kdepim-addons - en to ca@valencia translation catalogue (113 entries)

en: Export CSV file...
ca@valencia: Exporta a un fitxer CSV...

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer amb format de valors separats per comes.

en: Import CSV file...
ca@valencia: Importa un fitxer CSV...

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un fitxer amb format de valors separats per comes.

en: Which contact do you want to export?
ca@valencia: Quins contactes voleu exportar?

en: You have not selected any contacts to export.
ca@valencia: No heu seleccionat cap contacte per a exportar.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
ca@valencia: <qt>No es pot obrir el fitxer <b>%1</b></qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>No es pot obrir el fitxer <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
ca@valencia: Diàleg d'importació CSV

[ctx: @label]
en: Importing contacts
ca@valencia: S'estan important els contactes

[ctx: @label]
en: File to import:
ca@valencia: Fitxer que s'ha d'importar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
ca@valencia: Selecciona un fitxer «csv» per a importar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a iniciar un selector de fitxer que us permetrà seleccionar un fitxer «csv» a importar.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
ca@valencia: Delimitador

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
ca@valencia: Coma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
ca@valencia: Establix el separador de camps a una coma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si el fitxer «csv» utilitza la coma com a separador de camps.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
ca@valencia: Punt i coma

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
ca@valencia: Establix el separador de camps a un punt i coma

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si el fitxer «csv» utilitza el punt i coma com a separador de camps.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
ca@valencia: Tabulador

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
ca@valencia: Establix el separador de camps a un caràcter de tabulació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si el fitxer «csv» utilitza el caràcter de tabulació com a separador de camps.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
ca@valencia: Espai

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
ca@valencia: Establix el separador de camps a un caràcter d'espai

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si el fitxer «csv» utilitza el caràcter d'espai com a separador de camps.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
ca@valencia: Establix el separador de camps a un caràcter personalitzat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si el fitxer «csv» utilitza altres caràcters com a delimitador de camps.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
ca@valencia: Establix el caràcter delimitador personalitzat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
ca@valencia: Introduïu un caràcter personalitzat que s'utilitzarà com a caràcter delimitador. Si introduïu més d'un caràcter, només s'utilitzarà el primer i la resta s'ignoraran.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
ca@valencia: Cita de text:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
ca@valencia: Selecciona el caràcter de citació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
ca@valencia: Seleccioneu el caràcter que les dades de «csv» utilitzen per a «citar» el camp delimitador si este caràcter existix en les dades. Per exemple, si el camp delimitador és la coma, llavors qualsevol coma continguda en les dades se «citarà» amb el caràcter especificat ací.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
ca@valencia: Format de la data:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
ca@valencia: <para><list><item>y: any amb 2 dígits</item><item>Y: any amb 4 dígits</item><item>m: mes amb 1 o 2 dígits</item><item>M: mes amb 2 dígits</item><item>d: dia amb 1 o 2 dígits</item><item>D: dia amb 2 dígits</item><item>H: hora amb 2 dígits</item><item>I: minuts amb 2 dígits</item><item>S: segons amb 2 dígits</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
ca@valencia: <para>Especifica un format per a utilitzar les dates contingudes en les dades de «csv». Utilitzeu les seqüències següents per a ajudar a definir el format:</para><para><list><item>y: any amb 2 dígits</item><item>Y: any amb 4 dígits</item><item>m: mes amb 1 o 2 dígits</item><item>M: mes amb 2 dígits</item><item>d: dia amb 1 o 2 dígits</item><item>D: dia amb 2 dígits</item><item>H: hora amb 2 dígits</item><item>I: minuts amb 2 dígits</item><item>S: segons amb 2 dígits</item></list></para><para>Exemple: «Y-M-D» correspon a dates com «2012-10-25»</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
ca@valencia: Codificació del text:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
ca@valencia: Selecciona la codificació del text

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
ca@valencia: Seleccioneu la codificació de caràcters de les dades del fitxer «csv».

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
ca@valencia: Omet la primera fila del fitxer

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
ca@valencia: Omet la primera fila del fitxer «csv» en importar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que la importació ometa la primera fila de les dades «csv». En molts casos, la primera línia d'un fitxer «csv» és una línia de comentari que descriu l'ordre dels camps de dades continguts en el fitxer.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template...
ca@valencia: Aplica la plantilla...

[ctx: @action:button]
en: Save Template...
ca@valencia: Guarda la plantilla...

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Microsoft Unicode
ca@valencia: Unicode Microsoft

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
ca@valencia: Almenys heu d'assignar una columna.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
ca@valencia: Encara no hi ha plantilles disponibles.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
ca@valencia: No hi ha cap plantilla disponible

[ctx: @title:window]
en: Template Name
ca@valencia: Nom de la plantilla

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
ca@valencia: Introduïu un nom per a la plantilla:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada.

en: Device is not open
ca@valencia: El dispositiu no està obert

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar la plantilla «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
ca@valencia: Seleccioneu la plantilla

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
ca@valencia: Seleccioneu una plantilla, que case amb el fitxer CSV:

en: GMX address book file (*.gmxa)
ca@valencia: Fitxer de llibreta d'adreces GMX (*.gmxa)

en: Import GMX file...
ca@valencia: Importa un fitxer GMX...

en: Import contacts from a GMX address book file.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un fitxer GMX de llibreta d'adreces.

en: Export GMX file...
ca@valencia: Exporta a un fitxer GMX...

en: Export contacts to a GMX address book file.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer GMX de llibreta d'adreces.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
ca@valencia: <qt>No es pot obrir <b>%1</b> per a lectura.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
ca@valencia: %1 no és una llibreta d'adreces GMX.

en: Import From LDAP server...
ca@valencia: Importa des d'un servidor LDAP...

en: Import contacts from an LDAP server.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un servidor LDAP.

en: Import LDIF file...
ca@valencia: Importa un fitxer LDIF...

en: Import contacts from an LDIF file.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un fitxer LDIF.

en: Export LDIF file...
ca@valencia: Exporta a un fitxer LDIF...

en: Export contacts to an LDIF file.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer LDIF.

en: LDif Files
ca@valencia: Fitxers LDif

en: LDif Files (*.ldif)
ca@valencia: Fitxers LDif (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
ca@valencia: Camps que s'han d'exportar:

[ctx: @option:check]
en: Private fields
ca@valencia: Camps privats

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
ca@valencia: Exporta els camps privats

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els camps privats del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
ca@valencia: Camps de negoci

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
ca@valencia: Exporta els camps de negoci

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els camps de negoci del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
ca@valencia: Altres camps

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
ca@valencia: Exporta els altres camps

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els altres camps del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
ca@valencia: Claus d'encriptació

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
ca@valencia: Exporta les claus d'encriptació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar les claus d'encriptació del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
ca@valencia: Imatges

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
ca@valencia: Exporta les imatges

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar la imatge del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @title:group]
en: Export options
ca@valencia: Opcions d'exportació

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar com a nom complet

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
ca@valencia: Exporta el nom que s'ha de mostrar com a nom complet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar el nom que es mostrarà del contacte en el camp de nom complet de la vCard. Açò pot ser necessari per a obtindre el nom mostrat correctament en GMail o Android.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
ca@valencia: Importeu la vCard

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
ca@valencia: Voleu importar este contacte a dins de la llibreta d'adreces?

[ctx: @action:button]
en: Import All...
ca@valencia: Importa-ho tot...

en: Import vCard...
ca@valencia: Importa una vCard...

en: Import contacts from a vCard file.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un fitxer vCard.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer vCard 4.0.

en: Export vCard 4.0...
ca@valencia: Exporta a vCard 4.0...

en: Export vCard 3.0...
ca@valencia: Exporta a vCard 3.0...

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer vCard 3.0.

en: Export vCard 2.1...
ca@valencia: Exporta a vCard 2.1...

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer vCard 2.1.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
ca@valencia: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Tots els fitxers (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
ca@valencia: Seleccioneu la vCard que s'ha d'importar

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
ca@valencia: La importació de la vCard ha fallat

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
ca@valencia: <para>No es pot accedir a la vCard:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
ca@valencia: Heu seleccionat una llista de contactes. S'han d'exportar a diversos fitxers?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
ca@valencia: Exporta a un fitxer

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
ca@valencia: Exporta a diversos fitxers

en: Import Windows Contact file...
ca@valencia: Importa un fitxer de contactes de Windows...

en: Import contacts from windows contact file.
ca@valencia: Importa els contactes des d'un fitxer de contactes de Windows.

en: Windows Contact file (*.contact)
ca@valencia: Fitxer de contactes de Windows (*.contact)
