kdelibs4 - en to oc translation catalogue (98 entries)

[ctx: color]
en: black
oc: negre

[ctx: color]
en: blue
oc: blau

[ctx: color]
en: brown
oc: marron

[ctx: color]
en: green
oc: vèrd

[ctx: color]
en: orange
oc: irange

[ctx: color]
en: white
oc: blanc

[ctx: color]
en: yellow
oc: jaune

en: File
oc: Fichièr

en: Shell
oc: Copèla

en: None
oc: Pas cap

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
oc: Entresenhas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
oc: Nom de fichièr :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
oc: Alèrta

en: Maintainer
oc: Manteneire

en: no error
oc: pas cap d'error

en: temporary failure in name resolution
oc: error temporària dins la resolucion de nom

en: non-recoverable failure in name resolution
oc: error fatala dins la resolucion de nom

en: memory allocation failure
oc: problèma d'allocacion memòria

en: name or service not known
oc: nom o servici desconegut

en: unknown error
oc: error desconeguda

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
oc: pas cap d'error

[ctx: @item license]
en: Custom
oc: Personalizat

[ctx: @item license]
en: Not specified
oc: Non especificat

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
oc: Ebrèu

en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

en: sets the default button color
oc: definís la color per defaut dels botons

en: sets the application name
oc: definís lo nom del logicial

en: set XIM server
oc: definís lo servidor XIM

en: disable XIM
oc: desactivar XIM

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
oc: %1 foguèt escrich per
    %2

en: address family for nodename not supported
oc: familha d'adreças pas autorizada per nodename

en: invalid value for 'ai_flags'
oc: valor invalida de « ai_flags »

en: 'ai_family' not supported
oc: « ai_family » pas autorizat

en: no address associated with nodename
oc: cap d'adreça associada a nodename

en: servname not supported for ai_socktype
oc: nom de serveire pas autorizat per ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
oc: « ai_socktype » pas autorizat

en: system error
oc: error sistèma

en: Africa/Algiers
oc: Africa/Argièr

en: Africa/Asmera
oc: Africa/Asmara

en: Africa/Cairo
oc: Africa/Lo Caire

en: Africa/Ceuta
oc: Africa/Ceutà

en: Africa/Dar_es_Salaam
oc: Africa/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
oc: Africa/Jibouti

en: Africa/Douala
oc: Africa/Doala

en: Africa/Khartoum
oc: Africa/Khartom

en: Africa/Lome
oc: Africa/Lomé

en: Africa/Ndjamena
oc: Africa/N'Djamena

en: Africa/Sao_Tome
oc: Africa/São Tomé

en: Africa/Tripoli
oc: Africa/Trípol

en: America/Antigua
oc: America/Antiguà

en: America/Argentina/Catamarca
oc: America/Argentina/Catamarcà

en: America/Aruba
oc: America/Arubà

en: America/Catamarca
oc: America/Catamarcà

en: America/Guatemala
oc: America/Guatemalà

en: America/Guyana
oc: America/Guyanà

en: America/Lima
oc: America/Limà

en: America/Managua
oc: America/Managuà

en: America/Merida
oc: America/Meridà

en: America/Panama
oc: America/Panamà

en: America/Tegucigalpa
oc: America/Tegucigalpà

en: Asia/Jakarta
oc: Asia/Jakartà

en: Europe/London
oc: Euròpa/Londres

en: Europe/Madrid
oc: Euròpa/Madrid

en: Europe/Monaco
oc: Europe/Monegue

en: Europe/Paris
oc: Euròpa/Paris

en: Named Colors
oc: Colors nomenadas

en: Select Color
oc: Seleccionar una color

en: Red:
oc: Roje :

en: Green:
oc: Vèrd :

en: Blue:
oc: Blau :

en: &Add to Custom Colors
oc: A&pondre a las colors personalizadas

en: Name:
oc: Nom :

en: HTML:
oc: HTML :

en: Default color
oc: Color per defaut

en: -default-
oc: - per defaut -

en: -unnamed-
oc: - anonim -

en: &Try
oc: &Ensajar

en: modified
oc: modificat

en: &Details
oc: &Detalhs

en: Get help...
oc: Obténer d'ajuda...

en: &Add
oc: &Apondre

en: &Remove
oc: &Suprimir

en: Move &Up
oc: &Pujar

en: Move &Down
oc: &Davalar

en: Select Font
oc: Seleccionar una poliça

en: Print Preview
oc: Previsualizacion de l'estampatge

en: Minimize
oc: Minimizar

en: &Minimize
oc: &Redusir

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
oc: <qt>Volètz vertadièrament quitar <b>%1</b> ?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
oc: Confirmar la tampadura dempuèi la bóstia de miniaturas

en: Redo
oc: Tornar far

en: Undo
oc: Anullar

en: Open
oc: Dobrir

en: Save As
oc: Enregistrar coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
oc: Apondre...

en: Unknown
oc: Desconegut
