kdepim-addons - en to ca translation catalogue (65 entries)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Database Tool
ca: Eina de base de dades de l'Akonadi

en: &Akonadi Vacuum...
ca: Vacuum de l'&Akonadi...

en: Do you want to vacuum akonadi database?
ca: Voleu efectuar un buidatge («vacuum») de la base de dades de l'Akonadi?

en: Akonadi Vacuum
ca: Vacuum de l'Akonadi

en: &Akonadi Fsck...
ca: Fsck de l'&Akonadi...

en: Do you want to fsck akonadi database?
ca: Voleu efectuar un «fsck» de la base de dades de l'Akonadi?

en: Akonadi Fsck
ca: Fsck de l'Akonadi

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Fsck
ca: Fsck de l'Akonadi

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Vacuum
ca: Vacuum de l'Akonadi

en: Finished.
ca: Ha finalitzat.

en: Start...
ca: Inicia...

en: &Anti-Spam Wizard...
ca: Assistent contra el correu &brossa...

en: &Anti-Virus Wizard...
ca: Assistent contra els &virus...

en: Anti-Spam Wizard
ca: Assistent contra el correu brossa

en: Anti-Virus Wizard
ca: Assistent contra els virus

en: Welcome to the KMail Anti-Spam Wizard
ca: Us donem la benvinguda a l'assistent del KMail contra el correu brossa

en: Welcome to the KMail Anti-Virus Wizard
ca: Us donem la benvinguda a l'assistent contra els virus

en: Options to fine-tune the handling of spam messages
ca: Opcions per a l'afinament en la gestió del correu brossa

en: Summary of changes to be made by this wizard
ca: Resum dels canvis que farà aquest assistent

en: Options to fine-tune the handling of virus messages
ca: Opcions per a l'afinament en la gestió del correu amb virus

en: Virus handling
ca: Gestió dels virus

en: Spam Handling
ca: Gestió del correu brossa

en: Semi spam (unsure) handling
ca: Gestió del correu semibrossa (no segur)

en: Classify as Spam
ca: Classifica com a correu brossa

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Classify as NOT Spam
ca: Classifica com a correu NO brossa

en: Ham
ca: Correu legítim

en: Scanning for %1...
ca: S'està cercant %1...

en: Scanning for anti-spam tools finished.
ca: La cerca d'eines contra el correu brossa ha acabat.

en: Scanning for anti-virus tools finished.
ca: La cerca d'eines contra els virus ha acabat.

en: <p>Sorry, no spam detection tools have been found. Install your spam detection software and re-run this wizard.</p>
ca: <p>No s'han trobat eines per a la detecció del correu brossa. Instal·leu el programari de detecció i torneu a executar aquest assistent.</p>

en: Scanning complete. No anti-virus tools found.
ca: Cerca finalitzada: No s'ha trobat cap eina contra els virus.

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
ca: <p>Els missatges classificats com a brossa es marquen com a llegits.<br />Els missatges brossa es mouen a la carpeta anomenada <i>%1</i>.</p>

en: <p>Messages classified as spam are marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
ca: <p>Els missatges classificats com a brossa es marquen com a llegits.<br />Els missatges brossa no es mouen a cap carpeta.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are moved into the folder named <i>%1</i>.</p>
ca: <p>Els missatges classificats com a brossa no es marquen com a llegits.<br />Els missatges brossa es mouen a la carpeta anomenada <i>%1</i>.</p>

en: <p>Messages classified as spam are not marked as read.<br />Spam messages are not moved into a certain folder.</p>
ca: <p>Els missatges classificats com a brossa no es marquen com a llegits.<br />Els missatges brossa no es mouen a cap carpeta.</p>

en: <p>The folder for messages classified as unsure (probably spam) is <i>%1</i>.</p>
ca: <p>La carpeta per als missatges classificats com a dubtosos (probable brossa) és <i>%1</i>.</p>

en: <p>The wizard will create the following filters:<ul>%1</ul></p>
ca: <p>L'assistent crearà els següents filtres:<ul>%1</ul></p>

en: <p>The wizard will replace the following filters:<ul>%1</ul></p>
ca: <p>L'assistent substituirà els següents filtres:<ul>%1</ul></p>

en: The wizard will search for any tools to do spam detection
    and setup KMail to work with them.
ca: L'assistent cercarà eines que facin la detecció del correu brossa
    i arranjarà el KMail perquè les faci servir.

en: <p>Here you can get some assistance in setting up KMail's filter rules to use some commonly-known anti-virus tools.</p><p>The wizard can detect those tools on your computer as well as create filter rules to classify messages using these tools and to separate messages containing viruses. The wizard will not take any existing filter rules into consideration: it will always append the new rules.</p><p><b>Warning:</b> As KMail appears to be frozen during the scan of the messages for viruses, you may encounter problems with the responsiveness of KMail because anti-virus tool operations are usually time consuming; please consider deleting the filter rules created by the wizard to get back to the former behavior.</p>
ca: <p>Aquí podeu obtenir ajuda per a configurar les regles de filtratge del KMail per a usar algunes de les eines més comunes contra els virus.</p><p>L'assistent pot detectar aquestes eines a l'ordinador així com crear regles de filtratge per a classificar els missatges i separar els que continguin virus. L'assistent no tindrà en compte cap regla existent: sempre adjuntarà les regles noves.</p><p><b>Atenció:</b> Com el KMail es bloqueja mentre comprova si els correus tenen virus, trobareu problemes amb la resposta del KMail, ja que les eines contra els virus normalment consumeixen bastant de temps. Considereu eliminar les regles de filtratge creades per l'assistent per a recuperar el comportament anterior.</p>

en: <p>Please select the tools to be used for the detection and go to the next page.</p>
ca: <p>Seleccioneu les eines a usar per a la detecció i aneu a la pàgina següent.</p>

en: &Mark detected spam messages as read
ca: &Marca els missatges detectats com a correu brossa com a llegits

en: Mark messages which have been classified as spam as read.
ca: Marca els missatges que s'hagin classificat com a correu brossa com a llegits.

en: Move &known spam to:
ca: Mou el correu brossa &segur a:

en: The default folder for spam messages is the trash folder, but you may change that in the folder view below.
ca: La carpeta per omissió per als missatges brossa és la paperera, però podeu canviar-ho a la vista de carpetes inferior.

en: Move &probable spam to:
ca: Mou el correu brossa &probable a:

en: The default folder is the inbox folder, but you may change that in the folder view below.<p>Not all tools support a classification as unsure. If you have not selected a capable tool, you cannot select a folder as well.</p>
ca: La carpeta per omissió és la d'entrada, però podeu canviar-ho a la vista de carpetes inferior.<p>No totes les eines admeten classificacions dubtoses. Si no heu seleccionat una eina que ho admeti, tampoc podreu seleccionar una carpeta.</p>

en: Check messages using the anti-virus tools
ca: Comprova els missatges usant les eines contra els virus

en: Let the anti-virus tools check your messages. The wizard will create appropriate filters. The messages are usually marked by the tools so that following filters can react on this and, for example, move virus messages to a special folder.
ca: Permet que les eines contra els virus comprovin els vostres missatges. L'assistent crearà els filtres apropiats. Les eines solen marcar els missatges per tal que els filtres posteriors hi puguin reaccionar i, per exemple, moure els missatges amb virus a una carpeta especial.

en: Move detected viral messages to the selected folder
ca: Mou els missatges amb virus detectats a la carpeta seleccionada

en: A filter to detect messages classified as virus-infected and to move those messages into a predefined folder is created. The default folder is the trash folder, but you may change that in the folder view.
ca: Es crea un filtre per a detectar els missatges infectats per virus i moure'ls a una carpeta determinada. La carpeta per omissió és la paperera, però podeu canviar-la a la vista de carpetes.

en: Additionally, mark detected viral messages as read
ca: A més a més, marca els missatges amb virus detectats com a llegits

en: Mark messages which have been classified as virus-infected as read, as well as moving them to the selected folder.
ca: Marca els missatges que s'hagin classificat com a infectats per virus com a llegits a més a més de moure'ls a la carpeta seleccionada.

en: Preview
ca: Vista prèvia

[ctx: @title:window]
en: Mail Merge
ca: Fusió de correu

en: Path:
ca: Camí:

[ctx: @title:window]
en: Attachment
ca: Adjunt

en: Source:
ca: Origen:

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Attachment:
ca: Adjunt:

en: A&dd...
ca: A&fegeix...

en: Re&move
ca: &Elimina

en: Mod&ify...
ca: &Modifica...

en: Select attachment:
ca: Seleccioneu l'adjunt:
