kdepim-addons - en to az translation catalogue (58 entries)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Database Tool
az: Akonadi verilənlər bazası aləti

en: Do you want to vacuum akonadi database?
az: Akonadi verlənlər bazasını boşaltmaq istəyirsiniz?

en: Do you want to fsck akonadi database?
az: Akondai verilənlər bazasının fayl sistemini yoxlamaq istəyrisiniz?

en: Finished.
az: Tamamlandı.

en: Start...
az: Başladın...

en: &Anti-Spam Wizard...
az: &Antispam bələdçisi...

en: &Anti-Virus Wizard...
az: &Antivirus bələdçisi...

en: Anti-Spam Wizard
az: Antispam bələdçisi

en: Anti-Virus Wizard
az: Antivirus bələdçisi

en: Welcome to the KMail Anti-Spam Wizard
az: KMail Antispam bələdçsinə xoş gəldiniz

en: Welcome to the KMail Anti-Virus Wizard
az: KMail Antivirus bələdçsinə xoş gəldiniz

en: Options to fine-tune the handling of spam messages
az: Spam məktubları üzərində işin dəqiq ayarlanması üçün seçimlər

en: Summary of changes to be made by this wizard
az: Bələdçi tərəfindən edilmiş dəyişikliklərin yekunu

en: Options to fine-tune the handling of virus messages
az: Viruslu məktublar üzərində işin dəqiq ayarlanması üçün seçimlər

en: Virus handling
az: Viruslar üzərində iş

en: Spam Handling
az: Spam üzərində iş

en: Semi spam (unsure) handling
az: Yarı spam (əmin olunmayan) üzərində iş

en: Classify as Spam
az: Sapm kimi dəyərləndirmək

en: Classify as NOT Spam
az: Spam DEYİL kimi dəyərləndirmək

en: Ham
az: Spam deyil

en: Scanning for %1...
az: %1 axtarılır...

en: Scanning for anti-spam tools finished.
az: Antispam alətləri axtarışı tamamlandı.

en: Scanning for anti-virus tools finished.
az: Antivirus alətləri axtarışı tamamlandı.

en: <p>Sorry, no spam detection tools have been found. Install your spam detection software and re-run this wizard.</p>
az: <p>Təəssüf ki, spam aşkarlanması üçün vasitələr atpılmadı. Spamı aşkarlamaq üçün proram təminatını quraşdırın və bələdçini yenidən başladın.</p>

en: Scanning complete. No anti-virus tools found.
az: Axtarış tamamlandı.Antivrus vasitələri tapılmadı.

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
az: <p>Məktublar spam kimi dəyərləndirildi və oxunmuş kimi işarələndi.<br />Spam məktublar <i>%1</i> adlı qovluğa köçürüldü.</p>

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
az: <p>Məktublar spam kimi dəyərləndirildi və oxunmuş kimi işarələndi<br />Spam məktublar müəyyən olunmuş qovluğa köçürülmədi.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
az: <p>Məktublar spam kimi dəyərləndirildi və oxunmuş kimi işarələnmədi.<br />Spam məktublar <i>%1</i> adlı qovluğa köçürüldü.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
az: <p>Məktublar spam kimi dəyərləndirildi və oxunmuş kimi işarələnmədi<br />Spam məktublar müəyyən olunmuş qovluğa köçürülmədi.</p>

en: <p>The folder for messages classified as unsure (probably spam) is <i>%1</i>.</p>
az: <p>Spam olduğuna əmin olunmayanlar üçün qovluq: <i>%1</i>.</p>

en: <p>The wizard will create the following filters:<ul>%1</ul></p>
az: <p>Bələdçi bu filtrləri yaradacaq: <ul>%1</ul>.</p>

en: <p>The wizard will replace the following filters:<ul>%1</ul></p>
az: <p>Bələdçi bu filtrləri əvəzləyəcək: <ul>%1</ul>.</p>

en: The wizard will search for any tools to do spam detection
    and setup KMail to work with them.
az: Bələdçi, spamları aşkarlamaq üçün vasitələri axtaracaq 
    və KMaili onlarla işləmək üçün ayarlayacaqdır.

en: <p>Here you can get some assistance in setting up KMail's filter rules to use some commonly-known anti-virus tools.</p><p>The wizard can detect those tools on your computer as well as create filter rules to classify messages using these tools and to separate messages containing viruses. The wizard will not take any existing filter rules into consideration: it will always append the new rules.</p><p><b>Warning:</b> As KMail appears to be frozen during the scan of the messages for viruses, you may encounter problems with the responsiveness of KMail because anti-virus tool operations are usually time consuming; please consider deleting the filter rules created by the wizard to get back to the former behavior.</p>
az: <p>Burada siz bəzi antivirus vasitələrindən istifadə etmək üçün KMail-in filtr qaydalarının quraşdırılması haqqında məsləhətlər ala bilərsiniz.</p><p>Bələdçi sizə virus təhlükəsi olan məktubları tapmağa imkan verən proqramı sistemdə tapır və qaydalar yaratmağa kömək edir. Mövcud filtrlər bələdçi tərəfindən istifadəolunmayacaq, o yalnız yeni filtrlər əlavə edir.</p><p><b>Xəbərdarlıq:</b> Virus axtarışı KMail-in işini ləngidə bilər, belə ki, adətən virus axtarışı çox vaxt aparır. Nəzərə alın ki, bələdçinin yaratdığı filtr qaydalarının silinməsi əvvəlki tənzimləməni və həmçinin proqramın işləmə sürətini normal vəziyyətinə qaytaracaqdır.</p>

en: <p>Please select the tools to be used for the detection and go to the next page.</p>
az: <p>Spam aşkarlanması üçün proqramı seçin və növbəti səhifəyə keçin.</p>

en: &Mark detected spam messages as read
az: Spam məktubları oxunmuş kimi işarələ&mək

en: Mark messages which have been classified as spam as read.
az: Məktublar spam və oxunmuş kimi təsnif edilib.

en: Move &known spam to:
az: Məlum spamı buraya &köçürün:

en: The default folder for spam messages is the trash folder, but you may change that in the folder view below.
az: Spam məktublar üçün standart qovluq səbət qovluğudur, lakin siz onu aşağıdakı qovluqlardan birinə dəyişə bilərsiniz.

en: Move &probable spam to:
az: &Mümkün spamı buraya köçürün:

en: The default folder is the inbox folder, but you may change that in the folder view below.<p>Not all tools support a classification as unsure. If you have not selected a capable tool, you cannot select a folder as well.</p>
az: Standart qovluq gələnlər qutusu qovluğudur, lakin siz onu aşağıdakı qovluqlardan birinə dəyişə bilərsiniz.<p>Nəzərə alın ki, heç də bütün alətlər təsnifatı dəstəkləmir. Əgər lazımi bir vasitəniz yoxdursa bir qovluq seçə bilməzsiniz.</p>

en: Check messages using the anti-virus tools
az: Antivirus vasitələrindən istifadə edərək məktubları yoxlayın

en: Let the anti-virus tools check your messages. The wizard will create appropriate filters. The messages are usually marked by the tools so that following filters can react on this and, for example, move virus messages to a special folder.
az: Antivirus vasitəsinə məktublarınızı yoxlamağa icazə verin. Bələdçi uyğun filtrlər yaradacaqdır. Məktublar həmin vasitə tərəfindən işarələnəcək və aşağıdakı süzgəclər buna görə davranacaqdır, məsələn, virus olan məktubları xüsusi qovluğa köçürəcəkdir.

en: Move detected viral messages to the selected folder
az: Aşkarlanmış viruslu məktublar seçilmiş qovluğa köçürülsün

en: A filter to detect messages classified as virus-infected and to move those messages into a predefined folder is created. The default folder is the trash folder, but you may change that in the folder view.
az: Süzgəc aşkarlanmış məktubları virus yoluxmuş kimi təsnif edir və onları əvvəlcədən yaradılmış uyğun qovluğa köçürür. Standart qovluq səbət qovluğudur, lakin siz onu aşağıdakı qovluqlardan birinə dəyişə bilərsiniz.

en: Additionally, mark detected viral messages as read
az: Əlavə olaraq virus aşkarlanmış məktubları oxunmuş kimi işarələyin

en: Mark messages which have been classified as virus-infected as read, as well as moving them to the selected folder.
az: Virusla yoluxmuş kimi təsnif edilən məktublar oxunmuş kimi işarələnsin, və onlar seçilmiş qovluğa köçürülsün.

en: Preview
az: Öncədən baxış

[ctx: @title:window]
en: Mail Merge
az: Poçtun birləşdirilməsi

en: Path:
az: Yol:

[ctx: @title:window]
en: Attachment
az: Qoşma fayl

en: Source:
az: Mənbə:

en: Address Book
az: Ünvan kitabçası

en: Attachment:
az: Qoşma fayl:

en: A&dd...
az: Əlavə e&din...

en: Re&move
az: Sil&mək

en: Mod&ify...
az: Dəy&işdirin...

en: Select attachment:
az: Qoşma faylı seçin:
