kdelibs4 - en to ms translation catalogue (695 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
ms: Biru Alice

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
ms: Putih Antik

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
ms: Putih Antik1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
ms: Putih Antik 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
ms: Putih Antik 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
ms: Putih Antik 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
ms: Badam Celur

[ctx: color]
en: BlueViolet
ms: Biru Violet

[ctx: color]
en: CadetBlue
ms: Biru Kadet

[ctx: color]
en: CadetBlue1
ms: Biru Kadet 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
ms: Biru Kadet 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
ms: Biru Kadet 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
ms: Biru Kadet 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
ms: Biru Tepung Jagung

[ctx: color]
en: DarkBlue
ms: Biru Gelap

[ctx: color]
en: DarkCyan
ms: Cyan Gelap

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
ms: Rod Emas Gelap

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
ms: Rod Emas Gelap 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
ms: Rod Emas Gelap 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
ms: Rod Emas Gelap 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
ms: Rod Emas Gelap 4

[ctx: color]
en: DarkGray
ms: Kelabu Tua

[ctx: color]
en: DarkGreen
ms: Hijau Gelap

[ctx: color]
en: DarkGrey
ms: Kelabu Tua

[ctx: color]
en: DarkKhaki
ms: Khaki Tua

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
ms: Hijau Tua Buah Zaitun1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
ms: Hijau Tua Buah Zaitun 2

[ctx: color]
en: DarkSalmon
ms: Salmon Tua

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
ms: Hijau Laut Tua

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
ms: Hijau Laut Tua 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
ms: Hijau Laut Tua 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
ms: Hijau Laut Tua 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
ms: Hijau Laut Tua 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
ms: Kelabu Loh Tua 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
ms: Kelabu Loh Tua 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
ms: Kelabu Loh Tua 3

[ctx: color]
en: DimGray
ms: Kelabu Suram

[ctx: color]
en: DimGrey
ms: Kelabu Suram

[ctx: color]
en: FloralWhite
ms: Putih Bunga

[ctx: color]
en: GhostWhite
ms: Putih Hantu

[ctx: color]
en: HotPink
ms: Merah Jambu Terang

[ctx: color]
en: HotPink1
ms: Merah Jambu Terang 1

[ctx: color]
en: HotPink2
ms: Merah Jambu Terang 2

[ctx: color]
en: IndianRed1
ms: Merah India 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush
ms: Merah Lavender

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
ms: Merah Lavender 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
ms: Merah Lavender 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
ms: Merah Lavender 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
ms: Merah Lavender 4

[ctx: color]
en: LemonChiffon
ms: Sifon Lemon

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
ms: Sifon Lemon 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
ms: Sifon Lemon 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
ms: Sifon Lemon 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
ms: Sifon Lemon 4

[ctx: color]
en: LightBlue
ms: Biru Muda

[ctx: color]
en: LightBlue1
ms: Biru Muda 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
ms: Biru Muda 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
ms: Biru Muda 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
ms: Biru Muda 4

[ctx: color]
en: LightCoral
ms: Merah Muda Batu Karang

[ctx: color]
en: LightCyan
ms: Sian Muda

[ctx: color]
en: LightCyan1
ms: Sian Muda 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
ms: Sian Muda 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
ms: Sian Muda 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
ms: Sian Muda 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
ms: Rod Emas Muda

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
ms: Rod Emas Muda 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
ms: Rod Emas Muda 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
ms: Rod Emas Muda 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
ms: Kuning Rod Emas Muda

[ctx: color]
en: LightGray
ms: Kelabu Muda

[ctx: color]
en: LightGreen
ms: Hijau Muda

[ctx: color]
en: LightGrey
ms: Kelabu Muda

[ctx: color]
en: LightPink
ms: Merah Jambu Muda

[ctx: color]
en: LightPink1
ms: Merah Jambu Muda 1

[ctx: color]
en: LightPink2
ms: Merah Jambu Muda 2

[ctx: color]
en: LightPink3
ms: Merah Jambu Muda 3

[ctx: color]
en: LightSalmon
ms: Salmon Muda

[ctx: color]
en: LightSalmon1
ms: Salmon Muda 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
ms: Salmon Muda 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
ms: Biru Langit Muda

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
ms: Biru Langit Muda 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
ms: Biru Langit Muda 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
ms: Biru Langit Muda 3

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
ms: Biru Loh Muda

[ctx: color]
en: LightSlateGray
ms: Kelabu Loh Muda

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
ms: Kelabu Loh Muda

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
ms: Biru Keluli Muda

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
ms: Biru Keluli Muda 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
ms: Biru Keluli Muda 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
ms: Biru Keluli Muda 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
ms: Biru Keluli Muda 4

[ctx: color]
en: LightYellow
ms: Kuning Muda

[ctx: color]
en: LightYellow1
ms: Kuning Muda 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
ms: Kuning Muda 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
ms: Kuning Muda 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
ms: Kuning Muda 4

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
ms: Akuamarin Sederhana

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
ms: Orkid Sederhana 1

[ctx: color]
en: MediumPurple
ms: Ungu Sederhana

[ctx: color]
en: MediumPurple1
ms: Ungu Sederhana 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
ms: Ungu Sederhana 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
ms: Ungu Sederhana 3

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
ms: Biru Loh Sederhana

[ctx: color]
en: MintCream
ms: Krim Pudina

[ctx: color]
en: MistyRose
ms: Ros Samar

[ctx: color]
en: MistyRose1
ms: Ros Samar 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
ms: Ros Samar 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
ms: Ros Samar 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
ms: Ros Samar 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
ms: Putih Navajo

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
ms: Putih Navajo 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
ms: Putih Navajo 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
ms: Putih Navajo 3

[ctx: color]
en: OldLace
ms: Renda Lama

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
ms: Rod Emas Pucat

[ctx: color]
en: PaleGreen
ms: Hijau Pucat

[ctx: color]
en: PaleGreen1
ms: Hijau Pucat 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
ms: Hijau Pucat 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
ms: Hijau Pucat 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
ms: Firus Pucat

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
ms: Firus Pucat 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
ms: Firus Pucat 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
ms: Firus Pucat 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
ms: Firus Pucat 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
ms: Merah Violet Pucat

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
ms: Merah Violet Pucat 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
ms: Merah Violet Pucat 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
ms: Merah Violet Pucat 3

[ctx: color]
en: PapayaWhip
ms: Wip Betik

[ctx: color]
en: PeachPuff
ms: Paf Pic

[ctx: color]
en: PeachPuff1
ms: Paf Pic 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
ms: Paf Pic 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
ms: Paf Pic 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
ms: Paf Pic 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
ms: Biru Tepung

[ctx: color]
en: RosyBrown
ms: Coklat Kemerah-merahan

[ctx: color]
en: RosyBrown1
ms: Coklat Kemerah-merahan 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
ms: Coklat Kemerah-merahan 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
ms: Coklat Kemerah-merahan 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
ms: Coklat Kemerah-merahan 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
ms: Biru Langit

[ctx: color]
en: SkyBlue1
ms: Biru Langit1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
ms: Biru Langit2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
ms: Biru Langit3

[ctx: color]
en: SlateBlue1
ms: Biru Loh 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
ms: Biru Loh 2

[ctx: color]
en: SlateGray
ms: Kelabu Loh

[ctx: color]
en: SlateGray1
ms: Kelabu Loh 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
ms: Kelabu Loh 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
ms: Kelabu Loh 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
ms: Kelabu Loh 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
ms: Kelabu Loh

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
ms: Asap Putih

[ctx: color]
en: aquamarine
ms: akuamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
ms: akuamarin 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
ms: akuamarin 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
ms: akuamarin 3

[ctx: color]
en: azure
ms: biru langit

[ctx: color]
en: azure1
ms: biru langit 1

[ctx: color]
en: azure2
ms: biru langit 2

[ctx: color]
en: azure3
ms: biru langit 3

[ctx: color]
en: azure4
ms: biru langit 4

[ctx: color]
en: beige
ms: kuning air

[ctx: color]
en: bisque1
ms: bisque 1

[ctx: color]
en: bisque2
ms: bisque 2

[ctx: color]
en: bisque3
ms: bisque 3

[ctx: color]
en: bisque4
ms: bisque 4

[ctx: color]
en: burlywood1
ms: burlywood 1

[ctx: color]
en: burlywood2
ms: burlywood 2

[ctx: color]
en: burlywood3
ms: burlywood 3

[ctx: color]
en: cornsilk
ms: bulu jagung

[ctx: color]
en: cornsilk1
ms: bulu jagung 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
ms: bulu jagung 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
ms: bulu jagung 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
ms: bulu jagung 4

[ctx: color]
en: honeydew
ms: tembikai susu

[ctx: color]
en: honeydew1
ms: tembikai susu 1

[ctx: color]
en: honeydew2
ms: tembikai susu 2

[ctx: color]
en: honeydew3
ms: tembikai susu 3

[ctx: color]
en: honeydew4
ms: tembikai susu 4

[ctx: color]
en: ivory
ms: gading

[ctx: color]
en: ivory1
ms: gading 1

[ctx: color]
en: ivory2
ms: gading 2

[ctx: color]
en: ivory3
ms: gading 3

[ctx: color]
en: ivory4
ms: gading 4

[ctx: color]
en: khaki1
ms: khaki 1

[ctx: color]
en: khaki2
ms: khaki 2

[ctx: color]
en: khaki3
ms: khaki 3

[ctx: color]
en: moccasin
ms: mokasin

[ctx: color]
en: orchid
ms: orkid

[ctx: color]
en: orchid1
ms: orkid1

[ctx: color]
en: orchid2
ms: orkid2

[ctx: color]
en: orchid3
ms: orkid3

[ctx: color]
en: pink
ms: merah jambu

[ctx: color]
en: pink1
ms: merah jambu1

[ctx: color]
en: pink2
ms: merah jambu2

[ctx: color]
en: pink3
ms: merah jambu3

[ctx: color]
en: plum1
ms: plum 1

[ctx: color]
en: plum2
ms: plum 2

[ctx: color]
en: plum3
ms: plum 3

[ctx: color]
en: plum4
ms: plum 4

[ctx: color]
en: salmon1
ms: salmon 1

[ctx: color]
en: seashell
ms: cangkerang laut

[ctx: color]
en: seashell1
ms: cangkerang laut1

[ctx: color]
en: seashell2
ms: cangkerang laut 2

[ctx: color]
en: seashell3
ms: cangkerang laut 3

[ctx: color]
en: seashell4
ms: cangkerang laut 4

[ctx: color]
en: snow
ms: salji

[ctx: color]
en: snow1
ms: salji1

[ctx: color]
en: snow2
ms: salji2

[ctx: color]
en: snow3
ms: salji3

[ctx: color]
en: snow4
ms: salji4

[ctx: color]
en: thistle1
ms: thistle 1

[ctx: color]
en: thistle2
ms: thistle 2

[ctx: color]
en: thistle3
ms: thistle 3

[ctx: color]
en: thistle4
ms: thistle 4

[ctx: color]
en: wheat
ms: gandum

[ctx: color]
en: wheat1
ms: gandum1

[ctx: color]
en: wheat2
ms: gandum2

[ctx: color]
en: wheat3
ms: gandum3

[ctx: color]
en: wheat4
ms: gandum4

[ctx: color]
en: white
ms: putih

en: Debug Settings
ms: Tetapan Nyahpepijat

en: File
ms: Fail

en: Message Box
ms: Kotak Mesej

en: Shell
ms: Cengkerang

en: None
ms: Tiada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
ms: Maklumat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
ms: Output kepada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
ms: Namafail:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
ms: Ralat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
ms: Tamatkan semasa ralat maut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
ms: Matikan semua keluaran nyahpepijat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
ms: Amaran

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
ms: Ralat Maut

en: &Select All
ms: Pilih &Semua

en: &Deselect All
ms: Ti&dak Pilih Semua

en: A dialog box for setting preferences for debug output
ms: Kotak dialog untuk tetapan keutamaan bagi output nyah-pepijat

en: Maintainer
ms: Penyelenggara

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
ms: Paparkan keseluruhan dialog selain daripada dialog senarai default.

en: Turn area on
ms: Hidupkan kawasan

en: Turn area off
ms: Matikan kawasan

en: no error
ms: tiada ralat

en: requested family not supported for this host name
ms: kelompok yang diminta tidak disokong untuk nama hos ini

en: temporary failure in name resolution
ms: kegagalan sementara di dalam resolusi nama

en: non-recoverable failure in name resolution
ms: Ralat-tidak-dapat-pulih pada resolusi nama

en: invalid flags
ms: penanda tidak sah

en: memory allocation failure
ms: Kegagalan perletakan memori

en: name or service not known
ms: nama atau servis tidak diketahui

en: requested family not supported
ms: keluarga diminta tidak disokong

en: requested service not supported for this socket type
ms: servis yang diminta tidak disokong untuk jenis soket ini

en: requested socket type not supported
ms: jenis soket diminta tidak disokong

en: unknown error
ms: ralat tidak diketahui

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
ms: ralat sistem: %1

en: request was canceled
ms: permintaan dibatalkan

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
ms: Kelompok tidak diketahui %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
ms: tiada ralat

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
ms: carian nama domain gagal

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
ms: alamat sudah diguna

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
ms: soket sudah digunakan

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
ms: soket telah dicipta

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
ms: soket tidak digunakan

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
ms: soket telah belum dicipta

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
ms: operasi akan blok

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
ms: sambungan ditolak secara aktif

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
ms: sambungan gagal

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
ms: operasi sedang berjalan

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
ms: kegagalan rangkaian berlaku

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
ms: operasi tidak disokong

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
ms: operasi masa gagal

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
ms: ralat tidak diketahui/tidak dijangka telah berlaku

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
ms: hos jauh menutup sambungan

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
ms: Lesen BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
ms: Lesen BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
ms: Lesen Artistik

[ctx: @item license]
en: Artistic License
ms: Lesen Artistik

[ctx: @item license]
en: Q Public License
ms: Lesen Awam Q

[ctx: @item license]
en: Custom
ms: Tersendiri

[ctx: @item license]
en: Not specified
ms: Tidak dinyatakan

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
ms: <p>KDE diterjemahkan kepada pelbagai bahasa oleh pasukan penterjemah di serata dunia.</p><p>Untuk maklumat lanjut berkaitan pengantarabangsaan KDE, sila lawat http://i18n.kde.org</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
ms: Jenis Kalendar Tidak Sah

en: Today
ms: Hari ini

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Use the X-server display 'displayname'
ms: Guna paparan pelayan-X 'displayname'

en: Restore the application for the given 'sessionId'
ms: Simpan semula aplikasi untuk 'sessionld'

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
ms: Menyebabkan aplikasi memasang peta warna persendirian
    pada paparan 8 bit

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
ms: Hadkan bilangan warna yang diuntukkan dalam kiub
    warna dalam paparan 8 bit, jika aplikasi
    menggunakan spesifikasi warna
    QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
ms: memberitahu Qt agar jangan sesekali mencakup tetikus atau papan kekunci

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
ms: berjalan di bawah penyahpepijat boleh menyebabkan 
    -nograb yang tidak jelas, guna -dograb untuk menulis tindih

en: switches to synchronous mode for debugging
ms: tukar ke mod segerak untuk nyahpepijat

en: defines the application font
ms: mentakrifkan font aplikasi

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
ms: mengeset warna latar belakang piawai dan
    palet aplikasi (warna cerah dan gelap adalah
    dikira)

en: sets the default foreground color
ms: menetapkan warna latarbelakang default

en: sets the default button color
ms: tetap warna butang default

en: sets the application name
ms: tetap nama aplikasi

en: sets the application title (caption)
ms: tetap tajuk aplikasi (keterangan)

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
ms: memaksa aplikasi menggunakan visual Warna Sebenar dalam
    paparan 8 bit

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
ms: mengeset gaya input XIM (Kaedah Input X). Nilai
    mungkin adalah onthespot, overthespot, offthespot dan
    root

en: set XIM server
ms: tetap pelayan XIM

en: disable XIM
ms: matikan XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
ms: cerminkan keseluruhan susunatur widget

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
ms: menerapkan helaian gaya Qt kepada widget aplikasi

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
ms: guna sistem grafik berlainan berbanding yang default, pilihan adalah raster dan opengl (eksperimental)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
ms: Gunakan 'caption' sebagai nama di bar tajuk

en: Use 'icon' as the application icon
ms: Guna 'icon' sebagai ikon aplikasi

en: Use alternative configuration file
ms: Guna fail tetapan alternatif

en: Disable crash handler, to get core dumps
ms: Matikan pengendali kerosakan, untuk mendapatkan longgokan teras

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
ms: Menunggu untuk pengurus tetingkap serasi WM_NET

en: sets the application GUI style
ms: tetap gaya GUI aplikasi

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
ms: tetap geometri klien bagi widget utama - lihat manual X bagi format hujah (biasanya WidthxHeight+XPos+YPos)

en: KDE Application
ms: Aplikasi KDE

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
ms: '%1' hilang.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
ms: %1 ditulis oleh
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ms: Fail/URL yang dibuka oleh aplikasi akan dihapuskan selepas diguna

en: KDE-tempfile
ms: KDE fail sementara

en: Library "%1" not found
ms: Pustaka "%1" tidak dijumpai

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
ms: Arab-Indic

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
ms: Arab-Indic Timur

[ctx: digit set]
en: Arabic
ms: Arab

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
ms: %1 hari

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
ms: %1 jam

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
ms: %1 minit

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
ms: %1 saat

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ms: %1 dan %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ms: %1 dan %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ms: %1 dan %2

en: Timed out trying to connect to remote host
ms: Masa tamat mencuba menyambung ke hos jauh

en: address family for nodename not supported
ms: alamat keluarga untuk nama nod tidak disokong

en: invalid value for 'ai_flags'
ms: nilai tidak sah untuk 'ai_flags'

en: 'ai_family' not supported
ms: 'ai_family' tidak disokong

en: no address associated with nodename
ms: tiada alamat dikaitkan dengan nama nod

en: servname not supported for ai_socktype
ms: nama pelayan tidak disokong untuk ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
ms: 'ai_socktype' tidak disokong

en: system error
ms: Ralat sistem

en: KDE Test Program
ms: Program Ujian KDE

en: Africa/Abidjan
ms: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
ms: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ms: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ms: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
ms: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
ms: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
ms: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
ms: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
ms: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
ms: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
ms: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ms: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ms: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ms: Afrika/Kaherah

en: Africa/Casablanca
ms: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ms: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
ms: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
ms: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ms: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ms: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
ms: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ms: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ms: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
ms: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
ms: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
ms: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ms: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
ms: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
ms: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ms: Afrika/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
ms: barat Republik Demokratik Congo

en: Africa/Lagos
ms: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
ms: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
ms: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
ms: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ms: Afrika/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
ms: timur Republik Demokratik Congo

en: Africa/Lusaka
ms: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
ms: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
ms: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
ms: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
ms: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ms: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ms: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ms: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ms: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ms: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ms: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ms: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ms: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ms: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
ms: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ms: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
ms: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
ms: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
ms: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
ms: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
ms: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
ms: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
ms: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
ms: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
ms: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
ms: Amerika/Barbados

en: America/Belem
ms: Amerika/Belem

en: America/Belize
ms: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
ms: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
ms: Amerika/Bogota

en: America/Boise
ms: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
ms: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ms: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ms: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
ms: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
ms: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
ms: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
ms: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
ms: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
ms: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
ms: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
ms: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ms: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
ms: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ms: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ms: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ms: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
ms: Amerika/Denver

en: America/Detroit
ms: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
ms: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
ms: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
ms: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ms: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ms: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ms: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
ms: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
ms: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ms: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
ms: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
ms: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ms: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
ms: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
ms: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
ms: Amerika/Halifax

en: America/Havana
ms: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
ms: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
ms: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ms: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ms: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ms: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
ms: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
ms: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
ms: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
ms: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
ms: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Monticello
ms: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ms: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
ms: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
ms: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
ms: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
ms: Amerika/Maceio

en: America/Managua
ms: Amerika/Managua

en: America/Manaus
ms: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
ms: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
ms: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
ms: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
ms: Amerika/Menominee

en: America/Merida
ms: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
ms: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
ms: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
ms: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
ms: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
ms: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
ms: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
ms: Amerika/Nassau

en: America/New_York
ms: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
ms: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
ms: Amerika/Nome

en: America/Noronha
ms: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ms: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
ms: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
ms: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ms: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
ms: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ms: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ms: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ms: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ms: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ms: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ms: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ms: Amerika/Recife

en: America/Regina
ms: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
ms: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
ms: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
ms: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ms: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ms: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ms: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ms: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
ms: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
ms: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ms: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ms: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ms: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ms: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ms: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
ms: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
ms: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ms: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
ms: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
ms: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
ms: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ms: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
ms: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
ms: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ms: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
ms: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ms: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ms: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ms: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ms: Antartika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ms: Antartika/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
ms: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ms: Antartika/Vostok

en: Asia/Damascus
ms: Asia/Damaskus

en: Asia/Singapore
ms: Asia/Singapura

en: Atlantic/Azores
ms: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ms: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ms: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
ms: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ms: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ms: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ms: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ms: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ms: Atlantik/Georgia_Selatan

en: Atlantic/St_Helena
ms: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ms: Atlantik/Stanley

en: Europe/Amsterdam
ms: Eropah/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ms: Eropah/Andorra

en: Europe/Athens
ms: Eropah/Athens

en: Europe/Belfast
ms: Eropah/Belfast

en: Europe/Belgrade
ms: Eropah/Belgrade

en: Europe/Berlin
ms: Eropah/Berlin

en: Europe/Bratislava
ms: Eropah/Bratislava

en: Europe/Brussels
ms: Eropah/Brussels

en: Europe/Bucharest
ms: Eropah/Bucharest

en: Europe/Budapest
ms: Eropah/Budapest

en: Europe/Chisinau
ms: Eropah/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ms: Eropah/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ms: Eropah/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ms: Eropah/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ms: Eropah/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ms: Eropah/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ms: Eropah/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ms: Eropah/Kiev

en: Europe/Lisbon
ms: Eropah/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ms: Eropah/Ljubljana

en: Europe/London
ms: Eropah/London

en: Europe/Luxembourg
ms: Eropah/Luxembourg

en: Europe/Madrid
ms: Eropah/Madrid

en: Europe/Malta
ms: Eropah/Malta

en: Europe/Mariehamn
ms: Eropah/Mariehamn

en: Europe/Minsk
ms: Eropah/Minsk

en: Europe/Monaco
ms: Eropah/Monaco

en: Europe/Moscow
ms: Eropah/Moscow

en: Europe/Oslo
ms: Eropah/Oslo

en: Europe/Paris
ms: Eropah/Paris

en: Europe/Prague
ms: Eropah/Prague

en: Europe/Riga
ms: Eropah/Riga

en: Europe/Rome
ms: Eropah/Rome

en: Europe/Samara
ms: Eropah/Samara

en: Europe/San_Marino
ms: Eropah/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ms: Eropah/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ms: Eropah/Simferopol

en: Europe/Skopje
ms: Eropah/Skopje

en: Europe/Sofia
ms: Eropah/Sofia

en: Europe/Stockholm
ms: Eropah/Stockholm

en: Europe/Tallinn
ms: Eropah/Tallinn

en: Europe/Tirane
ms: Eropah/Tirane

en: Europe/Uzhgorod
ms: Eropah/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ms: Eropah/Vaduz

en: Europe/Vatican
ms: Eropah/Vatican

en: Europe/Vienna
ms: Eropah/Vienna

en: Europe/Vilnius
ms: Eropah/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ms: Eropah/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ms: Eropah/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ms: Eropah/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ms: Eropah/Zurich

en: Indian/Chagos
ms: India/Chagos

en: Indian/Cocos
ms: India/Cocos

en: Indian/Maldives
ms: India/Maldives

en: Indian/Mauritius
ms: India/Mauritius

en: Pacific/Apia
ms: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
ms: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
ms: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Easter
ms: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
ms: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
ms: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ms: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ms: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ms: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ms: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ms: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ms: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ms: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
ms: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ms: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ms: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ms: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ms: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ms: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ms: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
ms: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
ms: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
ms: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
ms: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ms: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ms: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ms: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ms: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ms: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ms: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ms: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ms: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ms: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ms: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ms: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ms: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
ms: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
ms: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
ms: Pasifik/Yap

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
ms: Kawasan

[ctx: Time zone]
en: Region
ms: Wilayah

en: The style '%1' was not found
ms: Gaya '%1' tidak ditemui

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
ms: * Warna Terkini *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
ms: * Warna Langganan *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
ms: Warna Forty

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
ms: Warna Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
ms: Warna Pelangi

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
ms: Warna Diraja

[ctx: palette name]
en: Web Colors
ms: Warna Web

en: Named Colors
ms: Warna Telah Dinamakan

en: Select Color
ms: Pilih Warna

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
ms: Nilai:

en: Red:
ms: Merah:

en: Green:
ms: Hijau:

en: Blue:
ms: Biru:

en: &Add to Custom Colors
ms: T&ambah kepada WarnaTersendiri

en: Name:
ms: Nama:

en: Default color
ms: Warna Default

[ctx: @title:window]
en: Print
ms: Cetak

en: &Try
ms: &Cuba

en: modified
ms: telah diubah

en: &Details
ms: &Terperinci

en: Get help...
ms: Dapatkan bantuan...

en: &Add
ms: T&ambah

en: &Remove
ms: &Buang

en: Move &Up
ms: Pindah &Atas

en: Move &Down
ms: Pin&dah Bawah

en: Select Font
ms: Pilih Font

en: Could not load print preview part
ms: Tidak dapat memuatkan bahagian prapapar cetakan

en: Print Preview
ms: Prapapar Cetakan

en: Minimize
ms: Miniatur

en: &Minimize
ms: &Minimumkan

en: &Restore
ms: &Pulih

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
ms: <qt>Anda pasti ingin keluar <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
ms: Sahkan Keluar Dari Dulang Sistem

en: Redo
ms: Ulangbuat

en: Undo
ms: Nyahcara

en: Do not run in the background.
ms: Jangan laksana di latar belakang.

[ctx: @label]
en: Change...
ms: Ubah...

en: A file or folder named %1 already exists.
ms: Fail atau folder bernama %1 sudah wujud.

en: You do not have permission to create that folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencipta folder itu.

en: All Supported Files
ms: Semua Fail Yang Disokong

en: Open
ms: Buka

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: All Pictures
ms: Semua Gambar

en: P&review
ms: &Prapapar

en: Acquire Image
ms: Cekup Imej

en: OCR Image
ms: Imej OCR

en: File '%1' is not readable
ms: Fail '%1' gagal dibaca

en: Authorization Dialog
ms: Dialog Keizinan

en: No metainfo for %1
ms: Tidak terdapat info meta untuk %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
ms: Buang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
ms: Tambah...

en: Signature Algorithm:
ms: Algoritma Tandatangan:

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Signature Contents:
ms: Kandungan Tandatangan:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
ms: Algoritma kekunci tidak diketahui

en: Key type: RSA (%1 bit)
ms: Jenis kekunci: RSA (%1 bit)

en: Exponent: 0x
ms: Eksponen: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
ms: Jenis kekunci: DSA (%1 bit)

en: Prime:
ms: Primer:

en: 160 bit prime factor:
ms: Faktor primer 160 bit:

en: Public key:
ms: Kekunci awam:

en: The certificate is valid.
ms: Sijil adalah sah.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
ms: Fail root pihak berkuasa tandatangan sijil tidak dapat ditemui, justeru sijil tidak disahkan.

en: SSL support was not found.
ms: Sokongan SSL tidak ditemui.

en: Private key test failed.
ms: Ujian kunci peribadi gagal.

en: The certificate has not been issued for this host.
ms: Sijil tidak dikeluarkan untuk hos ini.

en: This certificate is not relevant.
ms: Sijil tidak relevan.

en: The certificate is invalid.
ms: Sijil tidak sah.
