kdelibs4 - en to nb translation catalogue (1679 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
nb: Blåhvit

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
nb: Antikkhvit

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
nb: Antikkhvit1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
nb: Antikkhvit2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
nb: Antikkhvit3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
nb: Antikkhvit4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
nb: SkåldetMandel

[ctx: color]
en: BlueViolet
nb: Blåfiolett

[ctx: color]
en: CadetBlue
nb: mørk grønnblå

[ctx: color]
en: CadetBlue1
nb: mørk grønnblå1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
nb: mørk grønnblå2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
nb: mørk grønnblå3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
nb: mørk grønnblå

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
nb: Kornblomstblå

[ctx: color]
en: DarkBlue
nb: Mørkeblå

[ctx: color]
en: DarkCyan
nb: Mørk cyanblå

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
nb: MørkGullris

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
nb: MørkGullris1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
nb: MørkGullris2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
nb: MørkGullris3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
nb: MørkGullris4

[ctx: color]
en: DarkGray
nb: Mørkgrå

[ctx: color]
en: DarkGreen
nb: Mørkgrønn

[ctx: color]
en: DarkGrey
nb: Mørkgrå

[ctx: color]
en: DarkKhaki
nb: MørkKaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
nb: MørkLilla

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
nb: Mørk olivengrønn

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
nb: Mørk olivengrønn1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
nb: Mørk olivengrønn2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
nb: Mørk olivengrønn3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
nb: Mørk olivengrønn4

[ctx: color]
en: DarkOrange
nb: Mørk oransje

[ctx: color]
en: DarkOrange1
nb: Mørk oransje1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
nb: Mørk oransje2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
nb: Mørk oransje3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
nb: Mørk oransje4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
nb: Mørk orkidélilla

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
nb: Mørk orkidélilla1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
nb: Mørk orkidélilla2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
nb: Mørk orkidélilla3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
nb: Mørk orkidélilla4

[ctx: color]
en: DarkRed
nb: Mørk rød

[ctx: color]
en: DarkSalmon
nb: Mørk lakserød

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
nb: Mørk havgrønn

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
nb: Mørk havgrønn1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
nb: Mørk havgrønn2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
nb: Mørk havgrønn3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
nb: Mørk havgrønn4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
nb: Mørk skiferblå

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
nb: Mørk skifergrå

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
nb: Mørk skifergrå1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
nb: Mørk skifergrå2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
nb: Mørk skifergrå2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
nb: Mørk skifergrå4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
nb: Mørk skifergrå

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
nb: Mørk turkis

[ctx: color]
en: DarkViolet
nb: Mørk fiolett

[ctx: color]
en: DeepPink
nb: Dyprosa

[ctx: color]
en: DeepPink1
nb: Dyprosa1

[ctx: color]
en: DeepPink2
nb: Dyprosa2

[ctx: color]
en: DeepPink3
nb: Dyprosa3

[ctx: color]
en: DeepPink4
nb: Dyprosa4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
nb: Mørk himmelblå

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
nb: Mørk himmelblå1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
nb: Mørk himmelblå2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
nb: Mørk himmelblå3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
nb: Mørk himmelblå4

[ctx: color]
en: DimGray
nb: mørk mørkegrå

[ctx: color]
en: DimGrey
nb: mørk mørkegrå

[ctx: color]
en: DodgerBlue
nb: Dodger-blå

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
nb: Dodger-blå1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
nb: Dodger-blå2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
nb: Dodger-blå2

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
nb: Dodger-blå4

[ctx: color]
en: FloralWhite
nb: blomsterhvit

[ctx: color]
en: ForestGreen
nb: Skoggrønn

[ctx: color]
en: GhostWhite
nb: Egghvit

[ctx: color]
en: GreenYellow
nb: Grønngul

[ctx: color]
en: HotPink
nb: halvmørk rosa

[ctx: color]
en: HotPink1
nb: halvmørk rosa1

[ctx: color]
en: HotPink2
nb: halvmørk rosa2

[ctx: color]
en: HotPink3
nb: halvmørk rosa3

[ctx: color]
en: HotPink4
nb: Halvmørk rosa4h

[ctx: color]
en: IndianRed
nb: Indisk rød

[ctx: color]
en: IndianRed1
nb: Indisk rød1

[ctx: color]
en: IndianRed2
nb: Indisk rød2

[ctx: color]
en: IndianRed3
nb: Indisk rød3

[ctx: color]
en: IndianRed4
nb: Indisk rød4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
nb: Lillahvit

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
nb: Lillahvit1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
nb: Lillahvit2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
nb: Lillahvit3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
nb: Lillahvit4

[ctx: color]
en: LawnGreen
nb: Plengrønn

[ctx: color]
en: LemonChiffon
nb: Fersken

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
nb: Fersken1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
nb: Fersken2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
nb: Fersken3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
nb: Fersken4

[ctx: color]
en: LightBlue
nb: Lyseblå

[ctx: color]
en: LightBlue1
nb: Lyseblå1

[ctx: color]
en: LightBlue2
nb: Lyseblå2

[ctx: color]
en: LightBlue3
nb: Lyseblå3

[ctx: color]
en: LightBlue4
nb: Lyseblå4

[ctx: color]
en: LightCoral
nb: lys korallrød

[ctx: color]
en: LightCyan
nb: Lys cyanblå

[ctx: color]
en: LightCyan1
nb: Lys cyanblå1

[ctx: color]
en: LightCyan2
nb: Lys cyanblå2

[ctx: color]
en: LightCyan3
nb: Lys cyanblå3

[ctx: color]
en: LightCyan4
nb: Lys cyanblå4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
nb: Lys gullris

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
nb: Lys gullris1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
nb: Lys gullris2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
nb: Lys gullris3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
nb: Lys gullris4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
nb: lys fersken

[ctx: color]
en: LightGray
nb: Lysegrå

[ctx: color]
en: LightGreen
nb: Lys grønn

[ctx: color]
en: LightGrey
nb: Lys grå

[ctx: color]
en: LightPink
nb: rosa

[ctx: color]
en: LightPink1
nb: rosa1

[ctx: color]
en: LightPink2
nb: rosa2

[ctx: color]
en: LightPink3
nb: rosa3

[ctx: color]
en: LightPink4
nb: rosa4

[ctx: color]
en: LightSalmon
nb: Lys lakserød

[ctx: color]
en: LightSalmon1
nb: Lys lakserød1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
nb: Lys lakserød2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
nb: Lys lakserød3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
nb: Lys lakserød4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
nb: lys havgrønn

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
nb: Lys himmelblå

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
nb: Lys himmelblå1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
nb: Lys himmelblå2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
nb: Lys himmelblå3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
nb: Lys himmelblå4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
nb: Lys skiferblå

[ctx: color]
en: LightSlateGray
nb: Lys skifergrå

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
nb: Lys skifergrå

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
nb: Lys stålblå

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
nb: Lys stålblå1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
nb: Lys stålblå2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
nb: Lys stålblå3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
nb: Lys stålblå4

[ctx: color]
en: LightYellow
nb: Lysegul

[ctx: color]
en: LightYellow1
nb: Lysegul1

[ctx: color]
en: LightYellow2
nb: Lysegul2

[ctx: color]
en: LightYellow3
nb: Lysegul3

[ctx: color]
en: LightYellow4
nb: Lysegul4

[ctx: color]
en: LimeGreen
nb: Limegrønn

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
nb: Middels akvamarin

[ctx: color]
en: MediumBlue
nb: Middels blå

[ctx: color]
en: MediumOrchid
nb: Middels orkidé-lilla

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
nb: Middels orkidé-lilla1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
nb: Middels orkidé-lilla2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
nb: Middels orkidé-lilla3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
nb: Middels orkidé-lilla4

[ctx: color]
en: MediumPurple
nb: Middels purpur

[ctx: color]
en: MediumPurple1
nb: Middels purpur1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
nb: Middels purpur2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
nb: Middels purpur3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
nb: Middels purpur4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
nb: middels havgrønn

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
nb: lys kornblå

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
nb: lys gressgrønn

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
nb: middels turkis

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
nb: rødfiolett

[ctx: color]
en: MidnightBlue
nb: Midnattsblå

[ctx: color]
en: MintCream
nb: Grønnhvit

[ctx: color]
en: MistyRose
nb: lys rosenrød

[ctx: color]
en: MistyRose1
nb: Lys rosenrød1

[ctx: color]
en: MistyRose2
nb: Lys rosenrød2

[ctx: color]
en: MistyRose3
nb: Lys rosenrød3

[ctx: color]
en: MistyRose4
nb: Lys rosenrød4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
nb: gulbrun

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
nb: gulbrun1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
nb: gulbrun2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
nb: gulbrun3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
nb: gulbrun4

[ctx: color]
en: NavyBlue
nb: Marineblå

[ctx: color]
en: OldLace
nb: Kniplingshvit

[ctx: color]
en: OliveDrab
nb: middels olivengrønn

[ctx: color]
en: OliveDrab1
nb: middels olivengrønn1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
nb: middels olivengrønn2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
nb: middels olivengrønn3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
nb: middels olivengrønn4

[ctx: color]
en: OrangeRed
nb: rødoransje

[ctx: color]
en: OrangeRed1
nb: rødoransje1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
nb: rødoransje2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
nb: rødoransje3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
nb: rødoransje4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
nb: lys korngul

[ctx: color]
en: PaleGreen
nb: Blek lysegrønn

[ctx: color]
en: PaleGreen1
nb: Blek lysegrønn1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
nb: Blek lysegrønn2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
nb: Blek lysegrønn3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
nb: Blek lysegrønn4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
nb: Lys turkisblå

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
nb: Lys turkisblå1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
nb: Lys turkisblå2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
nb: Lys turkisblå3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
nb: Lys turkisblå4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
nb: Gammelrosa

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
nb: Gammelrosa1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
nb: Gammelrosa2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
nb: Gammelrosa3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
nb: Gammelrosa4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
nb: Lys papaya

[ctx: color]
en: PeachPuff
nb: brunrosa

[ctx: color]
en: PeachPuff1
nb: brunrosa1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
nb: brunrosa2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
nb: brunrosa3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
nb: brunrosa4

[ctx: color]
en: PowderBlue
nb: Kruttblå

[ctx: color]
en: RosyBrown
nb: Brunlilla

[ctx: color]
en: RosyBrown1
nb: Brunlilla1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
nb: Brunlilla2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
nb: Brunlilla3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
nb: Brunlilla4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
nb: Kongeblå

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
nb: Kongeblå1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
nb: Kongeblå2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
nb: Kongeblå3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
nb: Kongeblå4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
nb: mørk nøttebrun

[ctx: color]
en: SandyBrown
nb: Sandbrun

[ctx: color]
en: SeaGreen
nb: Sjøgrønn

[ctx: color]
en: SeaGreen1
nb: Sjøgrønn1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
nb: Sjøgrønn2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
nb: Sjøgrønn3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
nb: Sjøgrønn4

[ctx: color]
en: SkyBlue
nb: Himmelblå

[ctx: color]
en: SkyBlue1
nb: Himmelblå1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
nb: Himmelblå2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
nb: Himmelblå3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
nb: Himmelblå4

[ctx: color]
en: SlateBlue
nb: Skiferblå

[ctx: color]
en: SlateBlue1
nb: Skiferblå1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
nb: Skiferblå2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
nb: Skiferblå3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
nb: Skiferblå4

[ctx: color]
en: SlateGray
nb: Skifergrå

[ctx: color]
en: SlateGray1
nb: Skifergrå1

[ctx: color]
en: SlateGray2
nb: Skifergrå2

[ctx: color]
en: SlateGray3
nb: Skifergrå3

[ctx: color]
en: SlateGray4
nb: Skifergrå4

[ctx: color]
en: SlateGrey
nb: Skifergrå

[ctx: color]
en: SpringGreen
nb: Vårgrønn

[ctx: color]
en: SpringGreen1
nb: Vårgrønn1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
nb: Vårgrønn2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
nb: Vårgrønn3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
nb: Vårgrønn4

[ctx: color]
en: SteelBlue
nb: stålblå

[ctx: color]
en: SteelBlue1
nb: stålblå1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
nb: stålblå2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
nb: stålblå3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
nb: stålblå4

[ctx: color]
en: VioletRed
nb: Fiolettrød

[ctx: color]
en: VioletRed1
nb: Fiolettrød1

[ctx: color]
en: VioletRed2
nb: Fiolettrød2

[ctx: color]
en: VioletRed3
nb: Fiolettrød3

[ctx: color]
en: VioletRed4
nb: Fiolettrød4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
nb: Røykhvit

[ctx: color]
en: YellowGreen
nb: Gulgrønn

[ctx: color]
en: aquamarine
nb: akvamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
nb: akvamarin1

[ctx: color]
en: aquamarine2
nb: akvamarin2

[ctx: color]
en: aquamarine3
nb: akvamarin3

[ctx: color]
en: aquamarine4
nb: akvamarin4

[ctx: color]
en: azure
nb: asurblå

[ctx: color]
en: azure1
nb: asurblå1

[ctx: color]
en: azure2
nb: asurblå2

[ctx: color]
en: azure3
nb: asurblå3

[ctx: color]
en: azure4
nb: asurblå4

[ctx: color]
en: bisque
nb: lys brun

[ctx: color]
en: bisque1
nb: lys brun1

[ctx: color]
en: bisque2
nb: lys brun2

[ctx: color]
en: bisque3
nb: lys brun3

[ctx: color]
en: bisque4
nb: lys brun4

[ctx: color]
en: black
nb: svart

[ctx: color]
en: blue
nb: blå

[ctx: color]
en: blue1
nb: blå1

[ctx: color]
en: blue2
nb: blå2

[ctx: color]
en: blue3
nb: blå3

[ctx: color]
en: blue4
nb: blå4

[ctx: color]
en: brown
nb: brun

[ctx: color]
en: brown1
nb: brun1

[ctx: color]
en: brown2
nb: brun2

[ctx: color]
en: brown3
nb: brun3

[ctx: color]
en: brown4
nb: brun4

[ctx: color]
en: burlywood
nb: matt mellombrun

[ctx: color]
en: burlywood1
nb: matt mellombrun1

[ctx: color]
en: burlywood2
nb: matt mellombrun2

[ctx: color]
en: burlywood3
nb: matt mellombrun3

[ctx: color]
en: burlywood4
nb: matt mellombrun4

[ctx: color]
en: chocolate
nb: sjokolade

[ctx: color]
en: chocolate1
nb: sjokolade1

[ctx: color]
en: chocolate2
nb: sjokolade2

[ctx: color]
en: chocolate3
nb: sjokolade3

[ctx: color]
en: chocolate4
nb: sjokolade4

[ctx: color]
en: coral
nb: korallrød

[ctx: color]
en: coral1
nb: korallrød1

[ctx: color]
en: coral2
nb: korallrød2

[ctx: color]
en: coral3
nb: korallrød3

[ctx: color]
en: coral4
nb: korallrød4

[ctx: color]
en: cornsilk
nb: lys maisgul

[ctx: color]
en: cornsilk1
nb: lys maisgul1

[ctx: color]
en: cornsilk2
nb: lys maisgul2

[ctx: color]
en: cornsilk3
nb: lys maisgul3

[ctx: color]
en: cornsilk4
nb: lys maisgul4

[ctx: color]
en: cyan
nb: cyanblå

[ctx: color]
en: cyan1
nb: cyanblå1

[ctx: color]
en: cyan2
nb: cyanblå2

[ctx: color]
en: cyan3
nb: cyanblå3

[ctx: color]
en: cyan4
nb: cyanblå4

[ctx: color]
en: firebrick
nb: mursteinsrød

[ctx: color]
en: firebrick1
nb: mursteinsrød1

[ctx: color]
en: firebrick2
nb: mursteinsrød2

[ctx: color]
en: firebrick3
nb: mursteinsrød3

[ctx: color]
en: firebrick4
nb: mursteinsrød4

[ctx: color]
en: gainsboro
nb: Lys, lys grå

[ctx: color]
en: gold
nb: gull

[ctx: color]
en: gold1
nb: gull1

[ctx: color]
en: gold2
nb: gull2

[ctx: color]
en: gold3
nb: gull3

[ctx: color]
en: gold4
nb: gull4

[ctx: color]
en: goldenrod
nb: gullris

[ctx: color]
en: goldenrod1
nb: gullris1

[ctx: color]
en: goldenrod2
nb: gullris2

[ctx: color]
en: goldenrod3
nb: gullris3

[ctx: color]
en: goldenrod4
nb: gullris4

[ctx: color]
en: green
nb: grønn

[ctx: color]
en: green1
nb: grønn1

[ctx: color]
en: green2
nb: grønn2

[ctx: color]
en: green3
nb: grønn3

[ctx: color]
en: green4
nb: grønn4

[ctx: color]
en: honeydew
nb: honningdugg

[ctx: color]
en: honeydew1
nb: honningdugg1

[ctx: color]
en: honeydew2
nb: honningdugg2

[ctx: color]
en: honeydew3
nb: honningdugg3

[ctx: color]
en: honeydew4
nb: honningdugg4

[ctx: color]
en: ivory
nb: elfenbenshvit

[ctx: color]
en: ivory1
nb: elfenbenshvit1

[ctx: color]
en: ivory2
nb: elfenbenshvit2

[ctx: color]
en: ivory3
nb: elfenbenshvit3

[ctx: color]
en: ivory4
nb: elfenbenshvit4

[ctx: color]
en: lavender
nb: lavendel

[ctx: color]
en: linen
nb: linhvit

[ctx: color]
en: magenta
nb: magentarød

[ctx: color]
en: magenta1
nb: magentarød1

[ctx: color]
en: magenta2
nb: magentarød2

[ctx: color]
en: magenta3
nb: magentarød3

[ctx: color]
en: magenta4
nb: magentarød4

[ctx: color]
en: maroon
nb: rødbrun

[ctx: color]
en: maroon1
nb: rødbrun1

[ctx: color]
en: maroon2
nb: rødbrun2

[ctx: color]
en: maroon3
nb: rødbrun3

[ctx: color]
en: maroon4
nb: rødbrun4

[ctx: color]
en: moccasin
nb: lys gulbrun

[ctx: color]
en: navy
nb: marineblå

[ctx: color]
en: orange
nb: oransje

[ctx: color]
en: orange1
nb: oransje1

[ctx: color]
en: orange2
nb: oransje2

[ctx: color]
en: orange3
nb: oransje3

[ctx: color]
en: orange4
nb: oransje4

[ctx: color]
en: orchid
nb: orkidélilla

[ctx: color]
en: orchid1
nb: orkidélilla1

[ctx: color]
en: orchid2
nb: orkidélilla2

[ctx: color]
en: orchid3
nb: orkidélilla3

[ctx: color]
en: orchid4
nb: orkidélilla4

[ctx: color]
en: pink
nb: lyserosa

[ctx: color]
en: pink1
nb: lyserosa1

[ctx: color]
en: pink2
nb: lyserosa2

[ctx: color]
en: pink3
nb: lyserosa3

[ctx: color]
en: pink4
nb: lyserosa4

[ctx: color]
en: plum
nb: plommeblå

[ctx: color]
en: plum1
nb: plommeblå1

[ctx: color]
en: plum2
nb: plommeblå2

[ctx: color]
en: plum3
nb: plommeblå3

[ctx: color]
en: plum4
nb: plommeblå4

[ctx: color]
en: purple
nb: purpurrød

[ctx: color]
en: purple1
nb: purpurrød1

[ctx: color]
en: purple2
nb: purpurrød2

[ctx: color]
en: purple3
nb: purpurrød3

[ctx: color]
en: purple4
nb: purpurrød4

[ctx: color]
en: red
nb: rød

[ctx: color]
en: red1
nb: rød1

[ctx: color]
en: red2
nb: rød2

[ctx: color]
en: red3
nb: rød3

[ctx: color]
en: red4
nb: rød4

[ctx: color]
en: salmon
nb: lakserød

[ctx: color]
en: salmon1
nb: lakserød1

[ctx: color]
en: salmon2
nb: lakserød2

[ctx: color]
en: salmon3
nb: lakserød3

[ctx: color]
en: salmon4
nb: lakserød4

[ctx: color]
en: seashell
nb: skjellhvit

[ctx: color]
en: seashell1
nb: skjellhvit1

[ctx: color]
en: seashell2
nb: skjellhvit2

[ctx: color]
en: seashell3
nb: skjellhvit3

[ctx: color]
en: seashell4
nb: skjellhvit4

[ctx: color]
en: sienna
nb: siennabrun

[ctx: color]
en: sienna1
nb: siennabrun1

[ctx: color]
en: sienna2
nb: siennabrun2

[ctx: color]
en: sienna3
nb: siennabrun3

[ctx: color]
en: sienna4
nb: siennabrun4

[ctx: color]
en: snow
nb: snøhvit

[ctx: color]
en: snow1
nb: snøhvit1

[ctx: color]
en: snow2
nb: snøhvit2

[ctx: color]
en: snow3
nb: snøhvit3

[ctx: color]
en: snow4
nb: snøhvit4

[ctx: color]
en: tan
nb: matt brun

[ctx: color]
en: tan1
nb: matt brun1

[ctx: color]
en: tan2
nb: matt brun2

[ctx: color]
en: tan3
nb: matt brun3

[ctx: color]
en: tan4
nb: matt brun4

[ctx: color]
en: thistle
nb: grålilla

[ctx: color]
en: thistle1
nb: grålilla1

[ctx: color]
en: thistle2
nb: grålilla2

[ctx: color]
en: thistle3
nb: grålilla3

[ctx: color]
en: thistle4
nb: grålilla4

[ctx: color]
en: tomato
nb: tomatrød

[ctx: color]
en: tomato1
nb: tomatrød1

[ctx: color]
en: tomato2
nb: tomatrød2

[ctx: color]
en: tomato3
nb: tomatrød3

[ctx: color]
en: tomato4
nb: tomatrød4

[ctx: color]
en: turquoise
nb: turkisblå

[ctx: color]
en: turquoise1
nb: turkisblå1

[ctx: color]
en: turquoise2
nb: turkisblå2

[ctx: color]
en: turquoise3
nb: turkisblå3

[ctx: color]
en: turquoise4
nb: turkisblå4

[ctx: color]
en: violet
nb: fiolett

[ctx: color]
en: wheat
nb: hvetegul

[ctx: color]
en: wheat1
nb: hvetegul1

[ctx: color]
en: wheat2
nb: hvetegul2

[ctx: color]
en: wheat3
nb: hvetegul3

[ctx: color]
en: wheat4
nb: hvetegul4

[ctx: color]
en: white
nb: hvit

[ctx: color]
en: yellow
nb: gul

[ctx: color]
en: yellow1
nb: gul1

[ctx: color]
en: yellow2
nb: gul2

[ctx: color]
en: yellow3
nb: gul3

[ctx: color]
en: yellow4
nb: gul4

en: Debug Settings
nb: Innstillinger for feilsøking

en: File
nb: Fil

en: Message Box
nb: Meldingsboks

en: Shell
nb: Skall

en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
nb: Informasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
nb: Utdata til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
nb: Filnavn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
nb: Feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
nb: Avbryt ved fatal feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
nb: Slå på utdata for feilsøking

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
nb: Advarsel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
nb: Kritisk feil

en: &Select All
nb: Velg &alle

en: &Deselect All
nb: &Fravelg alle

en: A dialog box for setting preferences for debug output
nb: En dialogboks for å sette innstillinger for feilsøkingsinformasjon

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
nb: © 1999–2009 David Faure <faure@kde.org>

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
nb: Vis den fullstendige dialogen i stedet for den vanlige listedialogen

en: Turn area on
nb: Slå på område

en: Turn area off
nb: Slå av område

en: no error
nb: ingen feil

en: requested family not supported for this host name
nb: den etterspurte adressefamilien støttes ikke for dette vertsnavnet

en: temporary failure in name resolution
nb: midlertidig feil ved navneoppslag

en: non-recoverable failure in name resolution
nb: uopprettelig feil i navneoppslaget

en: invalid flags
nb: ugyldige flagg

en: memory allocation failure
nb: feil ved tilordning av minne

en: name or service not known
nb: navnet eller tjenesten er ukjent

en: requested family not supported
nb: den etterspurte familien er ikke støttet

en: requested service not supported for this socket type
nb: den etterspurte tjenesten er ikke støttet for denne sokkeltypen

en: requested socket type not supported
nb: den etterspurte sokkeltypen er ikke støttet

en: unknown error
nb: ukjent feil

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
nb: systemfeil: %1

en: request was canceled
nb: forespørselen ble avbrutt

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
nb: Ukjent familie %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
nb: ingen feil

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
nb: mislykket navneoppslag

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
nb: adressen er allerede i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
nb: sokkelen er i bruk

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
nb: sokkelen er opprettet fra før

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
nb: sokkelen er ikke i bruk

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
nb: sokkelen er ikke opprettet

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
nb: handlinga ville gi blokkering

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
nb: tilkoblingen ble avvist

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
nb: koplinga tok for lang tid

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
nb: handlinga er allerede i gang

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
nb: nettverksfeil

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
nb: handlinga er ikke støttet

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
nb: operasjonen tok for lang tid

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
nb: det oppsto en ukjent/uventet feil

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
nb: nettverksvert avsluttet forbindelsen

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
nb: Det er ikke oppgitt lisensbetingelser for dette programmet.
    Lisensbetingelsene kan være i dokumentasjonen eller kildekoden.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
nb: Dette programmet er gitt ut under betingelsene i %1.

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
nb: BSD-lisens

[ctx: @item license]
en: BSD License
nb: BSD-lisens

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
nb: Kunstnerisk lisens

[ctx: @item license]
en: Artistic License
nb: Kunstnerisk lisens

[ctx: @item license]
en: Custom
nb: Tilpasset

[ctx: @item license]
en: Not specified
nb: Ikke oppgitt

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
nb: <p>KDE er oversatt til mange språk, takket være arbeidet til de mange oversettelses-lagene over hele verden.</p><p>For mer informasjon om KDEs internasjonalisering besøk http://www.skolelinux.org/no</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
nb: Gregoriansk

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
nb: Koptisk

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
nb: Etiopisk

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
nb: Islamisk / Hijri (Sivil)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
nb: Indisk nasjonal

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
nb: Japansk

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
nb: Juliansk

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
nb: Taiwansk

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
nb: Ugyldig kalendertype

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
nb:  Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
nb:  Pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
nb:  Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
nb:  Kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
nb:  Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
nb:  Mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
nb:  Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
nb:  Pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
nb:  Pas

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
nb:  Pan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
nb:  Epe

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
nb:  Meo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
nb:  Kou

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
nb:  Thoout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
nb:  Paope

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
nb:  Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
nb:  Kiahk

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
nb:  Tobe

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
nb:  Meshir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
nb:  Paremhotep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
nb:  Parmoute

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
nb:  Pashons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
nb:  Paone

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
nb:  Epep

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
nb:  Mesore

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
nb:  Kouji nabot

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
nb:  Mes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
nb:  Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
nb:  Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
nb:  Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
nb:  Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
nb:  Yak

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
nb:  Mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
nb:  Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
nb:  Gen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
nb:  Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
nb:  Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
nb:  Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
nb:  Pag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
nb:  Meskerem

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
nb:  Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
nb:  Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
nb:  Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
nb:  Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
nb:  Yakatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
nb:  Magabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
nb:  Miyazya

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
nb:  Genbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
nb:  Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
nb:  Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
nb:  Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
nb:  Pagumen

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
nb: Før vanlig tidsregning

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
nb: f.vt.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
nb: Før Kristi fødsel

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
nb: F.Kr.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
nb: Vanlig tidsregning

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
nb: VT

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
nb:  jan.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
nb:  feb.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
nb:  mar.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
nb:  apr.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
nb:  mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
nb:  jun.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
nb:  jul.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
nb:  aug.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
nb:  sep.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
nb:  okt.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
nb:  nov.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
nb:  des.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
nb: jan.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
nb: feb.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
nb: mar.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
nb: apr.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
nb: mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
nb: jun.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
nb: jul.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
nb: aug.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
nb: sep.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
nb: okt.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
nb: nov.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
nb: des.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
nb:  januar

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
nb:  februar

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
nb:  mars

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
nb:  april

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
nb:  mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
nb:  juni

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
nb:  juli

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
nb:  august

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
nb:  september

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
nb:  oktober

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
nb:  november

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
nb:  desember

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
nb: januar

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
nb: februar

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
nb: mars

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
nb: april

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
nb: mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
nb: juni

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
nb: juli

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
nb: august

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
nb: september

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
nb: oktober

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
nb: november

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
nb: desember

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
nb: O

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
nb: L

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
nb: ma.

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
nb: ti.

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
nb: on.

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
nb: to.

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
nb: fr.

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
nb: lø.

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
nb: sø.

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
nb: Mandag

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
nb: Tirsdag

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
nb: Onsdag

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
nb: Torsdag

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
nb: Fredag

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
nb: Lørdag

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
nb: Søndag

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
nb:  Tis

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
nb:  Hes

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
nb:  Kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
nb:  Tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
nb:  Shv

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
nb:  Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
nb:  Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
nb:  Iya

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
nb:  Siv

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
nb:  Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
nb:  Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
nb:  Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
nb:  Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
nb:  Ad2

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
nb:  Tishrey

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
nb:  Heshvan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
nb:  Kislev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
nb:  Tevet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
nb:  Shvat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
nb:  Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
nb:  Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
nb:  Iyar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
nb:  Sivan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
nb:  Tamuz

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
nb:  Av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
nb:  Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
nb:  Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
nb:  Adar II

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
nb: Saka-tidsregning

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
nb:  Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
nb:  Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
nb:  Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
nb:  Āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
nb:  Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
nb:  Bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
nb:  Āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
nb:  Kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
nb:  Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
nb:  Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
nb:  Māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
nb:  Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
nb:  Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
nb:  Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
nb:  Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
nb:  Āshādha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
nb:  Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
nb:  Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
nb:  Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
nb:  Kārtik

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
nb:  Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
nb:  Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
nb:  Māgh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
nb:  Phālgun

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
nb:  Muh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
nb:  Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
nb:  R. A.

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
nb:  R. T.

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
nb:  J. A.

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
nb:  J. T.

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
nb:  Raj

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
nb:  Sha

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
nb:  Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
nb:  Shw

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
nb:  Qid

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
nb:  Hij

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
nb:  Muharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
nb:  Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
nb:  Rabi` al-Awal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
nb:  Rabi` al-Thaani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
nb:  Jumaada al-Awal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
nb:  Jumaada al-Thaani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
nb:  Rajab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
nb:  Sha`ban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
nb:  Ramadan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
nb:  Shawwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
nb:  Thu al-Qi`dah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
nb:  Thu al-Hijjah

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
nb:  Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
nb:  Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
nb:  Kho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
nb:  Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
nb:  Mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
nb:  Sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
nb:  Meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
nb:  Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
nb:  Aza

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
nb:  Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
nb:  Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
nb:  Esf

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
nb:  Farvardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
nb:  Ordibehesht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
nb:  Khordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
nb:  Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
nb:  Mordad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
nb:  Shahrivar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
nb:  Mehr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
nb:  Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
nb:  Azar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
nb:  Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
nb:  Bahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
nb:  Esfand

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
nb: Før vanlig tidsregning

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
nb: Fvt

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
nb: Før Kristi fødsel

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
nb: F.Kr.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
nb: Vanlig tidsregning

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
nb: Vt

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
nb:  jan.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
nb:  feb.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
nb:  mar.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
nb:  apr.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
nb:  mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
nb:  jun.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
nb:  jul.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
nb:  aug.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
nb:  sep.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
nb:  okt.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
nb:  nov.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
nb:  des.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
nb: jan.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
nb: feb.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
nb: mar.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
nb: apr.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
nb: mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
nb: jun.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
nb: jul.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
nb: aug.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
nb: sep.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
nb: okt.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
nb: nov.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
nb: des.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
nb:  januar

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
nb:  februar

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
nb:  mars

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
nb:  april

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
nb:  mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
nb:  juni

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
nb:  juli

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
nb:  august

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
nb:  september

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
nb:  oktober

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
nb:  november

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
nb:  desember

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
nb: januar

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
nb: februar

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
nb: mars

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
nb: april

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
nb: mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
nb: juni

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
nb: juli

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
nb: august

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
nb: september

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
nb: oktober

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
nb: november

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
nb: desember

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
nb: O

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
nb: L

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
nb: ma.

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
nb: ti.

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
nb: on.

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
nb: to.

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
nb: fr.

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
nb: lø.

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
nb: sø.

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
nb: Mandag

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
nb: Tirsdag

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
nb: Onsdag

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
nb: Torsdag

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
nb: Fredag

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
nb: Lørdag

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
nb: Søndag

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
nb: Kinesisk tidsregning (Taiwan)

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
nb: Buddhistisk tidsregning

en: Use the X-server display 'displayname'
nb: Bruk X-tjener-skjermen «displayname»

en: Restore the application for the given 'sessionId'
nb: Gjenopprett programmet for oppgitt «sessionId»

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
nb: Dette fører til at programmet installerer et privat
    fargekart på en 8-bits skjerm

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
nb: Begrenser antall farger som brukes i fargepaletten
    på en 8-bits skjerm når programmet bruker
    fargeangivelsen QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
nb: ber Qt om å aldri ta kontrollen over musa eller tastaturet

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
nb: kjøring under en feilsøker kan føre til at -nograb blir
    lagt til, bruk -dograb for å overstyre

en: switches to synchronous mode for debugging
nb: bytter til synkron-modus for feilsøking

en: defines the application font
nb: Angi programskrifttypen

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
nb: Velger standard bakgrunnsfarge og 
    programpalett (lyse og mørke skygger 
    blir beregnet)

en: sets the default foreground color
nb: velger standard forgrunnsfarge

en: sets the default button color
nb: velger standard knappefarge

en: sets the application name
nb: velger programnavnet

en: sets the application title (caption)
nb: velger programtittelen (overskrift)

en: load the testability framework
nb: last inn rammeverket for testbarhet

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
nb: krever at programmet skal bruke en TrueColor-visual
    på en 8-bits skjerm

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
nb: velger skrivemetoden XIM (X Input Method).
    Mulige verdier er onthespot, overthespot, offthespot
    og root

en: set XIM server
nb: velg XIM-tjener

en: disable XIM
nb: slå av XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
nb: speilvender hele utformingen av skjermelementene

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
nb: bruker Qt-stilarket på programmets skjermelementer

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
nb: bruk et annet grafikksystem i stedet for standardsystemet, valgene er raster og opengl (eksperimentelt)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
nb: QML JS feilsøkingsinformasjon. Programmet må være
    bygget med -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for at 
    feilsøkeren kan slås på

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
nb: Plattform for vindussystemet (f.eks. xcb eller wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
nb: Bruk «caption» som navn i tittellinja

en: Use 'icon' as the application icon
nb: Bruk «icon»som ikon for programmet

en: Use alternative configuration file
nb: Bruk alternativ oppsettsfil

en: Disable crash handler, to get core dumps
nb: Slå av krasjbehandler for å få core-dumper

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
nb: Venter på en WM_NET-kompatibel vindusbehandler

en: sets the application GUI style
nb: velger stilen på grensesnittet i programmet

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
nb: velger klientgeometrien til hovedelementet – argumentformatet finnes i man X (som regel Bredde×Høyde+Xpos+Ypos)

en: KDE Application
nb: KDE-program

en: Unknown option '%1'.
nb: Ukjent valg «%1».

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
nb: «%1» mangler.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
nb: %1 ble skrevet av
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
nb: Dette programmet ble skrevet av noen som ønsker å være anonyme.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
nb: Bruk http://bugs.kde.org for å rapportere feil.

en: Please report bugs to %1.
nb: Send denne feilrapporten til %1.

en: Unexpected argument '%1'.
nb: Uventet argument «%1».

en: Use --help to get a list of available command line options.
nb: Bruk --help for å få en liste over tilgjengelige kommandovalg.

en: [options]
nb: [valg]

en: [%1-options]
nb: [%1-valg]

en: Usage: %1 %2
nb: Bruk: %1 %2

en: 
    Generic options:
nb: 
    Generiske valg:

en: Show help about options
nb: Vis hjelp om valg

en: Show %1 specific options
nb: Vis %1-spesifikke valg

en: Show all options
nb: Vis alle valg

en: Show author information
nb: Vis forfatterinformasjon

en: Show version information
nb: Vis versjonsnummer

en: Show license information
nb: Vis lisensinformasjon

en: End of options
nb: Slutt på valg

en: 
    %1 options:
nb: 
    %1-valg:

en: 
    Options:
nb: 
    Valg:

en: 
    Arguments:
nb: 
    Argumenter:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nb: Filene/URL-ene som er åpnet i programmet vil bli slettet etter bruk

en: KDE-tempfile
nb: KDE-tempfil

en: Library "%1" not found
nb: Fant ikke biblioteket «%1»

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
nb: Arabisk-Indisk

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
nb: Østlig Arabisk-Indisk

[ctx: digit set]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
nb: %1 dager

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
nb: %1 timer

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
nb: %1 minutter

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
nb: %1 sekunder

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
nb[0]: %1 millisekund
nb[1]: %1 millisekunder

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
nb[0]: 1 dag
nb[1]: %1 dager

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
nb[0]: 1 time
nb[1]: %1 timer

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
nb[0]: 1 minutt
nb[1]: %1 minutter

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
nb[0]: 1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nb: %1 og  %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
nb: Formiddag

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
nb: Ettermiddag

en: No target filename has been given.
nb: Det er ikke oppgitt noe mål-filnavn.

en: Already opened.
nb: Åpnet fra før.

en: Insufficient permissions in target directory.
nb: Utilstrekkelige rettigheter i målmappa.

en: Unable to open temporary file.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil.

en: Synchronization to disk failed
nb: Synkronisering til disk feilet

en: Error during rename.
nb: Feil ved navnebytte på fil.

en: Timed out trying to connect to remote host
nb: Tidsavbrudd ved forsøk på tilkobling til nettverksvert

en: address family for nodename not supported
nb: ikke støtte for adressefamilien til nodenavnet

en: invalid value for 'ai_flags'
nb: ugyldig verdi for «ai_flags»

en: 'ai_family' not supported
nb: «ai_family» er ikke støttet

en: no address associated with nodename
nb: ingen adresse tilknyttet nodenavnet

en: servname not supported for ai_socktype
nb: tjenernavnet er ikke støttet i ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
nb: «ai_socktype»er ikke støttet

en: system error
nb: systemfeil

en: KDE Test Program
nb: KDE Testprogram

en: Africa/Abidjan
nb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
nb: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
nb: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
nb: Afrika/Algerie

en: Africa/Asmara
nb: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
nb: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
nb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
nb: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
nb: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nb: Afrika/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
nb: Ceuta og Melilla

en: Africa/Conakry
nb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nb: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
nb: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
nb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
nb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
nb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nb: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
nb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Juba
nb: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
nb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
nb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nb: Afrika/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
nb: vestre Demokratiske republikk Kongo

en: Africa/Lagos
nb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
nb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nb: Afrika/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
nb: Østre Demokratiske republikk Kongo

en: Africa/Lusaka
nb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nb: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
nb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
nb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
nb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
nb: Afrika/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
nb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
nb: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
nb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
nb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nb: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
nb: Amerika/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
nb: Aleutene

en: America/Anchorage
nb: Amerika/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
nb: Alaskatid

en: America/Anguilla
nb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nb: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
nb: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
nb: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
nb: Amerika/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
nb: Amerika/Argentina/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
nb: de fleste steder (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
nb: de fleste steder (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
nb: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
nb: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
nb: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
nb: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
nb: Amerika/Argentina/Salta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: (SA, LP, NQ, RN)
nb: (SA,LP,NQ,RN)

en: America/Argentina/San_Juan
nb: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
nb: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
nb: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
nb: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
nb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nb: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
nb: Amerika/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
nb: Eastern Standard Time – Atikokan, Ontario og Southampton-øya, Nunavut

en: America/Atka
nb: Amerika/Atka

en: America/Bahia
nb: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
nb: Amerika/Bahia Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
nb: Mexican Central Time – Bahia de Banderas

en: America/Barbados
nb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nb: Amerika/Belem

en: America/Belize
nb: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
nb: Amerika/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
nb: Atlantic Standard Time – Quebec – Lower North Shore

en: America/Boa_Vista
nb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
nb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nb: Amerika/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
nb: Mountain Time – sørlige Idaho og østre Oregon

en: America/Buenos_Aires
nb: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Calgary
nb: Amerika/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
nb: Mountain Time – Alberta, østre British Columbia og vestre Saskatchewan

en: America/Cambridge_Bay
nb: Amerika/Cambridge_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
nb: Mountain Time – vestre Nunavut

en: America/Campo_Grande
nb: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
nb: Amerika/Cancun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
nb: Central Time – Quintana Roo

en: America/Caracas
nb: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
nb: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
nb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nb: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
nb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
nb: Amerika/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
nb: Mountain Time – Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
nb: Meican Mountain Time – Chihuahua bort fra grensen mot USA

en: America/Coral_Harbour
nb: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
nb: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
nb: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
nb: Amerika/Creston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
nb: Mountain Standard Time – Creston, British Columbia

en: America/Cuiaba
nb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nb: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
nb: Amerika/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
nb: østkysten, nort for Scoresbysund

en: America/Dawson
nb: Amerika/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
nb: Pacific Time – nordlige Yukon

en: America/Dawson_Creek
nb: Amerika/Dawson_Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
nb: Mountain Standard Time – Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia

en: America/Denver
nb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
nb: Amerika/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
nb: Eastern Time – de fleste steder i Michigan

en: America/Dominica
nb: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
nb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
nb: Amerika/Eirunepe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
nb: Vestre Amazonas

en: America/El_Salvador
nb: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
nb: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
nb: Amerika/Fort_Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
nb: Eastern Time – de fleste steder i Indiana

en: America/Fortaleza
nb: Amerika/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
nb: NO Brasil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
nb: Amerika/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
nb: Atlantic Time – de fleste steder i Nova Scotia, PEI

en: America/Glace_Bay
nb: Amerika/Glace_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
nb: Atlantic Time – Nova Scotia, steder som ikke hadde sommertid 1966-1971

en: America/Godthab
nb: Amerika/Godthåb

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
nb: de fleste steder

en: America/Goose_Bay
nb: Amerika/Goose_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
nb: Atlantic Time – Labrador – de fleste steder

en: America/Grand_Turk
nb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nb: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
nb: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nb: Amerika/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
nb: fastland

en: America/Guyana
nb: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
nb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
nb: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
nb: Amerika/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
nb: Mountain Standard Time – Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
nb: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
nb: Amerika/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
nb: Eastern Time – Indiana – Starke kommune

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
nb: Central Time – Indiana – Starke kommune

en: America/Indiana/Marengo
nb: Amerika/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
nb: Eastern Time – Indiana – Crawford kommune

en: America/Indiana/Petersburg
nb: Amerika/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
nb: Central Time – Indiana – Pike kommune

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
nb: Eastern Time – Indiana – Pike kommune

en: America/Indiana/Tell_City
nb: Amerika/Indiana/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
nb: Central Time – Indiana – Perry kommune

en: America/Indiana/Vevay
nb: Amerika/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
nb: Eastern Time – Indiana – Switzerland kommune

en: America/Indiana/Vincennes
nb: Amerika/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
nb: Eastern Time – Indiana – kommunene Daviess, Dubois, Knox og Martin

en: America/Indiana/Winamac
nb: Amerika/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
nb: Eastern Time – Indiana – Pulaski kommune

en: America/Indianapolis
nb: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
nb: Amerika/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
nb: Mountain Time – vestre Nordvest-territoriene

en: America/Iqaluit
nb: Amerika/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
nb: Eastern Time – østre Nunavut – de fleste steder

en: America/Jamaica
nb: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
nb: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
nb: Amerika/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
nb: Alaska Time – sørøst-Alaska

en: America/Kentucky/Louisville
nb: Amerika/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
nb: Eastern Time – Kentucky – Louisville-området

en: America/Kentucky/Monticello
nb: Amerika/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
nb: Eastern Time – Kentucky – Wayne kommune

en: America/Knox_IN
nb: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
nb: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
nb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
nb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
nb: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
nb: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
nb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
nb: Amerika/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
nb: østre Amazonas

en: America/Marigot
nb: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
nb: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
nb: Amerika/Matamoros

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
nb: US Central Time – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas nær grensa mot USA

en: America/Mazatlan
nb: Amerika/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
nb: Mountain Time – S. Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
nb: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
nb: Amerika/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
nb: Central Time – Michigan – kommunene Dickinson, Gogebic, Iron og Menominee

en: America/Merida
nb: Amerika/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
nb: Central Time – Campeche, Yucatan

en: America/Metlakatla
nb: Amerika/Metlakatla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
nb: Metlakatla Time – Annette Island

en: America/Mexico_City
nb: Amerika/Mexico_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
nb: Central Time – de fleste steder

en: America/Miquelon
nb: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
nb: Amerika/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
nb: Atlantic Time – New Brunswick

en: America/Monterrey
nb: Amerika/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
nb: Central Time – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
nb: Mexican Central Time – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas bort fra grensa mot USA

en: America/Montevideo
nb: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
nb: Amerika/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
nb: Eastern Time – Quebec – de fleste steder

en: America/Montserrat
nb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
nb: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
nb: Amerika/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
nb: Eastern Time – Ontario og Quebec – steder som ikke hadde sommertid 1967-1973

en: America/Nome
nb: Amerika/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
nb: Alaskatid – vestre Alaska

en: America/Noronha
nb: Amerika/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
nb: Atlantiske øyer

en: America/North_Dakota/Beulah
nb: Amerika/North_Dakota/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
nb: Central Time – North Dakota – Mercer kommune

en: America/North_Dakota/Center
nb: Amerika/North_Dakota/Center

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
nb: Central Time – North Dakota – Oliver kommune

en: America/North_Dakota/New_Salem
nb: Amerika/North_Dakota/New_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
nb: Central Time – North Dakota – Morton kommune (unntatt Mandan-området)

en: America/Ojinaga
nb: Amerika/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
nb: US Mountain Time – Chihuahua nær grensa mot USA

en: America/Ontario
nb: Amerika/Ontario

en: America/Panama
nb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nb: Amerika/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
nb: Eastern Time – Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
nb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
nb: Amerika/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
nb: Mountain Standard Time – Arizona

en: America/Port-au-Prince
nb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
nb: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
nb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
nb: Amerika/Rainy_River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
nb: Central Time – Rainy River & Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
nb: Amerika/Rankin_Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
nb: Central Time – sentrale Nunavut

en: America/Recife
nb: Amerika/Recife

en: America/Regina
nb: Amerika/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
nb: Central Standard Time – Saskatchewan – de fleste steder

en: America/Resolute
nb: Amerika/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
nb: Eastern Time – Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
nb: Central Standard Time – Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
nb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
nb: Amerika/Rosario

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
nb: Mexican Pacific Time – Baja California bort fra grensa mot USA

en: America/Santarem
nb: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
nb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
nb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
nb: Amerika/Sao_Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
nb: S & SO Brasil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
nb: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
nb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
nb: Amerika/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
nb: Mountain Time – Navajo

en: America/Sitka
nb: Amerika/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
nb: Alaska Time – sørøst-Alaska kyststripe

en: America/St_Barthelemy
nb: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
nb: Amerika/St_Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
nb: Newfoundland Time, medregnet SO Labrador

en: America/St_Kitts
nb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
nb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
nb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nb: Amerika/Swift_Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
nb: Central Standard Time – Saskatchewan – midwest

en: America/Tegucigalpa
nb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nb: Amerika/Thunder_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
nb: Eastern Time – Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
nb: Amerika/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
nb: US Pacific Time – Baja California nær grensa mot USA

en: America/Toronto
nb: Amerika/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
nb: Eastern Time – Ontario – de fleste steder

en: America/Tortola
nb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
nb: Amerika/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
nb: Pacific Time – vestlige British Columbia

en: America/Virgin
nb: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
nb: Amerika/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
nb: Pacific Time – sørlige Yukon

en: America/Winnipeg
nb: Amerika/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
nb: Central Time – Manitoba & vestlige Ontario

en: America/Yakutat
nb: Amerika/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
nb: Alaska-tid – norde del av sørøst-Alaska

en: America/Yellowknife
nb: Amerika/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
nb: Mountain Time – sentrale Nordvest-territoriene

en: Antarctica/Casey
nb: Antarktika/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
nb: Casey-stasjonen, Bailey-halvøya

en: Antarctica/Davis
nb: Antarktika/Davis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
nb: Davis-stasjonen, Vestfold-åsene

en: Antarctica/DumontDUrville
nb: Antarktika/DumontDUrville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
nb: Dumont-d'Urville-stasjonen, Adelie Land

en: Antarctica/Macquarie
nb: Antarktika/Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
nb: Macquarie-stasjonen, Macquarie-øya

en: Antarctica/Mawson
nb: Antarktika/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
nb: Mawson-stasjonen, Holme-bukta

en: Antarctica/McMurdo
nb: Antarktika/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
nb: McMurdo-stasjonen, Ross-øya

en: Antarctica/Palmer
nb: Antarktika/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
nb: Palmer-stasjonen, Anvers-øya

en: Antarctica/Rothera
nb: Antarktika/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
nb: Rothera-stasjonen, Adelaide-øya

en: Antarctica/South_Pole
nb: Antarktika/Sørpolen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
nb: Amundsen-Scott-stasjonen, Sørpolen

en: Antarctica/Syowa
nb: Antarktika/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
nb: Syowa-stasjonen, øst Ongul I

en: Antarctica/Vostok
nb: Antarktika/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
nb: Vostok-stasjonen, magnetisk sørpol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
nb: Vostok-stasjonen, Vostok-sjøen

en: Arctic/Longyearbyen
nb: Arktis/Longyearbyen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
nb: Moskva+10 – Beringhavet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
nb: Moskva+08 – Beringhavet

en: Asia/Baghdad
nb: Asia/Bagdad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
nb: østre Kina – Beijing, Guangdong, Shanghai, osv.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
nb: sentrale Kina – Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, osv.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
nb: Kina fjellene

en: Asia/Chungking
nb: Asia/Chongqing

en: Asia/Dacca
nb: Asia/Dhaka

en: Asia/Damascus
nb: Asia/Damaskus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
nb: Gaza-stripen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
nb: Heilongjiang (unntatt Mohe), Jilin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
nb: Nord-Kina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
nb: Vestbredden

en: Asia/Hong_Kong
nb: Asia/Hongkong

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
nb: Moskva+05 – Bajkalsjøen

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
nb: Java og Sumatra

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
nb: Irian Jaya og Molukkene

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
nb: vestre Ny Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Molukkene)

en: Asia/Kamchatka
nb: Asia/Kamtsjatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
nb: Mosvka+09 – Kamtsjatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
nb: Moskva+08 – Kamtsjatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
nb: vestre Tibet og Xinjiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
nb: Kina vestre Xinjiang

en: Asia/Kathmandu
nb: Asia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
nb: Asia/Krasnojarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
nb: Moskva+04 – Jenisei-elva

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
nb: Malakka-halvøya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
nb: Sabah og Sarawak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
nb: Moskva+08 – Magadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
nb: østre og sørlige Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, vest-Timor

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
nb: østre og sørlige Borneo,Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, vest-Timor

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
nb: Moskva+03 – Novokuznetsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
nb: Moskva+03 – Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
nb: Moskva+03 – vest-Sibir

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
nb: Vestre Kasakhstan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
nb: vestre og sentrale Borneo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
nb: Moskva+07 – Sakhalin-øya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
nb: vestre Usbekistan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
nb: Kina øst

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
nb: østre Usbekistan

en: Asia/Tehran
nb: Asia/Teheran

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
nb: det meste av Tibet og Xianjing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
nb: Kina Xinjiang-Tibet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
nb: Moskva+04 – Amur-elva

en: Asia/Yakutsk
nb: Asia/Jakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
nb: Moskva+05 – Lena-elva

en: Asia/Yekaterinburg
nb: Asia/Jekaterinburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
nb: Moskva+02 – Ural

en: Asia/Yerevan
nb: Asia/Jerevan

en: Atlantic/Azores
nb: Atlanterhavet/Azorene

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
nb: Azorene

en: Atlantic/Bermuda
nb: Atlanterhavet/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nb: Atlanterhavet/Kanariøyene

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
nb: Kanari-øyene

en: Atlantic/Cape_Verde
nb: Atlanterhavet/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faeroe
nb: Atlanterhavet/Færøyene

en: Atlantic/Faroe
nb: Atlanterhavet/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
nb: Atlanterhavet/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
nb: Atlanterhavet/Madeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
nb: Madeira-øyene

en: Atlantic/Reykjavik
nb: Atlanterhavet/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nb: Atlanterhavet/Sør-Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nb: Atlanterhavet/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
nb: Atlanterhavet/Stanley

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
nb: New South Wales – de fleste steder

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
nb: Sør-Australia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
nb: Queensland – de fleste steder

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
nb: New South Wales – Yancowinna

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
nb: Tasmania – King-øya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
nb: Nord-territoriet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
nb: Vest-Australia – Eucla-området

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
nb: Tasmania – de fleste steder

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
nb: Lord Howe-øya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
nb: Queensland – Holiday-øyene

en: Australia/North
nb: Australia/Nord

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
nb: Vest-Australia – de fleste steder

en: Australia/South
nb: Australia/Sør

en: Australia/West
nb: Australia/Vest

en: Brazil/Acre
nb: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
nb: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
nb: Brasil/øst

en: Brazil/West
nb: Brasil/Vest

en: Canada/East-Saskatchewan
nb: Canada/østre Saskatchewan

en: Chile/Continental
nb: Chile/Kontinentalt

en: Chile/EasterIsland
nb: Chile/Påskeøya

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
nb: Påskeøya og Sala y Gomez

en: Europe/Amsterdam
nb: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nb: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
nb: Europa/Aten

en: Europe/Belfast
nb: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
nb: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
nb: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nb: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nb: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
nb: Europa/Bucuresti

en: Europe/Budapest
nb: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
nb: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
nb: Europa/København

en: Europe/Dublin
nb: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nb: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
nb: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
nb: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
nb: Europa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
nb: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
nb: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
nb: Europa/Kaliningrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
nb: Moskva+01 – Kaliningrad

en: Europe/Kiev
nb: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
nb: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
nb: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nb: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nb: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
nb: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nb: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
nb: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
nb: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nb: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
nb: Europa/Moskva

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
nb: Moskva+00 – vestre Russland

en: Europe/Oslo
nb: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
nb: Europa/Paris

en: Europe/Podgorica
nb: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
nb: Europa/Praha

en: Europe/Riga
nb: Europa/Riga

en: Europe/Rome
nb: Europa/Roma

en: Europe/Samara
nb: Europa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
nb: Moskva+01 – Samara, Udmurtia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
nb: Moskva+00 – Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
nb: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
nb: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
nb: Europa/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
nb: sentrale Krim

en: Europe/Skopje
nb: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nb: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nb: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nb: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nb: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
nb: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
nb: Europa/Uzhgorod

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
nb: Rutenia

en: Europe/Vaduz
nb: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nb: Europa/Vatikanstaten

en: Europe/Vienna
nb: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nb: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
nb: Europa/Volgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
nb: Moskva+00 – Kaspihavet

en: Europe/Warsaw
nb: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
nb: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nb: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
nb: Europa/Zürich

en: Hongkong
nb: Hong Kong

en: Iceland
nb: Island

en: Indian/Antananarivo
nb: Indiahavet/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nb: Indiahavet/Chagos

en: Indian/Christmas
nb: Indiahavet/Christmas

en: Indian/Cocos
nb: Indiahavet/Cocos

en: Indian/Comoro
nb: Indiahavet/Comoro

en: Indian/Kerguelen
nb: Indiahavet/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nb: Indiahavet/Mahe

en: Indian/Maldives
nb: Indiahavet/Maldivene

en: Indian/Mauritius
nb: Indiahavet/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nb: Indiahavet/Mayotte

en: Indian/Reunion
nb: Indiahavet/Reunion

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
nb: Chatham-øyene

en: Pacific/Apia
nb: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
nb: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
nb: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Chuuk
nb: Stillehavet/Chuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
nb: Chuuk (Truk) og Yap

en: Pacific/Easter
nb: Stillehavet/Påskeøya

en: Pacific/Efate
nb: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
nb: Stillehavet/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
nb: Phoenix-øyene

en: Pacific/Fakaofo
nb: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nb: Stillehavet/Fiji

en: Pacific/Funafuti
nb: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nb: Stillehavet/Galapagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
nb: Galapagos-øyene

en: Pacific/Gambier
nb: Stillehavet/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
nb: Gambier-øyene

en: Pacific/Guadalcanal
nb: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nb: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
nb: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
nb: Stillehavet/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
nb: Stillehavet/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
nb: Linjeøyene

en: Pacific/Kosrae
nb: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nb: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nb: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nb: Stillehavet/Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
nb: Marquesas-øyene

en: Pacific/Midway
nb: Stillehavet/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
nb: Midway-øyene

en: Pacific/Nauru
nb: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
nb: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
nb: Stillehavet/Norfolk

en: Pacific/Noumea
nb: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
nb: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
nb: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nb: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
nb: Stillehavet/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
nb: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
nb: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nb: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nb: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Samoa
nb: Stillehavet/Samoa

en: Pacific/Tahiti
nb: Stillehavet/Tahiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
nb: Selskapsøyene

en: Pacific/Tarawa
nb: Stillehavet/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
nb: Gilbert-øyene

en: Pacific/Tongatapu
nb: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nb: Stillehavet/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
nb: Truk (Chuuk) og Yap

en: Pacific/Wake
nb: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
nb: Stillehavet/Wallis

en: Pacific/Yap
nb: Stillehavet/Yap

en: Poland
nb: Polen

en: Turkey
nb: Tyrkia

en: US/Aleutian
nb: US/Aleutisk

en: US/East-Indiana
nb: US/østre Indiana

en: US/Eastern
nb: US/Østre

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
nb: Fastbreddde

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
nb: Område

[ctx: Time zone]
en: Region
nb: Område

en: Comment
nb: Kommentar

en: The style '%1' was not found
nb: Fant ikke stilen «%1»

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
nb: * Nylig brukte farger *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
nb: * Selvvalgte farger *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
nb: Førti farger

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
nb: Oxygen-farger

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
nb: Regnbuefarger

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
nb: Kongelige farger

[ctx: palette name]
en: Web Colors
nb: Nettfarger

en: Named Colors
nb: Navngitte farger

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
nb[0]: Klarte ikke å lese X11s rgb-fargestrenger. Følgende mappe ble undersøkt:
    %2
nb[1]: Kunne ikke lese X11s rgb-fargestrenger. Følgende mapper ble undersøkt:
    %2

en: Select Color
nb: Velg farge

en: Hue:
nb: Nyanse:

en: Saturation:
nb: Metning:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
nb: Verdi:

en: Red:
nb: Rød:

en: Green:
nb: Grønn:

en: Blue:
nb: Blå:

en: Alpha:
nb: Alfa:

en: &Add to Custom Colors
nb: &Legg til egne farger

en: Name:
nb: Navn:

en: Default color
nb: Standardfarge

en: -default-
nb: -standard-

en: -unnamed-
nb: -uten navn-

[ctx: @title:window]
en: Print
nb: Skriv ut

en: &Try
nb: &Prøv

en: modified
nb: endret

en: &Details
nb: &Detaljer

en: Get help...
nb: Få hjelp …

en: &Add
nb: &Legg til

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Move &Up
nb: Flytt &opp

en: Move &Down
nb: Flytt &ned

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nb: Vår sære zulu fra badeøya spilte jo whist og quickstep i min taxi

en: Select Font
nb: Velg skrift

en: Could not load print preview part
nb: Kunne ikke laste delen for forhåndsvisning av utskrift

en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Minimize
nb: Minimer

en: &Minimize
nb: &Minimer

en: &Restore
nb: &Gjenopprett

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Vil du avslutte <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
nb: Bekreft «Avslutt» fra systemkurven

en: Redo
nb: Gjør om

en: Undo
nb: Angre

en: Do not run in the background.
nb: Ikke kjør i bakgrunnen.

en: Internally added if launched from Finder
nb: Lagt til internt hvis det kjøres fra Finder

[ctx: @label]
en: Add Comment...
nb: Legg til kommentar …

[ctx: @label]
en: Change...
nb: Endre …

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
nb: Endre kommentar

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
nb: Legg til kommentar

en: Device name
nb: Enhetsnavn

[ctx: folder name]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
nb: Lag ny mappe i:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
nb: En fil eller mappe med navnet %1 finnes fra før.

en: You do not have permission to create that folder.
nb: Du har ikke rettighet til å lage den mappa.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nb: Velg mappe

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
nb: Ny mappe …

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
nb: Ny mappe …

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
nb: Vis skjulte mapper

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nb: Egenskaper

en: *|All files
nb: *|Alle filer

en: All Supported Files
nb: Alle støttede filer

en: Open
nb: Åpne

en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nb[0]: %1 element
nb[1]: %1 elementer

[ctx: @label]
en: Comment
nb: Kommentar

[ctx: @label]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: @label]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: @label]
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: @label]
en: Rating
nb: Karakter

[ctx: @label]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @label]
en: Tags
nb: Tagger

[ctx: @label]
en: Total Size
nb: Total størrelse

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
nb: KFileMetaDataReader kan brukes til å lese metadata fra en fil

en: (C) 2011, Peter Penz
nb: © 2011 Peter Penz

en: Current maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Only the meta data that is part of the file is read
nb: Bare de metadata leses som er en del av fila

en: List of URLs where the meta-data should be read from
nb: Liste over URL-er der metadataene skal leses fra

en: <Error>
nb: <Feil>

en: Show Hidden Folders
nb: Vis skjulte mapper

en: All Pictures
nb: Alle bilder

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
nb: Sett opp viste data

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nb: Sett opp hvilke data som skal vises:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
nb: Sett opp …

[ctx: @title:tab]
en: Information
nb: Informasjon

[ctx: @label creation date]
en: Created
nb: Opprettet

[ctx: @label file content size]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
nb: Avhenger

[ctx: @label]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
nb: Har del

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
nb: Har logisk del

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
nb: Del av

[ctx: @label]
en: Keyword
nb: Nøkkelord

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: @label]
en: MIME Type
nb: MIME-type

[ctx: @label]
en: Content
nb: Innhold

[ctx: @label]
en: Related To
nb: Beslektet med

[ctx: @label]
en: Subject
nb: Emne

[ctx: @label music title]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: @label file URL]
en: File Location
nb: Filplassering

[ctx: @label]
en: Creator
nb: Opprettet av

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
nb: Snittbitrate

[ctx: @label]
en: Channels
nb: Kanaler

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
nb: Tegn

[ctx: @label]
en: Codec
nb: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
nb: Fargedybde

[ctx: @label]
en: Duration
nb: Varighet

[ctx: @label]
en: Filename
nb: Filnavn

[ctx: @label]
en: Height
nb: Høyde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
nb: Flettingsmodus

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
nb: Linjer

[ctx: @label]
en: Programming Language
nb: Programmeringsspråk

[ctx: @label]
en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

[ctx: @label]
en: Width
nb: Bredde

[ctx: @label number of words]
en: Words
nb: Ord

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
nb: Blender

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
nb: Eksponeringskompensasjon

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
nb: Eksponeringstid

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
nb: Blits

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
nb: Brennvidde

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
nb: Brennvidde 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
nb: ISO-hastigheter

[ctx: @label EXIF]
en: Make
nb: Merke

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
nb: Målingsmodus

[ctx: @label EXIF]
en: Model
nb: Modell

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
nb: Retning

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
nb: Hvitbalanse

[ctx: @label video director]
en: Director
nb: Regissør

[ctx: @label music genre]
en: Genre
nb: Sjanger

[ctx: @label]
en: Performer
nb: Artist

[ctx: @label]
en: Release Date
nb: Utgivelsesdato

[ctx: @label music track number]
en: Track
nb: Spor

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
nb: Ressurs opprettet

[ctx: @label]
en: Sub Resource
nb: Underressurs

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
nb: Ressurs endret

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
nb: Numerisk vurdering

[ctx: @label]
en: Copied From
nb: Kopiert fra

[ctx: @label]
en: First Usage
nb: Første bruk

[ctx: @label]
en: Last Usage
nb: Siste bruk

[ctx: @label]
en: Usage Count
nb: Antall brukt

[ctx: @label]
en: Unix File Group
nb: Unix filgruppe

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
nb: Unix filmodus

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
nb: Unix fileier

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
nb: Uklare oversettelser

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
nb: Siste oversetter

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
nb: Utdaterte oversettelser

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
nb: Dato for oversettelseskilden

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
nb: Totale oversettelser

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
nb: Oversatt

[ctx: @label]
en: Translation Date
nb: Oversatt dato

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
nb: Ikke oversatt

en: P&review
nb: F&orhåndsvisning

en: Acquire Image
nb: Hent bilde

en: OCR Image
nb: OCR på bilder

en: File '%1' is not readable
nb: Fila «%1» kan ikke leses

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
nb: FEIL: ukjent protokoll «%1»

en: Authorization Dialog
nb: Dialogvindu for autorisasjon

en: No metainfo for %1
nb: Ingen metainformasjon for %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
nb: Organisasjon / Vanlig navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
nb: Vis …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
nb: Slå av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
nb: Slå på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
nb: Legg til …

en: System certificates
nb: Systemsertifikater

en: User-added certificates
nb: Sertifikater som bruker har lagt til

en: Pick Certificates
nb: Velg sertifikater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
nb: <b>Emneinformasjon</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
nb: <b>Utstederinformasjon</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
nb: <b>Annet</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
nb: Gyldighetsperiode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
nb: Serienummer

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nb: %1 til %2

en: SSL Configuration Module
nb: SSL oppsettmodul

en: SSL Signers
nb: SSL-signerere

en: Signature Algorithm:
nb: Signaturalgoritme:

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Signature Contents:
nb: Signaturinnhold:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
nb: Ukjent nøkkelalgoritme

en: Key type: RSA (%1 bit)
nb: Nøkkeltype: RSA (%1 bit)

en: Exponent: 0x
nb: Eksponent: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
nb: Nøkkeltype: DSA (%1 bit)

en: Prime:
nb: Primtall:

en: 160 bit prime factor:
nb: 160 bits primfaktor:

en: Public key:
nb: Offentlig nøkkel:

en: The certificate is valid.
nb: Sertifikatet er gyldig.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nb: Klarte ikke hente utsteder-sertifikatet. Det betyr at sertifikatet for CA (Certificate Authority) ikke ble funnet.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
nb: Klarte ikke hente CRL (Certificate Revocation List). Det betyr at tilbakekallingslista for CA (Certificate Authority) ikke ble funnet.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nb: Det lyktes ikke å dekryptere signaturen til sertifikatet. Det betyr at det ikke en gang kunne beregnes, i motsetning til at det bare ikke stemmer med det forventede resultatet.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nb: Det lyktes ikke å dekryptere signaturen til CRL-en (Certificate Revocation List). Det betyr at det ikke en gang kunne beregnes, i motsetning til at det bare ikke stemmer med det forventede resultatet.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
nb: Det lyktes ikke å dekode utsteders offentlige nøkkel. Det betyr at sertifikatet til CA-en (Certificate Authority) ikke kan brukes til å verifisere sertifikatet du ville bruke.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
nb: Sertifikatets signatur er ugyldig. Det betyr at sertifikatet ikke kan verifiseres.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
nb: CRL-ens signatur er ugyldig. Det bertyr at CRL-en ikke kan verifiseres. (CRL :  tilbakekallingsliste for sertifikater).

en: The certificate is not valid, yet.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig ennå.

en: The certificate is not valid, any more.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig lenger.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
nb: CRL-en er ikke gyldig ennå.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
nb: Tidsformatet i «ikke før»-feltet i sertifikatet er ikke gyldig.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
nb: Tidsformatet i «ikke etter»-feltet i sertifikatet er ikke gyldig.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
nb: Tidsformatet for «sist oppdatert»-feltet i CRL-en er ikke gyldig.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
nb: Tidsformatet for «neste oppdatering»-feltet i CRL-en er ikke gyldig.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
nb: OpenSSL-prosessen slapp opp for minne.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
nb: Sertifikatet er selvsignert og ikke med i lista over tiltrodde sertifikater. Hvis du vil godta dette sertifikatet, så importer det til lista over tiltrodde sertifikater.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nb: Sertifikatet er selvsignert. Selv om tillitskjeden kan bygges opp, så kan ikke rot-utsteders sertifikat finnes, (rot-utsteder: root Certificate Authority).

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
nb: Utstedersertifikatet kan ikke finnes. Trolig er tillitskjeden brutt.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
nb: Sertifikatet kan ikke verifiseres da det er det eneste sertifikatet i tillitskjeden og ikke selvsignert. Hvis du signerer sertifikatet selv, så pass på å importere det inn i lista over tiltrodde sertifikater.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
nb: Sertifikatkjeden er lenger en maksimal oppgitt dybde.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet er tilbakekalt.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
nb: Sertifikatets utsteder (CA, Certificate Authority) er ikke gyldig.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
nb: Tillitskjedens lenge overstiger en av stilengde-parametrene til utstederen (CA-en), så alle senere signaturer er ugyldige.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
nb: Sertifikatet er ikke signert for det formålet du forsøkte å bruke det til. Det betyr at utstederen (CA-en ) ikke tillater denne bruken.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
nb: Rot-utstederen (CA-en) er ikke tiltrodd for det formål du forsøkte å bruke dette sertifikatet til.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
nb: Rot-utstederen (CA-en) er merket som avvist for det formålet du forsøkte å bruke den til.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
nb: Sertifikatets CA passer ikke med CA-navnet i sertifikatet.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nb: Rotsertifikatet til utsteder (CA) har en nøkkel-id som ikke stemmer med nøkkel-id i utstederdelen av det sertifikatet du forsøker å bruke.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nb: Rotsertifikatet til utsteder (CA) har en nøkkel-id og et navn som ikke stemmer med nøkkel-id og navn i utstederdelen av det sertifikatet du forsøker å bruke.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
nb: Sertifikatets utsteder (CA) har ikke lov til å signere sertifikater.

en: OpenSSL could not be verified.
nb: OpenSSL kunne ikke verifiseres.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nb: Dette sertifikatet besto ikke signaturtesten. Dette kan bety at signaturen på dette sertifikatet eller på andre i sertifikatets tillitskjede er ugyldig, ikke kan dekodes eller at tilbakekallingslista (CRL-en) ikke kunne verifiseres. Hvis du ser denne meldinga, så vennligst si fra til utvikleren av det programmet du bruker at hun/han bør bruke de nye, mer spesifikke feilmeldingene.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nb: Dette sertifikatet, ett eller flere i dets tillitskjede eller dets utsteders tilbabekallingsliste er ikke gyldig. Ett eller flere av disse kunne være ikke gyldig ennå, eller ikke gyldig lenger. Hvis du ser denne meldinga, så vennligst si fra til utvikleren av det programmet du bruker at hun/han bør bruke de nye, mer spesifikke feilmeldingene.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
nb: Sertifikatet er ikke kontrollert fordi rotfiler for autorisasjon av sertifikatsignering ikke ble funnet.

en: SSL support was not found.
nb: Fant ikke SSL-støtte.

en: Private key test failed.
nb: Test av privat nøkkel mislyktes.

en: The certificate has not been issued for this host.
nb: Sertifikatet har ikke blitt utstedt for denne verten.

en: This certificate is not relevant.
nb: Sertifikatet er ikke relevant.

en: The certificate is invalid.
nb: Sertifikatet er ikke gyldig.
