korganizer - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Use Israeli holidays
cy: Defnyddiwch gwyliau Israeli

en: Show weekly parsha
cy: Dangos parsha wythnosol

en: Show day of Omer
cy: Dangos diwrnod Omer

en: Show Chol HaMoed
cy: Dangos Chol HaMoed

en: This plugin provides the date in the Jewish calendar.
cy: Mae'r ategyn yma yn darparu'r dyddiad yn y calendr Iddewig.
