kaddressbook - en to bg translation catalogue (113 entries)

en: Export CSV file...
bg: Експортиране на CSV файл...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
bg: Експортиране на контакти във файл във формат със стойности, разделени със запетая.

en: Import CSV file...
bg: Импортиране на CSV файл...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
bg: Импортиране на контакти от файл във формат със стойности, разделени със запетая.

en: Which contact do you want to export?
bg: Кой контакт искате да експортирате?

en: You have not selected any contacts to export.
bg: Не сте избрали никакви контакти за експортиране.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
bg: <qt>Грешка при отваряне на файл <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да се отвори.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
bg: CSV диалогов прозорец за импортиране

[ctx: @label]
en: Importing contacts
bg: Импортиране на контакти

[ctx: @label]
en: File to import:
bg: Файл за импортиране:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
bg: Избиране на csv файл за импортиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
bg: Щракнете върху този бутон, за да стартирате файл за избор, който ще ви позволи да изберете csv файл за импортиране.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
bg: Разделител

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
bg: Запетая

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
bg: Задаване на разделителя на полето на запетая

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
bg: Изберете тази опция, ако вашият csv файл използва запетая като разделител на поле.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
bg: Точка и запетая

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
bg: Задаване на разделителя на поле като точка и запетая

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
bg: Изберете тази опция, ако вашият csv файл използва точка и запетая като разделител на поле.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
bg: Табулатор

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
bg: Задаване на разделителя на полето на табулатор

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
bg: Изберете тази опция, ако вашият csv файл използва символа на табулатора като разделител на поле.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
bg: Интервал

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
bg: Задаване на разделителя на полето на интервал

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
bg: Изберете тази опция, ако вашият csv файл използва символа за интервал като разделител на поле.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
bg: Друго

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
bg: Задаване на разделител на поле на персонализиран символ

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
bg: Изберете тази опция, ако използвате друг символ като разделител на полето за данните във вашия csv файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
bg: Задаване на персонализирания разделител

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
bg: Въведете персонализиран знак, който да използвате като разделител. Ако въведете повече от 1 знак, ще се използва само първият, а останалите символи ще бъдат игнорирани.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
bg: Текстов цитат:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
bg: Избиране на символа на кавичката

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
bg: Избиране на символа, който вашите csv данни използват, за да  "цитират " разделителя на полето, ако този знак се появи в данните. Например, ако запетаята е разделител на полето, тогава всяка запетая, срещаща се с данните, ще бъде "цитиран " от посочения тук знак.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
bg: без

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
bg: Формат на датата:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
bg: <para> <list> <item> y: година с 2 цифри </item> <item> Y: година с 4 цифри </item> <item> m: месец с 1 или 2 цифри </item><item> M: месец с 2 цифри </item> <item> d: ден с 1 или 2 цифри </item> <item> D: ден с 2 цифри </item><item> H: часове с 2 цифри </item><item> I: минути с 2 цифри </item> <item> S: секунди с 2 цифри </item> </list> </para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
bg: <para> Посочете формат, който да се използва за дати, включени във вашите csv данни. Използвайте следните последователности, за да ви помогне да дефинирате формата: </para> <para> <list> <item> y: година с 2 цифри </item> <item> Y: година с 4 цифри </item> <item> m: месец с 1 или 2 цифри </item> <item> M: месец с 2 цифри </item> <item> d: ден с 1 или 2 цифри </item> <item> D: ден с 2 цифри </item> <item> H: часове с 2 цифри </item> <item> I: минути с 2 цифри </item> <item> S : секунди с 2 цифри </item> </list> </para> <para> Пример: "YMD " съответства на дата като \2012-01-04 " </para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
bg: Текстов кодек:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
bg: Избиране на текстовия кодек

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
bg: Избиране на кодирането на символите на данните във вашия csv файл.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
bg: Пропускане на първия ред на файла

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
bg: Пропускане на първия ред на csv файл при импортиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате импортирането да прескочи първия ред на csv данните. В много случаи първият ред на csv файл ще бъде ред за коментар, описващ реда на полетата с данни, включени във файла.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
bg: Прилагане на шаблон...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
bg: Запазване на шаблона...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
bg: Локален (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
bg: Трябва да зададете поне една колона.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
bg: Все още няма налични шаблони.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
bg: Няма налични шаблони

[ctx: @title:window]
en: Template Name
bg: Име на шаблон

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
bg: Моля, въведете име за шаблона:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
bg: Не може да се отвори входния файл.

en: Device is not open
bg: Устройството не е отворено

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
bg: Наистина ли искате да премахнете шаблон " %1 "?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
bg: Избор на шаблон

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
bg: Моля, изберете шаблон, който съответства на CSV файла:

en: GMX address book file (*.gmxa)
bg: Файл на GMX адресна книга (*.gmxa)

en: Import GMX file...
bg: Импортиране на GMX файл...

en: Import contacts from a GMX address book file.
bg: Импортиране на контакти от файл с адресна книга на GMX.

en: Export GMX file...
bg: Експортиране на GMX файл...

en: Export contacts to a GMX address book file.
bg: Експортиране на контакти във файл на адресна книга на GMX.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
bg: <qt>Грешка при отваряне за четене на <b>%1</b>.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
bg: %1 не е GMX адресна книга.

en: Import From LDAP server...
bg: Импортиране от LDAP сървър...

en: Import contacts from an LDAP server.
bg: Импортиране на контакти от LDAP сървър.

en: Import LDIF file...
bg: Импортиране на LDIF файл...

en: Import contacts from an LDIF file.
bg: Импортиране на контакти от LDIF файл.

en: Export LDIF file...
bg: Експортиране на LDIF файл...

en: Export contacts to an LDIF file.
bg: Експортиране на контакти в LDIF файл.

en: LDif Files
bg: LDif файлове

en: LDif Files (*.ldif)
bg: LDif файл (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
bg: Полета за експортиране

[ctx: @option:check]
en: Private fields
bg: Частни полета

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
bg: Експортиране на частни полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате частните полета на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
bg: Служебни полета

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
bg: Експортиране на служебни полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате бизнес полетата на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
bg: Други полета

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
bg: Експортиране на други полета

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате другите полета на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
bg: Ключове за шифроване

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
bg: Експортиране на ключове за криптиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате ключовете за кодиране на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
bg: Изображения

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
bg: Експортиране на снимки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате снимката на контакта в изходния файл на vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
bg: Експортни опции

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
bg: Показване на името като пълно име

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
bg: Експортиране на показваното име като пълно име

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да експортирате показваното име на контакта в полето за пълно име на vCard. Това може да е необходимо, за да се покаже правилно името в GMail или Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
bg: Импортиране на vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
bg: Искате ли да импортирате този контакт във вашата адресна книга?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
bg: Импортиране на всички...

en: Import vCard...
bg: Импортиране на vCard...

en: Import contacts from a vCard file.
bg: Импортиране на контакти от файл vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
bg: Експортиране на контакти във файл vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0...
bg: Експортиране в vCard 4.0...

en: Export vCard 3.0...
bg: Експортиране в vCard 3.0...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
bg: Експортиране на контакти във файл vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1...
bg: Експортиране в vCard 2.1...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
bg: Експортиране на контакти във файл vCard 2.1.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
bg: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Всички файлове (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
bg: Избиране на vCard за импортиране

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
bg: Неуспех при импортиране на vCard

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
bg: <para>Грешка при достъп до визитната картичка vCards:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
bg: Избрахте списък с контакти, ще бъдат ли експортирани в няколко файла?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
bg: Експортиране в един файл

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
bg: Експортиране в няколко файла

en: Import Windows Contact file...
bg: Импортиране на контакт на Windows файл...

en: Import contacts from windows contact file.
bg: Импортиране на контакти от Windows контакт файл.

en: Windows Contact file (*.contact)
bg: Windows контакт файл (*.contact)
