kfileshare - en to pl translation catalogue (110 entries)

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
pl: Odmów

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
pl: Zezwól

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
pl: Tylko ten katalog

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
pl: Ten katalog, podkatalogi i pliki

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
pl: Ten katalog i podkatalogi

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
pl: Ten katalog i pliki

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
pl: Tylko podkatalogi i pliki

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
pl: Tylko podkatalogi

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
pl: Tylko pliki

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
pl: Uprawnienia zdalne

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
pl: Ten wpis o uprawieniach został odziedziczony z kontenera nadrzędnego i może być zmieniony poprzez niego (np. katalog z wyższego poziomu).

[ctx: @label]
en: Type:
pl: Rodzaj:

[ctx: @label]
en: Applies to:
pl: Stosuje się do:

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
pl: Przeszukaj katalog / wykonaj plik

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
pl: Wypisywanie katalogu / odczyt danych

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
pl: Odczytaj atrybuty

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
pl: Wczytaj atrybuty rozszerzone

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
pl: Tworzenie plików / zapis danych

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
pl: Utwórz katalogi / dopisz dane

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
pl: Zapisz atrybuty

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
pl: Zapisz atrybuty rozszerzone

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
pl: Usuń podkatalogi i pliki

[ctx: @option:check]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
pl: Odczytaj atrybuty

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
pl: Zmień uprawnienia

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
pl: Stań się właścicielem

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
pl: Zastosuj te uprawnienia tylko do obiektów i/lub kontenerów wewnątrz tego kontenera

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
pl: Wpisy określające dostęp

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
pl: Własność

[ctx: @label]
en: Owner:
pl: Właściciel:

[ctx: @label]
en: Group:
pl: Grupa:

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
pl: Nie znaleziono żadnych uprawnień

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
pl: Prawdopodobnie nie ustawiono na tym pliku żadnych uprawnień SMB/Windowsa ani rozszerzonych.

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
pl: Nazwa użytkownika <resource>%1</resource> nie jest prawidłową nazwą użytkownika Samby; nie można sprawdzić jego istnienia.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
pl: Nie udało się wykonać polecenia <command>%1 %2</command> z powodu:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid Samba user name; cannot create it.
pl: <resource>%1</resource> nie jest prawidłową nazwą użytkownika Samby; nie można jej utworzyć.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
pl: Ze względów bezpieczeństwa, tworzenie użytkowników Samby i nadawanie im pustych haseł jest zabronione.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid user name; cannot add it to the group <resource>%2</resource>.
pl: <resource>%1</resource> nie jest prawidłową nazwą użytkownika Samby; nie można jej dodać do grupy <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
pl: <resource>%1</resource> nie jest prawidłową nazwą grupy Samby; nie można uczynić użytkownika <resource>%2</resource> jej członkiem.

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names include the text <resource>samba</resource> and do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
pl: Ze względów bezpieczeństwa, nie można uczynić użytkownika <resource>%1</resource> członkiem grupy <resource>%2</resource>.                                                    Nazwa grupy nie jest bezpieczna; prawidłowe nazwy grup zawierają słowo <resource>samba</resource> i nie zawierają słowa <resource>admin</resource> czy <resource>root</resource>.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
pl: Twoja Samba wydaje się być uszkodzona.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
pl: Błąd ten jest spowodowany tym, że twoja dystrybucja nie ustawiła poprawnie współdzielenia Samby. Zalecamy zgłoszenie tego jako błąd na stronie twojej dystrybucji lub przeczytanie jej dokumentacji nt. ustawiania udostępniania przez Sambę.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
pl: Błąd ten jest spowodowany tym, że twoja dystrybucja nie ustawiła poprawnie współdzielenia Samby. Zalecamy zgłoszenie tego jako błąd na stronie twojej dystrybucji lub przeczytanie jej dokumentacji nt. ustawiania udostępniania przez Sambę. Błąd:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Tego katalogu nie można udostępnić, bo <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
pl: Błąd ten jest spowodowany tym, że twoja dystrybucja nie ustawiła poprawnie współdzielenia Samby. Możesz to naprawić, tworząc ten katalog ręcznie. Po tym zamknij i otwórz to okno ponownie.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> has its group owner inappropriately set to <resource>%2</resource>, which is not allowed.
pl: Tego katalogu nie można udostępnić, bo <filename>%1</filename> ma ustawioną grupę właścicielską na <resource>%2</resource>, co jest niedozwolone.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by changing that folder's group owner to <resource>sambashares</resource> and making yourself a member of that group. Then restart the system.
pl: Błąd ten jest spowodowany tym, że twoja dystrybucja nie ustawiła poprawnie współdzielenia Samby. Możesz to naprawić, zmieniając grupę właścicielską tego katalogu na <resource>sambashares</resource> i czyniąc siebie członkiem tej grupy. Po tym uruchom system ponownie.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
pl: Tego katalogu nie można udostępnić, bo twoje konto nie jest członkiem grupy <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
pl: Możesz to naprawić czyniąc twojego użytkownika członkiem tej grupy. Następnie uruchom system ponownie.

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
pl: Uczyń mnie członkiem grupy

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
pl: Tego katalogu nie można udostępnić, bo twoje konto nie ma uprawnień do zapisu do <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
pl: Możesz to naprawić, upewniając się, że grupa <resource>%1</resource> ma uprawnienia do zapisu do <filename>%2</filename>. Po tym zamknij i otwórz to okno ponownie.

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
pl: Dodawanie użytkownika <resource>%1</resource> do grupy <resource>%2</resource>, tak aby mógł on ustawiać udziały użytkowników Samby

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
pl: Nie udało się uczynić użytkownika <resource>%1</resource> członkiem grupy <resource>%2</resource>

[ctx: @title]
en: File Path
pl: Ścieżka do pliku

[ctx: @title]
en: Current Permissions
pl: Bieżące uprawnienia

[ctx: @title]
en: Required Permissions
pl: Wymagane uprawnienia

[ctx: @title]
en: Denying Access
pl: Odmowa dostępu

[ctx: @info]
note: i18n markup; this also means newlines are ignored!
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
pl: 
    Odmówienie dostępu uniemożliwia korzystanie z tego udziału także wtedy, gdy inna zasada go przydziela. Zasada odmawiająca, zawsze
    ma pierwszeństwo. W szczególności odmówienie dostępu <resource>Każdemu</resource> uniemożliwia każdemu dostęp.
    Ogólnie, nie ma potrzeby odmówienia dostępu każdemu, bo uprawnienia do zwykłych katalogów i plików nadal mają zastosowanie, gdy po ich udostępnieniu.
    Użytkownik, który nie ma dostępu do katalogu lokalnie, nie będzie go też miał zdalnie
    nawet, gdy zasady udostępniania mu na to pozwolą.

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
pl: Ten katalog wymaga dodatkowych uprawnień, aby móc go udostępniać

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
pl: Nadaj uprawnienia

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
pl: Zasób może nie działać poprawnie, bo jego katalog lub ścieżka ma nadane rozszerzone uprawnienia: %1

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
pl: Udostępnij ten katalog innym komputerom w sieci miejscowej

[ctx: @label]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
pl: Nie można nadać tej nazwy. Nazwy udziałów nie mogą być nazwami użytkowników i nie mogą być takie same jak nazwa innego udziału w całym systemie.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
pl: Nazwa może okazać zbyt długa. Może to powodować kłopoty przy współpracy z innymi systemami, bądź zostać odrzuconą przez Sambę.

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
pl: Zezwól gościom

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
pl: Dostęp dla gości został wyłączony w ustawieniach systemu Samby.

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
pl: Pełne uprawnienia

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
pl: Bez dostępu

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
pl: Pokaż monitor stanu Samby

[ctx: @title]
en: Set password
pl: Ustaw hasło

[ctx: @label:textbox]
en: Password
pl: Hasło

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
pl: Hasła muszą być takie same

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
pl: Ustaw hasło

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
pl: 
    <para>Katalog <filename>%1</filename> wymaga dodatkowych uprawnień, aby udostępnianie mogło działać.</para>
    <para>Czy chcesz przydzielić te uprawnienia teraz?</para><nl/>

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
pl: Zmień uprawnienia

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
pl: Nie można zmienić uprawnień do: %1. Wycofano wszystkie zmienione uprawnienia do stanu początkowego.

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
pl: Aby móc udostępniać katalogi, trzeba mieć wgraną usługę do udostępniania plików <application>Samba</application>.

[ctx: @button]
en: Install Samba
pl: Wgraj Sambę

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
pl: Nie udało się wgrać pakietu Samba.

en: Because this distro does not include PackageKit, we cannot show you a nice "Install it" button, and you will have to use your package manager to install the <command>samba</command> server package manually.
pl: Nie możemy pokazać ładnego przycisku "Wgraj to", bo twoje distro nie zawiera PackageKit. Pakiet <command>samba</command> będzie trzeba wgrać ręcznie przy użyciu programu do zarządzania pakietami.

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
pl: Uruchom komputer ponownie, aby dokończyć wprowadzanie zmian.

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
pl: 
    <para>
    Samba korzysta z oddzielnej bazy danych użytkowników od tej systemowej.
    Wymaga to ustawienia osobnego hasła do Samby dla każdego użytkownika, 
    któremu chcesz umożliwić wejście.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
pl: Utwórz hasło Samby

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
pl: 
    Aby zarządzać użytkownikami i ich hasłami użyj narzędzia wiersza poleceń o nazwie<command>smbpasswd</command>
    .

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
pl: Wyczerpano dozwoloną liczbę udostępnianych katalogów na raz.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
pl: Nazwa udziału jest nieprawidłowa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
pl: Nazwa udziału jest już zajęta przez inny katalog.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
pl: Ścieżka jest nieprawidłowa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
pl: Ścieżka nie istnieje.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
pl: Ścieżka nie jest katalogiem.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
pl: Ścieżka jest względna.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
pl: Nie wolno udostępnić ścieżki.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
pl: Zasada dostępu jest nieprawidłowa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
pl: Zasada dostępu o nazwie "użytkownik" jest nieprawidłowa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
pl: Zasada dostępu o nazwie "gość" jest nieprawidłowa.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
pl: Włączenie gościnnego dostępu jest niedozwolone.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
pl: <para>Wystąpił błąd przy próbie udostępnienia katalogu. Udział nie został utworzony.</para><para>Samba wewnętrznie zgłasza:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
pl: Nie udało się utworzyć udziału sieciowego

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
pl: <para>Wystąpił błąd przy próbie zaprzestania udostępniania katalogu. Udział nie został usunięty.</para><para>Samba wewnętrznie zgłasza:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
pl: Nie udało się usunąć udziału sieciowego

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
pl: Sprawdzanie, czy istnieje użytkownik Samby o nazwie '%1'

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
pl: Tworzenie nowego użytkownika Samby o nazwie '%1'
