kdelibs4 - en to uz@cyrillic translation catalogue (547 entries)

[ctx: color]
en: LightBlue
uz@cyrillic: Оч кўк

[ctx: color]
en: LightBlue1
uz@cyrillic: Оч кўк 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
uz@cyrillic: Оч кўк 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
uz@cyrillic: Оч кўк 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
uz@cyrillic: Оч кўк 4

[ctx: color]
en: LightGray
uz@cyrillic: Оч кул

[ctx: color]
en: LightGreen
uz@cyrillic: Оч яшил

[ctx: color]
en: LightYellow
uz@cyrillic: Оч сариқ

[ctx: color]
en: LightYellow1
uz@cyrillic: Оч сариқ 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
uz@cyrillic: Оч сариқ 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
uz@cyrillic: Оч сариқ 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
uz@cyrillic: Оч сариқ 4

[ctx: color]
en: khaki
uz@cyrillic: Хаки

[ctx: color]
en: khaki1
uz@cyrillic: Хаки 1

[ctx: color]
en: khaki2
uz@cyrillic: Хаки 2

[ctx: color]
en: khaki3
uz@cyrillic: Хаки 3

[ctx: color]
en: snow
uz@cyrillic: Қор

[ctx: color]
en: snow1
uz@cyrillic: Қор 1

[ctx: color]
en: snow2
uz@cyrillic: Қор 2

[ctx: color]
en: snow3
uz@cyrillic: Қор 3

[ctx: color]
en: snow4
uz@cyrillic: Қор 4

en: Debug Settings
uz@cyrillic: Дебаг мосламалари

en: Shell
uz@cyrillic: Терминал

en: None
uz@cyrillic: Йўқ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
uz@cyrillic: Маълумот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
uz@cyrillic: Файлнинг номи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
uz@cyrillic: Жуда жиддий хатоларда тўхтатиш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
uz@cyrillic: Диққат

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
uz@cyrillic: Жуда жиддий хато

en: &Select All
uz@cyrillic: &Ҳаммасини танлаш

en: &Deselect All
uz@cyrillic: Ҳаммасини танлашни &бекор қилиш

en: Maintainer
uz@cyrillic: Таъминловчи

en: no error
uz@cyrillic: хато йўқ

en: invalid flags
uz@cyrillic: хато байроқлар

en: memory allocation failure
uz@cyrillic: хотирадан жой ажратиш муваффақиятсиз тугади

en: name or service not known
uz@cyrillic: Ном ёки хизмат номаълум

en: requested service not supported for this socket type
uz@cyrillic: талаб қилинган хизмат сокетнинг бу тури учун қўлланмаган

en: requested socket type not supported
uz@cyrillic: талаб қилинган сокетнинг бу тури қўлланмаган

en: unknown error
uz@cyrillic: номаълум хато

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
uz@cyrillic: тизим хатоси: %1

en: request was canceled
uz@cyrillic: талаб бекор қилинди

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
uz@cyrillic: хатосиз

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
uz@cyrillic: манзил аллақачон ишлатилмоқда

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
uz@cyrillic: сокет аллақачон уланган

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
uz@cyrillic: сокет аллақачон яратилган

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
uz@cyrillic: сокет уланмаган

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
uz@cyrillic: сокет яратилмаган

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
uz@cyrillic: алоқада таймаут

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
uz@cyrillic: амал аллақачон бажарилмоқда

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
uz@cyrillic: тармоқда хато рўй берди

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
uz@cyrillic: амал қўлланмаган

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
uz@cyrillic: номаълум ёки кутилмаган хато рўй берди

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
uz@cyrillic: масофадаги компьютер алоқа узди

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
uz@cyrillic: <p>Турли давлатлардаги таржима жамоаларини ҳаракати туфайли KDE кўп тилларга таржима қилинган.</p><p>Агар KDE'ни турли тилларга таржимаси ҳақида кўпроқ маълумотга эга бўлишни истасангиз, <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org/</a> веб-сайтига қаранг.</p><p>KDE ва умуман Линуксни ўзбекчалаштириш ҳақида кўпроқ маълумотга эга бўлишни истасангиз, <a href="http://www.uni-bremen.de/~kmashrab/to-uzbek-linux.html">"Линукс ўзбекча гапиради"</a> лойиҳасининг веб-сайтига қаранг.</p>

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
uz@cyrillic: Яҳудийча

en: Today
uz@cyrillic: Бугун

en: Yesterday
uz@cyrillic: Кеча

en: Use the X-server display 'displayname'
uz@cyrillic: Х-сервернинг 'displayname' дисплейидан фойдаланиш

en: Restore the application for the given 'sessionId'
uz@cyrillic: Берилган 'sessionId' учун дастурларни қайта тиклаш

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
uz@cyrillic: 8-битли дисплейда дастур ўзининг шахсий ранглар
    жадвалини ўрнатади

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
uz@cyrillic: Агар дастур QApplication::ManyColor ранг
    кўрсатмаларидан фойдаланса, 8-битли дисплей
    учун рангларнинг сонини чегаралайди

en: switches to synchronous mode for debugging
uz@cyrillic: дебаг қилиш учун синхрон усулига ўтиш

en: defines the application font
uz@cyrillic: дастур учун шрифтни аниқлайди

en: sets the default foreground color
uz@cyrillic: олдин фоннинг андоза рангини ўрнатади

en: sets the default button color
uz@cyrillic: тугманинг андоза рангини ўрнатади

en: sets the application name
uz@cyrillic: дастурнинг номини ўрнатади

en: sets the application title (caption)
uz@cyrillic: дастурнинг сарлавҳасини ўрнатади

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
uz@cyrillic: 8-битли дисплейда дастур ҳақиқий ранглардан
    фойдаланади

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
uz@cyrillic: XIM (X Input Method) киритиш усулини ўрнатиш.
    Эҳтимол қийматлар - onthespot, overthespot,
    offthespot ва root

en: set XIM server
uz@cyrillic: XIM серверини аниқлайди

en: disable XIM
uz@cyrillic: XIM'ни ўчириш

en: Use 'caption' as name in the titlebar
uz@cyrillic: Ойнанинг сарлавҳаси сифатида 'caption'дан фойдаланиш

en: Use 'icon' as the application icon
uz@cyrillic: Дастурнинг нишончаси сифатида 'icon'дан фойдаланиш

en: Use alternative configuration file
uz@cyrillic: Бошқа мослама файлидан фойдаланиш

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
uz@cyrillic: WM_NET'га мос келадиган ойналар бошқарувчисини кутиб туриш

en: sets the application GUI style
uz@cyrillic: дастурнинг график интерфейс услубини ўрнатади

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
uz@cyrillic: %1
    %2
    томонидан ёзилган.

en: pm
uz@cyrillic: кечқурун

en: Library "%1" not found
uz@cyrillic: "%1" кутубхонаси топилмади.

[ctx: digit set]
en: Arabic
uz@cyrillic: Арабча

[ctx: size in bytes]
note: i18n: comments below, they are used by the translators. This prefix is shared by all current dialects. i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 B
uz@cyrillic: %1 Б

[ctx: size in 1000 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 kB
uz@cyrillic: %1 Кб

[ctx: size in 10^6 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 MB
uz@cyrillic: %1 Мб

[ctx: size in 10^9 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 GB
uz@cyrillic: %1 Гб

[ctx: size in 10^12 bytes]
note: i18n: Dumb message, avoid any markup or scripting.
en: %1 TB
uz@cyrillic: %1 Тб

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
uz@cyrillic: %1 кун

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
uz@cyrillic: %1 соат

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
uz@cyrillic: %1 дақиқа

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
uz@cyrillic: %1 сония

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
uz@cyrillic[0]: %1 миллисония

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
uz@cyrillic[0]: %1 кун

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
uz@cyrillic[0]: %1 соат

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
uz@cyrillic[0]: %1 дақиқа

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
uz@cyrillic[0]: %1 сония

en: address family for nodename not supported
uz@cyrillic: боғ (nodename) учун манзил оиласи қўлланмаган

en: invalid value for 'ai_flags'
uz@cyrillic: "ai_flags"нинг қиймати ҳақиқий эмас

en: 'ai_family' not supported
uz@cyrillic: "ai_family" қўлланмаган

en: no address associated with nodename
uz@cyrillic: боғ (nodename) билан ҳеч қандай манзил боғланмаган

en: servname not supported for ai_socktype
uz@cyrillic: ai_socktype учун servname қўлланмаган

en: 'ai_socktype' not supported
uz@cyrillic: "ai_socktype" қўлланмаган

en: system error
uz@cyrillic: тизимнинг хатоси

en: Africa/Abidjan
uz@cyrillic: Африка/Абижан

en: Africa/Accra
uz@cyrillic: Африка/Аккра

en: Africa/Addis_Ababa
uz@cyrillic: Африка/Аддис Абеба

en: Africa/Algiers
uz@cyrillic: Африка/Жазоир

en: Africa/Asmera
uz@cyrillic: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
uz@cyrillic: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
uz@cyrillic: Африка/Бангуи

en: Africa/Banjul
uz@cyrillic: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
uz@cyrillic: Африка/Биссау

en: Africa/Blantyre
uz@cyrillic: Африка/Блантире

en: Africa/Brazzaville
uz@cyrillic: Африка/Браззавиль

en: Africa/Bujumbura
uz@cyrillic: Африка/Бужумбура

en: Africa/Cairo
uz@cyrillic: Африка/Қоҳира

en: Africa/Casablanca
uz@cyrillic: Африка/Касабланка

en: Africa/Ceuta
uz@cyrillic: Африка/Сеута

en: Africa/Conakry
uz@cyrillic: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
uz@cyrillic: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
uz@cyrillic: Африка/Доруссалом

en: Africa/Djibouti
uz@cyrillic: Африка/Жибути

en: Africa/Douala
uz@cyrillic: Африка/Доуала

en: Africa/El_Aaiun
uz@cyrillic: Африка/Эль Аиун

en: Africa/Freetown
uz@cyrillic: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
uz@cyrillic: Африка/Габороне

en: Africa/Harare
uz@cyrillic: Африка/Ҳараре

en: Africa/Johannesburg
uz@cyrillic: Африка/Йоҳаннесбург

en: Africa/Kampala
uz@cyrillic: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
uz@cyrillic: Африка/Хартум

en: Africa/Kigali
uz@cyrillic: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
uz@cyrillic: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
uz@cyrillic: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
uz@cyrillic: Африка/Либревиль

en: Africa/Lome
uz@cyrillic: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
uz@cyrillic: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
uz@cyrillic: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
uz@cyrillic: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
uz@cyrillic: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
uz@cyrillic: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
uz@cyrillic: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
uz@cyrillic: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
uz@cyrillic: Африка/Могадишу

en: Africa/Monrovia
uz@cyrillic: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
uz@cyrillic: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
uz@cyrillic: Африка/Нджамена

en: Africa/Niamey
uz@cyrillic: Африка/Ниамей

en: Africa/Nouakchott
uz@cyrillic: Африка/Ноуакчотт

en: Africa/Ouagadougou
uz@cyrillic: Африка/Оуагадоугоу

en: Africa/Porto-Novo
uz@cyrillic: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
uz@cyrillic: Африка/Сао-Томе

en: Africa/Timbuktu
uz@cyrillic: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
uz@cyrillic: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
uz@cyrillic: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
uz@cyrillic: Африка/Виндҳоек

en: America/Adak
uz@cyrillic: Америка/Адак

en: America/Anchorage
uz@cyrillic: Америка/Анкореж

en: America/Anguilla
uz@cyrillic: Америка/Ангвилла

en: America/Antigua
uz@cyrillic: Америка/Антигуа

en: America/Araguaina
uz@cyrillic: Америка/Арагуейна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Буэнос-Айрес

en: America/Argentina/Catamarca
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Комодоро-Ривадавия

en: America/Argentina/Cordoba
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Кордоба

en: America/Argentina/Jujuy
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Жужуй

en: America/Argentina/La_Rioja
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Ла Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Рио Галлегос

en: America/Argentina/San_Juan
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Сан Хуан

en: America/Argentina/Tucuman
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
uz@cyrillic: Америка/Аргентина/Ушуаиа

en: America/Aruba
uz@cyrillic: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
uz@cyrillic: Америка/Асунсьон

en: America/Bahia
uz@cyrillic: Америка/Баиа

en: America/Barbados
uz@cyrillic: Америка/Барбадос

en: America/Belem
uz@cyrillic: Америка/Белем

en: America/Belize
uz@cyrillic: Америка/Белиз

en: America/Boa_Vista
uz@cyrillic: Америка/Боа Виста

en: America/Bogota
uz@cyrillic: Америка/Богота

en: America/Boise
uz@cyrillic: Америка/Буаз

en: America/Buenos_Aires
uz@cyrillic: Америка/Буэнос-Айрес

en: America/Cambridge_Bay
uz@cyrillic: Америка/Кэмбридж Бей

en: America/Campo_Grande
uz@cyrillic: Америка/Кампо Гранде

en: America/Cancun
uz@cyrillic: Америка/Канкун

en: America/Caracas
uz@cyrillic: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
uz@cyrillic: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
uz@cyrillic: Америка/Кайенна

en: America/Cayman
uz@cyrillic: Америка/Кейман

en: America/Chicago
uz@cyrillic: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
uz@cyrillic: Америка/Чихуахуа

en: America/Cordoba
uz@cyrillic: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
uz@cyrillic: Америка/Коста Рика

en: America/Cuiaba
uz@cyrillic: Америка/Куиаба

en: America/Curacao
uz@cyrillic: Америка/Кюрасао

en: America/Danmarkshavn
uz@cyrillic: Америка/Данмаркшавн

en: America/Dawson
uz@cyrillic: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
uz@cyrillic: Америка/Досон Крик

en: America/Denver
uz@cyrillic: Америка/Денвер

en: America/Detroit
uz@cyrillic: Америка/Детройт

en: America/Dominica
uz@cyrillic: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
uz@cyrillic: Америка/Эдмонтон

en: America/Eirunepe
uz@cyrillic: Америка/Эйрунепе

en: America/El_Salvador
uz@cyrillic: Америка/Салвадор

en: America/Fortaleza
uz@cyrillic: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
uz@cyrillic: Америка/Глейс Бей

en: America/Godthab
uz@cyrillic: Америка/Годтаб

en: America/Goose_Bay
uz@cyrillic: Америка/Гуз Бей

en: America/Grand_Turk
uz@cyrillic: Америка/Гранд-Турк

en: America/Grenada
uz@cyrillic: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
uz@cyrillic: Америка/Гваделупа

en: America/Guatemala
uz@cyrillic: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
uz@cyrillic: Америка/Гваякиль

en: America/Guyana
uz@cyrillic: Америка/Гвиана

en: America/Halifax
uz@cyrillic: Америка/Ҳалифакс

en: America/Havana
uz@cyrillic: Америка/Гавана

en: America/Hermosillo
uz@cyrillic: Америка/Ҳермосилло

en: America/Indiana/Knox
uz@cyrillic: Америка/Индиана/Кнокс

en: America/Indiana/Marengo
uz@cyrillic: Америка/Индиана/Маренго

en: America/Indiana/Vevay
uz@cyrillic: Америка/Индиана/Вивей

en: America/Indianapolis
uz@cyrillic: Америка/Индианаполис

en: America/Inuvik
uz@cyrillic: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
uz@cyrillic: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
uz@cyrillic: Америка/Ямайка

en: America/Jujuy
uz@cyrillic: Америка/Жужуй

en: America/Juneau
uz@cyrillic: Америка/Жўно

en: America/Kentucky/Monticello
uz@cyrillic: Америка/Кентуки/Монтиселло

en: America/La_Paz
uz@cyrillic: Америка/Ла Пас

en: America/Lima
uz@cyrillic: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
uz@cyrillic: Америка/Лос-Анжелес

en: America/Louisville
uz@cyrillic: Америка/Луисвиль

en: America/Maceio
uz@cyrillic: Америка/Масеио

en: America/Managua
uz@cyrillic: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
uz@cyrillic: Америка/Манаус

en: America/Martinique
uz@cyrillic: Америка/Мартиника

en: America/Mazatlan
uz@cyrillic: Америка/Мазатлан

en: America/Mendoza
uz@cyrillic: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
uz@cyrillic: Америка/Меномини

en: America/Merida
uz@cyrillic: Америка/Мерида

en: America/Mexico_City
uz@cyrillic: Америка/Мексика Сити

en: America/Miquelon
uz@cyrillic: Америка/Микуелон

en: America/Monterrey
uz@cyrillic: Америка/Монтерей

en: America/Montevideo
uz@cyrillic: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
uz@cyrillic: Америка/Монреаль

en: America/Montserrat
uz@cyrillic: Америка/Монцеррат

en: America/Nassau
uz@cyrillic: Америка/Нассау

en: America/New_York
uz@cyrillic: Америка/Нью Йорк

en: America/Nipigon
uz@cyrillic: Америка/Нипигон

en: America/Nome
uz@cyrillic: Америка/Номе

en: America/Noronha
uz@cyrillic: Америка/Норонха

en: America/North_Dakota/Center
uz@cyrillic: Америка/Шимолий Дакота/Марказ

en: America/Panama
uz@cyrillic: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
uz@cyrillic: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
uz@cyrillic: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
uz@cyrillic: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
uz@cyrillic: Америка/Порт-у-Принс

en: America/Port_of_Spain
uz@cyrillic: Америка/Испания Порти

en: America/Porto_Velho
uz@cyrillic: Америка/Порто Велхо

en: America/Puerto_Rico
uz@cyrillic: Америка/Пуэрто-Рико

en: America/Rainy_River
uz@cyrillic: Америка/Рейни Ривер

en: America/Rankin_Inlet
uz@cyrillic: Америка/Рэнкин Инлет

en: America/Recife
uz@cyrillic: Америка/Ресифе

en: America/Regina
uz@cyrillic: Америка/Регина

en: America/Rio_Branco
uz@cyrillic: Америка/Рио Бранко

en: America/Rosario
uz@cyrillic: Америка/Росарио

en: America/Santiago
uz@cyrillic: Америка/Сантяго

en: America/Santo_Domingo
uz@cyrillic: Америка/Санто Доминго

en: America/Sao_Paulo
uz@cyrillic: Америка/Сао Пауло

en: America/Scoresbysund
uz@cyrillic: Америка/Скорсбисунд

en: America/Shiprock
uz@cyrillic: Америка/Шипрок

en: America/St_Johns
uz@cyrillic: Америка/Сейнт-Жонс

en: America/St_Kitts
uz@cyrillic: Америка/Сейнт-Кристофер

en: America/St_Lucia
uz@cyrillic: Америка/Сейнт-Лучиа

en: America/St_Thomas
uz@cyrillic: Америка/Сейнт-Томас

en: America/St_Vincent
uz@cyrillic: Америка/Сейнт-Винсент

en: America/Swift_Current
uz@cyrillic: Америка/Свифт Карент

en: America/Tegucigalpa
uz@cyrillic: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
uz@cyrillic: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
uz@cyrillic: Америка/Сандер Бей

en: America/Tijuana
uz@cyrillic: Америка/Тижуана

en: America/Toronto
uz@cyrillic: Америка/Торонта

en: America/Tortola
uz@cyrillic: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
uz@cyrillic: Америка/Ванкувер

en: America/Whitehorse
uz@cyrillic: Америка/Уайтхос

en: America/Winnipeg
uz@cyrillic: Америка/Виннипег

en: America/Yakutat
uz@cyrillic: Америка/Якутат

en: America/Yellowknife
uz@cyrillic: Америка/Йеллоунайф

en: Antarctica/Casey
uz@cyrillic: Антарктика/Касей

en: Antarctica/Davis
uz@cyrillic: Антарктика/Давис

en: Antarctica/DumontDUrville
uz@cyrillic: Антарктика/ДюмонДУрвиль

en: Antarctica/Mawson
uz@cyrillic: Антарктика/Мавсон

en: Antarctica/McMurdo
uz@cyrillic: Антарктика/МакМурдо

en: Antarctica/Palmer
uz@cyrillic: Антарктика/Палмер

en: Antarctica/Rothera
uz@cyrillic: Антарктика/Ротера

en: Antarctica/South_Pole
uz@cyrillic: Антарктика/Жанубий Қутб

en: Antarctica/Syowa
uz@cyrillic: Антарктика/Сёва

en: Antarctica/Vostok
uz@cyrillic: Антарктика/Восток

en: Arctic/Longyearbyen
uz@cyrillic: Арктика/Лонгеарбайн

en: Asia/Aden
uz@cyrillic: Осиё/Аден

en: Asia/Almaty
uz@cyrillic: Осиё/Олмаота

en: Asia/Amman
uz@cyrillic: Осиё/Омман

en: Asia/Anadyr
uz@cyrillic: Осиё/Анадир

en: Asia/Aqtau
uz@cyrillic: Осиё/Оқтоғ

en: Asia/Aqtobe
uz@cyrillic: Осиё/Оқтопа

en: Asia/Ashgabat
uz@cyrillic: Осиё/Ашхобод

en: Asia/Baghdad
uz@cyrillic: Осиё/Бағдод

en: Asia/Bahrain
uz@cyrillic: Осиё/Баҳрайн

en: Asia/Baku
uz@cyrillic: Осиё/Боку

en: Asia/Bangkok
uz@cyrillic: Осиё/Бангкок

en: Asia/Beirut
uz@cyrillic: Осиё/Байрут

en: Asia/Bishkek
uz@cyrillic: Осиё/Бишкек

en: Asia/Brunei
uz@cyrillic: Осиё/Бруней

en: Asia/Calcutta
uz@cyrillic: Осиё/Калькутта

en: Asia/Choibalsan
uz@cyrillic: Осиё/Чоибалсан

en: Asia/Chongqing
uz@cyrillic: Осиё/Чонгкинг

en: Asia/Colombo
uz@cyrillic: Осиё/Коломбо

en: Asia/Damascus
uz@cyrillic: Осиё/Дамашқ

en: Asia/Dhaka
uz@cyrillic: Осиё/Дака

en: Asia/Dili
uz@cyrillic: Осиё/Дили

en: Asia/Dubai
uz@cyrillic: Осиё/Дубай

en: Asia/Gaza
uz@cyrillic: Осиё/Ғаза

en: Asia/Harbin
uz@cyrillic: Осиё/Харбин

en: Asia/Hong_Kong
uz@cyrillic: Осиё/Гонконг

en: Asia/Hovd
uz@cyrillic: Осиё/Ховд

en: Asia/Irkutsk
uz@cyrillic: Осиё/Иркутск

en: Asia/Jakarta
uz@cyrillic: Осиё/Жакарта

en: Asia/Jayapura
uz@cyrillic: Осиё/Жаяпура

en: Asia/Jerusalem
uz@cyrillic: Осиё/Иерусалим

en: Asia/Kabul
uz@cyrillic: Осиё/Қобул

en: Asia/Kamchatka
uz@cyrillic: Осиё/Камчатка

en: Asia/Karachi
uz@cyrillic: Осиё/Карочи

en: Asia/Kashgar
uz@cyrillic: Осиё/Қашғар

en: Asia/Katmandu
uz@cyrillic: Осиё/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
uz@cyrillic: Осиё/Красноярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
uz@cyrillic: Осиё/Куала-Лумпур

en: Asia/Kuching
uz@cyrillic: Осиё/Кучинг

en: Asia/Kuwait
uz@cyrillic: Осиё/Кувайт

en: Asia/Macau
uz@cyrillic: Осиё/Макау

en: Asia/Magadan
uz@cyrillic: Осиё/Магадан

en: Asia/Makassar
uz@cyrillic: Осиё/Макассар

en: Asia/Manila
uz@cyrillic: Осиё/Манила

en: Asia/Muscat
uz@cyrillic: Осиё/Маскат

en: Asia/Nicosia
uz@cyrillic: Осиё/Никозия

en: Asia/Novosibirsk
uz@cyrillic: Осиё/Новосибирск

en: Asia/Omsk
uz@cyrillic: Осиё/Омск

en: Asia/Oral
uz@cyrillic: Осиё/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
uz@cyrillic: Осиё/Пномпень

en: Asia/Pontianak
uz@cyrillic: Осиё/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
uz@cyrillic: Осиё/Пёнгянг

en: Asia/Qatar
uz@cyrillic: Осиё/Қатар

en: Asia/Qyzylorda
uz@cyrillic: Осиё/Қизилўрда

en: Asia/Rangoon
uz@cyrillic: Осиё/Рангун

en: Asia/Riyadh
uz@cyrillic: Осиё/Рияд

en: Asia/Saigon
uz@cyrillic: Осиё/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
uz@cyrillic: Осиё/Сахалин

en: Asia/Samarkand
uz@cyrillic: Осиё/Самарқанд

en: Asia/Seoul
uz@cyrillic: Осиё/Сеул

en: Asia/Shanghai
uz@cyrillic: Осиё/Шанхай

en: Asia/Singapore
uz@cyrillic: Осиё/Сингапур

en: Asia/Taipei
uz@cyrillic: Осиё/Тайпей

en: Asia/Tashkent
uz@cyrillic: Осиё/Тошкент

en: Asia/Tbilisi
uz@cyrillic: Осиё/Тбилиси

en: Asia/Tehran
uz@cyrillic: Осиё/Теҳрон

en: Asia/Thimphu
uz@cyrillic: Осиё/Тимпху

en: Asia/Tokyo
uz@cyrillic: Осиё/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
uz@cyrillic: Осиё/Ужунг Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
uz@cyrillic: Осиё/Улан-Батор

en: Asia/Urumqi
uz@cyrillic: Осиё/Урумчи

en: Asia/Vientiane
uz@cyrillic: Осиё/Вьентьян

en: Asia/Vladivostok
uz@cyrillic: Осиё/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
uz@cyrillic: Осиё/Якутск

en: Asia/Yekaterinburg
uz@cyrillic: Осиё/Екатеринбург

en: Asia/Yerevan
uz@cyrillic: Осиё/Ереван

en: Atlantic/Azores
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Азор Ороллари

en: Atlantic/Bermuda
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Бермуда Ороллари

en: Atlantic/Canary
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Канар Ороллари

en: Atlantic/Cape_Verde
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Кейп Верде

en: Atlantic/Faeroe
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Фарер Ороллари

en: Atlantic/Jan_Mayen
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Ян Майен

en: Atlantic/Madeira
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Мадейра Ороли

en: Atlantic/Reykjavik
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Рейкьявик

en: Atlantic/South_Georgia
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Жанубий Жоржия

en: Atlantic/St_Helena
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Авлиё Елена Ороли

en: Atlantic/Stanley
uz@cyrillic: Атлантик Океани/Стенли

en: Australia/Adelaide
uz@cyrillic: Австралия/Аделаида

en: Australia/Brisbane
uz@cyrillic: Австралия/Брисбейн

en: Australia/Broken_Hill
uz@cyrillic: Австралия/Брокен Хил

en: Australia/Darwin
uz@cyrillic: Австралия/Дарвин

en: Australia/Hobart
uz@cyrillic: Австралия/Хобарт

en: Australia/Lindeman
uz@cyrillic: Австралия/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
uz@cyrillic: Австралия/Лорд Хови

en: Australia/Melbourne
uz@cyrillic: Австралия/Мелбурн

en: Australia/Perth
uz@cyrillic: Австралия/Перт

en: Australia/Sydney
uz@cyrillic: Австралия/Сидней

en: Europe/Amsterdam
uz@cyrillic: Ойропа/Амстердам

en: Europe/Andorra
uz@cyrillic: Ойропа/Андорра

en: Europe/Athens
uz@cyrillic: Ойропа/Афина

en: Europe/Belfast
uz@cyrillic: Ойропа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
uz@cyrillic: Ойропа/Белград

en: Europe/Berlin
uz@cyrillic: Ойропа/Берлин

en: Europe/Bratislava
uz@cyrillic: Ойропа/Братислава

en: Europe/Brussels
uz@cyrillic: Ойропа/Бруссел

en: Europe/Bucharest
uz@cyrillic: Ойропа/Бухарест

en: Europe/Budapest
uz@cyrillic: Ойропа/Будапешт

en: Europe/Chisinau
uz@cyrillic: Ойропа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
uz@cyrillic: Ойропа/Копенгаген

en: Europe/Dublin
uz@cyrillic: Ойропа/Дублин

en: Europe/Gibraltar
uz@cyrillic: Ойропа/Гибралтар

en: Europe/Helsinki
uz@cyrillic: Ойропа/Хелсинки

en: Europe/Istanbul
uz@cyrillic: Ойропа/Истамбул

en: Europe/Kaliningrad
uz@cyrillic: Ойропа/Калининград

en: Europe/Kiev
uz@cyrillic: Ойропа/Киев

en: Europe/Lisbon
uz@cyrillic: Ойропа/Лиссабон

en: Europe/Ljubljana
uz@cyrillic: Ойропа/Люблиана

en: Europe/London
uz@cyrillic: Ойропа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
uz@cyrillic: Ойропа/Люксембург

en: Europe/Madrid
uz@cyrillic: Ойропа/Мадрид

en: Europe/Malta
uz@cyrillic: Ойропа/Малта

en: Europe/Mariehamn
uz@cyrillic: Ойропа/Мариамн

en: Europe/Minsk
uz@cyrillic: Ойропа/Минск

en: Europe/Monaco
uz@cyrillic: Ойропа/Монако

en: Europe/Moscow
uz@cyrillic: Ойропа/Москва

en: Europe/Oslo
uz@cyrillic: Ойропа/Осло

en: Europe/Paris
uz@cyrillic: Ойропа/Париж

en: Europe/Prague
uz@cyrillic: Ойропа/Прага

en: Europe/Riga
uz@cyrillic: Ойропа/Рига

en: Europe/Rome
uz@cyrillic: Ойропа/Рим

en: Europe/Samara
uz@cyrillic: Ойропа/Самара

en: Europe/San_Marino
uz@cyrillic: Ойропа/Сан-Марино

en: Europe/Sarajevo
uz@cyrillic: Ойропа/Сараево

en: Europe/Simferopol
uz@cyrillic: Ойропа/Симферополь

en: Europe/Skopje
uz@cyrillic: Ойропа/Скопже

en: Europe/Sofia
uz@cyrillic: Ойропа/София

en: Europe/Stockholm
uz@cyrillic: Ойропа/Стокгольм

en: Europe/Tallinn
uz@cyrillic: Ойропа/Таллин

en: Europe/Tirane
uz@cyrillic: Ойропа/Тирана

en: Europe/Uzhgorod
uz@cyrillic: Ойропа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
uz@cyrillic: Ойропа/Вадуз

en: Europe/Vatican
uz@cyrillic: Ойропа/Ватикан

en: Europe/Vienna
uz@cyrillic: Ойропа/Вена

en: Europe/Vilnius
uz@cyrillic: Ойропа/Вильнюс

en: Europe/Warsaw
uz@cyrillic: Ойропа/Варшава

en: Europe/Zagreb
uz@cyrillic: Ойропа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
uz@cyrillic: Ойропа/Запорожье

en: Europe/Zurich
uz@cyrillic: Ойропа/Цюрих

en: Indian/Antananarivo
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Антананариво

en: Indian/Chagos
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Хиос Ороли

en: Indian/Christmas
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Крисмас Ороли

en: Indian/Cocos
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Кокос Ороллари

en: Indian/Comoro
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Коморо

en: Indian/Kerguelen
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Кергуелен

en: Indian/Mahe
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Мае

en: Indian/Maldives
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Малдив Ороллари

en: Indian/Mauritius
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Маврикий

en: Indian/Mayotte
uz@cyrillic: Ҳинд Океани/Маёт

en: Pacific/Apia
uz@cyrillic: Тинч Океани/Апиа

en: Pacific/Auckland
uz@cyrillic: Тинч Океани/Окленд

en: Pacific/Chatham
uz@cyrillic: Тинч Океани/Чатам

en: Pacific/Easter
uz@cyrillic: Тинч Океани/Истер

en: Pacific/Efate
uz@cyrillic: Тинч Океани/Эфейт

en: Pacific/Enderbury
uz@cyrillic: Тинч Океани/Эндебури

en: Pacific/Fakaofo
uz@cyrillic: Тинч Океани/Факаофо

en: Pacific/Fiji
uz@cyrillic: Тинч Океани/Фижи

en: Pacific/Funafuti
uz@cyrillic: Тинч Океани/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
uz@cyrillic: Тинч Океани/Галапагос Ороллари

en: Pacific/Gambier
uz@cyrillic: Тинч Океани/Гамбиер

en: Pacific/Guadalcanal
uz@cyrillic: Тинч Океани/Гваделканал

en: Pacific/Guam
uz@cyrillic: Тинч Океани/Гуам

en: Pacific/Honolulu
uz@cyrillic: Тинч Океани/Ҳонолулу

en: Pacific/Johnston
uz@cyrillic: Тинч Океани/Жонстон

en: Pacific/Kiritimati
uz@cyrillic: Тинч Океани/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
uz@cyrillic: Тинч Океани/Косрае

en: Pacific/Kwajalein
uz@cyrillic: Тинч Океани/Кважалейн

en: Pacific/Majuro
uz@cyrillic: Тинч Океани/Мажуро

en: Pacific/Marquesas
uz@cyrillic: Тинч Океани/Маркиз Ороллари

en: Pacific/Midway
uz@cyrillic: Тинч Океани/Мидвей

en: Pacific/Nauru
uz@cyrillic: Тинч Океани/Науру

en: Pacific/Niue
uz@cyrillic: Тинч Океани/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
uz@cyrillic: Тинч Океани/Норфолк

en: Pacific/Noumea
uz@cyrillic: Тинч Океани/Ноумеа

en: Pacific/Pago_Pago
uz@cyrillic: Тинч Океани/Паго Паго

en: Pacific/Palau
uz@cyrillic: Тинч Океани/Палау

en: Pacific/Pitcairn
uz@cyrillic: Тинч Океани/Питкерн

en: Pacific/Ponape
uz@cyrillic: Тинч Океани/Понейп

en: Pacific/Port_Moresby
uz@cyrillic: Тинч Океани/Порт Моресби

en: Pacific/Rarotonga
uz@cyrillic: Тинч Океани/Раротонга

en: Pacific/Saipan
uz@cyrillic: Тинч Океани/Сейпан

en: Pacific/Tahiti
uz@cyrillic: Тинч Океани/Таити

en: Pacific/Tarawa
uz@cyrillic: Тинч Океани/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
uz@cyrillic: Тинч Океани/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
uz@cyrillic: Тинч Океани/Трук

en: Pacific/Wake
uz@cyrillic: Тинч Океани/Вейк

en: Pacific/Wallis
uz@cyrillic: Тинч Океани/Воллис

en: Pacific/Yap
uz@cyrillic: Тинч Океани/Яп

en: The style '%1' was not found
uz@cyrillic: Услуб "%1" топилмади.

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
uz@cyrillic: * Яқинда ишлатилган ранглар *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
uz@cyrillic: * Менинг рангларим *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
uz@cyrillic: 40 ранг

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
uz@cyrillic: Камалак ранглари

[ctx: palette name]
en: Web Colors
uz@cyrillic: Интернет

en: Named Colors
uz@cyrillic: Номланган ранглар

en: Select Color
uz@cyrillic: Рангни танлаш

en: Red:
uz@cyrillic: Қизил:

en: Green:
uz@cyrillic: Яшил:

en: Blue:
uz@cyrillic: Кўк:

en: &Add to Custom Colors
uz@cyrillic: Менинг рангларимга &қўшиш

en: Name:
uz@cyrillic: Номи:

en: Default color
uz@cyrillic: Андоза ранг

en: -default-
uz@cyrillic: -андоза-

en: -unnamed-
uz@cyrillic: -номсиз-

[ctx: @title:window]
en: Print
uz@cyrillic: Босиб чиқариш

en: &Try
uz@cyrillic: &Синаб кўриш

en: modified
uz@cyrillic: ўзгарган

en: &Details
uz@cyrillic: &Тафсилотлар

en: Get help...
uz@cyrillic: Ёрдам олиш

en: &Add
uz@cyrillic: &Қўшиш

en: &Remove
uz@cyrillic: &Олиб ташлаш

en: Move &Up
uz@cyrillic: &Юқорига

en: Move &Down
uz@cyrillic: &Пастга

en: Select Font
uz@cyrillic: Шрифтни танлаш

en: Minimize
uz@cyrillic: Йиғиш

en: &Minimize
uz@cyrillic: Й&иғиш

en: &Restore
uz@cyrillic: Қ&айта тиклаш

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
uz@cyrillic: <qt><b>%1</b>'дан чиқишга ишончингиз комилми?</qt>

en: Redo
uz@cyrillic: Қайтариш

en: Undo
uz@cyrillic: Бекор қилиш

en: A file or folder named %1 already exists.
uz@cyrillic: %1 номли файл ёки жилд аллақачон мавжуд.

en: You do not have permission to create that folder.
uz@cyrillic: Бу жилдни яратишга сизга рухсат йўқ.

en: Open
uz@cyrillic: Очиш

en: Save As
uz@cyrillic: Сақлаш

en: <Error>
uz@cyrillic: <Хато>

en: All Pictures
uz@cyrillic: Ҳамма расмлар

en: P&review
uz@cyrillic: &Кўриб чиқиш

en: File '%1' is not readable
uz@cyrillic: '%1' файлини ўқиб бўлмайди

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
uz@cyrillic: Хато: Номаълум протокол '%1'

en: Authorization Dialog
uz@cyrillic: Тасдиқлаш диалоги

en: No metainfo for %1
uz@cyrillic: %1 учун мета маълумот йўқ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSelection)
en: Remove
uz@cyrillic: Олиб ташлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add...
uz@cyrillic: Қўшиш...

en: Signature Algorithm:
uz@cyrillic: Имзонинг алгоритми:

en: Unknown
uz@cyrillic: Номаълум

en: Signature Contents:
uz@cyrillic: Имзонинг таркиби:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
uz@cyrillic: Калитнинг алгоритми номаълум

en: Key type: RSA (%1 bit)
uz@cyrillic: Калитнинг тури: RSA (%1 бит)

en: Exponent: 0x
uz@cyrillic: Экспонент: 0x

en: Key type: DSA (%1 bit)
uz@cyrillic: Калитнинг тури: DSA (%1 бит)

en: Public key:
uz@cyrillic: Оммавий калит:

en: The certificate is valid.
uz@cyrillic: Ҳақиқий сертификат.

en: Private key test failed.
uz@cyrillic: Шахсий калитни текшириш муваффақиятсиз тугади.

en: The certificate is invalid.
uz@cyrillic: Сертификат ҳақиқий эмас.
