kdepim-addons - en to cs translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
cs: Nastavit pravidlo

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
cs: Typ:

[ctx: @label:textbox]
en: Contains:
cs: Obsahuje:

en: Body
cs: Tělo

en: Subject
cs: Předmět

en: To
cs: Komu

en: Cc
cs: Kopie

en: Bcc
cs: Skrytá kopie

en: Unread
cs: Nepřečteno

en: Important
cs: Důležité

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
cs: Nastavit před smazáním e-mailu

[ctx: @action]
en: Confirm Before Deleting
cs: Potvrzovat před smazáním

en: Configure
cs: Nastavit

en: Do you want to delete this email?
    %1
cs: Přejete si smazat tento e-mail?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
cs: Potvrdit odstranění e-mailu

[ctx: @option:check]
en: Apply to All
cs: Použít na všechny

en: The message with subject '%2' contains '%1'
cs: Zpráva s předmětem '%2' obsahuje '%1'

en: The message with subject '%1' is %2
cs: Zpráva s předmětem '%1' je '%2'

[ctx: @action:button]
en: Add Rule…
cs: Přidat pravidlo…

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
cs: Odstranit pravidlo

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule…
cs: Upravit pravidlo…

en: Type
cs: Typ

en: Pattern
cs: Vzorek

en: Add Rule…
cs: Přidat pravidlo…

en: Edit Rule…
cs: Upravit pravidlo…

en: Remove Rule | Remove Rules
cs[0]: Odstranit pravidlo
cs[1]: Odstranit pravidla
cs[2]: Odstranit pravidla

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
cs[0]: Chcete odstranit toto pravidlo?
cs[1]: Chcete odstranit tato pravidla?
cs[2]: Chcete odstranit tato pravidla?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
cs: Odstranit pravidlo

en: Same rule already exists.
cs: Stejné pravidlo již existuje.

[ctx: @title:window]
en: Create Rule
cs: Vytvořit pravidlo
