kfileshare - en to sr@latin translation catalogue (8 entries)

en: Full Control
sr@latin: puna kontrola

en: Read Only
sr@latin: samo za čitanje

en: Deny
sr@latin: odbijeno

en: &Share
sr@latin: &Deli

en: The Samba package failed to install.
sr@latin: Paket Sambe ne može da se instalira.

en: <qt>There is already a share with the name <strong>%1</strong>.<br /> Please choose another name.</qt>
sr@latin: <qt>Već postoji deljenje po imenu <strong>%1</strong>.<br/>Izaberite drugo ime.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sr@latin: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sambaAllowGuestChk)
en: Allow Guests
sr@latin: Dozvoli goste
