kdepim-addons - en to ca@valencia translation catalogue (80 entries)

en: Open Blockable Items...
ca@valencia: Obri els elements blocables...

en: Block Image
ca@valencia: Bloca la imatge

en: Cannot load subscription!
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la subscripció!

en: Custom Rules
ca@valencia: Regles personalitzades

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockEnabled), group (General)
en: Enabled ad block
ca@valencia: El bloqueig publicitari està permés

note: i18n: ectx: label, entry (HideAdsEnabled), group (General)
en: Hide advertisement enabled
ca@valencia: Oculta l'anunci està habilitat

note: i18n: ectx: label, entry (AdBlockUpdateInterval), group (General)
en: Update interval list of adblock
ca@valencia: Interval d'actualització de la llista de bloqueig publicitari

[ctx: @title:window]
en: Add subscription
ca@valencia: Afig una subscripció

en: Select List:
ca@valencia: Seleccioneu una llista:

en: Show List
ca@valencia: Mostra la llista

[ctx: @title:window]
en: Blockable Items
ca@valencia: Elements blocables

en: No blockable element found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap element blocable.

en: Filter
ca@valencia: Filtre

en: Address
ca@valencia: Adreça

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Search...
ca@valencia: Busca...

en: Copy URL
ca@valencia: Copia l'URL

en: Copy filter
ca@valencia: Copia el filtre

en: Block item...
ca@valencia: Bloca l'element...

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Remove filter
ca@valencia: Elimina el filtre

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Stylesheet
ca@valencia: Full d'estil

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Frame
ca@valencia: Marc

en: XML Request
ca@valencia: Petició XML

en: Object
ca@valencia: Objecte

en: Audio/Video
ca@valencia: Àudio/vídeo

en: Popup window
ca@valencia: Finestra emergent

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
ca@valencia: Creeu un filtre

en: Use default
ca@valencia: Utilitza el predeterminat

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Not
ca@valencia: No

en: No subscription added
ca@valencia: No s'ha afegit cap subscripció

[ctx: @title:window]
en: Configure AdBlock Plugin
ca@valencia: Configureu el connector de Bloqueig publicitari

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ca@valencia: <qt>Expressió de filtre (p. ex. <tt>http://www.exemple.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">més informació</a>):

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.<br><a href='%1'>%2</a></qt>
ca@valencia: <qt><p>Introduïu una expressió per a filtrar. Els filtres es poden definir com:<ul><li>un comodí a l'estil de l'intèrpret d'ordres, p. ex. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, es poden utilitzar els comodins <tt>*?[]</tt></li><li>una expressió regular completa circumdant la cadena amb «<tt>/</tt>», p. ex. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Qualsevol cadena de filtre es pot precedir amb «<tt>@@</tt>» per a permetre (llista blanca) qualsevol URL coincident, que té prioritat sobre qualsevol filtre bloquejant (llista negra).<br><a href='%1'>%2</a></qt>

en: More information
ca@valencia: Més informació

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
ca@valencia[0]: Voleu eliminar esta regla?
ca@valencia[1]: Voleu eliminar estes regles?

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Do you want to delete list "%1"?
ca@valencia: Voleu eliminar la llista «%1»?

en: Delete current list
ca@valencia: Elimina la llista actual

en: All Files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Import Filters
ca@valencia: Importa els filtres

en: Export Filters
ca@valencia: Exporta els filtres

[ctx: @title:window]
en: Show adblock list
ca@valencia: Mostra la llista de bloqueig publicitari

en: Delete List
ca@valencia: Elimina la llista

en: Download...
ca@valencia: Baixa...

en: An error occurred while downloading the list: "%1"
ca@valencia: Ha succeït un error en baixar la llista: «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filters:
ca@valencia: Filtres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blockingFilter)
en: &Blocking filter
ca@valencia: Filtre de &bloqueig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, exceptionFilter)
en: Exception Filter
ca@valencia: Filtre d'excepcions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Pattern
ca@valencia: Patró

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: custom
ca@valencia: A mida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Accept pattern only
ca@valencia: Accepta només el patró

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheBeginning)
en: At the beginning of the address
ca@valencia: Al començament de l'adreça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, atTheEnd)
en: At the end of address
ca@valencia: Al final de l'adreça

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, firstPartOnly)
en: First-part only
ca@valencia: Només la primera part

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCase)
en: Match case
ca@valencia: Coincidència de majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictToDomain)
en: Restrict to domain
ca@valencia: Restringix al domini

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Apply to:
ca@valencia: Aplica a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Collapse blocked:
ca@valencia: Plega els bloquejats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
ca@valencia: Habilita el bloqu&eig publicitari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
ca@valencia: &Oculta els elements filtrats

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
ca@valencia: Filtres automàtics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFilters)
en: Add Filters subscriptions...
ca@valencia: Afig les subscripcions dels filtres...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeSubscription)
en: Remove subscription
ca@valencia: Elimina la subscripció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
ca@valencia: Actualitza els filtres automàtics habilitats cada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showList)
en: Show List...
ca@valencia: Mostra la llista...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
ca@valencia: Filtres manuals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
ca@valencia: Afig una expressió de filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importFilters)
en: Import Filters...
ca@valencia: Importa els filtres...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportFilters)
en: Export filters...
ca@valencia: Exporta els filtres...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editFilter)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove filter expression
ca@valencia: Elimina l'expressió de filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Filter
ca@valencia: Elimina el filtre
