kdelibs4 - en to se translation catalogue (1087 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
se: Alitvielgat

[ctx: color]
en: CadetBlue1
se: Sevdnjesruonáalit1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
se: Sevdnjesruonáalit2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
se: Sevdnjesruonáalit3

[ctx: color]
en: DarkGray
se: Sevdnjesránes

[ctx: color]
en: DarkGrey
se: Sevdnjesránes

[ctx: color]
en: DarkKhaki
se: SevdnjesKhaki

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
se: SevdnjesOlivaruoná1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
se: SevdnjesOlivaruoná2

[ctx: color]
en: DarkSalmon
se: SevdnjesLuossaruoksat

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
se: SevdnjesMearraruoná

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
se: SevdnjesMearraruoná1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
se: SevdnjesMearraruoná2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
se: SevdnjesMearraruoná3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
se: SevdnjesMearraruoná4

[ctx: color]
en: DimGray
se: SevdnjesSevdnjesránes

[ctx: color]
en: DimGrey
se: SevdnjesSevdnjesránes

[ctx: color]
en: FloralWhite
se: Lieđđevielgat

[ctx: color]
en: GhostWhite
se: Monnevielgat

[ctx: color]
en: HotPink
se: BeallesevdnjesRosa

[ctx: color]
en: HotPink1
se: BeallesevdnjesRosa1

[ctx: color]
en: HotPink2
se: BeallesevdnjesRosa2

[ctx: color]
en: LavenderBlush
se: Sáhppesvielgat

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
se: Sáhppesvielgat1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
se: Sáhppesvielgat2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
se: Sáhppesvielgat3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
se: Sáhppesvielgat4

[ctx: color]
en: LightBlue
se: Čuvgesalit

[ctx: color]
en: LightBlue1
se: Čuvgesalit1

[ctx: color]
en: LightBlue2
se: Čuvgesalit2

[ctx: color]
en: LightBlue3
se: Čuvgesalit3

[ctx: color]
en: LightBlue4
se: Čuvgesalit4

[ctx: color]
en: LightCoral
se: ČuvgesKorállaruoksat

[ctx: color]
en: LightCyan
se: ČuvgesCyanalit

[ctx: color]
en: LightCyan1
se: ČuvgesCyanalit1

[ctx: color]
en: LightCyan2
se: ČuvgesCyanalit2

[ctx: color]
en: LightCyan3
se: ČuvgesCyanalit3

[ctx: color]
en: LightCyan4
se: ČuvgesCyanalit4

[ctx: color]
en: LightGray
se: Čuvgesránes

[ctx: color]
en: LightGrey
se: Čuvgesránes

[ctx: color]
en: LightPink
se: Čuvesrosa

[ctx: color]
en: LightPink1
se: Čuvgesrosa1

[ctx: color]
en: LightPink2
se: Čuvgesrosa2

[ctx: color]
en: LightPink3
se: Čuvgesrosa3

[ctx: color]
en: LightSalmon
se: Čuvgesluossaruoksat

[ctx: color]
en: LightSalmon1
se: Čuvgesluossaruoksat1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
se: Čuvgesluossaruoksat2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
se: Čuvgesalbmealit

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
se: Čuvgesalbmealit1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
se: Čuvgesalbmealit2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
se: Čuvgesalbmealit3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
se: Čuvgesstallealit

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
se: Čuvgesstallealit1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
se: Čuvgesstallealit2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
se: Čuvgesstallealit3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
se: Čuvgesstallealit4

[ctx: color]
en: LightYellow
se: Čuvgesfiskat

[ctx: color]
en: LightYellow1
se: Čuvgesfiskat1

[ctx: color]
en: LightYellow2
se: Čuvgesfiskat2

[ctx: color]
en: LightYellow3
se: Čuvgesfiskat3

[ctx: color]
en: LightYellow4
se: Čuvgesfiskat4

[ctx: color]
en: MintCream
se: Ruonávielgat

[ctx: color]
en: MistyRose
se: Čuvgesruvsoruoksat

[ctx: color]
en: MistyRose1
se: Čuvgesruvsoruoksat1

[ctx: color]
en: MistyRose2
se: Čuvgesruvsoruoksat2

[ctx: color]
en: MistyRose3
se: Čuvgesruvsoruoksat3

[ctx: color]
en: MistyRose4
se: Čuvgesruvsoruoksat4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
se: Fiskesruškat

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
se: Fiskesruškat1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
se: Fiskesruškat2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
se: Fiskesruškat3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
se: Boaresrosa

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
se: Boaresrosa1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
se: Boaresrosa2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
se: Boaresrosa3

[ctx: color]
en: PeachPuff
se: Ruškesrosa

[ctx: color]
en: PeachPuff1
se: Ruškesrosa1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
se: Ruškesrosa2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
se: Ruškesrosa3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
se: Ruškesrosa4

[ctx: color]
en: azure
se: Asuralit

[ctx: color]
en: azure1
se: Asuralit1

[ctx: color]
en: azure2
se: Asuralit2

[ctx: color]
en: azure3
se: Asuralit3

[ctx: color]
en: azure4
se: Asuralit4

[ctx: color]
en: bisque
se: Čuvgesruškat

[ctx: color]
en: bisque1
se: Čuvgesruškat1

[ctx: color]
en: bisque2
se: Čuvgesruškat2

[ctx: color]
en: bisque3
se: Čuvgesruškat3

[ctx: color]
en: bisque4
se: Čuvgesruškat4

[ctx: color]
en: cornsilk
se: Čuvgesmáisafiskat

[ctx: color]
en: cornsilk1
se: Čuvgesmáisafiskat1

[ctx: color]
en: cornsilk2
se: Čuvgesmáisafiskat2

[ctx: color]
en: cornsilk3
se: Čuvgesmáisafiskat3

[ctx: color]
en: cornsilk4
se: Čuvgesmáisafiskat4

[ctx: color]
en: gainsboro
se: Čuvgesčuvgesránes

[ctx: color]
en: honeydew
se: Ruonávielgat

[ctx: color]
en: honeydew1
se: Ruonávielgat1

[ctx: color]
en: honeydew2
se: Ruonávielgat2

[ctx: color]
en: honeydew3
se: Ruonávielgat3

[ctx: color]
en: honeydew4
se: Ruonávielgat4

[ctx: color]
en: khaki
se: Khaki

[ctx: color]
en: khaki1
se: Khaki1

[ctx: color]
en: khaki2
se: Khaki2

[ctx: color]
en: khaki3
se: Khaki3

[ctx: color]
en: moccasin
se: Čuvgesfiskesruškat

[ctx: color]
en: pink
se: Rosa

[ctx: color]
en: pink1
se: Rosa1

[ctx: color]
en: pink2
se: Rosa2

[ctx: color]
en: pink3
se: Rosa3

[ctx: color]
en: salmon
se: Luossaruoksat

[ctx: color]
en: salmon1
se: Luossaruoksat1

[ctx: color]
en: seashell
se: Skálžovielgat

[ctx: color]
en: seashell1
se: Skálžovielgat1

[ctx: color]
en: seashell2
se: Skálžovielgat2

[ctx: color]
en: seashell3
se: Skálžovielgat3

[ctx: color]
en: seashell4
se: Skálžovielgat4

[ctx: color]
en: snow
se: Muohttavielgat

[ctx: color]
en: snow1
se: Muohttavielgat1

[ctx: color]
en: snow2
se: Muohttavielgat2

[ctx: color]
en: snow3
se: Muohttavielgat3

[ctx: color]
en: snow4
se: Muohttavielgat4

[ctx: color]
en: white
se: Vielgat

en: File
se: Fiila

en: Shell
se: Skálzu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
se: Diehtu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
se: Meattáhus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
se: Gaskkalduhtte jos duođalaš meattáhus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
se: Váruhus

en: A dialog box for setting preferences for debug output
se: Láseš mas mearridat oidimiid dihkken olggosdáhta várás

en: Maintainer
se: Máŧasdoalli

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
se: Čájet baicce dievaslaš láseža, iige dábálaš listoláseža.

en: no error
se: eai leat meattáhusat

en: requested family not supported for this host name
se: jearahuvvon bearaš ii dorjojuvvo dán guossoheaddjinama várás

en: temporary failure in name resolution
se: gaskaboddosaš meattáhus nammačielggadeamis

en: non-recoverable failure in name resolution
se: eretgeassemeahttun meattáhus nammačielggadeamis

en: invalid flags
se: gustohis leavggat

en: memory allocation failure
se: muitovárrehus meattáhus

en: name or service not known
se: amas namma dahje bálvalus

en: requested family not supported
se: jearahuvvon bearaš ii dorjojuvvo

en: requested service not supported for this socket type
se: jearahuvvon bálvalus ii dorjojuvvo dán socket:a várás

en: requested socket type not supported
se: jearahuvvon socket-šládja ii dorjojuvvo

en: unknown error
se: amas meattáhus

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
se: Vuogádatmeattáhus: %1

en: request was canceled
se: jearahus gaskkalduhttui

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
se: Amas bearas %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
se: ii meattáhus

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
se: nammaohcan filtii

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
se: čujuhus geavahuvvo juo

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
se: socket geavahuvvo juo

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
se: socket lea juo ráhkaduvvon

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
se: socket ii geavahuvvo

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
se: socket ii leat ráhkaduvvon

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
se: operašuvnna livččii lohkkadan doaimma

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
se: lávttašupmi hilgojuvvui

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
se: lávttašupmi ádjánii menddo guhkká

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
se: doaibma lea juo jođus

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
se: fierpmádatmeattáhus

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
se: doaibma ii dorjo

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
se: doaibma ádjánii menddo guhkká

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
se: amas/vuordemeahttun meattáhus čuožžilii

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
se: gáiddus guossoheaddji botkii oktavuođa

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
se: Dán prográmma liseansaeavttut eai leat almmuhuvvon.
    Iskka liseansaeavttuid veahketeavsttas dahje gáldokodas.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
se: Dát prográmma juhkkojuvvo %1 eavttuid mielde.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
se: GNU General Public License veršuvdna 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
se: GNU Lesser General Public liseansa, veršuvdna 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
se: BSD-liseansa

[ctx: @item license]
en: BSD License
se: BSD-liseansa

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
se: Artisttalaš-liseansa

[ctx: @item license]
en: Artistic License
se: Artisttalaš-liseansa

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
se: GNU General Public liseansa, veršuvdna 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
se: GNU Lesser General Public liseansa, veršuvdna 3

[ctx: @item license]
en: Custom
se: Iešdefinerejuvvon

[ctx: @item license]
en: Not specified
se: Ii meroštuvvon

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
se: <p>KDE lea jorgaluvvon máŋggaid gielaide máŋggain jorgalanjoavkkuid meahttá máilmmis. Jos háliidat eanet dieđuid KDE «internationalization» birra, fina <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a> báikkis.</p> <p>Skolelinux prošeakta álggahii davvisámegieljorgalusaid. Gielda- ja guovlodepartemeanta juolludii golggotmánus, 2002, ruđaid dán jorgalanprošektii. </p> <p>Norgga Sámediggi lea ruhtadan jorgaleami ovdánahttima geassemánu 2003 rájes gitta juovlamánu 2004 rádjái.</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
se: Gregorijalaš

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
se: Hebrealaš

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
se: Islámalaš / Hirji (Siviila)

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
se: Indialaš našunála

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
se: Julianalaš

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
se: Gustohis kaleanddaršládja

en: Today
se: Otne

en: Yesterday
se: Ikte

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::NarrowName]
en: T
se: Ŧ

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
se: Pao

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
se: Par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
se: Pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
se: Paš

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
se: Pan

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
se: Ŧut

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
se: Paop

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
se: Paremhotep

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
se: Parmut

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
se: Pašuns

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
se: Paon

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
se: Kuži nabut

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName]
en: Thoout
se: Ŧut

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
se: Paop

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName]
en: Kiahk
se: Kiak

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
se: Toub

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
se: Mešir

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
se: Parmut

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
se: Pašuns

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
se: Paon

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
se: Mesur

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Kouji nabot
se: Kuži nabut

[ctx: Coptic weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Peftoou
se: Pefto

[ctx: Coptic weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Ptiou
se: Ptio

[ctx: Coptic weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Psoou
se: Psoo

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
se: Jak

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
se: Gen

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Yak
se: Jak

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
se: Tasas

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
se: Jakatit

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
se: Genbot

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
se: Hamle

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName]
en: Tequemt
se: Tekoemt

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName]
en: Tahsas
se: Tasas

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
se: Jakatit

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName]
en: Miyazya
se: Mijasia

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
se: Ovdal dábálaš áigelohkan

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
se: DÁ

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: O

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: G

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: S

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
se: Č

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
se: J

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
se: M

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
se: G

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
se: D

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
se: L

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
se: Š

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
se: Safar áigodat

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
se: SÁ

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
se:  Chas

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
se:  Vai

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
se:  Āsh

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
se:  Āsw

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
se:  Pau

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
se:  Phā

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
se:  Chaitra

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
se:  Vaishākh

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
se:  Jyaishtha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
se:  Āshādha

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
se:  Bhādrapad

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
se:  Āshwin

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
se:  Kārtik

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
se:  Phālgun

[ctx: Calendar Era: Hijri Islamic Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Hegirae
se:  Hegiraejahki

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Taishō Era, LongFormat]
en: Taishō
se: Taišo

[ctx: Calendar Era: Japanese Nengō, Shōwa Era, LongFormat]
en: Shōwa
se: Šowa

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
se: Ovdal dábálaš áigelohkan

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
se: DÁ

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: O

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: G

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
se: S

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
se: Č

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
se: J

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
se: M

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
se: G

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
se: D

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
se: L

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
se: Kiidnarepublihka áigodat

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
se: Buddista áigodat

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
se: Buddhalaš áigodat

en: Use the X-server display 'displayname'
se: Geavat X-bálvá-displaya «displayname»

en: Restore the application for the given 'sessionId'
se: Máhcat prográmma addon «sessionId» várás

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
se: Dagaha prográmma geavahit priváhta ivdnekárta 8-bit šerbmii

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
se: Ráddje ivdnelogu mii lea várrejuvvon 8 bit šearpma
    ivdnenjealjehasas, jos prográmma geavaha
    QApplication::ManyColor ivdnespesifikašuvnna

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
se: Cealká ahte Qt ii galgga dustet sáhpána ii ge boallobeavddi

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
se: Vuodjin dihkkenprográmma vuolde sáhttá mielddisbuktit
    siskkilduvvon -nograb. Geavat -dograb vai dát láhtten badjelgehččojuvvo

en: switches to synchronous mode for debugging
se: molsu synkronalaš doaibmanvuohkái dihkkema várás

en: defines the application font
se: bidjá prográmmafontta

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
se: bidjá standárda duogášivnni ja prográmmapaleahtta
    (čuvges ja sevdnjes suoivvanat rehkenasto)

en: sets the default foreground color
se: bidjá standárda ovdabealivnni

en: sets the default button color
se: bidjá standárda boalloivnni

en: sets the application name
se: bidjá prográmmanama

en: sets the application title (caption)
se: bidjá prográmma namahusa

en: load the testability framework
se: viečča sisa «testability»-rámma

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
se: Bágge prográmma geavahit duohtaivdnekárta
    8-bihttát šearpmas

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
se: Bidjá čállinvuogi XIM («X Input Method»).
    Vejolaš árvvut leat onthespot, overthespot, offthespot and
    root

en: set XIM server
se: bidjá XIM bálvvá

en: disable XIM
se: ale geavat XIM

en: mirrors the whole layout of widgets
se: speadjalastá buot šearbmaáđaid

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
se: geavat Qt-stiilaárkka prográmmaáđaide

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
se: geavat eará gráfalaš vuogádaga go standárda. Molssaeavttut leat raster ja opengl (eksperimentella)

en: Use 'caption' as name in the titlebar
se: Geavat «caption» namman namahusholggas

en: Use 'icon' as the application icon
se: Geavat «icon» prográmma govažin

en: Use alternative configuration file
se: Geavat evttolaš heivehusfiilla

en: Disable crash handler, to get core dumps
se: Ale geavat reakčanangieđahalli, vai oaččut core-fiillaid

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
se: Vuordá WM_NET oktiiheivvolaš lásegieđahalli

en: sets the application GUI style
se: Bidjá prográmma GUI-stiilla

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
se: bidjá váldoáđa geometriija – geahča X giehtagirjesiiddu gos gávnnat argumeanttaid formáhta (dábálaččat GovdodatxAllodat+XPos+YPos)

en: KDE Application
se: KDE-prográmma

en: Unknown option '%1'.
se: Amas molssaeaktu «%1».

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
se: «%1» váilu.

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
se: %2
    lea čállán %1

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
se: Olmmoš gii háliida leat namakeahttá lea čállán dán prográmma.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
se: Váidal sivaid http://bugs.kde.org báikkis.

en: Please report bugs to %1.
se: Sádde meattáhusraporttaid deikke: %1.

en: Unexpected argument '%1'.
se: Vuordemeahttun argumeanta «%1».

en: Use --help to get a list of available command line options.
se: Geavat --help oažžut listtu mas oainnát gohččunlinnjámolssaeavttut mat leat olámuttos.

en: [options]
se: [molssaeavttut]

en: [%1-options]
se: [%1-molssaeavttut]

en: Usage: %1 %2
se: Geavaheapmi: %1 %2

en: 
    Generic options:
se: 
    Oppalaš molssaeavttut:

en: Show help about options
se: Čájet veahki molssaeavttuid birra

en: Show %1 specific options
se: Čájet erenoamáš molssaeavttuid %1 oktavuođas

en: Show all options
se: Čájet buot molssaeavttuid

en: Show author information
se: Čájet dieđuid čálli birra

en: Show version information
se: Čájet dieđuid veršuvnna birra

en: Show license information
se: Čájet dieđu liseanssa birra

en: End of options
se: Molssaeavttuid loahppa

en: 
    %1 options:
se: 
    %1-molssaeavttut:

en: 
    Options:
se: 
    Molssaeavttut:

en: 
    Arguments:
se: 
    Argumeanttat:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
se: Fiillat dahje URL:at maid prográmma rahpá sihkkojuvvot maŋŋá geavaheami

en: KDE-tempfile
se: KDE-gaskaboddosaš fiila

en: am
se: ovdalgaskabeaivvi

en: pm
se: maŋŋágaskabeaivvi

en: Library "%1" not found
se: Ii gávdnan «%1»-bibliotehka

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
se: Arábialaš

[ctx: digit set]
en: Bengali
se: Bengálalaš

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
se: Nuorta Arábialaš-indialaš

[ctx: digit set]
en: Gujarati
se: Gujaratálaš

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
se: Gurmukhálaš

[ctx: digit set]
en: Kannada
se: Kannadalaš

[ctx: digit set]
en: Malayalam
se: Malayalamalaš

[ctx: digit set]
en: Oriya
se: Oriyalaš

[ctx: digit set]
en: Tamil
se: Tamilalaš

[ctx: digit set]
en: Telugu
se: Telugulaš

[ctx: digit set]
en: Thai
se: Thailandalaš

[ctx: digit set]
en: Arabic
se: Arábialaš

[ctx: size in bytes]
note: i18n: comments below, they are used by the translators. This prefix is shared by all current dialects. i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 B
se: %1 S

[ctx: size in 1000 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 kB
se: %1 kS

[ctx: size in 10^6 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MB
se: %1 MS

[ctx: size in 10^9 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GB
se: %1 GS

[ctx: size in 10^12 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TB
se: %1 TS

[ctx: size in 10^15 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PB
se: %1 PS

[ctx: size in 10^18 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EB
se: %1 ES

[ctx: size in 10^21 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZB
se: %1 ZS

[ctx: size in 10^24 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YB
se: %1 YS

[ctx: memory size in 1024 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 KB
se: %1 KS

[ctx: memory size in 2^20 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MB
se: %1 MS

[ctx: memory size in 2^30 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GB
se: %1 GS

[ctx: memory size in 2^40 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TB
se: %1 TS

[ctx: memory size in 2^50 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PB
se: %1 S

[ctx: memory size in 2^60 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EB
se: %1 S

[ctx: memory size in 2^70 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZB
se: %1 S

[ctx: memory size in 2^80 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YB
se: %1 S

[ctx: size in 1024 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 KiB
se: %1 KiS

[ctx: size in 2^20 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MiB
se: %1 MiS

[ctx: size in 2^30 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GiB
se: %1 GiS

[ctx: size in 2^40 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TiB
se: %1 TiS

[ctx: size in 2^50 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 PiB
se: %1 TiB

[ctx: size in 2^60 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 EiB
se: %1 TiB

[ctx: size in 2^70 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 ZiB
se: %1 TiB

[ctx: size in 2^80 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 YiB
se: %1 TiB

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
se: %1 beaivvi

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
se: %1 diimmu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
se: %1 minuhta

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
se: %1 sekundda

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
se[0]: %1 millisekundda
se[1]: %1 millisekundda

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
se[0]: 1 beaivi
se[1]: %1 beaivvi

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
se[0]: 1 diibmu
se[1]: %1 diimmu

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
se[0]: 1 minuhtta
se[1]: %1 minuhta

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
se[0]: 1 sekunda
se[1]: %1 sekundda

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
se: %1 ja %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
se: %1 ja %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
se: %1 ja %2

en: No target filename has been given.
se: Ii leat addon ulbmilfiilanama.

en: Already opened.
se: Juo rahppojuvvon.

en: Insufficient permissions in target directory.
se: Váilevaš vuoigatvuođat ulbmilmáhppii.

en: Unable to open temporary file.
se: Ii sáhte rahpat gaskaboddosaš fiila.

en: Synchronization to disk failed
se: Buohtalastin skerrui filtii

en: Error during rename.
se: Meattáhus molssodettiin fiilanama.

en: Timed out trying to connect to remote host
se: Ádjánii menddo guhkká guossoheaddjái lávttašit

en: address family for nodename not supported
se: čujuhusbearaš ii dorjojuvvon

en: invalid value for 'ai_flags'
se: «ai_flags» árvu ii gusto

en: 'ai_family' not supported
se: «ai_family» ii dorjojuvvo

en: no address associated with nodename
se: ii ovttage čujuhus čatnon nodenammii

en: servname not supported for ai_socktype
se: bálvánamma ii dorjojuvvo «ai_socktype» ovddas

en: 'ai_socktype' not supported
se: «ai_socktype» ii dorjojuvvo

en: system error
se: vuogádatmeattáhus

en: KDE Test Program
se: KDE iskanprográmma

en: Africa/Abidjan
se: Afrihká/Abidjan

en: Africa/Accra
se: Afrihká/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
se: Afrihká/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
se: Afrihká/Algiers

en: Africa/Asmara
se: Afrihká/Asmara

en: Africa/Asmera
se: Afrihká/Asmera

en: Africa/Bamako
se: Afrihká/Bamako

en: Africa/Bangui
se: Afrihká/Bangui

en: Africa/Banjul
se: Afrihká/Banjul

en: Africa/Bissau
se: Afrihká/Bissau

en: Africa/Blantyre
se: Afrihká/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
se: Afrihká/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
se: Afrihká/Bujumbura

en: Africa/Cairo
se: Afrihká/Cairo

en: Africa/Casablanca
se: Afrihká/Casablanca

en: Africa/Ceuta
se: Afrihká/Ceuta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ceuta & Melilla
se: Ceuta ja Melilla

en: Africa/Conakry
se: Afrihká/Conakry

en: Africa/Dakar
se: Afrihká/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
se: Afrihká/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
se: Afrihká/Djibouti

en: Africa/Douala
se: Afrihká/Douala

en: Africa/El_Aaiun
se: Afrihká/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
se: Afrihká/Freetown

en: Africa/Gaborone
se: Afrihká/Gaborone

en: Africa/Harare
se: Afrihká/Harare

en: Africa/Johannesburg
se: Afrihká/Johannesburg

en: Africa/Kampala
se: Afrihká/Kampala

en: Africa/Khartoum
se: Afrihká/Khartoum

en: Africa/Kigali
se: Afrihká/Kigali

en: Africa/Kinshasa
se: Afrihká/Kinshasa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Dem. Rep. of Congo
se: Oarjját demokráhtalaš republihkka Kongo

en: Africa/Lagos
se: Afrihká/Lagos

en: Africa/Libreville
se: Afrihká/Libreville

en: Africa/Lome
se: Afrihká/Lome

en: Africa/Luanda
se: Afrihká/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
se: Afrihká/Lubumbashi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Dem. Rep. of Congo
se: Nuortal demokráhtalaš republihkka Kongo

en: Africa/Lusaka
se: Afrihká/Lusaka

en: Africa/Malabo
se: Afrihká/Malabo

en: Africa/Maputo
se: Afrihká/Maputo

en: Africa/Maseru
se: Afrihká/Maseru

en: Africa/Mbabane
se: Afrihká/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
se: Afrihká/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
se: Afrihká/Monrovia

en: Africa/Nairobi
se: Afrihká/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
se: Afrihká/Ndjamena

en: Africa/Niamey
se: Afrihká/Niamey

en: Africa/Nouakchott
se: Afrihká/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
se: Afrihká/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
se: Afrihká/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
se: Afrihká/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
se: Afrihká/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
se: Afrihká/Timbuktu

en: Africa/Windhoek
se: Afrihká/Windhoek

en: America/Adak
se: Amerihká/Adak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aleutian Islands
se: Aleuhtat

en: America/Anchorage
se: Amerihká/Anchorage

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time
se: Alaskalaš áigi

en: America/Anguilla
se: Amerihká/Anguilla

en: America/Antigua
se: Amerihká/Antigua

en: America/Araguaina
se: Amerihká/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
se: Amerihká/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
se: Amerihká/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
se: Amerihká/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
se: Amerihká/Argentina/Cordoba

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
se: eanáš báikkit (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
se: eanáš báikkit (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
se: Amerihká/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
se: Amerihká/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
se: Amerihká/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
se: Amerihká/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
se: Amerihká/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
se: Amerihká/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
se: Amerihká/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
se: Amerihká/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
se: Amerihká/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
se: Amerihká/Aruba

en: America/Asuncion
se: Amerihká/Asuncion

en: America/Atikokan
se: Amerihká/Atikokan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
se: Eastern Standard Time – Atikokan, Ontario ja Southampton-sullot, Nunavut

en: America/Atka
se: Amerihká/Atka

en: America/Bahia
se: Amerihká/Bahia

en: America/Barbados
se: Amerihká/Barbados

en: America/Belem
se: Amerihká/Belem

en: America/Belize
se: Amerihká/Belize

en: America/Blanc-Sablon
se: Amerihká/Blanc-Sablon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
se: Atlantic Standard Time – Quebec – Lower North Shore

en: America/Boa_Vista
se: Amerihká/Boa_Vista

en: America/Bogota
se: Amerihká/Bogota

en: America/Boise
se: Amerihká/Boise

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
se: Mountain Time – Lulli-Idaho ja Nuorta-Oregon

en: America/Buenos_Aires
se: Amerihká/Buenos_Aires

en: America/Calgary
se: Amerihká/Calgary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
se: Mountain Time – Alberta, nuortal British Columbia ja oarjil Saskatchewan

en: America/Cambridge_Bay
se: Amerihká/Cambridge_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Nunavut
se: Mountain Time – oarjil Nunavut

en: America/Campo_Grande
se: Amerihká/Campo_Grande

en: America/Cancun
se: Amerihká/Cancun

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Quintana Roo
se: Central Time – Quintana Roo

en: America/Caracas
se: Amerihká/Caracas

en: America/Catamarca
se: Amerihká/Catamarca

en: America/Cayenne
se: Amerihká/Cayenne

en: America/Cayman
se: Amerihká/Cayman

en: America/Chicago
se: Amerihká/Chicago

en: America/Chihuahua
se: Amerihká/Chihuahua

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Chihuahua
se: Mountain Time – Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
se: Amerihká/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
se: Amerihká/Cordoba

en: America/Costa_Rica
se: Amerihká/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
se: Amerihká/Cuiaba

en: America/Curacao
se: Amerihká/Curacao

en: America/Danmarkshavn
se: Amerihká/Danmarkshavn

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east coast, north of Scoresbysund
se: nuortariddu, Scoresbysund davábealde

en: America/Dawson
se: Amerihká/Dawson

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - north Yukon
se: Pacific Time –  Davvi-Yukon

en: America/Dawson_Creek
se: Amerihká/Dawson_Creek

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
se: Mountain Standard Time – Dawson Creek ja Fort Saint John, British Columbia

en: America/Denver
se: Amerihká/Denver

en: America/Detroit
se: Amerihká/Detroit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Michigan - most locations
se: Eastern Time – Michigan – eanáš báikkit

en: America/Dominica
se: Amerihká/Dominica

en: America/Edmonton
se: Amerihká/Edmonton

en: America/Eirunepe
se: Amerihká/Eirunepe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: W Amazonas
se: Oarje-Amazonas

en: America/El_Salvador
se: Amerihká/El_Salvador

en: America/Ensenada
se: Amerihká/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
se: Amerihká/Fort_Wayne

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - most locations
se: Eastern Time – Indiana – eanáš báikkit

en: America/Fortaleza
se: Amerihká/Fortaleza

note: i18n: comment to the previous timezone
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
se: Davvinuorta Brasil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fredericton
se: Amerihká/Fredericton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
se: Atlantic Time – Nova Scotia (eanáš báikkit), PEI

en: America/Glace_Bay
se: Amerihká/Glace_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
se: Atlantic Time – Nova Scotia – báikkiin main ii lean geasseáigi 1966-1971

en: America/Godthab
se: Amerihká/Godthab

en: America/Goose_Bay
se: Amerihká/Goose_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
se: Atlantic Time – Labrador – eanáš báikkit

en: America/Grand_Turk
se: Amerihká/Grand_Turk

en: America/Grenada
se: Amerihká/Grenada

en: America/Guadeloupe
se: Amerihká/Guadeloupe

en: America/Guatemala
se: Amerihká/Guatemala

en: America/Guayaquil
se: Amerihká/Guayaquil

note: i18n: comment to the previous timezone
en: mainland
se: nannán

en: America/Guyana
se: Amerihká/Guyana

en: America/Halifax
se: Amerihká/Halifax

en: America/Havana
se: Amerihká/Havana

en: America/Hermosillo
se: Amerihká/Hermosillo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Sonora
se: Mountain Standard Time – Sonora

en: America/Indiana/Indianapolis
se: Amerihká/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
se: Amerihká/Indiana/Knox

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Starke County
se: Eastern Time – Indiana – Starke gielda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Starke County
se: Central Time – Indiana – Starke gielda

en: America/Indiana/Marengo
se: Amerihká/Indiana/Marengo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
se: Eastern Time – Indiana – Crawford gielda

en: America/Indiana/Petersburg
se: Amerihká/Indiana/Petersburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Pike County
se: Central Time – Indiana – Pike gielda

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
se: Eastern Time – Indiana – Pike gielda

en: America/Indiana/Tell_City
se: Amerihká/Indiana/Tell_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Indiana - Perry County
se: Central Time – Indiana – Perry gielda

en: America/Indiana/Vevay
se: Amerihká/Indiana/Vevay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
se: Eastern Time – Indiana – Switzerland gielda

en: America/Indiana/Vincennes
se: Amerihká/Indiana/Vincennes

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
se: Eastern Time – Indiana – Daviess, Dubois, Knox ja Martin Counties

en: America/Indiana/Winamac
se: Amerihká/Indiana/Winamac

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
se: Eastern Time – Indiana – Pulaski gielda

en: America/Indianapolis
se: Amerihká/Indianapolis

en: America/Inuvik
se: Amerihká/Inuvik

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - west Northwest Territories
se: Mountain Time – nuortal Northwest Territories

en: America/Iqaluit
se: Amerihká/Iqaluit

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
se: Eastern Time – nuorta Nunavut – eanáš báikkit

en: America/Jamaica
se: Amerihká/Jamaica

en: America/Jujuy
se: Amerihká/Jujuy

en: America/Juneau
se: Amerihká/Juneau

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle
se: Alaska Time – Lullinuorta-Alaska

en: America/Kentucky/Louisville
se: Amerihká/Kentucky/Louisville

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
se: Eastern Time – Kentucky – Louisville guovllus

en: America/Kentucky/Monticello
se: Amerihká/Kentucky/Monticello

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
se: Eastern Time – Kentucky – Wayne gielda

en: America/Knox_IN
se: Amerihká/Knox_IN

en: America/La_Paz
se: Amerihká/La_Paz

en: America/Lima
se: Amerihká/Lima

en: America/Los_Angeles
se: Amerihká/Los_Angeles

en: America/Louisville
se: Amerihká/Louisville

en: America/Maceio
se: Amerihká/Maceio

en: America/Managua
se: Amerihká/Managua

en: America/Manaus
se: Amerihká/Manaus

note: i18n: comment to the previous timezone
en: E Amazonas
se: Nuorta-Amazonas

en: America/Marigot
se: Amerihká/Marigot

en: America/Martinique
se: Amerihká/Martinique

en: America/Mazatlan
se: Amerihká/Mazatlan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
se: Mountain Time – S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: America/Mendoza
se: Amerihká/Mendoza

en: America/Menominee
se: Amerihká/Menominee

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
se: Central Time – Michigan – Dickinson, Gogebic, Iron ja Menominee gielddat

en: America/Merida
se: Amerihká/Merida

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Campeche, Yucatan
se: Central Time – Campeche, Yucatan

en: America/Mexico_City
se: Amerihká/Mexico_City

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - most locations
se: Central Time – eanáš báikkit

en: America/Miquelon
se: Amerihká/Miquelon

en: America/Moncton
se: Amerihká/Moncton

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic Time - New Brunswick
se: Atlantic Time – New Brunswick

en: America/Monterrey
se: Amerihká/Monterrey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
se: Central Time – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: America/Montevideo
se: Amerihká/Montevideo

en: America/Montreal
se: Amerihká/Montreal

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Quebec - most locations
se: Eastern Time – Quebec – eanáš báikkit

en: America/Montserrat
se: Amerihká/Montserrat

en: America/Nassau
se: Amerihká/Nassau

en: America/New_York
se: Amerihká/New_York

en: America/Nipigon
se: Amerihká/Nipigon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
se: Eastern Time – Ontario ja Quebec – places that did not observe DST 1967-1973

en: America/Nome
se: Amerihká/Nome

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - west Alaska
se: Alaska Time – west Alaska

en: America/Noronha
se: Amerihká/Noronha

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Atlantic islands
se: Atlántalaš sullot

en: America/North_Dakota/Center
se: Amerihká/North_Dakota/Center

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
se: Central Time – North Dakota – Oliver gielda

en: America/North_Dakota/New_Salem
se: Amerihká/North_Dakota/New_Salem

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
se: Central Time – North Dakota – Morton gielda (erret Mandan guovlu)

en: America/Ontario
se: Amerihká/Ontario

en: America/Panama
se: Amerihká/Panama

en: America/Pangnirtung
se: Amerihká/Pangnirtung

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
se: Eastern Time – Pangnirtung, Nunavut

en: America/Paramaribo
se: Amerihká/Paramaribo

en: America/Phoenix
se: Amerihká/Phoenix

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Standard Time - Arizona
se: Mountain Standard Time – Arizona

en: America/Port-au-Prince
se: Amerihká/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
se: Amerihká/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
se: Amerihká/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
se: Amerihká/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
se: Amerihká/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
se: Amerihká/Rainy_River

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
se: Central Time – Rainy River ja Fort Frances, Ontario

en: America/Rankin_Inlet
se: Amerihká/Rankin_Inlet

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - central Nunavut
se: Central Time – central Nunavut

en: America/Recife
se: Amerihká/Recife

en: America/Regina
se: Amerihká/Regina

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
se: Central Standard Time – Saskatchewan – eanáš báikkit

en: America/Resolute
se: Amerihká/Resolute

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
se: Eastern Time – Resolute, Nunavut

en: America/Rio_Branco
se: Amerihká/Rio_Branco

en: America/Rosario
se: Amerihká/Rosario

en: America/Santarem
se: Amerihká/Santarem

en: America/Santiago
se: Amerihká/Santiago

en: America/Santo_Domingo
se: Amerihká/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
se: Amerihká/Sao_Paulo

note: i18n: comment to the previous timezone
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
se: L ja LN Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Saskatoon
se: Amerihká/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
se: Amerihká/Scoresbysund

en: America/Shiprock
se: Amerihká/Shiprock

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - Navajo
se: Mountain Time – Navajo

en: America/St_Barthelemy
se: Amerihká/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
se: Amerihká/St_Johns

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
se: Newfoundland Time, maid LN Labrador

en: America/St_Kitts
se: Amerihká/St_Kitts

en: America/St_Lucia
se: Amerihká/St_Lucia

en: America/St_Thomas
se: Amerihká/St_Thomas

en: America/St_Vincent
se: Amerihká/St_Vincent

en: America/Swift_Current
se: Amerihká/Swift_Current

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
se: Central Standard Time – Saskatchewan – guovdu oarjin

en: America/Tegucigalpa
se: Amerihká/Tegucigalpa

en: America/Thule
se: Amerihká/Thule

en: America/Thunder_Bay
se: Amerihká/Thunder_Bay

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
se: Eastern Time – Thunder Bay, Ontario

en: America/Tijuana
se: Amerihká/Tijuana

en: America/Toronto
se: Amerihká/Toronto

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Eastern Time - Ontario - most locations
se: Eastern Time – Ontario – eanáš báikkit

en: America/Tortola
se: Amerihká/Tortola

en: America/Vancouver
se: Amerihká/Vancouver

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - west British Columbia
se: Pacific Time – Oarje-British Columbia

en: America/Virgin
se: Amerihká/Virgin

en: America/Whitehorse
se: Amerihká/Whitehorse

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Pacific Time - south Yukon
se: Pacific Time – Lulli-Yukon

en: America/Winnipeg
se: Amerihká/Winnipeg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
se: Central Time – Manitoba ja Oarje-Ontario

en: America/Yakutat
se: Amerihká/Yakutat

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
se: Alaska Time – Lullinuorta-Alaska davvibealli

en: America/Yellowknife
se: Amerihká/Yellowknife

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Mountain Time - central Northwest Territories
se: Mountain Time – guovddáš Northwest Territories

en: Antarctica/Casey
se: Antárktis/Casey

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Casey Station, Bailey Peninsula
se: Casey-stašuvdna, Baileynjárga

en: Antarctica/Davis
se: Antárktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
se: Antárktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
se: Antárktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
se: Antárktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
se: Antárktis/Palmer

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Palmer Station, Anvers Island
se: Palmer-stašuvdna, Anverssuolu

en: Antarctica/Rothera
se: Antárktis/Rothera

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Rothera Station, Adelaide Island
se: Rothera-stašuvdna, Adelaide-suolu

en: Antarctica/South_Pole
se: Antárktis/South_Pole

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
se: Amundsen-Scott-stašuvdna, Antárktis

en: Antarctica/Syowa
se: Antárktis/Syowa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Syowa Station, E Ongul I
se: Syowa-stašuvdna, Nuorta-Ongulsuolu

en: Antarctica/Vostok
se: Antárktis/Vostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
se: Vostok-stašuvdna, Lullimagnehtalaš pola

en: Arctic/Longyearbyen
se: Arktalaš/Longyearbyen

en: Asia/Aden
se: Ásia/Aden

en: Asia/Almaty
se: Ásia/Almaty

en: Asia/Amman
se: Ásia/Amman

en: Asia/Anadyr
se: Ásia/Anadyr

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+10 - Bering Sea
se: Moscow+10 – Bering Sea

en: Asia/Aqtau
se: Ásia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
se: Ásia/Aqtobe

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Aqtobe (Aktobe)
se: Aktobe

en: Asia/Ashgabat
se: Ásia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
se: Ásia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
se: Ásia/Baghdad

en: Asia/Bahrain
se: Ásia/Bahrain

en: Asia/Baku
se: Ásia/Baku

en: Asia/Bangkok
se: Ásia/Bangkok

en: Asia/Beijing
se: Ásia/Beijing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
se: Nuorta-Kiinná – Beijing, Guangdong, Shanghai, jna.

en: Asia/Beirut
se: Ásia/Beirut

en: Asia/Bishkek
se: Ásia/Bishkek

en: Asia/Brunei
se: Ásia/Brunei

en: Asia/Calcutta
se: Ásia/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
se: Ásia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
se: Ásia/Chongqing

note: i18n: comment to the previous timezone
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
se: Guovddáš Kiinná – Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, jna.

en: Asia/Chungking
se: Ásia/Chungking

en: Asia/Colombo
se: Ásia/Colombo

en: Asia/Dacca
se: Ásia/Dacca

en: Asia/Damascus
se: Ásia/Damascus

en: Asia/Dhaka
se: Ásia/Dhaka

en: Asia/Dili
se: Ásia/Dili

en: Asia/Dubai
se: Ásia/Dubai

en: Asia/Gaza
se: Ásia/Gaza

en: Asia/Harbin
se: Ásia/Harbin

en: Asia/Ho_Chi_Minh
se: Ásia/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
se: Ásia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
se: Ásia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
se: Ásia/Irkutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+05 - Lake Baikal
se: Moscow+05 – Lake Baikal

en: Asia/Jakarta
se: Ásia/Jakarta

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Java & Sumatra
se: Java ja Sumatra

en: Asia/Jayapura
se: Ásia/Jayapura

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Irian Jaya & the Moluccas
se: Irian Jaya ja the Moluccas

en: Asia/Jerusalem
se: Ásia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
se: Ásia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
se: Ásia/Kamchatka

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+09 - Kamchatka
se: Moscow+09 – Kamchatka

en: Asia/Karachi
se: Ásia/Karachi

en: Asia/Kashgar
se: Ásia/Kashgar

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Tibet & Xinjiang
se: west Tibet ja Xinjiang

en: Asia/Katmandu
se: Ásia/Katmandu

en: Asia/Kolkata
se: Ásia/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
se: Ásia/Krasnoyarsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+04 - Yenisei River
se: Moscow+04 – Yenisei River

en: Asia/Kuala_Lumpur
se: Ásia/Kuala_Lumpur

note: i18n: comment to the previous timezone
en: peninsular Malaysia
se: njárggalaš Malaysia

en: Asia/Kuching
se: Ásia/Kuching

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Sabah & Sarawak
se: Sabah ja Sarawak

en: Asia/Kuwait
se: Ásia/Kuwait

en: Asia/Macao
se: Ásia/Macao

en: Asia/Macau
se: Ásia/Macau

en: Asia/Magadan
se: Ásia/Magadan

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+08 - Magadan
se: Moscow+08 – Magadan

en: Asia/Makassar
se: Ásia/Makassar

en: Asia/Manila
se: Ásia/Manila

en: Asia/Muscat
se: Ásia/Muscat

en: Asia/Nicosia
se: Ásia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
se: Ásia/Novosibirsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - Novosibirsk
se: Moscow+03 – Novosibirsk

en: Asia/Omsk
se: Ásia/Omsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+03 - west Siberia
se: Moscow+03 – west Siberia

en: Asia/Oral
se: Ásia/Oral

note: i18n: comment to the previous timezone
en: West Kazakhstan
se: Oarje-Kasakhstan

en: Asia/Phnom_Penh
se: Ásia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
se: Ásia/Pontianak

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west & central Borneo
se: Oarje- ja guovdu-Borneo

en: Asia/Pyongyang
se: Ásia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
se: Ásia/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
se: Ásia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
se: Ásia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
se: Ásia/Riyadh

en: Asia/Saigon
se: Ásia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
se: Ásia/Sakhalin

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
se: Moscow+07 – Sakhalin Island

note: i18n: comment to the previous timezone
en: west Uzbekistan
se: Oarje-Usbekistan

en: Asia/Seoul
se: Ásia/Seoul

en: Asia/Shanghai
se: Ásia/Shanghai

en: Asia/Singapore
se: Ásia/Singapore

en: Asia/Taipei
se: Ásia/Taipei

en: Asia/Tashkent
se: Ásia/Tashkent

note: i18n: comment to the previous timezone
en: east Uzbekistan
se: Nuorta-Usbekistan

en: Asia/Tbilisi
se: Ásia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
se: Ásia/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
se: Ásia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
se: Ásia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
se: Ásia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
se: Ásia/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
se: Ásia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
se: Ásia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
se: Ásia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
se: Ásia/Urumqi

note: i18n: comment to the previous timezone
en: most of Tibet & Xinjiang
se: Eanáš Tibeta ja Xinjianga

en: Asia/Vientiane
se: Ásia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
se: Ásia/Vladivostok

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+07 - Amur River
se: Moscow+07 – Amur River

en: Asia/Yakutsk
se: Ásia/Yakutsk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+06 - Lena River
se: Moscow+06 – Lena River

en: Asia/Yekaterinburg
se: Ásia/Yekaterinburg

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+02 - Urals
se: Moscow+02 – Urals

en: Asia/Yerevan
se: Ásia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
se: Atlántaáhpi/Azores

en: Atlantic/Bermuda
se: Atlántaáhpi/Bermuda

en: Atlantic/Canary
se: Atlántaáhpi/Canary

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Canary Islands
se: Kanáriasullot

en: Atlantic/Cape_Verde
se: Atlántaáhpi/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
se: Atlántaáhpi/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
se: Atlántalaš/Fearasullot

en: Atlantic/Jan_Mayen
se: Atlántaáhpi/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
se: Atlántaáhpi/Madeira

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Madeira Islands
se: Madeirasullot

en: Atlantic/Reykjavik
se: Atlántaáhpi/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
se: Atlántaáhpi/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
se: Atlántaáhpi/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
se: Atlántaáhpi/Stanley

en: Australia/ACT
se: Austrália/ACT

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - most locations
se: New South Wales – eanáš báikkit

en: Australia/Adelaide
se: Austrália/Adelaide

note: i18n: comment to the previous timezone
en: South Australia
se: Lulli Austrália

en: Australia/Brisbane
se: Austrália/Brisbane

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - most locations
se: Queensland – eanáš báikkit

en: Australia/Broken_Hill
se: Austrália/Broken_Hill

note: i18n: comment to the previous timezone
en: New South Wales - Yancowinna
se: New South Wales – Yancowinna

en: Australia/Canberra
se: Austrália/Canberra

en: Australia/Currie
se: Austrália/Currie

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - King Island
se: Tasmania – Kingsuolu

en: Australia/Darwin
se: Austrália/Darwin

en: Australia/Eucla
se: Austrália/Eucla

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - Eucla area
se: Oarje-Austrália – Eucla guovlu

en: Australia/Hobart
se: Austrália/Hobart

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Tasmania - most locations
se: Tasmania – eanáš báikkit

en: Australia/LHI
se: Austrália/LHI

en: Australia/Lindeman
se: Austrália/Lindeman

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Queensland - Holiday Islands
se: Queensland – Holidaysullot

en: Australia/Lord_Howe
se: Austrália/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
se: Austrália/Melbourne

en: Australia/NSW
se: Austrália/NSW

en: Australia/North
se: Austrália/Davvin

en: Australia/Perth
se: Austrália/Perth

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Western Australia - most locations
se: Western Australia – eanáš báikkit

en: Australia/Queensland
se: Austrália/Queensland

en: Australia/South
se: Austrália/Máddin

en: Australia/Sydney
se: Austrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
se: Austrália/Tasmania

en: Australia/Victoria
se: Austrália/Victoria

en: Australia/West
se: Austrália/Oarjin

en: Australia/Yancowinna
se: Austrália/Yancowinna

en: Brazil/Acre
se: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
se: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
se: Brasil/Nuortan

en: Brazil/West
se: Brasil/Oarjin

en: Canada/Atlantic
se: Kanada/Atlantic

en: Canada/Central
se: Kanada/Guovddáš

en: Canada/East-Saskatchewan
se: Kanada/Nuorta-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
se: Kanada/Nuorta

en: Canada/Mountain
se: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
se: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
se: Kanada/Pacific

en: Canada/Saskatchewan
se: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
se: Kanada/Yukon

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Easter Island & Sala y Gomez
se: Easter Island ja Sala y Gomez

en: Europe/Amsterdam
se: Eurohpá/Amsterdam

en: Europe/Andorra
se: Eurohpá/Andorra

en: Europe/Belfast
se: Eurohpá/Belfast

en: Europe/Belgrade
se: Eurohpá/Belgrade

en: Europe/Berlin
se: Eurohpá/Berlin

en: Europe/Bratislava
se: Eurohpá/Bratislava

en: Europe/Brussels
se: Eurohpá/Brussels

en: Europe/Bucharest
se: Eurohpá/Bucharest

en: Europe/Chisinau
se: Eurohpá/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
se: Eurohpá/Copenhagen

en: Europe/Dublin
se: Eurohpá/Dublin

en: Europe/Gibraltar
se: Eurohpá/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
se: Eurohpá/Guernsey

en: Europe/Helsinki
se: Eurohpá/Helsset

en: Europe/Isle_of_Man
se: Eurohpá/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
se: Eurohpá/Istanbul

en: Europe/Jersey
se: Eurohpá/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
se: Eurohpá/Kaliningrad

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow-01 - Kaliningrad
se: Moscow-01 – Kaliningrad

en: Europe/Kiev
se: Eurohpá/Kiev

en: Europe/Lisbon
se: Eurohpá/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
se: Eurohpá/Ljubljana

en: Europe/London
se: Eurohpá/London

en: Europe/Luxembourg
se: Eurohpá/Luxembourg

en: Europe/Madrid
se: Eurohpá/Madrid

en: Europe/Malta
se: Eurohpá/Malta

en: Europe/Mariehamn
se: Eurohpá/Mariehamn

en: Europe/Minsk
se: Eurohpá/Minsk

en: Europe/Monaco
se: Eurohpá/Monaco

en: Europe/Moscow
se: Eurohpá/Moscow

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - west Russia
se: Moscow+00 – west Russia

en: Europe/Oslo
se: Eurohpá/Oslo

en: Europe/Podgorica
se: Eurohpá/Podgorica

en: Europe/Prague
se: Eurohpá/Prague

en: Europe/Riga
se: Eurohpá/Riga

en: Europe/Rome
se: Eurohpá/Rome

en: Europe/Samara
se: Eurohpá/Samara

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
se: Moscow+01 – Samara, Udmurtia

en: Europe/San_Marino
se: Eurohpá/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
se: Eurohpá/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
se: Eurohpá/Simferopol

en: Europe/Skopje
se: Eurohpá/Skopje

en: Europe/Sofia
se: Eurohpá/Sofia

en: Europe/Stockholm
se: Eurohpá/Stockholma

en: Europe/Tallinn
se: Eurohpá/Tallinn

en: Europe/Tirane
se: Eurohpá/Tirane

en: Europe/Tiraspol
se: Eurohpá/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
se: Eurohpá/Uzhgorod

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Ruthenia
se: Rutenia

en: Europe/Vaduz
se: Eurohpá/Vaduz

en: Europe/Vatican
se: Eurohpá/Vatican

en: Europe/Vienna
se: Eurohpá/Vienna

en: Europe/Vilnius
se: Eurohpá/Vilnius

en: Europe/Volgograd
se: Eurohpá/Volgograd

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Moscow+00 - Caspian Sea
se: Moscow+00 – Caspian Sea

en: Europe/Warsaw
se: Eurohpá/Warsaw

en: Europe/Zagreb
se: Eurohpá/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
se: Eurohpá/Zaporozhye

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
se: Zaporozh'ye, Nuorta-Lugansk / Zaporizhia, Nuorta-Luhansk

en: Europe/Zurich
se: Eurohpá/Zurich

en: Hongkong
se: Hong Kong

en: Iceland
se: Islánda

en: Indian/Antananarivo
se: Indialaš/Antananarivo

en: Indian/Chagos
se: Indialaš/Chagos

en: Indian/Christmas
se: Indialaš/Christmas

en: Indian/Cocos
se: Indialaš/Cocos

en: Indian/Comoro
se: Indialaš/Comoro

en: Indian/Kerguelen
se: Indialaš/Kerguelen

en: Indian/Mahe
se: Indialaš/Mahe

en: Indian/Maldives
se: Indialaš/Maldives

en: Indian/Mauritius
se: Indialaš/Mauritius

en: Indian/Mayotte
se: Indialaš/Mayotte

en: Indian/Reunion
se: Indialaš/Reunion

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Chatham Islands
se: Chatham-sullot

en: Pacific/Apia
se: Jaskesáhpi/Apia

en: Pacific/Auckland
se: Jaskesáhpi/Auckland

en: Pacific/Chatham
se: Jaskesáhpi/Chatham

en: Pacific/Easter
se: Jaskesáhpi/Easter

en: Pacific/Efate
se: Jaskesáhpi/Efate

en: Pacific/Enderbury
se: Jaskesáhpi/Enderbury

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Phoenix Islands
se: Phoenix-sullot

en: Pacific/Fakaofo
se: Jaskesáhpi/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
se: Jaskesáhpi/Fiji

en: Pacific/Funafuti
se: Jaskesáhpi/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
se: Jaskesáhpi/Galapagos

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Galapagos Islands
se: Galapagos-sullot

en: Pacific/Gambier
se: Jaskesáhpi/Gambier

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gambier Islands
se: Gambier-sullot

en: Pacific/Guadalcanal
se: Jaskesáhpi/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
se: Jaskesáhpi/Guam

en: Pacific/Honolulu
se: Jaskesáhpi/Honolulu

en: Pacific/Johnston
se: Jaskesáhpi/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
se: Jaskesáhpi/Kiritimati

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Line Islands
se: Linnjásullot

en: Pacific/Kosrae
se: Jaskesáhpi/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
se: Jaskesáhpi/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
se: Jaskesáhpi/Majuro

en: Pacific/Marquesas
se: Jaskesáhpi/Marquesas

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Marquesas Islands
se: Marquesas-sullot

en: Pacific/Midway
se: Jaskesáhpi/Midway

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Midway Islands
se: Midway-sullot

en: Pacific/Nauru
se: Jaskesáhpi/Nauru

en: Pacific/Niue
se: Jaskesáhpi/Niue

en: Pacific/Norfolk
se: Jaskesáhpi/Norfolk

en: Pacific/Noumea
se: Jaskesáhpi/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
se: Jaskesáhpi/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
se: Jaskesáhpi/Palau

en: Pacific/Pitcairn
se: Jaskesáhpi/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
se: Jaskesáhpi/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
se: Jaskesáhpi/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
se: Jaskesáhpi/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
se: Jaskesáhpi/Saipan

en: Pacific/Samoa
se: Jaskesáhpi/Samoa

en: Pacific/Tahiti
se: Jaskesáhpi/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
se: Jaskesáhpi/Tarawa

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Gilbert Islands
se: Gilbert-sullot

en: Pacific/Tongatapu
se: Jaskesáhpi/Tongatapu

en: Pacific/Truk
se: Jaskesáhpi/Truk

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Truk (Chuuk) and Yap
se: Truk (Chuuk) ja Yap

en: Pacific/Wake
se: Jaskesáhpi/Wake

note: i18n: comment to the previous timezone
en: Wake Island
se: Wakesuolu

en: Pacific/Wallis
se: Jaskesáhpi/Wallis

en: Pacific/Yap
se: Jaskesáhpi/Yap

en: Poland
se: Polska

en: US/Aleutian
se: US/Aleuhtat

en: US/East-Indiana
se: US/Nuorta-Indiana

en: US/Eastern
se: US/Nuortan

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
se: Giddes viidodat

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
se: Guovlu

[ctx: Time zone]
en: Region
se: Guovlu

en: Comment
se: Kommeanta

en: The style '%1' was not found
se: Stiila «%1» ii gávdnon

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
se: * Easka geavahuvvon ivnnit *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
se: * Iešdefinerejuvvon ivnnit *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
se: Njealljelogi ivnni

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
se: Oxygen ivnnit

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
se: Arvedávgeivnnit

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
se: Gonagaslaš ivnnit

[ctx: palette name]
en: Web Colors
se: Fierpmádativnnit

en: Named Colors
se: Nammaduvvon ivnnit

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
se[0]: Ii sáhttán lohkat X11 RGB ivdnecealkagiid. Geahčai dán báikkis:
    %2
se[1]: Ii sáhttán lohkat X11 RGB ivdnecealkagiid. Geahčai dáin báikkiin:
    %2

en: Select Color
se: Vállje ivnni

en: Saturation:
se: Dieldnan:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
se: Árvu:

en: Red:
se: Ruoksat:

en: Green:
se: Ruoná:

en: Blue:
se: Alit:

en: &Add to Custom Colors
se: &Lasit iešdefinerejuvvon ivnniide.

en: Name:
se: Namma:

en: Default color
se: Standardivdni

en: -default-
se: -standárda-

en: -unnamed-
se: -namaheapmi-

[ctx: @title:window]
en: Print
se: Čálit

en: &Try
se: &Geahččal

en: modified
se: rievdaduvvon

en: &Details
se: &Bienat

en: Get help...
se: Oažžut veahki …

en: &Add
se: &Lasit

en: &Remove
se: &Váldde eret

en: Move &Up
se: Sirdde &bajás

en: Move &Down
se: Sirdde &vulos

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
se: Doibmet go sámi bustávat? ášŧŋđžč ÁŠŦŊĐŽČ

en: Select Font
se: Vállje fontta

en: Could not load print preview part
se: Ii sáhttán viežžat ovdačájehanoasi

en: Print Preview
se: Ovdačájeheapmi

en: Minimize
se: Minimere

en: &Minimize
se: &Minimere

en: &Restore
se: &Máhcat

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođaid heaittihit <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
se: Nanne go heaittihuvvo vuogádatgárcus

en: Redo
se: Daga ođđasit

en: Undo
se: Gáđa

en: Do not run in the background.
se: Ale vuoje duogážis.

en: Internally added if launched from Finder
se: Siskkáldasat lasihuvvon jus álggahuvvon Finderis

[ctx: @label]
en: Change...
se: Molsso …

en: Device name
se: Ovttadaga namma

[ctx: @title:window]
en: New Folder
se: Ođđa máhppa

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
se: Ráhkat ođđa máhpa dáppe:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
se: Fiila dahje máhppa nammaduvvon «%1» gávdno juo.

en: You do not have permission to create that folder.
se: Dus eai leat vuoigatvuođat ráhkadit dien máhpa.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
se: Vállje máhpa

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
se: Ođđa máhppa …

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
se: Ođđa máhppa …

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
se: Čájet čihkkon máhpaid

en: All Supported Files
se: Buot dorjojuvvon fiillat

en: Open
se: Raba

en: Save As
se: Vurke nugo

[ctx: @label]
en: Owner
se: Eaiggát

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
se: KFileMetaDataReaderiin lea vejolaš lohkat metadataid fiillas.

en: (C) 2011, Peter Penz
se: © 2011 Peter Penz

en: Only the meta data that is part of the file is read
se: Lohká dušše metadataid mat lea oassi fiillas

en: List of URLs where the meta-data should be read from
se: URL-listu mas galggašii lohkat metadataid

en: Show Hidden Folders
se: Čájet čihkkon máhpaid

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
se: Heivet guđe datat galget oidnot:

[ctx: @label creation date]
en: Created
se: Ráhkaduvvon

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
se: Sorjavaš

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
se: Dás lea oassi

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
se: Das lea logalaš oassi

[ctx: @label]
en: Keyword
se: Čoavddasátni

[ctx: @label]
en: Creator
se: Ráhkadeaddji

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
se: Gaskamearálaš bitrate

[ctx: @label]
en: Programming Language
se: Programmerengiella

[ctx: @label]
en: Width
se: Govdodat

[ctx: @label number of words]
en: Words
se: Sáni

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
se: ISO-leavttut

[ctx: @label EXIF]
en: Make
se: Mearka

[ctx: @label EXIF]
en: Model
se: Málle

[ctx: @label music genre]
en: Genre
se: Šáŋra

[ctx: @label music album]
en: Album
se: Skearru

[ctx: @label music track number]
en: Track
se: Bihttá

[ctx: @label]
en: Copied From
se: Máŋgejuvvon dás

[ctx: @label]
en: Unix File Group
se: Unix fiilajoavku

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
se: Unix fiilamodus

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
se: Unix fiilaoamasteaddji

en: Acquire Image
se: Skánne gova

en: Authorization Dialog
se: Duođaštanláseš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
se: Organisašuvdna / Oktasaš namma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
se: Organisašuvdnaovttadat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
se: Váldde eret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
se: Lasit …

en: User-added certificates
se: Duođaštusat maid geavaheaddji lea lasihan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
se: Gusto dán gaskkadagas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
se: Ráidonummir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
se: MD5-čoakkáldat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
se: SHA1-čoakkáldat

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
se: %1:s %2:i

en: SSL Signers
se: SSL-vuolláičállit

en: Signature Algorithm:
se: Vuolláičállinalgoritma:

en: Unknown
se: Amas

en: Signature Contents:
se: Vuolláicála sisdoallu:

en: Key type: RSA (%1 bit)
se: Čoavddašládja: RSA (%1 bihttá)

en: Exponent: 0x
se: Eksponeanta: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
se: Čoavddašládja: DSA (%1 bihttá)

en: Public key:
se: Almmolaš čoavdda:

en: The OpenSSL process ran out of memory.
se: OpenSSL-proseassas nogai muitu.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
se: Duođaštus lea iešvuolláičállon ja ii leat luohtehahtti duođaštusaid vuorkás ge. Jus háliidat dohkkehit dán duođaštusa, sisafievrrit dan luohtehahtti duođaštusaid vuorkái.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
se: Ii leat vejolaš duođaštit dán duođaštusa dannego dat lea áidna duođaštus luohttinviđjis ja ii leat iešvuolláičállon ge. Jus iešvuolláičálát duođaštusa, de sisafievrrit dan luohtehahtti duođaštusaid vuorkái.
