kdepim-addons - en to bg translation catalogue (57 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
bg: Текущият адрес не е съкратен адрес.

en: Expand URL
bg: Разширяване на адрес

en: Translate...
bg: Превод...

en: &Save
bg: &Запис

en: Open &Editor...
bg: &Отваряне на редактора...

en: Event:
bg: Събитие:

en: Calendar where the new event will be stored.
bg: Календар, в който ще се съхранява новото събитие

en: Calendar where the new event will be stored
bg: Календар, в който ще се съхранява новото събитие

en: Start:
bg: Начало:

en: Select start time for event.
bg: Задаване на началния час за събитие.

en: End:
bg: Край:

en: Select end time for event.
bg: Изберете краен срок на събитието.

en: Create new event and close this widget.
bg: Създаване на ново събитие и затваряне на този уиджет.

en: Open event editor, where more details can be changed.
bg: Стартиране на редактор на събития, където могат да се извършат промени на повече детайли.

en: Close the widget for creating new events.
bg: Затваряне на уиджета за създаване на събития.

en: Create Event...
bg: Създаване на събитие...

en: Create Event
bg: Създаване на събитие

en: Allows you to create a calendar Event
bg: Позволява създаването на календарни събития

en: Note:
bg: Бележка:

en: Create new note and close this widget.
bg: Създаване на нова бележка и затваряне на уиджета.

en: Close the widget for creating new notes.
bg: Затваряне на уиджета за създаване на бележка.

[ctx: edit a note on this message]
en: Edit Note
bg: Редактиране на бележка

[ctx: create a new note out of this message]
en: Create Note
bg: Създаване на бележка

en: Allows you to create a note from this message
bg: Позволява създаването на бележка от това съобщение

en: This option starts an editor to create a note. Then you can edit the note to your liking before saving it.
bg: Тази опция стартира редактор, за да създаде бележка. След това можете да редактирате бележката по ваш вкус, преди да я запазите.

en: To-do:
bg: Задача:

en: Todo list where the new task will be stored.
bg: Списък със задачи, в който ще се съхранява новата задача

en: Todo list where the new task will be stored
bg: Списък със задачи, в който ще се съхранява новата задача

en: Create new todo and close this widget.
bg: Създаване на нова задача и затваряне на този уиджет.

en: Open todo editor, where more details can be changed.
bg: Стартиране на редактор на списък със задачи, където могат да се извършат промени на повече детайли.

en: Close the widget for creating new todos.
bg: Затваряне на уиджета за създаване на списък със задачи.

en: Check I received a reply about "%1"
bg: Проверяване за получен отговор за "%1"

en: Reply to "%1"
bg: Отговор на "%1"

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
bg: Нова задача "%1" беше добавена в списък със задачи "%2"

en: Create To-do
bg: Създаване на задача

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
bg: Позволява създаване на календарен списък със задачи или напомняне от това съобщение

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
bg: Тази опция стартира редактора на Korganizer за списък със задачи с начални стойности, взети от текущо избраното съобщение. След това можете да редактирате задачата, преди да я запазите в календара си.

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
bg: Конфигуриране на приставка "Външен скрипт"

en: Add Script...
bg: Добавяне на скрипт...

en: Remove Script
bg: Премахване на скрипт

en: Modify Script...
bg: Редактиране на скрипт...

en: External Script:
bg: Външен скрипт:

en: Do you want to remove this script "%1"?
bg: Искате ли да премахнете скрипт "%1"?

en: Remove External Script
bg: Премахване на външен скрипт

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
bg: Добавяне или промяна на външен скрипт

en: Name:
bg: Име:

en: Description:
bg: Описание:

en: Add command arguments...
bg: Добавяне на аргументи на командния ред...

en: Command Line:
bg: Команден ред:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
bg: <qt><a href="whatsthis1">Информация за форматен аргумент...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
bg: <qt><p><strong>Тези изрази могат да се използват за аргументи:</strong></p><ul><li>%s - тема на съобщението</li><li>%from - адрес на подателя</li><li>%cc - списък на копие до</li><li>%bcc - списък на скрито копие до</li><li>%body -тяло на съобщение</li><li>%inreplyto - адрес на получателя на отговор</li><li>%akonadiUrl - адрес на akonadi (като akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>

en: Executable:
bg: Изпълним файл:

en: '%1' not found
bg: '%1' не е открит

en: Executable not found.
bg: Изпълнимият файл не е намерен.

en: Impossible to start executable
bg: Невъзможно е стартиране на изпълнимия файл

en: External Script
bg: Външен скрипт

en: Configure
bg: Настройване
