kdepim-addons - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Nothing
da: Intet

en: Warning
da: Advarsel

en: Error
da: Fejl

en: Treat RSA-SHA1 sign algorithm as:
da: Behandl RSA-SHA1 signeringsalgoritme som:

en: Treat small Key as:
da: Behandl lille nøgle som:

[ctx: @action:button]
en: Configure
da: Indstil

en: Authentication Server verified:
da: Autencificeringsserver verificeret:

[ctx: @title:window]
en: Configure Authentication Verified Server
da: Konfigurér verificeret autencificeringsserver

en: New Server:
da: Ny server:

en: New Server
da: Ny server

en: Modify Server
da: Modificér server

en: Do you want to delete selected server(s) name?
da: Vil du slette de valgte servernavne?

[ctx: @title:window]
en: Configure DKIM
da: Konfigurér DKIM

en: General
da: Generelt

en: Record Keys
da: Optegnelsesnøgler

en: Policy
da: Politik

en: Advanced
da: Avanceret

[ctx: @label:textbox]
en: Save Record Key:
da: Gem optegnelsesnøgle:

en: Save
da: Gem

en: Save and Compare
da: Gem og sammenlign

[ctx: @action:button]
en: Show Rules
da: Vis regler

[ctx: @title:window]
en: Configure Expiry Account Trash Folder
da: Konfigurér papirkurvsmappen for udløbskonto

[ctx: @title:window]
en: Configure Folder Settings
da: Konfigurér mappeindstillinger

en: Modify
da: Ændr

en: View
da: Vis

en: Expiry
da: Udløbstid

en: Template
da: Skabelon

en: It will override all settings for each selected folder. Do you want to continue?
da: Dette vil tilsidesætte alle indstillinger for hver valgt mappe. Vil du fortsætte?

[ctx: @title:window]
en: Save Folder Settings
da: Gem mappeindstillinger

[ctx: @action:button]
en: Select
da: Vælg

[ctx: @action:button]
en: Unselect
da: Afmarkér

[ctx: @title:window]
en: Configure Gravatar
da: Indstil gravatar

[ctx: @title:window]
en: Create
da: Opret

[ctx: @title:window]
en: Edit
da: Redigér

en: Server Name:
da: Servernavn:

[ctx: @label:textbox]
en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information…</a></qt>
da: <qt><a href="whatsthis1">Information om argumenterformat…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%u - url used by command</li></ul></strong></p></qt>
da: <qt><p><strong>Disse udtryk kan bruges til argumenterne:</strong></p><ul><li>%u - URL brugt af kommando</li></ul></strong></p></qt>

en: Command line:
da: Kommandolinje:

en: Executable:
da: Kørbar fil:

[ctx: @title:window]
en: Configure Open Url With Plugin
da: Konfigurér åbn URL med-plugin

[ctx: @action:button]
en: Add Rule…
da: Tilføj regel…

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
da: Fjern regel

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule…
da: Ændr regel…

en: A rule for host was already added.
da: En regle for vært var allerede tilføjet.

en: Rule already exists.
da: Regel findes allerede.

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
da[0]: Vil du fjerne denne regel?
da[1]: VIl du fjerne disse regler?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
da: Fjern regel

en: Add Rule…
da: Tilføj regel…

en: Edit Rule…
da: Redigér regel…

en: Remove Rule | Remove Rules
da[0]: Fjern regel
da[1]: Fjern regler

[ctx: @title:window]
en: Configure Scam Settings
da: Konfigurér spamindstillinger

en: Add…
da: Tilføj…

en: Disable All Check
da: Deaktivér tjek alt

en: Redirect Url
da: Omdirigér URL

en: Has Ip
da: Har IP

[ctx: @title:column]
en: Domain
da: Domæne

[ctx: @title:column]
en: Check
da: Tjek
