kdelibs4 - en to nds translation catalogue (1934 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
nds: Alicenblaag

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
nds: Antikwitt

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
nds: Antikwitt 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
nds: Antikwitt 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
nds: Antikwitt 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
nds: Antikwitt 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
nds: Schält Mannel

[ctx: color]
en: BlueViolet
nds: Blaagvigelett

[ctx: color]
en: CadetBlue
nds: Maatblaag

[ctx: color]
en: CadetBlue1
nds: Maatblaag 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
nds: Maatblaag 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
nds: Maatblaag 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
nds: Maatblaag 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
nds: Koornblomenblaag

[ctx: color]
en: DarkBlue
nds: Düüsterblaag

[ctx: color]
en: DarkCyan
nds: Düüsterzyan

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
nds: Düüster Geelrood

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
nds: Düüster Geelrood 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
nds: Düüster Geelrood 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
nds: Düüster Geelrood 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
nds: Düüster Geelrood 4

[ctx: color]
en: DarkGray
nds: Düüstergries

[ctx: color]
en: DarkGreen
nds: Düüstergröön

[ctx: color]
en: DarkGrey
nds: Düüstergries

[ctx: color]
en: DarkKhaki
nds: Düüster Khaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
nds: Düüster Magenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
nds: Düüster Olivengröön

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
nds: Düüster Olivengröön 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
nds: Düüster Olivengröön 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
nds: Düüster Olivengröön 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
nds: Düüster Olivengröön 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
nds: Düüsterorange

[ctx: color]
en: DarkOrange1
nds: Düüsterorange 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
nds: Düüsterorange 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
nds: Düüsterorange 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
nds: Düüsterorange 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
nds: Düüster Orschidee

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
nds: Düüster Orschidee 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
nds: Düüster Orschidee 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
nds: Düüster Orschidee 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
nds: Düüster Orschidee 4

[ctx: color]
en: DarkRed
nds: Düüsterroot

[ctx: color]
en: DarkSalmon
nds: Düüster Lachsklöör

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
nds: Düüster Watergröön

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
nds: Düüster Watergröön 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
nds: Düüster Watergröön 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
nds: Düüster Watergröön 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
nds: Düüster Watergröön 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
nds: Düüster Schieferblaag

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
nds: Düüster Schiefergries

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
nds: Düüster Schiefergries 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
nds: Düüster Schiefergries 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
nds: Düüster Schiefergries 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
nds: Düüster Schiefergries 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
nds: Düüster Schiefergries

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
nds: Düüstertörkies

[ctx: color]
en: DarkViolet
nds: Düüstervigelett

[ctx: color]
en: DeepPink
nds: Düüsterrosa

[ctx: color]
en: DeepPink1
nds: Düüsterrosa 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
nds: Düüsterrosa 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
nds: Düüsterrosa 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
nds: Düüsterrosa 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
nds: Düüster Hevenblaag

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
nds: Düüster Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
nds: Düüster Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
nds: Düüster Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
nds: Düüster Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: DimGray
nds: Dröövgries

[ctx: color]
en: DimGrey
nds: Dröövgries

[ctx: color]
en: DodgerBlue
nds: Bagalutenblaag

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
nds: Bagalutenblaag 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
nds: Bagalutenblaag 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
nds: Bagalutenblaag 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
nds: Bagalutenblaag 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
nds: Plantenwitt

[ctx: color]
en: ForestGreen
nds: Wohldgröön

[ctx: color]
en: GhostWhite
nds: Spöökwitt

[ctx: color]
en: GreenYellow
nds: Grööngeel

[ctx: color]
en: HotPink
nds: Hitt Rosa

[ctx: color]
en: HotPink1
nds: Hitt Rosa 1

[ctx: color]
en: HotPink2
nds: Hitt Rosa 2

[ctx: color]
en: HotPink3
nds: Hitt Rosa 3

[ctx: color]
en: HotPink4
nds: Hitt Rosa 4

[ctx: color]
en: IndianRed
nds: Ind'schroot

[ctx: color]
en: IndianRed1
nds: Ind'schroot 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
nds: Ind'schroot 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
nds: Ind'schroot 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
nds: Ind'schroot 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
nds: Lavennelblaag

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
nds: Lavennelblagg 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
nds: Lavennelblagg 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
nds: Lavennelblagg 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
nds: Lavennelblagg 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
nds: Grasgröön

[ctx: color]
en: LemonChiffon
nds: Limoon

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
nds: Limoon 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
nds: Limoon 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
nds: Limoon 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
nds: Limoon 4

[ctx: color]
en: LightBlue
nds: Hellblaag

[ctx: color]
en: LightBlue1
nds: Hellblaag 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
nds: Hellblaag 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
nds: Hellblaag 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
nds: Hellblaag 4

[ctx: color]
en: LightCoral
nds: Hellkorall

[ctx: color]
en: LightCyan
nds: Hellzyan

[ctx: color]
en: LightCyan1
nds: Hellzyan 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
nds: Hellzyan 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
nds: Hellzyan 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
nds: Hellzyan 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
nds: Hell Geelrood

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
nds: Hell Geelrood 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
nds: Hell Geelrood 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
nds: Hell Geelrood 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
nds: Hell Geelrood 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
nds: Hell Geelrodengeel

[ctx: color]
en: LightGray
nds: Hellgries

[ctx: color]
en: LightGreen
nds: Hellgröön

[ctx: color]
en: LightGrey
nds: Hellgries

[ctx: color]
en: LightPink
nds: Hellrosa

[ctx: color]
en: LightPink1
nds: Hellrosa 1

[ctx: color]
en: LightPink2
nds: Hellrosa 2

[ctx: color]
en: LightPink3
nds: Hellrosa 3

[ctx: color]
en: LightPink4
nds: Hellrosa 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
nds: Hell Lachs

[ctx: color]
en: LightSalmon1
nds: Hell Lachs 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
nds: Hell Lachs 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
nds: Hell Lachs 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
nds: Hell Lachs 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
nds: Hell Watergröön

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
nds: Hell Hevenblaag

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
nds: Hell Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
nds: Hell Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
nds: Hell Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
nds: Hell Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
nds: Schieferblaag

[ctx: color]
en: LightSlateGray
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
nds: Hell Stahlblaag

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
nds: Hell Stahlblaag 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
nds: Hell Stahlblaag 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
nds: Hell Stahlblaag 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
nds: Hell Stahlblaag 4

[ctx: color]
en: LightYellow
nds: Hellgeel

[ctx: color]
en: LightYellow1
nds: Hellgeel 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
nds: Hellgeel 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
nds: Hellgeel 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
nds: Hellgeel 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
nds: Limoongröön

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
nds: Middel-Aquamarin

[ctx: color]
en: MediumBlue
nds: Middelblaag

[ctx: color]
en: MediumOrchid
nds: Middel-Orschidee

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
nds: Middel-Orschidee 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
nds: Middel-Orschidee 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
nds: Middel-Orschidee 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
nds: Middel-Orschidee 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
nds: Middelfleder

[ctx: color]
en: MediumPurple1
nds: Middelfleder 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
nds: Middelfleder 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
nds: Middelfleder 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
nds: Middelfleder 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
nds: Middel-Watergröön

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
nds: Middel-Schieferblaag

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
nds: Middel-Vörjohrsgröön

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
nds: Middeltörkies

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
nds: Middel-Vigelettroot

[ctx: color]
en: MidnightBlue
nds: Nachtblaag

[ctx: color]
en: MintCream
nds: Mintkreem

[ctx: color]
en: MistyRose
nds: Nevelroos

[ctx: color]
en: MistyRose1
nds: Nevelroos 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
nds: Nevelroos 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
nds: Nevelroos 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
nds: Nevelroos 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
nds: Navajo-Witt

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
nds: Navajo-Witt 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
nds: Navajo-Witt 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
nds: Navajo-Witt 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
nds: Navajo-Witt 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
nds: Marineblaag

[ctx: color]
en: OldLace
nds: Ole Spitzen

[ctx: color]
en: OliveDrab
nds: Olivengröön

[ctx: color]
en: OliveDrab1
nds: Olivengröön 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
nds: Olivengröön 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
nds: Olivengröön 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
nds: Olivengröön 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
nds: Orangeroot

[ctx: color]
en: OrangeRed1
nds: Orangeroot 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
nds: Orangeroot 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
nds: Orangeroot 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
nds: Orangeroot 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
nds: Bleek Geelrood

[ctx: color]
en: PaleGreen
nds: Bleekgröön

[ctx: color]
en: PaleGreen1
nds: Bleekgröön 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
nds: Bleekgröön 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
nds: Bleekgröön 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
nds: Bleekgröön 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
nds: Bleektörkies

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
nds: Bleektörkies 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
nds: Bleektörkies 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
nds: Bleektörkies 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
nds: Bleektörkies 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
nds: Bleek Vigelettroot

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
nds: Bleek Vigelettroot 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
nds: Bleek Vigelettroot 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
nds: Bleek Vigelettroot 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
nds: Bleek Vigelettroot 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
nds: Papaya-Kreem

[ctx: color]
en: PeachPuff
nds: Peersch

[ctx: color]
en: PeachPuff1
nds: Peersch 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
nds: Peersch 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
nds: Peersch 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
nds: Peersch 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
nds: Pulverblaag

[ctx: color]
en: RosyBrown
nds: Rootbruun

[ctx: color]
en: RosyBrown1
nds: Rootbruun 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
nds: Rootbruun 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
nds: Rootbruun 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
nds: Rootbruun 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
nds: Königblaag

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
nds: Königblaag 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
nds: Königblaag 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
nds: Königblaag 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
nds: Königblaag 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
nds: Sadelbruun

[ctx: color]
en: SandyBrown
nds: Sandbruun

[ctx: color]
en: SeaGreen
nds: Watergröön

[ctx: color]
en: SeaGreen1
nds: Watergröön 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
nds: Watergröön 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
nds: Watergröön 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
nds: Watergröön 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
nds: Hevenblaag

[ctx: color]
en: SkyBlue1
nds: Hevenblaag 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
nds: Hevenblaag 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
nds: Hevenblaag 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
nds: Hevenblaag 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
nds: Schieferblaag

[ctx: color]
en: SlateBlue1
nds: Schieferblaag 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
nds: Schieferblaag 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
nds: Schieferblaag 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
nds: Schieferblaag 4

[ctx: color]
en: SlateGray
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: SlateGray1
nds: Schiefergries 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
nds: Schiefergries 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
nds: Schiefergries 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
nds: Schiefergries 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
nds: Schiefergries

[ctx: color]
en: SpringGreen
nds: Vörjohrsgröön

[ctx: color]
en: SpringGreen1
nds: Vörjohrsgröön 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
nds: Vörjohrsgröön 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
nds: Vörjohrsgröön 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
nds: Vörjohrsgröön 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
nds: Stahlblaag

[ctx: color]
en: SteelBlue1
nds: Stahlblaag 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
nds: Stahlblaag 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
nds: Stahlblaag 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
nds: Stahlblaag 4

[ctx: color]
en: VioletRed
nds: Vigelettroot

[ctx: color]
en: VioletRed1
nds: Vigelettroot 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
nds: Vigelettroot 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
nds: Vigelettroot 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
nds: Vigelettroot 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
nds: Witt Rook

[ctx: color]
en: YellowGreen
nds: Geelgröön

[ctx: color]
en: aquamarine
nds: Aquamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
nds: Aquamarin 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
nds: Aquamarin 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
nds: Aquamarin 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
nds: Aquamarin 4

[ctx: color]
en: azure
nds: Azuur

[ctx: color]
en: azure1
nds: Azuur 1

[ctx: color]
en: azure2
nds: Azuur 2

[ctx: color]
en: azure3
nds: Azuur 3

[ctx: color]
en: azure4
nds: Azuur 4

[ctx: color]
en: beige
nds: Beesch

[ctx: color]
en: bisque
nds: Kreemsupp

[ctx: color]
en: bisque1
nds: Kreemsupp 1

[ctx: color]
en: bisque2
nds: Kreemsupp 2

[ctx: color]
en: bisque3
nds: Kreemsupp 3

[ctx: color]
en: bisque4
nds: Kreemsupp 4

[ctx: color]
en: black
nds: Swatt

[ctx: color]
en: blue
nds: Blaag

[ctx: color]
en: blue1
nds: Blaag 1

[ctx: color]
en: blue2
nds: Blaag 2

[ctx: color]
en: blue3
nds: Blaag 3

[ctx: color]
en: blue4
nds: Blaag 4

[ctx: color]
en: brown
nds: Bruun

[ctx: color]
en: brown1
nds: Bruun 1

[ctx: color]
en: brown2
nds: Bruun 2

[ctx: color]
en: brown3
nds: Bruun 3

[ctx: color]
en: brown4
nds: Bruun 4

[ctx: color]
en: burlywood
nds: Karnholt

[ctx: color]
en: burlywood1
nds: Karnholt 1

[ctx: color]
en: burlywood2
nds: Karnholt 2

[ctx: color]
en: burlywood3
nds: Karnholt 3

[ctx: color]
en: burlywood4
nds: Karnholt 4

[ctx: color]
en: chartreuse
nds: Grööngeel

[ctx: color]
en: chartreuse1
nds: Grööngeel 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
nds: Grööngeel 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
nds: Grööngeel 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
nds: Grööngeel 4

[ctx: color]
en: chocolate
nds: Schokolaad

[ctx: color]
en: chocolate1
nds: Schokolaad 1

[ctx: color]
en: chocolate2
nds: Schokolaad 2

[ctx: color]
en: chocolate3
nds: Schokolaad 3

[ctx: color]
en: chocolate4
nds: Schokolaad 4

[ctx: color]
en: coral
nds: Korall

[ctx: color]
en: coral1
nds: Korall 1

[ctx: color]
en: coral2
nds: Korall 2

[ctx: color]
en: coral3
nds: Korall 3

[ctx: color]
en: coral4
nds: Korall 4

[ctx: color]
en: cornsilk
nds: Bleekgeel

[ctx: color]
en: cornsilk1
nds: Bleekgeel 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
nds: Bleekgeel 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
nds: Bleekgeel 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
nds: Bleekgeel 4

[ctx: color]
en: cyan
nds: Zyan

[ctx: color]
en: cyan1
nds: Zyan 1

[ctx: color]
en: cyan2
nds: Zyan 2

[ctx: color]
en: cyan3
nds: Zyan 4

[ctx: color]
en: cyan4
nds: Zyan 4

[ctx: color]
en: firebrick
nds: Tegel

[ctx: color]
en: firebrick1
nds: Tegel 1

[ctx: color]
en: firebrick2
nds: Tegel 2

[ctx: color]
en: firebrick3
nds: Tegel 3

[ctx: color]
en: firebrick4
nds: Tegel 4

[ctx: color]
en: gainsboro
nds: Regengries

[ctx: color]
en: gold
nds: Gold

[ctx: color]
en: gold1
nds: Gold 1

[ctx: color]
en: gold2
nds: Gold 2

[ctx: color]
en: gold3
nds: Gold 3

[ctx: color]
en: gold4
nds: Gold 4

[ctx: color]
en: goldenrod
nds: Hell Geelrood

[ctx: color]
en: goldenrod1
nds: Geelrood 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
nds: Geelrood 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
nds: Geelrood 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
nds: Geelrood

[ctx: color]
en: green
nds: Gröön

[ctx: color]
en: green1
nds: Gröön 1

[ctx: color]
en: green2
nds: Gröön 2

[ctx: color]
en: green3
nds: Gröön 3

[ctx: color]
en: green4
nds: Gröön 4

[ctx: color]
en: honeydew
nds: Honningdau

[ctx: color]
en: honeydew1
nds: Honningdau 1

[ctx: color]
en: honeydew2
nds: Honningdau 2

[ctx: color]
en: honeydew3
nds: Honningdau 3

[ctx: color]
en: honeydew4
nds: Honningdau 4

[ctx: color]
en: ivory
nds: Elvenbeen

[ctx: color]
en: ivory1
nds: Elvenbeen 1

[ctx: color]
en: ivory2
nds: Elvenbeen 2

[ctx: color]
en: ivory3
nds: Elvenbeen 3

[ctx: color]
en: ivory4
nds: Elvenbeen 3

[ctx: color]
en: khaki
nds: Khaki

[ctx: color]
en: khaki1
nds: Khaki 1

[ctx: color]
en: khaki2
nds: Khaki 2

[ctx: color]
en: khaki3
nds: Khaki 3

[ctx: color]
en: khaki4
nds: Khaki 4

[ctx: color]
en: lavender
nds: Lavennel

[ctx: color]
en: linen
nds: Linnen

[ctx: color]
en: magenta
nds: Magenta

[ctx: color]
en: magenta1
nds: Magenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
nds: Magenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
nds: Magenta 3

[ctx: color]
en: magenta4
nds: Magenta 4

[ctx: color]
en: maroon
nds: Rootbruun

[ctx: color]
en: maroon1
nds: Rootbruun 1

[ctx: color]
en: maroon2
nds: Rootbruun 2

[ctx: color]
en: maroon3
nds: Rootbruun 3

[ctx: color]
en: maroon4
nds: Rootbruun 4

[ctx: color]
en: moccasin
nds: Mokassin

[ctx: color]
en: navy
nds: Marine

[ctx: color]
en: orange
nds: Orange

[ctx: color]
en: orange1
nds: Orange 1

[ctx: color]
en: orange2
nds: Orange 2

[ctx: color]
en: orange3
nds: Orange 3

[ctx: color]
en: orange4
nds: Orange 4

[ctx: color]
en: orchid
nds: Orschidee

[ctx: color]
en: orchid1
nds: Orschidee 1

[ctx: color]
en: orchid2
nds: Orschidee 2

[ctx: color]
en: orchid3
nds: Orschidee 3

[ctx: color]
en: orchid4
nds: Orschidee 4

[ctx: color]
en: peru
nds: Peru

[ctx: color]
en: pink
nds: Rosa

[ctx: color]
en: pink1
nds: Rosa 1

[ctx: color]
en: pink2
nds: Rosa 2

[ctx: color]
en: pink3
nds: Rosa 3

[ctx: color]
en: pink4
nds: Rosa 4

[ctx: color]
en: plum
nds: Pluum

[ctx: color]
en: plum1
nds: Pluum 1

[ctx: color]
en: plum2
nds: Pluum 2

[ctx: color]
en: plum3
nds: Pluum 3

[ctx: color]
en: plum4
nds: Pluum 4

[ctx: color]
en: purple
nds: Fleder

[ctx: color]
en: purple1
nds: Fleder 1

[ctx: color]
en: purple2
nds: Fleder 2

[ctx: color]
en: purple3
nds: Fleder 3

[ctx: color]
en: purple4
nds: Fleder 4

[ctx: color]
en: red
nds: Root

[ctx: color]
en: red1
nds: Root 1

[ctx: color]
en: red2
nds: Root 2

[ctx: color]
en: red3
nds: Root 3

[ctx: color]
en: red4
nds: Root 4

[ctx: color]
en: salmon
nds: Lass

[ctx: color]
en: salmon1
nds: Lass 1

[ctx: color]
en: salmon2
nds: Lass 2

[ctx: color]
en: salmon3
nds: Lass 3

[ctx: color]
en: salmon4
nds: Lass 4

[ctx: color]
en: seashell
nds: Mussel

[ctx: color]
en: seashell1
nds: Mussel 1

[ctx: color]
en: seashell2
nds: Mussel 2

[ctx: color]
en: seashell3
nds: Mussel 3

[ctx: color]
en: seashell4
nds: Mussel 4

[ctx: color]
en: sienna
nds: Geelbruun

[ctx: color]
en: sienna1
nds: Geelbruun 1

[ctx: color]
en: sienna2
nds: Geelbruun 2

[ctx: color]
en: sienna3
nds: Geelbruun 3

[ctx: color]
en: sienna4
nds: Geelbruun 4

[ctx: color]
en: snow
nds: Snee

[ctx: color]
en: snow1
nds: Snee 1

[ctx: color]
en: snow2
nds: Snee 2

[ctx: color]
en: snow3
nds: Snee 3

[ctx: color]
en: snow4
nds: Snee 4

[ctx: color]
en: tan
nds: Hellbruun

[ctx: color]
en: tan1
nds: Hellbruun 1

[ctx: color]
en: tan2
nds: Hellbruun 2

[ctx: color]
en: tan3
nds: Hellbruun 3

[ctx: color]
en: tan4
nds: Hellbruun 4

[ctx: color]
en: thistle
nds: Diestel

[ctx: color]
en: thistle1
nds: Diestel 1

[ctx: color]
en: thistle2
nds: Diestel 2

[ctx: color]
en: thistle3
nds: Diestel 3

[ctx: color]
en: thistle4
nds: Diestel 4

[ctx: color]
en: tomato
nds: Tomaat

[ctx: color]
en: tomato1
nds: Tomaat 1

[ctx: color]
en: tomato2
nds: Tomaat 2

[ctx: color]
en: tomato3
nds: Tomaat 3

[ctx: color]
en: tomato4
nds: Tomaat 4

[ctx: color]
en: turquoise
nds: Törkies

[ctx: color]
en: turquoise1
nds: Törkies 1

[ctx: color]
en: turquoise2
nds: Törkies 2

[ctx: color]
en: turquoise3
nds: Törkies 3

[ctx: color]
en: turquoise4
nds: Törkies 4

[ctx: color]
en: violet
nds: Vigelett

[ctx: color]
en: wheat
nds: Weten

[ctx: color]
en: wheat1
nds: Weten 1

[ctx: color]
en: wheat2
nds: Weten 2

[ctx: color]
en: wheat3
nds: Weten 3

[ctx: color]
en: wheat4
nds: Weten 4

[ctx: color]
en: white
nds: Witt

[ctx: color]
en: yellow
nds: Geel

[ctx: color]
en: yellow1
nds: Geel 1

[ctx: color]
en: yellow2
nds: Geel 2

[ctx: color]
en: yellow3
nds: Geel 3

[ctx: color]
en: yellow4
nds: Geel 4

en: Debug Settings
nds: Fehlersöök-Instellen

en: File
nds: Datei

en: Message Box
nds: Narichten-Opduker

en: Shell
nds: Konsool

en: Syslog
nds: Systeemlogbook

en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
nds: Informatschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
nds: Utgaav na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
nds: Dateinaam:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
nds: Fehler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
nds: Bi böös Fehlers afbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
nds: All Fehlersöök-Utgaven utmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
nds: Wohrschoen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
nds: Böös Fehler

en: &Select All
nds: &All utsöken

en: &Deselect All
nds: Köör &torüchnehmen

en: A dialog box for setting preferences for debug output
nds: En Dialoog för dat Instellen vun de Fehlersöök-Utgaav

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
nds: Copyright 1999-2009: David Faure <faure@kde.org>

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
nds: Helen Dialoog ansteed vun de Standardlist wiesen

en: Turn area on
nds: Rebeet anmaken

en: Turn area off
nds: Rebeet utmaken

en: no error
nds: keen Fehler

en: requested family not supported for this host name
nds: De nafraagte Familie warrt för den Reeknernaam nich ünnerstütt

en: temporary failure in name resolution
nds: De Naam lett sik opstunns nich oplösen

en: non-recoverable failure in name resolution
nds: Malöör bi't Naamoplösen, lett sik ok nich richten

en: invalid flags
nds: De Marken gellt nich

en: memory allocation failure
nds: Spieker lett sik nich towiesen

en: name or service not known
nds: Naam oder Deenst nich begäng

en: requested family not supported
nds: De nafraagte Familie warrt nich ünnerstütt

en: requested service not supported for this socket type
nds: De nafraagte Deenst warrt för dissen Socket-Typ nich ünnerstütt

en: requested socket type not supported
nds: De nafraagte Socket-Typ warrt nich ünnerstütt

en: unknown error
nds: Fehler (nich begäng)

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
nds: Systeemfehler: %1

en: request was canceled
nds: Anfraag wöör afbraken

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
nds: Familie %1 nich begäng

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
nds: keen Fehler

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
nds: Oplösen vun den Naam is fehlslaan

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
nds: De Adress warrt al bruukt

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
nds: De Socket is al towiest

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
nds: De Socket wöör al opstellt

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
nds: De Socket is nich towiest

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
nds: De Socket wöör nich opstellt

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
nds: De Akschoon wöör to'n Blockeren föhren

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
nds: De Verbinnen warrt nich annahmen

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
nds: De Tiet för de Verbinnen is aflopen

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
nds: De Akschoon löppt al

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
nds: Dat geev en Nettwarkfehler

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
nds: De Akschoon warrt nich ünnerstütt

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
nds: De Tiet för de Akschoon is aflopen

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
nds: Fehler (nich begäng / verwacht)

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
nds: De feern Reekner hett de Verbinnen tomaakt

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
nds: Allmeen apen Lizenz, Verschoon 2, vun GNU

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
nds: Lütter allmeen apen Lizenz, Verschoon 2, vun GNU

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
nds: BSD-Lizenz

[ctx: @item license]
en: BSD License
nds: BSD-Lizenz

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
nds: Kunst-Lizenz

[ctx: @item license]
en: Artistic License
nds: Kunst-Lizenz

[ctx: @item license]
en: Q Public License
nds: Apen Q-Lizenz

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
nds: Allmeen apen Lizenz, Verschoon 3, vun GNU

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
nds: Lütter allmeen apen Lizenz, Verschoon 3, vun GNU

[ctx: @item license]
en: Custom
nds: Anner

[ctx: @item license]
en: Not specified
nds: Nich angeven

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
nds: <p>KDE warrt in vele Spraken översett, un dor hebbt Översetterkoppeln vun de hele Welt an arbeidt.</p><p>Mehr Informatschoon över dat Översetten vun KDE findt sik op <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
nds: Gregoriaansch

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
nds: Koptsch

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
nds: Äthioopsch

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
nds: Hebrääsch

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
nds: Islaamsch / Hijri (börgerlich)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
nds: Indsch Natschonaal

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
nds: Dschalali

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
nds: Japaansch

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
nds: Juliaansch

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
nds: Taiwaneesch

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
nds: Thailannsch

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
nds: Leeg Kalennertyp

en: Today
nds: Vundaag

en: Yesterday
nds: Güstern

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
nds: Tho

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
nds: Pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
nds: Hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
nds: Koi

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
nds: Tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
nds: Mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
nds: Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
nds: Par

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
nds: Pas

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
nds: Pan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
nds: Epi

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
nds: Mes

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
nds: Kog

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName]
en: Kia
nds: Koi

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName]
en: Pam
nds: Par

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName]
en: Epe
nds: Epi

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Meo
nds: Mes

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Kou
nds: Kog

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
nds: Thout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
nds: Paopi

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
nds: Hathor

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
nds: Koiak

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
nds: Tobi

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
nds: Meschir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
nds: Paremhatep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
nds: Paremoude

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
nds: Paschons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
nds: Paoni

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
nds: Epip

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
nds: Mesori

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
nds: Pi Kogi Enavot

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName]
en: Thoout
nds: Thout

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
nds: Paopi

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName]
en: Kiahk
nds: Koiak

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
nds: Tobi

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
nds: Meschir

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName]
en: Paremhotep
nds: Paremhatep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
nds: Paremoude

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
nds: Paschons

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
nds: Paoni

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName]
en: Epep
nds: Epip

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
nds: Mesori

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Kouji nabot
nds: Pi Kogi Enavot

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
nds: Mes

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
nds: Teq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
nds: Hed

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
nds: Tah

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
nds: Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
nds: Yäk

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
nds: Mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
nds: Miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
nds: Gen

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
nds: Sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
nds: Ham

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
nds: Neh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
nds: Pag

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Mes
nds: Mäs

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Mag
nds: Mäg

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
nds: Mäskäräm

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
nds: Tequemt

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
nds: Hedar

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
nds: Tahsas

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
nds: Ter

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
nds: Yäkatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
nds: Mägabit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
nds: Miyazya

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
nds: Genbot

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
nds: Sene

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
nds: Hamle

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
nds: Nehase

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
nds: Pagumen

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName]
en: Meskerem
nds: Mäskäräm

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
nds: Yäkatit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName]
en: Magabit
nds: Mägabit

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
nds: vör uns Tietreken

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
nds: v. u. T.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
nds: Vör Christus

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
nds: v. Chr.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
nds: uns Tietreken

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
nds: u. T.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
nds: Jan

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
nds: Feb

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
nds: Mär

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
nds: Apr

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
nds: Mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
nds: Jun

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
nds: Jul

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
nds: Aug

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
nds: Sep

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
nds: Okt

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
nds: Nov

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
nds: Dez

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
nds: Mär

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
nds: Mai

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
nds: Okt

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
nds: Dez

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
nds: Januor

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
nds: Februor

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
nds: März

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
nds: April

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
nds: Mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
nds: Juni

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
nds: Juli

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
nds: August

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
nds: September

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
nds: Oktober

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
nds: November

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
nds: Dezember

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
nds: Januor

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
nds: Februor

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
nds: März

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
nds: Mai

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
nds: Juni

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
nds: Juli

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
nds: Oktober

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
nds: Dezember

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
nds: D

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
nds: M

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
nds: D

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
nds: Ma

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
nds: Di

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
nds: Mi

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
nds: Du

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
nds: Fr

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
nds: Sa

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
nds: Sü

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
nds: Maandag

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
nds: Dingsdag

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
nds: Middeweken

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
nds: Dunnersdag

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
nds: Freedag

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
nds: Sünnavend

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
nds: Sünndag

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::NarrowName]
en: H
nds: C

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
nds: Tis

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
nds: Che

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
nds: Kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
nds: Tew

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
nds: Sch

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
nds: Ada

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
nds: Nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
nds: Ija

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
nds: Siw

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
nds: Tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
nds: Aw

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
nds: Elu

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
nds: Ad1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
nds: Ad2

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName]
en: Hes
nds: Che

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tev
nds: Tew

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
nds: Sch

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
nds: Ija

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName]
en: Siv
nds: Siw

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName]
en: Av
nds: Aw

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
nds: Tischri

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
nds: Cheschwan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
nds: Kislew

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
nds: Tewet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
nds: Schewat

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
nds: Adar

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
nds: Nisan

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
nds: Ijar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
nds: Siwan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
nds: Tammus

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
nds: Aw

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
nds: Elul

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
nds: Adar I

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
nds: Adar II

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
nds: Tischri

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
nds: Cheschwan

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName]
en: Kislev
nds: Kislew

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName]
en: Tevet
nds: Tewet

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
nds: Schewat

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName]
en: Iyar
nds: Ijar

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName]
en: Sivan
nds: Siwan

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName]
en: Tamuz
nds: Tammus

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName]
en: Av
nds: Aw

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
nds: Saka-Tietöller

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
nds: ST

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
nds: A

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::NarrowName]
en: Ā
nds: A

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
nds: Cha

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
nds: Vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
nds: Jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
nds: Ash

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
nds: Shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
nds: Bha

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
nds: Asv

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
nds: Kar

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
nds: Agr

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
nds: Pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
nds: Mag

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
nds: Pha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
nds: Ash

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName]
en: Bhā
nds: Bha

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
nds: Asv

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName]
en: Kār
nds: Kar

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName]
en: Māg
nds: Mag

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName]
en: Phā
nds: Pha

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
nds: Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
nds: Vaisakha

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
nds: Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
nds: Ashadha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
nds: Shrāvana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
nds: Bhaadra

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
nds: Asvina

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
nds: Karttika

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
nds: Agrahayana

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
nds: Paush

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
nds: Magh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
nds: Phalgun

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
nds: Vaisakha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName]
en: Āshādha
nds: Ashadha

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName]
en: Shrāvana
nds: Shravana

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName]
en: Bhādrapad
nds: Bhaadra

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName]
en: Āshwin
nds: Asvina

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName]
en: Kārtik
nds: Karttika

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName]
en: Māgh
nds: Magh

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName]
en: Phālgun
nds: Phalgun

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mañ
nds: Man

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Somavãra
nds: Somavara

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Mañgalvã
nds: Mangalavara

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Budhavãra
nds: Budhavara

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Guruvãra
nds: Guruvara

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Sukravãra
nds: Sukravara

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Sanivãra
nds: Sanivara

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Raviãra
nds: Ravivara

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::NarrowName]
en: Q
nds: K

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
nds: Muh

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
nds: Saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
nds: R. I

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
nds: R. II

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
nds: D. I

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
nds: D. II

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
nds: Rad

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
nds: Sch

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
nds: Ram

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
nds: Sch

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
nds: Kij

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
nds: Hid

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName]
en: R.A
nds: R. I

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName]
en: R.T
nds: R. II

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName]
en: J.A
nds: D. I

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName]
en: J.T
nds: D II

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
nds: Rad

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
nds: Sch

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
nds: Sch

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName]
en: Qid
nds: Kij

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
nds: Hid

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
nds: Muharram

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
nds: Safar

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
nds: Rabij Al Auwal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
nds: Rabij Al Thani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
nds: Dschumada Al Auwal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
nds: Dschumada Al Thani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
nds: Radschab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
nds: Schaban

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
nds: Ramadan

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
nds: Schauwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
nds: Zulkijda

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
nds: Zulhidja

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
nds: Rabij Al Auwal

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
nds: Rabij Al Thani

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
nds: Dschumada Al Auwal

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
nds: Dschumada Al Thani

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
nds: Radschab

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
nds: Schaban

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
nds: Schauwal

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Qi`dah
nds: Zulkijda

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Hijjah
nds: Zulhidja

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: K
nds: C

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: J
nds: D

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Ith
nds: Itn

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Thl
nds: Tal

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Kha
nds: Cha

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jum
nds: Dsch

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
nds: Aha

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ithnain
nds: Jaum el-Itnajna

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
nds: Jaum el-Talata

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
nds: Jaum el-Arba'a

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
nds: Jaum el-Chamis

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
nds: Jaum el-Dschum'a

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
nds: Jaum el-Sabt

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
nds: Jaum el-Ahad

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::NarrowName]
en: K
nds: C

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
nds: Far

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
nds: Ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
nds: Cho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
nds: Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
nds: Mur

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
nds: Sch

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
nds: Mih

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
nds: Aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
nds: Asa

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
nds: Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
nds: Bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
nds: Esf

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kho
nds: Cho

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName]
en: Mor
nds: Mur

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
nds: Sch

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName]
en: Meh
nds: Mih

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName]
en: Aza
nds: Asa

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
nds: Farwardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
nds: Ordibehescht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
nds: Chordad

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
nds: Tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
nds: Murdad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
nds: Schahriwar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
nds: Mihr

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
nds: Aban

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
nds: Asar

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
nds: Dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
nds: Bahman

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
nds: Esfand

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
nds: Farwardin

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName]
en: Ordibehesht
nds: Ordibehescht

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
nds: Chordad

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName]
en: Mordad
nds: Murdad

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
nds: Schahriwar

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName]
en: Mehr
nds: Mihr

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName]
en: Azar
nds: Asar

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: 2sh
nds: 2Sb

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: 3sh
nds: 3Sb

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: 4sh
nds: 4Sb

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: 5sh
nds: 5Sb

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jom
nds: Dsch

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Shn
nds: Sch

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: 1sh
nds: 1Sb

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
nds: Do schanba

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Se shanbe
nds: Se schanba

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
nds: Tschar schanba

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Panj shanbe
nds: Pandsch schanba

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
nds: Dschoma

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
nds: Schanba

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
nds: Yak schanba

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
nds: vör uns Tietreken

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
nds: v. u. T.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
nds: Vör Christus

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
nds: v. Chr.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
nds: uns Tietreken

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
nds: u. T.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
nds: Jan

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
nds: Feb

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
nds: Mär

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
nds: Apr

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
nds: Mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
nds: Jun

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
nds: Jul

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
nds: Aug

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
nds: Sep

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
nds: Okt

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
nds: Nov

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
nds: Dez

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
nds: Mär

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
nds: Mai

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
nds: Okt

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
nds: Dez

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
nds: Januor

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
nds: Februor

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
nds: März

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
nds: April

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
nds: Mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
nds: Juni

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
nds: Juli

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
nds: August

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
nds: September

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
nds: Oktober

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
nds: November

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
nds: Dezember

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
nds: Januor

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
nds: Februor

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
nds: März

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
nds: Mai

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
nds: Juni

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
nds: Juli

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
nds: Oktober

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
nds: Dezember

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
nds: D

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
nds: M

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
nds: D

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
nds: Ma

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
nds: Di

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
nds: Mi

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
nds: Du

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
nds: Fr

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
nds: Sa

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
nds: Sü

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
nds: Maandag

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
nds: Dingsdag

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
nds: Middeweken

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
nds: Dunnersdag

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
nds: Freedag

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
nds: Sünnavend

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
nds: Sünndag

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
nds: Minguo-Kalenner

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
nds: MK

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
nds: Buddhist'sch Tietreken

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
nds: BT

en: Use the X-server display 'displayname'
nds: X-Server-Schirm „displayname“ bruken

en: Restore the application for the given 'sessionId'
nds: Dat Programm för den Törn „sessionid“ wedder herstellen

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
nds: Lett dat Programm op'n 8-Bit-Schirm sien egen Klören bruken.

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
nds: Begrenzt de Tall vun de Klören, welk in den
    Klöör-Wörpel op en 8-Bit-Schirm bruukt warrt,
    wenn dat Programm de Klören-Angaav
    QApplication::ManyColor bruukt

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
nds: wiest Qt an, nich op Muus oder Tastatuur totogriepen

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
nds: Dat Lopen ünner en Fehlersöker mag „-nograb"
    insluten. Wenn Du dat nich wullt, bruuk „-dograb“.

en: switches to synchronous mode for debugging
nds: maakt för de Fehlersöök den Synkroonbedrief an

en: defines the application font
nds: stellt de Schriftoort för't Programm in

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
nds: leggt de Standard-Achtergrundklöör un en
    Programm-Klörensett fast (hell un düüster
    Töön warrt utreekt)

en: sets the default foreground color
nds: leggt de Standard-Vörgrundklöör fast

en: sets the default button color
nds: leggt de Standard-Knoopklöör fast

en: sets the application name
nds: leggt den Programmnaam fast

en: sets the application title (caption)
nds: leggt den Titel (caption) vun't Programm fast

en: load the testability framework
nds: Testborkeit-Rahmenwark laden

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
nds: dwingt dat Programm, Echtklören op en 8-Bit-Schirm
    to bruken

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
nds: stellt den XIM (X Input Method) Ingaav-Stil in. Möögliche
    Weerten sünd „onthespot“, „overthespot“, „offthespot“
    un „root“

en: set XIM server
nds: XIM-Server fastleggen

en: disable XIM
nds: XIM utmaken

en: mirrors the whole layout of widgets
nds: Spegelt de hele Anornen vun Bedeenelementen

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
nds: Bruukt de Qt-Stilvörlaag för de Programm-Stüerelementen

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
nds: En anner as dat Standard-Grafiksysteem bruken. Optschonen sünd: Raster un OpenGL (testwies)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
nds: QML JS-Fehlersöker-Informatschoon. Programm mutt mit
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG buut warrn, wenn de Fehlersöker
    lopen könen schall

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
nds: Dat Finstersysteem (a.B. X oder Wayland)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
nds: „caption“ as Naam binnen den Titelbalken bruken

en: Use 'icon' as the application icon
nds: „icon“ as Lüttbild för dat Programm bruken

en: Use alternative configuration file
nds: En anner Instellendatei bruken

en: Disable crash handler, to get core dumps
nds: Den Afstörten-Pleger utmaken, so dat wi de Spiekerkopie to sehn kriegt

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
nds: Töövt op'n WM_NET-kompatibeln Finsterpleger

en: sets the application GUI style
nds: leggt den Stil för de graafsche Böversiet vun't Programm fast

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
nds: Leggt de Grött vun't Hööft-Bedeenelement fast. Föhr „man X“ ut för dat Formaat vun de Argumenten. (normalerwies BreedxHööchd+XPos+YPos)

en: KDE Application
nds: KDE-Programm

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
nds: „%1“ fehlt.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
nds: %1 wöör schreven vun
    %2

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nds: De Dateien / URLs, de dat Programm opmaakt hett, warrt na ehren Bruuk wedder wegdaan

en: KDE-tempfile
nds: KDE-Temporeerdatei

en: am
nds: vm

en: pm
nds: nm

en: Library "%1" not found
nds: Bibliotheek „%1“ nich funnen

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
nds: Araabsch-Indsch

[ctx: digit set]
en: Bengali
nds: Bengaalsch

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
nds: Oosten Araabsch-Indsch

[ctx: digit set]
en: Gujarati
nds: Gudscharati

[ctx: digit set]
en: Tamil
nds: Thamielsch

[ctx: digit set]
en: Thai
nds: Thailannsch

[ctx: digit set]
en: Arabic
nds: Araabsch

[ctx: memory size in 1024 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 KB
nds: %1 kB

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
nds: %1 Daag

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
nds: %1 Stünnen

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
nds: %1 Minuten

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
nds: %1 Sekunnen

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
nds[0]: %1 Millisekunn
nds[1]: %1 Millisekunnen

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
nds[0]: 1 Stünn
nds[1]: %1 Stünnen

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
nds[0]: 1 Minuut
nds[1]: %1 Minuten

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
nds[0]: 1 Sekunn
nds[1]: %1 Sekunnen

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
nds: %1 un %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
nds: Vörmiddaags

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
nds: vm

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en: A
nds: v

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
nds: Namiddaags

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
nds: nm

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
nds: n

[ctx: concatenation of dates and time]
en: %1 %2
nds: %1, %2

[ctx: concatenation of date/time and time zone]
en: %1 %2
nds: %1, %2

en: Timed out trying to connect to remote host
nds: De Tiet för't Tokoppeln na den feern Server is aflopen.

en: address family for nodename not supported
nds: Adressfamilie för Knüttnaam nich ünnerstütt

en: invalid value for 'ai_flags'
nds: De Weert för „ai_flags“ gellt nich

en: 'ai_family' not supported
nds: „ai_family“ nich ünnerstütt

en: no address associated with nodename
nds: För dissen Knüttnaam gifft dat keen Adress

en: servname not supported for ai_socktype
nds: Servernaam för ai_socktype nich ünnerstütt

en: 'ai_socktype' not supported
nds: Keen Ünnerstütten för „ai_socktype“

en: system error
nds: Systeemfehler

en: KDE Test Program
nds: KDE-Testprogramm

en: Africa/Abidjan
nds: Afrika/Abidschan

en: Africa/Accra
nds: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
nds: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
nds: Afrika/Algier

en: Africa/Asmara
nds: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
nds: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
nds: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nds: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nds: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nds: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nds: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nds: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nds: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
nds: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
nds: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nds: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
nds: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nds: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nds: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
nds: Afrika/Dschibuti

en: Africa/Douala
nds: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
nds: Afrika/El_Ajuun

en: Africa/Freetown
nds: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nds: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nds: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
nds: Afrika/Johannsborg

en: Africa/Juba
nds: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
nds: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nds: Afrika/Khartum

en: Africa/Kigali
nds: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nds: Afrika/Kinschasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
nds: Dem. Rep. Kongo, Westen

en: Africa/Lagos
nds: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nds: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nds: Afrika/Lomee

en: Africa/Luanda
nds: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nds: Afrika/Lubumbaschi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
nds: Dem. Rep. Kongo, Oosten

en: Africa/Lusaka
nds: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nds: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nds: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nds: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nds: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nds: Afrika/Mogadischu

en: Africa/Monrovia
nds: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nds: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nds: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nds: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nds: Afrika/Nuakschott

en: Africa/Ouagadougou
nds: Afrika/Wagadugu

en: Africa/Porto-Novo
nds: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
nds: Afrika/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
nds: Afrika/Sao_Tomee

en: Africa/Timbuktu
nds: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
nds: Afrika/Tripolis

en: Africa/Tunis
nds: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nds: Afrika/Windhuuk

en: America/Adak
nds: Amerika/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
nds: Alēutsche Eilannen

en: America/Anchorage
nds: Amerika/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
nds: Alaska-Tiet

en: America/Anguilla
nds: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nds: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nds: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
nds: Amerika/Argentinien/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
nds: Amerika/Argentinien/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
nds: Amerika/Argentinien/Comodoro_Rivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
nds: Amerika/Argentinien/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
nds: Mehrst Steden (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
nds: Mehrst Steden (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
nds: Amerika/Argentinien/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
nds: Amerika/Argentinien/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
nds: Amerika/Argentinien/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
nds: Amerika/Argentinien/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
nds: Amerika/Argentinien/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
nds: Amerika/Argentinien/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
nds: Amerika/Argentinien/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
nds: Amerika/Argentinien/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
nds: Amerika/Argentinien/Uschuaia

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tierra del Fuego (TF)
nds: Füerland (Tierra del Fuego, TF)

en: America/Aruba
nds: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nds: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
nds: Amerika/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
nds: Oosten Standardtiet - Atikokan, Ontario, Southampton-Eiland, Nunavut

en: America/Atka
nds: Amerika/Atka

en: America/Bahia
nds: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
nds: Amerika/Bahia_Banderas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
nds: Mexikaansch Zentraaltiet - Bahia de Banderas

en: America/Barbados
nds: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nds: Amerika/Belem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amapa, E Para
nds: Amapa, Oost-Para

en: America/Belize
nds: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
nds: Amerika/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
nds: Atlantik-Standardtiet - Quebec - Sieter Noordküst

en: America/Boa_Vista
nds: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
nds: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nds: Amerika/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
nds: Bargtiet - Sööd-Idaho un Oost-Oregon

en: America/Buenos_Aires
nds: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Calgary
nds: Amerika/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
nds: Bargtiet - Alberta, Oost-Britisch-Columbia un West-Sasketchewan

en: America/Cambridge_Bay
nds: Amerika/Cambridge_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
nds: Bargtiet - West-Nunavut

en: America/Campo_Grande
nds: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
nds: Amerika/Cancun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
nds: Zentraaltiet - Quintana Roo

en: America/Caracas
nds: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
nds: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
nds: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nds: Amerika/Kaiman-Eilannen

en: America/Chicago
nds: Amerika/Chicago

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time
nds: Zentraaltiet

en: America/Chihuahua
nds: Amerika/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
nds: Bargtiet - Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
nds: Mexikaansch Bargtiet - Chihuahua af vun de US-Grenz

en: America/Coral_Harbour
nds: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
nds: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
nds: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
nds: Amerika/Creston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
nds: Barg-Standardtiet - Creston, British Columbia

en: America/Cuiaba
nds: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nds: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
nds: Amerika/Danmarkshaven

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
nds: Oostküst, Noorden Scoresbysund

en: America/Dawson
nds: Amerika/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
nds: Pazifik-Tiet - Noord-Yukon

en: America/Dawson_Creek
nds: Amerika/Dawson_Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
nds: Barg-Standardtiet - Dawson Creek un Fort Saint John, British Columbia

en: America/Denver
nds: Amerika/Denver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time
nds: Bargtiet

en: America/Detroit
nds: Amerika/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
nds: Oosten Tiet - Michigan - mehrst Steden

en: America/Dominica
nds: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
nds: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
nds: Amerika/Eirunepee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
nds: West-Amazonas

en: America/El_Salvador
nds: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
nds: Amerika/Ensenada

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time
nds: Pazifik-Tiet

en: America/Fort_Wayne
nds: Amerika/Fort_Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
nds: Oosten Tiet - Indiana - mehrst Steden

en: America/Fortaleza
nds: Amerika/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
nds: Noordoost-Brasilien (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
nds: Amerika/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
nds: Atlantik-Tiet - Nova Scotia (mehrst Steden), PEI

en: America/Glace_Bay
nds: Amerika/Glace_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
nds: Atlantik-Tiet - Nova Scotia - Steden, de bi de Sümmertiet vun 1966-1971 nich mitmaakt hebbt

en: America/Godthab
nds: Amerika/Goothaap

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations
nds: Mehrst Steden

en: America/Goose_Bay
nds: Amerika/Göösbucht

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
nds: Atlantik-Tiet - Labrador - mehrst Steden

en: America/Grand_Turk
nds: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nds: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nds: Amerika/Guadeluup

en: America/Guatemala
nds: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nds: Amerika/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
nds: Fastland

en: America/Guyana
nds: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
nds: Amerika/Halifax

en: America/Havana
nds: Amerika/Havanna

en: America/Hermosillo
nds: Amerika/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
nds: Barg-Standardtiet - Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
nds: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
nds: Amerika/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
nds: Oosten Tiet - Indiana - Starke County

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
nds: Zentraaltiet - Indiana - Starke County

en: America/Indiana/Marengo
nds: Amerika/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
nds: Oosten Tiet - Indiana - Crawford County

en: America/Indiana/Petersburg
nds: Amerika/Indiana/Petersborg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
nds: Zentraaltiet - Indiana - Pike County

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
nds: Oosten Tiet - Indiana - Pike County

en: America/Indiana/Tell_City
nds: Amerika/Indiana/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
nds: Zentraaltiet - Indiana - Perry County

en: America/Indiana/Vevay
nds: Amerika/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
nds: Oosten Tiet - Indiana - Switzerland County

en: America/Indiana/Vincennes
nds: Amerika/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
nds: Oosten Tiet - Indiana - Counties Daviess, Dubois, Knox un Martin

en: America/Indiana/Winamac
nds: Amerika/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
nds: Oosten Tiet - Indiana - Pulaski County

en: America/Indianapolis
nds: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
nds: Amerika/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
nds: Bargtiet - West-Noordwest-Rebeden

en: America/Iqaluit
nds: Amerika/Ikaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
nds: Oosten Tiet - Oost-Nunavut - mehrst Steden

en: America/Jamaica
nds: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
nds: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
nds: Amerika/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
nds: Alaska-Tiet - Alaska sien Steert

en: America/Kentucky/Louisville
nds: Amerika/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
nds: Oosten Tiet - Kentucky - Louisville-Rebeet

en: America/Kentucky/Monticello
nds: Amerika/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
nds: Oosten-Tiet - Kentucky - Wayne County

en: America/Knox_IN
nds: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
nds: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
nds: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nds: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
nds: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
nds: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
nds: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
nds: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nds: Amerika/Managua

en: America/Manaus
nds: Amerika/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
nds: Oost-Amazonas

en: America/Marigot
nds: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
nds: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
nds: Amerika/Matamoros

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
nds: US-Zentraaltiet - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas bi de US-Grenz

en: America/Mazatlan
nds: Amerika/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
nds: Bargtiet - Sööd-Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
nds: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
nds: Amerika/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
nds: Zentraaltiet - Michigan - Counties Dickinson, Gogebic, Iron un Menominee

en: America/Merida
nds: Amerika/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
nds: Zentraaltiet - Campeche, Yucatan

en: America/Metlakatla
nds: Amerika/Metlakatla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Metlakatla Time - Annette Island
nds: Metlakatla Tiet - Annette-Eiland

en: America/Mexico_City
nds: Amerika/Mexico_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
nds: Zentraaltiet - mehrst Steden

en: America/Miquelon
nds: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
nds: Amerika/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
nds: Atlantik-Tiet - Nieg Brunswiek

en: America/Monterrey
nds: Amerika/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
nds: Zentraaltiet - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
nds: Mexikaansch Zentraaltiet - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas af vun de US-Grenz

en: America/Montevideo
nds: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
nds: Amerika/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
nds: Oosten Tiet - Quebec - mehrst Steden

en: America/Montserrat
nds: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nds: Amerika/Nassau

en: America/New_York
nds: Amerika/New_York

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time
nds: Oosten Tiet

en: America/Nipigon
nds: Amerika/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
nds: Oosten Tiet - Ontaria un Quebec - Steden, de nich bi de Sümmertiet 1967-1973 mitmaakt hebbt

en: America/Nome
nds: Amerika/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
nds: Alaska-Tiet - West-Alaska

en: America/Noronha
nds: Amerika/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
nds: Atlantik-Eilannen

en: America/North_Dakota/Beulah
nds: Amerika/North_Dakota/Beulah

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Mercer County
nds: Zentraaltiet - North Dakota - Mercer County

en: America/North_Dakota/Center
nds: Amerika/North_Dakota/Center

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
nds: Zentraaltiet - North Dakota - Oliver County

en: America/North_Dakota/New_Salem
nds: Amerika/North_Dakota/New_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
nds: Zentraaltiet - North Dakota - Morton County (utbenahmen Mandan-Rebeet)

en: America/Ojinaga
nds: Amerika/Ojinaga

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
nds: US-Bargtiet - Chihuahua bi de US-Grenz

en: America/Ontario
nds: Amerika/Ontario

en: America/Panama
nds: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nds: Amerika/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
nds: Oosten Tiet - Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
nds: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
nds: Amerika/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
nds: Barg-Standardtiet - Arizona

en: America/Port-au-Prince
nds: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nds: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
nds: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
nds: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nds: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
nds: Amerika/Rainy_River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
nds: Zentraaltiet - Rainy River un Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
nds: Amerika/Rankin_Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
nds: Zentraaltiet - Merrn Nunavut

en: America/Recife
nds: Amerika/Recife

en: America/Regina
nds: Amerika/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
nds: Standard-Zentraaltiet - Sasketchewan - mehrst Steden

en: America/Resolute
nds: Amerika/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
nds: Oosten Tiet - Resolute, Nunavut

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
nds: Standard-Zentraaltiet - Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
nds: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
nds: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
nds: Amerika/Santa_Isabel

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
nds: Mexikaansch Pazifik-Tiet - Nedderkalifornien af vun de US-Grenz

en: America/Santarem
nds: Amerika/Santarem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Para
nds: West-Para

en: America/Santiago
nds: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
nds: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
nds: Amerika/Sao_Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
nds: Sööd- un Söödoost-Brasilien (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
nds: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
nds: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
nds: Amerika/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
nds: Bargtiet - Navajo

en: America/Sitka
nds: Amerika/Sitka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
nds: Alaska-Tiet - Alaska sien södööstlichen Steert

en: America/St_Barthelemy
nds: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
nds: Amerika/St_Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
nds: Niegfundlandtiet, mit Söödoost-Labrador

en: America/St_Kitts
nds: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nds: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
nds: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
nds: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nds: Amerika/Swift_Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
nds: Standard-Zentraaltiet - Sasketchewan - Middelwesten

en: America/Tegucigalpa
nds: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nds: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nds: Amerika/Thunder_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
nds: Oosten Tiet - Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
nds: Amerika/Tijuana

note: i18n: comment to the previous timezone
en: US Pacific Time - Baja California near US border
nds: US-Pazifik-Tiet - Nedderkalifornien bi de US-Grenz

en: America/Toronto
nds: Amerika/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
nds: Oosten Tiet - Ontario - mehrst Steden

en: America/Tortola
nds: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
nds: Amerika/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
nds: Pazifik-Tiet - West-Britsch-Kolumbien

en: America/Virgin
nds: Amerika/Jumferneilannen

en: America/Whitehorse
nds: Amerika/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
nds: Pazifik-Tiet - Sööd-Yukon

en: America/Winnipeg
nds: Amerika/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
nds: Zentraaltiet - Manitoba un West-Ontario

en: America/Yakutat
nds: Amerika/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
nds: Alaska-Tiet - Steertnack

en: America/Yellowknife
nds: Amerika/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
nds: Bargtiet - Zentraal Noordwest-Rebeden

en: Antarctica/Casey
nds: Antarktis/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
nds: Casey-Statschoon, Bailey-Warder

en: Antarctica/Davis
nds: Antarktis/Davis

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Davis Station, Vestfold Hills
nds: Davis-Statschoon, Vestfold-Bargen

en: Antarctica/DumontDUrville
nds: Antarktis/DumontDUrville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
nds: Dumont-d'Urville-Statschoon, Terre Adelie

en: Antarctica/Macquarie
nds: Antarktis/Macquarie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
nds: Macquarie-Eiland-Statschoon, Macquarie-Eiland

en: Antarctica/Mawson
nds: Antarktis/Mawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mawson Station, Holme Bay
nds: Mawson-Statschoon, Holme-Bucht

en: Antarctica/McMurdo
nds: Antarktis/McMurdo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: McMurdo Station, Ross Island
nds: McMurdo-Statschoon, Ross-Eiland

en: Antarctica/Palmer
nds: Antarktis/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
nds: Palmer-Statschoon, Anvers-Eiland

en: Antarctica/Rothera
nds: Antarktis/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
nds: Rothera-Statschoon, Adelaide-Eiland

en: Antarctica/South_Pole
nds: Antarktis/Söödpool

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
nds: Amundsen-Scott-Statschoon, Söödpool

en: Antarctica/Syowa
nds: Antarktis/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
nds: Schowa-Statschoon, Oost-Ongul-Eiland

en: Antarctica/Vostok
nds: Antarktis/Wostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
nds: Wostok-Statschoon, magneetsch Söödpool

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, Lake Vostok
nds: Wostok-Statschoon, Wostok-See

en: Arctic/Longyearbyen
nds: Arktis/Langjohrbüll

en: Asia/Aden
nds: Asien/Aden

en: Asia/Almaty
nds: Asien/Almaty

en: Asia/Amman
nds: Asien/Amman

en: Asia/Anadyr
nds: Asien/Anadyr

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
nds: Moskau+10 - Beringsee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Bering Sea
nds: Moskau+08 - Beringsee

en: Asia/Aqtau
nds: Asien/Aktau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
nds: Atyrau (Gurjew), Mangghystau

en: Asia/Aqtobe
nds: Asien/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
nds: Asien/Aschgabat

en: Asia/Ashkhabad
nds: Asien/Aschgabad

en: Asia/Baghdad
nds: Asien/Bagdad

en: Asia/Bahrain
nds: Asien/Bahrain

en: Asia/Baku
nds: Asien/Baku

en: Asia/Bangkok
nds: Asien/Bangkok

en: Asia/Beijing
nds: Asien/Peking

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
nds: Oost-China - Peking, Guangdong, Schanghai usw.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Standard Time
nds: Chineesch Standardtiet

en: Asia/Beirut
nds: Asien/Beirut

en: Asia/Bishkek
nds: Asien/Bischkek

en: Asia/Brunei
nds: Asien/Brunei

en: Asia/Calcutta
nds: Asien/Kalkutta

en: Asia/Choibalsan
nds: Asien/Tschoibalsan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Dornod, Sukhbaatar
nds: Dornod, Süchbator

en: Asia/Chongqing
nds: Asien/Tschungking

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
nds: Zentraalchina - Sezuan, Yünnan, Guangchi, Schangchi, Guisou usw.

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China mountains
nds: Chineesch Bargen

en: Asia/Chungking
nds: Asien/Tschungking

en: Asia/Colombo
nds: Asien/Colombo

en: Asia/Dacca
nds: Asien/Dhaka

en: Asia/Damascus
nds: Asien/Damaskus

en: Asia/Dhaka
nds: Asien/Dhaka

en: Asia/Dili
nds: Asien/Dili

en: Asia/Dubai
nds: Asien/Dubai

en: Asia/Dushanbe
nds: Asien/Duschanbe

en: Asia/Gaza
nds: Asien/Gaza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gaza Strip
nds: Gazastriep

en: Asia/Harbin
nds: Asien/Harbin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
nds: Heilongjiang (utbenahmen Mohe), Jilin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China north
nds: Noordchina

en: Asia/Hebron
nds: Asien/Hebron

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Bank
nds: Westbank

en: Asia/Ho_Chi_Minh
nds: Asien/Ho-Tschi-Minh

en: Asia/Hong_Kong
nds: Asien/Hongkong

en: Asia/Hovd
nds: Asien/Chowd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
nds: Bajan-Ölgii, Gobi-Altai, Chowd, Uws, Zawchan

en: Asia/Irkutsk
nds: Asien/Irkutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
nds: Moskau+05 - Baikalsee

en: Asia/Jakarta
nds: Asien/Jakarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
nds: Java un Sumatra

en: Asia/Jayapura
nds: Asien/Jajapura

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
nds: West-Papua un de Molukken

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
nds: West-Niegguinea (Irian Jaya) & de Molukken (Malukus)

en: Asia/Jerusalem
nds: Asien/Jerusalem

en: Asia/Kabul
nds: Asien/Kabul

en: Asia/Kamchatka
nds: Asien/Kamtschatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
nds: Moskau+09 - Kamtschatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Kamchatka
nds: Moskau+08 - Kamtschatka

en: Asia/Karachi
nds: Asien/Karatschi

en: Asia/Kashgar
nds: Asien/Kaschgar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
nds: West-Tibet & Sinkiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China west Xinjiang
nds: West-China Sinkiang

en: Asia/Kathmandu
nds: Asien/Katmandu

en: Asia/Katmandu
nds: Asien/Katmandu

en: Asia/Kolkata
nds: Asien/Kalkutta

en: Asia/Krasnoyarsk
nds: Asien/Krasnojarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
nds: Moskau+04 - Stroom Jenissei

en: Asia/Kuala_Lumpur
nds: Asien/Kuala_Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
nds: Fastland-Malaysia

en: Asia/Kuching
nds: Asien/Kuching

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
nds: Sabah un Sarawak

en: Asia/Kuwait
nds: Asien/Kuweit

en: Asia/Macao
nds: Asien/Makao

en: Asia/Macau
nds: Asien/Makao

en: Asia/Magadan
nds: Asien/Magadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
nds: Moskau+08 - Magadan

en: Asia/Makassar
nds: Asien/Makassar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
nds: Oost- un Sööd-Borneo, Celebes, Bali, Nusa-Tenggar, West-Timor

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
nds: Oost- un Sööd-Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa-Tenggar, West-Timor

en: Asia/Manila
nds: Asien/Manila

en: Asia/Muscat
nds: Asien/Maskat

en: Asia/Nicosia
nds: Asien/Nikosia

en: Asia/Novokuznetsk
nds: Asien/Nowokusnezk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
nds: Moskau+03 - Nowokusnezk

en: Asia/Novosibirsk
nds: Asien/Nowosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
nds: Moskau+03 - Nowosibirsk

en: Asia/Omsk
nds: Asien/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
nds: Moskau+03 - West-Sibirien

en: Asia/Oral
nds: Asien/Oral

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
nds: West-Kasachstan

en: Asia/Phnom_Penh
nds: Asien/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
nds: Asien/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
nds: West- un zentraal Borneo

en: Asia/Pyongyang
nds: Asien/Pjöngjang

en: Asia/Qatar
nds: Asien/Katar

en: Asia/Qyzylorda
nds: Asien/Kysylorda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
nds: Kysylorda

en: Asia/Rangoon
nds: Asien/Rangun

en: Asia/Riyadh
nds: Asien/Riad

en: Asia/Saigon
nds: Asien/Saigon

en: Asia/Sakhalin
nds: Asien/Sachalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
nds: Moskau+07 - Sachalin-Eiland

en: Asia/Samarkand
nds: Asien/Samarkand

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
nds: West-Usbekistan

en: Asia/Seoul
nds: Asien/Seoul

en: Asia/Shanghai
nds: Asien/Schanghai

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China east
nds: Oostchina

en: Asia/Singapore
nds: Asien/Singapur

en: Asia/Taipei
nds: Asien/Taipeh

en: Asia/Tashkent
nds: Asien/Taschkent

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
nds: Oost-Usbekistan

en: Asia/Tbilisi
nds: Asien/Tiflis

en: Asia/Tehran
nds: Asien/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
nds: Asien/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
nds: Asien/Thimphu

en: Asia/Thimphu
nds: Asien/Thimphu

en: Asia/Tokyo
nds: Asien/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
nds: Asien/Makassar

en: Asia/Ulaanbaatar
nds: Asien/Ulanbator

en: Asia/Ulan_Bator
nds: Asien/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
nds: Asien/Urumtschi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
nds: Meist heel Tibet un Sinkiang

note: i18n: comment to the previous timezone
en: China Xinjiang-Tibet
nds: China Singkiang-Tibet

en: Asia/Vientiane
nds: Asien/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
nds: Asien/Wladiwostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
nds: Moskau+07 - Stroom Amur

en: Asia/Yakutsk
nds: Asien/Jakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
nds: Moskau+06 - Stroom Lena

en: Asia/Yekaterinburg
nds: Asien/Jekaterinborg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
nds: Moskau+02 - Ural

en: Asia/Yerevan
nds: Asien/Jerewan

en: Atlantic/Azores
nds: Atlantik/Azoren

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Azores
nds: Azoren

en: Atlantic/Bermuda
nds: Atlantik/Bermudas

en: Atlantic/Canary
nds: Atlantik/Kanaren

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
nds: Kanaarsche Eilannen

en: Atlantic/Cape_Verde
nds: Atlantik/Kap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
nds: Atlantik/Färöer

en: Atlantic/Faroe
nds: Atlantik/Färöer

en: Atlantic/Jan_Mayen
nds: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
nds: Atlantik/Madeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
nds: Madeira-Eilannen

en: Atlantic/Reykjavik
nds: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nds: Atlantik/Sööd-Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nds: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
nds: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
nds: Australien/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
nds: Nieg-Söödwales - mehrst Steden

en: Australia/Adelaide
nds: Australien/Adelaide

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
nds: Sööd-Australien

en: Australia/Brisbane
nds: Australien/Brisbane

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
nds: Queensland - mehrst Steden

en: Australia/Broken_Hill
nds: Australien/Broken_Hill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
nds: Nieg-Söödwales - Yancowinna

en: Australia/Canberra
nds: Australien/Canberra

en: Australia/Currie
nds: Australien/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
nds: Tasmanien - King-Eiland

en: Australia/Darwin
nds: Australien/Darwin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Northern Territory
nds: Noorden Rebeet

en: Australia/Eucla
nds: Australien/Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
nds: Westen Australien - Eucla-Rebeet

en: Australia/Hobart
nds: Australien/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
nds: Tasmanien - mehrst Steden

en: Australia/LHI
nds: Australien/LHI

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Lord Howe Island
nds: Lord-Howe-Eiland

en: Australia/Lindeman
nds: Australien/Lindeman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
nds: Queensland - Pingstsünndag-Eilannen

en: Australia/Lord_Howe
nds: Australien/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
nds: Australien/Melbourne

en: Australia/NSW
nds: Australien/NSW

en: Australia/North
nds: Australien/Noorden

en: Australia/Perth
nds: Australien/Perth

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
nds: Westen Australien - mehrst Steden

en: Australia/Queensland
nds: Australien/Queensland

en: Australia/South
nds: Australien/Söden

en: Australia/Sydney
nds: Australien/Sydney

en: Australia/Tasmania
nds: Australien/Tasmanien

en: Australia/Victoria
nds: Australien/Victoria

en: Australia/West
nds: Australien/West

en: Australia/Yancowinna
nds: Australien/Yancowinna

en: Brazil/Acre
nds: Brasilien/Acre

en: Brazil/DeNoronha
nds: Brasilien/DeNoronha

en: Brazil/East
nds: Brasilien/Oost

en: Brazil/West
nds: Brasilien/West

en: Canada/Atlantic
nds: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
nds: Kanada/Merrn

en: Canada/East-Saskatchewan
nds: Kanada/Oost-Sasketchewan

en: Canada/Eastern
nds: Kanada/Oosten

en: Canada/Mountain
nds: Kanada/Bargen

en: Canada/Newfoundland
nds: Kanada/Niegfundland

en: Canada/Pacific
nds: Kanada/Pazifik

en: Canada/Saskatchewan
nds: Kanada/Sasketchewan

en: Canada/Yukon
nds: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
nds: Chile/Kontinent

en: Chile/EasterIsland
nds: Chile/Ooster-Eiland

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
nds: Ooster-Eiland un Sala y Gómez

en: Cuba
nds: Kuba

en: Egypt
nds: Ägypten

en: Eire
nds: Irland

en: Europe/Amsterdam
nds: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nds: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
nds: Europa/Athen

en: Europe/Belfast
nds: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
nds: Europa/Belgraad

en: Europe/Berlin
nds: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nds: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nds: Europa/Brüssel

en: Europe/Bucharest
nds: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
nds: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
nds: Europa/Kischinau

en: Europe/Copenhagen
nds: Europa/Köpenhaven

en: Europe/Dublin
nds: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nds: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
nds: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
nds: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
nds: Europa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
nds: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
nds: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
nds: Europa/Kaliningraad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
nds: Moskau-01 - Königsbarg

en: Europe/Kiev
nds: Europa/Kiew

en: Europe/Lisbon
nds: Europa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
nds: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nds: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nds: Europa/Luxemborg

en: Europe/Madrid
nds: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nds: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
nds: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
nds: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nds: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
nds: Europa/Moskau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
nds: Moskau+00 - West-Russland

en: Europe/Oslo
nds: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
nds: Europa/Paris

en: Europe/Podgorica
nds: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
nds: Europa/Prag

en: Europe/Riga
nds: Europa/Riga

en: Europe/Rome
nds: Europa/Rom

en: Europe/Samara
nds: Europa/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
nds: Moskau+01 - Samara, Udmurtien

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
nds: Moskau+00 - Samara, Udmurtien

en: Europe/San_Marino
nds: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
nds: Europa/Sarajewo

en: Europe/Simferopol
nds: Europa/Simferopol

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central Crimea
nds: Zentraal-Krim

en: Europe/Skopje
nds: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nds: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nds: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nds: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nds: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
nds: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
nds: Europa/Uschgorod

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
nds: Ruthenien

en: Europe/Vaduz
nds: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nds: Europa/Vatikaan

en: Europe/Vienna
nds: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nds: Europa/Wilna

en: Europe/Volgograd
nds: Europa/Wolgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
nds: Moskau+00 - Kaspisch Meer

en: Europe/Warsaw
nds: Europa/Warschau

en: Europe/Zagreb
nds: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nds: Europa/Saporoschje

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
nds: Saporischja, Oost-Lugansk

en: Europe/Zurich
nds: Europa/Züürch

en: GB-Eire
nds: GB-Irland

en: Iceland
nds: Island

en: Indian/Antananarivo
nds: Indsch_Ozeaan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nds: Indsch_Ozeaan/Chagos

en: Indian/Christmas
nds: Indsch_Ozeaan/Wiehnachtseiland

en: Indian/Cocos
nds: Indsch_Ozeaan/Kokoseiland

en: Indian/Comoro
nds: Indsch_Ozeaan/Komoren

en: Indian/Kerguelen
nds: Indsch_Ozeaan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nds: Indsch_Ozeaan/Mahee

en: Indian/Maldives
nds: Indsch_Ozeaan/Malediven

en: Indian/Mauritius
nds: Indsch_Ozeaan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nds: Indsch_Ozeaan/Mayotte

en: Indian/Reunion
nds: Indsch_Ozeaan/Reunion

en: Jamaica
nds: Jamaika

en: Libya
nds: Libyen

en: Mexico/General
nds: Mexico/Allmeen

en: NZ
nds: Niegseeland

en: NZ-CHAT
nds: Niegseeland-CHAT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
nds: Chatham-Eilannen

en: PRC
nds: China

en: Pacific/Apia
nds: Pazifik/Apia

en: Pacific/Auckland
nds: Pazifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
nds: Pazifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
nds: Pazifik/Chuuk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chuuk (Truk) and Yap
nds: Chuuk (Truk) un Jap

en: Pacific/Easter
nds: Pazifik/Oostereiland

en: Pacific/Efate
nds: Pazifik/Efatee

en: Pacific/Enderbury
nds: Pazifik/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
nds: Phönix-Eilannen

en: Pacific/Fakaofo
nds: Pazifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nds: Pazifik/Fidschi

en: Pacific/Funafuti
nds: Pazifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nds: Pazifik/Galapagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
nds: Galapagos-Eilannen

en: Pacific/Gambier
nds: Pazifik/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
nds: Gambier-Eilannen

en: Pacific/Guadalcanal
nds: Pazifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nds: Pazifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
nds: Pazifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
nds: Pazifik/Johnston

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Johnston Atoll
nds: Johnston-Atoll

en: Pacific/Kiritimati
nds: Pazifik/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
nds: Lien-Eilannen

en: Pacific/Kosrae
nds: Pazifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nds: Pazifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nds: Pazifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nds: Pazifik/Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
nds: Marquesas-Eilannen

en: Pacific/Midway
nds: Pazifik/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
nds: Midway-Atoll

en: Pacific/Nauru
nds: Pazifik/Nauru

en: Pacific/Niue
nds: Pazifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
nds: Pazifik/Norfolkeiland

en: Pacific/Noumea
nds: Pazifik/Numeea

en: Pacific/Pago_Pago
nds: Pazifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
nds: Pazifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nds: Pazifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
nds: Pazifik/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
nds: Pazifik/Pohnapei

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ponape (Pohnpei)
nds: Pohnpei (Ponape)

en: Pacific/Port_Moresby
nds: Pazifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nds: Pazifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nds: Pazifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
nds: Pazifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
nds: Pazifik/Tahiti

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Society Islands
nds: Sellschap-Eilannen

en: Pacific/Tarawa
nds: Pazifik/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
nds: Gilbert-Eilannen

en: Pacific/Tongatapu
nds: Pazifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nds: Pazifik/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
nds: Truk (Chuuk) un Jap

en: Pacific/Wake
nds: Pazifik/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
nds: Wake-Atoll

en: Pacific/Wallis
nds: Pazifik/Wallis

en: Pacific/Yap
nds: Pazifik/Yap-Eilannen

en: Poland
nds: Polen

en: ROC
nds: Taiwan

en: ROK
nds: Söödkorea

en: Singapore
nds: Singapur

en: Turkey
nds: Törkei

en: US/Alaska
nds: USA/Alaska

en: US/Aleutian
nds: USA/Alēuten

en: US/Arizona
nds: USA/Arizona

en: US/Central
nds: USA/Merrn

en: US/East-Indiana
nds: USA/Oost-Indiana

en: US/Eastern
nds: USA/Oosten

en: US/Hawaii
nds: USA/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
nds: USA/Indiana-Starke

en: US/Michigan
nds: USA/Michigan

en: US/Mountain
nds: USA/Bargen

en: US/Pacific
nds: USA/Pazifk

en: US/Samoa
nds: USA/Samoa

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Sans Serif
nds: Ahn Serifen

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Serif
nds: Serifen

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
nds: Fastbreed

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
nds: Ümto

[ctx: Time zone]
en: Region
nds: Rebeet

en: Comment
nds: Kommentar

en: The style '%1' was not found
nds: De Stil „%1“ lett sik nich finnen

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
nds: * Verleden Klören *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
nds: * Egen Klören *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
nds: Veertig Klören

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
nds: Oxygen-Klören

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
nds: Regenbagenklören

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
nds: Royal-Klören

[ctx: palette name]
en: Web Colors
nds: Nettklören

en: Named Colors
nds: Nöömte Klören

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
nds[0]: Kann de RGB-Klören vun X11 nich laden. Disse Dateioort wöör ankeken:
    %2
nds[1]: Kann de RGB-Klören vun X11 nich laden. Disse Dateiöörd wöörn ankeken:
    %2

en: Select Color
nds: Klöör utsöken

en: Hue:
nds: Toon:

en: Saturation:
nds: Sattheit:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
nds: Weert:

en: Red:
nds: Root:

en: Green:
nds: Gröön:

en: Blue:
nds: Blaag:

en: &Add to Custom Colors
nds: &Na de egen Klören tofögen

en: Name:
nds: Naam:

en: Default color
nds: Standardklöör

en: -default-
nds: -Standard-

en: -unnamed-
nds: -ahn Naam-

[ctx: @title:window]
en: Print
nds: Drucken

en: &Try
nds: &Utproberen

en: modified
nds: ännert

en: Get help...
nds: Hölp mi...

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Move &Up
nds: Na &baven

en: Move &Down
nds: Na &nerrn

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
nds: Aapkatten quengelt jüst in Dezember över wahnschapen Xylofoonkläng

en: Select Font
nds: Schriftoort utsöken

en: Could not load print preview part
nds: De Komponent för de Druckansicht lett sik nich laden

en: Print Preview
nds: Druckvöransicht

en: Minimize
nds: Minimeren

en: &Minimize
nds: &Minimeren

en: &Restore
nds: &Wedder herstellen

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b> redig verlaten?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
nds: Wegdoon ut Systeemafsnitt beglöven

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Do not run in the background.
nds: Nich in'n Achtergrund lopen

en: Internally added if launched from Finder
nds: Intern toföögt, wenn vun't Söökzentrum opropen

[ctx: @label]
en: Add Comment...
nds: Kommentar tofögen...

[ctx: @label]
en: Change...
nds: Ännern...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
nds: Kommentar ännern

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
nds: Kommentar tofögen

en: Device name
nds: Reedschap

[ctx: folder name]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
nds: Nieg Orner opstellen in:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
nds: Dat gifft al en Datei oder Orner mit den Naam %1.

en: You do not have permission to create that folder.
nds: Du hest keen Verlööf, dissen Orner optostellen.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
nds: Orner utsöken

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
nds: Nieg Orner...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
nds: Nieg Orner...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
nds: Na Affalltünn

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
nds: Versteken Ornern wiesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
nds: Egenschappen

en: *|All files
nds: *|All Dateien

en: All Supported Files
nds: All ünnerstütt Dateien

en: Open
nds: Opmaken

en: Save As
nds: Sekern as

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
nds[0]: %1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

[ctx: @label]
en: Comment
nds: Kommentar

[ctx: @label]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @label]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: @label]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: @label]
en: Rating
nds: Beweerten

[ctx: @label]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @label]
en: Tags
nds: Slötelwöör

[ctx: @label]
en: Total Size
nds: Heel Grött

[ctx: @label]
en: Type
nds: Typ

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
nds: Mit KFileMetaDataReader laat sik Metadaten ut en Datei lesen

en: (C) 2011, Peter Penz
nds: © 2011: Peter Penz

en: Current maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Only the meta data that is part of the file is read
nds: Bloots de Metadaten ut disse Datei warrt leest.

en: List of URLs where the meta-data should be read from
nds: De Adressenlist, ut de Du de Metadaten utlesen wullt

en: <Error>
nds: <Fehler>

en: Show Hidden Folders
nds: Versteken Ornern wiesen

en: All Pictures
nds: All Biller

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
nds: Wiest Daten fastleggen

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
nds: De Daten utsöken, de Du wiesen wullt:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
nds: Instellen...

[ctx: @title:tab]
en: Information
nds: Informatschonen

[ctx: @label creation date]
en: Created
nds: Opstellt

[ctx: @label file content size]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
nds: Hangt af vun

[ctx: @label]
en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
nds: Opsteller

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
nds: Bargt Deel

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
nds: Bargt logisch Deel

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
nds: Deel vun

[ctx: @label]
en: Keyword
nds: Slötelwoort

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: @label]
en: MIME Type
nds: MIME-Typ

[ctx: @label]
en: Content
nds: Inholt

[ctx: @label]
en: Related To
nds: Höört to

[ctx: @label]
en: Subject
nds: Bedraap

[ctx: @label music title]
en: Title
nds: Titel

[ctx: @label file URL]
en: File Location
nds: Datei-Steed

[ctx: @label]
en: Creator
nds: Opstellt vun

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
nds: Dörsnittlich Bitwedderhalen

[ctx: @label]
en: Channels
nds: Kanaals

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
nds: Tekens

[ctx: @label]
en: Codec
nds: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
nds: Klöördeepde

[ctx: @label]
en: Duration
nds: Duer

[ctx: @label]
en: Filename
nds: Dateinaam

[ctx: @label]
en: Hash
nds: Pröövsumm

[ctx: @label]
en: Height
nds: Hööchde

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
nds: Regenjumpbedrief

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
nds: Regen

[ctx: @label]
en: Programming Language
nds: Programmspraak

[ctx: @label]
en: Sample Rate
nds: Aftast-Wedderhalen

[ctx: @label]
en: Width
nds: Breed

[ctx: @label number of words]
en: Words
nds: Wöör

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
nds: Blenn

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
nds: Belichtenafwiekenweert

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
nds: Belichtentiet

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
nds: Blix

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
nds: Brennwiet

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
nds: Brennwiet 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
nds: ISO-Lichtföhlsamkeit

[ctx: @label EXIF]
en: Make
nds: Maker

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
nds: Meetmetood

[ctx: @label EXIF]
en: Model
nds: Modell

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
nds: Utrichten

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
nds: Wittbalangs

[ctx: @label video director]
en: Director
nds: Regissöör

[ctx: @label music genre]
en: Genre
nds: Musikoort

[ctx: @label]
en: Performer
nds: Künstler

[ctx: @label]
en: Release Date
nds: Utgaavdatum

[ctx: @label music track number]
en: Track
nds: Stück

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
nds: Ressource opstellt

[ctx: @label]
en: Sub Resource
nds: Deelressource

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
nds: Ressource ännert

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
nds: Numeersch Beweerten

[ctx: @label]
en: Copied From
nds: Kopeert vun

[ctx: @label]
en: First Usage
nds: Eerst Bruuk

[ctx: @label]
en: Last Usage
nds: Lest Bruuk

[ctx: @label]
en: Usage Count
nds: Wo faken bruukt

[ctx: @label]
en: Unix File Group
nds: Unix-Dateikoppel

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
nds: Unix-Dateiattributen

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
nds: Unix-Dateieegner

[ctx: @label file type]
en: Type
nds: Typ

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
nds: Twiefelhaftige Översetten

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
nds: Verleden Översetter

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
nds: Överhaalt Översetten

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
nds: Översettenborndatum

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
nds: Översetten all tohoop

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
nds: Översett

[ctx: @label]
en: Translation Date
nds: Översettendatum

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
nds: Nich översett

en: P&review
nds: Vö&ransicht

en: Acquire Image
nds: Bild halen

en: OCR Image
nds: OCR-Bild (Textraden)

en: File '%1' is not readable
nds: De Datei "%1" lett sik nich lesen

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
nds: Fehler: Protokoll "%1" nich begäng

en: Authorization Dialog
nds: Identifikatschoon

en: No metainfo for %1
nds: Keen Metainformatschonen för %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
nds: Organisatschoon / Allgemeen Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
nds: Afdelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
nds: Wiesen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, disableSelection)
en: Disable
nds: Utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
nds: Anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
nds: Tofögen...

en: System certificates
nds: Systeem-Zertifikaten

en: User-added certificates
nds: Sülven toföögt Zertifikaten

en: Pick Certificates
nds: Zertifikatenköör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
nds: <b>Objektinformatschonen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
nds: <b>Rutgever-Informatschonen</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
nds: <b>Anner</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
nds: Gellentiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
nds: Reegnummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
nds: MD5-Summ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
nds: SHA1-Summ

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nds: %1 bet %2

en: SSL Configuration Module
nds: SSL-Instellenmoduul

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
nds: Copyright 2010: Andreas Hartmetz

en: SSL Signers
nds: SSL-Ünnerschrievers

en: Signature Algorithm:
nds: Signatuur-Algoritmus:

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Signature Contents:
nds: Signatuurinholt:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
nds: Nich begäng Slötelalgoritmus

en: Key type: RSA (%1 bit)
nds: Slöteltyp: RSA (%1 Bits)

en: Key type: DSA (%1 bit)
nds: Slöteltyp: DSA (%1 Bits)

en: Prime:
nds: Primtall:

en: 160 bit prime factor:
nds: 160Bit-Primfaktor:

en: Public key:
nds: Apen Slötel:

en: The certificate is valid.
nds: Dat Zertifikaat gellt.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nds: Dat Rutgever-Zertifikaat lett sik nich halen. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet (ZA) ehr Zertifikaat lett sik nich finnen.

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) lett sik nich halen. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet (ZA) ehr ZTL lett sik nich finnen.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nds: Dat Zertifikaat sien Ünnerschrift lett sik nich opslöteln. Dat bedüüdt, se lett sik nich maal utreken, un nich bloots, se passt nich.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) ehr Ünnerschrift lett sik nich opslöteln.  Dat bedüüdt, se lett sik nich maal utreken, un nich bloots, se passt nich.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
nds: Den Rutgever sien apen Slötel lett sik nich opslöteln. Dat bedüüdt, dat sik mit de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt, nich pröven lett.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
nds: Dat Zertifikaat sien Ünnerschrift is leeg. Dat bedüüdt, dat Zertifikaat lett sik nich pröven.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist (ZTL) ehr Ünnerschrift is leeg. Dat bedüüdt, de ZTL lett sik nich pröven.

en: The certificate is not valid, yet.
nds: Dat Zertifikaat gellt noch nich.

en: The certificate is not valid, any more.
nds: Dat Zertifikaat gellt nich mehr.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
nds: De Zertifikaat-Torüchrooplist gellt noch nich.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich ehr"-Feld is leeg.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun't Zertifikaat sien "Nich na"-Feld is leeg.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun de Zertifikaat-Torüchrooplist ehr "Verleden Opfrischen"-Feld is leeg.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
nds: Dat Tietformaat vun de Zertifikaat-Torüchrooplist ehr "Nakamen Opfrischen"-Feld is leeg.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
nds: De OpenSSL-Perzess hett nich noog Spieker.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
nds: Dat Zertifikaat is sülven-ünnerschreven un nich binnen de List vun Zertifikaten, de Du troen deist. Importeer dat Zertifikaat na de List, wenn Du dat bruken wullt.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
nds: Dat Zertifikaat is sülven-ünnerschreven. De Totroenkeed lett sik opstellen, man de Zertifikaatautoriteet ehr Wörtelzertifikaat lett sik nich finnen.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
nds: De Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat lett sik nich finnen. Wohrschienlich is Dien Totroenkeed schaadhaftig.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
nds: Dat Zertifikaat lett sik nich pröven, dat is dat eenigste Zertifikaat binnen de Totroenkeed un is nich sülven-ünnerschreven. Ünnerschriffst Du dat Zertifikaat sülven, beseker dat Du dat na de List mit Zertifikaten importeerst, de Du troen deist.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
nds: De Zertifikatenkeed is länger as de tohööchst tolaten Längde.

en: The certificate has been revoked.
nds: Dat Zertifikaat wöör torüchropen.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet is leeg.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
nds: De Längde vun de Totroenkeed is länger as een vun Zertifikaatautoriteet ehr "Paddlängde"-Angaven, dör de all nakamen Ünnerschriften leeg warrt.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
nds: Dat Zertifikaat wöör nich dorför ünnerschreven, wo Du dat för bruken wullt. Dat bedüüdt, de Zertifikaatautoriteet verlöövt dissen Bruuk nich.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
nds: Du troost de Wörtel-Zertifikaatautoriteet nich för dat, wo Du dat Zertifikaat för bruken wullt.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
nds: De Wörtel-Zertifikaatautoriteet is dorför markeert, dat se torüchwiest warrn mutt för dat, wo Du dat Zertifikaat för bruken wullt.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet (ZA) passt nich op den ZA-Naam vun't Zertifikaat.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nds: De Slötel-ID vun de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat passt nich op de ID binnen den "Rutgever"-Afsnitt vun dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
nds: De Slötel-ID un -Naam vun de Zertifikaatautoriteet ehr Zertifikaat passt nich op de ID un den Naam binnen den "Rutgever"-Afsnitt vun dat Zertifikaat, dat Du bruken wullt.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
nds: Dat Zertifikaat sien Zertifikaatautoriteet mutt keen Zertifikaten ünnerschrieven.

en: OpenSSL could not be verified.
nds: OpenSSL lett sik nich pröven.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nds: De Ünnerschriftprööv för dit Zertifikaat is fehlslaan. Dat kann bedüden, de Ünnerschrift vun dit Zertifikaat oder vun een binnen sien Totroenkeed is leeg oder lett sik nich opslöteln, oder de Zertifikaat-Torüchrooplist lett sik nich pröven. Sühst Du disse Naricht, vertell bitte den Schriever vun Dien Software, se oder he schull de niegen, naueren Fehlermellen bruken.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
nds: Dit Zertifikaat, een binnen sien Totroenkeed oder de Zertifikaat-Torüchrooplist vun sien Zertifikaatautoriteet is leeg. Dat mag ok wesen, een Zertifikaat gellt noch nich oder nich mehr.  Sühst Du disse Naricht, vertell bitte den Schriever vun Dien Software, se oder he schull de niegen, naueren Fehlermellen bruken.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
nds: De Wörteldateien vun de Ünnerschrift-Zertifikaatautoriteet laat sik nich finnen, dat Zertifikaat is also nich beglöövt.

en: SSL support was not found.
nds: SSL-Ünnerstütten lett sik nich finnen.

en: Private key test failed.
nds: Prööv vun den privaten Slötel fehlslaan.

en: The certificate has not been issued for this host.
nds: Dat Zertifikaat wöör nich för dissen Reekner rutgeven.

en: This certificate is not relevant.
nds: Op dit Zertifikaat kummt dat nich an.

en: The certificate is invalid.
nds: Dit Zertifikaat gellt nich.
