kfileshare - en to eo translation catalogue (110 entries)

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
eo: Malpermesi

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
eo: Permesi

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
eo: Ĉi tiu dosierujo nur

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
eo: Ĉi tiu dosierujo, subdosierujoj kaj dosieroj

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
eo: Ĉi tiu dosierujo kaj subdosierujoj

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
eo: Ĉi tiu dosierujo kaj dosieroj

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
eo: Nur subdosierujoj kaj dosieroj

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
eo: Nur subdosierujoj

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
eo: Nur dosieroj

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
eo: Foraj Permesoj

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
eo: Ĉi tiu permesa eniro estis heredita de gepatra ujo kaj povas esti modifita nur ĉe tiu gepatro (ekz. dosierujo de pli alta nivelo).

[ctx: @label]
en: Type:
eo: Tipo:

[ctx: @label]
en: Applies to:
eo: Aplikas al:

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
eo: Trairi dosierujon / plenumi dosieron

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
eo: Listigi dosierujon / legi datumojn

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
eo: Legi atributojn

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
eo: Legi etentidajn atributojn

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
eo: Krei dosierojn / skribi datumojn

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
eo: Krei dosierujojn / aldoni datumojn

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
eo: Skribi atributojn

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
eo: Skribi etenditajn atributojn

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
eo: Forigi subdosierujojn kaj dosierojn

[ctx: @option:check]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
eo: Legi permesojn

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
eo: Ŝanĝi permesojn

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
eo: Preni posedon

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
eo: Nur apliki ĉi tiujn permesojn al objektoj kaj/aŭ ujoj ene de ĉi tiu ujo

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
eo: Alirkontrolaj Enskriboj

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
eo: Posedo

[ctx: @label]
en: Owner:
eo: Posedanto:

[ctx: @label]
en: Group:
eo: Grupo:

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
eo: Neniuj Permesoj Trovitaj

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
eo: Verŝajne ne estas SMB/Vindozo/Altnivelaj permesoj fiksitaj sur ĉi tiu dosiero.

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
eo: Uzantnomo <resource>%1</resource> ne estas valida kiel nomo de Samba-uzanto; ne eblas kontroli pri ĝia ekzisto.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
eo: Komando <command>%1 %2</command> malsukcesis:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid Samba user name; cannot create it.
eo: <resource>%1</resource> ne estas valida Samba-uzantnomo; ne eblas krei ĝin.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
eo: Pro sekurecaj kialoj, krei Samba-uzantojn kun malplenaj pasvortoj ne estas permesata.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid user name; cannot add it to the group <resource>%2</resource>.
eo: <resource>%1</resource> ne estas valida uzantnomo; ne eblas aldoni ĝin al grupo <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
eo: <resource>%1</resource> ne estas valida grupnomo; ne eblas igi uzanton <resource>%2</resource> membron de ĝi.

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names include the text <resource>samba</resource> and do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
eo: Pro sekurecaj kialoj, ne povas igi uzanton <resource>%1</resource> membron de grupo <resource>%2</resource>.                                   La grupnomo estas nesekura; validaj grupnomoj inkluzivas la tekston <resource>samba</resource> kaj ne                                                inkluzivas la tekston <resource>admin</resource> aŭ <resource>root</resource>.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
eo: Via Samba-instalaĵo ŝajnas esti rompita.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
eo: Ĉi tiu eraro estas kaŭzita de via distribuo ne ĝuste agordante Samba kundividon. Bonvolu kreu cimraporton ĉe via distribuo aŭ konsultu la dokumentaron de via distribuo pri kiel starigi Samba-kundividadon.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
eo: Ĉi tiu eraro estas kaŭzita de via distribuo ne ĝuste agordante Samba kundividon. Bonvolu kreu cimraporton ĉe via distribuo aŭ konsultu la dokumentaron de via distribuo pri kiel starigi Samba-kundividon. Eraro:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
eo: Ĉi tiu dosierujo ne povas esti kunhavita ĉar <filename>%1</filename> ne ekzistas.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
eo: Ĉi tiu eraro estas kaŭzita de via distribuo ne ĝuste agordante Samba kundividon. Vi povas ripari ĝin mem kreante tiun dosierujon permane. Poste fermu kaj remalfermu ĉi tiun fenestron.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> has its group owner inappropriately set to <resource>%2</resource>, which is not allowed.
eo: Ĉi tiu dosierujo ne povas esti kunhavita ĉar <filename>%1</filename> havas sian grupposedanton malkonvene agordita al <resource>%2</resource>, kio ne estas permesata.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by changing that folder's group owner to <resource>sambashares</resource> and making yourself a member of that group. Then restart the system.
eo: Ĉi tiu eraro estas kaŭzita de via distribuo ne ĝuste agordante Samba kundividon. Vi povas ripari ĝin mem ŝanĝante la grupposedanton de tiu dosierujo al <resource>sambashares</resource> kaj farante vin membro de tiu grupo. Tiam rekomencu la sistemon.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
eo: Ĉi tiu dosierujo ne povas esti kunhavita ĉar via uzantkonto ne estas membro de la grupo <resource>%1</resource>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
eo: Vi povas ripari tion farante vian uzanton membro de tiu grupo. Tiam rekomencu la sistemon.

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
eo: Fari min Grupano

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
eo: Ĉi tiu dosierujo ne povas esti kunhavita ĉar via uzantkonto ne havas permeson skribi en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
eo: Vi povas ripari ĉi tion certigante, ke la grupo <resource>%1</resource> havas skribpermeson por <filename>%2</filename>. Poste fermu kaj remalfermu ĉi tiun fenestron.

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
eo: Aldonante uzanton <resource>%1</resource> al grupo <resource>%2</resource> por ke ili povu agordi Samba-uzantojn

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
eo: Malsukcesis fari uzanton <resource>%1</resource> membro de grupo <resource>%2</resource>

[ctx: @title]
en: File Path
eo: Dosiera Vojo

[ctx: @title]
en: Current Permissions
eo: Aktualaj Permesoj

[ctx: @title]
en: Required Permissions
eo: Bezonataj Permesoj

[ctx: @title]
en: Denying Access
eo: Neante Aliron

[ctx: @info]
note: i18n markup; this also means newlines are ignored!
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
eo: 
    Malpermesi aliron malhelpas uzi ĉi tiun kundividon eĉ kiam alia alirregulo povus doni aliron. Nea regulo ĉiam
    havas prioritaton. Precipe rifuzi aliron al <resource>Ĉiuj</resource> efektive malŝaltas aliron por ĉiuj.
    Ĝenerale ne necesas rifuzi iun ajn ĉar la regulaj dosierujoj kaj dosierpermesoj ankoraŭ validas por komunaj
    dosierujoj. Uzanto, kiu ne havas aliron al la dosierujo loke, ankoraŭ ne povos aliri ĝin malproksime eĉ
    kiam la Reguloj de Kunhavigo de aliro permesus ĝin.

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
eo: Ĉi tiu dosierujo bezonas kromajn permesojn por ke komunigo funkciu

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
eo: Ripari Permesojn

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
eo: La kundivido eble ne funkcias ĝuste ĉar kundivida dosierujo aŭ ĝiaj vojoj havas Altnivelajn Permesojn: %1

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
eo: Kunhavigi ĉi tiun dosierujon kun aliaj komputiloj en la loka reto

[ctx: @label]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
eo: Ĉi tiu nomo ne povas esti uzata. Komunigaj nomoj ne devas esti uzantnomoj kaj ne devas esti du komunigoj kun la sama nomo en la tuta sistemo.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
eo: Ĉi tiu nomo eble estas tro longa. Ĝi povas kaŭzi problemojn pri kunfunkciebleco aŭ esti malakceptita de Samba.

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
eo: Permesi gastojn

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
eo: Gastaliro estas malŝaltita de la Samba agordo de la sistemo.

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
eo: Plena Kontrolo

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
eo: Nurlege

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
eo: Neniu Aliro

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
eo: Montri Samba statusan monitoron

[ctx: @title]
en: Set password
eo: Agordi pasvorton

[ctx: @label:textbox]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
eo: Konfirmi pasvorton

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
eo: La pasvortoj devas kongrui

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
eo: Agordi Pasvorton

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
eo: 
    <para>La dosierujo <filename>%1</filename> bezonas kromajn permesojn por kunhavigi por funkcii.</para>
    <para>Ĉu vi volas aldoni ĉi tiujn permesojn nun?</para><nl/>

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
eo: Ŝanĝi Permesojn

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
eo: Ne eblis ŝanĝi permesojn por: %1. Ĉiuj permesaj ŝanĝoj estis reigitaj al komenca stato.

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
eo: La <application>Samba</application> dosierkundivida servo devas esti instalita antaŭ ol dosierujoj povas esti komunigitaj.

[ctx: @button]
en: Install Samba
eo: Instali Samba

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
eo: La Samba pako malsukcesis instali.

en: Because this distro does not include PackageKit, we cannot show you a nice "Install it" button, and you will have to use your package manager to install the <command>samba</command> server package manually.
eo: Pro tio ke ĉi eldono ne inkluzivas PackageKit, ni ne povas montri al vi komfortan "Install it" butonon kaj vi devos uzi nian pakadministrilon por instali la <command>samba</command> servilpakon permane.

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
eo: Rekomenci la komputilon por kompletigi la ŝanĝojn.

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
eo: Rekomenci

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
eo: 
    <para>
    Samba uzas uzantdatumbazon apartan de la sistemo.
    Ĉi tio postulas, ke vi agordu apartan Samba-pasvorton por ĉiu uzanto kun kiu vi volas
    povi aŭtentikiĝi.
    </para>
    <para>
    Antaŭ ol vi povas aliri komunigojn kun via nuna uzantkonto, vi devas agordi Samba-pasvorton.
    </para>

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
eo: Krei Samba-pasvorton

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
eo: 
    Aldona uzantadministrado kaj pasvortadministrado povas esti faritaj per la <command>smbpasswd</command>
    komandlinia ilo de Samba.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
eo: Vi elĉerpis la maksimuman kvanton da komunaj dosierujoj, kiujn vi povas havi aktivaj samtempe.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
eo: La kundivida nomo estas malvalida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
eo: La kundivida nomo jam estas uzata por alia dosierujo.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
eo: La vojo estas nevalida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
eo: La vojo ne ekzistas.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
eo: La vojo ne estas dosierujo.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
eo: La vojo estas relativa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
eo: Ĉi tiu vojo ne povas esti kunhavita.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
eo: La alirregulo estas nevalida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
eo: Uzanto de alirregulo ne validas.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
eo: La 'Guest' alirregulo estas nevalida.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
eo: Ebligi gastan aliron ne estas permesita.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
eo: <para>Okazis eraro dum provo kunhavigi la dosierujon. La kundivido ne estas kreita.</para><para>Raporto pri samba interna:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
eo: Malsukcesis Krei Retan Komunigon

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
eo: <para>Okazis eraro dum provo maldividi la dosierujon. La parto ne estas forigita.</para><para>Raporto pri samba interna:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
eo: Malsukcesis Forigi Retan Kunhavigon

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
eo: Kontrolante ĉu Samba-uzanto '%1' ekzistas

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
eo: Kreante novan Samba-uzanton '%1'
