kdepim-addons - en to bg translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Database Tool
bg: Инструмент на Akonadi за база данни

en: Do you want to vacuum akonadi database?
bg: Искате ли да изпълните vacuum за akonadi database?

en: Do you want to fsck akonadi database?
bg: Искате ли да изпълните fsck за akonadi database?

en: Finished.
bg: Завършено.

en: Start...
bg: Стартиране...

en: &Anti-Spam Wizard...
bg: Съветник за антиспам...

en: &Anti-Virus Wizard...
bg: &Антивирусен съветник...

en: Anti-Spam Wizard
bg: Съветник за борба със спама

en: Anti-Virus Wizard
bg: Антивирусен съветник

en: Welcome to the KMail Anti-Spam Wizard
bg: Добре дошли в съветника за борба със спама на KMail

en: Welcome to the KMail Anti-Virus Wizard
bg: Добре дошли в съветника за антивирусна програма KMail

en: Options to fine-tune the handling of spam messages
bg: Опции за фина настройка на обработката на спам съобщения

en: Summary of changes to be made by this wizard
bg: Обобщение на промените, които трябва да бъдат направени от този съветник

en: Options to fine-tune the handling of virus messages
bg: Опции за фина настройка на обработката на вирусни съобщения

en: Virus handling
bg: Работа с вируси

en: Spam Handling
bg: Спам обработка

en: Semi spam (unsure) handling
bg: Работа с полуспам (несигурен)

en: Classify as Spam
bg: Класифициране като спам

en: Spam
bg: Спам

en: Classify as NOT Spam
bg: Класифициране като НЕ Спам

en: Ham
bg: Желана поща

en: Scanning for %1...
bg: Сканиране за %1...

en: Scanning for anti-spam tools finished.
bg: Сканирането за инструменти против спам приключи.

en: Scanning for anti-virus tools finished.
bg: Сканирането за антивирусни инструменти приключи.

en: <p>Sorry, no spam detection tools have been found. Install your spam detection software and re-run this wizard.</p>
bg: <p> За съжаление не са намерени инструменти за откриване на нежелана поща. Инсталирайте софтуера си за откриване на нежелана поща и стартирайте отново този съветник. </p>

en: Scanning complete. No anti-virus tools found.
bg: Сканирането завърши. Не бяха намерени антивирусни инструменти.

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
bg: <p> Съобщенията, класифицирани като спам, се маркират като прочетени. <br /> Спам съобщенията се преместват в папката с име <i>%1</i>. </p>

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
bg: <p> Съобщенията, класифицирани като спам, се маркират като прочетени. <br /> Спам съобщенията не се преместват в определена папка. </p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
bg: <p> Съобщенията, класифицирани като спам, не се маркират като прочетени. <br /> Спам съобщенията се преместват в папката с име <i>%1</i>. </p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
bg: <p> Съобщенията, класифицирани като спам, не се маркират като прочетени. <br /> Спам съобщенията не се преместват в определена папка. </p>

en: <p>The folder for messages classified as unsure (probably spam) is <i>%1</i>.</p>
bg: <p> Папката за съобщения, класифицирани като несигурни (вероятно спам), е <i>%1</i>. </p>

en: <p>The wizard will create the following filters:<ul>%1</ul></p>
bg: <p> Съветникът ще създаде следните филтри: <ul>%1</ul> </p>

en: <p>The wizard will replace the following filters:<ul>%1</ul></p>
bg: <p> Съветникът ще замени следните филтри: <ul>%1</ul> </p>

en: The wizard will search for any tools to do spam detection
    and setup KMail to work with them.
bg: Съветникът ще търси всички инструменти за откриване на спам
    и ще настрои KMail да работи с тях.

en: <p>Here you can get some assistance in setting up KMail's filter rules to use some commonly-known anti-virus tools.</p><p>The wizard can detect those tools on your computer as well as create filter rules to classify messages using these tools and to separate messages containing viruses. The wizard will not take any existing filter rules into consideration: it will always append the new rules.</p><p><b>Warning:</b> As KMail appears to be frozen during the scan of the messages for viruses, you may encounter problems with the responsiveness of KMail because anti-virus tool operations are usually time consuming; please consider deleting the filter rules created by the wizard to get back to the former behavior.</p>
bg: <p> Тук можете да получите помощ при настройването на правилата за филтриране на KMail, за да използвате някои широко известни антивирусни инструменти. </p> <p> Съветникът може да открива тези инструменти на вашия компютър, както и да създава правила за филтриране на класифицирайте съобщенията с помощта на тези инструменти и за разделяне на съобщения, съдържащи вируси. Съветникът няма да вземе предвид съществуващите правила за филтриране: той винаги ще добавя новите правила. </p> <p> <b> Предупреждение: </b> Като KMail изглежда замразен по време на сканирането на съобщенията за вируси, може да срещнете проблеми с отзивчивостта на KMail, тъй като операциите с антивирусни инструменти обикновено отнемат много време; моля, помислете за изтриване на правилата за филтриране, създадени от съветника, за да се върнете към предишното поведение . </p>

en: <p>Please select the tools to be used for the detection and go to the next page.</p>
bg: <p> Моля, изберете инструментите, които ще се използват за откриване и отидете на следващата страница. </p>

en: &Mark detected spam messages as read
bg: &Маркиране на откритите спам съобщения като прочетени

en: Mark messages which have been classified as spam as read.
bg: Маркиране на съобщенията, които са класифицирани като спам, като прочетени.

en: Move &known spam to:
bg: Преместване на &известен спам в:

en: The default folder for spam messages is the trash folder, but you may change that in the folder view below.
bg: Папката по подразбиране за нежелани съобщения е папката на кошчето, но можете да промените това в изгледа на папките по-долу.

en: Move &probable spam to:
bg: Преместване на &вероятен спам в:

en: The default folder is the inbox folder, but you may change that in the folder view below.<p>Not all tools support a classification as unsure. If you have not selected a capable tool, you cannot select a folder as well.</p>
bg: Папката по подразбиране е папката "Входящи ", но можете да промените това в изгледа на папката по-долу. <p> Не всички инструменти поддържат класификация като несигурни. Ако не сте избрали способен инструмент, не можете да изберете и папка. </p>

en: Check messages using the anti-virus tools
bg: Проверяване на съобщенията с помощта на антивирусните инструменти

en: Let the anti-virus tools check your messages. The wizard will create appropriate filters. The messages are usually marked by the tools so that following filters can react on this and, for example, move virus messages to a special folder.
bg: Нека антивирусните инструменти проверят вашите съобщения. Съветникът ще създаде подходящи филтри. Съобщенията обикновено са маркирани от инструментите, така че следните филтри да могат да реагират на това и например да преместват вирусни съобщения в специална папка.

en: Move detected viral messages to the selected folder
bg: Преместване на откритите вирусни съобщения в избраната папка

en: A filter to detect messages classified as virus-infected and to move those messages into a predefined folder is created. The default folder is the trash folder, but you may change that in the folder view.
bg: Създава се филтър за откриване на съобщения, класифицирани като заразени с вируси, и за преместване на тези съобщения в предварително дефинирана папка. Папката по подразбиране е папката за боклук, но можете да промените това в изгледа на папката.

en: Additionally, mark detected viral messages as read
bg: Освен това маркирайте откритите вирусни съобщения като прочетени

en: Mark messages which have been classified as virus-infected as read, as well as moving them to the selected folder.
bg: Маркиране на съобщенията, които са класифицирани като заразени с вируси като прочетени и преместване в избраната папка.

en: Preview
bg: Преглед

[ctx: @title:window]
en: Mail Merge
bg: Обединяване на поща

en: Path:
bg: Път:

[ctx: @title:window]
en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Source:
bg: Източник:

en: Address Book
bg: Адресна книга

en: Attachment:
bg: Прикачен файл:

en: A&dd...
bg: Д&обавяне...

en: Re&move
bg: И&зтриване

en: Mod&ify...
bg: Промя&на...

en: Select attachment:
bg: Избор на прикачен файл:
