kdepim-addons - en to az translation catalogue (80 entries)

en: Open Blockable Items...
az: Əngəllənəbilən elementləri açın...

en: Block Image
az: Şəkili əngəlləyin

en: Cannot load subscription!
az: Abunəliyi yüləmək mümkün deyil!

en: Custom Rules
az: Xüsusi qaydalar

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
az: İşə salınmış reklam əngəlləyici

note: i18n: ectx: label, entry (HideAdsEnabled), group (General)
en: Hide advertisement enabled
az: Reklamın gizlədilməsi aktiv edilib

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockUpdateInterval), group (General)
en: Update interval list of adblock
az: Reklam əngəlləyici siyahısının yenilənmə aralığı

[ctx: @title:window]
en: Add subscription
az: Abunəlik əlavə edin

en: Select List:
az: Siyahı seçin:

en: Show List
az: Siyahı göstərilsin

[ctx: @title:window]
en: Blockable Items
az: Əngəllənəbilən elementlər

en: No blockable element found.
az: Əngəllənəbilən elementlər tapılmadı.

en: Filter
az: Süzgəc

en: Address
az: Ünvan

en: Type
az: Növ

en: Search...
az: Axtarış...

en: Copy URL
az: URL kopyalayın

en: Copy filter
az: Süzgəci kopyalayın

en: Block item...
az: Elementi əngəlləyin...

en: Open
az: Açın

en: Remove filter
az: Süzgəci silin

en: Image
az: Şəkil

en: Script
az: Skript

en: Stylesheet
az: Üslublar cədvəli

en: Font
az: Şrift

en: Frame
az: Çərçivə

en: XML Request
az: XML sorğusu

en: Object
az: Obyekt

en: Popup window
az: Ani açılan pəncərə

en: Unknown
az: Naməlum

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
az: Süzgəc yaradın

en: Use default
az: Standart

en: Yes
az: Bəli

en: Not
az: Xeyr

en: No subscription added
az: Abunəlik əlavə olunmayıb

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
az: Reklam əngəlləmə qoşmasını tənzimləyin

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
az: <qt>Süzgəc açar ifadəsi (məs., <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">daha çox məlumat</a>):

en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.<br><a href='%1'>%2</a></qt>
az: <qt><p>Süzgəc üçün açar ifadəni daxil ein. Süzgəclər bu şəkildə müəyyən edilə bilər: <ul><li>əmr örtüyü şablonu üslubu, məs., <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, əvəzedici simvollar <tt>*?[]</tt> istifadə edilə bilər</li><li> "<tt>/</tt>" sətirlər ilə əhatə olunan tam müntəzəm ifadə, məs., <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Bütün uyğun ünvanları "ağ siyahıya" əlavə etmək üçün süzgəc sətirlərindən hər hansı birinin qarşısında "<tt>@@</tt>" işarəsi qoyula bilər. Belə süzgəclər qara siyahı (əngəlləmə) süzgəclərindən daha yüksək üstünlüyə malik olacaq. <br><a href='%1'>%2</a></qt>

en: More information
az: Daha çox məlumat

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
az[0]: Bu qaydanı silmək istəyirsiniz?
az[1]: Bu qaydaları silmək istəyirsiniz?

en: Remove
az: Silin

en: Do you want to delete list "%1"?
az: "%1" siyahısını silmək istəyirsiniz?

en: Delete current list
az: Cari siyahını silin

en: All Files (*)
az: Bütün fayllar (*)

en: Import Filters
az: Süzgəcləri idxal edin

en: Export Filters
az: Süzgəcləri ixrac edin

[ctx: @title:window]
en: Show adblock list
az: Reklam əngəlləmə siyahısını göstərin

en: Delete List
az: Siyahını silin

en: Download...
az: Endirilir...

en: An error occurred while downloading the list: "%1"
az: Siyahının endirilməsi zamanı xəta baş verdi: "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filters:
az: Süzgəclər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blockingFilter)
en: &Blocking filter
az: &Süzgəcin əngəllənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exceptionFilter)
en: Exception Filter
az: İstisna süzgəci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Pattern
az: Nümünə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: custom
az: xüsusi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Accept pattern only
az: Yalnız nümunəni qəbul edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheBeginning)
en: At the beginning of the address
az: Ünvanın başlanğıcında

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheEnd)
en: At the end of address
az: Ünvanın sonunda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
az: Seçimlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, firstPartOnly)
en: First-part only
az: Yalnız birinci hissə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
az: Böyük kiçik hərfə uyğun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictToDomain)
en: Restrict to domain
az: Domenlə məhdudlaşdırın

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Apply to:
az: Buna tətbiq edin:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Collapse blocked:
az: Yığılma əngəlləndi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
az: &Reklam əngəlləyici işə salındı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
az: &Süzgəclənmiş elementləri gizlədin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
az: Avtomatik süzgəclər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFilters)
en: Add Filters subscriptions...
az: Süzgəcləmə abunəlikləri əlavə edin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSubscription)
en: Remove subscription
az: Abunəliyi silin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
az: Avtomatik filtirlərin yenilənmə aralığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showList)
en: Show List...
az: Siyahını göstərin...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
az: Əl ilə süzgəcləmələr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
az: Süzgəcləmə qaydası əlavə edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importFilters)
en: Import Filters...
az: Süzgəcləri idxal edin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportFilters)
en: Export filters...
az: Süzgəcləri ixrac edin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
az: Axtarış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editFilter)
en: Edit
az: Düzəliş

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove filter expression
az: Süzgəcləmə qaydasını silin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Filter
az: Süzgəci silin
