kdepim-addons - en to az translation catalogue (66 entries)

en: Search &Directory Service
az: Kataloq xi&dməti axtarışı

[ctx: @title:window]
en: Configure Day Numbers
az: Tarixin tənzimləmək

en: Show Date Number
az: Tarixin nömrəsini göstərmək

en: Show day number
az: Günün nömrəsini göstərmək

en: Show days to end of year
az: İlin sonunadək günlərin sayı

en: Show both
az: Hər ikisini göstərmək

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
az: Bu plaqin, günün ilin neçənci günü olduğunu göstərir.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
az[0]: İlin sonuna qədər 1 gün
az[1]: İlin sonuna qədər %1 gün

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
az[0]: İlin başlanğıcından sonra 1 gün,
az[1]: İlin başlanğıcından sonra %1 gün,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
az[0]: İlin sonuna qədər 1 gün
az[1]: İlin sonuna qədər %1 gün

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
az: Həftə %1

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
az[0]: İlin başlanğıcından 1 həftə sonra
az[1]: İlin başlanğıcından %1 həftə sonra

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
az: Həftə %1 (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
az[0]: 1 həftə qalır
az[1]: %1 həftə qalır

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
az[0]: İlin sonuna qədər 1 həftə
az[1]: İlin sonuna qədər %1 həftə

[ctx: @title:window]
en: Configure Holidays
az: Bayramlar

en: Use Israeli holidays
az: İsrail bayramlarını yerləşdirin

en: Show weekly parsha
az: Tövratın həftəlik başlıqlarını göstərmək

en: Show day of Omer
az: Omer günü göstərmək

en: Show Chol HaMoed
az: Xol haMod (həftəarası tətillər) göstərmək

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
az: Bu plaqin yəhudi təqvimindəki tarixi göstərir.

[ctx: These are Jewish holidays and mostly do not have translations. They may have different spellings in your language; otherwise, just translate the sound to your characters.]
en: Sh. HaHodesh
az: Şabbat HaHodeş

en: Erev Pesach
az: Pesax qanunu

en: Sh. HaGadol
az: Shabbat HaQadol

en: Pesach
az: Pesax

en: Chol Hamoed
az: Xol Hamoed

en: Erev Shavuot
az: Shavuot qanunu

en: Tzom Tammuz
az: 17 Tammuz orucu

en: Sh. Hazon
az: Shabbat Hazon

en: Sh. Nahamu
az: Shabbat Nahamu

en: Erev R.H.
az: Roş haŞana qanunu

en: Rosh Hashana
az: Roş Haşana

en: Sh. Shuvah
az: Shabbat Shuvah

en: Tzom Gedalia
az: Qedalia orucu

en: Erev Y.K.
az: Tom kipur qanunu

en: Yom Kippur
az: Yom Kipur

en: Erev Sukkot
az: Sukkot qanunu

en: Hoshana Rabah
az: Hoşana Rabah

en: Simchat Torah
az: Simchat Tövrat

en: Erev Hanukah
az: Hanukah qanunu

en: Tzom Tevet
az: 10-cu Tevet orucu

en: Sh. Shirah
az: Shabbat Shirah

en: Sh. Shekalim
az: Shabbat Shekalim

en: Ta'anit Ester
az: Ester orucu

en: Sh. Zachor
az: Shabbat Zachor

en: Erev Purim
az: Purim qanunu

en: Sh. Parah
az: Shabbat Parah

en: Sh. HaHodesh
az: Shabbat HaHodesh

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
az: Bu plaqin ay fazası (yeni, ilk, son,tam) günlərini göstərir. Hazırda faza UTC-də günorta üçün hesablanır; buna görə də hər istiqamətdə 1 günlük fərqi nəzərə almalısınız.

[ctx: @title:window]
en: Configure Picture of the Day
az: Günün şəklini ayarlamaq

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
az: Tərəflərin nisbəti rejimiminiatürü

en: Ignore aspect ratio
az: Tərəflərin nisbətini nəzər almamaq

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
az: Miniatürlərin ölçüsü mütənasiblik saxlanılmadan dəyişəcək.

en: Keep aspect ratio
az: Tərəflərin nisbətini saxlamaq

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
az: Miniatürlər tərəflərin nisbəti saxlanılarkən dördbucaqlı daxilində mümkün ən böyük ölçüyə qədər böyüdüləcək.

en: Keep aspect ratio by expanding
az: Genişləndirilərkən tərəflərin nisbətini saxlamaq

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
az: Miniatürlər, tərəflərin nisbəti saxlanılarkən dördbucaqlı daxilində mümkün ən kiçik ölçüyə qədər kiçildiləcək.

en: Wikipedia POTD: %1
az: Vikipediyada günün şəkli: %1

en: Picture Page
az: Şəkil səhifəsi

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
az: <qt>Yüklənir: <i>Günün şəkli</i>...</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
az: <qt>Bu plaqin Vikipediyadan <i>Günün şəkli</i>ni göstərir.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
az: Bu plaqin Vikipediyada "Tarixdə bu gün" səhifələrini təqdim edir.

en: This day in history
az: Tarixdə bu gün

[ctx: Localized Wikipedia website]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/
az: https://az.wikipedia.org/wiki/

en: This month in history
az: Tarixdə bu ay
