iwwersetzungsteam op der Welt.</p><p>Méi Informatioune fannt dir  nnerth<a href="ëttp://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a>.</p> <p>Wann dir méi iwwert déi lëtzebuergesch Iwwersetzung wësse wëllt, da kuckt w.e.g. op <a href="http://lb.l10n.kde.org">http://lb.l10n.kde.org</a>.</p>

en: Use the X-server display 'displayname'
lb: Den X-Server-Display "Display" huelen

en: Restore the application for the given 'sessionId'
lb: D'Uwendung fir 'sessionld erneieren

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
lb: Erlaabt d'Astellung vun enger benotzerdefinéierter
    Faarwepalett an engem 8bit-Display

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
lb: Limitéiert d'Unzuel u Faarwen, déi an engem
    8bit-Display zougewise ginn, wann de Programm
    QApplication::ManyColor color benotzt, fir 
    d'Faarwen ze bestëmmen

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
lb: Seet dem Qt, dass ën ni op d'Maus oder d'Tastatur zeréckgräifen dierf

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
lb: Beim Betrieb ënnert engem Debugger kann ën impliziten
    -nograb optrieden, benotzt -dograb fir z'iwwerschreiwen

en: switches to synchronous mode for debugging
lb: Wiesselt op de Synchron-Modus beim Debugging

en: defines the application font
lb: Definéiert d'Schrëft vun der Uwendung

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
lb: leet d'Standardfaarf fir den Hannergrond fest
    a stellt eng Palett fir d'Uwendung op (hell an 
    däichter Faarftéin gi berechent)

en: sets the default foreground color
lb: Leet d'Standardfaarf am Virdergrond fest

en: sets the default button color
lb: Leet d'Standardfaarf fir Knäppercher fest

en: sets the application name
lb: Bestëmmt den Numm vun der Uwendung

en: sets the application title (caption)
lb: Bestëmmt den Titel (caption) vun der Uwendung

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
lb: Forcéiert d'Uwendung fir op engem 8bit-Display 
    an echte Faarwen duerzestellen

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
lb: Bestëmmt d'Art a Weis vum XIM (X Input Method)
    Input. Méiglech Werter sinn onthespot, overthespot,
    offthespot a root

en: set XIM server
lb: XIM-Server festléen

en: disable XIM
lb: XIM ofschalten

en: mirrors the whole layout of widgets
lb: Spigelt sämtlech Steierungselementer

en: Use 'caption' as name in the titlebar
lb: Benotzt 'caption' als Numm an der Titelbar

en: Use 'icon' as the application icon
lb: Benotzt 'icon' als Symbol fir de Programm

en: Use alternative configuration file
lb: Eng aner Configuratiounsdatei huelen

en: Disable crash handler, to get core dumps
lb: De Crash-Handler ofschalte fir Core Dumps ze kréien

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
lb: Waart op ën Fënstermanager, dee WM_NET-kompatibel ass

en: sets the application GUI style
lb: Leet de GUI-Stil fir d'Uwendung fest

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
lb: %1 ass vum
    %2 geschriwwe ginn

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
lb: D'Dateien/URLen, déi vum Programm opgemaach gi sinn, ginn häerno nees geläscht

en: pm
lb: nomëttes/owës

en: address family for nodename not supported
lb: Famill vun Adresse fir den Node net ënnerstëtzt

en: invalid value for 'ai_flags'
lb: Falsche Wert fir 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
lb: 'ai_family' gëtt net ënnerstëtzt

en: no address associated with nodename
lb: Keng Adress gehéiert zum Node

en: servname not supported for ai_socktype
lb: Servernumm fir 'ai_socktype' net ënnerstëtzt

en: 'ai_socktype' not supported
lb: 'ai socktype' net ënnerstëtzt

en: system error
lb: Feeler am System

en: Africa/Abidjan
lb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
lb: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
lb: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
lb: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
lb: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
lb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
lb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
lb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
lb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
lb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
lb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
lb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
lb: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
lb: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
lb: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
lb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
lb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
lb: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
lb: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
lb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
lb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
lb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
lb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
lb: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
lb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
lb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
lb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
lb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
lb: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
lb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
lb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
lb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
lb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
lb: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
lb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
lb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
lb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
lb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
lb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
lb: Afrika/Mogadischu

en: Africa/Monrovia
lb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
lb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
lb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
lb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
lb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
lb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
lb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
lb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
lb: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
lb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
lb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
lb: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
lb: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
lb: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
lb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
lb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
lb: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
lb: Amerika/Argentinien/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
lb: Amerika/Argentinien/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
lb: Amerika/Argentinien/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
lb: Amerika/Argentinien/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
lb: Amerika/Argentinien/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
lb: Amerika/Argentinien/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
lb: Amerika/Argentinien/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
lb: Amerika/Argentinien/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
lb: Amerika/Argentinien/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
lb: Amerika/Argentinien/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
lb: Amerika/Argentinien/Ushuaia

en: America/Aruba
lb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
lb: Amerika/Asuncion

en: America/Bahia
lb: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
lb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
lb: Amerika/Belem

en: America/Belize
lb: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
lb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
lb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
lb: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
lb: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
lb: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
lb: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
lb: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
lb: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
lb: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
lb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
lb: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
lb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
lb: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
lb: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
lb: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
lb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
lb: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
lb: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
lb: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
lb: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
lb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
lb: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
lb: Amerika/Dominikanesch_Republik

en: America/Edmonton
lb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
lb: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
lb: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
lb: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
lb: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
lb: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
lb: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
lb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
lb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
lb: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
lb: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
lb: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
lb: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
lb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
lb: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
lb: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
lb: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
lb: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
lb: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
lb: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
lb: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
lb: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
lb: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
lb: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
lb: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Monticello
lb: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
lb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
lb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
lb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
lb: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
lb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
lb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
lb: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
lb: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
lb: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
lb: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
lb: Amerika/Menominee

en: America/Merida
lb: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
lb: Amerika/Mexiko_Stat

en: America/Miquelon
lb: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
lb: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
lb: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
lb: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
lb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
lb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
lb: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
lb: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
lb: Amerika/Nome

en: America/Noronha
lb: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
lb: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
lb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
lb: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
lb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
lb: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
lb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
lb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
lb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
lb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
lb: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
lb: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
lb: Amerika/Recife

en: America/Regina
lb: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
lb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
lb: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
lb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
lb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
lb: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
lb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
lb: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
lb: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
lb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
lb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
lb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
lb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
lb: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
lb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
lb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
lb: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
lb: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
lb: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
lb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
lb: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
lb: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
lb: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
lb: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
lb: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
lb: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
lb: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
lb: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
lb: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
lb: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
lb: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/Rothera
lb: Antarktis/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
lb: Antarktis/Südpol

en: Antarctica/Syowa
lb: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
lb: Antarktis/Vostok

en: Asia/Aden
lb: Asien/Aden

en: Asia/Almaty
lb: Asien/Almaty

en: Asia/Amman
lb: Asien/Amman

en: Asia/Anadyr
lb: Asien/Anadyr

en: Asia/Aqtau
lb: Asien/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
lb: Asien/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
lb: Asien/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
lb: Asien/Baghdad

en: Asia/Bahrain
lb: Asien/Bahrain

en: Asia/Baku
lb: Asien/Baku

en: Asia/Bangkok
lb: Asien/Bangkok

en: Asia/Beirut
lb: Asien/Beirut

en: Asia/Bishkek
lb: Asien/Bishkek

en: Asia/Brunei
lb: Asien/Brunei

en: Asia/Calcutta
lb: Asien/Kalkutta

en: Asia/Choibalsan
lb: Asien/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
lb: Asien/Chongqing

en: Asia/Colombo
lb: Asien/Colombo

en: Asia/Damascus
lb: Asien/Damaskus

en: Asia/Dhaka
lb: Asien/Dhaka

en: Asia/Dili
lb: Asien/Dili

en: Asia/Dubai
lb: Asien/Dubai

en: Asia/Gaza
lb: Asien/Gaza

en: Asia/Harbin
lb: Asien/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
lb: Asien/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
lb: Asien/Hovd

en: Asia/Irkutsk
lb: Asien/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
lb: Asien/Jakarta

en: Asia/Jayapura
lb: Asien/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
lb: Asien/Jerusalem

en: Asia/Kabul
lb: Asien/Kabul

en: Asia/Kamchatka
lb: Asien/Kamchatka

en: Asia/Karachi
lb: Asien/Karachi

en: Asia/Kashgar
lb: Asien/Kashgar

en: Asia/Katmandu
lb: Asien/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
lb: Asien/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
lb: Asien/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
lb: Asien/Kuching

en: Asia/Kuwait
lb: Asien/Kuwait

en: Asia/Macau
lb: Asien/Macau

en: Asia/Magadan
lb: Asien/Magadan

en: Asia/Makassar
lb: Asien/Makassar

en: Asia/Manila
lb: Asien/Manila

en: Asia/Muscat
lb: Asien/Muscat

en: Asia/Nicosia
lb: Asien/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
lb: Asien/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
lb: Asien/Omsk

en: Asia/Oral
lb: Asien/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
lb: Asien/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
lb: Asien/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
lb: Asien/Pyongyang

en: Asia/Qatar
lb: Asien/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
lb: Asien/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
lb: Asien/Rangoon

en: Asia/Riyadh
lb: Asien/Riyadh

en: Asia/Saigon
lb: Asien/Saigon

en: Asia/Sakhalin
lb: Asien/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
lb: Asien/Samarkand

en: Asia/Seoul
lb: Asien/Seoul

en: Asia/Shanghai
lb: Asien/Shanghai

en: Asia/Singapore
lb: Asien/Singapur

en: Asia/Taipei
lb: Asien/Taipei

en: Asia/Tashkent
lb: Asien/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
lb: Asien/Tbilisi

en: Asia/Tehran
lb: Asien/Tehran

en: Asia/Thimphu
lb: Asien/Thimphu

en: Asia/Tokyo
lb: Asien/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
lb: Asien/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
lb: Asien/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
lb: Asien/Urumqi

en: Asia/Vientiane
lb: Asien/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
lb: Asien/Wladivostok

en: Asia/Yakutsk
lb: Asien/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
lb: Asien/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
lb: Asien/Jerevan

en: Atlantic/Azores
lb: Atlantik/Azoren

en: Atlantic/Bermuda
lb: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
lb: Atlantik/Kanaresch_Inselen

en: Atlantic/Cape_Verde
lb: Atlantik/Cap_Vert

en: Atlantic/Faeroe
lb: Atlantik/Faröesch_Inselen

en: Atlantic/Jan_Mayen
lb: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
lb: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
lb: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
lb: Atlantik/Süd_Georgien

en: Atlantic/St_Helena
lb: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
lb: Atlantik/Stanley

en: Australia/Adelaide
lb: Australien/Adelaide

en: Australia/Brisbane
lb: Australien/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
lb: Australien/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
lb: Australien/Darwin

en: Australia/Hobart
lb: Australien/Hobart

en: Australia/Lindeman
lb: Australien/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
lb: Australien/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
lb: Australien/Melbourne

en: Australia/Perth
lb: Australien/Perth

en: Australia/Sydney
lb: Australien/Sydney

en: Europe/Amsterdam
lb: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
lb: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
lb: Europa/Athen

en: Europe/Belfast
lb: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
lb: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
lb: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
lb: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
lb: Europa/Bréissel

en: Europe/Bucharest
lb: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
lb: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
lb: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
lb: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
lb: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
lb: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
lb: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
lb: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
lb: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
lb: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
lb: Europa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
lb: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
lb: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
lb: Europa/Lëtzebuerg

en: Europe/Madrid
lb: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
lb: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
lb: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
lb: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
lb: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
lb: Europa/Moskau

en: Europe/Oslo
lb: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
lb: Europa/Paräis

en: Europe/Prague
lb: Europa/Prag

en: Europe/Riga
lb: Europa/Riga

en: Europe/Rome
lb: Europa/Roum

en: Europe/Samara
lb: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
lb: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
lb: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
lb: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
lb: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
lb: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
lb: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
lb: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
lb: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
lb: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
lb: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
lb: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
lb: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
lb: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
lb: Europa/Warschau

en: Europe/Zagreb
lb: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
lb: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
lb: Europa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
lb: Indeschen_Ozean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
lb: Indeschen_Ozean/Chagos

en: Indian/Christmas
lb: Indeschen_Ozean/Chrëschtdagsinselen

en: Indian/Cocos
lb: Indeschen_Ozean/Cocos

en: Indian/Comoro
lb: Indeschen_Ozean/Komoren

en: Indian/Kerguelen
lb: Indeschen_Ozean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
lb: Indeschen_Ozean/Mahe

en: Indian/Maldives
lb: Indeschen_Ozean/Maldiven

en: Indian/Mauritius
lb: Indeschen_Ozean/Mauritius

en: Indian/Mayotte
lb: Indeschen_Ozean/Mayotte

en: Pacific/Apia
lb: Pazifik/Apia

en: Pacific/Auckland
lb: Pazifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
lb: Pazifik/Chatham

en: Pacific/Easter
lb: Pazifik/Ouschterinselen

en: Pacific/Efate
lb: Pazifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
lb: Pazifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
lb: Pazifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
lb: Pazifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
lb: Pazifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
lb: Pazifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
lb: Pazifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
lb: Pazifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
lb: Pazifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
lb: Pazifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
lb: Pazifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
lb: Pazifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
lb: Pazifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
lb: Pazifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
lb: Pazifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
lb: Pazifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
lb: Pazifik/Midway

en: Pacific/Nauru
lb: Pazifik/Nauru

en: Pacific/Niue
lb: Pazifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
lb: Pazifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
lb: Pazifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
lb: Pazifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
lb: Pazifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
lb: Pazifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
lb: Pazifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
lb: Pazifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
lb: Pazifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
lb: Pazifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
lb: Pazifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
lb: Pazifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
lb: Pazifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
lb: Pazifik/Truk

en: Pacific/Wake
lb: Pazifik/Wake

en: Pacific/Wallis
lb: Pazifik/Wallis

en: Pacific/Yap
lb: Pazifik/Yap

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
lb: * Rezent Faarwen *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
lb: * Benotzerdefinéiert Faarwen *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
lb: Forty-Faarwen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
lb: Reeboufaarwen

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
lb: Royal-Faarwen

[ctx: palette name]
en: Web Colors
lb: Web-Faarwen

en: Named Colors
lb: Definéiert Faarwen

en: &Add to Custom Colors
lb: Bei d'Benotzerdefinéiert Faarwen &dobäimaachen

en: Name:
lb: Numm:

en: Default color
lb: Standardfaarf

en: -default-
lb: -standard-

en: -unnamed-
lb: -onbenannt-

en: &Try
lb: &Probéieren

en: modified
lb: nach net gespäichert

en: &Details
lb: &Detailer

en: Get help...
lb: Hëllef ufroen...

en: &Add
lb: &Dobäimaachen

en: &Remove
lb: &Ewechmaachen

en: Move &Up
lb: Er&opréckelen

en: Move &Down
lb: &Erofréckelen

en: Select Font
lb: Schrëft auswielen

en: Minimize
lb: Kleng maachen

en: &Minimize
lb: &Grouss maachen

en: &Restore
lb: Zeréck&setzen

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
lb: <qt>Sidd dir sëcher, dass dir <b>%1</b> zoumaache wëllt ?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
lb: Aus dem Systemberäich erausgoen

en: Undo
lb: Réckgängeg

en: Open
lb: Opmaachen

en: Save As
lb: Späicheren als

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
lb: Ewechmaachen

en: Unknown
lb: Onbekannt
