kfileshare - en to sl translation catalogue (110 entries)

[ctx: @option:radio an entry denying permissions]
en: Deny
sl: Zavrni

[ctx: @option:radio an entry allowing permissions]
en: Allow
sl: Dovoli

[ctx: @option:radio an unknown permission entry type (doesn't really happen)]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder only
sl: Samo ta mapa

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder, subfolders and files
sl: Ta mapa, podmape in datoteke

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and subfolders
sl: Ta mapa in podmape

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: This folder and files
sl: Ta mapa in datoteke

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders and files only
sl: Samo podmape in datoteke

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Subfolders only
sl: Samo podmape

[ctx: @option:radio permission applicability type]
en: Files only
sl: Samo datoteke

[ctx: @option:radio permission applicability type (doesn't really happen)]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @title:tab]
en: Remote Permissions
sl: Oddaljena dovoljenja

[ctx: @info]
en: This permission entry was inherited from a parent container and can only be modified on that parent (e.g. a higher level directory).
sl: Ta vnos dovoljenja je bil podedovan od nadrejenega vsebnika in je lahko spremenjen samo na tem nadrejenem (npr. imeniku nadrejene ravni).

[ctx: @label]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: @label]
en: Applies to:
sl: Se nanaša na:

[ctx: @option:check]
en: Traverse folder / execute file
sl: Prehod mape / zagon datoteke

[ctx: @option:check]
en: List folder / read data
sl: Listanje mape / branje podatkov

[ctx: @option:check]
en: Read attributes
sl: Lastnosti branja

[ctx: @option:check]
en: Read extended attributes
sl: Beri razširjene lastnosti

[ctx: @option:check]
en: Create files / write data
sl: Kreiranje datotek / pisanje podatkov

[ctx: @option:check]
en: Create folders / append data
sl: Kreiranje map / dodajanje podatkov

[ctx: @option:check]
en: Write attributes
sl: Lastnosti pisanja

[ctx: @option:check]
en: Write extended attributes
sl: Piši razširjene lastnosti

[ctx: @option:check]
en: Delete subfolders and files
sl: Brisanje podmap in datotek

[ctx: @option:check]
en: Delete
sl: Brisanje

[ctx: @option:check]
en: Read permissions
sl: Beri dovoljenja

[ctx: @option:check]
en: Change permissions
sl: Spremeni dovoljenja

[ctx: @option:check]
en: Take ownership
sl: Prevzemi lastništvo

[ctx: @option:check]
en: Only apply these permissions to objects and/or containers within this container
sl: Uveljavi ta dovoljenja na predmetih in/ali vsebnikih znotraj tega vsebnika

[ctx: @title]
en: Access Control Entries
sl: Vnosi kontrole dostopa

[ctx: @title file/folder owner info]
en: Ownership
sl: Lastništvo

[ctx: @label]
en: Owner:
sl: Lastnik:

[ctx: @label]
en: Group:
sl: Grupa:

[ctx: @info]
en: No Permissions Found
sl: Ni najdenega dovoljenja

[ctx: @info]
en: There are probably no SMB/Windows/Advanced permissions set on this file.
sl: Verjetno ni nastavljenih SMB/Windows/Naprednih dovoljenj na tej datoteki.

[ctx: @info]
en: User name <resource>%1</resource> is not valid as the name of a Samba user; cannot check for its existence.
sl: Uporabniško ime <resource>%1</resource> ni veljavno ime za uporabnika Sambe; ni pa mogoče preveriti njegovega obstoja.

[ctx: @info '%1 %2' together make up a terminal command; %3 is the command's output]
en: Command <command>%1 %2</command> failed:<nl/><nl/>%3
sl: Ukaz <command>%1 %2</command> je izpadel:<nl/><nl/>%3

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid Samba user name; cannot create it.
sl: <resource>%1</resource> ni veljavno uporabniško ime za Sambo; ni ga mogoče ustvariti.

[ctx: @info]
en: For security reasons, creating Samba users with empty passwords is not allowed.
sl: Iz varnostnih razlogov ustvarjanje uporabnikov Sambe s praznimi gesli ni dovoljeno.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid user name; cannot add it to the group <resource>%2</resource>.
sl: <resource>%1</resource> ni veljavno uporabniško ime; ni ga mogoče dodati k skupini <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> is not a valid group name; cannot make user <resource>%2</resource> a member of it.
sl: <resource>%1</resource> ni veljavno ime skupine; uporabnika ni mogoče <resource>%2</resource> postaviti za njenega člana.

[ctx: @info]
en: For security reasons, cannot make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>.                                                    The group name is insecure; valid group names include the text <resource>samba</resource> and do not                                                    include the text <resource>admin</resource> or <resource>root</resource>.
sl: Iz varnostnih razlogov ni mogoče postaviti uporabnika <resource>%1</resource> za člana skupine <resource>%2</resource>.                                                    Ime skupine je nevarno; veljavna imena skupin vsebujejo besedilo <resource>samba</resource> in ne                                                     vsebujejo besedil <resource>admin</resource> ali <resource>root</resource>.

[ctx: @info:status]
en: Your Samba installation appears to be broken.
sl: Kaže, da je vaša namestitev Sambe pokvarjena.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing.
sl: Ta napaka je posledica tega, da vaša distribucija ni pravilno nastavila lastnosti deljenja Sambe. Poročajte o napaki vaše distribucije ali preverite dokumentacijo vaše distribucije o nastavitvah deljenja Sambe.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. Please file a bug with your distribution or check your distribution's documentation on setting up Samba sharing. Error:<nl/><message>%1</message>
sl: Ta napaka je posledica tega, da vaša distribucija ni pravilno nastavila lastnosti deljenja Sambe. Poročajte o napaki vaše distribucije ali preverite dokumentacijo vaše distribucije o nastavitvah deljenja Sambe. Napaka:<nl/><message>%1</message>

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> does not exist.
sl: Te mape si ni mogoče deliti, ker <filename>%1</filename> ne obstaja.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by creating that folder manually. Then close and re-open this window.
sl: Ta napaka je posledica tega, da vaša distribucija ni pravilno nastavila lastnosti deljenja Sambe. To lahko popravite vi, tako da ustvarite mapo ročno. Potem zaprite in spet odprite okno.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because <filename>%1</filename> has its group owner inappropriately set to <resource>%2</resource>, which is not allowed.
sl: Te mape si ne morete deliti, ker je skupinski lastnik <filename>%1</filename> nepravilno nastavljen na <resource>%2</resource>, kar ni dovoljeno.

[ctx: @info:status]
en: This error is caused by your distribution not setting up Samba sharing properly. You can fix it yourself by changing that folder's group owner to <resource>sambashares</resource> and making yourself a member of that group. Then restart the system.
sl: Ta napaka je posledica tega, da vaša distribucija ni pravilno nastavila lastnosti deljenja Sambe. To lahko popravite vi, tako da spremenite skupinskega lastnika mape na <resource>sambashares</resource> in postavite sebe za člana te skupine. Potem ponovno zaženite sistem.

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account isn't a member of the <resource>%1</resource> group.
sl: Te mape si ne morete deliti, ker vaš uporabniški račun ni član skupine <resource>%1</resource>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by making your user a member of that group. Then restart the system.
sl: To lahko vi popravite tako, da vašega uporabnika postavite za člana te skupine. Potem ponovno zaženite sistem.

[ctx: action@button makes user a member of the samba share group]
en: Make me a Group Member
sl: Naredi me člana te skupine

[ctx: @info:status]
en: This folder can't be shared because your user account doesn't have permission to write into <filename>%1</filename>.
sl: Te mape si ne morete deliti, ker vaš uporabniški račun nima dovoljenja za pisanje v <filename>%1</filename>.

[ctx: @info:status]
en: You can fix this by ensuring that the <resource>%1</resource> group has write permission for <filename>%2</filename>. Then close and re-open this window.
sl: To lahko vi popravite tako, da zagotovite skupini <resource>%1</resource> dovoljenje za pisanje za <filename>%2</filename>. Potem zaprite in ponovno odprite to okno.

[ctx: @label kauth action description %1 is a username %2 a group name]
en: Adding user <resource>%1</resource> to group <resource>%2</resource> so they may configure Samba user shares
sl: Dodajanje uporabnika <resource>%1</resource> v skupino <resource>%2</resource>, da bodo lahko nastavili skupne vire Sambe

[ctx: @info]
en: Failed to make user <resource>%1</resource> a member of group <resource>%2</resource>
sl: Neuspelo nastavljanje uporabnika <resource>%1</resource> za člana skupine <resource>%2</resource>

[ctx: @title]
en: File Path
sl: Pot datoteke

[ctx: @title]
en: Current Permissions
sl: Trenutne pravice

[ctx: @title]
en: Required Permissions
sl: Zahtevane pravice

[ctx: @title]
en: Denying Access
sl: Preprečen dostop

[ctx: @info]
note: i18n markup; this also means newlines are ignored!
en: 
    Denying access prevents using this share even when another access rule might grant access. A denial rule always
    takes precedence. In particular denying access to <resource>Everyone</resource> actually disables access for everyone.
    It is generally not necessary to deny anyone because the regular directory and file permissions still apply to shared
    directories. A user who does not have access to the directory locally will still not be able to access it remotely even
    when the Share access rules would allow it.
sl: 
    Zavračanje dostopa preprečuje uporabo tega deljenega vira, tudi če bi neko drugo pravilo dostop dovoljevalo.
    Pravilo zavrnitve ima vedno ima prednost.
    Še posebej zavračanje dostopa <resource>Vsem</resource> dejansko onemogoči dostop vsem. Običajno ni treba
    zavračati dostopa vsem, ker veljajo običajna dovoljenja za imenike in datoteke. Uporabnik, ki nima lokalnega dostopa
    do imenika, še vedno ne more dostopati do njega na daljavo niti če bi pravila o dostopu do skupne rabe to dovoljevala.

[ctx: @label]
en: This folder needs extra permissions for sharing to work
sl: Ta mapa potrebuje dodatne pravice za skupno rabo za delo

[ctx: @action:button opens the change permissions page]
en: Fix Permissions
sl: Popravi pravice

[ctx: @label]
en: The share might not work properly because share folder or its paths has Advanced Permissions: %1
sl: Deljeni vir morda ne bo deloval pravilno, ker mapa skupne rabe ali njene poti zahtevajo napredne pravice: %1

[ctx: @option:check]
en: Share this folder with other computers on the local network
sl: Deli to mapo z drugimi računalniki v krajevnem omrežju

[ctx: @label]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @label]
en: This name cannot be used. Share names must not be user names and there must not be two shares with the same name on the entire system.
sl: Tega imena ni mogoče uporabiti. Imena skupnih virov ne morejo biti imena uporabnikov ter znotraj celotnega sistema ne sme obstajati več skupnih virov z enakim imenom.

[ctx: @label]
en: This name may be too long. It can cause interoperability problems or get rejected by Samba.
sl: To ime je predlogo. Lahko povzroči težave medopravilnosti ali zavrnitev pri Sambi.

[ctx: @option:check]
en: Allow guests
sl: Dovoli goste

[ctx: @label]
en: Guest access is disabled by the system's Samba configuration.
sl: Dostop gostov je onemogočen z nastavitvijo Sambe.

[ctx: @option:radio user can read&write]
en: Full Control
sl: Popoln nadzor

[ctx: @option:radio user can read]
en: Read Only
sl: Samo za branje

[ctx: @option:radio user not allowed to access share]
en: No Access
sl: Ni dostopa

[ctx: @button]
en: Show Samba status monitor
sl: Pokaži monitor stanja Sambe

[ctx: @title]
en: Set password
sl: Nastavi geslo

[ctx: @label:textbox]
en: Password
sl: Geslo

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm password
sl: Potrdite geslo

[ctx: @label error message]
en: Passwords must match
sl: Gesli se morata ujemati

[ctx: @action:button creates a new samba user with the user-specified password]
en: Set Password
sl: Nastavi geslo

[ctx: @info]
en: 
    <para>The folder <filename>%1</filename> needs extra permissions for sharing to work.</para>
    <para>Do you want to add these permissions now?</para><nl/>
sl: 
    <para>Mapa <filename>%1</filename> potrebuje dodatne pravice za skupno rabo, da bi delovalo.</para>
    <para>Ali želite zdaj dodati te pravice?</para><nl/>

[ctx: @action:button changes permissions]
en: Change Permissions
sl: Spremeni pravice

[ctx: @label]
en: Could not change permissions for: %1. All permission changes have been reverted to initial state.
sl: Pravic ni bilo mogoče spremeniti za: %1. Vse spremembe pravic so bile povrnjene v začetno stanje.

[ctx: @action:button cancels permissions change]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info]
en: The <application>Samba</application> file sharing service must be installed before folders can be shared.
sl: <application>Samba</application> mora biti nameščena, preden si lahko delite mape.

[ctx: @button]
en: Install Samba
sl: Namesti Sambo

[ctx: @label]
en: The Samba package failed to install.
sl: Namestitev paketa Sambe ni uspela.

en: Because this distro does not include PackageKit, we cannot show you a nice "Install it" button, and you will have to use your package manager to install the <command>samba</command> server package manually.
sl: Ker ta distribucija Linuxa ne vsebuje PackageKita, vam ne moremo lepo prikazati gumba "Namesti" in boste morali uporabiti vašega upravljalnika paketov za ročno namestitev paketa <command>samba</command> server.

[ctx: @label]
en: Restart the computer to complete the changes.
sl: Ponovno zaženite računalnik za dokončanje namestitve.

[ctx: @button restart the system]
en: Restart
sl: Ponovno zaženi

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    <para>
    Samba uses a separate user database from the system one.
    This requires you to set a separate Samba password for every user that you want to
    be able to authenticate with.
    </para>
    <para>
    Before you can access shares with your current user account you need to set a Samba password.
    </para>
sl: 
    <para>
    Samba uporablja ločeno zbirko podatkov uporabnikov od sistemske.
    To zahteva, da nastavite ločeno geslo Samba za vsakega uporabnika, za katerega
    želite preveriti pristnost.
    </para>
    <para>
    Preden lahko dostopate do skupnih virov s svojim trenutnim uporabniškim računom, morate nastaviti geslo za Sambo.
    </para>

[ctx: @action:button opens dialog to create new user]
en: Create Samba password
sl: Ustvari geslo za Sambo

[ctx: @info]
note: i18n markup
en: 
    Additional user management and password management can be done using Samba's <command>smbpasswd</command>
    command line utility.
sl: 
    Dodatno upravljanje uporabnikov in upravljanje gesel lahko izvedete s pomočjo ukaza Samba <command>smbpasswd</command>
    v ukazni vrstici.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: You have exhausted the maximum amount of shared directories you may have active at the same time.
sl: Izrabili ste največjo dovoljeno količino skupnih imenikov, ki jih lahko imate sočasno dejavnih v danem trenutku.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is invalid.
sl: Ime deljenega vira je neveljavno.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The share name is already in use for a different directory.
sl: Ime deljenega vira je že uporabljeno pri drugem imeniku.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is invalid.
sl: Pot je neveljavna.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path does not exist.
sl: Pot ne obstaja.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is not a directory.
sl: Pot ni imenik.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The path is relative.
sl: Pot je relativna.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: This path may not be shared.
sl: Te poti ni mogoče deliti.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The access rule is invalid.
sl: Pravilo dostopa ni veljavno.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: An access rule's user is not valid.
sl: Uporabnikovo pravilo dostopa ni veljavno.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: The 'Guest' access rule is invalid.
sl: Pravilo dostopa za gosta ni veljavno.

[ctx: @info detailed error messsage]
en: Enabling guest access is not allowed.
sl: Omogočanja dostopa za goste ni dovoljeno.

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to share the directory. The share has not been created.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
sl: <para>Prišlo je do napake pri poskusu skupne rabe tega imenika. Vir skupne rabe ni bil ustvarjen.</para><para>Interno poročilo Sambe:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Create Network Share
sl: Ustvarjanje omrežnega deljenega vira in uspelo

[ctx: @info error in the underlying binaries. %1 is CLI output]
en: <para>An error occurred while trying to un-share the directory. The share has not been removed.</para><para>Samba internals report:</para><message>%1</message>
sl: <para>Prišlo je do napake pri odstranjevanju souporabe imenika. Souporaba ni bila odstranjena.</para><para>Interno poročilo Sambe:</para><message>%1</message>

[ctx: @info/title]
en: Failed to Remove Network Share
sl: Odstranjevanje omrežnega deljenega vira ni uspelo

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Checking if Samba user '%1' exists
sl: Preverjanje, ali obstaja uporabnik Sambe »%1«

[ctx: @label kauth action description %1 is a username]
en: Creating new Samba user '%1'
sl: Ustvarjanja novega uporabnika Sambe »%1«
