kdepim-addons - en to ca@valencia translation catalogue (41 entries)

en: Search &Directory Service
ca@valencia: Busca al servei de &directori

[ctx: @title:window]
en: Configure Day Numbers
ca@valencia: Configureu els números de dia

en: Show Date Number
ca@valencia: Mostra el número de data

en: Show day number
ca@valencia: Mostra el número de dia

en: Show days to end of year
ca@valencia: Mostra els dies fins a final d'any

en: Show both
ca@valencia: Mostra'ls tots dos

en: This plugin shows information on a day's position in the year.
ca@valencia: Este connector mostra informació sobre la posició d'un dia en l'any.

en: 1 day before the end of the year | %1 days before the end of the year
ca@valencia[0]: 1 dia abans del final de l'any
ca@valencia[1]: %1 dies abans del final de l'any

en: 1 day since the beginning of the year,
     | %1 days since the beginning of the year,
ca@valencia[0]: 1 dia des de l'inici de l'any,
ca@valencia[1]: %1 dies des de l'inici de l'any,

en: 1 day until the end of the year | %1 days until the end of the year
ca@valencia[0]: 1 dia fins al final de l'any
ca@valencia[1]: %1 dies fins al final de l'any

[ctx: Week weekOfYear]
en: Week %1
ca@valencia: Setmana %1

en: 1 week since the beginning of the year | %1 weeks since the beginning of the year
ca@valencia[0]: 1 setmana des de l'inici de l'any
ca@valencia[1]: %1 setmanes des de l'inici de l'any

[ctx: Week weekOfYear (year)]
en: Week %1 (%2)
ca@valencia: Setmana %1 (%2)

en: 1 week remaining | %1 weeks remaining
ca@valencia[0]: Queda 1 setmana
ca@valencia[1]: Queden %1 setmanes

en: 1 week until the end of the year | %1 weeks until the end of the year
ca@valencia[0]: 1 setmana fins al final d'any
ca@valencia[1]: %1 setmanes fins al final d'any

[ctx: @title:window]
en: Configure Holidays
ca@valencia: Configureu els festius

en: Use Israeli holidays
ca@valencia: Utilitza els festius israelians

en: Show weekly parsha
ca@valencia: Mostra «parsha» setmanal

en: Show day of Omer
ca@valencia: Mostra el dia d'Omer

en: Show Chol HaMoed
ca@valencia: Mostra el Chol HaMoed

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
ca@valencia: Este connector proporciona la data amb el calendari jueu.

en: Shushan Purim
ca@valencia: Shushan Purin

en: This plugin displays the day's lunar phase (New, First, Last, Full). Currently, the phase is computed for noon at UTC; therefore, you should expect variations by 1 day in either direction.
ca@valencia: Este connector mostra la fase lunar del dia (Noca, Creixent, Plena, Minvant). Actualment, la fase es calcula per al migdia a l'UTC. Per tant, hauríeu d'esperar variacions d'1 dia en qualsevol direcció.

[ctx: @title:window]
en: Configure Picture of the Day
ca@valencia: Configureu la imatge del dia

en: Thumbnail Aspect Ratio Mode
ca@valencia: Mode de relació d'aspecte de les miniatures

en: Ignore aspect ratio
ca@valencia: Ignora la relació d'aspecte

en: The thumbnail will be scaled freely. The aspect ratio will not be preserved.
ca@valencia: La miniatura s'escalarà lliurement. No es mantindrà la relació d'aspecte.

en: Keep aspect ratio
ca@valencia: Mantín la relació d'aspecte

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as large as possible inside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
ca@valencia: La miniatura s'escalarà a un rectangle tan gran com siga possible dins d'un rectangle donat, mantenint la relació d'aspecte.

en: Keep aspect ratio by expanding
ca@valencia: Mantín la relació d'aspecte per expansió

en: The thumbnail will be scaled to a rectangle as small as possible outside a given rectangle, preserving the aspect ratio.
ca@valencia: La miniatura s'escalarà a un rectangle tan xicotet com siga possible per fora d'un rectangle donat, mantenint la relació d'aspecte.

en: Wikipedia POTD: %1
ca@valencia: Foto del dia de la Viquipèdia: %1

en: Picture Page
ca@valencia: Pàgina de la imatge

en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

en: <qt>Loading <i>Picture of the Day</i>...</qt>
ca@valencia: <qt>S'està carregant la <i>imatge del dia</i>...</qt>

en: <qt>This plugin provides the Wikipedia <i>Picture of the Day</i>.</qt>
ca@valencia: <qt>Este connector proporciona la <i>imatge del dia</i> de la Viquipèdia.</qt>

en: This plugin provides links to Wikipedia's 'This Day in History' pages.
ca@valencia: Este connector proporciona enllaços a les pàgines d'efemèrides de la Viquipèdia.

en: This day in history
ca@valencia: Efemèrides

[ctx: Localized Wikipedia website]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/
ca@valencia: https://ca.wikipedia.org/wiki/

[ctx: Qt date format used by the localized Wikipedia]
en: MMMM_d
ca@valencia: d_MMMM

en: This month in history
ca@valencia: Este mes en la història
