kmail_text_vcard_plugin - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Attached business card | Attached business cards
cs[0]: Připojená vizitka
cs[1]: Připojené vizitky
cs[2]: Připojené vizitky

en: [Add this contact to the address book]
cs: [Přidat tento kontakt do knihy adres]

en: [Update this contact in the address book]
cs: [Aktualizovat tento kontakt v knize adres]

en: [This contact is already in addressbook]
cs: [Tento kontakt je již v knize adres]

en: View Business Card
cs: Prohlédnout vizitku

en: Save Business Card As...
cs: Uložit vizitku jako...

en: Add this contact to the address book.
cs: Přidat tento kontakt do knihy adres.

en: Update this contact to the address book.
cs: Aktualizovat tento kontakt do knihy adres.

en: Add "%1" to the address book.
cs: Přidat "%1" do knihy adres.

en: Update "%1" to the address book.
cs: Aktualizovat "%1" do knihy adres.

en: Save Business Card
cs: Uložit vizitku

en: The vCard's primary email address is not in addressbook.
cs: Primární e-mailová adresa vizitky není v knize adres.

en: There are two or more contacts with same email stored in addressbook.
cs: V knize adres jsou dva nebo více kontaktů se stejnou e-mailovou adresou.

en: The vCard was updated in your address book; you can add more information to this entry by opening the address book.
cs: Vizitka byla aktualizována ve vaší knize adres. Otevřením knihy adres lze tuto položku upravit.

en: Email not specified
cs: E-mail nebyl určen
