kdepim-addons - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Display key details
da: Vis nøgledetaljer

en: Publish the key
da: Udgiv nøglen

en: No valid key data in file.
da: Ingen gyldig nøgledata i fil.

en: Import the key
da: Importér nøglen

en: An error occurred while importing the key.
da: En fejl opstod under importering af nøglen.

[ctx: @title:window]
en: Import error
da: Importfejl

en: No keys to import where found.
da: Ingen nøgler at importere hvor fundet.

en: The key has been successfully imported.
da: Nøglen er blevet importeret.

[ctx: @title:window]
en: Import finished
da: Import gennemført

en: Register your OpenPGP key with your email provider.
da: Registrér din OpenPGP-nøgle med din e-mail-udbyder

en: When you register your key with your email provider other people will then be able to retrieve the key and send you encrypted emails and verify authenticity of emails you send them.
da: Når du registrerer din nøgle med din e-mail-udbyder, kan andre folk hente den og sende dig krypteret e-mails og verificerer autenciteten af de e-mails, du sender dem.

en: An error occurred while publishing the key. Please try again later.
da: En fejl opstod under udgivning af nøglen. Prøv venligst igen senere.

en: Register the key
da: Registrér nøglen

en: The email will be automatically deleted once you confirm the registration.
da: E-mailen vil automatisk blive slettet når du bekræfter registreringen.

en: Show key details
da: Vis nøgledetaljer

en: This is an automatically generated email. The purpose of this email is to register your OpenPGP key with your email provider.
da: Dette er en automatisk genereret e-mail. Formålet med denne e-mail er at registrere din OpenPGP-nøgle med din e-mail-udbyder.

en: Your OpenPGP key will be published on your email provider's key server. Other users will be able to retrieve the key and send you encrypted emails and verify authenticity of emails you send them.
da: Din OpenPGP-nøgle vil blive udgivet på din e-mail-udbyders server. Andre folk hente den og sende og krypteret e-mails og verificerer autenciteten af de e-mails, du sender dem.

en: OpenPGP Key
da: OpenPGP-nøgle

en: This is an OpenPGP key, which can be used to sign or encrypt emails.
da: Dette er en OpenPGP-nøgle, der kan bruges til at signere eller krypterer e-mails.

en: Loading key details…
da: Indlæser nøgledetaljer…

en: Owner:
da: Ejer:

en: Created:
da: Oprettet:

en: Fingerprint:
da: Fingeraftryk:

en: This key is unknown, it could not be found in your local keyring. You may want to import this key.
da: Nøglen er ukendt og kunne ikke findes i din lokale nøglering. Du bør måske importere denne nøgle.

en: Error while loading key: %1
da: Fejl under indlæsning af nøgle: %1

en: Hide key details
da: Skjul nøgledetaljer

en: Open in Kleopatra
da: Åbn i Kleopatra

en: Show key details …
da: Vis nøgledetaljer…

en: Import key
da: Importér nøgle
