kfileshare - en to bg translation catalogue (107 entries)

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
bg: Забраняване

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
bg: Разрешаване

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
bg: Неизвестено

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
bg: Само тази папка

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
bg: Тази папка, подпапки и файлове

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
bg: Тази папка и подпапки

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
bg: Тази папка и файлове

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
bg: Само подпапки и файлове

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
bg: Само подпапки

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
bg: Само файлове

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
bg: Неизвестено

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
bg: Разрешения за отдалечен достъп

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
bg: Този запис за разрешение е наследен от родителски контейнер и може да бъде модифициран само на него (например директория на по -високо ниво).

[ctx: @label]
en: Type:
bg: Вид:

[ctx: @label]
en: Applies to:
bg: Отнася се до:

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
bg: Проследяване на папка / изпълнение на файлове

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
bg: Представяне на папка / четене на данни

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
bg: Атрибути за четене

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
bg: Разширени атрибути за четене

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
bg: Създаване на файлове / запис на данни

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
bg: Създаване на папки / добавяне на данни

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
bg: Атрибути за запис

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
bg: Разширени атрибути за запис

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
bg: Изтриване на подпапки и файлове

[ctx: @option:check]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
bg: Разрешения за четене

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
bg: Промяна на разрешения

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
bg: Взимане на собствеността

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
bg: Прилагане на тези разрешения само за обекти и/или контейнери в рамките на тозиконтейнер

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
bg: Записи за контрол на достъпа

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
bg: Принадлежност

[ctx: @label]
en: Owner:
bg: Собственик:

[ctx: @label]
en: Group:
bg: Група:

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
bg: Не са намерени разрешения

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
bg: Вероятно няма SMB/Windows/Разширени разрешения, зададени на този файл.

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
bg: Потребителското име <resource>%1</resource> не е валидно като име на потребител на Samba; не може да се провери за съществуването му.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
bg: Командата <command>%1 %2</command> е неуспешна:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info error while looking up uid from dbus]
en: Could not resolve calling user.
bg: Неуспешно обаждане на потребител.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
bg: От съображения за сигурност създаването на потребители на Samba с празни пароли не е позволено.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
bg: <resource>%1</resource> не е валидно име на група; не може да се създаде потребител <resource>%2</resource> като неин член.

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
bg: От съображения за сигурност не може да направите потребителя <resource>%1</resource> член на група <resource>%2</resource>.                                                    Името на групата е несигурно; валидните имена на групи не включват текста <resource>admin</resource> или <resource>root</resource>.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
bg: Инсталацията на Samba изглежда е повредена.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
bg: Тази грешка се дължи на това, че вашата дистрибуция не е задала споделяне на Samba правилно. Моля, подайте сигнал за грешка във вашата дистрибуция или проверете документацията на дистрибуцията за настройване на споделянето на Samba.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
bg: Тази грешка се дължи на това, че вашата дистрибуция не е задала споделяне на Samba правилно. Моля, подайте сигнал за грешка във вашата дистрибуция или проверете документацията на дистрибуцията за настройване на споделянето на Samba. Грешка:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
bg: Тази папка не може да се сподели, защото  <filename>%1</filename> не съществува.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
bg: Тази грешка се дължи на това, че вашата дистрибуция не е настроила правилно споделянето на Samba. Можете да я поправите сами, като създадете тази папка ръчно. След това затворете и отново отворете този прозорец.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
bg: Тази папка не може да бъде споделена, защото вашият потребителски акаунт не е член на група <resource>%1</resource>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
bg: Можете да поправите това, като направите потребителя член на тази група. След това рестартирайте системата.

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
bg: Включване в групата

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
bg: Тази папка не може да бъде споделена, защото вашият потребителски акаунт няма разрешение да записва в <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
bg: Можете да поправите това, като се уверите, че групата <resource>%1</resource> има право на запис за <filename>%2</filename>. След това затворете и отворете отново този прозорец.

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
bg: Добавяне на потребител <resource>%1</resource> към група <resource>%2</resource>, за да може да настройват потребителски споделяния със Samba

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
bg: Неуспех при включване на потребител  <resource>%1</resource>  в група <resource>%2</resource>

[ctx: @title]
en: File Path
bg: Файлов път

[ctx: @title]
en: Current Permissions
bg: Настоящи разрешения

[ctx: @title]
en: Required Permissions
bg: Необходими разрешения

[ctx: @title]
en: Denying Access
bg: Отказване на достъп

[ctx: @info]
note: i18n markup; this also means newlines are ignored!
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
bg: 
    Отказване на достъп предотвратява използването на това споделяне, дори когато друго правило за достъп го предоставя. Правило за отказ винаги
    има предимство. По-специално отказ на достъп за <resource> Всички</resource> в действителност забранява достъпа за всички.
    Обикновено не е необходимо да се отказва достъпа за всички, защото стандартните разрешения за директории и файлове все още се прилагат за споделените
    директории. Потребител, който няма достъп локално до директорията, също така няма да има отдалечен достъп до нея, дори
    когато правилата за достъп до споделянето го позволяват.

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
bg: Тази папка се нуждае от допълнителни разрешения, за да работи споделянето.

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
bg: Оправяне на разрешения

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
bg: Споделянето може да не работи правилно, защото папката за споделяне или нейните пътища имат разширени разрешения: %1

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
bg: Споделяне на папката с други компютри в локалната мрежа

[ctx: @label]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
bg: Това име не може да се използва. Споделянията не трябва да имат имена на потребители и в цялата система не трябва да има споделяния с еднакви имена.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
bg: Това име е твърде дълго. Това може да доведе до проблеми в оперативната съвместимост или да бъде отхвърлено от Samba.

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
bg: Разрешаване на гости

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
bg: Достъпът за гости е деактивиран от системните настройки на Samba

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
bg: Пълен контрол

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
bg: Само за четене

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
bg: Няма достъп

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
bg: Монитор на Samba статус

[ctx: @title]
en: Set password
bg: Задаване на парола

[ctx: @label:textbox]
en: Password
bg: Парола

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
bg: Потвърждаване на парола

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
bg: Паролите трябва да съвпадат

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
bg: Задаване на парола

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
bg: 
    <para>Папката <filename>%1</filename> се нуждае от допълнителни разрешения, за да работи споделянето.</para>
    <para>Искате ли да добавите тези разрешения сега? </para><nl/>

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
bg: Промяна на разрешения

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
bg: Не можаха да се променят разрешенията за: %1. Всички промени в разрешенията са върнати към първоначалното състояние.

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
bg: Услугата за споделяне  на файлове <application>Samba</application>  трябва да е инсталирана, за да може папките да бъдат споделяни.

[ctx: @button]
en: Install Samba
bg: Инсталиране на Samba

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
bg: Неуспешно инсталиране на пакета на Samba.

en: Because this distro does not include PackageKit, we cannot show you a nice "Install it" button, and you will have to use your package manager to install the <command>samba</command> server package manually.
bg: Тази дистрибуция не съдържа PackageKit и поради това не можем да ви покажем бутона "Инсталиране" и трябва да използвате вашия мениджър на пакети, за да инсталирате ръчно пакета на <command>samba</command> server.

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
bg: Рестартирайте компютъра, за да завършите промените.

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
bg: 
    <para>
    Samba използва отделна потребителска база данни от системата.
    Това изисква от вас да зададете отделна парола на Samba за всеки потребител, за който искате
    да може да се удостоверява.
    </para>
    <para>
    Преди да имате достъп до споделяния с текущия си потребителски акаунт, трябва да зададете парола за Samba.
    </para>

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
bg: Задаване на парола за Samba

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
bg: 
    Допълнително управление на потребители и управление на паролите могат да се правят с помощната програма<command> smbpasswd </command>
     от командния ред.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
bg: Вие сте изчерпали максималното количество споделени директории, които може да имате активни едновременно.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
bg: Споделеното име е неактивно.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
bg: Споделеното име вече се използва за друга директория

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
bg: Пътят е невалиден.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
bg: Посоченият път не съществува.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
bg: Пътят не е директория.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
bg: Посоченият път е относителен.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
bg: Посоченият път не може да бъде споделен.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
bg: Правилото за достъп е невалидно.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
bg: Посоченият потребител в правило за достъп не е валиден.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
bg: Правилото за достъп за "Гост" е невалидно.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
bg: Активирането на достъп за гости не е разрешено.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
bg: <para>Възникна грешка при опит за споделяне на директория. Споделянето не е създадено.</para><para>Вътрешен доклад на Samba:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
bg: Неуспешно създаване на мрежово споделяне

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
bg: <para>Възникна грешка при опит за премахване на споделяне на директория. Споделянето не е премахнато.</para><para>Вътрешен доклад на Samba:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
bg: Неуспешно премахване на мрежово споделяне

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
bg: Проверка за съществуване на Samba потребител "%1"

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
bg: Създаване на нов Samba потребител "%1"
