kdelibs4 - en to mai translation catalogue (1082 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
mai: एलाइस नीला

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
mai: एन्टीक-सफेद

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
mai: एन्टीक-सफेद1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
mai: एन्टीक-सफेद2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
mai: एन्टीक-सफेद3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
mai: एन्टीक-सफेद4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
mai: ब्लाँच्ड-बादामी

[ctx: color]
en: BlueViolet
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: CadetBlue
mai: केडेट-नीला

[ctx: color]
en: CadetBlue1
mai: केडेट-नीला

[ctx: color]
en: CadetBlue2
mai: केडेट-नीला2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
mai: केडेट-नीला3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
mai: केडेट-नीला

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
mai: कॉर्नफ्लावर-नीला

[ctx: color]
en: DarkBlue
mai: गहरा नीलाः

[ctx: color]
en: DarkCyan
mai: गहरा स्याह

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
mai: गहरा सुनहला

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
mai: गहरा सुनहला1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
mai: गहरा सुनहला2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
mai: गहरा सुनहला3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
mai: गहरा सुनहला4

[ctx: color]
en: DarkGray
mai: गाढ़ा धूसर

[ctx: color]
en: DarkGreen
mai: गहरा हरा

[ctx: color]
en: DarkGrey
mai: गाढ़ा धूसर

[ctx: color]
en: DarkKhaki
mai: गहरा-खाकी

[ctx: color]
en: DarkMagenta
mai: मजेंटा

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
mai: गहरा-जैतूनी-हरा1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
mai: गहरा-जैतूनी-हरा1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
mai: गहरा-जैतूनी-हरा2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
mai: गहरा-जैतूनी-हरा1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
mai: गहरा-जैतूनी-हरा1

[ctx: color]
en: DarkOrange
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: DarkOrange1
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: DarkOrange2
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: DarkOrange3
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: DarkOrange4
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: DarkOrchid
mai: ज्यादा गहरा

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
mai: गहरा आर्किड1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
mai: गहरा आर्किड2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
mai: गहरा आर्किड3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
mai: गहरा आर्किड4

[ctx: color]
en: DarkRed
mai: गहरा लाल

[ctx: color]
en: DarkSalmon
mai: गहरा-गेरूऑ

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
mai: गहरा-समुद्री-हरा

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
mai: गहरा-समुद्री-हरा1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
mai: गहरा-समुद्री-हरा2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
mai: गहरा-समुद्री-हरा3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
mai: गहरा-समुद्री-हरा4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
mai: स्लेटी-नीला1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
mai: गाढ़ा धूसर

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
mai: गहरा-स्लेटी-ग्रे1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
mai: गहरा-स्लेटी-ग्रे2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
mai: गहरा-स्लेटी-ग्रे3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
mai: गहरा-स्लेटी-ग्रे1

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
mai: गहरा-स्लेटी-ग्रे1

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
mai: गहरा टर्क्वाइज

[ctx: color]
en: DarkViolet
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: DeepPink
mai: गहरा

[ctx: color]
en: DeepPink1
mai: गहरा

[ctx: color]
en: DeepPink2
mai: गहरा

[ctx: color]
en: DeepPink3
mai: गहरा

[ctx: color]
en: DeepPink4
mai: गहरा

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DimGray
mai: धूसर

[ctx: color]
en: DimGrey
mai: डिम-ग्रे

[ctx: color]
en: DodgerBlue
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: FloralWhite
mai: फ्लोरल-सफेद

[ctx: color]
en: ForestGreen
mai: जंगल

[ctx: color]
en: GhostWhite
mai: के-घोस्ट-व्यू

[ctx: color]
en: GreenYellow
mai: पीला

[ctx: color]
en: HotPink
mai: गर्म-गुलाबी

[ctx: color]
en: HotPink1
mai: गर्म-गुलाबी1

[ctx: color]
en: HotPink2
mai: गर्म-गुलाबी2

[ctx: color]
en: HotPink3
mai: गर्म-गुलाबी3

[ctx: color]
en: HotPink4
mai: गर्म-गुलाबी4

[ctx: color]
en: IndianRed
mai: भारतीयलाल

[ctx: color]
en: IndianRed1
mai: इंडियन-रेड1

[ctx: color]
en: IndianRed2
mai: इंडियन/माहे

[ctx: color]
en: IndianRed3
mai: इंडियन/माहे

[ctx: color]
en: IndianRed4
mai: इंडियन/माहे

[ctx: color]
en: LavenderBlush
mai: लैवेण्डर-ब्लश

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
mai: लैवेण्डर-ब्लश1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
mai: लैवेण्डर-ब्लश2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
mai: लैवेण्डर-ब्लश3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
mai: लैवेण्डर-ब्लश4

[ctx: color]
en: LawnGreen
mai: हरा

[ctx: color]
en: LemonChiffon
mai: लेमन-शिफॉन

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
mai: लेमन-शिफॉन1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
mai: लेमन-शिफॉन2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
mai: लेमन-शिफॉन3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
mai: लेमन-शिफॉन4

[ctx: color]
en: LightBlue
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightBlue1
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightBlue2
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightBlue3
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightBlue4
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightCoral
mai: हल्के रंग

[ctx: color]
en: LightCyan
mai: हल्का

[ctx: color]
en: LightCyan1
mai: हल्का-स्यान1

[ctx: color]
en: LightCyan2
mai: हल्का-स्यान2

[ctx: color]
en: LightCyan3
mai: हल्का-स्यान3

[ctx: color]
en: LightCyan4
mai: हल्का-स्यान4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
mai: हल्का-सुनहरादंड

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
mai: हल्का-सुनहरादंड1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
mai: हल्का-सुनहरादंड2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
mai: हल्का-सुनहरादंड3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
mai: हल्का-सुनहरादंड

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
mai: हल्का-सुनहरादंड-पीला

[ctx: color]
en: LightGray
mai: हल्का धूसर

[ctx: color]
en: LightGreen
mai: हल्का हरा

[ctx: color]
en: LightGrey
mai: हल्का धूसर

[ctx: color]
en: LightPink
mai: बिजली-गिरना

[ctx: color]
en: LightPink1
mai: बिजली-गिरना

[ctx: color]
en: LightPink2
mai: बिजली-गिरना

[ctx: color]
en: LightPink3
mai: बिजली-गिरना

[ctx: color]
en: LightPink4
mai: बिजली-गिरना

[ctx: color]
en: LightSalmon
mai: हल्का-गेरूऑ

[ctx: color]
en: LightSalmon1
mai: हल्का-गेरूऑ1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
mai: हल्का-गेरूऑ2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
mai: हल्का-गेरूऑ

[ctx: color]
en: LightSalmon4
mai: हल्का-गेरूऑ

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
mai: हल्का हरा

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
mai: हल्का-आसमानी

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
mai: हल्का-आसमानी1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
mai: हल्का-आसमानी2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
mai: हल्का-आसमानी3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
mai: हल्का-आसमानी

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
mai: हल्का-स्लेटी-नीला

[ctx: color]
en: LightSlateGray
mai: हल्का-स्लेटी-ग्रे

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
mai: हल्का-स्लेटी-ग्रे

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
mai: हल्का-स्टील-ब्लू

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
mai: हल्का-स्टील-ब्लू1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
mai: हल्का-स्टील-ब्लू12

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
mai: हल्का-स्टील-ब्लू13

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
mai: हल्का-स्टील-ब्लू14

[ctx: color]
en: LightYellow
mai: हल्का-पीला

[ctx: color]
en: LightYellow1
mai: हल्का-पीला1

[ctx: color]
en: LightYellow2
mai: हल्का-पीला2

[ctx: color]
en: LightYellow3
mai: हल्का-पीला3

[ctx: color]
en: LightYellow4
mai: हल्का-पीला4

[ctx: color]
en: LimeGreen
mai: हरा

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
mai: मध्यम-अक्वॉमरीन

[ctx: color]
en: MediumBlue
mai: मध्यमनीला

[ctx: color]
en: MediumOrchid
mai: मध्यम-ऑर्चिड

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
mai: मध्यम-ऑर्चिड

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
mai: मध्यम-ऑर्चिड

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
mai: मध्यम-ऑर्चिड

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
mai: मध्यम-ऑर्चिड

[ctx: color]
en: MediumPurple
mai: मध्यम-जामुनी

[ctx: color]
en: MediumPurple1
mai: मध्यम-जामुनी1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
mai: मध्यम-जामुनी2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
mai: मध्यम-जामुनी3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
mai: मध्यम-जामुनी

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
mai: प्रसंग चयन

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
mai: मध्यम-स्लेटी-नीला

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
mai: प्रसंग चयन

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
mai: मध्यम आउटलाइन

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
mai: मध्यम फ़ॉन्ट

[ctx: color]
en: MidnightBlue
mai: मध्यरात्रि (&M)

[ctx: color]
en: MintCream
mai: मिंट-क्रीम

[ctx: color]
en: MistyRose
mai: मिस्टी-रोज़

[ctx: color]
en: MistyRose1
mai: मिस्टी-रोज़1

[ctx: color]
en: MistyRose2
mai: मिस्टी-रोज़2

[ctx: color]
en: MistyRose3
mai: मिस्टी-रोज़3

[ctx: color]
en: MistyRose4
mai: मिस्टी-रोज़4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
mai: नवाजो-सफेद

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
mai: नवाजो-सफेद1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
mai: नवाजो-सफेद1

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
mai: नवाजो-सफेद1

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
mai: नवाजो-सफेद

[ctx: color]
en: NavyBlue
mai: नीला

[ctx: color]
en: OldLace
mai: ओल्ड-लेस

[ctx: color]
en: OliveDrab
mai: लाइव

[ctx: color]
en: OliveDrab1
mai: जैतूनड्रैब1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
mai: जैतूनड्रैब2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
mai: जैतूनड्रैब3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
mai: जैतूनड्रैब4

[ctx: color]
en: OrangeRed
mai: नारंगी लाल

[ctx: color]
en: OrangeRed1
mai: नारंगी लाल1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
mai: नारंगी लाल2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
mai: नारंगी लाल3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
mai: नारंगी लाल4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
mai: फ़ीका-स्वर्णदण्ड

[ctx: color]
en: PaleGreen
mai: हरा

[ctx: color]
en: PaleGreen1
mai: फ़ीका-हरा1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
mai: फ़ीका-हरा2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
mai: फ़ीका-हरा3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
mai: हरा

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
mai: फ़ीका-टर्किश

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
mai: फ़ीका-टर्किश

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
mai: फ़ीका-टर्किश

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
mai: फ़ीका-टर्किश

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
mai: फ़ीका-टर्किश

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
mai: फ़ीका-बैंगनी-लाल

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
mai: फ़ीका-बैंगनी-लाल1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
mai: फ़ीका-बैंगनी-लाल2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
mai: फ़ीका-बैंगनी-लाल3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
mai: फ़ीका-बैंगनी-लाल

[ctx: color]
en: PapayaWhip
mai: पापाया-व्हिप

[ctx: color]
en: PeachPuff
mai: पीच-पफ़

[ctx: color]
en: PeachPuff1
mai: पीच-पफ़1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
mai: पीच-पफ़2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
mai: पीच-पफ़3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
mai: पीच-पफ़4

[ctx: color]
en: PowderBlue
mai: पाउडर-नीला

[ctx: color]
en: RosyBrown
mai: रोजी-ब्राउन

[ctx: color]
en: RosyBrown1
mai: रोजी-ब्राउन1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
mai: रोजी-ब्राउन2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
mai: रोजी-ब्राउन3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
mai: रोजी-ब्राउन4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
mai: रॉयल फ्लश

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
mai: रॉयल फ्लश

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
mai: रॉयल फ्लश

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
mai: रॉयल फ्लश

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
mai: रॉयल फ्लश

[ctx: color]
en: SaddleBrown
mai: सैडल भूरा

[ctx: color]
en: SandyBrown
mai: भूराः

[ctx: color]
en: SeaGreen
mai: हरा

[ctx: color]
en: SeaGreen1
mai: हरा

[ctx: color]
en: SeaGreen2
mai: हरा

[ctx: color]
en: SeaGreen3
mai: हरा

[ctx: color]
en: SeaGreen4
mai: हरा

[ctx: color]
en: SkyBlue
mai: नीला

[ctx: color]
en: SkyBlue1
mai: नीला

[ctx: color]
en: SkyBlue2
mai: नीला

[ctx: color]
en: SkyBlue3
mai: नीला

[ctx: color]
en: SkyBlue4
mai: नीला

[ctx: color]
en: SlateBlue
mai: स्लेटी-नीला1

[ctx: color]
en: SlateBlue1
mai: स्लेटी-नीला1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
mai: स्लेटी-नीला2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
mai: स्लेटी-नीला1

[ctx: color]
en: SlateBlue4
mai: स्लेटी-नीला1

[ctx: color]
en: SlateGray
mai: स्लेटी-ग्रे

[ctx: color]
en: SlateGray1
mai: स्लेटी-ग्रे1

[ctx: color]
en: SlateGray2
mai: स्लेटी-ग्रे2

[ctx: color]
en: SlateGray3
mai: स्लेटी-ग्रे3

[ctx: color]
en: SlateGray4
mai: स्लेटी-ग्रे4

[ctx: color]
en: SlateGrey
mai: स्लेटी-ग्रे

[ctx: color]
en: SpringGreen
mai: स्प्रिंगीनेस

[ctx: color]
en: SpringGreen1
mai: स्प्रिंगीनेस

[ctx: color]
en: SpringGreen2
mai: स्प्रिंगीनेस

[ctx: color]
en: SpringGreen3
mai: स्प्रिंगीनेस

[ctx: color]
en: SpringGreen4
mai: स्प्रिंगीनेस

[ctx: color]
en: SteelBlue
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: SteelBlue1
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: SteelBlue2
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: SteelBlue3
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: SteelBlue4
mai: गहरा नीला

[ctx: color]
en: VioletRed
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: VioletRed1
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: VioletRed2
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: VioletRed3
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: VioletRed4
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
mai: धुँधला-सफेद

[ctx: color]
en: YellowGreen
mai: पीला

[ctx: color]
en: aquamarine
mai: अक्वॉमरीन

[ctx: color]
en: aquamarine1
mai: अक्वॉमरीन1

[ctx: color]
en: aquamarine2
mai: अक्वॉमरीन2

[ctx: color]
en: aquamarine3
mai: अक्वॉमरीन3

[ctx: color]
en: aquamarine4
mai: अक्वॉमरीन

[ctx: color]
en: azure
mai: एजुएर

[ctx: color]
en: azure1
mai: एजुएर1

[ctx: color]
en: azure2
mai: एजुएर2

[ctx: color]
en: azure3
mai: एजुएर3

[ctx: color]
en: azure4
mai: एजुएर4

[ctx: color]
en: beige
mai: बीज

[ctx: color]
en: bisque
mai: बास्क

[ctx: color]
en: bisque1
mai: बास्क

[ctx: color]
en: bisque2
mai: बास्क

[ctx: color]
en: bisque3
mai: बास्क

[ctx: color]
en: bisque4
mai: बास्क

[ctx: color]
en: black
mai: काला

[ctx: color]
en: blue
mai: नीलाः

[ctx: color]
en: blue1
mai: नीलाः

[ctx: color]
en: blue2
mai: नीलाः

[ctx: color]
en: blue3
mai: नीलाः

[ctx: color]
en: blue4
mai: नीलाः

[ctx: color]
en: brown
mai: भूराः

[ctx: color]
en: brown1
mai: भूराः

[ctx: color]
en: brown2
mai: भूराः

[ctx: color]
en: brown3
mai: भूराः

[ctx: color]
en: brown4
mai: भूराः

[ctx: color]
en: burlywood
mai: बर्ली-वुड

[ctx: color]
en: burlywood1
mai: बर्ली-वुड1

[ctx: color]
en: burlywood2
mai: बर्ली-वुड2

[ctx: color]
en: burlywood3
mai: बर्ली-वुड3

[ctx: color]
en: burlywood4
mai: बर्ली-वुड

[ctx: color]
en: chartreuse
mai: चार्टरेयूस

[ctx: color]
en: chartreuse1
mai: चार्टरेयूस1

[ctx: color]
en: chartreuse2
mai: चार्टरेयूस2

[ctx: color]
en: chartreuse3
mai: चार्टरेयूस3

[ctx: color]
en: chartreuse4
mai: चार्टरेयूस4

[ctx: color]
en: chocolate
mai: चाकलेट

[ctx: color]
en: chocolate1
mai: चाकलेट1

[ctx: color]
en: chocolate2
mai: चाकलेट2

[ctx: color]
en: chocolate3
mai: चाकलेट3

[ctx: color]
en: chocolate4
mai: चाकलेट4

[ctx: color]
en: coral
mai: मूंगा

[ctx: color]
en: coral1
mai: मूंगा

[ctx: color]
en: coral2
mai: मूंगा

[ctx: color]
en: coral3
mai: मूंगा

[ctx: color]
en: coral4
mai: मूंगा

[ctx: color]
en: cornsilk
mai: कॉर्न-सिल्क

[ctx: color]
en: cornsilk1
mai: कार्न-सिल्क1

[ctx: color]
en: cornsilk2
mai: कार्नसिल्क2

[ctx: color]
en: cornsilk3
mai: कार्नसिल्क3

[ctx: color]
en: cornsilk4
mai: कार्नसिल्क4

[ctx: color]
en: cyan
mai: स्याह

[ctx: color]
en: cyan1
mai: स्याह1

[ctx: color]
en: cyan2
mai: स्याह2

[ctx: color]
en: cyan3
mai: स्याह3

[ctx: color]
en: cyan4
mai: स्याह4

[ctx: color]
en: firebrick
mai: आगिकईँट

[ctx: color]
en: firebrick1
mai: आगिकईँट1

[ctx: color]
en: firebrick2
mai: आगिकईँट2

[ctx: color]
en: firebrick3
mai: आगिकईँट3

[ctx: color]
en: firebrick4
mai: आगिकईँट4

[ctx: color]
en: gold
mai: सुनहला

[ctx: color]
en: gold1
mai: सुनहला1

[ctx: color]
en: gold2
mai: सुनहला2

[ctx: color]
en: gold3
mai: सुनहला3

[ctx: color]
en: gold4
mai: सुनहला4

[ctx: color]
en: goldenrod
mai: सुनहलाछड़

[ctx: color]
en: goldenrod1
mai: सुनहलाछड़1

[ctx: color]
en: goldenrod2
mai: सुनहलाछड़2

[ctx: color]
en: goldenrod3
mai: सुनहलाछड़3

[ctx: color]
en: goldenrod4
mai: सुनहलाछड़4

[ctx: color]
en: green
mai: हरिहर

[ctx: color]
en: green1
mai: हरिहर1

[ctx: color]
en: green2
mai: हरिहर2

[ctx: color]
en: green3
mai: हरिहर3

[ctx: color]
en: green4
mai: हरिहर4

[ctx: color]
en: honeydew
mai: मौधबूंद

[ctx: color]
en: honeydew1
mai: मौधबूंद1

[ctx: color]
en: honeydew2
mai: मौधबूंद2

[ctx: color]
en: honeydew3
mai: मौधबूंद3

[ctx: color]
en: honeydew4
mai: मौधबूंद4

[ctx: color]
en: ivory
mai: आइवरी

[ctx: color]
en: ivory1
mai: आइवरी1

[ctx: color]
en: ivory2
mai: आइवरी2

[ctx: color]
en: ivory3
mai: आइवरी3

[ctx: color]
en: ivory4
mai: आइवरी4

[ctx: color]
en: khaki
mai: खाकी

[ctx: color]
en: khaki1
mai: खाकी1

[ctx: color]
en: khaki2
mai: खाकी2

[ctx: color]
en: khaki3
mai: खाकी3

[ctx: color]
en: khaki4
mai: खाकी4

[ctx: color]
en: lavender
mai: लैवेंडर

[ctx: color]
en: linen
mai: लाइलन

[ctx: color]
en: magenta
mai: मैंजेटा

[ctx: color]
en: magenta1
mai: मैंजेटा1

[ctx: color]
en: magenta2
mai: मैंजेटा2

[ctx: color]
en: magenta3
mai: मैंजेटा3

[ctx: color]
en: magenta4
mai: मैंजेटा4

[ctx: color]
en: maroon
mai: मेरून

[ctx: color]
en: maroon1
mai: मेरून1

[ctx: color]
en: maroon2
mai: मेरून2

[ctx: color]
en: maroon3
mai: मेरून3

[ctx: color]
en: maroon4
mai: मेरून4

[ctx: color]
en: moccasin
mai: मोकासिन

[ctx: color]
en: navy
mai: नेवी

[ctx: color]
en: orange
mai: नारंगी

[ctx: color]
en: orange1
mai: नारंगी1

[ctx: color]
en: orange2
mai: नारंगी2

[ctx: color]
en: orange3
mai: नारंगी3

[ctx: color]
en: orange4
mai: नारंगी4

[ctx: color]
en: orchid
mai: आर्किड

[ctx: color]
en: orchid1
mai: आर्किड1

[ctx: color]
en: orchid2
mai: आर्किड2

[ctx: color]
en: orchid3
mai: आर्किड3

[ctx: color]
en: orchid4
mai: आर्किड4

[ctx: color]
en: peru
mai: पेरू

[ctx: color]
en: pink
mai: गुलाबी

[ctx: color]
en: pink1
mai: गुलाबी1

[ctx: color]
en: pink2
mai: गुलाबी2

[ctx: color]
en: pink3
mai: गुलाबी3

[ctx: color]
en: pink4
mai: गुलाबी4

[ctx: color]
en: plum
mai: प्लम

[ctx: color]
en: plum1
mai: प्लम1

[ctx: color]
en: plum2
mai: प्लम2

[ctx: color]
en: plum3
mai: प्लम3

[ctx: color]
en: plum4
mai: प्लम4

[ctx: color]
en: purple
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: purple1
mai: बैंगनी1

[ctx: color]
en: purple2
mai: बैंगनी2

[ctx: color]
en: purple3
mai: बैंगनी3

[ctx: color]
en: purple4
mai: बैंगनी4

[ctx: color]
en: red1
mai: लाल1

[ctx: color]
en: red2
mai: लाल2

[ctx: color]
en: red3
mai: लाल3

[ctx: color]
en: red4
mai: लाल4

[ctx: color]
en: salmon
mai: सालमन

[ctx: color]
en: salmon1
mai: सालमन1

[ctx: color]
en: salmon2
mai: सालमन2

[ctx: color]
en: salmon3
mai: सालमन3

[ctx: color]
en: salmon4
mai: सालमन4

[ctx: color]
en: seashell
mai: समुद्रीकवच

[ctx: color]
en: seashell1
mai: समुद्रीकवच1

[ctx: color]
en: seashell2
mai: समुद्रीकवच2

[ctx: color]
en: seashell3
mai: समुद्रीकवच3

[ctx: color]
en: seashell4
mai: समुद्रीकवच4

[ctx: color]
en: sienna
mai: सियना

[ctx: color]
en: sienna1
mai: सियना1

[ctx: color]
en: sienna2
mai: सियना2

[ctx: color]
en: sienna3
mai: सियना3

[ctx: color]
en: sienna4
mai: सियना4

[ctx: color]
en: snow
mai: बरफ

[ctx: color]
en: snow1
mai: बरफ1

[ctx: color]
en: snow2
mai: बरफ2

[ctx: color]
en: snow3
mai: बरफ3

[ctx: color]
en: snow4
mai: बरफ4

[ctx: color]
en: tan1
mai: टैन1

[ctx: color]
en: tan2
mai: टैन2

[ctx: color]
en: tan3
mai: टैन3

[ctx: color]
en: tan4
mai: टैन4

[ctx: color]
en: tomato
mai: टमाटर

[ctx: color]
en: tomato1
mai: टमाटर1

[ctx: color]
en: tomato2
mai: टमाटर2

[ctx: color]
en: tomato3
mai: टमाटर3

[ctx: color]
en: tomato4
mai: टमाटर4

[ctx: color]
en: turquoise
mai: टर्कवाइज

[ctx: color]
en: turquoise1
mai: टर्कवाइज1

[ctx: color]
en: turquoise2
mai: टर्कवाइज2

[ctx: color]
en: turquoise3
mai: टर्कवाइज3

[ctx: color]
en: turquoise4
mai: टर्कवाइज4

[ctx: color]
en: violet
mai: बैंगनी

[ctx: color]
en: wheat
mai: गेंहुआ

[ctx: color]
en: wheat1
mai: गेंहुआ1

[ctx: color]
en: wheat2
mai: गेंहुआ2

[ctx: color]
en: wheat3
mai: गेंहुआ3

[ctx: color]
en: wheat4
mai: गेंहुआ4

[ctx: color]
en: white
mai: उज्जर

[ctx: color]
en: yellow
mai: पीअर

[ctx: color]
en: yellow1
mai: पीअर1

[ctx: color]
en: yellow2
mai: पीअर2

[ctx: color]
en: yellow3
mai: पीअर3

[ctx: color]
en: yellow4
mai: पीअर4

en: Debug Settings
mai: डिबग बिन्यास

en: File
mai: फाइल

en: Message Box
mai: संदेश बक्सा

en: Shell
mai: शेल

en: Syslog
mai: सिसलाग

en: None
mai: किछु नहि

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
mai: सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
mai: आउटपुट केँ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
mai: फाइलनाम:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
mai: त्रुटि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
mai: गंभीर त्रुटि आबै पर छोड दिअ'

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
mai: चेतावनी

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
mai: गंभीर त्रुटि

en: &Select All
mai: सभटा चुनू (&S)

en: &Deselect All
mai: सभटा केँ विचुनलका करु (&D)

en: KDebugDialog
mai: के-डिबग-संवाद

en: A dialog box for setting preferences for debug output
mai: डिबग आउटपुट क' लेल प्राथमिकतासभसँ बिन्यासित करबा क' एकटा समाद बक्सा.

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Maintainer
mai: अनुरक्षक

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
mai: डिफाल्ट सूची समाद केर बदला संपूर्ण समाद देखाबू.

en: Turn area on
mai: क्षेत्र चालू करू

en: Turn area off
mai: क्षेत्र बन्न करू

en: no error
mai: कोनो त्रुटि नहि

en: requested family not supported for this host name
mai: ई होस्ट नाम क' लेल निवेदित परिवार समर्थित नहि अछि

en: temporary failure in name resolution
mai: नाम रिसोल्यूशन मे अस्थायी असफलता

en: non-recoverable failure in name resolution
mai: नाम रिसोल्यूशन मे रिकवरी अयोग्य असफलता

en: invalid flags
mai: अवैध फ्लैग्स

en: memory allocation failure
mai: मेमोरी एलोकेशन असफलता

en: name or service not known
mai: नाम अथवा सेवा ज्ञात नहि अछि

en: requested family not supported
mai: निवेदित परिवार समर्थित नहि अछि

en: requested service not supported for this socket type
mai: ई साकेट प्रकार क' लेल निवेदित सेवा समर्थित नहि अछि

en: requested socket type not supported
mai: निवेदित साकेट प्रकार समर्थित नहि अछि

en: unknown error
mai: अनचिन्ह त्रुटि

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
mai: तंत्र त्रुटि: %1

en: request was canceled
mai: निवेदन रद कएल गेल छल

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
mai: अनचिन्ह परिवार %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
mai: कोनो त्रुटि नहि

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
mai: नाम लुकअप असफल

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
mai: पता पहिने सँ उपयोग मे अछि

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
mai: साकेट पहिने सँ बाउण्ड अछि

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
mai: साकेट पहिने सँ बनाएल गेल अछि

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
mai: साकेट बाउण्ड नहि अछि

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
mai: साकेट बनाएल नहि जाए सकल

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
mai: काज रोक देल जएताह

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
mai: कनेक्शन सक्रिय रूपेँ अस्वीकृत

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
mai: कनेक्शन टाइम आउट

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
mai: प्रक्रिया पहिने सँ प्रगति मे अछि

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
mai: नेटवर्क असफल भ' गेल

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
mai: प्रक्रिया समर्थित नहि अछि

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
mai: समयबद्ध प्रक्रिया टाइम आउट भ' गेल

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
mai: एक अनचिन्ह/अप्रत्याशित त्रुटि भेल

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
mai: रिमोट होस्ट द्वारा कनेक्शन बन्न कएल गेल

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v2
mai: जीपीएल सं.२

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
mai: जीएनयू जनरल पब्लिक लाइसेंस संस्करण २

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v2
mai: एलजीपीएल सं.२

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
mai: जीएनयू लेसर जनरल पब्लिक लाइसेंस संस्करण २

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
mai: बीएसडी लाइसेंस

[ctx: @item license]
en: BSD License
mai: बीएसडी लाइसेंस

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
mai: आर्टिस्टिक लाइसेंस

[ctx: @item license]
en: Artistic License
mai: आर्टिस्टिक लाइसेंस

[ctx: @item license (short name)]
en: QPL v1.0
mai: क्यूपीएल सं.1.0

[ctx: @item license]
en: Q Public License
mai: क्यू पब्लिक लाइसेंस

[ctx: @item license (short name)]
en: GPL v3
mai: जीपीएल सं.३

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
mai: जीएनयू जनरल पब्लिक लाइसेंस संस्करण ३

[ctx: @item license (short name)]
en: LGPL v3
mai: एलजीपीएल सं.३

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
mai: जीएनयू जनरल पब्लिक लाइसेंस संस्करण ३

[ctx: @item license]
en: Custom
mai: पसंदीदा

[ctx: @item license]
en: Not specified
mai: निर्दिष्ट नहि

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
mai: <p>केडीइ बहुते भाषासभ मे अनूदित अछि. एहि क' लेल विश्व भर केर अनुवादकसभक टोली केँ हार्दिक  धन्यवाद.</p><p>केडीइ केर अंतर्राष्ट्रीयकरण केर संबंध मे आओर बेसी जानकारी क' लेल एतय जाउ: <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
mai: ग्रेगोरियन

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
mai: हिब्रू

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
mai: जलाली

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
mai: अवैध कैलेण्डर प्रकार

en: Today
mai: आइ

en: Yesterday
mai: कालि

en: Use the X-server display 'displayname'
mai: एक्स-सर्वर डिस्पले 'displayname' इस्तेमाल करू.

en: Restore the application for the given 'sessionId'
mai: अनुप्रयोग केँ देल 'sessionId' गेल सँ पुनर्स्थापित करू.

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
mai: अनुप्रयोग केँ बाधित करैत अछि जे ओ मैप पर निज रंग
    8-बिट डिस्प्ले पर संस्थापित करे.

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
mai: क्यूटी केँ बतबैत अछि जे माउस अथवा कीबोर्ड केँ कहियो नहि पकड़बाक लेल.

en: switches to synchronous mode for debugging
mai: डिबगिंग क' लेल सिंक्रोनस मोड मे बदलता अछि.

en: defines the application font
mai: अनुप्रयोग फोन्ट पारिभाषित करैत अछि

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
mai: मूलभूत पृष्ठभूमि रंग नियत करैत अछि. आओर एकटा
    अनुप्रयोग पैलेट (हल्के आओर गहरे शेड्स क' 
    गणन कएल जाइत अछि)

en: sets the default foreground color
mai: मूलभूत अग्रभूमि रंग सेट करैत अछि

en: sets the default button color
mai: मूलभूत बटन रंग सेट करैत अछि

en: sets the application name
mai: अनुप्रयोग नाम सेट करैत अछि

en: sets the application title (caption)
mai: अनुप्रयोग शीर्षक सेट करैत अछि (कैप्शन)

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
mai: अनुप्रयोग केँ बाधित करैत अछि जे ओ ट्रू-कलर विजुअल
    8-बिट डिस्प्ले पर उपयोग करे.

en: set XIM server
mai: एक्सआईएम सर्वर सेट करू

en: disable XIM
mai: एक्सआईएम अक्षम करू

en: mirrors the whole layout of widgets
mai: विजेट केर संपूर्ण खाकाक नकल बनाबैछ

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
mai: अनुप्रयोग विजेट मे क्यूटी स्टाइलशीट लागू करैत अछि

en: Use 'caption' as name in the titlebar
mai: शीर्षक पट्टी मे 'कैप्शन' नाम क' रूपेँ इस्तेमाल करू

en: Use 'icon' as the application icon
mai: प्रतीक केँ अनुप्रयोग 'प्रतीक' क' रूपेँ इस्तेमाल करू

en: Use alternative configuration file
mai: वैकल्पिक बिन्यास फाइल इस्तेमाल करू

en: Disable crash handler, to get core dumps
mai: कोर डम्प पाने क' लेल क्रेश हैंडलर अक्षम करू.

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
mai: एकटा WM_NET कम्पेटिबल विंडो-प्रबंधक क' लेल प्रतीक्षा रत

en: sets the application GUI style
mai: अनुप्रयोग जीयूआई शैली सेट करैत अछि

en: KDE Application
mai: केडीइ अनुप्रयोग

en: Qt
mai: क्यूटी

en: KDE
mai: केडीइ

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
mai: '%1'  खो गेल अछि.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
mai: %1 केँ 
    %2 केर द्वारा लिखल गेल

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
mai: जे फाइलसभ/यूआरएल अनुप्रयोग द्वारा खोलल गेल छी ओकरा इस्तेमाल केर पश्चात मेटाए देल जएताह

en: KDE-tempfile
mai: केडीइ-टेम्पफाइल

en: pm
mai: अपराह्न

en: Library "%1" not found
mai: लाइब्रेरी  "%1" नहि भेटल

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
mai: अरबी-इंडिक

[ctx: digit set]
en: Bengali
mai: बंगाली

[ctx: digit set]
en: Devanagari
mai: देवनागरी

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
mai: पूरबक अरबी-इंडिक

[ctx: digit set]
en: Gujarati
mai: गुजराती

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
mai: गुरूमुखी

[ctx: digit set]
en: Kannada
mai: कन्नड

[ctx: digit set]
en: Khmer
mai: ख्मेर

[ctx: digit set]
en: Malayalam
mai: मलयालम

[ctx: digit set]
en: Oriya
mai: उड़िया

[ctx: digit set]
en: Tamil
mai: तमिल

[ctx: digit set]
en: Telugu
mai: तेलुगु

[ctx: digit set]
en: Arabic
mai: अरबी

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
mai: %1 दिन

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
mai: %1 घंटा

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
mai: %1 मिनट

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
mai: %1 सकेंड

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
mai: %1 आओर %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
mai: %1 आओर %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
mai: %1 आओर %2

en: Timed out trying to connect to remote host
mai: रिमोट होस्ट सँ कनेक्ट हएबाक कोसिस मे टाइमआउट भ' गेल

en: address family for nodename not supported
mai: नोड नाम क' लेल एड्रेस फैमिली समर्थित नहि अछि

en: invalid value for 'ai_flags'
mai:  'ai_flags' क' लेल अवैध मान

en: 'ai_family' not supported
mai: 'ai_family' समर्थित नहि अछि

en: no address associated with nodename
mai: नोड नाम केर सँग कोनो पता संबद्ध नहि अछि

en: servname not supported for ai_socktype
mai: ai_socktype क' लेल सर्वनेम समर्थित नहि अछि

en: 'ai_socktype' not supported
mai: 'ai_socktype' समर्थित नहि अछि

en: system error
mai: तंत्र त्रुटि

en: KDE Test Program
mai: केडीइ टेस्ट प्रोग्राम

en: Africa/Abidjan
mai: अफ्रीका/अबीदियन

en: Africa/Accra
mai: अफ्रीका/एक्रा

en: Africa/Addis_Ababa
mai: अफ्रीका/अदिस_अबाबा

en: Africa/Algiers
mai: अफ्रीका/अलगियर्स

en: Africa/Asmara
mai: अफ्रीका/असमरा

en: Africa/Asmera
mai: अफ्रीका/असमेरा

en: Africa/Bamako
mai: अफ्रीका/बमाको

en: Africa/Bangui
mai: अफ्रीका/बानगुइ

en: Africa/Banjul
mai: अफ्रीका/बैनजुल

en: Africa/Bissau
mai: अफ्रीका/बिसाउ

en: Africa/Blantyre
mai: अफ्रीका/ब्लांटायर

en: Africa/Brazzaville
mai: अफ्रीका/ब्राज़ावेल

en: Africa/Bujumbura
mai: अफ्रीका/बुजुंबुरा

en: Africa/Cairo
mai: अफ्रीका/कायरो

en: Africa/Casablanca
mai: अफ्रीका/कैसबलंका

en: Africa/Ceuta
mai: अफ्रीका/सेउटा

en: Africa/Conakry
mai: अफ्रीका/कोनाक्री

en: Africa/Dakar
mai: अफ्रीका/डकर

en: Africa/Dar_es_Salaam
mai: अफ्रीका/डर_एस_सलाम

en: Africa/Djibouti
mai: अफ्रीका/जिबोउटी

en: Africa/Douala
mai: अफ्रीका/डॉउला

en: Africa/El_Aaiun
mai: अफ्रीका/अल_आएउन

en: Africa/Freetown
mai: अफ्रीका/फ्रीटाउन

en: Africa/Gaborone
mai: अफ्रीका/गबोरोन

en: Africa/Harare
mai: अफ्रीका/हरारे

en: Africa/Johannesburg
mai: अफ्रीका/जॉनेसबर्ग

en: Africa/Kampala
mai: अफ्रीका/कमपाला

en: Africa/Khartoum
mai: अफ्रीका/खार्टोउम

en: Africa/Kigali
mai: अफ्रीका/किगाली

en: Africa/Kinshasa
mai: अफ्रीका/किंसहासा

en: Africa/Lagos
mai: अफ्रीका/लागोस

en: Africa/Libreville
mai: अफ्रीका/लिब्रेवेल

en: Africa/Lome
mai: अफ्रीका/लोम

en: Africa/Luanda
mai: अफ्रिका/लुआंडा

en: Africa/Lubumbashi
mai: अफ्रीका/लुबुंबाशी

en: Africa/Lusaka
mai: अफ्रीका/लुसाका

en: Africa/Malabo
mai: अफ्रीका/मालाबो

en: Africa/Maputo
mai: अफ्रीका/मपुटो

en: Africa/Maseru
mai: अफ्रीका/मासेरु

en: Africa/Mbabane
mai: अफ्रीका/बाबने

en: Africa/Mogadishu
mai: अफ्रीका/मॉगाडिशु

en: Africa/Monrovia
mai: अफ्रीका/मॉनरोविया

en: Africa/Nairobi
mai: अफ्रीका/नारौबी

en: Africa/Ndjamena
mai: अफ्रीका/जमीना

en: Africa/Niamey
mai: अफ्रीका/नियमये

en: Africa/Nouakchott
mai: अफ्रीका/नाउआकोट

en: Africa/Ouagadougou
mai: अफ्रीका/ओयूगाडॉउगॉउ

en: Africa/Porto-Novo
mai: अफ्रीका/पॉर्टो_नोवो

en: Africa/Sao_Tome
mai: अफ्रीका/साओ_टोम

en: Africa/Timbuktu
mai: अफ्रीका/टिम्बुक्टू

en: Africa/Tripoli
mai: अफ्रीका/ट्रिपोली

en: Africa/Tunis
mai: अफ्रीका/तुनिस

en: Africa/Windhoek
mai: अफ्रीका/विंडहोक

en: America/Adak
mai: अमेरिका/अडाक

en: America/Anchorage
mai: अमेरिका/एंकोरेज

en: America/Anguilla
mai: अमेरिका/एंगुला

en: America/Antigua
mai: अमेरिका/एंटिगुआ

en: America/Araguaina
mai: अमेरिका/अरगुयेना

en: America/Argentina/Buenos_Aires
mai: अमेरिका/अरजेटीना/बुएनॉस_एरिस

en: America/Argentina/Catamarca
mai: अमेरिका/अरजेटीना/कैटामारका

en: America/Argentina/ComodRivadavia
mai: अमेरिका/अरजेटीना/कोमोडरिवाडाविया

en: America/Argentina/Cordoba
mai: अमेरिका/अरजेटीना/कॉर्डोबा

en: America/Argentina/Jujuy
mai: अमेरिका/अरजेटीना/जुजुई

en: America/Argentina/La_Rioja
mai: अमेरिका/अरजेटीना/ला_रियोहा

en: America/Argentina/Mendoza
mai: अमेरिका/अरजेटीना/मेंडोज़ा

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
mai: अमेरिका/अरजेटीना/रियो_गेल्लेगोस

en: America/Argentina/San_Juan
mai: अमेरिका/अरजेटीना/सां_जुआँ

en: America/Argentina/Tucuman
mai: अमेरिका/अरजेटीना/टुकुमन

en: America/Argentina/Ushuaia
mai: अमेरिका/अरजेटीना/युशुइया

en: America/Aruba
mai: अमेरिका/अरुबा

en: America/Asuncion
mai: अमेरिका/असुनसन

en: America/Atikokan
mai: अमेरिका/एटिकोकन

en: America/Bahia
mai: अमेरिका/बाहिया

en: America/Barbados
mai: अमेरिका/बारबेडोस

en: America/Belem
mai: अमेरिका/बेलेम

en: America/Belize
mai: अमेरिका/बेलाइज

en: America/Blanc-Sablon
mai: अमेरिका/ब्लैंक-सैब्लान

en: America/Boa_Vista
mai: अमेरिका/बोआ_विस्टा

en: America/Bogota
mai: अमेरिका/बोगोटा

en: America/Boise
mai: अमेरिका/बोइज

en: America/Buenos_Aires
mai: अमेरिका/बुएनॉस_एरिस

en: America/Cambridge_Bay
mai: अमेरिका/कैमब्रिज_बे

en: America/Campo_Grande
mai: अमेरिका/केम्पो_ग्रान्दे

en: America/Cancun
mai: अमेरिका/कैनकुन

en: America/Caracas
mai: अमेरिका/कराकस

en: America/Catamarca
mai: अमेरिका/कैटामारका

en: America/Cayenne
mai: अमेरिका/सायेने

en: America/Cayman
mai: अमेरिका/केमान

en: America/Chicago
mai: अमेरिका/शिकागो

en: America/Chihuahua
mai: अमेरिका/चिहुआहुआ

en: America/Cordoba
mai: अमेरिका/कॉर्डोबा

en: America/Costa_Rica
mai: अमेरिका/कोस्टा_रिका

en: America/Cuiaba
mai: अमेरिका/कुएबा

en: America/Curacao
mai: अमेरिका/कुराकाओ

en: America/Danmarkshavn
mai: अमेरिका/डेनमार्कशावन

en: America/Dawson
mai: अमेरिका/डॉसन

en: America/Dawson_Creek
mai: अमेरिका/डॉसन_क्रिक

en: America/Denver
mai: अमेरिका/डेनवर

en: America/Detroit
mai: अमेरिका/डैट्रिरॉइट

en: America/Dominica
mai: अमेरिका/डोमिनिका

en: America/Edmonton
mai: अमेरिका/इडमॉनटॉन

en: America/Eirunepe
mai: अमेरिका/एयरुनपे

en: America/El_Salvador
mai: अमेरिका/एल_सलवाडोर

en: America/Fortaleza
mai: अमेरिका/फॉर्टलेज़ा

en: America/Glace_Bay
mai: अमेरिका/ग्लेस_बे

en: America/Godthab
mai: अमेरिका/गॉडथब

en: America/Goose_Bay
mai: अमेरिका/गूज_बे

en: America/Grand_Turk
mai: अमेरिका/ग्रैंड_तुर्क

en: America/Grenada
mai: अमेरिका/ग्रेनडा

en: America/Guadeloupe
mai: अमेरिका/गुआडेलोउप

en: America/Guatemala
mai: अमेरिका/गुआटेमाला

en: America/Guayaquil
mai: अमेरिका/गुआयाक़्युल

en: America/Guyana
mai: अमेरिका/गुयाना

en: America/Halifax
mai: अमेरिका/हैलीफ़ैक्स

en: America/Havana
mai: अमेरिका/हवाना

en: America/Hermosillo
mai: अमेरिका/हरमॉसिलो

en: America/Indiana/Indianapolis
mai: अमेरिका/इंडियना/इंडियानापालिस

en: America/Indiana/Knox
mai: अमेरिका/इंडियाना/नॉक्स

en: America/Indiana/Marengo
mai: अमेरिका/इंडियाना/मारेंगो

en: America/Indiana/Petersburg
mai: अमेरिका/इंडियाना/पीट्सवर्ग

en: America/Indiana/Tell_City
mai: अमेरिका/इंडियाना/टेल_सिटी

en: America/Indiana/Vevay
mai: अमेरिका/इंडियाना/वेवेय

en: America/Indiana/Vincennes
mai: अमेरिका/इंडियाना/विसेंस

en: America/Indiana/Winamac
mai: अमेरिका/इंडियाना/विनैमाक

en: America/Indianapolis
mai: अमेरिका/इंडियापॉलिस

en: America/Inuvik
mai: अमेरिका/इनुविक

en: America/Iqaluit
mai: अमेरिका/इक़्लुइट

en: America/Jamaica
mai: अमेरिका/जैमाएका

en: America/Jujuy
mai: अमेरिका/जुजुई

en: America/Juneau
mai: अमेरिका/जुनेआयू

en: America/Kentucky/Louisville
mai: अमेरिका/केंटुकी/लुइविले

en: America/Kentucky/Monticello
mai: अमेरिका/कैंटकी/मॉंटिसेलो

en: America/La_Paz
mai: अमेरिका/ला_पाज

en: America/Lima
mai: अमेरिका/लिमा

en: America/Los_Angeles
mai: अमेरिका/लॉस_एंजेलिस

en: America/Louisville
mai: अमेरिका/लुइसवेल

en: America/Maceio
mai: अमेरिका/मैसिओ

en: America/Managua
mai: अमेरिका/मानागुआ

en: America/Manaus
mai: अमेरिका/मनौअस

en: America/Martinique
mai: अमेरिका/मार्टिनिक

en: America/Mazatlan
mai: अमेरिका/मजाटलान

en: America/Mendoza
mai: अमेरिका/मेंडोज़ा

en: America/Menominee
mai: अमेरिका/मेनोमिनी

en: America/Merida
mai: अमेरिका/मरिदा

en: America/Mexico_City
mai: अमेरिका/मैक्सिको_शहर

en: America/Miquelon
mai: अमेरिका/मिक्यूलॉन

en: America/Moncton
mai: अमेरिका/मोंकटन

en: America/Monterrey
mai: अमेरिका/मॉन्टेरेय

en: America/Montevideo
mai: अमेरिका/मोंटेविडिओ

en: America/Montreal
mai: अमेरिका/मॉंटरियल

en: America/Montserrat
mai: अमेरिका/मॉन्टसेरट

en: America/Nassau
mai: अमेरिका/नासाउ

en: America/New_York
mai: अमेरिका/न्यूयॉर्क

en: America/Nipigon
mai: अमेरिका/निपिगन

en: America/Nome
mai: अमेरिका/नोम

en: America/Noronha
mai: अमेरिका/नॉरॉनहा

en: America/North_Dakota/Center
mai: अमेरिका/नॉर्थ_डकोटा/सेंटर

en: America/North_Dakota/New_Salem
mai: अमेरिका/नॉर्थ_डकोटा/न्यू_सलेम

en: America/Panama
mai: अमेरिका/पनामा

en: America/Pangnirtung
mai: अमेरिका/पांगनिर्टंग

en: America/Paramaribo
mai: अमेरिका/पैरामारिबो

en: America/Phoenix
mai: अमेरिका/फीनिक्स

en: America/Port-au-Prince
mai: अमेरिका/पॉर्ट_ऑ_प्रिंस

en: America/Port_of_Spain
mai: अमेरिका/पॉर्ट_ऑफ_स्पेन

en: America/Porto_Velho
mai: अमेरिका/पॉर्टो_वेलहो

en: America/Puerto_Rico
mai: अमेरिका/पुएर्टो_रिको

en: America/Rainy_River
mai: अमेरिका/रेनी_रिवर

en: America/Rankin_Inlet
mai: अमेरिका/रेंकिन_इंलेट

en: America/Recife
mai: अमेरिका/रेसाइफ

en: America/Regina
mai: अमेरिका/रेगिना

en: America/Resolute
mai: अमेरिका/रिजाल्यूट

en: America/Rio_Branco
mai: अमेरिका/रिओ_ब्रांको

en: America/Rosario
mai: अमेरिका/रॉसरियो

en: America/Santiago
mai: अमेरिका/सेनिटिआगो

en: America/Santo_Domingo
mai: अमेरिका/सेंटो_डोमिनिका

en: America/Sao_Paulo
mai: अमेरिका/साओ_पालॉ

en: America/Scoresbysund
mai: अमेरिका/स्कोर्सबाइसुंड

en: America/Shiprock
mai: अमेरिका/शिपरॉक

en: America/St_Johns
mai: अमेरिका/सेंट_जॉहंस

en: America/St_Kitts
mai: अमेरिका/सेंट_किटस

en: America/St_Lucia
mai: अमेरिका/सेंट_लुसिया

en: America/St_Thomas
mai: अमेरिका/सेंट_थॉमस

en: America/St_Vincent
mai: अमेरिका/सेंट_विंसेंट

en: America/Swift_Current
mai: अमेरिका/स्फिट_करेंट

en: America/Tegucigalpa
mai: अमेरिका/टेगुसिगलपा

en: America/Thule
mai: अमेरिका/थूले

en: America/Thunder_Bay
mai: अमेरिका/थंडर_बे

en: America/Tijuana
mai: अमेरिका/टिजुआना

en: America/Toronto
mai: अमेरिका/टोरंटो

en: America/Tortola
mai: अमेरिका/टॉरटोला

en: America/Vancouver
mai: अमेरिका/वनकाउवर

en: America/Whitehorse
mai: अमेरिका/वाइट_हॉर्स

en: America/Winnipeg
mai: अमेरिका/विनीपेग

en: America/Yakutat
mai: अमेरिका/यकुटट

en: America/Yellowknife
mai: अमेरिका/येलोनाइफ

en: Antarctica/Casey
mai: एंटार्कटिका/कसेय

en: Antarctica/Davis
mai: एंटार्कटिका/डेविस

en: Antarctica/DumontDUrville
mai: एंटार्कटिका/डुमॉंटडुवेल

en: Antarctica/Mawson
mai: एंटार्कटिका/माकसन

en: Antarctica/McMurdo
mai: एंटार्कटिका/मैकमुर्दो

en: Antarctica/Palmer
mai: एंटार्कटिका/पलमेर

en: Antarctica/Rothera
mai: एंटार्कटिका/राथेरा

en: Antarctica/South_Pole
mai: एंटार्कटिका/साउथपोल

en: Antarctica/Syowa
mai: एंटार्कटिका/स्योवा

en: Antarctica/Vostok
mai: एंटार्कटिका/वॉस्टोक

en: Arctic/Longyearbyen
mai: आर्टिक/लॉगयेआर्वियन

en: Asia/Aden
mai: एशिया/एडेन

en: Asia/Almaty
mai: एशिया/अलमाती

en: Asia/Amman
mai: एशिया/अमान

en: Asia/Anadyr
mai: एशिया/अनादीर

en: Asia/Aqtau
mai: एशिया/अक़्ताउ

en: Asia/Aqtobe
mai: एशिया/अक़्टोब

en: Asia/Ashgabat
mai: एशिया/अशगाबाट

en: Asia/Baghdad
mai: एशिया/बगदाद

en: Asia/Bahrain
mai: एश्या/बहरिन

en: Asia/Baku
mai: एशिया/बाकू

en: Asia/Bangkok
mai: एशिया/बैंककॉक

en: Asia/Beirut
mai: एशिया/बेरुत

en: Asia/Bishkek
mai: एशिया/बिशकेक

en: Asia/Brunei
mai: एशिया/ब्रुनइ

en: Asia/Calcutta
mai: एशिया/कोलकाता

en: Asia/Choibalsan
mai: एशिया/चोइबालसन

en: Asia/Chongqing
mai: एशिया/चोंगकिंग

en: Asia/Colombo
mai: एशिया/कोलोंबो

en: Asia/Damascus
mai: एशिया/डमास्कस

en: Asia/Dhaka
mai: एशिया/ढाका

en: Asia/Dili
mai: एशिया/दिली

en: Asia/Dubai
mai: एशिया/दुबई

en: Asia/Gaza
mai: एशिया/गाज़ा

en: Asia/Harbin
mai: एशिया/हरबिन

en: Asia/Hong_Kong
mai: एशिया/हॉंग_कॉंग

en: Asia/Hovd
mai: एशिया/हावड

en: Asia/Irkutsk
mai: एशिया/इरकुटस्क

en: Asia/Jakarta
mai: एशिया/जकार्ता

en: Asia/Jayapura
mai: एशिया/जयापुरा

en: Asia/Jerusalem
mai: एशिया/जेरुशलम

en: Asia/Kabul
mai: एशिया/काबुल

en: Asia/Kamchatka
mai: एशिया/कैमचटका

en: Asia/Karachi
mai: एशिया/कराची

en: Asia/Kashgar
mai: एशिया/काशगर

en: Asia/Katmandu
mai: एशिया/काठमांडू

en: Asia/Krasnoyarsk
mai: एशिया/क्रास्नोयार्सक

en: Asia/Kuala_Lumpur
mai: एशिया/कौला_लामपुर

en: Asia/Kuching
mai: एशिया/कुचिंग

en: Asia/Kuwait
mai: एशिया/कुबैत

en: Asia/Macau
mai: एशिया/मक्का

en: Asia/Magadan
mai: एशिया/मगदान

en: Asia/Makassar
mai: एशिया/मकासार

en: Asia/Manila
mai: एशिया/मनीला

en: Asia/Muscat
mai: एशिया/मसकट

en: Asia/Nicosia
mai: एशिया/निकोसिया

en: Asia/Novosibirsk
mai: एशिया/नोवोसिबिर्क

en: Asia/Omsk
mai: एशिया/ओमस्क

en: Asia/Oral
mai: एशिया/ऑराल

en: Asia/Phnom_Penh
mai: एशिया/फेनॉम_पेनह

en: Asia/Pontianak
mai: एशिया/पांटिआनाक

en: Asia/Pyongyang
mai: एशिया/प्योंगयाग

en: Asia/Qatar
mai: एशिया/क़तर

en: Asia/Qyzylorda
mai: एशिया/क़्योज़ाइलोर्डा

en: Asia/Rangoon
mai: एशिया/रंगून

en: Asia/Riyadh
mai: एशिया/रियाद

en: Asia/Saigon
mai: एशिया/साइगॉन

en: Asia/Sakhalin
mai: एशिया/सकहालिन

en: Asia/Samarkand
mai: एशिया/समरकंद

en: Asia/Seoul
mai: एशिया/सियोल

en: Asia/Shanghai
mai: एशिया/शैंघाई

en: Asia/Singapore
mai: एशिया/सिंगापुर

en: Asia/Taipei
mai: एशिया/ताइवान

en: Asia/Tashkent
mai: एशिया/ताशकंद

en: Asia/Tbilisi
mai: एशिया/बिलिसी

en: Asia/Tehran
mai: एशिया/तेहरान

en: Asia/Thimphu
mai: एशिया/थिमफू

en: Asia/Tokyo
mai: एशिया/टोक्यो

en: Asia/Ujung_Pandang
mai: एशिया/उजंग_पंगडांग

en: Asia/Ulaanbaatar
mai: एशिया/उलानबाटर

en: Asia/Urumqi
mai: एशिया/उरुंगी

en: Asia/Vientiane
mai: एशिया/वियतनाम

en: Asia/Vladivostok
mai: एशिया/वलादिवोस्टोक

en: Asia/Yakutsk
mai: एशिया/याकुटस्क

en: Asia/Yekaterinburg
mai: एशिया/येकाटेरिंबर्ग

en: Asia/Yerevan
mai: एशिया/येरेवन

en: Atlantic/Azores
mai: अटलांटिक/अज़ोरेस

en: Atlantic/Bermuda
mai: अटलांटिक/बरमुडा

en: Atlantic/Canary
mai: अटलांटिक/कैनरी

en: Atlantic/Cape_Verde
mai: अमेरिका/केप_वर्डे

en: Atlantic/Faeroe
mai: अटलांटिक/फाएरे

en: Atlantic/Faroe
mai: अटलांटिक/फरोए

en: Atlantic/Jan_Mayen
mai: अटलांटिक/जैन_मायेन

en: Atlantic/Madeira
mai: अटलांटिक/मैडेरा

en: Atlantic/Reykjavik
mai: अटलांटिक/रेकजाविक

en: Atlantic/South_Georgia
mai: अटलांटिक/साउथ_जोर्जिया

en: Atlantic/St_Helena
mai: अटलांटिक/सेंट_हेलेना

en: Atlantic/Stanley
mai: अटलांटिक/स्टांले

en: Australia/Adelaide
mai: ऑस्ट्रेलिया/एडलेड

en: Australia/Brisbane
mai: ऑस्ट्रेलिया/ब्रिसबन

en: Australia/Broken_Hill
mai: ऑस्ट्रेलिया/ब्रोकन_हिल

en: Australia/Currie
mai: ऑस्ट्रेलिया/क्यूरी

en: Australia/Darwin
mai: ऑस्ट्रेलिया/डार्विन

en: Australia/Eucla
mai: ऑस्ट्रेलिया/युक्ला

en: Australia/Hobart
mai: ऑस्ट्रेलिया/हॉबर्ट

en: Australia/Lindeman
mai: ऑस्ट्रेलिया/लिंडमन

en: Australia/Lord_Howe
mai: ऑस्ट्रेलिया/लॉर्ड_हॉव

en: Australia/Melbourne
mai: ऑस्ट्रेलिया/मेलबर्न

en: Australia/Perth
mai: ऑस्ट्रेलिया/पर्थ

en: Australia/Sydney
mai: ऑस्ट्रेलिया/सिडनी

en: Europe/Amsterdam
mai: यूरोप/एमस्टरडम

en: Europe/Andorra
mai: यूरोप/एंडोरा

en: Europe/Athens
mai: यूरोप/एथेंस

en: Europe/Belfast
mai: यूरोप/बेलफास्ट

en: Europe/Belgrade
mai: यूरोप/बेलग्रेड

en: Europe/Berlin
mai: यूरोप/बर्लिन

en: Europe/Bratislava
mai: यूरोप/ब्राटिस्लवा

en: Europe/Brussels
mai: यूरोप/ब्रुसल्स

en: Europe/Bucharest
mai: यूरोप/बुचारेस्ट

en: Europe/Budapest
mai: यूरोप/बुडापेस्ट

en: Europe/Chisinau
mai: यूरोप/चिसिंनाउ

en: Europe/Copenhagen
mai: यूरोप/कोपेनहागन

en: Europe/Dublin
mai: यूरोप/डबलिन

en: Europe/Gibraltar
mai: यूरोप/गिब्रालटर

en: Europe/Guernsey
mai: यूरोप/गुयरेंसी

en: Europe/Helsinki
mai: यूरोप/हेलसिंकी

en: Europe/Isle_of_Man
mai: यूरोप/आइल_आफ_मैन

en: Europe/Istanbul
mai: यूरोप/इसतानबुल

en: Europe/Jersey
mai: यूरोप/जर्सी

en: Europe/Kaliningrad
mai: यूरोप/कैलिनिंग्राद

en: Europe/Kiev
mai: यूरोप/केव

en: Europe/Lisbon
mai: यूरोप/लिस्बन

en: Europe/Ljubljana
mai: यूरोप/ज़ुबज़ाना

en: Europe/London
mai: यूरोप/लंडन

en: Europe/Luxembourg
mai: यूरोप/लक्सेमबर्ग

en: Europe/Madrid
mai: यूरोप/मैड्रिड

en: Europe/Malta
mai: यूरोप/मालटा

en: Europe/Mariehamn
mai: यूरोप/मरेयहेम

en: Europe/Minsk
mai: यूरोप/मिंस्क

en: Europe/Monaco
mai: यूरोप/मोनाको

en: Europe/Moscow
mai: यूरोप/मास्को

en: Europe/Oslo
mai: यूरोप/ओस्लो

en: Europe/Paris
mai: यूरोप/पेरिस

en: Europe/Podgorica
mai: यूरोप/पैडगोरिका

en: Europe/Prague
mai: यूरोप/प्रग

en: Europe/Riga
mai: यूरोप/रिगा

en: Europe/Rome
mai: यूरोप/रोम

en: Europe/Samara
mai: यूरोप/समारा

en: Europe/San_Marino
mai: यूरोप/सेन_मेरिनो

en: Europe/Sarajevo
mai: यूरोप/साराजवो

en: Europe/Simferopol
mai: यूरोप/सिमफेरोपॉल

en: Europe/Skopje
mai: यूरोप/स्कोपज

en: Europe/Sofia
mai: यूरोप/सोफिया

en: Europe/Stockholm
mai: यूरोप/स्टॉकहॉम

en: Europe/Tallinn
mai: यूरोप/टलिन

en: Europe/Tirane
mai: यूरोप/तिराने

en: Europe/Uzhgorod
mai: यूरोप/उज़गोरोड

en: Europe/Vaduz
mai: यूरोप/वदुज़

en: Europe/Vatican
mai: यूरोप/वेटिकन

en: Europe/Vienna
mai: यूरोप/वियना

en: Europe/Vilnius
mai: यूरोप/विलनियस

en: Europe/Volgograd
mai: यूरोप/बोल्गोग्रैड

en: Europe/Warsaw
mai: यूरोप/वारसॉ

en: Europe/Zagreb
mai: यूरोप/जग्रेब

en: Europe/Zaporozhye
mai: यूरोप/ज़पोरोज़ाय

en: Europe/Zurich
mai: यूरोप/जुरिच

en: Indian/Antananarivo
mai: इंडियन/एंटानानारिवो

en: Indian/Chagos
mai: इंडियन/चगोस

en: Indian/Christmas
mai: इंडियन/क्रिसमस

en: Indian/Cocos
mai: इंडियन/कोकोस

en: Indian/Comoro
mai: इंडियन/कोमोरो

en: Indian/Kerguelen
mai: इंडियन/केर्गुएलिन

en: Indian/Mahe
mai: इंडियन/माहे

en: Indian/Maldives
mai: इंडियन/मालद्वीप

en: Indian/Mauritius
mai: इंडियन/मौरिसस

en: Indian/Mayotte
mai: इंडियन/मयोट्टे

en: Indian/Reunion
mai: इंडियन/रियुनियन

en: Pacific/Apia
mai: प्रशांत/एपिया

en: Pacific/Auckland
mai: प्रशांत/ऑकलैंड

en: Pacific/Chatham
mai: प्रशांत/चटहाम

en: Pacific/Easter
mai: प्रशांत/इस्टर

en: Pacific/Efate
mai: प्रशांत/इफेट

en: Pacific/Enderbury
mai: प्रशांत/एंडरबरी

en: Pacific/Fakaofo
mai: प्रशांत/फकाओफो

en: Pacific/Fiji
mai: प्रशांत/फिजी

en: Pacific/Funafuti
mai: प्रशांत/फुनाफुटी

en: Pacific/Galapagos
mai: प्रशांत/गलापगोस

en: Pacific/Gambier
mai: प्रशांत/गैंबियर

en: Pacific/Guadalcanal
mai: प्रशांत/गुआडालकनल

en: Pacific/Guam
mai: प्रशांत/गुआम

en: Pacific/Honolulu
mai: प्रशांत/होनोलूलू

en: Pacific/Johnston
mai: प्रशांत/जॉनस्टन

en: Pacific/Kiritimati
mai: प्रशांत/किरितिमाती

en: Pacific/Kosrae
mai: प्रशांत/कोस्रे

en: Pacific/Kwajalein
mai: प्रशांत/क्वाजलिन

en: Pacific/Majuro
mai: प्रशांत/मजुरा

en: Pacific/Marquesas
mai: प्रशांत/मारक्यूसास

en: Pacific/Midway
mai: प्रशांत/मिडवे

en: Pacific/Nauru
mai: प्रशांत/नाउरू

en: Pacific/Niue
mai: प्रशांत/निउ

en: Pacific/Norfolk
mai: प्रशांत/नॉरफॉक

en: Pacific/Noumea
mai: प्रशांत/नाउमिया

en: Pacific/Pago_Pago
mai: प्रशांत/पागो_पादो

en: Pacific/Palau
mai: प्रशांत/पलाउ

en: Pacific/Pitcairn
mai: प्रशांत/पिटकैम

en: Pacific/Ponape
mai: प्रशांत/पोनेप

en: Pacific/Port_Moresby
mai: प्रशांत/पॉर्ट_मोरेस्बी

en: Pacific/Rarotonga
mai: प्रशांत/रारोटोंगा

en: Pacific/Saipan
mai: प्रशांत/सैपान

en: Pacific/Tahiti
mai: प्रशांत/तहिती

en: Pacific/Tarawa
mai: प्रशांत/टरावा

en: Pacific/Tongatapu
mai: प्रशांत/टॉन्गाटापु

en: Pacific/Truk
mai: प्रशांत/ट्रुक

en: Pacific/Wake
mai: प्रशांत/वेक

en: Pacific/Wallis
mai: प्रशांत/वालिस

en: Pacific/Yap
mai: प्रशांत/याप

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
mai: सन्स सेरिफ

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
mai: सेरिफ

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
mai: मोनोस्पेस

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
mai: क्षेत्र

[ctx: Time zone]
en: Region
mai: क्षेत्र

en: The style '%1' was not found
mai: शैली  '%1'  नहि भेटल

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
mai: * हाल ही केर रंग *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
mai: * मनपसिन्न रंग *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
mai: चालीस रंग

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
mai: ऑक्सीजन रंग

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
mai: इंद्रधनुषी रंग

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
mai: राजसी रंग

[ctx: palette name]
en: Web Colors
mai: वेब रंग

en: Named Colors
mai: नामांकित रंग

en: Select Color
mai: रंग चुनू

en: Hue:
mai: वर्ण:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
mai: मान:

en: Red:
mai: लाल:

en: Green:
mai: हरिअर:

en: Blue:
mai: नीलाः

en: Alpha:
mai: अल्फा

en: &Add to Custom Colors
mai: पसंदीदा रंग जोड़ू मे (&A)

en: Name:
mai: नाम:

en: HTML:
mai: एचटीएमएलः

en: Default color
mai: मूलभूत रंग

en: -default-
mai: -मूलभूत-

en: -unnamed-
mai: -बेनाम-

[ctx: @title:window]
en: Print
mai: छपाइ

en: &Try
mai: कोसिस करू (&T)

en: modified
mai: परिवर्धित

en: &Details
mai: विवरण (&D)

en: Get help...
mai: मद्दति लिअ'...

en: &Add
mai: जोड़ू (&A)

en: &Remove
mai: हटाबू (&R)

en: Move &Up
mai: उप्पर जाउ (&U)

en: Move &Down
mai: नीच्चाँ जाउ (&D)

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
mai: सारे जहाँ सँ अच्छा हिंदोस्ताँ हमारा

en: Select Font
mai: फोन्ट चुनू

en: Could not load print preview part
mai: छपाइ पूर्वावलोकन भाग लोड नहि कएल जाए सकल

en: Print Preview
mai: छपाइ पूर्वावलोकन

en: Minimize
mai: छोट करू

en: &Minimize
mai: न्यूनतम (&M)

en: &Restore
mai: घुराबू (&R)

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
mai: <qt>की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ <b>%1</b> सँ बाहर जएनाइ चाहैत छी?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
mai: तंत्र तश्तरी सँ बाहर जाए कए पुष्टि करू

en: Redo
mai: फिनु सँ करू

en: Undo
mai: पहिनुक जहिना

en: Do not run in the background.
mai: पृष्ठ भूमि मे नहि चलाबू.

en: Internally added if launched from Finder
mai: जँ फ़ाइंडर केर द्वारा चालू कएल जाइत अछि तँ आंतरिक रूपेँ जोड़ल गेल

[ctx: @label]
en: Change...
mai: बदलू...

en: Device name
mai: डिवाइस नाम

[ctx: folder name]
en: New Folder
mai: नवीन फोल्डर

[ctx: @title:window]
en: New Folder
mai: नवीन फोल्डर

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
mai: नवीन फोल्डर:
    %1 मे बनाबू

en: A file or folder named %1 already exists.
mai: एकटा फाइल अथवा फोल्डर नाम %1  पहिने सँ अस्तित्व मे अछि.

en: You do not have permission to create that folder.
mai: ई फोल्डर केँ बनाबै क' लेल अहाँक पास अनुमति नहि अछि.

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
mai: नवीन फोल्डर...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
mai: नवीन फोल्डर...

en: All Supported Files
mai: सभटा समर्थित फाइलसभ

en: Open
mai: खोलू

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: <Error>
mai: <त्रुटि>

en: All Pictures
mai: सभटा छविसभ

en: P&review
mai: पूर्वावलोकन (&r)

en: Acquire Image
mai: छवि प्राप्त करू

en: OCR Image
mai: ओसीआर छवि

en: File '%1' is not readable
mai: फाइल '%1' पढ़ै लायक नहि अछि

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
mai: त्रुटि: अनचिन्ह प्रोटोकाल '%1'

en: Authorization Dialog
mai: अनुमोदन समाद

en: No metainfo for %1
mai: %1 क' लेल कोनो मेटाजानकारी नहि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
mai: हटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
mai: जोड़ू...

en: Signature Algorithm:
mai: हस्ताक्षर एल्गोरिदम:

en: Unknown
mai: अनचिन्ह

en: Signature Contents:
mai: हस्ताक्षर विषयवस्तु:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
mai: अनचिन्ह कुँजी अल्गोरिद्म

en: Key type: RSA (%1 bit)
mai: कुंजी प्रकार: आरएसए (%1 बिट)

en: Modulus:
mai: माडुलस:

en: Exponent: 0x
mai: एक्सपोनेंट: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
mai: कुंजी प्रकार: डीएसए (%1 बिट)

en: Prime:
mai: प्राइम:

en: 160 bit prime factor:
mai: 160 बिट प्राइम फैक्टर:

en: Public key:
mai: सार्वजनिक कुंजीः

en: The certificate is valid.
mai: प्रमाणपत्र वैध अछि.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
mai: प्रमाणपत्र हस्ताक्षर करैबला अधिकृत रूट फाइल नहि भेटल इएल लेल प्रमाणपत्र सत्यापित नहि भेल.

en: SSL support was not found.
mai: एसएसएल समर्थन नहि भेटल

en: Private key test failed.
mai: प्राइवेट कुँजी परीक्षण असफल

en: The certificate has not been issued for this host.
mai: ई होस्ट क' लेल प्रमाणपत्र जारी नहि भेल अछि.

en: This certificate is not relevant.
mai: प्रमाणपत्र सम्बद्ध नहि अछि.

en: The certificate is invalid.
mai: प्रमाणपत्र अवैध अछि.

en: GMT
mai: जीएमटी
