kfileshare - en to sr@ijekavian translation catalogue (8 entries)

en: Full Control
sr@ijekavian: пуна контрола

en: Read Only
sr@ijekavian: само за читање

en: Deny
sr@ijekavian: одбијено

en: &Share
sr@ijekavian: &Дијели

en: The Samba package failed to install.
sr@ijekavian: Пакет Самбе не може да се инсталира.

en: <qt>There is already a share with the name <strong>%1</strong>.<br /> Please choose another name.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Већ постоји дијељење по имену <strong>%1</strong>.<br/>Изаберите друго име.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sambaAllowGuestChk)
en: Allow Guests
sr@ijekavian: Дозволи госте
