kdepim-addons - en to bg translation catalogue (81 entries)

en: Open Blockable Items...
bg: Отваряне на блокируеми елементи...

en: Block Image
bg: Блокиране на изображение

en: Cannot load subscription!
bg: Невъзможно е да се зареди подписка!

en: Custom Rules
bg: Потребителски правила

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
bg: Блокирането на реклами е активирано

note: i18n: ectx: label, entry (HideAdsEnabled), group (General)
en: Hide advertisement enabled
bg: Активирано е скриването на реклами

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockUpdateInterval), group (General)
en: Update interval list of adblock
bg: Интервал за актуализация на списъка за блокиране на реклами

[ctx: @title:window]
en: Add subscription
bg: Добавяне на абонамент

en: Select List:
bg: Избиране на списък:

en: Show List
bg: Показване на списък

[ctx: @title:window]
en: Blockable Items
bg: Блокируеми елементи

en: No blockable element found.
bg: Не са намерени блокируеми елементи.

en: Filter
bg: Филтър

en: Address
bg: Адрес

en: Type
bg: Вид

en: Search...
bg: Търсене ...

en: Copy URL
bg: Копиране на URL адреса

en: Copy filter
bg: Копиране на филтър

en: Block item...
bg: Блокиране на елемент...

en: Open
bg: Отворяне

en: Remove filter
bg: Премахване на филтър

en: Image
bg: Изображение

en: Script
bg: Скрипт

en: Stylesheet
bg: Таблица със стилове

en: Font
bg: Шрифт

en: Frame
bg: Рамка

en: XML Request
bg: XML заявка

en: Object
bg: Обект

en: Audio/Video
bg: Аудио/Видео

en: Popup window
bg: Изскачащ прозорец

en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
bg: Създаване на филтър

en: Use default
bg: Използване по подразбиране

en: Yes
bg: Да

en: Not
bg: Не

en: No subscription added
bg: Няма добавен абонамент

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
bg: Конфигуриране на приставки на AdBlock

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
bg: <qt>Деклариране на филтър (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.<br><a href='%1'>%2</a></qt>
bg: <qt><p>Въвеждане на израз за филтриране. Филтрите могат за бъдат дефинирани с:<ul><li>заместващ символ на обвивката, напр. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, заместващите символи <tt>*?[]</tt> може да се използват</li><li>за пълен регулярен израз чрез обграждането на низа с '<tt>/</tt>', напр. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Всеки филтърен низ може да се предхожда с '<tt>@@</tt>' за добавяне в белия списък (позволяване) на всяко съвпадащо URL, което има приоритет пред всеки филтър в черния списък (блокиране).<br><a href='%1'>%2</a></qt>

en: More information
bg: Повече информация

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
bg[0]: Искате ли да премахнете това правило?
bg[1]: Искате ли да премахнете тези правила?

en: Remove
bg: Премахване

en: Do you want to delete list "%1"?
bg: Искате ли да изтриете списък "%1"?

en: Delete current list
bg: Изтриване на текущия списък

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Import Filters
bg: Импортиране на филтри

en: Export Filters
bg: Експортиране на филтри

[ctx: @title:window]
en: Show adblock list
bg: Показване на списъка за блокиране на реклами

en: Delete List
bg: Изтриване на списък

en: Download...
bg: Изтегляне....

en: An error occurred while downloading the list: "%1"
bg: Възникна грешка при изтегляне на списъка: "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filters:
bg: Филтри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blockingFilter)
en: &Blocking filter
bg: &Блокиращ филтър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exceptionFilter)
en: Exception Filter
bg: Филтър с изключение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Pattern
bg: Шаблон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: custom
bg: персонализиран

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Accept pattern only
bg: Приемане само на шаблони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheBeginning)
en: At the beginning of the address
bg: В началото на адреса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheEnd)
en: At the end of address
bg: В края на адреса

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
bg: Опции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, firstPartOnly)
en: First-part only
bg: Само първата част

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
bg: Зачитане на регистъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictToDomain)
en: Restrict to domain
bg: Ограничаване до домейн

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Apply to:
bg: Прилагане към:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Collapse blocked:
bg: Свиване на блокираните елементи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
bg: &Активиране на блокирането на реклами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
bg: &Скриване на филтрираните елементи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
bg: Автоматични филтри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFilters)
en: Add Filters subscriptions...
bg: Добавяне на филтърни абонаменти...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSubscription)
en: Remove subscription
bg: Премахване на абонамент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
bg: Актуализиране на активираните автоматични филтри на всеки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showList)
en: Show List...
bg: Показване на списък...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
bg: Ръчни филтри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
bg: Добавяне на филтърен израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importFilters)
en: Import Filters...
bg: Импортиране на филтри...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportFilters)
en: Export filters...
bg: Експортиране на филтри...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editFilter)
en: Edit
bg: редактиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove filter expression
bg: Премахване на филтърен израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Filter
bg: Премахване на филтъра
