kdepim-addons - en to az translation catalogue (114 entries)

en: Export CSV file...
az: CSV faylı ixrac edin...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
az: Əlaqələri, vergüllə ayrılmış dəyər formatında faylda saxlayın.

en: Import CSV file...
az: CSV fayl idxal edin...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
az: Əlaqələri, vergüllə ayrılmış dəyər formatında fayldan idxal edin.

en: Which contact do you want to export?
az: Hansı əlaqəni ixrac etmək istəyirsiniz?

en: You have not selected any contacts to export.
az: İxrac ediləcək heç bir əlaqəni seçməmisiniz.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
az: <qt><b>%1</b> faylı açıla bilmədi</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
az: <qt><b>%1</b> faylı açıla bilmədi.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
az: CSV idxal etmə dialoqu

[ctx: @label]
en: Importing contacts
az: Əlaqələr idxal olunur

[ctx: @label]
en: File to import:
az: İdxal üçün fayl:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
az: İdxal etmək üçün csv faylını seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
az: Bu düyməyə vurmaqla idxal ediləcək CSV faylını seçmək fayl seçicini açın.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
az: Ayırıcı

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
az: Vergül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
az: Sahə ayırıcısını vergüllə təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
az: Sizin csv faylınız sahə ayırıcısı kimi vergül istifadə edirsə bu seçimi edin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
az: Nöqtəli vergül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
az: Sahə ayırıcısını nöqtəli vergüllə təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
az: Sizin csv faylınız sahə ayırıcısı kimi nöqtəli vergül istifadə edirsə bu seçimi edin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
az: Tabulyator

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
az: Sahə ayırıcısını tab simvoluna təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
az: Əgər csv faylınız vərəq nişanını sahə ayırıcı kimi istifadə edirsə bu parametri seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
az: Boşluq

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
az: Sahə ayırıcısını boşluq simvoluna təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
az: Əgər csv faylınız boşluq nişanını sahə ayırıcı kimi istifadə edirsə bu parametri seçin.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
az: Digəri

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
az: Sahə ayırıcısını xüsusi simvola təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
az: Csv faylınızdakı verilənlər üçün sahə ayırıcı kimi başqa simvoldan istifadə etmək istəyirsinizsə, bu seçimi seçin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
az: Xüsusi sahə bölücü simvolu təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
az: Ayırıcı kimi istifadə oluncaq simvoku daxil edin. Əgər 1-dən artıq simvol daxil etsəniz o zaman ilk simvol istifadə oluncaq və qalan simvollar nəzərə alınmaycaqdır.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
az: Sitat işarəsi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
az: Sitat işarəsini seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
az: Məlumat sahəsi daxilində yerləşərsə, csv verilənlərinizin istifadə etdiyi "sitst" sahə ayırıcısı üçün simvolu seçin.  Məsələn, əgər vergül sahə ayırıcı olarsa, bütün verilənlərdə qarçınıza çıxan vergül burada göstərilən simvolun köməyi ilə sitat gətiriləcəkdir.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
az: Heç biri

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
az: Tarix formatı:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
az: <para><list><item>i: il, 2 rəqəm ilə</item><item>İ: il, 4 rəqəm ilə</item><item>a: ay, 1 və ya 2 rəqəm ilə</item><item>A: ay, 2 rəqəm ilə</item><item>g: gün, 1 və ya 2 rəqəm ilə</item><item>G: gün, 2 rəqəm ilə</item><item>St: saat, iki rəqəm ilə</item><item>I: dəqiqələr, 2 rəqəm ilə</item><item>Sn: saniyələr, 2 rəqəm ilə</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
az: <para>Csv verilənləriniz daxilində tarixləri istifadə etmək üçün formatı göstərin. Formatları müəyyən etmək üçün aşağıdakı sahələrdən istifadə edin:</para><para><list><item>i: il, 2 rəqəm ilə</item><item>İ: il, 4 rəqəm ilə</item><item>a: ay, 1 və ya 2 rəqəm ilə</item><item>A: ay, 2 rəqəm ilə</item><item>g: gün, 1 və ya iki rəqəm ilə</item><item>G: 2 rəqəm ilə</item><item>St: saat, 2 rəqəm ilə</item><item>I: dəqiqə, 2 rəqəm ilə</item><item>Sn: saniyə, 2 rəqəm ilə</item></list></para><para>Misal üçün: "İ-A-G", "2021-01-04" kimi göstərilir</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
az: Mətn kodlaşması:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
az: Mətn kodlaşmasını seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
az: Csv faylınızdakı verilənlərin kodlaşması simvolunu seçin.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
az: Faylın ilk sətrini ötürün

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
az: İdxal zamanı csv faylınlın ilk sətrini ötürün

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
az: Əgər idxalın csv məlumatının birinci sətrini ötürməsini istəyirsinizsə, bu xananı işarələyin. Əksər hallarda csv faylının ilk sətri, fayla daxil olan verilənlər sahəsinin sırasını təsvir edən şərhlər olacaqdır.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
az: Şablonu tətbiq edin...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
az: Şablonu saxlayın...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
az: Yerli (%1)

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Latin1
az: Latın1

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
az: Ən az bir sütun təyin etməyəlisiniz.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
az: Hələlik heç bir əlçatan şablon yoxdur.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
az: Əlçatan şablonlar yoxdur

[ctx: @title:window]
en: Template Name
az: Şablonun adı

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
az: Şablonu adlandırın:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
az: Daxil olan faylı açmaq olmur.

en: Device is not open
az: Cihaz açıq deyil

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
az: "%1" şablonunu silmək istədiyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
az: Şablon seçimi

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
az: CSV faylına uyğun şablonu seçin:

en: GMX address book file (*.gmxa)
az: GMX ünvan ktabçası faylı (*.gmxa)

en: Import GMX file...
az: GMX faylını idxal edin...

en: Import contacts from a GMX address book file.
az: Əlaqələri GMX ünvan kitabçası faylından idxal edin.

en: Export GMX file...
az: GMX faylını ixrac edin...

en: Export contacts to a GMX address book file.
az: Əlaqələri GMX ünvan kitabçası faylına ixrac edin.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
az: <qt><b>%1</b>oxumaq üçün açıla bilmədi.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
az: %1 GMX ünvan kitabçası faylı deyil.

en: Import From LDAP server...
az: LDAP serverdən idxal edin...

en: Import contacts from an LDAP server.
az: Əlaqələri LDAP serverindən idxal edin.

en: Import LDIF file...
az: IDİF faylını idxal edin...

en: Import contacts from an LDIF file.
az: Əlaqələri LDİF faylından idxal edin.

en: Export LDIF file...
az: LDİF faylını ixrac edin...

en: Export contacts to an LDIF file.
az: Əlaqələri LDİF faylına ixrac edin.

en: LDif Files
az: LDif faylları

en: LDif Files (*.ldif)
az: LDif faylları) (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
az: İxrac ediləcək sahələr

[ctx: @option:check]
en: Private fields
az: Məxfi sahələr

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
az: Məxfi sahələri ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrin məxfi sahələrinin vCard çıxış faylına ixrac edilməsini istəyirsinizsə, o zaman bu xananı işarələyin.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
az: İş yeri haqqında

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
az: İş yeri məlumatını ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqənin işyeri haqqında məlumatların vCard çıxış faylına ixrac olunmasını istəyirsinizsə, o zaman bu xananı işarələyin.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
az: Digər sahələr

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
az: Digər sahələri ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrinların digər sahələrinin vCard çıxış faylına ixrac edilməsini istəsənizsə, o zaman bu xananı işarələyin.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
az: Şifrələmə açarları

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
az: Şifrələmə açarlarını ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrinların şifrələmə açarlarının vCard çıxış faylına ixrac edilməsini istəsənizsə, o zaman bu xananı işarələyin.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
az: Şəkillər

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
az: Şəkilləri ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrinların şəkillərini vCard çıxış faylına ixrac etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @title:group]
en: Export options
az: İxrac seçimləri

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
az: Adı, tam ad kimi göstərmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
az: Adı, tam ad kimi ixrac etmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
az: Əgər əlaqənin adını vCard vizit kartınında tam ad sahəsinəndə göstərmək üçün bu xananı işarələyin.  Bu əlaqənin adının Gmail və Android'də düzgün əks olunması üçün lazım ola bilər.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
az: vCard idxal edin

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
az: Bu əlaqəni ünvan kitabçanıza idxal etmək istəyirsiniz?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
az: Hamısını idxal etmək...

en: Import vCard...
az: vCard idxal etmək...

en: Import contacts from a vCard file.
az: Əlaqələri vCard faylından idxal edin.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
az: Əlaqələri vCard 4.0 faylına ixrac edin.

en: Export vCard 4.0...
az: vCard 4.0 faylına ixrac etmək...

en: Export vCard 3.0...
az: vCard 3.0 faylına ixrac etmək...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
az: Əlaqələri vCard 3.0 faylına ixrac edin.

en: Export vCard 2.1...
az: vCard 2.1 faylına ixrac etmək...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
az: Əlaqələri vCard 2.1 faylına ixrac edin.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
az: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Bütün fayllar (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
az: İdxal ediləcək vCard-ı seçin

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
az: vCard idxalı zamanı xəta

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
az: <para>vCard faylına giriş alınmadı:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
az: Sizdə seçilmiş əlaqələrin siyahısı var, onlar bir neçə fayla ixrac olunsun?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
az: Bir fayla ixrac edin

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
az: Bir neçə fayla ixrac edin

en: Import Windows Contact file...
az: Windows əlaqə faylını idxal edin...

en: Import contacts from windows contact file.
az: Windows əlaqə faylından əlaqələri idxal edin.

en: Windows Contact file (*.contact)
az: Windows əlaqə faylı (*.contact)
