korganizer - en to bg translation catalogue (37 entries)

en: Search &Directory Service
bg: Услуга търсене в &директории

[ctx: @title:window]
en: Configure Day Numbers
bg: Конфигуриране на номерата на дните

en: Show Date Number
bg: Показване на номерата на датите

en: Show day number
bg: Показване на номерата на дните

en: Show days to end of year
bg: Показване на дните до края на годината

en: Show both
bg: Показване и на двете

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
bg: Тази приставка показва информация за номера на деня в годината.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
bg[0]: 1 ден преди края на годината
bg[1]: %1 дни преди края на годината

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
bg[0]: 1 ден от началото на годината
bg[1]: %1 дни от началото на годината

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
bg[0]: 1 ден до края на годината
bg[1]: %1 дни до края на годината

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
bg: Седмица %1

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
bg[0]: 1 седмица от началото на годината
bg[1]: %1 седмици от началото на годината

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
bg: Седмица %1 (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
bg[0]: Остава 1 седмица
bg[1]: Остават %1 седмици

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
bg[0]: 1 седмица до края на годината
bg[1]: %1 седмици до края на годината

[ctx: @title:window]
en: Configure Holidays
bg: Конфигуриране на празници

en: Use Israeli holidays
bg: Използване на еврейските празници

en: Show weekly parsha
bg: Показване на седмичната парша (parsha)

en: Show day of Omer
bg: Показване на деня на Омер (Omer)

en: Show Chol HaMoed
bg: Показване на Хол хаМоед (Chol HaMoed)

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
bg: Приставка за датите според еврейския календар.

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
bg: Този плъгин показва лунната фаза за деня (нова, първа, последна, пълна). В момента фазата се изчислява за обедно време в UTC; Затова може да очаквате вариации с 1 ден в двете посоки.

[ctx: @title:window]
en: Configure Picture of the Day
bg: Конфигуриране на изображение на деня

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
bg: Съотношение на миниатюри

en: Ignore aspect ratio
bg: Игнориране на съотношението

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
bg: Миниатюрата ще се мащабира свободно. Съотношението на страните няма да бъде запазено.

en: Keep aspect ratio
bg: Запазване на съотношението

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
bg: Миниатюрата ще бъде мащабирана до възможно най-голям правоъгълник в зададената област, запазвайки съотношението.

en: Keep aspect ratio by expanding
bg: Запазване на съотношението при разширяване

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
bg: Миниатюрата ще бъде мащабирана до възможно най-малък правоъгълник в зададената област, запазвайки съотношението.

en: Picture Page
bg: Страница на изображение

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
bg: <qt>Зареждане на<i>Изображение на деня</i> ...</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
bg: <qt>Тази приставка предоставя<i>Изображение на деня</i> на Wikipedia.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
bg: Тази приставка предоставя връзки до "В този месец в историята" на Wikipedia.

en: This day in history
bg: Този ден в историята

en: This month in history
bg: Този месец в историята
