kdepim-addons - en to az translation catalogue (57 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
az: Cari URL qsaldılmış URL deyil

en: Expand URL
az: URL-u genişləndirin

en: Translate...
az: Tərcümə...

en: &Save
az: &Saxlayın

en: Open &Editor...
az: &Redaktoru açın...

en: Event:
az: Tədbir:

en: Calendar where the new event will be stored.
az: Yeni tədbir saxlanılacaq təqvim.

en: Calendar where the new event will be stored
az: Yeni tədbir saxlanılacaq təqvim

en: Start:
az: Başlama:

en: Select start time for event.
az: Tədbir üçün başlama vaxtını seçin.

en: End:
az: Son:

en: Select end time for event.
az: Tədbir üçün son vaxtı seçin.

en: Create new event and close this widget.
az: Yeni tədbir yaradın və bu vidjeti bağlayın.

en: Open event editor, where more details can be changed.
az: Tədbir redaktorunu açın; burada bir çox parametrləri dəyişdirə bilərsiniz.

en: Close the widget for creating new events.
az: Yeni tədbirlər yaratmaq üçün vidjeti bağlayın.

en: Create Event...
az: Tədbir yaradın...

en: Create Event
az: Tədbir yaradın

en: Allows you to create a calendar Event
az: Sizə təqvim tədbiri yaratmağa imkan verir

en: Note:
az: Qeyd:

en: Create new note and close this widget.
az: Yeni qeyd yaradın və vidjeti bağlayın.

en: Close the widget for creating new notes.
az: Yeni qeydlər yaratmaq üçün vidjeti bağlayın.

[ctx: edit a note on this message]
en: Edit Note
az: Qeydə düzəliş edin

[ctx: create a new note out of this message]
en: Create Note
az: Qeyd yaradın

en: Allows you to create a note from this message
az: Sizə ismarıcdan qeyd yaratmağa imkan verir

en: This option starts an editor to create a note. Then you can edit the note to your liking before saving it.
az: Bu parametr qeyd yaratmaq üçün redaktoru açır. Sonra qeydi saxlamadan öncə istəyinizə uyğun dəyişə bilərsiniz.

en: To-do:
az: Tapşırıq:

en: Todo list where the new task will be stored.
az: Yeni tapşırıq saxlanılacaq tapşırıq siyahısı.

en: Todo list where the new task will be stored
az: Yeni tapşırıq saxlanılacaq tapşırıq siyahısı

en: Create new todo and close this widget.
az: Yeni tapşırıq yaradın və vidjeti bağlayın.

en: Open todo editor, where more details can be changed.
az: Tapşırıq redaktorunu açın; burada bir çox parametrləri dəyişə bilərsiniz.

en: Close the widget for creating new todos.
az: Yeni tapşırıqlar yaratmaq üçün vidjeti bağlayın.

en: Check I received a reply about "%1"
az: "%1" üçün alınan cavabı yoxlayın

en: Reply to "%1"
az: "%1" cavablayın

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
az: Yeni "%1" tapşırığı "%2" siyahısına əlavə olundu

en: Create To-do
az: Tapşırıq yaradın

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
az: Bu ismarıcdan tapşırıq və xatırlatma təqvimi yaratmağa imkan verir

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
az: Bu parametr, KOrganizer tapşırıq redaktorunu cari seçilmiş ismarıcdan alınmış ilkin dəyərlər ilə başladır. Bundan sonra siz tapşırığı təqviminizdə saxlamadan öncə dəyişdirə bilərsiniz.

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
az: "Xarici skript" əlavəsini tənzimləyin

en: Add Script...
az: Skript əlavə edin...

en: Remove Script
az: Skripti silin

en: Modify Script...
az: Skriptə düzəliş edin...

en: External Script:
az: Xarici skript:

en: Do you want to remove this script "%1"?
az: Bu "%1" skriptini silmək istəyirsiniz?

en: Remove External Script
az: Xarici skripti silin

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
az: Xarici skripti əlavə edin və ya ona düzəliş edin

en: Name:
az: Adı:

en: Description:
az: Təsviri:

en: Add command arguments...
az: Əmr arqumentləri əlavə edin...

en: Command Line:
az: Əmr sətri:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
az: <qt><a href="whatsthis1">Arqument formatı haqqında məlumat...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
az: <qt><p><strong>Bu ifadələr arqumentlər üçün istifadə oluna bilər:</strong> </p><ul><li>%s - məktubun mövzusu</li><li>%from 0 - e-poçt ünvanından</li><li>%cc - məktubun nüsxəsinin ünvanı</li><li>%bcc - məktubun gizli nüsxəsinin ünvanı</li><li>%body - məktubun mətni</li><li>%inreplyto - cavab məktubunun ünvanı</li><li>%akonadiUrl - akonadi URL-u (akonadi:?item=187020 kimi)</li></ul></strong></p></qt>

en: Executable:
az: İcar edilə bilən fayl:

en: '%1' not found
az: '%1' tapılmadı

en: Executable not found.
az: İcra faylı taöəılmadı.

en: Impossible to start executable
az: İcra faylını başlatmaq mümkün deyil

en: External Script
az: Xarici skript

en: Configure
az: Tənzimləyin
